Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы № 789 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 12 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссия туралы үлгі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы № 789 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 12, 267-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссия туралы үлгі ережеде:
8-тармақта:
9) тармақшадағы «мүдделі органдардың қызметін үйлестіреді» деген сөздер «мүдделі органдарға жәрдем көрсетеді» деген сөздермен ауыстырылсын;
10) тармақша алынып тасталсын;
9-тармақта:
9) және 10) тармақшалар алынып тасталсын;
11-тармақтың екінші абзацындағы «қарау кезінде» деген сөздер «сот қараған кезде» деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақ алынып тасталсын;
16-тармақта:
төртінші абзацтағы «, он төрт жасқа шыққан кәмелетке толмағандар» деген сөздер алынып тасталсын;
бесінші абзац алынып тасталсын;
алтыншы абзацтағы «және әкімшілік құқық бұзушылық» деген сөздер алынып тасталсын;
18-тармақтың үшінші, он тоғызыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші абзацтары алынып тасталсын.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года № 789
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2010 года № 12
В целях приведения в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года № 789 «Об утверждении типового положения о комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав» (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 21, ст. 267) следующие изменения и дополнение:
в Типовом положении о комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 8:
в подпункте 9) слова «координирует деятельность заинтересованных органов» заменить словами «оказывает содействие заинтересованным органам»;
подпункт 10) исключить;
в пункте 9:
подпункты 9) и 10) исключить;
в абзаце втором пункта 11 после слов «При рассмотрении» дополнить словом «судом»;
пункт 13 исключить;
в пункте 16:
в абзаце четвертом слова «, достигших четырнадцатилетнего возраста» исключить;
абзац пятый исключить;
в абзаце шестом слова «и административных правонарушений» исключить;
абзацы третий, девятнадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый, двадцать пятый пункта 18 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов