Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 4 сәуірдегі № 237 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 38 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 сәуірдегі № 224 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.04.2016 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 4 сәуірдегі № 237 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 12, 111-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 29 қаңтардағы
№ 38 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 4 сәуірдегі
№ 237 қаулысымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру
жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесі (бұдан әрі - Ереже) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда көзделген қаражат есебінен және шегінде ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
су беруші - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беруді жүзеге асыратын және су шаруашылығы жүйелері қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектісі болып табылатын жеке немесе заңды тұлға;
су пайдаланушы - өз мұқтаждарын және (немесе) коммерциялық мүдделерін қанағаттандыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен су ресурстарын пайдалану құқығы берілген жеке немесе заңды тұлға;
су беру - су пайдаланушыға су көзінен (өзен, су қоймасы, арна және басқалары) тарту жолымен суды жеткізу, сутартқыштармен (арна, құбыржолдар) тасымалдау, су пайдаланушылардың су бөлу нүктелеріне бөлу және жеткізу.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2006 года № 237
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года № 38. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2016 года № 224
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.04.2016 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2006 года № 237 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 12, ст. 111) следующее изменение:
Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 января 2010 года № 38
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 апреля 2006 года № 237
Правила
субсидирования стоимости услуг по подаче воды
сельскохозяйственным товаропроизводителям
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее - Правила) определяют порядок субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям за счет и в пределах средств, предусмотренных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
вододатель - физическое или юридическое лицо, осуществляющее подачу воды сельскохозяйственным товаропроизводителям и являющееся субъектом естественной монополии по оказанию услуг водохозяйственных систем;
водопользователь - физическое или юридическое лицо, которому в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставлено право использования водных ресурсов для удовлетворения собственных нужд и (или) коммерческих интересов;
подача воды - доставка воды водопользователю путем забора из водоисточника (река, водохранилище, канал и др.), транспортировка по водоводам (канал, трубопроводы), распределение и доставка в точки выдела водопользователей.

3. Субсидиялар ауыл шаруашылығы дақылдарын суару үшін су пайдаланушыларға су беру жөніндегі су берушінің шығындарын ішінара өтеуге (қызметтердің құнын арзандатуға) арналады.
4. Әрбір облыс, Астана және Алматы қалалары үшін субсидиялардың сомасы заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) ұсынған облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының ұсыныстарына сәйкес қалыптастырылған сома негізінде бекітіледі.
5. Субсидиялар суды есепке алу жөнінде аттестатталған гидрометриялық бекеттерді (дәлдік тексеруден өткен құрылыстарды) қолдана отырып, бекітілген су пайдалану лимиті негізінде суаратын су беру туралы шартта көрсетілген су тұтыну көлемінің шегінде су пайдаланушылардың су бөлу нүктелеріне нақты берілген судың көлемі үшін су берушілерге төленеді.
6. Берілген судың 1 (бір) текше метріне бөлінетін субсидиялар мөлшерін Министрлік табиғи монополиялар мен реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен Республикалық бюджет комиссиясы қараған сәтте қолданыстағы су беру жөніндегі қызмет көрсетулерге тарифтік сметаларда ескерілген шығындарға пайыздық ара қатынаста су беру әдістерін және:
1) су пайдаланушылардың гидромелиоративтік жүйелерді,
гидромелиоративтік құрылыстарды, құрылғылар мен жабдықтарды қазіргі
заманға лайық бірлесіп басқару әдістерін (ауылдық су пайдаланушылардың тұтыну кооперативтері (бұдан әрі - АСТК), гидромелиоративтік кондоминиумдар);
2) суды есепке алудың прогрессивтік әдістерін енгізуді, оның нәтижелерін су бөлуде және нормаланған суаруда жедел пайдалануды;
3) суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің сақталуын және жақсартуда суды үнемдеп жұмсауды қамтамасыз ететін суарудың озық технологияларын (тамшылап суару және басқа да суару әдістері) енгізуді;
4) тік дренаж ұңғымаларының тиімді жұмыс істеуін ынталандыру қажеттілігін ескере отырып, саралап белгілейді және бекітеді.
7. Министрлік тиісті жылға арналған төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаның жеке қаржыландыру жоспарларына және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімдерге сәйкес заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша субсидиялау көлеміне сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударады.
8. Субсидиялауды ескере отырып, табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен тарифтер (бұдан әрі - тариф) бойынша суаратын су беру су беруші мен су пайдаланушы арасында жасалған суаратын су беру туралы шарт негізінде жүзеге асырылады.

3. Субсидии предназначаются для частичного возмещения затрат вододателя (удешевления стоимости услуг) по подаче воды водопользователям для орошения сельскохозяйственных культур.
4. Суммы субсидий для каждой области, городов Астаны и Алматы утверждаются в установленном законодательством порядке на основании представленных Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) сумм, сформированных в соответствии с предложениями местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы.
5. Субсидии выплачиваются вододателям за фактические поданные объемы воды в точки выдела водопользователей с применением аттестованных гидрометрических постов (тарированных сооружений) по водоучету, в пределах объема водопотребления, указанного в договоре о подаче поливной воды, на основе утвержденного лимита водопользования.
6. Размер выделяемых субсидий на 1 (один) кубометр поставленной воды определяется и утверждается Министерством дифференцированно, в процентном соотношении от затрат, учтенных в действующих на момент рассмотрения Республиканской бюджетной комиссией тарифных сметах на услуги по подаче воды, утвержденных уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и регулируемых рынков, с учетом способов водоподачи и необходимости стимулирования:
1) современных методов совместного управления водопользователями гидромелиоративными системами, гидромелиоративными сооружениями, устройствами и оборудованиями (сельские потребительские кооперативы водопользователей (далее - СПКВ), гидромелиоративные кондоминиумы);
2) внедрения прогрессивных методов учета воды, оперативного использования его результатов в водораспределении и нормированного орошения;
3) внедрения передовых технологий орошения, обеспечивающих экономное расходование воды (капельное и другие способы орошения), сохраняемость и улучшение мелиоративного состояния орошаемых земель;
4) эффективного функционирования скважин вертикального дренажа.
7. Министерство перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам и бюджетам городов Астаны и Алматы в соответствии с утвержденными в установленном законодательством порядке объемами субсидирования по областям, городам Астане и Алматы, согласно индивидуальным планам финансирования бюджетной программы по платежам на соответствующий год и соглашениям о результатах по целевым текущим трансфертам между акимами областей, городов Астаны и Алматы и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
8. Подача поливной воды по тарифам, утвержденным уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и регулируемых рынков (далее - тариф) с учетом субсидирования, осуществляется на основе договора о подаче поливной воды, заключенного между вододателем и водопользователем.

2. Субсидиялар төлеу тәртібі және су
пайдаланушыларға су беру жөніндегі қызметтердің
құнын субсидиялау шарттары
9. Субсидиялауды ескере отырып, тарифтер бойынша су беру жөніндегі қызметтерді алу үшін су пайдаланушылар ағымдағы жылдың 25 сәуіріне дейінгі мерзімде су берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес су тұтынуға өтінім;
жер пайдалану құқығына актінің, жер пайдалануға арналған шарттың көшірмесі, немесе аудандық әкімдіктің жер учаскесін бөлу туралы шешімінің көшірмесі, осы су пайдаланушы мүшесі болып табылатын АСТК Жарғысын мемлекеттік тіркеу куәлігінің көшірмесі;
ауыл шаруашылығы дақылдарын суаруға арналған құрылыстардың, жабдықтар мен құрылғылардың белгіленген тәртіппен тіркелген техникалық паспорттарының көшірмелері (нотариалды куәландырылған).
10. Су беруші жыл сайын 1 маусымға дейін осы Ереженің 5, 6, 8-тармақтарына сәйкес субсидиялауды ескере отырып, тарифтер бойынша су беруге су пайдаланушылармен алдағы суару маусымына арналған шарттар жасасады. Егер су пайдаланушылар вегетацияаралық (дымқылдату және сумен шаю) суаруларды жүзеге асырса, онда шарт осы жұмыстарды орындау басталғанға дейін жасалуға тиіс.
11. Су беруші су пайдаланушыларға су беру жөніндегі қызметтерге субсидиялар алу үшін:
1) бір ай мерзімде 1 шілдеге дейін облыстың, Астана және Алматы қалаларының ауыл шаруашылығы басқармаларына (бұдан әрі - Ауыл шаруашылығы басқармасы) су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық органымен келісім бойынша субсидиялауды ескере отырып, берілетін су көлемін, көрсетілген қызметтерге ақылы және субсидиялауды ескере отырып су беру жөніндегі қызметтерге тарифті көрсете отырып, тарифтер бойынша суару үшін су алатын су пайдаланушылардың тиісті жылға арналған тізбесін береді;
2) ай сайын су пайдаланушылар бөлінісінде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімімен алдын ала келісілген, субсидиялауды ескере отырып, тарифтер бойынша су беру жөнінде нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімін (бұдан әрі - жиынтық тізілім) мыналармен:
су беру жөніндегі көрсетілген қызметтердің актілерімен;
су пайдаланушылармен бірге салыстырып тексерілген су беру жөнінде ақысы төленген қызметтердің нөмірі мен күнінің белгілері бар төлем құжаттарын олардың көшірмесімен қоса, Ауыл шаруашылығы басқармасына береді.
12. Ауыл шаруашылығы басқармасы:
сегіз жұмыс күні ішінде субсидиялауды ескере отырып, берілетін су көлемін, көрсетілген қызметтер үшін ақы мен су беру жөніндегі қызметтерге субсидиялауды ескеріп тарифті көрсете отырып, тариф бойынша суару үшін су алатын су пайдаланушылардың тізбесін су берушілер бөлінісінде мынадай өлшемдер:

2. Порядок выплаты субсидий и условия субсидирования стоимости
услуг по подаче воды водопользователям
9. Водопользователи для получения услуг по подаче воды по тарифу с учетом субсидирования в срок до 25 апреля текущего года представляют вододателю следующие документы:
заявку на водопотребление согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
копию акта на право землепользования, договора на землепользование или копию решения районного акимата о выделении земельного участка, копию свидетельства государственной регистрации Устава СПКВ, членом которого является данный водопользователь;
зарегистрированные в установленном порядке копии технических паспортов сооружений, оборудований и устройств (нотариально заверенные), предназначенных для полива сельскохозяйственных культур.
10. Вододатель ежегодно до 1 июня заключает договора на предстоящий поливной сезон с водопользователями на подачу воды по тарифам с учетом субсидирования согласно пунктам 5, 6, 8 настоящих Правил. Если водопользователи осуществляют межвегетационные поливы (влагозарядковые и промывные), то договор должен быть заключен до начала выполнения этих работ.
11. Вододатель для получения субсидий на услуги по подаче воды водопользователям:
1) в месячный срок до 1 июля представляет в управление сельского хозяйства области, городов Астана и Алматы (далее - Управление сельского хозяйства) по согласованию с территориальным органом уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда перечень водопользователей на соответствующий год, получающих воду для полива по тарифам с учетом субсидирования, с указанием объема поставляемой воды, платы за предоставленные услуги и тарифа с учетом субсидирования на услуги по подаче воды;
2) ежемесячно представляет в Управление сельского хозяйства сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче воды по тарифу с учетом субсидирования, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в разрезе водопользователей (далее - сводные реестры), предварительно согласованный с районным (города областного значения) отделом сельского хозяйства, с приложением:
актов оказания услуг по подаче воды;
актов сверок с водопользователями по оплаченным услугам по подаче воды с отметкой номеров и даты платежных документов с приложением их копий.
12. Управление сельского хозяйства:
в течение восьми рабочих дней составляет перечень водопользователей в разрезе вододателей, получающих воду для полива по тарифу с учетом субсидирования, с указанием объема поставляемой воды, платы за предоставленные услуги и тарифа с учетом субсидирования на услуги по подаче воды, на основании следующих критериев:

1) суармалы учаскелері су берушінің су бөлу нүктелеріне жүктелген, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру технологиялық тізбегінің бірлігі (ортақ);
2) осы Ереженің 9-тармағында көрсетілген субсидиялауды ескере отырып, тариф бойынша су беру жөніндегі қызметтерді алу үшін су пайдаланушының тиісті құжаттарының болуы негізінде құрайды;
ай сайын осы Ереженің 11-тармағына сәйкес қызметтер көрсетуді негіздейтін құжаттарды тексереді және су берушілер берген жиынтық тізілімдерді бекітеді;
бекітілген жиынтық тізілімдердің негізінде аумақтық Қазынашылық органдарына тізілімдер мен төлем шоттарын екі данада беру жолымен субсидиялардың тиесілі сомаларын есепті айдан кейінгі айдың 25-күніне дейін су берушілердің есеп шоттарына аударады;
ай сайын есептіден кейінгі айдың 25-күніне дейін, бірақ тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей, Министрлік бекіткен нысан бойынша Министрлікке төленген субсидиялардың көлемі туралы есеп береді.
13. Жергілікті атқарушы органдар Министрлікке ағымдағы жыл бойынша жарты жылдықтың қорытындылары бойынша тікелей және түпкі нәтижелерге нақты жеткендігі туралы аралық есепті 30 шілдеден кешіктірмей, ал қорытынды есепті келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей береді.
14. Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті орган су беруші ұсынатын су пайдаланушымен шарттың үлгі нысандарын субсидиялауды ескере отырып тариф бойынша суару үшін су алатын су пайдаланушылар тізбесін, қызмет көрсетудің ай сайынғы актісін бекітеді.
15. Министрлік облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы төлемдер мен нәтижелер туралы жасалған келісімдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына сәйкес төмен тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттердің уақтылы аударылмағаны үшін жауапты болады.
16. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшілерінің бірінші басшылары нысаналы трансферттерді нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімге сәйкес пайдаланбағаны, тікелей және түпкі нәтижелерге қол жеткізбегені, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті табыс етпегені үшін жауапты болады.
17. Қандай да бір облыс, Астана және Алматы қалалары бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда Министрлік заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне тиісті жылға арналған республикалық бюджетке көзделген қаражат шегінде субсидияларды облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
Ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерге су беру жөніндегі
қызметтердің құнын субсидиялау
ережесіне
1-қосымша
20 жылғы __________________________________________________ кезеңінде
субсидияланған тарифтер бойынша суару үшін су пайдалануға
ӨТІНІМ

1) единства (общности) технологической цепи подачи воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, орошаемые участки которых подвешены к точкам водовыдела вододателя;
2) наличия соответствующих документов у водопользователя для получения услуг по подаче воды по тарифу с учетом субсидирования, указанных в пункте 9 настоящих Правил;
ежемесячно проверяет документы, обосновывающие оказание услуг в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил и утверждает представленные вододателями сводные реестры;
на основании утвержденных сводных реестров перечисляет причитающиеся суммы субсидий на расчетные счета вододателей до 25 числа месяца, следующего за отчетным месяцем путем представления в территориальные органы Казначейства реестров и счетов к оплате в двух экземплярах;
ежемесячно к 25 числу месяца, следующего за отчетным, но не позднее 1 декабря соответствующего года, представляет в Министерство отчет об объемах выплаченных субсидий по форме, утвержденной Министерством.
13. Местные исполнительные органы представляют в Министерство промежуточный отчет по текущему году о фактическом достижении прямых и конечных результатов по итогам полугодия, не позднее 30 июля, а итоговый отчет не позднее 1 февраля следующего финансового года.
14. Уполномоченный орган в области использования и охраны водного фонда утверждает типовые формы рекомендуемого договора вододателя с водопользователем, перечня водопользователей, получающих воду для полива по тарифу, с учетом субсидирования, ежемесячного акта оказания услуг.
15. Министерство несет ответственность за несвоевременное перечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальными планами финансирования по платежам и заключенным соглашениям о результатах между акимами областей, городов Астаны и Алматы и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
16. Акимы областей, городов Астаны и Алматы и первые руководители соответствующих администраторов местных бюджетных программ несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам, недостижение прямых и конечных результатов, непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
17. В случае неполного освоения какой-либо областью, городами Астаной и Алматы выделенных средств, Министерство, в установленном законодательством порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении субсидий по областям, городам Астане и Алматы в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий год.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям
ЗАЯВКА
на водопользование для орошения по субсидированным тарифам
в _____________ период ______________ 20__года

1. Су пайдаланушы___________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
2. Суарылатын жердің болуы _________________________________ га
оның ішінде пайдалануға көзделіп отырған_ __________________ га
Р/с
Су бөлу нүктелерінің атауы (су көзінен су пайдаланушыға су беретін орын)
Егілген ауыл шаруашылығы дақылдары
Суару реті (саны ), есе
Суару ретін ескере отырып , суармалы жерледің алаңы, га
Жүйелердің нормативтік ПӘК және суару техникасының ПӘК ескере отырып,  брутто суару нормасы  м3/га
Бекітілген су пайдалану лимитін ескере
Су тұтыну көлем, мың м3
атауы
нақты суарылатын алаң, га
1
2
3
4
5
6
7
8
9

1. Водопользователь ___________________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
2. Наличие орошаемых земель ________________ га
в т.ч. намечаемые к использованию по назначению ______________ га
п/п
Наименова-
ние точек
выдела
(место
подачи
воды
водополь-
зователю
из водного
источника)
Возделываемые
сельскохозяйст-
венные культуры
Кратность
(число)
поливов,
раз
Орошаемые
площади с
учетом
кратности
полива,
га
Оросительная
норма брутто
с учетом
нормативных
КПД систем и
КПД техники
полива, м3
га
Тоже после
корректи-
ровки с
учетом
утвержден-
ного лими-
та водо-
пользова-
ния, м3/га
Объем
водопот-
ребления,
тыс.м3
наимено-
вание
факти-
ческие
орошае-
мые
площади,
га
1
2
3
4
5
6
7
8
9

3. Су тұтыну көлемі, барлығы __________________________ мың м3
оның ішінде вегетациялық кезең ________________________ мың м3
вегетацияаралық кезең _________________________ мың м3
Су пайдаланушы:
________________________________
агроқұраманың басшысы
________________________________
өтінім берілген күні
Ескертпе: ПӘК - пайдалы әрекет ету коэффициенті
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруішлерге су
беру жөніндегі қызметтердің құнын
субсидиялау ережесіне
2-қосымша
«БЕКІТЕМІН»
Облыстың (Астана, Алматы
қалаларының) Ауыл шаруашылығы
басқармасы
______________________________
20 ж. « »
Суару үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру
жөнінде нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімі
__________________________ 20 ж. ________________
(су берушінің атауы)             (ай)
р/c
Су пайдаланушылардың атауы
Нақты суару реті
Суарудың ретін (санын) ескере отырып, нақты суарылған алаң, га
Нақты берілген су,мың м3
жыл басынан бері
оның ішінде есепті айда
жыл басынан бері
оның ішінде есепті айда
суару маусымының басынан бері
оның ішінде есепті айда
1
2
3
4
5
6
7
8
суару үшін бекітілген тариф 1000 м3 үшін теңге
Көрсетілген қызметтердің құны, теңге
Субсидиялар мөлшері (тарифтік сметаларда ескерілген шығындардың %-) теңге
Суару маусымының басынан бері төленген субсидиялар, теңге
Есепті айда төленуге тиіс, теңге
суару маусымының басынан бері
Оның ішінде есепті айда
суару маусымының басынан бері
Оның ішінде есепті айда
9
10
11
12
13
14
15
Су беруші _________________________________________
Келісілді: аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл
шаруашылығы бөлімі _______________________20 ж. «___» _______________
Ескертпе: 2-бағанда су пайдаланушылар облыстардың (Астана және Алматы қалаларының) ауыл шаруашылығы басқармасы бекіткен Су пайдаланушылар тізбесіндегідей ретпен келтіріледі.

3. Объем водопотребления, всего _____________ тыс. м3.
в т.ч. вегетационный период ______________ тыс. м3.
межвегетационный период _______________ тыс. м3.
Водопользователь:
_________________________________
руководитель агроформирования
___________________
дата подачи заявки
Примечание: КПД - коэффициент полезного действия.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям
"УТВЕРЖДАЮ"
Управление сельского хозяйства области
(городов Астаны, Алматы)
________________________
"___" ______ 20_г.
Сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче воды
сельхозтоваропроизводителям для орошения
__________________________ за ________ 20__г.
(наименование вододателя)   (месяц)
п/
п
Наи-
мено-
вание
водо-
поль-
зова-
телей
Факти-
ческая
крат-
ность
(число)
поливов
Фактически
политая
площадь с
учетом
кратности
(числа)
поливов
Фактическая
подача воды,
тыс. м3
Утвер-
жден-
ный
тариф,
тенге
за
1000
м3
воды
для
ороше-
ния
Стоимость
оказанных
услуг,
тенге
Размер
субсидии
(___% от
затрат,
учтенных в
тарифных сметах),
тенге
Выпла-
чено
субси-
дий с
начала
полив-
ного
сезона,
тенге
Подле-
жит к
выпла-
те, за
отчет-
ный
месяц,
тенге
с
начала
полив-
ного
сезона
в т.ч.
отчет-
ный
месяц
с
на-
ча-
ла
года
в
т.ч.
от-
чет-
ный
ме-
сяц
с на-
чала
года
в
т.ч.
отче-
тный
месяц
с на-
чала
полив-
ного
сезона
в
т.ч.
за
отчет-
ный
месяц
с на-
чала
полив-
ного
сезона
в т.ч.
за
отчет-
ный
месяц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Вододатель ___________________________________________________
Согласовано: районный отдел (города областного значения) сельского хозяйства _______________ "___" ________ 20__г.
Примечание: В графе 2 Водопользователи приводятся в том же порядке, что и в Перечне водопользователей, утвержденном управлением сельского хозяйства областей (городов Астаны и Алматы)