Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 39 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 мамырдағы № 489 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 39 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі қызметінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері мен көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1-стратегиялық бағытта:
1.1-мақсатта:
«Мектепке дейінгі ұйымдардың материалдық-техникалық базасын жақсарту» деген 1,2.2-міндет алынып тасталсын;
1.2-мақсатта:
«Нысаналы индикаторда»:
«Жалпы мектептер санынан жөндеуден өткендерінің үлесі (Жол картасы шеңберінде)» деген жолдың «2010 жыл» деген бағанындағы «12» деген сандар «7» деген санмен ауыстырылсын;
1.2.2-міндетте:
«деректер берудің кепілдік берілген жылдамдығымен қажетті желілік ресурстар (Интернет, интерактивті оқыту, телевидение және тағы басқа)» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағанда «52» деген сандар «38» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағанда «65» деген сандар «42» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012 год» деген бағанда «70» деген сандар «46» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағанда «75» деген сандар «50» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағанда «80» деген сандар «54» деген сандармен ауыстырылсын;
1.2.6-міндетте:
«Педагогтердің жалпы санынан 12 жылдық білім беру технологиясы және бейіндік оқыту бойынша біліктілікті арттырудан өткен педагог кадрлардың үлесі» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағанда «35» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағанда «45» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012 год» деген бағанда «55» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағанда «65» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағанда «70» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
1.2.7-міндетте:
«Жалпы оқушылар санынан спорт секцияларымен және балалар-жасөспірімдер мектептерімен оқушыларды қамту» деген жолда:
«2010 жыл» деген бағанда «21» деген сандар «22» деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года № 39
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2010 года № 489
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года № 39 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2010-2014 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2010-2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. "Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности":
в стратегическом направлении 1. "Обеспечение доступности качественного образования":
в цели 1.1:
задачу 1.1.2 "Улучшение материально-технической базы дошкольных организаций" исключить;
в цели 1.2:
в "Целевые индикаторы":
в графе "2010 год" строки "Доля отремонтированных школ от общего количества (в рамках Дорожной карты)" цифры "12" заменить цифрой "7";
в задаче 1.2.2:
в строке "необходимыми сетевыми ресурсами (Интернет, интерактивное обучение, телевидение и пр.) с гарантированной скоростью передачи данных":
в графе "2010 год" цифры "52" заменить цифрами "38";
в графе "2011 год" цифры "65" заменить цифрами "42";
в графе "2012 год" цифры "70" заменить цифрами "46";
в графе "2013 год" цифры "75" заменить цифрами "50";
в графе "2014 год" цифры "80" заменить цифрами "54";
в задаче 1.2.6:
в строке "Доля педагогических кадров, прошедших повышение квалификации по технологии 12-летнего образования и по профильному обучению, от общего количества педагогов":
в графе "2010 год" цифры "35" заменить цифрами "30";
в графе "2011 год" цифры "45" заменить цифрами "30";
в графе "2012 год" цифры "55" заменить цифрами "30";
в графе "2013 год" цифры "65" заменить цифрами "30";
в графе "2014 год" цифры "70" заменить цифрами "30";
в задаче 1.2.7:
в строке "Охват учащихся деятельностью спортивных секций и детско-юношеских школ от общего количества учащихся":
в графе "2010 год" цифры "21" заменить цифрами "22";

4.1-мақсатта:
4.1.4-міндетте:
«Министрліктің, оның аумақтық органдарын ескере отырып, оның ішінде басқару мәселелері бойынша біліктілігін арттырудан өткен қызметкерлердің саны» деген жолдың «2010 жыл» деген бағанындағы «313» деген сандар «291» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сектораралық өзара іс-қимыл» деген 6-бөлімде:
«Мемлекеттік органдар-қоса атқарушылар» деген бағанда:
1.2, 1.3, 2.1, 3.1-мақсаттарда «МАМ, ИСМ, ЭМРМ» деген аббревиатуралар «БАМ, ИЖТМ, МГМ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
3.2-мақсатта «МАМ» деген аббревиатура «БАМ, ММ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
«Аббревиатуралардың толық жазылуы» деген ескертпеде:
«МАМ Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі» деген жол:
«ММ Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі;
БАМ Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі» деген жолдармен ауыстырылсын;
«ИСМ Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі» деген жол «ИЖТМ Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі» деген жолмен ауыстырылсын;
«ЭМРМ Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі» деген жол «МГМ Мұнай және газ министрлігі» деген жолмен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 8-бөлімде:
001 «Білім және ғылым саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
1. Министрліктің жұмыс істеуін, халықаралық ынтымақтастығын және стратегиялық жоспарлауды қамтамасыз етудегі (ДСД, ӘД, ҚД, МСжКҚД, ЗД):
«Біліктілігін арттырған БҒМ қызметкерлерінің шамамен алғандағы саны» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «313» деген сандар «291» деген сандармен ауыстырылсын;
2. Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі, кәсіптік техникалық, орта, мектепке дейінгі білім беру және жастар саясаты салаларындағы мониторинг, үйлестіру, стратегиялық, әдістемелік және әдіснамалық қамтамасыз етуде (ДСД, ОБД, ТКБД, ЖСД):
«Әзірленген стратегиялық құжаттардың шамамен алғандағы саны» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «4» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
3. Елдегі бірыңғай мемлекеттік ғылыми және ғылыми-техникалық саясатты іске асыру және ғылыми-техникалық қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтерде (Ғылым комитеті):
«Нәтиже көрсеткіштерінде»:
«
Халықаралық нарыққа бағдарланып құрылған кіші инновациялық кәсіпорындардың шамамен алғандағы саны
3
4
5
»
деген жол алынып тасталсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Халықаралық және республикалық ғылыми және ғылыми техникалық іс-шараларды өткізу
дана
4
»;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «2 066 668» деген сандар «2 259 394» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқып жатқандарға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:

в цели 4.1:
в задаче 4.1.4:
в графе "2010 год" строки "Количество работников Министерства, прошедших повышение квалификации, с учетом его территориальных органов, в том числе по вопросам управления" цифры "313" заменить цифрами "291";
в разделе 6. "Межсекторальное взаимодействие":
в графе "Государственные органы-соисполнители":
в целях 1.2, 1.3, 2.1, 3.1 аббревиатуры "МКИ, МИТ, МЭМР" заменить аббревиатурами "МСИ, МИНТ, МНГ";
в цели 3.2 аббревиатуру "МКИ" заменить аббревиатурами "МСИ, МК";
в примечании: "расшифровка аббревиатур":
строку "МКИ Министерство культуры и информации Республики Казахстан" заменить строками:
"МК Министерство культуры Республики Казахстан;
МСИ Министерство связи и информации Республики Казахстан";
строку "МИТ Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" заменить строкой "МИНТ Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
строку "МЭМР Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" заменить строкой "МНГ Министерство нефти и газа Республики Казахстан";
в разделе 8. "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Услуги по формированию и реализации государственной политики в области образования и науки":
в Обеспечении функционирования, международном сотрудничестве и стратегическом планировании Министерства (ДСР, АД, ФД, ДГЗиКС, ЮД) 1:
в графе "2010 г." строки "Ориентировочное количество сотрудников МОН, прошедших повышение квалификации" цифры "313" заменить цифрами "291";
в Мониторинге, координации, стратегическом, методическом и методологическом обеспечении в сфере высшего, послевузовского, профессионального технического, среднего, дошкольного образования и молодежной политики (ДВПО, ДСО, ДПТО, ДМП) 2:
в графе "2010 г." строки "Ориентировочное количество разработанных стратегических документов" цифру "4" заменить цифрой "5";
в Услугах по реализации единой государственной научной и научно-технической политики и координации научно-технической деятельности в стране (Комитет науки) 3:
в "Показатели результата":
строку:
"
Ориентировочное количество
созданных малых
инновационных предприятий,
ориентированных на
международный рынок
3
4
5
"
исключить;
"Показатели результата" дополнить строкой следующего содержания:
"
Проведение международных и
республиканских научных и
научно-технических
мероприятий
шт.
4
"
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 066 668" заменить цифрами "2 259 394";
в бюджетной программе 002 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования":

