Қазақстан Республикасы кеден органдарының танымдық туы мен танымдық белгісінің сипаттамасын және оларды қолдану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қазандағы № 1094 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 775 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 16.11.2018 № 775 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 6-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы кеден органдарының танымдық туы мен танымдық белгісінің сипаттамасы және оларды қолдану ережесі бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым жалауы мен айырым белгісінің сипаттамасын және оларды қолдану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі № 723 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 30, 293-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 22 қазандағы
№ 1094 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы кеден органдарының танымдық туы мен танымдық белгісінің сипаттамасы және оларды қолдану қағидасы
1. Кеден органдарының танымдық туы - жоғары бөлігі көгілдір түсті, төменгі бөлігі жасыл түсті кездеме. Көгілдір түс Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын білдіреді жасыл түс мемлекеттік шекаралардың жалпыға бірдей қабылданған халықаралық белгісі. Көгілдір және жасыл түстердің арақатынасы 50:50 теңдігін құрайды. Тең ортасында біздің планетаны білдіретін сегіз қырлы алтын жұлдызы бар ақ шеңбер, онда алтындалған жіңішке жиекті алтын шаңырақ орналасқан. Жұлдыздың ішінде алтын реңде жоғары жақта көгілдір түсті әріптермен "Кеден" деп және төменгі жағында "Customs" деп жазылған. Ту енінің оның ұзындығына қатынасы 1-қосымшаға сәйкес 1:1,5.
Кеден органдарының танымдық туы және оның бейнесі мөлшерлеріне қарамастан, 1-қосымшаға сәйкес оның түрлі-түсті және схемалық бейнелеріне дәлме-дәл сәйкес келуі тиіс.
Танымдық ту кеден органдарының иелігіндегі өзен, теңіз кемелерінде және кеден органдарының мекемелерінде қолданылады.
2. Кеден органдарының танымдық белгісі (эмблемасы) ішінде көгілдір реңдегі алтын шаңырақ бейнеленген сегіз қырлы алтын жұлдыз. 2-қосымшаға сәйкес шаңырақтың үстінде алтын реңдегі жұлдыздың ішінде көгілдір түсті әріптермен "Кеден" деп және шаңырақтың астында "Customs" деп жазылған.
Танымдық белгі (эмблема) Қазақстан Республикасы кеден органдарының иелігіндегі көлік құралдарының барлық түрлерінде қолданылады және екі жағынан симметриялы орналастырылады.

Об утверждении описания и Правил применения опознавательного флага и опознавательного знака таможенных органов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2010 года 1094. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 775 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.11.2018 № 775 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 6 Кодекса Республики Казахстан от 30 июля 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые описание и Правила применения опознавательного флага и опознавательного знака таможенных органов Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года № 723 "Об утверждении описания и правил применения опознавательного флага и опознавательного знака таможенных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2003 г., № 30, ст. 293).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2010 года № 1094
Описание и Правила
применения опознавательного флага и опознавательного
знака таможенных органов Республики Казахстан
1. Опознавательный флаг таможенных органов представляет собой полотнище, верхняя часть которого голубого цвета, нижняя часть - зеленого. Голубой цвет олицетворяет Государственный флаг Республики Казахстан, зеленый цвет - общепринятый международный знак государственных границ. Соотношение голубого и зеленого цветов составляет пропорцию 50:50. В центре находится золотая восьмигранная звезда, олицетворяющая нашу планету, в ней золотой шанырак с тонкой золотистой каймой. Внутри звезды, сверху на золотом фоне надпись "Кеден" и снизу - "Customs" голубым шрифтом. Отношение ширины флага к его длине - 1:1,5 согласно приложению 1.
Опознавательный флаг таможенных органов и его изображение, независимо от их размеров, должны в точности соответствовать его цветному и схематическому изображениям согласно приложению 1.
Опознавательный флаг применяется на речных, морских судах, находящихся в распоряжении таможенных органов, и в учреждениях таможенных органов.
2. Опознавательный знак (эмблема) таможенных органов представляет собой восьмигранную золотую звезду, внутри которой изображен золотой шанырак на голубом фоне. Внутри звезды на золотом фоне над шаныраком - надпись голубым шрифтом "Кеден" и под шаныраком - "Customs" согласно приложению 2.
Опознавательный знак (эмблема) применяется на всех видах транспортных средств, находящихся в распоряжении таможенных органов Республики Казахстан, и размещается симметрично с обеих сторон.

Қазақстан Республикасы кеден органдары лауазымды адамдарының аға басшы құрамының нысанды киіміндегі танымдық белгінің (эмблеманың) мөлшері 2,5:2,5 құрайды. Танымдық белгінің (эмблеманы) бейнелеу кезінде оның енінің ұзындығына сәйкестігі - 1:1.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 22 қазандағы
№ 1094 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы кеден органдарының
танымдық туы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 22 қазандағы
№ 1094 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы кеден органдарының
танымдық белгісі

Размеры опознавательного знака (эмблемы), расположенные на форменной одежде старшего начальствующего состава должностных лиц таможенных органов, составляют 2,5:2,5. При изображении опознавательного знака (эмблемы) соответствие ширины к его длине - 1:1.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2010 года № 1094
Опознавательный флаг таможенных
органов Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2010 года № 1094
Опознавательный знак таможенных
органов Республики Казахстан