Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы "Дарын" мемелекеттік жастар сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 1414 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналарға жемісті ғылыми жұмысы, шығармашылық және қоғамдық қызметі үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығы берілсін:
«Театр және кино» номинациясы бойынша
Жұмабаева                  - «Қазақстан Республикасы Президентінің
Жанар Жеңісқызы              телерадиокешені» коммерциялық емес
акционерлік қоғамының режиссері
Қарабалина                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Назгүл Адиетқызы             министрлігі Мәдениет комитетінің
«М.Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық драма театры» республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
әртісі
Садырбаев                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Жандарбек Алайдарұлы         министрлігі Мәдениет комитетінің
«М.Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық драма театры» республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
әртісі
«Журналистика» номинациясы бойынша
Әшімжанов                  - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасы
Жанарбек Садықанұлы          «Қаламгер-Медиа» орталығының директоры
Кертаев                    - «Хабар» агенттігі» акционерлік қоғамы
Ринат Думанұлы               «Жеті күн» ақпараттық-талдау
бағдарламасының жүргізушісі және авторы
Құрманғали                 - «Нұр Отан» халықтық-демократиялық
Берік Уәлиұлы                партиясы Сыбайлас жемқорлыққа күрес
жөніндегі республикалық қоғамдық
кеңесінің жемқорлыққа қарсы
медиа-орталығының басшысы
«Әдебиет» номинациясы бойынша
Әшірбаев                   - «Заң» газетінің бас редакторы
Бекжан Төребекұлы
Елгезек                    - «Бөбек» қорының адамды үйлесімді дамыту
Ақберен Елгезекұлы           институты директорының орынбасары
Темірбай                   - Ақмола облысы Халық шығармашылығы
Алмас Қажыбайұлы             орталығының бас редакторы
«Ғылым» номинациясы бойынша
Здоровец                   - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Максим Владимирович          жаңа технологиялар министрлігінің
«Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық
орталығы» шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының «Ядролық физика институты»
еншілес мемлекеттік кәсіпорны Астана
филиалының бастығы
«Қоғамдық қызмет» номинациясы бойынша
Сыдықов                    - «Нұр Отан» халықтық-демократиялық
Нұрлан Ерболатұлы            партиясының «Жас Отан» жастар қанаты
атқарушы хатшылығының жетекшісі
Төлегенова                 - «Қазақстан Республикасы Президентінің
Жанна Викторовна             «Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының қауымдастығы» қоғамдық
бірлестігінің атқарушы директоры
«Эстрада» номинациясы бойынша
Құдайбергенов              - Алматы облысы әкімдігінің «Сүйінбай
Ерболат Қанатұлы             атындағы Алматы облыстық филармониясы»
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
әншісі «Классикалық музыка» номинациясы
бойынша
Жылтыркөзов                - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Азамат Қайратұлы             министрлігі Мәдениет комитетінің
«К.Байсейітова атындағы Ұлттық опера
және балет театры» республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының опера
солисі
«Халық шығармашылығы» номинациясы бойынша
Мықтыбаев                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Батыржан Қайырғалиұлы        министрлігі Мәдениет комитетінің
«Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық халық аспаптар оркестрі»
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының әртісі, домбырашылар
тобының концертмейстері
Сауранбаев                 - сазгер, Н.Тілендиев атындағы I
Мұрагер Амангелдіұлы         Халықаралық конкурстың «Гран-при»
иегері
«Дизайн және бейнелеу өнері» номинациясы бойынша
Бексұлтан                  - «Арқанат» жауапкершілігі шектеулі
Елдос Елмұратұлы             серіктестігінің суретші-мүсіншісі
Өмірзақ                    - суретші-кескіндемеші, «Шабыт»
Гүлназым                     халықаралық шығармашылық фестивалінің
лауреаты
«Спорт» номинациясы бойынша
Тыналиев                   - Гуанчжоудағы XVI жазғы Азиада
Нұрмахан Анарбекұлы          ойындарының чемпионы, Қазақстан
Республикасының грек-рим күресінен
ұлттық құрамасының мүшесі
Шалыгина                   - Гуанчжоудағы XVI жазғы Азиада
Елена Евгеньевна             ойындарының чемпионы, Қазақстан
Республикасының еркін күрестен ұлттық
құрамасының мүшесі.

О присуждении Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2010 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2010 года № 1414
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. За плодотворную научную работу, творческую и общественную деятельность присудить Государственную молодежную премию "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2010 году:
по номинации "Театр и кино"
Жумабаевой                  - режиссеру некоммерческого акционерного
Жанаре Женисовне              общества "Телерадиокомплекс Президента
Республики Казахстан"
Карабалиной                 - артистке Республиканского
Назгуль Адиетовне             государственного казенного предприятия
"Казахский государственный
академический театр драмы имени
М.Ауэзова" Комитета культуры
Министерства культуры Республики
Казахстан
Садырбаеву                  - артисту Республиканского
Жандарбеку Алайдаровичу       государственного казенного предприятия
"Казахский государственный
академический театр драмы имени
М.Ауэзова" Комитета культуры
Министерства культуры Республики
Казахстан
по номинации "Журналистика"
Ашимжанову                  - директору центра "Қаламгер-Медиа"
Жанарбеку Садыкановичу        Правления Союза писателей Казахстана
Кертаеву                    - ведущему и автору информационно-
Ринату Думановичу             аналитической программы "Жеті күн"
акционерного общества "Агентство
"Хабар"
Курмангали                  - руководителю Антикоррупционного
Берику Уалиевичу              медиа-центра Республиканского
общественного совета по борьбе
с коррупцией Народно-Демократической
партии "Hуp Отан"
по номинации "Литература"
Аширбаеву                   - главному редактору газеты "Заң"
Бекжану Торебековичу
Елгезеку                    - заместителю директора Института
Акберену Елгезекулы           гармоничного развития человека Фонда
"Бөбек"
Темирбаю                    - главному редактору Центра народного
Алмасу Кажыбайулы             творчества Акмолинской области
по номинации "Наука"
Здоровцу                    - начальнику Астанинского филиала
Максиму Владимировичу         дочернего государственного предприятия
"Институт ядерной физики"
Республиканского государственного
предприятия на праве хозяйственного
ведения "Национальный ядерный центр
Республики Казахстан" Министерства
индустрии и новых технологий Республики
Казахстан
по номинации "Общественная деятельность"
Сыдыкову                    - руководителю Исполнительного
Нурлану Ерболатовичу          секретариата молодежного крыла
"Жас Отан" Народно-Демократической
партии "Hуp Отан"
Тулегеновой                 - исполнительному директору общественного
Жанне Викторовне              объединения "Ассоциация стипендиатов
Международной стипендии Президента
Республики Казахстана "Болашак"
по номинации "Эстрада"
Кудайбергенову              - певцу Государственного казенного
Ерболату Канатовичу           предприятия "Алматинская областная
филармония имени Суюнбая" акимата
Алматинской области
по номинации "Классическая музыка"
Желтыргузову                - солисту оперы Республиканского
Азамату Кайратовичу           государственного казенного предприятия
"Национальный театр оперы и балета
имени К.Байсеитовой" Комитета культуры
Министерства культуры Республики
Казахстан
по номинации "Народное творчество"
Мыктыбаеву                  - артисту, концертмейстеру группы
Батыржану Каиргалиевичу       домбристов Республиканского
государственного казенного предприятия
"Казахский государственный
академический оркестр народных
инструментов имени Курмангазы"
Комитета культуры Министерства
культуры Республики Казахстан
Сауранбаеву                 - музыканту, обладателю "Гран-при"
Мурагеру Амангельдиевичу      I Международного конкурса
им. Н.Тлендиева
по номинации "Дизайн и изобразительное искусство"
Бексултану                  - художнику-скульптору товарищества
Елдосу Елмуратовичу           с ограниченной ответственностью
"Арканат"
Омирзак                     - художнику-живописцу, лауреату
Гульназым                     Международного творческого фестиваля
"Шабыт"
по номинации "Спорт"
Тыналиеву                   - чемпиону XVI летних Азиатских игр
Нурмахану Анарбековичу        в Гуанчжоу, члену Национальной сборной
Республики Казахстан по греко-римской
борьбе
Шалыгиной                   - чемпионке XVI летних Азиатских игр в
Елене Евгеньевной             Гуанчжоу, члену Национальной сборной
Республики Казахстан по вольной борьбе.

2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығының 2010 жылға арналған мөлшері әр номинация бойынша 200000 (екі жүз мың) теңге сомасында белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов

2. Установить размер Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан на 2010 год по каждой номинации в сумме 200 000 (двести тысяч) тенге.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов