Мемлекеттік меншік мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2123 Қаулысы
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 2-тармағына, «Мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екінші түріне беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 қаңтардағы № 81 қаулысына, «Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің индустриялық-инновациялық саясатты іске асырудағы оның үйлестіруші рөлін күшейту жөніндегі кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 шілдедегі № 1099 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарағанды облысы әкімінің «Қарағандыгипрошахт және К» жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысудың 90 пайыз мөлшеріндегі мемлекеттік үлесін заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық меншікке беру туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Оңтүстік Қазақстан және Қарағанды облыстарының әкімдіктерімен бірлесіп, осы қаулының 1-тармағында және осы қаулыға 1-қосымшада көрсетілген мүлікті қабылдап алу-беру жөніндегі қажетті іс-шараларды жүзеге асырсын;
2) республикалық меншікке берілгеннен кейін осы қаулының 1-тармағында және осы қаулыға 1-қосымшада көрсетілген мүлікті және осы қаулыға 2-қосымшада көрсетілген республикалық меншіктегі мүлікті «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамына (бұдан әрі - Қор) қарасты «Жетісу» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Оңтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Сарыарқа» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Тобыл» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттык компаниясы», «Ертіс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Батыс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Каспий» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Ұлттық инновациялық қор» акционерлік қоғамдарының акциялар пакетінің орнына Қордың меншігіне беруді қамтамасыз етсін;
3) оларды мемлекеттік меншікке қабылдағаннан кейін осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген акционерлік қоғамдардың акциялар пакеттерін иелену мен пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне беруді қамтамасыз етсін;

О вопросах государственной собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2123
В соответствии с пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния", постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 января 2003 года № 81 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества из одного вида государственной собственности в другой", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 1099 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по усилению его координирующей роли в реализации индустриально-инновационной политики" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением акима Карагандинской области о передаче в установленном законодательством порядке в республиканскую собственность государственной доли участия в товариществе с ограниченной ответственностью "Карагандагипрошахт и К" в размере 90 процентов.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) совместно с акиматами Южно-Казахстанской и Карагандинской областей осуществить необходимые мероприятия по приему-передаче имущества, указанного в пункте 1 настоящего постановления и в приложении 1 к настоящему постановлению;
2) обеспечить передачу имущества, указанного в пункте 1 настоящего постановления и в приложении 1 к настоящему постановлению, после передачи его в республиканскую собственность и имущества республиканской собственности, указанного в приложении 2 к настоящему постановлению, в собственность акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (далее - Фонд) в обмен на пакеты акций акционерных обществ "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий", "Национальный инновационный фонд", принадлежащие Фонду;
3) обеспечить передачу прав владения и пользования пакетами акций акционерных обществ, указанных в подпункте 2) настоящего пункта, Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан после их принятия в государственную собственность;

4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысына:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
«Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне» деген бөлім мынадай мазмұндағы 237-35, 237-36, 237-37, 237-38, 237-39, 237-40, 237-41, 237-42-жолдармен толықтырылсын:
«237-35. «Жетісу» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
237-36. «Оңтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
237-37. «Сарыарқа» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
237-38. «Тобыл» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
237-39. «Ертіс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
237-40. «Батыс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
237-41. «Каспий» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы;
237-42. «Ұлттық инновациялық қор» акционерлік қоғамы»;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2123 қаулысына
1-қосымша
Республикалық меншікке берілетін, кейіннен Қордың меншігіне
берілетін коммуналдық меншіктегі мүлік

4) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить строками 237-35, 237-36, 237-37, 237-38, 237-39, 237-40, 237-41, 237-42 следующего содержания:
"237-35. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу";
237-36. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік";
237-37. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа";
237-38. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол";
237-39. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс";
237-40. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс";
237-41. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий";
237-42 Акционерное общество "Национальный инновационный фонд";
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2123
Имущество коммунальной собственности, передаваемое в
республиканскую собственность, с последующей передачей в
собственность Фонда

Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.03 № 1018 Қаулысымен.
Р/с
Мүліктің атауы
1
2
Қарағанды облысы бойынша
1
Темір жол вокзалдарының жолаушылар платформалары
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
2
Мына мекенжай бойынша орналасқан № 3, № 9, № 17, № 18, № 19, № 20, № 23, № 26, № 33, № 40 пәтерлерді қоспағанда, бес қабатты тұрғын үй: Оңтүстiк Қазақстан облысы, Созақ ауданы, Таукент ауылы, № 154 үй
3
Мына мекенжай бойынша орналасқан бес қабатты тұрғын үйдің аяқталмаған құрылысы: Оңтүстік Қазақстан облысы, Созақ ауданы, Таукент ауылы, № 155 үй
4
Мына мекенжай бойынша орналасқан бес қабатты тұрғын үйдің аяқталмаған құрылысы: Оңтүстік Қазақстан облысы, Созақ ауданы, Таукент ауылы, № 2 үй
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 2123 қаулысына
2-қосымша
Қор меншігіне берілетін республикалық меншіктегі мүлік
Р/с
Мүліктің атауы
1
2
1
Жамбыл және Ақтөбе облыстарының аумағында орналасқан жоғары, орташа және төмен қысымды газ құбырлары мен оларға ілеспелі құрылыстар
2
Ілеспелі инфрақұрылым объектілерімен және осы инфрақұрылым объектілерін орналастыруға бөлінген жер учаскелерімен бірге Солтүстік Қазақстан облысының аумағында орналасқан Тұймазы Омбы Новосибирск 2 (ТОН-2) мұнай құбырының қазақстандық учаскесі
3
Павлодар және Ақтөбе әуежайларының қайта жаңарту шеңберінде 006 «Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамыту» бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттен бөлінген қаражатқа сатып алынған мүлкі
4
«Қазақ-Британ техникалық университеті» акционерлік қоғамының мемлекеттік акциялар пакеті
5
«Павлодар мұнай-химия зауыты» акционерлік қоғамының мемлекеттік акциялар пакеті
6
Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Қайсенов көшесі, 121 мекенжайында орналасқан ғимарат
7
Атырау қаласы, Абай көшесі, 6 мекенжайы бойынша орналасқан үш қабатты тұрғын үйдің бүйіріндегі «Қазпочта» акционерлік қоғамының (бұдан әрі - «Қазпочта» АҚ) Атырау облыстық филиалы орналасқан үйдің бүйіріндегі үй-жай
8
Атырау қаласы, Белинский көшесі, 20 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Атырау облыстық филиалының № 6 қалалық почта байланысы бөлімшесі (бұдан әрі - ҚПББ) орналасқан үй-жай
9
Риддер қаласы, Островский көшесі, 70 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 8 ҚПББ орналасқан үй-жай
10
Өскемен қаласы, Пушкин көшесі, 32-2 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 13 (33) ҚПББ орналасқан үй-жай
11
Өскемен қаласы, Ульяновская көшесі, 89 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 8 (27) ҚПББ орналасқан үй-жай
12

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 03.08.2012 № 1018.
№ п/п
Наименование имущества
1
2
По Карагандинской области
1
Пассажирские платформы железнодорожных вокзалов
по Южно-Казахстанской области
2
Пятиэтажный жилой дом по адресу:
Южно-Казахстанская область, Сузакский район,
поселок Таукент, дом № 154, за исключением
квартир № 3, № 9, № 17, № 18, № 19, № 20, № 23,
№ 26, № 33, № 40
3
Незавершенное строительство пятиэтажного жилого
дома по адресу: Южно-Казахстанская область
Сузакский район, поселок Таукент, дом № 155
4
Незавершенное строительство пятиэтажного жилого
дома по адресу: Южно-Казахстанская область
Сузакский район, поселок Таукент, дом № 2
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2009 года № 2123
Имущество республиканской собственности,
передаваемое в собственность Фонда
№ п/п
Наименование имущества
1
2
1
Газопроводы высокого, среднего и низкого давления, и
сопутствующие к ним сооружения, находящиеся на
территории Жамбылской и Актюбинской областей
2
Казахстанский участок нефтепровода Туймазы - Омск -
Новосибирск 2 (ТОН-2), находящийся на территории
Северо-Казахстанской области, с сопутствующими
объектами инфраструктуры и земельными участками,
отведенными для размещения данных объектов
инфраструктуры
3
Имущество аэропортов городов Павлодар и Актобе,
приобретенное в рамках реконструкции на средства,
выделенные из республиканского бюджета по программе 006
"Развитие инфраструктуры воздушного транспорта"
4
Государственный пакет акций акционерного общества
"Казахстанско-Британский технический университет"
5
Государственный пакет акций акционерного общества
"Павлодарский нефтехимический завод"
6
Здание по адресу: Восточно-Казахстанская область,
город Усть-Каменогорск, улица Кайсенова, 121
7
Помещение в торцевой части жилого трехэтажного дома по
адресу: г. Атырау, ул. Абая, 6, занимаемое Атырауским
областным филиалом акционерного общества "Казпочта"
(далее - АО "Казпочта")
8
Помещение по адресу: г. Атырау, ул. Белинского, 20,
занимаемое городским отделением почтовой связи № 6
(далее - ГОПС) Атырауского областного филиала АО
"Казпочта"
9
Помещение по адресу: г. Риддер, ул.Островского, 70,
занимаемое ГОПС № 8 Восточно-Казахстанского областного
филиала АО "Казпочта"
10
Помещение по адресу: г. Усть-Каменогорск, ул. Пушкина,
32-2, занимаемое ГОПС № 13 (33) Восточно-Казахстанского
областного филиала АО "Казпочта"
11
Помещение по адресу: г. Усть-Каменогорск,
ул. Ульяновская, 89, занимаемое ГОПС № 8 (27)
Восточно-Казахстанского областного филиала АО
"Казпочта"
12
Помещение по адресу: г. Усть-Каменогорск,

Өскемен қаласы, Менделеев көшесі, 9 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 17 ҚПББ орналасқан үй-жай
13
Өскемен қаласы, Гоголь көшесі, 34 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 18 ҚПББ орналасқан үй-жай
14
Өскемен қаласы, Потанин кешесі, 13 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 3 (22) ҚПББ орналасқан үй-жай
15
Өскемен қаласы, Энтузиастар көшесі, 17 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 14 ҚПББ орналасқан үй-жай
16
Семей қаласы, Тельман көшесі, 162а мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 1 ҚПББ орналасқан үй-жай
17
Семей қаласы, 35-квартал, 24 үй мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 7 ҚПББ орналасқан үй-жай
18
Молодежный поселкесі, 6-үй, 61-пәтер мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының Улан почта байланысының аудандық торабы орналасқан үй-жай
19
Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауданы, Науалы ауылы, Қабанбай көшесі мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының Науалы почта байланысы бөлімшесі (бұдан әрі - ПББ) орналасқан ғимарат
20
Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауданы, Үржар ауылы, Сейфуллин көшесі, 4 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының № 4 Үржар ПББ орналасқан мекеме облыстық филиалының Усть-Таловка ПББ орналасқан ғимарат
21
Шығыс Қазақстан облысы, Шемонаиха ауданы, Октябрьское ауылы, Советская көшесі, 3 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының Октябрьское ПББ орналасқан үй-жай
22
Шығыс Қазақстан облысы, Шемойнақ ауданы, Усть-Таловка аулыны, Школьная көшесі, 6 үй мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Шығыс Қазақстан облыстық филиалының Октябрьское ПББ орналасқан үй-жай
23
Алматы облысы, Текелі қаласы, Абылай хан көшесі, 29 мекенжайы бойынша «Қазпочта» АҚ-ның Алматы облыстық филиалының почта байланысының Текелі қалалық торабы орналасқан ғимарат

ул. Менделеева, 9, занимаемое ГОПС № 17
Восточно-Казахстанского областного филиала АО
"Казпочта"
13
Помещение по адресу: г. Усть-Каменогорск,
ул. Гоголя, 34, занимаемое ГОПС № 18
Восточно-Казахстанского областного филиала АО
"Казпочта"
14
Помещение по адресу: г. Усть-Каменогорск,
ул. Потанина, 13, занимаемое ГОПС № 3 (22)
Восточно-Казахстанского областного филиала АО
"Казпочта"
15
Помещение по адресу: г. Усть-Каменогорск,
ул. Энтузиастов, 17, занимаемое ГОПС № 14
Восточно-Казахстанского областного филиала АО
"Казпочта"
16
Помещение по адресу: г. Семипалатинск, ул. Тельмана,
162а, занимаемое ГОПС № 1 Восточно-Казахстанского
областного филиала АО "Казпочта"
17
Помещение по адресу: г. Семипалатинск, 35-й квартал,
дом 24, занимаемое ГОПС № 7 Восточно-Казахстанского
областного филиала АО "Казпочта"
18
Помещение по адресу: пос. Молодежный, д. 6, кв. 61,
занимаемое Уланским районным узлом почтовой связи
Восточно-Казахстанского областного филиала АО
"Казпочта"
19
Здание по адресу: с. Науалы, ул. Кабанбая, Урджарского
района Восточно-Казахстанской области, занимаемое
отделением почтовой связи (далее - ОПС) Науалы
Восточно-Казахстанского областного филиала АО
"Казпочта"
20
Здание по адресу: с. Урджар, ул. Сейфуллина, 4,
Урджарского района Восточно-Казахстанской области,
занимаемое ОПС № 4 Урджар Восточно-Казахстанского
областного филиала АО "Казпочта"
21
Помещение по адресу: с. Октябрьское, ул. Советская, 3,
Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области,
занимаемое ОПС Октябрьское Восточно-Казахстанского
областного филиала АО "Казпочта"
22
Помещение по адресу: п. Усть-Таловка, ул. Школьная, 6,
Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области,
занимаемое ОПС Усть-Таловка Восточно-Казахстанского
областного филиала АО "Казпочта"
23
Здание по адресу: Алматинская область, г. Текели,
ул. Абылайхана, 29, занимаемое Текелийским городским
узлом почтовой связи Алматинского областного филиала
АО "Казпочта"