Тауарлар мен көлік құралдарының кедендік транзитінің және уақытша сақтаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қазандағы № 1096 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 260266322,  329-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Тауарларды уақытша сақтау орындарына орналастыруды растау, тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастыруды растайтын құжаттарды қабылдау мен тіркеу қағидасы;
2) Кедендік алып жүру қағидасы;
3) Кедендік транзит кедендік рәсімін аяқтау үшін ұсынылатын
құжаттарды беруді тіркеу қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 22 қазандағы
№ 1096 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды уақытша сақтау орындарына орналастыруды растау, тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастыруды растайтын құжаттарды қабылдау мен тіркеу қағидасы
1. Осы Қағида 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің
(бұдан әрі - Кодекс) 260266-баптарына сәйкес әзірленді және тауарларды уақытша сақтау орындарына орналастыруды растау, тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастыруды растайтын құжаттарды қабылдау мен тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін тасымалдаушы, тауарларға қатысты өкілеттігі бар өзге тұлғалар, немесе олардың өкілдері кеден органына көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) тауарлар, тауарларды жөнелтуші (алушы), оларды жөнелтуші (межелі) ел туралы мәліметтері бар кедендік құжаттарды ұсынады.
Мұндай құжаттар кеден органына электрондық құжаттар түрінде ұсынылуы мүмкін.
3. Өткізу пунктінде орналасқан кеден органы көліктік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттардың куәландырылған көшірмелерінің екі данасын қабылдайды, ал межелі кеден органы транзиттік декларацияны немесе Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен айқындалған өзге құжаттарды қабылдайды.

О некоторых вопросах таможенного транзита и временного хранения товаров и транспортных средств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2010 года № 1096. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 249
В соответствии со статьями 260266322329 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила подтверждения помещения товаров в места временного хранения, приема и регистрации документов, подтверждающих помещение товаров и транспортных средств на временное хранение;
2) Правила таможенного сопровождения;
3) Правила регистрации подачи документов, представляемых для завершения таможенной процедуры таможенного транзита.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2010 года № 1096
Правила
подтверждения помещения товаров в места временного хранения,
приема и регистрации документов, подтверждающих помещение
товаров и транспортных средств на временное хранение
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьями 260266 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» (далее - Кодекс) и определяют порядок подтверждения помещения товаров в места временного хранения, приема и регистрации документов, подтверждающих помещение товаров и транспортных средств на временное хранение.
2. Для помещения товаров на временное хранение перевозчик, иные лица, обладающие полномочиями в отношении товаров, или их представители представляют в таможенный орган транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) таможенные документы, содержащие сведения о товарах, отправителе (получателе) товаров, стране их отправления (назначения).
Такие документы могут быть представлены в таможенный орган в виде электронных документов.
3. Таможенный орган, расположенный в пункте пропуска, принимает два экземпляра заверенных копий транспортных (перевозочных) и коммерческих документов, а таможенный орган назначения принимает транзитную декларацию или иные документы, определенные международными договорами Республики Казахстан.

4. Тауарларды уақытша сақтауға орналастыруды растау үшін кеден органына ұсынылған құжаттарда:
кедендік транзит кедендік рәсімінің аяқталуы туралы белгілер;
уақытша сақтау орнының атауы және уақытша сақтау орны иесінің мөрімен куәландырылған уақытша сақтау орнының есептік нөмірі болуы тиіс.
Уақытша сақтау орнының есептік нөмірі мынадай схема бойынша қалыптасады:
112233/444444, мұнда
11 және 22 - тиісінше тіркеу күні мен айы,
33 - ағымдағы жылдың соңғы екі саны,
444444 - уақытша сақтау орнын есепке алу кітабы бойынша реттік нөмірі.
5. Кодекстің 265-бабына сәйкес тауарларды өзге орындарда уақытша сақтаған жағдайда, ұсынылған құжаттарда сақтау орнының мекенжайы мен тауар алушының мөрімен куәландырылатын уақытша сақтауға орналастыру күні көрсетіледі.
Кодекстің 265-бабына сәйкес тауарлар мен көлік құралдары өзге орындарға уақытша сақтауға орналастырылған жағдайда қосымша:
тауарға қатысты өкілеттігі бар адамның жазбаша өтініші;
кедендік баждарды, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді растайтын құжат;
Кодекстің 265-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында көзделген тауарлар мен көлік құралдарын өзге уақытша сақтау орындарына орналастыру кезінде өзге уақытша сақтау орны орналасқан аумақ алушыға тиесілі немесе ол жалдау құқығында пайдаланатынын растайтын құжаттың көшірмесі;
Кодекстің 265-бабының 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген тауарлар мен көлік құралдарын өзге уақытша сақтау орындарына орналастыру кезінде өзге уақытша сақтау орны орналасқан темір жол учаскесі тауарға қатысты өкілеттіктері бар тұлғаның меншігі болып табылатынын не көрсетілген тұлға жалдау құқығында пайдаланатынын растайтын құжаттың көшірмесі.
6. Межелі кеден органының жауапты лауазымды адамы тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастыруын растайтын құжаттарды кеден ісі саласындағы уәкілетті орган белгілеген журналға, мұндай құжаттар берілгеннен кейін бір сағаттан аспайтын мерзімде тіркеу нөмірін бере отырып тіркейді.
7. Тауарларды уақытша сақтау орнына орналастыруды растайтын құжаттардың тіркеу нөмірі мынадай схема бойынша қалыптастырылады:
11111/223344//555555, мұнда
11111 — уақытша сақтау орнына тауарлар мен көлік құралдарын орналастыруды растайтын құжатты тіркеген кеден органының коды;
22 және 33 — тиісінше тіркеу күні мен айы, 44 - ағымдағы жылдың соңғы екі саны,
555555 - тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі.

4. Документы, предоставляемые в таможенный орган для подтверждения помещения товаров на временное хранение, должны содержать:
отметки о завершении таможенной процедуры таможенного транзита;
наименование места временного хранения и учетного номера места временного хранения, заверенные печатью владельца места временного хранения.
Учетный номер места временного хранения формируется по следующей схеме:
112233/444444, где,
11 и 22 - соответственно день и месяц регистрации,
33 - две последние цифры текущего года,
444444 - порядковый номер по книге учета места временного хранения.
5. В случаях временного хранения товаров в иных местах в соответствии со статьей 265 Кодекса, на представленных документах указывается адрес места хранения и дата размещения на временное хранение, которые заверяются печатью получателя товара.
При помещении товаров и транспортных средств в иные места временного хранения в соответствии со статьей 265 Кодекса, дополнительно предоставляются:
письменное заявление лица, обладающего полномочиями в отношении товара;
документ, подтверждающий обеспечение уплаты таможенных пошлин, налогов;
при помещении товаров и транспортных средств в иные места временного хранения, предусмотренные подпунктом 2) пункта 1 статьи 265 Кодекса, копия документа, подтверждающего, что территория, на которой находится иное место временного хранения, принадлежит получателю или используется им на праве аренды;
при помещении товаров и транспортных средств в иные места временного хранения, предусмотренные подпунктом 3) пункта 1 статьи 265 Кодекса, копия документа, подтверждающего, что участок железнодорожного пути, на котором находится иное место временного хранения, является собственностью лица, обладающего полномочиями в отношении товара, либо используется указанным лицом на праве аренды.
6. Ответственное должностное лицо таможенного органа назначения производит регистрацию документов, подтверждающих помещение товаров и транспортных средств на временное хранение в журнале, установленном уполномоченным органом в сфере таможенного дела, с присвоением регистрационного номера документа в срок не более одного часа после подачи таких документов.
7. Регистрационный номер документов, подтверждающих помещение товаров на временное хранение, формируется по следующей схеме:
11111/223344/555555, где
11111 - код таможенного органа, зарегистрировавшего документ, подтверждающий помещение товаров и транспортных средств на временное хранение,
22 и 33 - соответственно день и месяц регистрации,
44 - две последние цифры текущего года,
555555 - порядковый номер по журналу регистрации.

8. Тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастыруды растау ұсынылған құжаттардың және олардың көшірмелерінің бірінші парақтарының бос орнында, осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша, мөртаңба қолы немесе жауапты лауазымды адамның қолымен және жеке нөмірлік мөрінің бедерімен куәландырылған уақытша сақтау орнының тіркеу нөмірі, уақытша сақтау орны, тіркеу күні мен уақыты, уақытша сақтау мерзімінің аяқталу күні туралы мәліметтері бар жазбаны жазу болып табылады.
9. Өткізу пунктінде орналасқан кеден органында кеден органының тіркеу туралы белгілері бар көлік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттар көшірмелерінің бір данасы тасымалдаушыға немесе тауарларға қатысты өкілеттігі бар өзге тұлғаларға, немесе олардың өкілдеріне беріледі, ал тіркеу туралы кеден органының белгілері бар көшірменің екінші данасы кеден органында қалады.
Межелі кеден органында транзиттік декларация немесе кеден органының тіркеу туралы белгілері бар Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен айқындалған өзге құжаттар тасымалдаушыға немесе тауарларға қатысты өкілеттігі бар өзге тұлғаларға, немесе олардың өкілдеріне беріледі.
Тауарларды уақытша сақтау
орындарына орналастыруды растау,
тауарлар мен көлік құралдарын
уақытша сақтауға орналастыруды
растайтын құжаттарды қабылдау мен
тіркеу қағидасына
қосымша
Нысан
Тауарларды уақытша сақтауға орналастыру туралы құжаттардың тіркелуін растайтын мөртаңбаның нысаны
Кеден органының коды
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитеті
Кеден органының атауы
«ТАУАР УАҚЫТША САҚТАУҒА ОРНАЛАСТЫРЫЛДЫ»
Тауарды уақытша сақтауға
орналастыруды растайтын құжаттардың
тіркеу № ________________________
Уақытша сақтау орны
_________________________________
Сақтау мерзімінің аяқталған күні 20__ж. «__»__________
Ескертпе: мөртаңбаның ұсынылатын мөлшері - 60 х 90 мм
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 22 қазандағы
№ 1096 қаулысымен
бекітілген
Кедендік алып жүру қағидасы 1. Жалпы ережелер
1. Осы Кедендік алып жүру қағидасы (бұдан әрі - Қағида) 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 322-бабына сәйкес әзірленген және кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдайтын көлік құралдарын кедендік алып жүруді жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Кедендік алып жүруді кедендік транзит кедендік рәсімінің сақталуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кеден органдарының лауазымды адамдары жүзеге асырады.

8. Подтверждением помещения товаров и транспортных средств на временное хранение является проставление на свободном месте первых листов представленных документов и их копий штампа по форме согласно приложению к настоящим Правилам или записи, содержащей сведения о регистрационном номере, месте временного хранения, дате и времени регистрации, дате окончания срока временного хранения, которые заверяются подписью и оттиском личной номерной печати ответственного должностного лица.
9. В таможенном органе, расположенном в пункте пропуска, один экземпляр копий транспортных (перевозочных) и коммерческих документов с отметками таможенного органа о регистрации выдается перевозчику, или иным лицам, обладающим полномочиями в отношении товаров, или их представителям, а второй экземпляр копии с отметками таможенного органа о регистрации остается в таможенном органе.
В таможенном органе назначения транзитная декларация или иные документы, определенные международными договорами Республики Казахстан, с отметками таможенного органа о регистрации выдаются перевозчику, или иным лицам, обладающим полномочиями в отношении товаров, или их представителям.
Приложение
к Правилам подтверждения помещения
товаров в места временного хранения,
приема и регистрации документов,
подтверждающих помещение товаров и
транспортных средств на временное
хранение
Форма
Форма штампа, подтверждающего регистрацию
документов о помещении товаров
на временное хранение
к
о
д
т
а
м
о
ж
е
н
н
о
г
о
о
р
г
а
н
а
Комитет таможенного контроля
Министерства финансов Республики Казахстан
Наименование таможенного органа
«ТОВАР ПОМЕЩЕН НА ВРЕМЕННОЕ ХРАНЕНИЕ»
Регистрационный № документов,
подтверждающих помещение товара на временное
хранение ___________________________________
Место временного хранения
____________________________________________
Дата окончания срока хранения
«_____» __________________ 20__ г.
Примечание: рекомендуемый размер штампа - 60 х 90 мм
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2010 года № 1096
Правила таможенного сопровождения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила таможенного сопровождения (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 322 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» и определяют порядок осуществления таможенного сопровождения транспортных средств, перевозящих товары в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита.
2. Таможенное сопровождение осуществляется должностными лицами таможенных органов либо иными организациями в соответствии с законодательством Республики Казахстан в целях обеспечения соблюдения таможенной процедуры таможенного транзита.

3. Осы Қағидада кедендік наряд ұғымы деп кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдайтын көлік құралдарының кедендік алып жүруін жүзеге асыруға уәкілетті кеден органдары лауазымды адамдары не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге ұйымдардың құрамы түсініледі.
4. Кедендік алып жүру туралы шешімді жөнелту немесе межелі кеден органының бастығы, не оны алмастыратын адам қабылдайды.
Кеден органы кедендік алып жүру туралы шешім қабылдаған жағдайда, кеден органы осындай шешім қабылданған сәттен бастап оны жиырма төрт сағаттан кешіктірмей ұйымдастырады.
5. Кедендік алып жүру кедендік алып жүру үшін кедендік алымдар төленгеннен кейін ғана жүзеге асырылады.
6. Тауарларды тасымалдаушыда кедендік алып жүруге байланысты туындаған шығыстарды Қазақстан Республикасының кеден органдары өтемейді.
2. Кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдайтын көлік құралдарын кедендік алып жүруді жүзеге асыру тәртібі
7. Кедендік алып жүру туралы шешім қабылданған жағдайда, міндетті түрде:
кеден органы мынадай құжаттарды ресімдейді:
1) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша кедендік алып жүру туралы шешім;
2) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жоспар-тапсырма;
3) осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүруді қабылдап алу-беру актісі;
4) көлік құралын қарау актісі (жөнелтуші кеден органында толтырылады);
тасымалдаушы не тауарларға қатысты уәкілеттігі бар тұлға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) транзиттік декларация немесе Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен айқындалған құжаттар;
2) кедендік алып жүру үшін алымның төленуін растайтын құжаты
8. Кедендік алып жүру туралы шешім, қабылдап алу-беру актісі және жоспар-тапсырма осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алып жүретін тауарлар мен көлік құралдарын есепке алу журналында тіркеледі.
Кедендік алып жүру туралы қабылданған шешім туралы ақпарат жедел байланыс арнасы арқылы межелі кеден органына жіберіледі.
Әрбір келесі жылдың бірінші қаңтарынан бастап алып жүретін тауарлар мен көлік құралдарын есепке алу журналының нөмірленуі бірден басталады.
Алып жүретін тауарлар мен көлік құралдарын есепке алу журналы кедендік алып жүруді тіркеу туралы соңғы жазба енгізілген күнінен бастап бес жыл ішінде сақталады.
9. Тауарлар мен көлік құралдарын қабылдап алу-беру актісі екі данада толтырылады. Қол қойылғаннан кейін бір данасы жөнелтуші кеден органында (алып жүруді тапсырушы), ал екіншісі - межелі кеден органында (алып жүруді қабылдаушы) сақталады. Қабылдап алу-беру актісінде міндетті түрде барлық бағандар толтырылады.

3. В настоящих Правилах под понятием таможенного наряда понимается состав должностных лиц таможенных органов либо иных организаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан, уполномоченный на осуществление таможенного сопровождения транспортных средств, перевозящих товары в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита.
4. Решение о таможенном сопровождении принимается начальником таможенного органа отправления или назначения либо лицом, его замещающим.
В случае принятия таможенным органом решения о таможенном сопровождении, таможенный орган организует его не позднее двадцати четырех часов с момента принятия такого решения.
5. Таможенное сопровождение осуществляется только после уплаты таможенных сборов за таможенное сопровождение.
6. Расходы, возникшие у перевозчика товаров, связанные с таможенным сопровождением, таможенными органами Республики Казахстан не возмещаются.
2. Порядок осуществления таможенного сопровождения
транспортных средств, перевозящих товары в
соответствии с таможенной процедурой
таможенного транзита
7. В случае принятия решения о таможенном сопровождении, в обязательном порядке:
таможенным органом оформляются следующие документы:
1) решение о таможенном сопровождении по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) план-задание по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
3) акт приема-передачи таможенного сопровождения товаров и транспортных средств, составляемый по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) акт осмотра транспортного средства (составляется в таможенном органе отправления);
перевозчиком либо лицом, обладающим полномочиями в отношении товара, предоставляются следующие документы:
1) транзитная декларация либо иные документы, определенные международными договорами Республики Казахстан;
2) документ, подтверждающий оплату сбора за таможенное сопровождение.
8. Решение о таможенном сопровождении, акт приема-передачи и план-задание регистрируются в журнале учета сопровождаемых товаров и транспортных средств по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Информация о принятом решении о таможенном сопровождении направляется в таможенный орган назначения по оперативным каналам связи.
С первого января каждого последующего года нумерация журнала учета сопровождаемых товаров и транспортных средств начинается с единицы.
Журнал учета сопровождаемых товаров и транспортных средств хранится в таможенном органе в течение пяти лет с даты внесения последней записи о регистрации таможенного сопровождения.
9. Акт приема-передачи товаров и транспортных средств составляется в двух экземплярах. Один экземпляр после подписания хранится в таможенном органе отправления (передающем сопровождение), а второй - в таможенном органе назначения (принимающем сопровождение). В акте приема-передачи в обязательном порядке заполняются все графы.

10. Кедендік алып жүруді тасымалдаушының ие тауарларға қатысты өкілеттігі бар адамның алып жүретін көлік құралында немесе кеден органының автокөлік құралында кедендік наряд жүзеге асырады.
11. Алып жүретін тауарлар мен көлік құралдарының кедендік нарядын ауыстыру міндетті түрде қабылдап алу-беру актісін толтыру мен кедендік алып жүру туралы жаңа шешімді қабылдаумен кедендік бақылау аймақтарында жүзеге асырылады.
12. Кедендік алып жүруді жүзеге асыру кезінде бір кедендік наряд 10-нан аспайтын көлік құралын алып жүреді. Қозғалыс пен аялдамалар уақытында кедендік наряд белгіленген бағыт бойы алып жүретін көлікті бақылайды.
13. Алып жүретін бір көлік құралы бұзылған жағдайда жөндеу немесе тауарды өзге көлік құралына қайта тиеу аяқталғанға дейін бүкіл колонна тоқтатылады. Авария немесе көлік құралының бұзылуы салдарынан тауарды өзге көлік құралына қайта тиеу кезінде көліктің жүк бөлігіне пломба салынады. Бұл ретте кедендік наряд тауарды қайта тиеу себептерін, тауардың саны мен басқа да ерекшеліктерін, ескі және жаңа пломбаның нөмірлерін көрсете отырып, тауарды басқа көлік құралына қайта тиеу туралы екі данада акт толтырады. Пломбаны салу мүмкін еместігі актіде көрсетіледі. Актіге кедендік нарядтың аға қызметкері мен тасымалдаушы қол қояды. Актінің бірінші данасы кедендік нарядтың аға қызметкерінде қалады, ал актінің екінші данасы межелі кеден органына немесе алып жүруді қабылдайтын кеден органына ұсынылады.
14. Адамның өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға қауіпті болып табылатын тауарларды (химикаттар, радиактивті және жарылғыш заттар және т.б.) кедендік алып жүрген жағдайда, кедендік алып жүру қауіпті жүктерді тасымалдау мен қауіпсіздік шаралары қағидаларында белгіленген талаптарды сақтаумен, күшейтілген кедендік нарядпен жекелеген көлік құралдарында жүзеге асырылады.
15. Авария немесе еңсерілмейтін күш әсері кезінде кедендік наряд тасымалдаушыға оның міндетін атқаруға жәрдем көрсетеді. Көліктік оқиға туралы хаттама кедендік нарядтың аға қызметкерінің қатысуымен толтырылады.
16. Кедендік наряд көлік құралдарының түріне, санына, тасымалдаудың мерзімі мен шарттарына, тасымалданатын тауардың сипатына, сондай-ақ нарядтың құрамына әсер ететін өзге факторларға негізделе отырып қалыптастырылады.
17. Кеден органы бастығының не оны алмастырушы адамның шешімі бойынша кеден органы лауазымды адамдарының қатарынан қалыптастырылатын кедендік нарядты атыс қаруымен және арнайы құралдармен жарақтандыру алып жүру бағытының шарттарына негізделе отырып айқындалады.

10. Таможенное сопровождение осуществляется таможенным нарядом на сопровождаемом транспортном средстве перевозчика либо лица, обладающего полномочиями в отношении товара, или на автотранспортном средстве таможенного органа.
11. Смена таможенного наряда сопровождаемых товаров и транспортных средств осуществляется в зонах таможенного контроля, с обязательным составлением акта приема-передачи и принятием нового решения о таможенном сопровождении.
12. При осуществлении таможенного сопровождения один таможенный наряд сопровождает не более 10 транспортных средств. Во время движения и остановок таможенный наряд контролирует сопровождаемый транспорт на протяжении установленного маршрута.
13. При неисправности одного из сопровождаемых транспортных средств задерживается вся колонна до окончания ремонта или перегрузки товара на другое транспортное средство. При перегрузке товара на другое транспортное средство вследствие аварии или поломки транспортного средства грузовой отсек транспорта пломбируется. При этом таможенным нарядом составляется акт о перегрузке товара на другое транспортное средство в двух экземплярах, где указываются причины перегрузки товара, количество и другие особенности товара, номера старой и новой пломбы. Невозможность наложения пломбы отражается в акте. Акт подписывается старшим таможенного наряда и перевозчиком. Первый экземпляр акта остается у старшего таможенного наряда, а второй экземпляр акта предоставляется в таможенный орган назначения либо в таможенный орган, принимающий сопровождение.
14. В случае таможенного сопровождения товаров, являющихся опасными для жизни и здоровья людей, и окружающей среды (химикаты, радиоактивные и взрывчатые вещества и т.д.), таможенное сопровождение осуществляется на отдельных транспортных средствах при усиленном таможенном наряде с соблюдением требований, установленных правилами перевозки опасных грузов и мер безопасности.
15. При аварии или действии непреодолимой силы таможенный наряд оказывает содействие перевозчику в исполнении его обязанностей. Протокол о транспортном происшествии составляется при участии старшего таможенного наряда.
16. Таможенный наряд формируется исходя из вида, количества транспортных средств, срока и условий перевозки, характера перевозимого товара, а также других факторов, влияющих на состав наряда.
17. По решению начальника таможенного органа либо, лица его замещающего, вооружение таможенного наряда, формируемого из числа должностных лиц таможенного органа, огнестрельным оружием и специальными средствами определяется исходя из условий маршрута сопровождения.

18. Кедендік нарядта осы Қағиданың 7-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа пломбалау құрылғысы болуы тиіс.
19. Межелі кеден органының кедендік наряды кедендік алып жүрген жағдайда, осы кедендік наряд осындай шешім қабылданғаннан және келісілгеннен кейін 24 сағат ішінде жөнелтуші кеден органына жетіп, кедендік алып жүру бойынша өз міндеттеріне кірісуі тиіс.
20. Кедендік алып жүру басталар алдында кедендік нарядтың жеке құрамына нұсқау беру жүргізіледі, оның денсаулық жағдайы, жарақтануы, қызметтік міндеттерін білуі, қару-жарақ пен арнайы құралдардың жағдайы тексеріледі.
Кеден органы лауазымды адамдарының қатарынан қалыптастырылатын кедендік наряд кедендік алып жүруді кеден органдарының нысанды киімімен жүзеге асырады.
Кедендік алып жүру
қағидасына
1-қосымша
Нысан
Кедендік алып жүру туралы
№ ______ шешім
Күні                                        Шешімді қабылдау орны
Кеден органының лауазымды адамы ________________________,
______________________ транзиттік декларация (ХЖТ кітапшасы) бойынша тауарларды кедендік бақылаумен өткізудің материалдарын және кедендік бақылау мен ресімдеу үшін ұсынылған тауарға ілеспе құжаттарды:
1. тауарға ілеспе құжаттарды;
2. коммерциялық құжаттарды;
3. кедендік және басқа құжаттарды қарап,
Анықтады:
1. Тіркеу нөмірі _______ автомобиль көлік құралымен Қазақстан Республикасының кедендік аумағы бойынша (жүру бағыты) кедендік бақылаудағы тауарлар - тауардың атауы ____ өткізіледі;
2. Кедендік алып жүру рәсімін қолдану үшін негіз болып табылған тауарлардың сипаты мен мәртебесі - __________________________;
3. Кеден органында тасымалдаушы бұдан бұрын тауарларды жеткізбегені, әкімшілік бұзушылықтар фактілеріне жол бергені туралы мәліметтер (жоқ) бар.
4. Жоғарыда көрсетілген көлік құралы Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес тиісті түрде жабдықталған (жабдықталмаған), кеден органына Кедендік мөрлер мен пломбалармен тауарларды тасымалдауға жол беру туралы куәлік ұсынылған (ұсынылмаған).
5. Кедендік баждар мен салықтардың төленуін қамтамасыз ету ұсынылды (ұсынылған жоқ).
Жазылғандардың негізінде «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, Кедендік алып жүру тәртібін, Қазақстан Республикасындағы кеден ісі бойынша өзге нормативтік құжаттарды басшылыққа ала отырып,
Шешім қабылдады:
1. __________________кеден органынан________________________ кеден органына дейін бағыт бойынша тіркеу нөмірі _____ автокөлік құралын кедендік алып жүру жүзеге асырылсын.

18. Кроме документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил, таможенный наряд должен также иметь пломбировочное устройство.
19. В случае таможенного сопровождения таможенным нарядом таможенного органа назначения, данный таможенный наряд должен в течение 24 часов после принятия и согласования такого решения прибыть в таможенный орган отправления и приступить к своим обязанностям по таможенному сопровождению.
20. Перед началом таможенного сопровождения проводится инструктаж личного состава таможенного наряда, проверяется его состояние здоровья, снаряжение, знание служебных обязанностей, состояние вооружения и спецсредств.
Таможенный наряд, формируемый из числа должностных лиц таможенного органа, осуществляет таможенное сопровождение в форменной одежде таможенных органов.
Приложение 1
к Правилам таможенного
сопровождения
Форма
Решение №
о таможенном сопровождении
Дата                                           Место принятия
решения
Должностное лицо таможенного органа _______________, рассмотрев материалы перемещения под таможенным контролем товаров по транзитной декларации (книжке МДП) __________________________ и представленные для таможенного контроля и оформления товаросопроводительные документы:
1. товаротранспортные документы;
2. коммерческие документы;
3. таможенные и другие документы,
Установил:
1. Автомобильным транспортным средством, регистрационный номер ____________, по таможенной территории Республики Казахстан (маршрут следования) перемещаются товары, находящиеся под таможенным контролем, — наименование товара.
2. Характер и статус товаров, послужившие основанием для
применения процедуры таможенного сопровождения - ______________.
3. Таможенный орган (не) располагает сведениями о том, что перевозчик ранее допускал факты недоставки товаров, административных правонарушений.
4. Вышеуказанное транспортное средство надлежащим образом в соответствии с требованиями таможенного законодательства Республики Казахстан (не) оборудовано, таможенному органу (не) предоставлено Свидетельство о допущении к перевозке товаров под таможенными печатями и пломбами.
5. Обеспечение уплаты таможенных пошлин и налогов (не) представлено.
На основании изложенного, руководствуясь Кодексом Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Порядком таможенного сопровождения, другими нормативными документами по таможенному делу в Республике Казахстан,
Решил:
1. Осуществить таможенное сопровождение автотранспортного средства регистрационный номер ________________, по маршруту от таможенного органа ________________ до таможенного органа ______________.

2. Кедендік алып жүру үшін алымдар___________________теңге сомасында өндіріп алынсын.
Кеден органының бастығы                        Т.А.Ә., қолы
Шешімді ресімдеген лауазымды адамның Т.А.Ә., қолы, жеке нөмірлік мөрі _________________________________
Шешіммен таныстым, келісемін 20__ж.______
__________________________
(Тасымалдаушының қолы)
20___ж. «___»____________төленді.
Кедендік алып жүру үшін кедендік алымдардың төленгенін растайтын құжат ____ №__________20__ж. «___»__________
Құжаттарды дайындау мен төлемдердің түсуін тексеруді
______________кеден органының лауазымды адамы
___________________________________________________ жүргізді.
(Тегі, аты-жөні, қолы, жеке нөмірлік мөрінің бедері)
Кедендік алып жүру
қағидасына
2-қосымша
Нысан
«БЕКІТЕМІН»
Аумақтық кеден
органының бастығы
_______________Т.А.Ә.
20__ж. «__»_________
№ _______ Жоспар-тапсырма
1. Кедендік нарядтың құрамы:
(кеден органының атауы, Т.А.Ә., лауазымы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Қару-жарақ, арнайы құралдар:
(атыс қару құралдарының маркасы мен нөмірі (бар болған кезде), арнайы құралдардың атауы (бар болған кезде)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Жұмыс уақыты 20__жылғы «__» - 20___ жылғы «___»_____дейін
4. Кедендік нарядтың қозғалыс бағыты:
(қозғалыс бағыты, алып жүрудегі көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірлері, ілеспе құжаттардың (транзиттік декларацияның, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен айқындалған құжаттардың) нөмірлері
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Іссапарға тапсырма
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Кеден органы
бөлімшесінің бастығы                                        Т.А.Ә.
Кедендік алып жүру
қағидасына
3-қосымша
Нысан
Тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүруді қабылдап алу-беру актісі
__________________________                  20__жылғы «__»__________
(елді мекеннің атауы)
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
№__________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________ автокөлік құралдарында келе жатқан тауарды (көлік құралын) кедендік алып жүруге
Нарядтың аға қызметкері _______________________________ тапсырды,
(жөнелтуші кеден органының атауы, т.а.ә, лауазымы)
ал нарядтың аға қызметкері_____________________________ қабылдады
(межелі кеден органының атауы, т.а.ә., лауазымы.)
тауарға ілеспе құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тауар (көлік құралы) өзгермейтін жай-күйде, жүк бөліктеріне
№__________________________________________пломбалар салынған
Қосымша салынған пломбалар
№__________________________________________
Нарядтың аға қызметкері_________   _________________________________
(кеден органының атауы, (жеке нөмірлік мөрінің бедері, қолы)
лауазымы, т.а.ә),
Нарядтың аға қызметкері ________   _________________________________
(кеден органының атауы, лауазымы,  (жеке нөмірлік мөрінің бедері,
т.а.ә.)                            қолы)
Кедендік алып жүру
қағидасына
4-қосымша
Нысан
Алып жүрудегі тауарлар мен көлік құралдарын есепке алу журналы
Р/с
Кедендік алып жүру туралы шешімнің, Тапсырма-жоспардың, қабылдап алу-беру актісінің нөмірі
Күні
Транзиттік декларацияның нөмірі
Алып жүретін автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Төлем құжатының нөмірі
Жөнелтушінің деректері (заңды тұлға үшін - атауы, тіркеу орны бойынша мекен жайы, жеке тұлға үшін Т.А.Ә., тұратын мекенжайы)
Алушының деректері (заңды тұлға үшін - атауы, тіркеу орны бойынша мекен жайы, жеке тұлға үшін Т.А.Ә., тұратын мекенжайы)
Межелі кеден органы
Нарядтың аға қызметкері (Т.А.Ә.)
Нарядтың аға қызметкерінің қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Журнал кеден органының іс номенклатурасында тіркелуі, тігілуі, нөмірленуі және Қазақстан Республикасы кеден органының мөрімен мөрленуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 22 қазандағы
№ 1095 қаулысымен
бекітілген
Кедендік транзит кедендік рәсімін аяқтау үшін ұсынылатын құжаттарды беруді тіркеу қағидасы

2. Взыскать сборы за таможенное сопровождение в сумме ________ тенге.
Начальник Таможенного органа          Ф.И.О., подпись
Ф.И.О., подпись, личная номерная печать должностного лица, оформившего Решение _____________________________________.
С решением ознакомлен, согласен ________ 20__ г.
____________________________
(Подпись перевозчика)
Оплачено «____» ____________ 20__ г.
Документ, подтверждающий оплату таможенных сборов за таможенное сопровождение _______ № ___________________ от «__» __________ 20__г.
Подготовку документов и проверку поступления платежей провел __________________ должностное лицо таможенного органа
_____________________________________________________________________
(Фамилия, инициалы, подпись, оттиск личной номерной печати)
Приложение 2
к Правилам таможенного
сопровождения
Форма
«УТВЕРЖДАЮ»
Начальник территориального
таможенного органа
______________ Ф.И.О.
«__» _________ 20__ г.
План-задание № _____
1. Состав таможенного наряда:
(наименование таможенного органа, ф.и.о., должность)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Вооружение, спецсредства:
(марка и номер и номер средств вооружения (при наличии), наименование специальных
средств (при наличии)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Время работы с "__"_________ 20__ г. по "__"________ 20__ г.
4. Маршрут движения таможенного наряда:
(маршрут движения, государственные регистрационные номера сопровождаемых транспортных
средств, номера сопроводительных документов (транзитной декларации, документов,
определенных международными договорами Республики Казахстан)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Задание на командировку
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Начальник подразделения
таможенного органа                                         Ф.И.О.
Приложение 3
к Правилам таможенного
сопровождения
Форма
Акт
приема-передачи
таможенного сопровождения товаров и транспортных средств
________________________________      «__» ____________ 20__ года
(наименование населенного пункта)
Старший наряда ___________________________________________ сдал,
(наименование таможенного органа отправления, ф.и.о., должность)
а старший наряда _________________________________________ принял
(наименование таможенного органа назначения, должность, ф.и.о.)
под таможенное сопровождение товар (транспортное средство), следующий
на автотранспортных средствах государственные регистрационные номера
№ _______________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
при товаросопроводительных документах:
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Товар (транспортное средство) находится в неизменном состоянии,
грузовые отсеки опечатаны пломбами
№ ________________________________
Дополнительно наложены пломбы
№ ________________________________
Старший наряда ____________            _______________________
(наименование таможенного                          (оттиск личной номерной
органа, должность, ф.и.о.),                            печати, подпись)
Старший наряда ____________            _______________________
(наименование таможенного                           (оттиск личной номерной
органа, должность, ф.и.о.),                             печати, подпись)
Приложение 4
к Правилам таможенного
сопровождения
Форма
Журнал учета сопровождаемых товаров и транспортных средств
п/п
Номер
решения
о тамо-
женном
сопро-
вождении
План-
задания,
Акта
приема-
передачи
Д
а
т
а
Номер
тран-
зитной
декла-
рации
Госу-
дарст-
венный
регист-
рационный
номер
сопро-
вожда-
емого
авто-
транс-
портного
средства
Наи-
ме-
нова-
ние
то-
вара
Номер
пла-
тежного
доку-
мента
Данные
отправи-
теля
(для юри-
дического
лица -
наимено-
вание и
адрес по
месту регистра-
ции, для
физичес-
кого
лица -
Ф.И.О.,
адрес
места жи-
тельства
Данные
получа-
теля
(для юри-
дического
лица -
наиме-
нование и
адрес по
месту регистра-
ции, для
физичес-
кого
лица -
Ф.И.О.,
адрес
места жи-
тельства
Тамо-
женный
орган
назна-
чения
Стар-
ший
наряда
(Ф.И.О)
Под-
пись
стар-
шего
наряда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Журнал должен быть зарегистрирован в номенклатуре дел таможенного органа, прошнурован, пронумерован и опечатан печатью таможенного органа Республики Казахстан.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 октября 2010 года № 1096
Правила
регистрации подачи документов, представляемых для
завершения таможенной процедуры таможенного транзита

1. Осы Қағида (бұдан әрі - Қағида) 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі — Кодекс) 329-бабына сәйкес әзірленген және кедендік транзит кедендік рәсімін аяқтау үшін тасымалдаушының межелі кеден органына құжаттарды беруін тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Қағидада Кодекспен белгіленген мына терминдер пайдаланады:
1) тасымалдаушы - тауарларды және (немесе) жолаушыларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы тасымалдауды және (немесе) кеден одағының кедендік аумағы шегінде кедендік бақылаудағы тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын немесе көлік құралдарын пайдаланғаны үшін жауапты болып табылатын тұлға;
2) транзиттік декларация - кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізген кезде қолданылатын, кедендік декларацияның бір түрі болып табылады. Кедендік декларация ретінде көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де, соның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен айқындалған, Кодекстің 280-бабының 3-тармағында көрсетілген мәліметтері бар құжаттар ұсынылуы мүмкін.
3. Тасымалдаушы транзиттік декларацияны, сондай-ақ кедендік транзит кедендік рәсімінің аяқталуын ресімдеу кезінде құжаттарды беруді тіркеу үшін межелі кеден органына өзінде бар өзге де құжаттарды ұсынады.
4. Межелі кеден органының лауазымды адамы тасымалдаушы құжаттарды ұсынған сәттен бастап бір сағат ішінде осы Қағидаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша келу туралы хабарламаны тіркеу журналына құжаттарды тіркейді.
5. Кеден органының уәкілетті лауазымды адамы құжаттарды тіркегеннен кейін тасымалдаушыға мұндай тіркеу туралы жазбаша растама береді.
Құжаттарды тіркеу туралы растама берілген құжаттардың нөмірлерін, парақтардың жалпы санын, қолы мен жеке нөмірлі мер бедері қойылған құжаттарды тіркеу күні мен уақытын көрсете отырып, уәкілетті лауазымды адам еркін нысанда жасайды.
7. Кеден органының уәкілетті лауазымды адамы мынадай:
1) транзиттік декларация ұсынылмаған;
2) транзиттік декларацияны құрайтын құжаттар тізімдемесінде көрсетілген құжаттар ұсынылмаған (транзиттік декларация ретінде көліктік (тасымалдау) және (немесе) коммерциялық құжаттар қолданылған жағдайда);
3) кеден органының талап етуі бойынша тауарлар ұсынылмаған;
4) Кодекстің 324-бабында көзделген жағдайларды қоспағанда, егер кедендік транзит кедендік рәсімінің аяқталуына байланысты кедендік операцияларды жасауға құқығы жоқ кеден органына құжаттар ұсынылған;

1. Настоящие Правила (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 329 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» (далее - Кодекс) и определяют порядок регистрации подачи перевозчиком документов таможенному органу назначения для завершения таможенной процедуры таможенного транзита.
2. В Правилах используются следующие термины, установленные Кодексом:
1) перевозчик - лицо, осуществляющее перевозку товаров и (или) пассажиров через таможенную границу таможенного союза и (или) перевозку товаров, находящихся под таможенным контролем в пределах таможенной территории таможенного союза, или являющееся ответственным за использование транспортных средств;
2) транзитная декларация - является одним из видов таможенной декларации, применяемой при перемещении товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита. В качестве транзитной декларации могут представляться транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, в том числе определенные международными договорами Республики Казахстан, содержащие сведения, указанные в пункте 3 статьи 280 Кодекса.
3. Перевозчик предоставляет транзитную декларацию, а также имеющиеся у него другие документы в таможенный орган назначения для регистрации подачи документов при оформлении завершения таможенной процедуры таможенного транзита.
4. Должностное лицо таможенного органа назначения регистрирует документы в журнале регистрации уведомлений о прибытии по форме согласно приложению к настоящим Правилам в течение одного часа с момента предоставления перевозчиком документов.
5. Уполномоченное должностное лицо таможенного органа после регистрации документов выдает письменное подтверждение перевозчику о такой регистрации.
Подтверждение о регистрации документов составляется уполномоченным должностным лицом в произвольной форме с указанием номеров поданных документов, общего количества листов, даты и времени регистрации документов с проставлением подписи и оттиска личной номерной печати.
6. Уполномоченное должностное лицо таможенного органа отказывает в регистрации документов в следующих случаях:
1) непредоставления транзитной декларации;
2) непредоставления документов указанных в описи документов, составляющих транзитную декларацию (в случае использования в качестве транзитной декларации транспортных (перевозочных) и (или) коммерческих документов);
3) непредъявление товаров по требованию таможенного органа;
4) если документы поданы таможенному органу, не правомочному совершать таможенные операции, связанные с завершением таможенной процедуры таможенного транзита, за исключением случаев, предусмотренных статьей 324 Кодекса;

5) егер құжаттарды уәкілеттігі жоқ адам ұсынған;
6) егер транзиттік декларацияда не Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген құжаттарда және (немесе) олардың ажырамас бөлігі болып табылатын құжаттарда жөнелтуші кеден органының белгілері болмаған жағдайларда құжаттарды тіркеуден бас тартады.
Құжаттарды тіркеуден бас тартуды кеден органның уәкілетті лауазымды адамы бас тарту себептерін көрсете отырып жазбаша нысанда ресімдейді және мұндай бас тарту туралы қабылданған шешімнің күні мен уақытын қоя отырып, уәкілетті лауазымды адамның қолымен және жеке нөмірлі мөр бедерімен куәландырылады.
Құжаттарды тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, кеден органының уәкілетті лауазымды адамы тасымалдаушыға ұсынылған құжаттарды қайтарады.

5) если документы поданы не уполномоченным лицом;
6) если на транзитной декларации, либо документах, предусмотренных международными договорами, Республики Казахстан, и (или) документах, являющихся их неотъемлемой частью, отсутствуют отметки таможенного органа отправления.
Отказ в регистрации документов оформляется уполномоченным должностным лицом таможенного органа в письменной форме с указанием причин отказа, который заверяется подписью и оттиском личной номерной печати уполномоченного должностного лица с проставлением даты и времени принятия решения о таком отказе.
В случае принятия решения об отказе в регистрации документов, уполномоченное должностное лицо таможенного органа возвращает перевозчику предоставленные документы.

7. Кеден органының уәкілетті лауазымды адамының ескертулері жойылған жағдайда тасымалдаушы осы Қағидада белгіленген тәртіппен кеден органына қайта жүгінеді.
8. Кеден органының кедендік транзит кедендік рәсімінің аяқталуын ресімдеуі кезінде құжаттарды беруді тіркеуден бас тарту туралы шешімге тасымалдаушы Қазақстан Республикасының қолданыстағы кеден заңнамасына сәйкес шағымдануы мүмкін.
Кедендік транзит
рәсімін аяқтау үшін ұсынылатын
құжаттарды беруді тіркеу қағидасына
қосымша
Нысан
Тауарлардың келуі туралы хабарламаларды тіркеу журналы
_____________________(кеден органының атауы мен коды)
Келу туралы хабараламаның реттік нөмірі
Келу туралы хабараламаның қабылданған күні мен уақыты
Көлік құралының (тіркеменің) тіркеу нөмірі
Көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша жалпы брутто салмағы (кг), қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Тасымалдаушының атауы
ХЖТ кітапшасының нөмірі (ХЖТ Конвециясына сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде)
Көліктік (тасымалдау) құжаттардың нөмірі мен күні
Кіру кезінде бар болса бақылау талонының нөмірі мен күні
Кедендік қарау (тексеріп қарау) актісінің нөмірі мен күні
Келу туралы хабарламаны тіркеген лауазымды адамның Т.А.Ә. және жеке нөмірлі мөрінің нөмірі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

7. В случае устранения замечаний уполномоченного должностного лица таможенного органа перевозчик повторно обращается в таможенный орган в порядке, установленном настоящими Правилами.
8. Решение об отказе в регистрации подачи документов при оформлении таможенным органом завершения таможенной процедуры таможенного транзита может быть обжаловано перевозчиком в соответствии с действующим таможенным законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам регистрации подачи
документов, представляемых
для завершения таможенной
процедуры таможенного
транзита
Форма
Журнал регистрации уведомлений о прибытии товаров
_________________________________________
(наименование и код таможенного органа)
Порядковый
номер
уведомления о
прибытии
Дата и время
принятия
уведомления
о прибытии
Регистра-
ционный номер
транспортного
средства
(прицепа)
Общий вес
брутто (кг)
объем, в
дополнительных
единицах
измерения по
транспортным
(перевозочным)
документам
Наименование
перевозчика
Номер книжки
МДП (при
перевозке
товаров в
соответствии
с Конвенцией МДП)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Номер и дата
транспортных
(перевозочных)
документов
Номер и дата
талона контроля
при въезде при
наличии
Номер и дата акта
таможенного осмотра
(досмотра) при
наличии
ФИО и номер
личной номерной
печати
должностного
лица, зарегистри-
ровавшего
уведомление о
прибытии
Примечание
7
8
9
10
11