"Астананың жаңа университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының және "Ұлттық медициналық холдинг" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 наурыздағы № 152 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Астананың жаңа университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Университет) акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және пайдалану қүқықтарын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне беруді;
2) "Ұлттық медициналық холдинг" акционерлік қоғамымен (бұдан әрі - Қоғам) бірлесіп, Университеттің жарғылық капиталын төлеуге берілетін Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін бағалау жүргізуді;
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен бірлесіп, Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін Университеттің жарғылық капиталын төлеуге беруді қамтамасыз етсін.
2. Мүдделі мемлекеттік органдар осы қаулыны іске асыру үшін қажетті шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Ұлттық медициналық холдинг" акционерлік қоғамының директорлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 маусымдағы № 603 қаулысы;
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 наурыздағы № 294 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 9-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 15, 107-құжат);
3) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 маусымдағы № 603 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 1120 қаулысы.
5. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен бірлесіп, бір ай мерзімде заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті заң жобасын әзірлесін және Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 1 наурыздағы
№ 152 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар

О некоторых вопросах некоммерческого акционерного общества "Новый университет Астаны" и акционерного общества "Национальный медицинский холдинг"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2010 года № 152.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) передачу Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан прав владения и пользования государственным пакетом акций некоммерческого акционерного общества "Новый университет Астаны" (далее - Университет);
2) совместно с акционерным обществом "Национальный медицинский холдинг" (далее - Общество) проведение оценки государственного пакета акций Общества, передаваемых в оплату уставного капитала Университета;
3) совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан передачу в оплату уставного капитала Университета государственного пакета акций Общества.
2. Заинтересованным государственным органам принять меры, необходимые для реализации настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2008 года № 603 "О составе совета директоров акционерного общества "Национальный медицинский холдинг";
2) пункт 9 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2009 года № 294 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 15, ст. 107);
3) постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 1120 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2008 года № 603".
5. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок в установленном законодательством порядке разработать и внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан соответствующий проект закона.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 марта 2010 года № 152
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан

1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-100-жол алынып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлімдегі реттік нөмірі 222-33-5-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне" деген бөлімдегі реттік нөмірі 227-2-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 304-1-жолмен толықтырылсын:
"304-1 "Астананың жаңа университеті" АҚ".
3. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қыркүйектегі № 993 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 29, 327-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің қарауындағы ұйымдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-жолмен толықтырылсын:
"6. "Астананың жаңа университеті" акционерлік қоғамы.".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.03.2020 № 142 қаулысымен.

1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
строку, порядковый номер 21-100, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству образования и науки Республики Казахстан" строку, порядковый номер 222-33-5 исключить;
в разделе "Министерству здравоохранения Республики Казахстан" строку, порядковый номер 227-2 исключить;
раздел "Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 304-1, следующего содержания:
"304-1 АО "Новый университет Астаны".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года № 993 "Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 29, ст. 327):
перечень организаций, находящихся в ведении Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 6, следующего содержания:
"6. Акционерное общество "Новый университет Астаны".".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.03.2020 № 142.