Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 530 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 862 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.10.2015 № 862 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 57, 495-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесінде:
1-бөлімнің 8-тармағындағы «20-тармағында» деген сөздер «20, 20-1-тармақтарында» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-бөлімде:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету үшін базалық тарифті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі кезекті жоспарланатын кезеңге тиісті бюджеттердің көзделген қаражатын консультациялық-диагностикалық көмекке, медициналық қызметтер көрсетудің жоспарланатын санына бөлу жолымен осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес формула бойынша айқындайды»;
20-тармақтағы «стационарды алмастыратын медициналық көмектің түрлерін» деген сөздер «үйде стационарды алмастыратын көмек» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
«20-1. Бір емделіп шығу жағдайы үшін қаржыландыру көлемі денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен тарифтер бойынша бір күннің ішінде ұзақтығы төрт сағаттан сегіз сағатқа дейін медициналық бақылау жасалатын күндізгі стационардағы денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық көмек көрсетуіне шығыстарды төлеу жолымен осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес формула бойынша айқындалады»;
Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесіне 4-қосымшада:
төртінші абзацтағы «облыстардың, республикалық маңызды қаланың және астананың бюджеттерінің» деген сөздер алынып тасталсын, «қаражаты» деген сөз «қаражат» деген сөзбен ауыстырылсын;
Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесіне 5-қосымшада:
бірінші және екінші абзацтардағы «Т» деген әріп «Тст» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесіне 6-қосымшада:
тақырыбындағы «Стационарды» деген сөз «Үйде стационарды» деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші абзацтағы «Т» деген әріп «Тү» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
екінші абзацта:
«Т» деген әріп «Тү» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«стационарды» деген сөздің алдынан «үйде» деген сөзбен толықтырылсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес «Күндізгі стационар тарифін айқындау формуласы» деген 7-қосымшамен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 530. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 862
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2015 № 862 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 "Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 57, ст. 495) следующие изменения и дополнения:
в Правилах возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 8 раздела 1 слова "в пункте 20" заменить словами "в пунктах 20, 20-1";
в разделе 2:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Базовый тариф за оказание консультативно-диагностической помощи определяется администратором бюджетных программ путем деления предусмотренных средств соответствующих бюджетов на очередной планируемый период на консультативно-диагностическую помощь на планируемое количество оказания медицинской услуги по формуле согласно приложению 4 к настоящим Правилам";
в пункте 20 слова "стационарозамещающих видов медицинской помощи" заменить словами "стационарозамещающей помощи на дому";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Объем финансирования за один пролеченный случай определяется путем выплаты расходов на оказание медицинской помощи организациями здравоохранения дневного стационара с медицинским наблюдением продолжительностью от четырех до восьми часов в течение дня по тарифам, утвержденным уполномоченным органом в области здравоохранения, по формуле согласно приложению 7 к настоящим Правилам";
в приложении 4 к Правилам возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств:
в абзаце четвертом слова "бюджетов областей, города республиканского значения и столицы" исключить;
в приложении 5 к Правилам возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств:
в абзацах первом и втором букву "Т" заменить аббревиатурой "Тст";
в приложении 6 к Правилам возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств:
заголовок дополнить словами "на дому";
в абзаце первом букву "Т" заменить аббревиатурой "Тдн";
в абзаце втором:
букву "Т" заменить аббревиатурой "Тдн";
дополнить словами "на дому";
дополнить приложением 7 "Формула определения тарифа дневного стационара" согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 маусымдағы
№ 530 қаулысына
қосымша
Денсаулық сақтау
ұйымдарының шығындарын
бюджет қаражаты есебінен
өтеу ережесіне
7-қосымша
Күндізгі стационар тарифін айқындау формуласы
Тк.ст. = МШ+МЕШ, мұнда:
Тк.ст. - күндізгі стационардың тарифі;
МШ - медициналық шығыстар, олар денсаулық сақтау ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақысын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес қосымша ақшалай төлемдерді, Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес әлеуметтік аударымдарды, пациенттер үшін дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдар мен шығыс материалдарын сатып алуды қамтиды.
Денсаулық сақтау ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақысы «Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысына сәйкес айқындалады.
Қосымша ақшалай төлемдер Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес азаматтық қызметшілердің жыл сайынғы еңбек демалысына лауазымдық жалақы мөлшерінде сауықтыруға берілетін жәрдемақы телеуді қамтиды.
Әлеуметтік аударымдар Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес әлеуметтік салықты және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдарды төлеуді қамтиды.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және шығыс материалдарын сатып алу денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін дәрілік формулярларға сәйкес айқындалады.
МЕШ - медициналық емес шығыстар, олар коммуналдық және басқа шығыстарды: жылу, электр энергиясы, ыстық және суық су, медицина қызметкерлерінің біліктілігін арттыруға арналған шығындарды, банк қызметтеріне, байланыс қызметтеріне ақы төлеуді, кеңсе тауарларын сатып алуды, іссапар шығыстарын, ағымдағы жөндеуді, стационарды орналастыру үшін үй-жайларды жалға алуды, шаруашылық тауарларын, жұмсақ мүкәммалды және басқа да қызметтерді сатып алуды қамтиды.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2010 года № 530
Приложение 7
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Формула определения тарифа дневного стационара
Тдн.ст. = МР + НР, где:
Тдн.ст. - тариф дневного стационара;
MP - медицинские расходы, которые включают заработную плату работников организаций здравоохранения, дополнительные денежные выплаты в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан; социальные отчисления в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан, приобретение лекарственных средств и изделий медицинского назначения и расходных материалов для пациентов.
Заработная плата работников организаций здравоохранения определяется в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий".
Дополнительные денежные выплаты включают в себя выплату пособия на оздоровление в размере должностного оклада к ежегодному трудовому отпуску гражданских служащих в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан.
Социальные отчисления включают в себя уплату социального налога и отчисления в Государственный фонд социального страхования в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан.
Приобретение лекарственных средств, изделий медицинского назначения и расходных материалов определяется в соответствии с лекарственными формулярами, утверждаемыми уполномоченным органом в области здравоохранения;
HP - немедицинские расходы, которые включают коммунальные и прочие расходы: отопление, электроэнергия, горячая и холодная вода, затраты на повышение квалификации медицинских работников, оплата банковских услуг, услуг связи, приобретение канцелярских товаров, командировочные расходы, текущий ремонт, аренду помещения для размещения стационара, приобретение хозяйственных товаров, мягкого инвентаря и прочих товаров и услуг.