Қазақстан Республикасы көші-қон саясатының 2007 - 2015 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2011 - 2012 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын (2-кезең) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1461 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 маусымдағы № 619 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.06.03 № 619 Қаулысымен.
«Қазақстан Республикасы көші-қон саясатының 2007 - 2015 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 тамыздағы № 399 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ: қараңыз.U110088
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы көші-қон саясатының 2007 - 2015 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2011 - 2012 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (2-кезең) (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) Жоспардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша 15 шілдеге және 1 ақпанға Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын 1 тамызға және 1 наурызға Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1461 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы көші-қон саясатының 2007 - 2015
жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі
2011 - 2012 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (2-кезең)
Р/с
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Болжамды шығыстар
(мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
1
4
5
6
7
1. Көші-қон процестерін реттеу
1
Көші-қон процестеріне мониторинг жүргізу және баға беру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), СА, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
2
Қазақ диаспорасымен, Қазақстаннан бұрын кеткен және шет елдерде тұратын азаматтармен экономикалық және мәдени байланыстарды дамыту бойынша жұмысты жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СІМ, ІІМ
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
3
Оралмандарды еңбекпен қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
4
Шет елдердегі білім беру ұйымдары берген білім алу туралы құжаттарды мойындау және нострификациялау туралы ұсынысты зерделеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
БҒМ, СІМ
2011 жылғы 1 тамыз
Талап етілмейді
5
Ішкі көші-қон процестеріне және оның елдің әлеуметтік-экономикалық даму ықпалына мониторинг жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), Әділетмині, СА, АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді

Об утверждении Плана мероприятий на 2011 - 2012 годы по реализации Концепции миграционной политики Республики Казахстан на 2007 - 2015 годы (2 этап)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1461. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2011 года № 619
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.06.2011 № 619.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 августа 2007 года № 399 "О Концепции миграционной политики Республики Казахстан на 2007 - 2015 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ: см.U110088
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2011 - 2012 годы по реализации Концепции миграционной политики Республики Казахстан на 2007 - 2015 годы (2 этап) (далее - План).
2. Центральным исполнительным и государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана;
2) по итогам полугодия и года, к 15 июля и 1 февраля, представлять информацию о ходе реализации Плана в Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить представление сводной информации о ходе выполнения Плана в Правительство Республики Казахстан ежегодно к 1 августа и 1 марта.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2010 года № 1461
План мероприятий
на 2011 - 2012 годы по реализации Концепции миграционной
политики Республики Казахстан на 2007 - 2015 годы (2 этап)
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.тенге)
Источник
финансиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1. Регулирование миграционных процессов
1
Проводить
мониторинг и оценку
миграционных
процессов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МВД (созыв),
АС, МТСЗН,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется
2
Продолжить работу
по развитию
экономических и
культурных связей
с казахской
диаспорой,
гражданами, ранее
покинувшими
Казахстан и
проживающими в
зарубежных странах
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МИД, МВД
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется
3
Принять меры по
обеспечению
занятости оралманов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МТСЗН,
акиматы
областей,
городов
Астана и
Алматы
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется
4
Изучить и внести
предложения о
признании и
нострификации
документов об
образовании,
выданных
зарубежными
организациями
образования
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МОН,
МИД
1 августа
2011 года
Не
требуется
5
Проводить
мониторинг
процессов
внутренней миграции
и ее влияние
на социально-
экономическое
развитие страны
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МВД (созыв),
МЮ, АС, МСХ,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется

2. Заңсыз көші-қон
6
Шет елдермен реадмиссия туралы келісімдер жасау жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), СІМ, Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша), Әділетмині, БП (келісім бойынша)
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
7
Заңсыз көші-қонға қарсы күрес мәселелері бойынша мүдделі мемлекеттік органдардың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
3. Көші-қон саясатын құқықтық қамтамасыз ету
8
ТМД-ға және ЕурАзЭҚ-қа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының көші-қон заңнамасын үйлестіруге және біріздендіруге қатысу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), Еңбекмині
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
9
Алыс шет елдерден келетін оралмандарды зейнетақымен қамтамасыз ету жөнінде келісімдер жасасу туралы мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині, СІМ
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
4. Көші-қон процестерін басқаруды институционалдық және кадрлық қамтамасыз ету
10
Көші-қон процестерін реттеу мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастықты дамытуды қамтамасыз ету (оның ішінде БҰҰ БЖКБ, КҚХҰ халықаралық ұйымдарымен ынтымақтастық)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), Еңбекмині, СІМ
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
11
Қазақстандық тараптың көші-қон процестерін басқару мәселелері бойынша халықаралық форумдарға, ғылыми-практикалық конференцияларға, семинарлар мен симпозиумдарға қатысуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), СІМ, Еңбекмині, СА, ҰҚК (келісім бойынша)
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Тартылған қаржылар есебінен
5. Көші-қон процестерін мемлекеттік басқаруды ақпараттық сүйемелдеу
12
БАҚ-та көші-қон саясаты мәселелерінің жариялануын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ІІМ (жинақтау), Еңбекмині, БАМ, СІМ
Жыл сайын, 1 тамыз, 1 наурыз
Талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
БАМ - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша)
БП - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы (келісім бойынша)
СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
КҚХҰ - Көші-қон жөніндегі халықаралық ұйым
БҰҰ БЖКБ - Біріккен Ұлттар Ұйымының Босқындар істері жөніндегі жоғары комиссарының басқармасы
БАҚ - бұқаралық ақпарат құралдары

2. Незаконная миграция
6
Продолжить работу
по заключению
соглашений о
реадмиссии с
зарубежными
странами
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МВД (созыв),
МИД, МФ, КНБ
(по согласо-
ванию), МЮ,
ГП (по
согласованию)
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется
7
Обеспечить
организацию работы
заинтересованных
государственных
органов по вопросам
борьбы с незаконной
миграцией
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МВД (созыв),
КНБ (по
согласованию)
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуются
3. Правовое обеспечение миграционной политики
8
Принять участие в
гармонизации и
унификации
миграционного
законодательства
Республики
Казахстан с
государствами-
участниками СНГ
и ЕврАзЭС
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МВД (созыв),
КНБ (по сог-
ласованию),
МТСЗН
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется
9
Проработать вопрос
о заключении
соглашений по
пенсионному
обеспечению
оралманов
прибывающих из
дальнего зарубежья
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МТСЗН, МИД
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется
4. Институциональное и кадровое обеспечение управления миграционными процессами
10
Обеспечить развитие
международного
сотрудничества
по вопросам
регулирования
миграционных
процессов (в т.ч.
сотрудничество с
международными
организациями MOM,
УВКБ ООН)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МВД (созыв),
МИД, МТСЗН
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется
11
Обеспечить участие
казахстанской
стороны в
международных
форумах, научно-
практических
конференциях,
семинарах и
симпозиумах по
вопросам управления
миграционными
процессами
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МВД (созыв),
МИД, МТСЗН,
АС, КНБ (по
согласованию)
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
За счет
привлечен-
ных средств
5. Информационное сопровождение государственного управления миграционными процессами
12
Обеспечение
освещения вопросов
миграционной
политики в СМИ
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МВД (созыв),
МТСЗН, МСИ,
МИД
Ежегодно,
1 августа,
1 марта.
Не
требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан (по согласованию)
АС - Агентство по статистике Республики Казахстан
MOM - Международная организация по миграции
УВКБ ООН - Управление верховного комиссара по делам беженцев Организации Объединенных Наций
СМИ - средства массовой информации