Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 наурыздағы № 190 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.09.2012 № 1151 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды тіркеу жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
2) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 10 наурыздағы
№ 190 қаулысымен
бекітілген
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе
бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды
қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды
тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) құзыретті орган (Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі) мен жеке немесе заңды тұлғалар арасында жасалған кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды тіркеуге қойылатын талаптарды белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының 8 және 44-баптарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімінің 3-бөлімінің 56-тармағына сәйкес жүзеге асырылады. Z100291P100745 қараңыз

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2010 года № 190. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.09.2012 № 1151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт оказания государственной услуги по регистрации контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
2) стандарт оказания государственной услуги по регистрации договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2010 года № 190
Стандарт
оказания государственной услуги
по регистрации контрактов на недропользование, за исключением
контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и
добычу общераспространенных полезных ископаемых
1. Общие положения
1. Данный стандарт государственной услуги по регистрации контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - стандарт) устанавливает требования к регистрации контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых, заключенных между компетентным органом (Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан) и физическими или юридическими лицами (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Оказание государственной услуги осуществляется в соответствии со статьями 8 и 44 Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании" и пунктом 56 раздела 3 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561. см.Z100291P100745

4. Осы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі мемлекеттік орган «Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - тіркеуші орган) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, 502-кабинет; www.memr.gov.kz.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны (нәтижесі) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты тіркеу актісі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шартты тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету тұтынушы осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде рұқсат берілген кезек күтудің ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты тіркеу актісін алған кезде рұқсат берілген кезек күтудің ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Осы мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналасқан: www.memr.gov.kz.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі тіркеуші органның жұмыс кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының ерекше жағдайлары көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) тұтынушының мемлекеттік қызметті алуға өтініші (еркін нысанда);
2) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шарт;
3) сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар тұтынушының бірінші басшысын қоспағанда, тұтынушының мүдделерін білдіретін адамға берілетін сенімхат.
13. Осы мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер, өтініш нысандары көзделмеген.
14. Осы стандарттың 12-тармағында санамаланған құжаттар тіркеуші органның Кеңсесіне мына мекенжай бойынша ұсынылады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, 301-кабинет, тел. 97-69-31.
Мемлекеттік қызметті тіркеуші орган көрсеткен кезде Кеңсе қызметкері осы стандарттың 12-тармағының талаптарына сәйкес құжаттардың болуына тексеруді жүзеге асырады және кіріс құжаттарын есепке алу кітабына тиісті жазбаны енгізеді. Құжаттарды толық көлемде бермеген жағдайда, тұтынушының құжаттарын қабылдаудан бас тартылады. Тұтынушының талап етуі бойынша оған құжаттарды қабылдаудан бас тартуға дәлелді жазбаша растама беріледі.

4. Государственным органом по предоставлению данной государственной услуги является государственное учреждение "Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" (далее - регистрирующий орган).
Государственная услуга оказывается по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, кабинет 502; www.memr.gov.kz.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги является акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) оказание государственной услуги по регистрации контракта на недропользование осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента сдачи потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию - не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан: www.memr.gov.kz.
10. График работы регистрирующего органа по оказанию государственной услуги ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота и воскресенье.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Особые условия мест предоставления государственной услуги не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения потребителем государственной услуги:
1) заявление потребителя для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) контракт на проведение операций по недропользованию;
3) доверенность лицу, представляющему интересы потребителя, за исключением первого руководителя потребителя, имеющего право подписи без доверенности.
13. Бланки, формы заявления для получения данной государственной услуги не предусмотрены.
14. Документы, перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта, предъявляются в Канцелярию регистрирующего органа по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, кабинет 301, тел. 97-69-31.
При оказании государственной услуги регистрирующим органом, сотрудник Канцелярии осуществляет проверку на наличие документов согласно требованиям пункта 12 настоящего стандарта, и вносит соответствующую запись в книгу учета входящих документов. При предоставлении документов в неполном объеме, потребителю отказывается в приеме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.

15. Тіркеуші органның Кеңсесінде тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
Келісім-шарттарды тіркеу мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) берілген құжаттар тізбесінің Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасының және осы стандарттың талаптарына сәйкестігін қарау, тіркеуден бас тарту үшін негіздің жоқтығын анықтау;
2) жазбаларды жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарды тіркеу журналына енгізу;
3) тіркелуін растайтын құжаттарды беру.
16. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты тіркеу актісі қолына (өзі барып не сенімхат бойынша өкілге) мына мекен-жай бойынша беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, 502-кабинет.
17.  Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды бермеу мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тіркеуші органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адам мен азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толыққанды және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау мен оның құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы бойынша наразылық болған жағдайда тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесі қызметкерлерінің әрекетіне шағым олардың басшысының атына мына мекен-жай бойынша беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, 301 кабинет.
Тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесі қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін тіркеуші органның Әкімшілік жұмыс департаменті Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бастығы түсіндіреді, 301-кабинет, тел. 97-68-89.
22. Шағым почта арқылы жазбаша түрде не тіркеуші органның Кеңсесі арқылы 301-кабинетте қолма-қол қабылданады, тіркелгеннен кейін тіркеуші органның басшысына жіберіледі.

15. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в Канцелярии регистрирующего органа.
Регистрация контрактов производится в следующем порядке:
1) рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан о недрах и недропользовании и настоящего стандарта, установление отсутствия основания для отказа в регистрации;
2) внесение записей в журнал регистрации контрактов на недропользование;
3) выдача документов, подтверждающих регистрацию.
16. Акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 502.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность регистрирующего органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения регистрирующего органа подается на имя их руководителя, по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 301.
Порядок обжалования действий (бездействия) сотрудников структурного подразделения регистрирующего органа разъясняется начальником Управления контроля и документационного обеспечения Департамента административной работы регистрирующего органа, кабинет 301, тел. 97-68-89.
22. Жалоба принимается в письменном виде по почте либо нарочно через Канцелярию регистрирующего органа в кабинете 301, после регистрации направляется руководителю регистрирующего органа.

23. Шағымның қабылданғанын растау тіркеуші органның Кеңсесінде тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымға берілген жауапты не шағымды қарау барысы туралы ақпаратты тіркеуші органның орналасқан жері бойынша мына мекенжайдан алуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, 301-кабинет, тел. 97-68-89, 97-69-71, 97-69-31.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.
6. Байланыс ақпараты
24. Барлық мәселелер бойынша мына мекен-жайға хабарласуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі 502-кабинет, байланыс телефондары 97-68-62, 97-68-63, 97-68-64.
Тіркеуші орган басшысының байланыс деректері:
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің жауапты хатшысы:
Мекенжайы: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, 517-кабинет.
Электрондық мекенжайы: otvetsek@memr.kz
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге немесе
бірлескен барлау мен өндіруге
арналған келісім-шарттарды
қоспағанда, жер қойнауын
пайдалануға арналған келісім-
шарттарды тіркеу бойынша
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылғы ағымдағы мәні
1
2
3
4

23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в Канцелярии регистрирующего органа.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
Ответ на поданную жалобу, либо информацию о ходе рассмотрения жалобы возможно получить по месту расположения регистрирующего органа по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, кабинет 301, тел. 97-68-89, 97-69-71, 97-69-31.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. По всем вопросам обращаться: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 502, контактные телефоны 97-68-62, 97-68-63, 97-68-64.
Контактные данные руководителя регистрирующего органа:
Ответственный секретарь Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
Адрес: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 517.
Электронный адрес: otvetsek@memr.kz
График работы: с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв с 13-00 до 14-30 часов, ежедневно, выходные дни: суббота и воскресенье.
Приложение
к стандарту оказания государственной
услуги по регистрации контрактов на
недропользование, за исключением контрактов на
разведку, добычу или совмещенную
разведку и добычу общераспространенных
полезных ископаемых
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

1. Уақтылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
90%
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан көп емес күткен тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
2.2. Лауазымды адам құжаттарды дұрыс ресімдеген жағдайлардың (жүргізілген есептеулер, есеп айырысулар және т.б.) %-ы (үлесі)
100%

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
90 %
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги в
очереди не более 40 минут
100 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
100 %
2.2. % (доля) случаев
правильно оформленных
должностным лицом документов
(произведенных начислений,
расчетов и т.д.)
100 %

3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
3.2. Тұтынушының бір дегеннен дұрыс толтырған және тапсырған құжаттар жағдайларының %-ы (үлесі)
90%
3.3. Ақпаратқа интернет арқылы қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
100%
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
0,1%
4.2. Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)

3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) случаев
правильно заполненных и
сданных с первого раза
потребителем документов
90 %
3.3. % (доля) услуг
информация, о которых
доступна через Интернет
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных
жалоб к общему количеству
обслуженных потребителей по
данному виду услуг
0,1 %
4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок

100%
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі үлгі әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі (сайт www.kyzmet.kz).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 10 наурыздағы
№ 190 қаулысымен
бекітілген
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және
бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды
қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын
тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл беру шартын тіркеуге қойылатын талаптарды белгілейді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының 8-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына және 14-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімінің 3-бөлімінің 57-тармағына сәйкес жүзеге асырылады. Z100291P100745 қараңыз
4. Осы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі мемлекеттік орган «Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі» мемлекеттік мекемесі болып табылады (бұдан әрі - тіркеуші орган).
Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, 503-кабинет, www.memr.gov.kz.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтижесі) осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету тұтынушы осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;

100 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100 %
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (сайт www.kyzmet.kz).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2010 года № 190
Стандарт
оказания государственной услуги
по регистрации договора залога права недропользования, за
исключением контрактов на разведку, добычу и на совмещенную
разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
1. Общие положения
1. Данный стандарт государственной услуги по регистрации договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - стандарт) устанавливает требования к регистрации договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Оказание государственной услуги осуществляется в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 8 и статьи 14 Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании" и пунктом 57 раздела 3 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561. см.Z100291P100745
4. Государственным органом по предоставлению данной государственной услуги является государственное учреждение "Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" (далее - регистрирующий орган).
Государственная услуга оказывается по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, кабинет 503; www.memr.gov.kz.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги является свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, указанному в приложении 2 к настоящему стандарту.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) оказание государственной услуги осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента сдачи потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;

2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде рұқсат берілген кезек күтудің ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлікті алу кезінде рұқсат берілген кезек күтудің ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Осы мемлекеттік қызмет тегін керсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында www.memr.gov.kz. орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі тіркеуші органның жұмыс кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі мен жексенбі.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының ерекше жағдайлары көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) тұтынушының мемлекеттік қызметті алуға өтініші (еркін нысанда);
2) белгіленген тәртіппен қол қойылған жер қойнауын пайдалану құқығын кепіл шарты;
3) қарызды тартудың, пайдаланудың және қайтарудың техникалық-экономикалық негіздемесі:
кепіл мақсаты (қаражатты пайдалану);
кепіл сомасы мен өтеу мерзімін;
қарыз көздері мен өтеу кезеңдерін (негізгі борышты және сыйақы пайыздарын жылдар бойынша бөліп);
4) пайдасына жер қойнауын пайдалану құқығы кепілге берілетін заңды немесе жеке тұлғаның атауы (кепіл ұстаушы), оның заңды мекенжайы және тіркелген орнын;
5) сенімхатсыз қол қою құқығына ие тұтынушының бірінші басшысын қоспағанда, тұтынушының мүдделерін білдіретін тұлғаға берілген сенімхатты қамтиды.
Тұтынушы жер қойнауын пайдалану құқығын беруге рұқсат алғаннан кейін тіркеуші органға тіркеу үшін жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын ұсынады.
13. Осы мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілер, өтініш нысандары көзделмеген.
14. Осы стандарттың 12-тармағында санамаланған құжаттар тіркеуші органның Кеңсесіне мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, 301-кабинет, тел. 97-69-31.
Тіркеуші орган мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Кеңсенің қызметкері осы стандарттың 12-тармағының талаптарына сәйкес құжаттардың болуына тексеруді жүзеге асырады және кіріс құжаттарын есепке алу кітабына тиісті жазбаны енгізеді. Құжаттарды толық көлемде бермеген жағдайда, тұтынушының құжаттарын қабылдаудан бас тартылады. Тұтынушының талап етуі бойынша оған құжаттарды қабылдаудан бас тартуға жазбаша дәлелді растау беріледі.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении свидетельства о регистрации договора залога права недропользования - не более 30 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан: www.memr.gov.kz.
10. График работы регистрирующего органа по оказанию государственной услуги ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота и воскресенье.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Особые условия мест предоставления государственной услуги не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения потребителем государственной услуги:
1) заявление потребителя для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) договор залога права недропользования, подписанный в установленном порядке;
3) технико-экономическое обоснование привлечения, использования и возврата займа, включающее:
цели залога (использование средств);
сумма залога и срок погашения;
источники и этапы погашения займа (по годам, с разбивкой основного долга и процентов вознаграждения);
4) наименование юридического или физического лица, в пользу которого передается право недропользования в залог (залогодержатель) его юридический адрес и место регистрации;
5) доверенность лицу, представляющему интересы потребителя, за исключением первого руководителя потребителя, имеющего право подписи без доверенности.
Потребитель предоставляет договор залога права недропользования в регистрирующий орган для регистрации, после получения разрешения на передачу права недропользования.
13. Бланки, формы заявления для получения данной государственной услуги не предусмотрены.
14. Документы, перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта, предъявляются в Канцелярию регистрирующего органа по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, кабинет 301, тел. 97-69-31.
При оказании государственной услуги регистрирующим органом, сотрудник Канцелярии осуществляет проверку на наличие документов согласно требованиям пункта 12 настоящего стандарта, и вносит соответствующую запись в книгу учета входящих документов. При предоставлении документов в неполном объеме, потребителю отказывается в приеме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.

15. Тіркеуші органның Кеңсесінде тіркеу (мөртаңба және кіріс нөмірі, күні) осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
Кепіл шарттарды тіркеу мына тәртіппен жүргізіледі:
1) берілген құжаттар тізбесінің Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасының және осы стандарттың талаптарына сәйкестігін қарау, тіркеуден бас тарту үшін негіздің жоқтығын анықтау;
2) жазбаларды жер қойнауын пайдалануға арналған шарттарды тіркеу журналына енгізу;
3) тіркелуін растайтын құжаттарды беру.
16. Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік (өзі барып не сенімхат бойынша өкілге) мына мекенжай бойынша беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, 503-кабинет.
17. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды бермеу мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тіркеуші органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адам мен азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) жеткілікті және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау мен оның құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы бойынша наразылық болған жағдайда тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесі қызметкерлерінің әрекетіне шағым олардың басшысының атына мына мекен-жай бойынша беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, 301 кабинет.
Тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесі қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Әкімшілік жұмыс департаменті Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бастығы түсіндіреді, 301-кабинет, тел. 97-68-89.
22. Шағым почта арқылы жазбаша түрде не тіркеуші органның Кеңсесі арқылы 301-кабинетте қолма-қол қабылданады, тіркелгеннен кейін тіркеуші органның басшысына жіберіледі.

15. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в Канцелярии регистрирующего органа.
Регистрация договоров залога производится в следующем порядке:
1) рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан о недрах и недропользовании и настоящего стандарта, установление отсутствия основания для отказа в регистрации;
2) внесение записей в журнал регистрации договоров на недропользование;
3) выдача документов, подтверждающих регистрацию.
16. Свидетельство о регистрации договора залога права недропользования выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу: город Астана, район Есиль проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 503.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность регистрирующего органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения регистрирующего органа подается на имя их руководителя по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 301.
Порядок обжалования действий (бездействия) сотрудников структурного подразделения регистрирующего органа разъясняется начальником Управления контроля и документационного обеспечения Департамента административной работы Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 301, тел. 97-68-89.
22. Жалоба принимается в письменном виде по почте либо нарочно через Канцелярию регистрирующего органа в кабинете 301, после регистрации направляется руководителю регистрирующего органа.

23. Шағымның қабылданғанын растау тіркеуші органның Кеңсесінде тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымға берілген жауапты не шағымды қарау барысы туралы ақпаратты тіркеуші органның орналасқан жері бойынша мына мекенжайдан алуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, 301-кабинет, тел. 97-68-89, 97-69-71, 97-69-31.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.
6. Байланыс ақпараты
24. Барлық мәселелер бойынша мына мекен-жайға хабарласуға болады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі 503-кабинет, байланыс телефондары 97-69-79.
Тіркеуші орган басшысының байланыс деректері:
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің жауапты хатшысы:
Мекенжайы: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, 517-кабинет.
Электрондық мекенжайы: otvetsek@memr.kz
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге және бірлескен
барлау мен өндіруге арналған
келісім-шарттарды қоспағанда,
жер қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу бойынша
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімді көрсеткіштердің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылғы ағымдағы мәні
1
2
3
4

23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в Канцелярии регистрирующего органа.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
Ответ на поданную жалобу, либо информацию о ходе рассмотрения жалобы возможно получить по месту расположения регистрирующего органа: по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 301, тел. 97-68-89, 97-69-71, 97-69-31.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
5. Контактная информация
24. По всем вопросам обращаться: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 503, контактные телефоны 97-69-79.
Контактные данные руководителя регистрирующего органа:
Ответственный секретарь Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
Адрес: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 19, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 517.
Электронный адрес: otvetsek@memr.kz
График работы: с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв с 13-00 до 14-30 часов, ежедневно, выходные дни: суббота и воскресенье.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной
услуги по регистрации договора
залога права недропользования, за
исключением контрактов на разведку,
добычу или совмещенную разведку и
добычу общераспространенных
полезных ископаемых
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

100%
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100%
Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі үлгі әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі (сайт www.kyzmet.kz).
Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге және бірлескен
барлау мен өндіруге арналған
келісім-шарттарды қоспағанда,
жер қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу бойынша
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу туралы
куәлік
2010 жылғы «__» ________                                      №_____
________________________
(қала, аудан)
Кепіл беруші: ______________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның атауы, мекенжайы, СТН)
Кепіл ұстаушы: _____________________________________________________
(банктің атауы, оның заңды мекен-жайы)
____________________________________________________________________
Кепіл шарты: _______________________________________________________
(нөмірі, күні)
Жер қойнауын пайдалану құқығының сипаттамасы: ______________________
____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану операциясының түрі, кен орнының толық атауы)
Келісім-шарт: ______________________________________________________
(келісім-шарттың нөмірімен жасалған күні)
Міндеттеменің сомасы: ______________________________________________
(санмен және жазумен)
Міндеттемені өтеу мерзімі: _________________________________________
(күні)
Ескертпе: __________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану құқығының
кепілін тіркеу туралы куәлікті
берген мемлекеттік орган басшысының Т.А.Ә., қолы

100 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100 %
Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (сайт www.kyzmet.kz)
Приложение 2
к стандарту оказания государственной
услуги по регистрации договора
залога права недропользования, за
исключением контрактов на разведку,
добычу или совмещенную разведку и
добычу общераспространенных
полезных ископаемых
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации залога права недропользования
№ _____                                 "___" "___________" 2010 года
__________________________
(город, район)
Залогодатель: _______________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, адрес, РНН)
_____________________________________________________________________
Залогодержатель:
_____________________________________________________________________
(наименование банка, его юридический адрес)
Договор залога: ___________________________
(номер, дата)
Описание права недропользования: ____________________________________
_____________________________________________________________________
(вид операции недропользования, полное наименование месторождения)
Контракт: ___________________________________________________________
(номер и дата заключения контракта)
Сумма обязательства: ________________________________________________
(цифрой и прописью)
Срок погашения обязательства: _______________________________________
(дата)
Примечание: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись руководителя государственного органа,
выдающего свидетельство о регистрации залога права недропользования