"Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 18 қаңтардағы № 15 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы
12 қазандағы № 470 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру
енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын іске асыру жөніндегі жұмысты одан әрі дамыту мақсатындаҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат; 2004 ж., № 22, 276-құжат; 2005 ж., № 19, 227-құжат; 2006 ж., № 1, 2-құжат; 2008 ж., № 42, 456-құжат; № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы ережеде:
4-тармақтың 3) тармақшасындағы «әрбір мамандық бөлінісінде» деген сөздер алынып тасталсын;
10-тармақта:
6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«6) тәуелсіз сараптама комиссиясының құрамын мүдделі мемлекеттік органдармен, жоғары оқу орындарымен, ғылыми және өзге де ұйымдармен келісім бойынша жұмыс тәртібін және оны ұйымдастыруды, сондай-ақ үміткерлердің тәуелсіз сараптама комиссиясының мүшелерімен дербес әңгімелесуін бағалау парағын бекітеді;
7) мемлекеттік тілді білудің және шетелдік жоғары оқу орындарының, ғылыми орталықтардың, зертханалардың талаптарын ескере отырып, шет тілдерін білудің қажетті ең төменгі деңгейін және пәндік емтихандар бойынша ең төменгі шекті балын, сондай-ақ психологиялық тестілеу бойынша ең төменгі шекті балын белгілейді;»;
9) тармақшадағы «жүзеге асырады.» деген сөздер «жүзеге асырады;» сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) Стипендия тағайындау және одан айыру мәселелерінен басқа, Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясы иегерлерінің арыздары мен өтініштерін қарау жөніндегі комиссияны құрады.».

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2010 года № 15
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики
Казахстан от 12 октября 2000 года № 470
В целях дальнейшего развития работы по реализации международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503; 2004 г., № 22, ст. 276; 2005 г., № 19, ст. 227, 2006 г., № 1, ст. 2; 2008 г., № 42, ст. 456; № 20, ст. 182; № 42, ст. 465) следующие изменения и дополнение:
в Положении о Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
в подпункте 3) пункта 4 слова "в разрезе каждой специальности" исключить;
в пункте 10:
подпункты 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"6) утверждает состав независимой экспертной комиссии по согласованию с заинтересованными государственными органами, высшими учебными заведениями, научными и иными организациями, порядок и организацию ее работы, а также лист оценки персонального собеседования претендентов с членами независимой экспертной комиссии;
7) устанавливает необходимый минимальный уровень знания государственного языка и знания иностранных языков и минимальный пороговый балл по предметным экзаменам с учетом требований зарубежных высших учебных заведений, научных центров, лабораторий, а также минимальный пороговый балл по психологическому тестированию;";
в подпункте 9) слова "Республики Казахстан." заменить словами "Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) создает комиссию по рассмотрению заявлений и обращений обладателей международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак", кроме вопросов присуждения и лишения стипендии.".

2. Осы Жарлық жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев