Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2320 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Солтүстік-Батыс аймақтық шекарадағы және көліктегі мемлекеттік ветеринариялық бақылау инспекциясы» және «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Оңтүстік-Шығыс аймақтық шекарадағы және көліктегі мемлекеттік ветеринариялық бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемелері «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті» мемлекеттік мекемесіне қосылу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.07 № 395 Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы» мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Мекеме) болып қайта аталсын.
3. Мекеме қызметінің негізгі мәні:
1) жануарлар ауруларының диагностикасы жөніндегі референттік функция және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасында жабайы жануарлар ауруларының эпизоотия мониторингі
3) Микроорганизмдердің депозиттелген штаммдарының ұлттық коллекциясын жүргізу болып айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 2320 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.05.2014 № 563 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Некоторые вопросы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2320
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственные учреждения «Северо-Западная зональная инспекция государственного ветеринарного контроля на границе и транспорте Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» и «Юго-Восточная зональная инспекция государственного ветеринарного контроля на границе и транспорте Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» путем присоединения к государственному учреждению «Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 07.05.2010 № 395 .
2. Переименовать государственное учреждение «Национальный центр мониторинга, референции, лабораторной диагностики и методологии в ветеринарии» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в государственное учреждение «Национальный референтный центр по ветеринарии» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Учреждение).
3. Определить основным предметом деятельности Учреждения:
1) референтную функцию по диагностике болезней животных и обеспечение пищевой безопасности;
2) эпизоотический мониторинг болезней диких животных в Республике Казахстан;
3) ведение Национальной коллекции депонированных штаммов микроорганизмов.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2009 года № 2320
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.05.2014  № 563(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 наурыздағы № 164 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 7, 82-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
«Шекарадағы және көліктегі мемлекеттік ветеринариялық қадағалау аймақтық бөлімшелері» деген бөлім алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Мемлекеттік мекемелер» деген 2-бөлімде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталығы» мемлекеттік мекемесі».
3. «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
реттік нөмірі 6-жолдың 2-бағанында:
«Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық».
4. Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.12 № 1052 Қаулысымен.

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2007 года № 164 «Некоторые вопросы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 7, ст. 82):
в Перечне государственных учреждений - территориальных органов Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел «Зональные подразделения государственного ветеринарного контроля на границе и транспорте» исключить;
в Перечне организаций, находящихся в ведении Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2. «Государственные учреждения»:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Государственное учреждение «Национальный референтный центр по ветеринарии» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 2 строки, порядковый номер 6:
строку «Национальный центр мониторинга, референции, лабораторной диагностики и методологии в ветеринарии» изложить в следующей редакции:
«Национальный референтный центр по ветеринарии».
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 12.10.2010 № 1052.