Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қыркүйектегі № 885 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 шілдедегі № 688 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және «Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 936 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 86-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
14-тармақтың екінші бөлігінде «осы Ереженің 9-12-қосымшаларына сәйкес» деген сөздер «қоса берілетін есептеулермен және негіздемелермен осы Ереженің 10-12-қосымшаларына сәйкес» деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы қаулысы қабылданғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарын, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасайды және бекітеді.
Облыстың, Астана және Алматы қалаларының бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органы облыстың, Алматы және Астана қалаларының әкімдігі жергілікті бюджет туралы облыстық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулы қабылдағаннан кейін 8 жұмыс күні ішінде төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарын, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасайды және бекітеді.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі жергілікті бюджет туралы аудандық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулы қабылдағаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарын, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасайды және бекітеді.»;
25-тармақтың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
26-тармақта:
бірінші бөліктің, бірінші абзацында «күнтізбелік күн» деген сөздер «жұмыс күні» деген сөздермен ауыстырылсын, «өзіне» деген сөз «өздеріне» деген сөзбен ауыстырылсын;
36-тармақтың үшінші бөлігінде «қабылдауы туралы» деген сөздер «орындауы туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
41-тармақтың үшінші бөлігінде «бағамдық айырманы,» деген сөздерден кейін «форс-мажорлық мән-жайларды, сот талқылауларын, аванстың төлемнің мөлшерін азайтуды» деген сөздермен толықтырылсын;
57-тармақта:
бірінші абзацта:
«2),» деген сан алып тасталсын;
«мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға» деген сөздер «мынадай құжаттардың дайындығын жүзеге асырады» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы «, дамуға арналған нысаналы трансферттерді қоса алғанда» деген сөздер алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2008 года № 885
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года № 688. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Указом Президента Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 936 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан", Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
в части второй пункта 14 слова "согласно приложениям 9-12 к настоящим Правилам" заменить словами "согласно приложениям 10-12 к настоящим Правилам с прилагаемыми расчетами и обоснованиями";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета составляет и утверждает сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам в течении 10-и рабочих дней после принятия постановления Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета области, городов Астаны и Алматы составляет и утверждает сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам в течении 8-и рабочих дней после принятия постановления акимата области, городов Алматы и Астаны о реализации решения областного маслихата о местном бюджете.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения) составляет и утверждает сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам в течении 5-и рабочих дней после принятия постановления акимата района (города областного значения) о реализации решения районного маслихата о местном бюджете.";
в пункте 25 после слова "2-х" дополнить словом "рабочих";
в абзаце первом части первой пункта 26 слово "календарных" заменить словом "рабочих", слово "предоставляет" заменить словом "представляют", слово "ему" заменить словом "им";
в части третьей пункта 36 слова "о принятии" заменить словами "об исполнении";
в части третьей пункта 41 после слов "курсовой разницей," дополнить словами "форс-мажорными обстоятельствами, судебными разбирательствами, уменьшением размера авансовой оплаты,";
в пункте 57:
в абзаце первом:
цифру "2)" исключить;
слова "предоставляет в уполномоченный орган по государственному планированию" заменить словами "осуществляет подготовку следующих документов";
в подпункте 2) слова ", включая целевых трансфертов на развитие" исключить;

5859-тармақтарда және 62-тармақтың бірінші, екінші бөліктерінде «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
91-тармақтың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«аумақтық қазынашылық бөлімшесі мен мемлекеттік мекеме арасында электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалану туралы келісімнің түпнұсқасы.»;
99-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бірінші немесе екінші қол қою құқығы бар тұлғалардың бірінің қолтаңбасын уақытша ауыстырған кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тұлғаны тағайындау туралы және міндетті уақытша атқарушыға қол қою құқығын жүктеу туралы бұйрықтың көшірмесін бере отырып, оның қолданылу мерзімін көрсете отырып, тиісті қолтаңбалар үлгілері бар уақытша құжат ресімделеді. Қайта ұсынылған құжаттар мемлекеттік мекеменің құжаттар жинағына тігіледі.»;
113-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«113. Жабылатын ақылы қызметтер, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-да немесе шетел валютасындағы шотта ақша қалдығы болған кезде мемлекеттік мекеме қағаз тасығышта, аумақтық қазынашылық бөлімшесімен Келісім жасасқан жағдайда - «Қазынашылық - клиент» ақпараттық жүйесі бойынша (бұдан әрі - «Қазынашылық - клиент» АЖ-сі) электрондық түрде жабылатын:»;
114-тармақта «он жұмыс күні ішінде» деген сөздер «үш жұмыс күні ішінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
128-тармақтың екінші бөлігінде «Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
132-тармақтың бірінші бөлігінде «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
