"Электрондық үкіметтің" төлем шлюзінің операторы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1497 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 40 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.01.2016 № 40 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 5-бабының 9) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ұлттық ақпараттық технологиялар» акционерлік қоғамы «электрондық үкімет» төлем шлюзінің операторы (бұдан әрі - төлем шлюзінің операторы) болып белгіленсін.
2. Төлем шлюзінің операторы:
1) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
2) ақы төлеуді талап ететін, ұсынылатын электрондық қызмет көрсетудің тізбесін кеңейту мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды;
3) екінші деңгейдегі банктермен, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдармен екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың клиенттеріне «электрондық үкіметтің» транзакциялық сервистерін ұсыну мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды;
4) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі шеңберінде жүргізілетін операцияларға кепілдік берілуін қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
5) аударым операцияларын лицензиясыз жүзеге асырады.
3. «Ақпараттандыру саласындағы ұлттық оператор туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 шілдедегі № 679 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 41, 365-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасындағы екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған ақпараттық жүйелерді қоспағанда, қаржылық ақпараттық жүйелер мен ресурстар бойынша Қазақстан Республикасының «электрондық үкіметі» инфрақұрылымының, жобалық ықпалдастырушысы;
жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған ақпараттық жүйелерді қоспағанда, қаржылық ақпараттық жүйелер мен ресурстар бойынша Қазақстан Республикасының «электрондық үкіметін» қалыптастыру кезінде жобаларды басқару және техникалық сүйемелдеу.».

Об операторе платежного шлюза "электронного правительства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1497. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 40
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 9) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оператором платежного шлюза "электронного правительства" акционерное общество "Национальные информационные технологии" (далее - оператор платежного шлюза).
2. Оператор платежного шлюза:
1) осуществляет обеспечение функционирования платежного шлюза "электронного правительства";
2) взаимодействует с государственными органами по вопросам расширения перечня предоставляемых электронных услуг, требующих оплаты;
3) взаимодействует с банками второго уровня, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций по вопросам предоставления транзакционных сервисов "электронного правительства" клиентам банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
4) осуществляет обеспечение гарантирования проводимых операций в рамках платежного шлюза "электронного правительства";
5) без лицензии осуществляет переводные операции.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2010 года № 679 "О Национальном операторе в сфере информатизации" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 41 ст. 365) следующее изменение:
абзацы второй и третий подпункта 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"проектного интегратора инфраструктуры "электронного правительства" Республики Казахстан по финансовым информационным системам и ресурсам, за иключением информационных систем, предназначенных для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц;
управления проектами и технического сопровождения при формировании "электронного правительства" Республики Казахстан по финансовым информационным системам и ресурсам, за иключением информационных систем, предназначенных для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц.".

4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов