Астана және Алматы қалаларында 2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын дайындаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 қазандағы № 1075 Қаулысы
2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын (бұдан әрі - Ойындар) өткізу кезінде визалық, шекаралық және тіркеу рәсімдерін оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Шетелдіктердің Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудің жекелеген мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы № 136 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 4, 55-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Шетелдіктердің Қазақстан Республикасына келуінің және болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің тәртібінде:
«1. Жалпы ережелер» деген бөлім мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Осы Ережеде мынадай терминдер мен анықтамалар қолданылады:
1) аккредиттеу картасы - «іскерлік» (ІСВ) санатындағы көп реттік келу-кету визасы ретінде қолданылатын және барлық аккредиттеу санатындағы Ойындарға қатысушыларға осы Ережеде көзделген мерзімге Қазақстан Республикасына келу, онда болу және кету құқығын беретін құжат;
2) Ойындар - Астана және Алматы қалаларындағы 2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындары;
3) Ойындарға қатысушылар - Ойындарды ұйымдастыру мен өткізуге қатысатын, осы Ережеге сәйкес Қазақстан Республикасына келудің, онда болудың және кетудің уақытша визалық режимі қолданылатын аккредиттелетін шетелдіктер;
4) Ойындардың аккредиттеу орталықтары - Ойындарға қатысушыларды аккредиттеуге арналған тұрақты орталықтар. Аккредиттеу орталықтарының орналасатын жерін Ойындарды ұйымдастырушы айқындайды;
5) Ойындарды ұйымдастырушы - «2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру комитетінің атқарушы дирекциясы» акционерлік қоғамы.
6) сәйкестендіру картасы - Қазақстан Республикасына келу және одан кету кезінде Ойындарға қатысушылардың визалық сауалнамасы ретінде қолданылатын құжат.»;
мынадай мазмұндағы 5-1-бөліммен толықтырылсын:
«5-1. 2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарына қатысушылардың Қазақстан Республикасына келуі, тіркелуі, аккредиттелуі, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуі
32-1. Аккредиттеу карталары болған жағдайда Ойындарға қатысушылар паспорттары бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы халықаралық жолаушылар қатынасы үшін ашық өткізу пункттері арқылы Қазақстан Республикасына келеді және Қазақстан Республикасынан кетеді.
32-2. Аккредиттеу картасын Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің уәкілетті қызметкері осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырады да, қолымен және мөрмен растайды.

О некоторых вопросах подготовки 7-х зимних Азиатских игр 2011 года в городах Астане и Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2010 года № 1075
В целях оптимизации визовых, пограничных и регистрационных процедур при проведении 1-х зимних Азиатских игр 2011 года (далее - Игры) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года № 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранцев в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 4, ст. 55) следующие дополнения:
в Правилах въезда и пребывания иностранцев в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
раздел "1. Общие положения" дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. В настоящих Правилах применяются следующие термины и определения:
1) аккредитационная карта - документ, применяемый в качестве многократных въездных-выездных виз категории "деловая" (ICB) и предоставляющий участникам Игр всех аккредитационных категорий право на въезд, пребывание и выезд из Республики Казахстан на срок, предусмотренный настоящими Правилами;
2) Игры - 7-е зимние Азиатские игры 2011 года в городах Астане и Алматы;
3) участники Игр - аккредитуемые иностранцы, принимающие участие в организации и проведении Игр, на которых распространяется временный порядок въезда, пребывания и выезда из Республики Казахстан в соответствии с настоящими Правилами;
4) аккредитационные центры Игр - стационарные центры, предназначенные для аккредитации участников Игр. Местонахождение аккредитационных центров определяется организатором Игр;
5) организатор Игр - акционерное общество "Исполнительная дирекция Организационного комитета 7-х зимних Азиатских игр 2011 года";
6) идентификационная карта - документ, применяемый в качестве визовой анкеты участников Игр на въезд и выезд из Республики Казахстан.";
дополнить разделом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Въезд, регистрация, аккредитация, пребывание участников 7-х зимних Азиатских игр 2011 года в Республику Казахстан, а также их выезд из Республики Казахстан
32-1. Участники Игр въезжают в Республику Казахстан и выезжают из Республики Казахстан через пункты пропуска на государственной границе Республики Казахстан, открытые для международного пассажирского сообщения, по паспортам, при наличии аккредитационных карт.
32-2. Аккредитационная карта заполняется уполномоченным сотрудником Министерства иностранных дел Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и заверяется подписью и печатью.

32-3. Ойындарға қатысушыларға аккредиттеу карталарын беруді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің консулдық пункттері Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өту пункттерінен өткенге дейін жүзеге асырады.
32-4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің консулдық пункттерінде аккредиттеу карталарын беру үшін паспорт және визалық қолдау нөмірі бар сәйкестендіру картасы негіз болып табылады.
32-5. Ойындарды ұйымдастырушы Ойындарға қатысушыларға сәйкестендіру карталарын беруді ұйымдастыру мақсатында Ойындарға қатысушылардың тізімін қалыптастырады.
32-6. Ойындарды ұйымдастырушы Ойындарға қатысушылардың тізімі визалық қолдау көрсету үшін 2010 жылғы 10 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жібереді.
32-7. Сәйкестендіру карталарын беруді ұйымдастыруды Ойындарды ұйымдастырушы Ойындарға қатысушылар Қазақстан Республикасының аумағына келгенге дейін осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жүзеге асырады.
32-8. Визалық қолдау нөмірлері бар сәйкестендіру карталарының көшірмелерін Ойындарды ұйымдастырушы аккредиттеу карталарын беруге кемінде үш жұмыс күні қалғанға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жібереді.
32-9. Сәйкестендіру және аккредиттеу карталары 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап 21 ақпанға дейін қолданылады.
32-10. Қазақстан Республикасына келу кезінде Ойындарға әрбір қатысушыға миграциялық карточка беріледі. Миграциялық карточкалар Қазақстан Республикасынан кету кезінде тапсырылуға тиіс.
32-11. Ойындарға қатысушыларды тіркеу Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің шекаралық бақылау бөлімшелері арқылы тікелей Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде паспорттарға және мифациялық карточканың «Келу» және «Тіркеу» бағандарына шекараны кесіп өту туралы белгі қою жолымен жүзеге асырылады.
32-12. Ойындарды ұйымдастырушы осы Ереженің 32-11-тармағына сәйкес тіркеуді жүзеге асырғанға дейін кемінде 10 (он) күнтізбелік күн бұрын Ойындарға қатысушылардың тізімін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті мен Ішкі істер министрлігіне ұсынады.
32-13. Тіркеу Ойындарға қатысушылардың аккредиттеу карталарының қолданылу мерзімінен аспайтын кезеңге ресімделеді.
32-14. Аккредиттеу ақпараттық дерекқорға Ойындарға қатысушылар туралы ақпарат енгізу және аккредиттеу карталарын беру жолымен жүзеге асырылады.
32-15. Қазақстан Республикасына осы Ереженің 2-тармағына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы келудің және болудың визасыз тәртібі туралы халықаралық шарттар жасасқан елдерден келген Ойындарға қатысушыларға аккредиттеу карталарын беру Ойындардың аккредиттеу орталықтарында жүзеге асырылады.

32-3. Выдача аккредитационных карт участникам Игр осуществляется консульскими пунктами Министерства иностранных дел Республики Казахстан до пересечения пунктов пропуска через государственную границу Республики Казахстан.
32-4. Основанием для выдачи аккредитационных карт в консульских пунктах Министерства иностранных дел Республики Казахстан являются паспорт и идентификационная карта с номером визовой поддержки.
32-5. Организатор Игр в целях организации выдачи идентификационных карт участникам Игр формирует список участников Игр.
32-6. Список участников Игр направляется организатором Игр в Министерство иностранных дел Республики Казахстан для оказания визовой поддержки в срок до 10 декабря 2010 года.
32-7. Организация выдачи идентификационных карт осуществляется организатором Игр по формам согласно приложению 2 к настоящим Правилам до прибытия участников Игр на территорию Республики Казахстан.
32-8. Копии идентификационных карт с номерами визовых поддержек направляются организатором Игр в Министерство иностранных дел Республики Казахстан в срок не позднее трех рабочих дней до дня выдачи аккредитационной карты.
32-9. Идентификационные и аккредитационные карты действуют с 1 января по 21 февраля 2011 года.
32-10. При въезде в Республику Казахстан каждому участнику Игр выдается миграционная карточка. Миграционные карточки подлежат сдаче при выезде из Республики Казахстан.
32-11. Регистрация участников Игр осуществляется через подразделения пограничного контроля Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан непосредственно в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан, путем проставления отметки о пересечении границы в паспорта и в графы "Въезд" и "Регистрация" миграционной карточки.
32-12. Организатор Игр не менее чем за 10 (десять) календарных дней до осуществления регистрации в соответствии с пунктом 32-11 настоящих Правил представляет список участников Игр в Комитет национальной безопасности и Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
32-13. Регистрация оформляется на период, не превышающий срок действия аккредитационных карт участников Игр.
32-14. Аккредитация осуществляется путем введения в информационную базу данных информации об участниках Игр и выдачи аккредитационных карт.
32-15. Выдача аккредитационных карт участникам Игр, прибывшим в Республику Казахстан в соответствии с разделом 2 настоящих Правил, а также из стран, с которыми у Республики Казахстан имеются международные договоры о безвизовом порядке въезда и пребывания, осуществляется в аккредитационных центрах Игр.