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «278 610» деген сандар «293 137» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Ғылыми-тарихи құндылықтарға қолжетімділікті қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «9 141» деген сандар «9 567» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «6 845 463» деген сандар «11 237 823» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «533 463» деген сандар «547 200» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Мемлекеттік сыйлықтар және стипендиялар» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сапа көрсеткіштерінде»:
«
1000 ғалымға қолдау тапқан шетелдік және қазақстандық патенттер (патент алды) жоспарлы саны
дана
2
3
4
5
»
деген жол алынып тасталсын;
008 «Білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеу және байқаудан өткізу, білім беру саласында қызмет көрсететін республикалық ұйымдар және шетелдегі қазақ диаспорасы үшін оқу әдебиетін шығару және жеткізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сипаттамасы» деген жолда:
«Білім беру саласында» деген сөздерден кейін «, оның ішінде «Өзін-өзі тану» пәні бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;
«(өңдеу)» деген сөзден кейін «және шығару» деген сөздер алынып тасталсын;
«2010 ж.» деген жолда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«12 жылдық мектептерге, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерге, «Өзін өзі тану» пәні бойынша (соның ішінде электрондық оқулықтар) оқулықтар және оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеген, электрондық оқулықтар және оқу-әдістемелік кешендерді атаудың жоспарлы саны» деген жолда «980» деген сандар «952» деген сандармен ауыстырылсын;
«Республикалық ұйымдар және шет елдегі қазақ диаспорасы үшін, 12 жылдық мектептерге, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінге білім беру ұйымдарға басып шығару, қайта басу және тасымалдау оқулықтар және оқу-әдістемелік кешендерді атаудың жоспарлы саны «Өзін-өзі тану» пәні бойынша жоспарланған республикалық ұйымдарға басып шығару мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарының, оқу бағдарламаларының, оқулықтар мен ОӘК атауларының саны» деген жолда «413» деген сандар «385» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикалық стандарттарына сәйкес өңделген және басып шығарылған ресей оқулықтары және оқу-әдістемелік кешендері атауларының жоспарлы саны» деген жолда:
«және басып шығарылған» деген сөздер алынып тасталсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«
- ресей оқулықтары мен оқу-әдістемелік кешендерін Қазақстан Республикасының стандартына сәйкес шығару
теңге
-

в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "278 610" заменить цифрами "293 137";
в бюджетной программе 003 "Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "9 141" заменить цифрами "9 567";
в бюджетной программе 005 "Строительство и реконструкция объектов образования и науки":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "6 845 463" заменить цифрами "11 237 823";
в бюджетной программе 006 "Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "533 463" заменить цифрами "547 200";
в бюджетной программе 007 "Государственные премии и стипендии":
в "Показатели качества":
строку:
"
Планируемое количество
поддерживаемых зарубежных и
казахстанских патентов
(предпатентов) на 1000
ученых
шт.
2
3
4
5
"
исключить;
в бюджетной программе 008 "Разработка и апробация учебников и учебно-методических комплексов для организаций образования, издание и доставка учебной литературы для республиканских организаций, предоставляющих услуги в области образования, и казахской диаспоры за рубежом":
в строке "Описание":
после слов "услуги в области образования" дополнить словами ", в том числе по предмету "Самопознание";
после слова "(переработка)" слова "и издание" исключить;
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Планируемое количество наименований разработанных учебников и учебно-методических комплексов для организаций технического и профессионального, послесреднего образования, по предмету "Самопознание" (в том числе электронные), электронных учебников и учебно-методических комплексов, учебно-методического материала для 12-летней школы" цифры "980" заменить цифрами "952";
в строке "Планируемое количество наименований изданных, переизданных и доставленных учебников и учебно-методических комплексов для учащихся республиканских организаций образования и казахской диаспоры за рубежом, организаций технического и профессионального, послесреднего образования, учебно-методического материала для 12-летней школы, в т.ч. планируемое количество наименований изданных для республиканских организаций по предмету "Самопознание" ГОСО, учебных программ, учебников и УМК" цифры "413" заменить цифрами "385";
в строке "Планируемое количество наименований адаптированных и изданных российских учебников и учебно-методических комплексов в соответствии со стандартами Республики Казахстан":
слова "и изданных" исключить;
в "Показатели эффективности":
строку:
"
- изданию российских
учебных и учебно-
методических комплексов в
соответствии со стандартами
Республики Казахстан
тенге
-

515
650
788
797
»
деген жол алынып тасталсын;
009 «Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернаттардағы оқушылардың болжамды орташа саны» деген жолда «3 501» деген сандар «3 461» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда:
«- мемлекеттік мекемелерде» деген жолда «409,7» деген сандар «407,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«- мемлекеттік кәсіпорындарда» деген жолда «125,0» деген сандар «129,5» деген сандармен ауыстырылсын;

515
650
788
797
"
исключить;
в бюджетной программе 009 "Обучение и воспитание одаренных детей":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Предполагаемое среднее количество учащихся в республиканских школах-интернатах для одаренных детей" цифры "3 501" заменить цифрами "3 461";
в строке "Показатели эффективности":
в строке "- государственных учреждениях" цифры "409,7" заменить цифрами "407,7";
в строке "- государственных предприятиях" цифры "125,0" заменить цифрами "129,5";

«интеллектуалдық мектептердің 1-6 сыныптарында (мемлекеттік тапсырма)» деген жолда «298,0» деген сандар «500,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«интеллектуалдық мектептердің 7-11 (12) сыныптарында (Қазақстан Республикасы Президентінің «Өркен» білім беру гранты)» деген жолда «843,0» деген сандар «1 045,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «4 856 145» деген сандар «4 846 148» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шаралар өткізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «866 000» деген сандар «869 337» деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 011 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырысты іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын;
012 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «41 279 640» деген сандар «40 747 281» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Білім беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Білім беру саласында жүргізілген қолданбалы ғылыми зерттеулер бағыттарының болжамды саны» деген жолда «3» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды оңалту-педагогикалық және әлеуметтік қолдаудың ғылыми-әдістемелік негіздерін жетілдіру бойынша білім беру саласындағы 1 ғылыми бағытқа арналған болжамды орташа шығыс» деген жолда «6 318» деген сандар «6 604» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «141 780» деген сандар «147 126» деген сандармен ауыстырылсын;
015 «Ғылымды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Ғылымды қамтамасыз ету саласындағы жабдықталған мемлекеттік ұйымдардың шамамен алғандағы саны» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «4» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
017 «Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Мемлекеттік тапсырыс бойынша PhD докторантурасына күтілетін қабылдау» деген жол «20» деген санмен толықтырылсын;

в строке "- 1-6 классах интеллектуальных школ (государственное задание)" цифры "298,0" заменить цифрами "500,0";
в строке "- 7-11(12) классах интеллектуальных школ (образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан "Оркен")" цифры "843,0" заменить цифрами "1 045,0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "4 856 145" заменить цифрами "4 846 148";
в бюджетной программе 010 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "866 000" заменить цифрами "869 337";
дополнить бюджетной программой 011 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в бюджетной программе 012 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "41 279 640" заменить цифрами "40 747 281";
в бюджетной программе 014 "Прикладные научные исследования в области образования":
в графе "2010 г.":
в строке "Предполагаемое количество направлений проведенных прикладных научных исследований в области образования" цифру "3" заменить цифрой "4";
в строке "Предполагаемый средний расход по 1-му научному направлению в области образования по совершенствованию научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии" цифры "6 318" заменить цифрами "6 604";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "141 780" заменить цифрами "147 126";
в бюджетной программе 015 "Материально-техническое оснащение государственных организаций в сфере обеспечения науки":
в графе "2010 г." строки "Ориентировочное количество оснащенных государственных организаций в сфере обеспечения науки" цифру "4" заменить цифрой "3";
в бюджетной программе 017 "Подготовка кадров в области культуры и искусства":
в графе "2010 г.":
в строке "Ожидаемый прием в докторантуру PhD по государственному заказу" дополнить цифрами "20";

«Бір оқушыға жоспарланған орташа ағымдағы шығыстар (күрделі шығыстарсыз)» деген жолда «701,9» деген сандар «807,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «2 605 365» деген сандар «2 729 962» деген сандармен ауыстырылсын;
018 «Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» бағанда:
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«1 курсантты бір жыл оқытудың орташа құны» деген жолда «2 338» деген сандар «2 416,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «175 359» деген сандар «181 230» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Балалардың сауықтырылуын, оңалтылуын және демалысын ұйымдастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«- жетім балаларды, республиканың экологиялық қолайсыз өңірлерінен келген балаларды, аз қамтамасыз етілген және көп балалы отбасынан шыққан балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру» деген жолда «3 727» деген сандар «3 784» деген сандармен ауыстырылсын;
«- диагностикаларды, тексерулерді, оңалту сабақтарын өткізу» деген жолда «4 534» деген сандар «4 693» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «341 962» деген сандар «348 697» деген сандармен ауыстырылсын;
020 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Бакалавриат бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолда «28 115» деген сандар «27 415» деген сандармен ауыстырылсын;
«Магистратура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолда «2 519» деген сандар «2 599» деген сандармен ауыстырылсын;
«Дайындық бөлімдеріне тыңдаушыларды қабылдау» деген жолда «1 915» деген сандар «2 215» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «36 893 736» деген сандар «38 053 446» деген сандармен ауыстырылсын;
023 «Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» бағанда:
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші 1 тыңдаушыны бір жыл оқытудың болжамды орташа құны» деген жолда «23 016» деген сандар «23 675» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «217 173» деген сандар «222 682» деген сандармен ауыстырылсын;
024 «Сейсмологиялық ақпарат мониторингі» деген бюджеттік бағдарламада:

в строке "Планируемые средние текущие расходы на одного обучающегося (без капитальных расходов)" цифры "701,9" заменить цифрами "807,7";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "2 605 365" заменить цифрами "2 729 962";
в бюджетной программе 018 "Обеспечение первоначальной подготовки пилотов":
в графе "2010 г.":
в "Показатели эффективности":
в строке "Средняя стоимость обучения 1-го курсанта в год" цифры "2 338" заменить цифрами "2 416,4";
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "175 359" заменить цифрами "181 230";
в бюджетной программе 019 "Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей":
в графе "2010 г.":
в "Показатели эффективности":
в строке "- по оздоровлению и реабилитации, организации отдыха детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов, детей из малообеспеченных и многодетных семей, одаренных детей" цифры "3 727" заменить цифрами "3 784";
в строке "- по проведению диагностики, обследований, реабилитационных занятий" цифры "4 534" заменить цифрами "4 693";
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "341 962" заменить цифрами "348 697";
в бюджетной программе 020 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским образованием":
в графе "2010 г.":
в строке "Ожидаемый прием по программам бакалавриата" цифры "28 115" заменить цифрами "27 415";
в строке "Ожидаемый прием по программам магистратуры" цифры "2 519" заменить цифрами "2 599";
в строке "Прием слушателей на подготовительные отделения" цифры "1 915" заменить цифрами "2 215";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "36 893 736" заменить цифрами "38 053 446";
в бюджетной программе 023 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования":
в графе "2010 г.":
в "Показатели эффективности":
в строке "Предполагаемая средняя стоимость обучения 1 слушателя в год, проходящего курсы повышения квалификации и переподготовки кадров" цифры "23 016" заменить цифрами "23 675";
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "217 173" заменить цифрами "222 682";
в бюджетной программе 024 "Мониторинг сейсмологической информации":

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «241 907» деген сандар «248 410» деген сандармен ауыстырылсын;
025 «Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету және білім беру қызметтерінің сапасын талдау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Мамандықтар бойынша әзірленген стандарттардың, кіріктірілген білім беру оқу бағдарламаларының, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің арнайы пәндері бойынша типтік оқу бағдарламаларының болжамды саны» деген жолда «862» деген сандар «871» деген сандармен ауыстырылсын;
«Әзірленген және пысықталған орта білімнің (негізгі және орта) пәндік стандарттарының, 11 жылдық мектептің жалпы білім беретін пәндері бойынша оқу бағдарламаларының, әдістемелік құралдарының болжамды саны» деген жолда «346» деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Әзірленген стандарттардың, білім алушылардың оку жетістігін бағалау әдістемесі мен оларды 12 жылдық білім беру жағдайында іске асырудың әдістемелік негіздері ережелерінің, 11 жылдық мектепке арналған, пысықталған стандарттардың болжамды саны
бірл.
45
»;
«Аударылған пәндік стандарттардың, 11 жылдық мектептің жалпы білім беретін пәндері бойынша оқу бағдарламаларының болжамды саны» деген жолда «516» деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Әзірленген 12 жылдық білім беруге көшуді әдіснамалық және әдістемелік қамтамасыз ету бойынша нормативтік құқықтық актілердің және өзге де құжаттардың болжамды саны
бірл.
77
»;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «922 835» деген сандар «938 454» деген сандармен ауыстырылсын;
029 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «8 629 905» деген сандар «8 956 655» деген сандармен ауыстырылсын;
030 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«1 шілдеден бастап стипендия мөлшері (үстемеақысыз)» деген жолда «шілдеден» деген сөз «сәуірден» деген сөзбен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «15 884 638» деген сандар «16 604 638» деген сандармен ауыстырылсын;
033 «Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін «Қазтест» бағдарламасы бойынша бағалау» деген бюджеттік бағдарламада:

в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "241 907" заменить цифрами "248 410";
в бюджетной программе 025 "Методологическое обеспечение системы образования и анализ качества образовательных услуг":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Предполагаемое количество разработанных стандартов по специальностям, интегрированных образовательных учебных программ, типовых учебных программ по специальным дисциплинам технического и профессионального, послесреднего образования" цифры "862" заменить цифрами "871";
в строке "Предполагаемое количество разработанных и доработанных предметных стандартов среднего образования (для основного и среднего образования), учебных программ по общеобразовательным предметам, методических пособий 11-летней школы" цифры "346" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"
Предполагаемое количество
разработанных стандартов,
положений системы
оценивания учебных
достижений обучающихся и
методических основ их
реализации в условиях
12-летнего образования,
доработанных стандартов
среднего образования для
11-летней школы
ед.
45
";
в строке "Предполагаемое количество переведенных предметных стандартов, учебных программ по общеобразовательным предметам 11-летней" цифры "516" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"
Предполагаемое количество
разработанных нормативных
правовых актов и других
документов по
методологическому и
методическому обеспечению
перехода на 12-летнее
образование
ед.
77
";
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "922 835" заменить цифрами "938 454";
в бюджетной программе 029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "8 629 905" заменить цифрами "8 956 655";
в бюджетной программе 030 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам высшего и послевузовского образования":
в строке "Размер стипендии (без надбавок) с 1 июля" слово "июля" заменить словом "апреля";
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "15 884 638" заменить цифрами "16 604 638";
в бюджетной программе 033 "Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан по программе "Казтест":

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «50 848» деген сандар «51 285» деген сандармен ауыстырылсын;
035 «Білім ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Ғимараттарға күрделі жөндеу жүргізілген мемлекеттік білім беру кәсіпорындарының болжамды саны» деген жолда «8» деген сан «7» деген санмен ауыстырылсын;
«жоғары оқу орындарында» деген жолда «7» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
037 «Білім ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Жабдықтармен және басқа да негізгі құралдармен қамтамасыз етілетін мемлекеттік білім беру мекемелерінің болжамды саны» деген жолда «4» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік білім беру мекемелері сатып алатын негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің болжамды саны» деген жолда «925» деген сандар «1 270» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «131 129» деген сандар «453 987» деген сандармен ауыстырылсын;
040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «663 779» деген сандар «682 979» деген сандармен ауыстырылсын;
055 «Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Қолданбалы ғылыми-техникалық бағдарламалардың шамамен алғандағы саны» деген жолда «14» деген сандар «23» деген сандармен ауыстырылсын;
«Әзірленген ғылыми-техникалық бағдарламалардың/жобалардың шамамен алғандағы саны» деген жолда «41/441» деген сандар «34/184» деген сандармен ауыстырылсын;
«Әлемдік жетекші ғылыми орталықтармен бірлескен ғылыми зерттеулердің шамамен алғандағы саны» деген жолда «95» деген сандар «32» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелден тартылған сарапшылардың шамамен алғандағы саны» деген жолда «25» деген сандар «15» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қолдаудағы шетелдік және қазақстандық патенттердің (алдын ала патенттердің) шамамен алғандағы саны» деген жолда «6» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «9 973 650» деген сандар «10 081 611» деген сандармен ауыстырылсын;
056 «Білім сапасын қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «833 757» деген сандар «850 368» деген сандармен ауыстырылсын;
059 «Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:

в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "50 848" заменить цифрами "51 285";
в бюджетной программе 035 "Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений организаций образования":
в графе "2010 г.":
в строке "Ориентировочное количество государственных предприятий образования, в которых проведен капитальный ремонт зданий" цифру "8" заменить цифрой "7";
в строке "в высших учебных заведениях" цифру "7" заменить цифрой "6";
в бюджетной программе 037 "Материально-техническое оснащение организаций образования":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":
в строке "Предполагаемое количество государственных учреждений образования, обеспеченных оборудованием и другими основными средствами" цифру "4" заменить цифрой "5";
в строке "Предполагаемое количество приобретенных государственными учреждениями образования основных средств и нематериальных активов" цифры "925" заменить цифрами "1 270";
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "131 129" заменить цифрами "453 987";
в бюджетной программе 040 "Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотического воспитания граждан":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "663 779" заменить цифрами "682 979";
в бюджетной программе 055 "Фундаментальные и прикладные научные исследования":
в графе "2010 г.":
в строке "Ориентировочное количество прикладных научно-технических программ" цифры "14" заменить цифрами "23";
в строке "Ориентировочное количество разработанных научно-технических программ/проектов" цифры "41/441" заменить цифрами "34/184";
в строке "Ориентировочное количество совместных научных исследований с ведущими научными центрами мира" цифры "95" заменить цифрами "32";
в строке "Ориентировочное количество привлеченных зарубежных экспертов" цифры "25" заменить цифрами "15";
в строке "Ориентировочное количество поддерживаемых зарубежных и казахстанских патентов (предпатентов)" цифру "6" заменить цифрой "2";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "9 973 650" заменить цифрами "10 081 611";
в бюджетной программе 056 "Обеспечение качества образования":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "833 757" заменить цифрами "850 368";
в бюджетной программе 059 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования":
в графе "2010 г.":
в "Показатели количества":

«Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушылардың болжамды орташа жылдық контингенті» деген жолда «3 921» деген сандар «3 782» деген сандармен ауыстырылсын;
«2010 ж.» деген бағанда:
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«1 білім алушыны даярлауға арналған болжамды орташа шығыс» деген жолда «311,9» деген сандар «337,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «1 223 039» деген сандар «1 275 233» деген сандармен ауыстырылсын;
077 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «2 256 349» деген сандар «2 720 604» деген сандармен ауыстырылсын;
082 «Астана қаласының жаңа университеті» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 ж.» деген бағанда:
«Білім алушылар бойынша күтілетін қабылдау» деген жолда «700» деген сандар «500» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «7 282 026» деген сандар «12 282 026» деген сандармен ауыстырылсын;
120 «Қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Гранттық негіздегі басым ғылыми-техникалық жобалардың шамамен алғандағы саны» деген жолдың «2010 ж.» деген бағанындағы «145» деген сандар «100» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар жиыны» және «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің стратегиялық бағыттары және бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстарды бөлу» деген кестелер осы қаулыға 2,  3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасының
Үкіметінің
2010 жылғы 28 мамырдағы
№ 489 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
011 бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырысты іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Сипаттамасы
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырысты іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер аудару
Стратегиялық бағыты

в строке "Предполагаемый среднегодовой контингент обучающихся по государственному образовательному заказу" цифры "3 921" заменить цифрами "3 782";
в графе "2010 г.":
в "Показатели эффективности":
в строке "Предполагаемый средний расход на подготовку 1-го обучающегося" цифры "311,9" заменить цифрами "337,2";
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "1 223 039" заменить цифрами "1 275 233";
в бюджетной программе 077 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов":
в графе "2010 г." строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 256 349" заменить цифрами "2 720 604";
в бюджетной программе 082 "Увеличение уставного капитала АО "Новый университет Астаны":
в графе "2010 г.":
в строке "Ожидаемый прием обучающихся" цифры "700" заменить цифрами "500";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "7 282 026" заменить цифрами "12 282 026";
в бюджетной программе 120 "Прикладные научные исследования":
в графе "2010 г." строки "Ориентировочное количество приоритетных научно-технических проектов на грантовой основе" цифры "145" заменить цифрами "100";
таблицы "Свод бюджетных расходов" и "Распределение расходов по стратегическим направлениям и бюджетным программам Министерства образования и науки Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложениям 23 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 2010 года № 489
Администратор
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
011
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в
дошкольных организациях образования
Описание
Перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию
государственного образовательного заказа в дошкольных организациях
образования
Стратегическое
направление