Мұхамеджан Қаратаевтың туғанына 100 жыл толуын және Григорий Николаевич Потаниннің туғанына 175 жыл толуын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 наурыздағы № 179 Қаулысы
«Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылы 28 қыркүйектегі № 1465 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстанның әдебиет қайраткері Мұхамеджан Қаратаевтың туғанына 100 жыл толуын және Қазақстанның этнограф-ғалымы, публицисі, зерттеушісі Григорий Николаевич Потаниннің туғанына 175 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарлары бекітілсін.
2. «2009 - 2011 жылдары республикалық деңгейде өткізілетін мерейтойлар мен атаулы күндердің тізбесі туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 4 наурыздағы № 31-ө өкіміне мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген 2009 - 2011 жылдары республикалық деңгейде өткізілетін мерейтойлар мен атаулы күндердің тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 8-1-жолмен толықтырылсын:
«
8-1.
Мұхамеджан Қаратаевтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2010 жыл
».
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 9 наурыздағы
№ 179 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның әдебиет қайраткері Мұхамеджан Қаратаевтың
туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі
іс-шаралар жоспары

О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Мухамеджана Каратаева и 175-летия со дня рождения Григория Николаевича Потанина
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2010 года № 179
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые планы мероприятий по подготовке и проведению 100-летного юбилея со дня рождения литературного деятеля Казахстана Мухамеджана Каратаева и 175-летного юбилея со дня рождения ученого-этнографа, публициста, исследователя Казахстана Григория Николаевича Потанина.
2. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 2009 года № 31-р "О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2009-2011 годах" следующее дополнение:
перечень юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2009 - 2011 годах, утвержденный указанным распоряжением:
дополнить строкой, порядковый номер 8-1, следующего содержания:
"
8-1.
100-летие
Мухамеджана
Каратаева
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, МОН,
аким города
Алматы
2010 год
".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 марта 2010 года № 179
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения
литературного деятеля Казахстана Мухамеджана Каратаева

Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.07.19 N 733 Қаулысымен.
Р/с
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Мұхамеджан Қаратаевтың туғанына 100 жыл толуына арналған кітаптар басып шығару
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
2010 жыл бойы
017 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы
2999,36
2
Мұхамеджан Қаратаев туралы деректі фильм жасау және оны телеарналарда көрсету
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
2010 жыл бойы
025 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
1600,0
3
Салтанатты жиналыс және Қазақстанның өнер шеберлерінің концертін өткізу
Алматы қаласының әкімі
2010 жылғы тамыз
Жергілікті бюджет

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 19.07.2010 № 733.
Наименование мероприятия
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
Источники
финансирования
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг, посвящен-
ных 100-летию со дня
рождения Мухамеджана
Каратаева
Министерство
связи и
информации
Республики
Казахстан
В течение
2010 года
Республиканская
бюджетная
программа 017
«Издание
социально важных
видов
литературы»
2999,36
2.
Создание документального
фильма о Мухамеджане
Каратаеве и показ его на
телеканалах
Министерство
связи и
информации
Республики
Казахстан
В течение
2010 года
Республиканская
бюджетная
программа 025
«Проведение
государственной
информационной
политики»
1600,0
3.
Проведение торжественно-
го собрания и концерта
мастеров искусств
Казахстана
Аким города
Алматы
Август
2010 года
Местный бюджет

1500,0
4
«Еске алу кеші» атты концерт ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2010 жылғы қазан
011 «Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
3347,414
5
«Академик Мұхамеджан Қаратаев және XX ғасыр әдебиеттану ғылымы» атты ғылыми-теориялық конференция дайындау және өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
2010 жылғы желтоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
350,0
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
7946,774
Жергілікті бюджет
1500,0
Бюджеттен тыс қаражат
350,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 9 наурыздағы
№ 179 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның этнограф-ғалымы, публицисі, зерттеушісі Григорий
Николаевич Потаниннің туғанына 175 жыл толуын дайындау және
өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары

1500,0
4.
Организация и проведение
концерта «Вечер памяти»
Министерство
культуры
Республики
Казахстан
Октябрь
2010 года
Республиканская
бюджетная
программа 011
«Проведение
социально-значи-
мых и культурных
мероприятий»
3347,414
5.
Подготовка и проведение
научно-теоретической
конференции «Академик
Мұхамеджан Қаратаев және  XX ғасыр әдебиеттану
ғылымы»
Министерство
образования и
науки
Республики
Казахстан
Декабрь
2010 года
Внебюджетные
средства
350,0
ИТОГО:
Республиканский
бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные
средства
7946,774
1500,0
350,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 марта 2010 года № 179
План мероприятий
по подготовке и проведению 175-летнего юбилея со дня рождения
ученого-этнографа, публициста, исследователя Казахстана
Григория Николаевича Потанина

Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.07.19 N 733 Қаулысымен.
Р/с
Іс-шаралар атауы
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1
«Географиялық қоғам бөлімшесінің жазбаларындағы Г.Н. Потаниннің мақалалары» тақырыбына көрме (ретро-шолу) өткізу
Шығыс Қазақстан облысының әкімі
2010 жылғы шілде
Жергілікті бюджет
40,0
2
Павлодар қаласында Г.Н. Потаниннің барельефін дайындау және оны Тарихи өлкетану мұражайы ғимаратының алдына орнату
Павлодар облысының әкімі
2010 жылғы қыркүйек
Жергілікті бюджет
3500,0
3
«Г.Н. Потанин және Ш. Уәлиханов: өмірдей ұзақ саяхат» тақырыбына көрме өткізу
Шығыс Қазақстан облысының әкімі
2010 жылғы қыркүйек
Жергілікті бюджет
30,0
4
Г.Н. Потаниннің туғанына 175 жыл толуына арналған салтанатты кеш және көрме өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
2010 жылғы қыркүйек
011 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шаралар өткізу» республикаық бюджеттік бағдарламасы
2605,2
5
«Г.Н. Потанин. Қордың құжаттық коллекциясы» көрмесін ұйымдастыру және өткізу
Павлодар облысының әкімі
2010 жылғы қазан
Жергілікті бюджет
300,0
6
Г.Н. Потаниннің 175 жылдығына арналған халықаралық конференция ұйымдастыру және өткізу. Конференцияның қорытындылары бойынша материалдар жинағын басып шығару
Павлодар облысының әкімі
2010 жылғы қазан-қараша
Жергілікті бюджет
1050,0
7
Г.Н. Потаниннің таңдамалы шығармалары жинағын басып шығару
Павлодар облысының әкімі
2010 жылғы қараша
Жергілікті бюджет
1000,0
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
2605,2
Жергілікті бюджет
5920,0

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 19.07.2010 № 733.
Наименование мероприятия
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
Источники
финансирования
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1
Проведение выставки
(ретро-обозрение) на тему:
«Статьи Г.Н. Потанина в
Записках отделения
Географического общества»
Аким
Восточно-
Казахстанской
области
Июль
2010 года
Местный бюджет
40,0
2
Изготовление и сооружение
барельефа Г.Н. Потанина перед
зданием Историко-краеведческо-
го музея в г. Павлодар
Аким
Павлодарской
области
Сентябрь
2010 года
Местный бюджет
3500,0
3
Проведение выставки на тему:
«Г.Н. Потанин и Ч. Валиханов:
путешествие длиною в жизнь»
Аким
Восточно-
Казахстанской
области
Сентябрь
2010 года
Местный бюджет
30,0
4
Проведение торжественного
вечера и выставки, посвященных
175-летию Г.Н. Потанина
Министерство
культуры
Республики
Казахстан
Сентябрь
2010 года
Республикан-
ская бюджетная
программа 011
«Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий»
2605,2
5
Организация и проведение
выставки «Г.Н. Потанин.
Документальная коллекция фонда»
Аким
Павлодарской
области
Октябрь
2010 года
Местный бюджет
300,0
6
Организация и проведение
международной конференции,
посвященной 175 - летию
Г.Н. Потанина. Издание
сборника материалов по
итогам конференции
Аким
Павлодарской
области
Октябрь-
ноябрь
2010 года
Местный бюджет
1050,0
7
Издание собрания избранных
произведений Г.Н. Потанина
Аким
Павлодарской
области
Ноябрь
2010 года
Местный бюджет
1000,0
ИТОГО:
Республиканский
бюджет
Местный бюджет
2605,2
5920,0