32-16. Осы Ереженің 32-2-32-3-тармақтарында көзделген жағдайларда Ойындарға қатысушылар оларға Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің консулдық пункттерінде аккредиттеу карталары берілген сәттен бастап аккредиттелген болып саналады.
32-17. Аккредиттеу картасы Ойындарға қатысушыларға Ойындардың спорттық және өзге де мақсаттағы объектілеріне (Ойындарды басқару орталықтары, баспасөз орталықтары, Ойындарға қатысушыларды орналастыратын орындар) еркін кіруді қамтамасыз етеді.
32-18. Ойындарға қатысушыларды аккредиттеу туралы ақпаратты Ойындарды ұйымдастырушы уәкілетті мемлекеттік органдарға береді.»;
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер, Ішкі істер, Туризм және спорт министрліктері Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісім бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Ойындарға қатысушылардың Қазақстан Республикасына келуін, тіркелуін, аккредиттелуін, онда болуын, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуін ресімдеу рәсімдерін Ережеге сәйкес қамтамасыз етсін.
3. Астана және Алматы қалаларының әкімдері, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация, Туризм және спорт министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен Астана және Алматы қалаларындағы халықаралық әуежайларда Ойындардың аккредиттеу орталықтарының жұмысын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 22 ақпанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 19 қазандағы
№ 1075 қаулысына
1-қосымша
Шетелдіктердің Қазақстан
Республикасына келуінің және болуының,
сондай-ақ олардың Қазақстан
Республикасынан кетуінің тәртібіне
1-қосымша
Аккредиттеу картасының нысаны
Ескертпе:
Акредиттеу картасының мөлшері - 10 см (ені)*15 см (биіктігі)
Деректер ағылшын тілінде енгізіледі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 19 қазандағы
№ 1075 қаулысына
2-қосымша
Шетелдіктердің Қазақстан
Республикасына келуінің және болуының,
сондай-ақ олардың Қазақстан
Республикасынан кетуінің тәртібіне
2-қосымша
Сәйкестендіру картасының нысаны
Ескертпе:
Сәйкестендіру картасының мөлшері - 15 см (ені)*10 см (биіктігі)
Деректер ағылшын тілінде енгізіледі

32-16. В случаях, предусмотренных пунктами 32-2 - 32-3 настоящих Правил, участники Игр признаются аккредитованными с момента выдачи им аккредитационных карт в консульских пунктах Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
32-17. Аккредитационная карта обеспечивает участникам Игр свободный доступ к объектам Игр спортивного и иного назначения (центры управления Игр, пресс-центры, места размещения участников Игр).
32-18. Информация об аккредитации участников Игр передается организатором Игр в уполномоченные государственные органы.";
дополнить приложениями 1 и 2 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Министерствам иностранных дел, внутренних дел, туризма и спорта Республики Казахстан по согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить процедуры оформления въезда, регистрации, аккредитации и пребывания участников Игр в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан в соответствии с Правилами.
3. Акимам городов Астаны и Алматы, министерствам транспорта и коммуникаций, туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить работу аккредитационных центров Игр в международных аэропортах в городах Астане и Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования и действует до 22 февраля 2011 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 октября 2010 года № 1075
Приложение 1
к Правилам въезда и пребывания
иностранцев в Республике Казахстан, а также
их выезда из Республики Казахстан
Форма аккредитационной карты
Примечание:
Размер аккредитационной карты - 10 см (ширина)* 15 см (высота).
Данные вводятся на английском языке.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 октября 2010 года № 1075
Приложение 2
к Правилам въезда и пребывания
иностранцев в Республике Казахстан, а также
их выезда из Республики Казахстан
Форма идентификационной карты
Примечание:
Размер аккредитационной карты - 15 см (ширина)* 10 см (высота).
Данные вводятся на английском языке.