147-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы талап орындалмаған кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесі жалақы және басқа да ақша төлемдерін, оның ішінде штаттан тыс персоналдың жалақысын, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген ақшалай өтемақыны төлеуді, салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдерді, жәрдемақыларды, алименттерді, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды төлеуді, банк қызметтеріне ақы төлеуді қоспағанда, түсімдер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарында көзделген бюджеттік алулардың сомасын толық аударғанға дейін тиісті жергілікті бюджет бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұрады.»;
154-тармақта «сомалар мен жұмыс көлемін» деген сөздер «соманы» деген сөзбен ауыстырылсын, «, жұмыстардың көлемі» деген сөздер алып тасталсын;

в пунктах 5859 и частях первой, второй пункта 62 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
часть первую пункта 91 дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"оригинал соглашения об использовании электронной цифровой подписи между территориальным подразделением казначейства и государственным учреждением.";
часть вторую пункта 99 изложить в следующей редакции:
"При временной замене подписи одного из лиц, имеющих право первой или второй подписи, оформляется временный документ с соответствующими образцами подписей с указанием срока его действия, с представлением в территориальное подразделение казначейства копии приказа о назначении лица и о возложении права подписи на временно исполняющего обязанности. Вновь предоставленные документы подшиваются в досье государственного учреждения.";
абзац первый пункта 113 изложить в следующей редакции:
"113. При наличии остатка денег на закрываемом КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег или счете в иностранной валюте государственное учреждение предоставляет счет к оплате на бумажном носителе, в случае заключения Соглашения с территориальным подразделением казначейства - электронным образом по информационной системе "Казначейство-клиент" (далее - ИС "Казначейство-клиент") на перечисление остатка неиспользованных денег на закрываемом:";
в пункте 114 слова "в течение десяти рабочих дней" заменить словами "в течение трех рабочих дней";
в части второй пункта 128 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
в части первой пункта 132 "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
часть вторую пункта 147 изложить в следующей редакции:
"При невыполнении данного требования территориальное подразделение казначейства приостанавливает расходные операции по соответствующему местному бюджету до полного перечисления сумм бюджетных изъятий, предусмотренных в сводном плане поступлений и финансирования по платежам, за исключением выплаты заработной платы и других денежных выплат, в том числе заработной платы внештатного персонала, денежной компенсации, предусмотренной законодательными актами Республики Казахстан, уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет, пособий, алиментов, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, оплаты банковских услуг.";
в пункте 154 слова "и объемов работ", "объемов работ" исключить;

мынадай мазмұндағы 160-1-тармақпен толықтырылсын:
«160-1. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу қорытындысы бойынша жасалған азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша аванстық (алдын ала) төлемге жол берілмейді.»;
162-тармақтың оныншы абзацында «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
165-тармақта:
бірінші бөлікте «түпнұсқасын» деген сөзден кейін «және көшірмесін» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шартты тіркеу үшін азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге өтінімді мемлекеттік мекеме жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын, жобалау-іздестіру жұмыстарын әзірлеу жөніндегі қызмет және олардың мемлекеттік сараптамасы шарттың құнына енгізілген шартты қоспағанда, жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын міндетті түрде қоса бере отырып ұсынады.»;
166-тармақта:
бірінші бөліктің 2) тармақшасының екінші абзацы «немесе жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің көшірмесі» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлікте «нөмірі көрсетілген, банктің шотының болуы туралы банктің анықтамасын» деген сөздер «өзгерістер енгізілетін деректемелерді растайтын осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген тиісті құжаттарды» деген сөздермен ауыстырылсын;
170-тармақта:
он бесінші абзацта «, банктің қаласы» және «және банк қаласы» деген сөздер алып тасталсын;
төртінші бөліктің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«сомасы» ашық жолында сомасы цифрлармен көрсетіледі;»;
188-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Тиісті бюджеттердің ҚБШ-да ақша жеткіліксіз болған жағдайда аумақтық қазынашылық бөлімшесі бірінші кезекте Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың шешімдерімен айқындалған бюджет шығыстарының басым бағыттары бойынша төлемдер жүргізеді, қалған төлемдер төлеуге берілетін шоттардың түсу кезектілігі тәртібімен жүргізіледі. Бұл ретте қағаз тасығышта немесе «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық түрде түскен ҚБАЖ-ға енгізілген төлеуге берілетін шотты орындау үшін жеткілікті сомада ақша болмаған не жеткіліксіз болған жағдайда, төлеуге берілетін шот қайтару себебін негіздей отырып, төлеуге берілетін шот келесі күнге орындамастан мемлекеттік мекемеге қайтарылады.»;
189-тармақта:
бірінші бөлікте «төлеуге берілетін шоттарды» деген сөздерден кейін «қағаз тасығышта» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:

дополнить пунктом 160-1 следующего содержания:
"160-1. Авансовая (предварительная) оплата по гражданско-правовым сделкам, заключенным по итогам проведения электронных государственных закупок способом запроса ценовых предложений товаров, работ, услуг, не допускается.";
в абзаце десятом пункта 162 "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
в пункте 165:
в части первой после слова "оригинала" дополнить словом "и копии";
дополнить частью следующего содержания:
"Для регистрации договора, связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов, заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки предоставляется государственным учреждением с обязательным приложением положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации, за исключением договора, когда услуга по разработке проектной (проектно-сметной) документации, проектно-изыскательных работ и их государственная экспертиза включена в стоимость договора.";
в пункте 166:
абзац второй подпункта 2) части первой дополнить словами ", или копию свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя";
в части второй слова "справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера" заменить словами "соответствующих документов, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, подтверждающих реквизиты, по которым вносятся изменения.";
в пункте 170:
в абзаце пятнадцатом слова ", город банка" и "и город банка" исключить;
абзац пятый части четвертой изложить в следующей редакции:
"в поле "сумма" указывается сумма цифрами;";
часть третью пункта 188 изложить в следующей редакции:
"В случае недостаточности денег на КСН соответствующих бюджетов территориальным подразделением казначейства в первоочередном порядке проводятся платежи по приоритетным направлениям расходов бюджетов, определенных решениями Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, остальные платежи проводятся в порядке очередности поступления счетов к оплате. При этом, в случае отсутствия либо недостаточности денег для исполнения введенного в ИИСК счета к оплате, поступившего на бумажном носителе или электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" счет к оплате возвращается государственному учреждению без исполнения на следующий день с обоснованием причины возврата.";
в пункте 189:
в части первой после слов "прием счетов к оплате от государственных учреждений" дополнить словами "на бумажном носителе";
дополнить частью второй следующего содержания:

«Аумақтық қазынашылық бөлімшесі мемлекеттік мекемелерден келіп түскен төлеуге берілетін шоттарды электрондық түрде «Қазынашылық - клиент» АЖ арқылы қабылдауды жұмыс күні ішінде сағат 16.00-ге дейін жүзеге асырады. Сағат 16.00-ден кейін келіп түскен құжаттар келесі жұмыс күні орындалады.»;
190-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«190. Мемлекеттік мекеме:
мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсету кестесінің сақталуын;
төлеуге берілетін шотты ұсыну заңдылығы мен негізділігін;
төлеуге берілетін шотта көрсетілген деректемелердің дұрыстығын;
ақша алушылардың пайдасына төлемдерді жүзеге асыру бойынша міндеттемелердің уақтылығы мен толық орындалуын;
жасасқан азаматтық-құқықтық мәмілелерге сәйкес тауарлардың, орындалған жұмыстардың және (немесе) көрсетілген қызметтердің жеткізілуін растаудың дұрыстығын;
тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша аванстық төлемнің сомасын қоспағанда, төлем жүргізген кезде шот-фактуралардың немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжатының (актінің) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісінің көшірмелерін немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрін беруді;
олар бойынша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы даярлау құны ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шығыстар бойынша аванстан кейінгі төлемді жүргізу кезінде жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын ұсынуды қамтамасыз етеді.»;
193-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«193. Осы Ереженің 74-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығыштағы төлеуге берілетін шот және төлеуге берілетін шоттың электрондық түрі онда көрсетілген күннен он күнтізбелік күн ішінде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне беруге жарамды.
«Қазынашылық - клиент» АЖ арқылы төлеуге берілетін шот осы Ереженің 74-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жіберіледі.»;
194-тармақ мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Қазынашылық - Клиент» АЖ арқылы электрондық түрде жіберілген төлеуге берілетін шоттарды жүргізген кезде төлеуге берілетін шоттардың тізілімдері берілмейді.»;
195-тармақта:
бірінші бөлікте:
«жағдайларда» деген сөзден кейін «қағаз тасығышта» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысы төлеуге берілетін шоттың электрондық түрінің және оған қоса берілген құжаттың осы Ереженің 24-29-тарауларында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және сәйкес келген жағдайда төлеуге берілетін шоттың электрондық түрін бекітеді.»;
2) тармақшаның екінші абзацы «немесе жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің көшірмесін» деген сөздермен толықтырылсын;

"Территориальное подразделение казначейства осуществляет прием счетов к оплате, поступивших от государственных учреждений по ИС "Казначейство-клиент" электронным образом в течение рабочего дня до 16.00 часов. Документы, поступившие после 16.00 часов исполняются на следующий рабочий день.";
пункт 190 изложить в следующей редакции:
"190. Государственное учреждение обеспечивает и несет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за:
соблюдение графика обслуживания государственных учреждений;
правомерность и обоснованность предоставления счета к оплате;
достоверность указанных реквизитов в счете к оплате;
своевременность и полноту выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателей денег;
достоверность подтверждения поставки товаров, выполненных работ и (или) оказанных услуг в соответствии с заключенными гражданско-правовыми сделками;
при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по зарегистрированной гражданско-правовой сделке - предоставление в территориальное подразделение казначейства копии счетов-фактур или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан;
по расходам, связанным со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора - предоставление положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации при проведении платежа, следующего за авансовым.";
пункт 193 изложить в следующей редакции:
"193. Счет к оплате на бумажном носителе по форме согласно приложению 74 к настоящим Правилам и электронный образ счета к оплате действителен к предоставлению в территориальное подразделение казначейства в течение десяти календарных дней от указанной в нем даты.
Счет к оплате по ИС "Казначейство-клиент" направляется по форме согласно приложению 74-1 к настоящим Правилам.";
пункт 194 дополнить частью следующего содержания:
"При проведении счетов к оплате отправленных электронным образом по ИС "Казначейство-Клиент" реестры счетов к оплате не представляются.";
в пункте 195:
в части первой:
после слов "и документами к ним" дополнить словами "на бумажном носителе";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства проверяет электронный образ счета к оплате и документы к нему на соответствие требованиям, установленным главами 24-29 настоящих Правил и утверждает электронный образ счета к оплате.";
абзац второй подпункта 2) дополнить словами ", или копию свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя";

екінші бөлікте «нөмірі көрсетілген, банктік шотының болуы туралы банктің анықтамасын» деген сөздер «осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды» деген сөздермен ауыстырылсын;
197-тармақта:
бірінші бөлікте «төлеуге берілетін шот» деген сөздер «қағаз тасығышта төлеуге берілетін шот және «Қазынашылық - клиент» АЖ арқылы электрондық түрде түскен төлеуге берілетін шот» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз тасығышта төлеуге берілетін шот және «Қазынашылық-клиент» АЖ арқылы электрондық түрде түскен төлеуге берілетін шот мынадай:»;
екінші абзацта «төлеуге берілетін шот» деген сөздің алдынан «қағаз тасығышта» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«осы Ереженің 185-тармағының екінші абзацында көзделген талаптарды сақтамастан төлеуге берілетін шотқа хабарламаны «Қазынашылық-клиент» АЖ арқылы бекіту.»;
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қазынашылық - клиент» АЖ арқылы электрондық түрде түскен төлеуге берілетін шот қабылдау және одан әрі өңдеу кезеңінде жоғарыда санамаланған талаптарға сәйкес келмейтіндігі анықталған кезде төлеуге берілетін шот қайтару негіздемесі міндетті түрде көрсетіле отырып, электрондық түрде мемлекеттік мекемеге қайтарылады.»;
198-тармақта «Мемлекеттік мекеменің» деген сөздерден кейін «қағаз тасығыштағы және «Қазынашылық - клиент» АЖ арқылы электрондық түрде түскен» деген сөздермен толықтырылсын;
199-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз тасығыштағы және «Қазынашылық - клиент» АЖ арқылы электрондық түрде түскен төлеуге берілетін шот былайша толтырылады:»;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«БСК» ашық жолағында бюджет атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның банктік сәйкестендіру коды көрсетіледі;»;
отыз үшінші абзацта «және қаласы» деген сөздер алып тасталсын;
отыз алтыншы абзацта «коды» деген сөзден кейін «шетел валютасын айырбастауға немесе қайта айырбастауға төлемдер жүргізген кезде ерекшелік коды» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы отыз тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«Төлемнің тағайындалуы» ашық жолағы:» тіркелген шарттар (қосымша келісімдер) бойынша төлеуге берілетін шоттың электрондық нысанында төлемнің тағайындалуында төлемнің мәртебесі былайша көрсетіледі: «ағымдағы», «түпкілікті»;
қырық бесінші абзацта «М.О.» ашық жолағында» деген сөздердің алдынан «қағаз тасығышта төлеуге берілетін шоттың» деген сөздермен толықтырылсын;
кырық алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз тасығышта төлеуге берілетін шоттың «Басшының тегі, аты-жөні Қолы» ашық жолағында құжатқа қол қойған тұлғаның лауазымының атауы, орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес бірінші қол қою құқығы бар мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының, ал мұндай болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерінің үлгілері бар құжатқа сәйкес мемлекеттік мекеме басшысының қойылған жеке қолы және қолының таратып жазылуы (аты мен тегінің басқы әріптері) көрсетіледі. Электрондық нысандағы төлеуге берілетін шотта «Басшының тегі, аты-жөні Қолы» ашық жолағында орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес бірінші қол қою құқығы бар мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының, ал мұндай болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерінің үлгілері бар құжатқа сәйкес мемлекеттік мекеме басшысының қойылған жеке қолы және қолының таратып жазылуы (аты мен тегінің басқы әріптері) көрсетіледі.»;
қырық жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз тасығышта төлеуге берілетін шоттың «Бас бухгалтердің тегі, аты-жөні Қолы» ашық жолағында - құжатқа қол қойған лауазымды тұлғаның атауы, орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес екінші қол қою құқығы бар мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының, ал мұндай болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерінің үлгілері бар құжатқа сәйкес мемлекеттік мекеме басшысының жеке қолы және қолының таратып жазылуы (аты мен тегінің басқы әріптері) көрсетіледі. Электрондық нысандағы төлеуге берілетін шотта «Бас бухгалтердің тегі, аты-жөні Қолы» ашық жолағында - құжатқа қол қойған лауазымды тұлғаның атауы, орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның) бұйрығына сәйкес екінші қол қою құқығы бар мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының, ал мұндай болмаған жағдайда - қолдар мен мөр бедерінің үлгілері бар құжатқа сәйкес мемлекеттік мекеме басшысының жеке қолы және қолының таратып жазылуы (аты мен тегінің басқы әріптері) көрсетіледі.»;

в части второй слова "справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера" заменить словами "документов, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта.";
в пункте 197:
в части первой после слов "Счет к оплате" дополнить словами "на бумажном носителе и счет к оплате, поступивший электронным образом по ИС "Казначейство-клиент",";
в части второй:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Счет к оплате на бумажном носителе и счет к оплате, поступивший электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" возвращается государственному учреждению без исполнения в случаях:";
в абзаце втором после слов "счета к оплате" дополнить словами "на бумажном носителе";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"прикрепление уведомления по ИС "Казначейство-клиент" к счету к оплате без соблюдения требований, предусмотренных абзацем вторым пункта 185 настоящих Правил";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"При обнаружении несоответствия данных в счете к оплате, поступившего электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", вышеперечисленным требованиям в период приема и дальнейшей обработки, счет к оплате возвращается государственному учреждению электронным образом с указанием обоснования возврата.";
в пункте 198 после слов "государственного учреждения" дополнить словами "на бумажном носителе и поступившего электронным образом по ИС "Казначейство-клиент";
в пункте 199:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Счет к оплате на бумажном носителе и поступивший электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" заполняется следующим образом:";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"в поле "БИК" указывается банковский идентификационный код центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета;";
в абзаце тридцать третьем слова "и город банка" исключить;
в абзаце тридцать шестом слова "(заполняется только при осуществлении платежей в бюджет)" дополнить словами "или код специфики при проведении платежей на конвертацию или реконвертацию иностранной валюты";
дополнить абзацем тридцать девятым следующего содержания:
"поле "Назначение платежа:" в электронной форме счета к оплате по зарегистрированным договорам (дополнительным соглашениям) в назначении платежа указывается статус платежа: "текущий", "окончательный".
в абзаце сорок пятом после слов "в поле "М.П." дополнить словами "счета к оплате на бумажном носителе";
абзац сорок шестой изложить в следующей редакции:
"в поле "Ф.И.О. руководителя Подпись" счета к оплате на бумажном носителе указывается наименование должности лица, подписавшего документ, личная подпись и расшифровка подписи (инициал имени и фамилия) уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право первой подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати. В счете к оплате электронной формы "в поле "Ф.И.О. руководителя Подпись" указывается наименование должности лица, подписавшего документ, расшифровка подписи (инициал имени и фамилия) уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право первой подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати;";
абзац сорок седьмой изложить в следующей редакции:
"в поле "Ф.И.О. главного бухгалтера Подпись" счета к оплате на бумажном носителе указывается наименование должности лица, подписавшего документ, личная подпись и расшифровка подписи (инициал имени и фамилия) уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право второй подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати. В счете к оплате электронной формы "в поле "Ф.И.О. главного бухгалтера Подпись" указывается наименование должности лица, подписавшего документ, расшифровка подписи (инициал имени и фамилия) уполномоченного лица государственного учреждения, имеющего право второй подписи, в соответствии с приказом ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения, согласно документу с образцами подписей и оттиска печати.";

мынадай мазмұндағы 199-1-тармақпен толықтырылсын:
«199-1. Электрондық төлеуге берілетін шоттарды жасау кезінде тиісті электрондық ашық жолақтарда төлем түрін көрсету қажет:
1 - қарапайым төлем;
2 - қосымшасы бар жиынтық 10% зейнетақы төлемі;
3 - еңбекақыны және дивидендтерді аудару;
4 - қосымшасы бар әлеуметтік аударымдар.
Шығыс есептілік нысандарында қамтылған мәліметтерді бұрмалауға жол бермеу мақсатында мемлекеттік мекеме жасаған, бірақ мемлекеттік мекеменің басшысы қол қоймаған төлеуге берілетін шоттарды айдың соңғы күнінің сағат 16.00-дегі жағдай бойынша, ал ағымдағы қаржы жылының желтоқсанында бұл күн ерте болуы мүмкін, қазынашылық Жүйеден алып тастайды,»;
202-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекеме демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ төлемдер мен ақша аударымын жүргізген кезде «түпкілікті» мәртебесі көрсетіледі.»;
207-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекемелер жалақыны төлеуге арналған төлеуге берілетін шоттарды қағаз тасығышта, аумақтық қазынашылық бөлімшесімен Келісім жасасқан жағдайда «Қазынашылық - клиент» АЖ арқылы электрондық түрде ай сайын 28-і күніне дейін, ал ағымдағы қаржы жылының соңғы айында - жиырмасыншы желтоқсанға дейін аумақтық қазынашылық органдарына береді.»;
209-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қазынашылық - клиент» АЖ жұмыс істеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесімен Келісім жасасқан мемлекеттік мекеме осы Ереженің 80-қосымшасына сәйкес 5-15а «Ақша алушылардың тиісті шоттарына жүргізілген төлемдер бойынша үзінді көшірме (мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы және басқа да ақшалай төлемақы, стипендиялар, жеке тұлғалардың ағымдағы шоттарына немесе ақша алушылардың жинақ шоттарына төлемдер және әлеуметтік есептеулер аудару бойынша)» нысаны бойынша ақша алушылардың тиісті шоттарына жүргізілген төлемдер бойынша үзінді көшірме (бұдан әрі - үзінді көшірме) қалыптастырады.»;
211-тармақтың бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«211. Аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркелген шарт талаптарына сәйкес «Қазынашылық - клиент» АЖ-де төлемдерді жүргізу үшін мемлекеттік мекеме сканирленген:
төлеуге берілетін шотты ұсынған кезде хабарламаны, тауарларды беру туралы шот-фактураның немесе жүкқұжаттың (актінің) көшірмесін немесе жасасқан шартқа немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген басқа құжатқа (бұдан әрі - растайтын құжаттар) сәйкес орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісін ұсынған кезде хабарлама, сондай-ақ ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын дайындау құны шарт құнына енгізілген объектілерден басқа шығыстары бойынша алдын ала төлемнен кейінгі төлем жүргізу кезінде жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысы қосымша ұсынылады;»;
212-тармақтың бірінші бөлігінде «түпкілікті төлемді» деген сөздер «алдын ала (аванстық) төлеуді қоспағанда,» деген сөздермен ауыстырылсын;
213-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 199-1 в следующей редакции:
"199-1. При создании электронных счетов к оплате в соответствующих электронных полях необходимо указывать тип платежа:
1 - обычный платеж;
2 - сводный 10 % пенсионный платеж с приложением;
3 - перечисление заработной платы и дивидендов;
4 - социальные отчисления с приложением.
С целью не допущения искажения сведений, содержащихся в выходных формах отчетности, счета к оплате созданные государственным учреждением, но не подписанные руководителем государственного учреждения, по состоянию на 16.00 часов последнего числа месяца, а в декабре текущего финансового года эта дата может быть раньше, удаляются казначейством из Системы.";
часть седьмую пункта 202 изложить в следующей редакции:
"В счетах к оплате при проведении государственным учреждением платежей и переводов денег с КСН спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, указывается статус "окончательный".";
часть первую пункта 207 изложить в следующей редакции:
"Государственные учреждения предоставляют в территориальные подразделения казначейства счета к оплате на бумажном носителе, в случае заключения Соглашения с территориальным подразделением казначейства - электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", на выплату заработной платы ежемесячно до 28 числа, а в последнем месяце текущего финансового года - до двадцатого декабря.";
пункт 209 дополнить частью второй следующего содержания:
"Государственные учреждения, заключившие Соглашение с территориальным подразделением казначейства для работы в ИС "Казначейство-клиент" формируют выписки по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег по форме 5-15а "Выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег (по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, стипендий, выплат физическим лицам на карт-счета или сберегательные счета получателей денег, и социальных отчислений)" согласно приложению 80 к настоящим Правилам (далее - выписка).";
абзацы первый и второй пункта 211 изложить в следующей редакции:
"211. Для проведения платежей согласно условиям договора, зарегистрированного в территориальном подразделении казначейства в ИС "Казначейство - клиент" государственное учреждение заполняет электронный образ счета к оплате с прикреплением файлов, содержащих сканированные:
уведомление при предоставлении счета к оплате, копии счета - фактуры или накладной (акта) о поставке товаров, или акта выполненных работ, оказанных услуг в соответствии с заключенным договором или другого документа, установленного законодательством Республики Казахстан (далее - подтверждающие документы), а также по расходам, связанным со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора, дополнительно представляет положительное заключение государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации, при проведении платежа, следующего за авансовым;";
в части первой пункта 212 слова "окончательного платежа" заменить словами "платежа, за исключением предварительной (авансовой) оплаты,";
часть первую пункта 213 изложить в следующей редакции:

«213. Аванстық (алдын ала) төлемді жүргізу үшін мемлекеттік мекеме төлеуге берілетін шоттардың тізілімін (аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне төлеуге берілетін шоттарды қағаз тасығышта берген жағдайда) және төлеуге берілетін шоттарды береді.»;
216-тармақтың мемлекеттік тілдегі мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
«216. Төлемдер жүргізу үшін мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне банкте алынған қолма-қол ақшаны қалпына келтіруге және банк қызметтерін өтеуге төлеуге берілетін шоттармен бірге ұсынылатын қолма-қол ақшаны және чекті алуға өтінімдерді қоспағанда, аумақтық қазынашылық бөлімшесімен Келісім - «Қазынашылық-клиент» АЖ арқылы электрондық түрде жасалған жағдайда, осы Ереженің 215-тармағында санамаланған құжаттарды растайтын қағаз тасығыштағы қосымшасыз төлеуге берілетін шотты ұсынады.»;
235-тармақтың екінші бөлігінің мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
237-2-тармақта «ашылған» деген сөз «ашылатын» деген сөзбен ауыстырылсын;
237-7-тармақтың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
254-тармақтың екінші бөлігінің бірінші абзацында «Аумақтық қазынашылық бөлімшесіне» деген сөздерден кейін «сот актілері,» деген сөздермен толықтырылсын;
257-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«257. Қазақстан Республикасының Үкіметі және облыстың жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен трансферттерді қоса алғанда, төмен тұрған бюджеттерге трансферттерді белгіленген тәртіппен бекітілген төлемдер бойынша тиісті бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландырудың жеке жоспарының, нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімнің негізінде бюджеттік бағдарлама әкімшісі төмен тұрған бюджеттердің кірісіне аударады.»;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Нысаналы даму трансферттері жоғарғы тұрған бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімнің және белгіленген тәртіппен бекітілген төлемдер бойынша тиісті бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландырудың жеке жоспарының негізінде оларды объектілер бойынша бөлместен, бір сомамен аударылады.»;
260-тармақта:
бірінші бөліктегі «шығыстарды арттыруға және (немесе) түсімдерді азайтуға әкеп соқтыратын заңнамалық актілерді» деген сөздер «шығыстарды арттыруға әкеп соқтыратын заңнамалық актілерді, Қазақстан Республикасы Президентінің актілерін» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Жалпы сипаттағы трансферттердің үш жылдық көлемін қолдану кезеңінде шығыстарды арттыруға және (немесе) жергілікті бюджеттердің кірістерін қысқартуға әкеп соқтыратын заңнамалық актілерді, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін қабылдаудан туындайтын төменгі тұрған бюджеттердің залалын өтеген жағдайда, жоғарғы тұрған бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттерді аударуды белгіленген тәртіппен бекітілген төлемдер бойынша тиісті бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың жеке жоспары негізінде жоғарғы тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жүзеге асырады.»;
262-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша жергілікті бюджеттердің бюджеттік қаражатының қалдығы есебінен пайдалануға (түгел пайдалануға) рұқсат етілген нысаналы трансферттердің сомасы ағымдағы қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған жағдайда тиісті бюджетті түзету және бюджеттің атқарылуы жөніндегі жергілікті уәкілетті органның пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын «Пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару» түсімдер кодына республикалық бюджеттің кірісіне аудару жолымен ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанынан кешіктірмей қайтаруға жатады.»;
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлінген, өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған), ағымдағы жылы жылдың басындағы бюджет қаражаты қалдықтары есебінен одан әрі пайдалану (түгел пайдалану) туралы олар бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының шешімі қабылданбаған нысаналы трансферттердің сомаларын қайтару тиісті бюджетті түзету және бюджеттің атқарылуы жөніндегі жергілікті уәкілетті органның ҚР ББС түсімдердің сыныптама кодына оларды бөлген жоғары тұрған бюджеттің кірісіне аудару жолымен ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейін жүргізіледі.»;
264-тармақтың бірінші бөлігіндегі екінші сөйлемде «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
266-тармақта:
үшінші абзацта «сондай-ақ, сапа және тиімділігінің көрсеткіштері (нәтиженің көрсеткіштері)» деген сөздер алып тасталсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«жергілікті атқарушы органның қол жеткізілген тура және түпкілікті нәтижелері туралы есепті тиісті жоғарғы тұрған бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне ұсынуы туралы міндеттемені;»;
мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«тараптардың шешімі бойынша анықталатын басқа да талаптар.»;
267-тармақта:
бірінші абзацта «Келісім» деген сөзден кейін «бір қаржы жылына» деген сөздермен толықтырылсын;

"213. Для проведения авансовой (предварительной) оплаты государственное учреждение предоставляет реестр счетов к оплате (в случае предоставления в территориальное подразделение казначейства счетов к оплате на бумажном носителе) и счета к оплате.";
в пункте 216 после слов "настоящих Правил" дополнить словами "на бумажном носителе, в случае заключения Соглашения с территориальным подразделением казначейства - электронным образом по ИС "Казначейство-клиент";";
в части второй пункта 235 слово "платежах" заменить словом "платежей";
в пункте 237-2 слово "был открыт" заменить словом "открывается";
в пункте 237-7 слово "его" исключить;
в абзаце первом части первой пункта 254 после слов "в территориальное подразделение казначейства" дополнить словами "судебных актов,";
в пункте 257:
часть первую изложить в следующей редакции:
"257. Трансферты нижестоящим бюджетам, включая трансферты за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан и местного исполнительного органа области, перечисляются в доходы нижестоящих бюджетов администратором бюджетных программ на основании утвержденного в установленном порядке индивидуального плана финансирования соответствующей бюджетной программы (подпрограммы) по платежам, соглашения о результатах по целевым трансфертам.";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Целевые трансферты на развитие перечисляются из вышестоящего бюджета в нижестоящие бюджеты одной суммой без пообъектного ее распределения на основании соглашения о результатах по целевым трансфертам и индивидуального плана финансирования соответствующей бюджетной программы (подпрограммы) по платежам, утвержденного в установленном порядке.";
в пункте 260:
в части первой слова "влекущих увеличение расходов и (или) уменьшение поступлений" заменить словами "актов Президента Республики Казахстан, влекущих увеличение расходов";
дополнить частью второй следующего содержания:
"В случае компенсации потерь нижестоящих бюджетов, вытекающих из принятия законодательных актов, актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, влекущих увеличение расходов и (или) сокращение доходов местных бюджетов в период действия трехлетних объемов трансфертов общего характера, перечисление целевых текущих трансфертов из вышестоящего бюджета осуществляется администратором бюджетных программ вышестоящего бюджета на основании индивидуального плана финансирования соответствующей бюджетной программы по платежам, утвержденного в установленном порядке.";
в пункте 262:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Сумма неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов и разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов за счет остатков бюджетных средств местных бюджетов и в случае ее неиспользования в текущем финансовом году подлежит возврату в доход вышестоящего бюджета не позднее 20 декабря текущего финансового года, путем корректировки соответствующего бюджета и перечисления местным уполномоченным органом по исполнению бюджета в доход республиканского бюджета на код поступлений "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов".
дополнить частью третьей следующего содержания:
"Возврат неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского или областного бюджета, по которым Правительством Республики Казахстан или местным исполнительным органом области не было принято решение о дальнейшем использовании (доиспользовании) в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств на начало года производится до 1 марта текущего финансового года путем корректировки соответствующего бюджета и перечисления местным уполномоченным органом по исполнению бюджета в доход соответствующего вышестоящего бюджета, выделившего их, на код классификации поступлений ЕБК РК.";
во втором предложении части первой пункта 264 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
в пункте 266:
в абзаце третьем слова "а также показатели качества и эффективности (показатели результата)", исключить;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"обязательство о предоставлении администратору бюджетных программ вышестоящего бюджета соответствующим местным исполнительным органом отчета о достигнутых прямых и конечных результатах;";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"другие условия, определяемые по решению сторон.";
в пункте 267:
в абзаце первом после слов "Соглашение заключается" дополнить словами "на один финансовый год";

268-тармақтың екінші абзацында «2, 3 және 4-қосымшаларды» деген сөздер «1, 2 және 3-қосымшаларды» деген сөздермен ауыстырылсын;
269-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«269. Келісім жасасу кезіндегі негізгі сәттер:
1) Келісім жасасу кезінде мақсаттарды, міндеттерді, тікелей және соңғы нәтижелерді ескерген жөн, онда:
«Мақсаттары» деген 2.2-тармақта мемлекеттік органның стратегиялық жоспарына сәйкес түпкілікті нәтижеге қол жеткізуге бағытталған мақсаттары көрсетіледі;
«Міндеттері» деген 2.3-тармақта мемлекеттік органның стратегиялық жоспарына сәйкес мақсатқа қол жеткізуге бағытталған міндеттері көрсетіледі;
«Тікелей нәтижелер» деген 2.4-тармақта Әкімнің нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізуі тиіс орындалатын мемлекеттік функциялардың, көрсетілетін қызметтердің, іс-шаралардың (оның ішінде сандық сипаттамасының) көлемі көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша аяқталуға тиіс инвестициялық жобалардың атаулары көрсетіледі, жалғаспалы сипаттағы объектілердің іске асырылуы жағдайында ағымдағы қаржы жылында орындалатын жұмыстар мен қызметтердің көлемі көрсетіледі;
«Түпкілікті нәтижелер» деген 2.5-тармақта бюджеттік бағдарламаның және мемлекеттік орган қадағалайтын саланың (жүйенің) мақсатына қол жеткізуге тура нәтиженің әсер ету деңгейі (дәрежесі) көрсетіледі.
Түпкілікті нәтижені айқындау кезінде, мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелерді ұстауға, оларды материалдық-техникалық жарақтандыруға және ғимараттардың, құрылыстардың күрделі жөнделуіне бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қоспағанда, саладағы (қызмет аясындағы) бюджеттік бағдарламаларды іске асыруға байланысты проблемалардың шешілуін көрсеткен жөн.
3.2-тармақта (аудару мерзімі) нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша немесе нысаналы даму трансферттері бойынша нысаналы трансферттің түрін ескерген жөн;
2) Келісімнің 1-қосымшасын толтыру бойынша:
Бұл қосымшада нысаналы трансферттерді айларға бөлу келтіріледі, бұл ретте бөлу жоғары тұрған бюджеттің төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына, түсімдерінің жоспары мен төмен тұрған бюджеттің төлемдері бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес болуы тиіс;
Келісімнің 1-қосымшасы мынадай тәртіппен жасалады:
«Нысаналы трансферттің атауы» деген жолда жоғарғы тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферт іске асырылатын бюджеттік бағдарламаның атауы көрсетіледі;
«Кезең» деген жолда жоғары тұрған бюджеттің нысаналы трансферттерді бөлу кезеңі көрсетіледі;
«Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы» деген жолда жоғары тұрған бюджеттен алынған нысаналы трансферттердің сомасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» деген жолда өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Бағдарлама» және «Кіші бағдарлама» деген бағандарда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер іске асырылатын төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының және кіші бағдарламасының атаулары толтырылады;
«Барлығы» деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің жалпы сомасы көрсетіледі;
«Қаңтар», «Ақпан», «Наурыз», «Сәуір», «Мамыр», «Маусым», «Шілде», «Тамыз», «Қыркүйек», «Қазан», «Қараша», «Желтоқсан» деген бағандарда жоғарғы тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке аударуға жататын нысаналы трансферттердің сомасы көрсетіледі;

в абзаце втором пункта 268 слова "приложения 2, 3 и 4" заменить словами "приложения 1, 2 и 3";
пункт 269 изложить в следующей редакции:
"269. Основные моменты при составлении Соглашения:
1) при заключении Соглашения следует учитывать цели, задачи, прямые и конечные результаты, где:
в пункте 2.2 "Цели" указываются цели, направленные на достижение конечного результата в соответствии со стратегическим планом государственного органа;
в пункте 2.3 "Задачи" указываются задачи, направленные на достижение цели в соответствии со стратегическим планом государственного органа;
в пункте 2.4 "Прямые результаты" указывается объем выполняемых государственных функций, оказываемых услуг, мероприятий (в том числе количественная характеристика), которые должны быть достигнуты Акимом за счет использования целевых трансфертов. По целевым трансфертам на развитие указываются наименования инвестиционных проектов, которые должны завершиться, в случае реализации объектов продолжительного характера указывается объем выполняемых работ и услуг на текущий финансовый год.
в пункте 2.5 "Конечные результаты" указывается уровень (степень) влияния достигнутого прямого результата на достижение цели бюджетной программы и отрасли (сферы) курируемой государственным органом.
При определении конечного результата следует отразить решение проблемы в отрасли (сфере деятельности), связанной с реализацией бюджетной программы, за исключением бюджетных программ, направленных на содержание государственных органов и государственных учреждений, их материально-техническое оснащение и капитальный ремонт зданий, сооружений.
по целевым текущим трансфертам или по целевым трансфертам на развитие в пункте 3.2 (срок перечисления) следует учитывать вид целевого трансферта;
2) по заполнению приложения 1 к Соглашению:
В данном приложении приводится распределение целевых трансфертов по месяцам, при этом распределение по месяцам должно соответствовать индивидуальным планам финансирования по платежам вышестоящего бюджета, плану поступлений и индивидуальному плану финансирования по платежам нижестоящего бюджета;
приложение 1 к Соглашению составляется в следующем порядке:
в строке "Наименование целевого трансферта" указывается наименование бюджетной программы по которой реализуется целевой трансферт, выделенный из вышестоящего бюджета;
в строке "Период" указывается период выделения из вышестоящего бюджета целевых трансфертов;
в строке "Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета" указывается сумма целевых трансфертов, полученная из вышестоящего бюджета;
в строке "Ед. измерения" указывается единица измерения;
в графах "Программа" и "Подпрограмма" заполняются наименования бюджетной программы и подпрограммы нижестоящего бюджета, по которым реализуются целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета;
в графе "Всего" указывается общая сумма целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета;
в графах "Январь", "Февраль", "Март", "Апрель", "Май", "Июнь", "Июль", "Август", "Сентябрь", "Октябрь", "Ноябрь", "Декабрь" указываются суммы целевых трансфертов, подлежащих перечислению из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету;

3) Келісімнің 2-қосымшасын толтыру бойынша:
Нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізулер туралы аралық есепте тікелей нәтижелерге нақты қол жеткізу туралы, осы кезеңге жоспарланған нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептерін көрсете отырып, нысаналы трансферттер сомасының белгілі бір уақыт кезеңіндегі игерілуі туралы деректер келтіріледі.
Келісімнің 2-қосымшасы мынадай тәртіппен жасалады:
«Мемлекеттік органның атауы» деген жолда Келісім жасасқан жергілікті атқарушы орган көрсетіледі;
«Нысаналы трансферттің атауы» деген жолда жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының атауы көрсетіледі;
«Есеп кезеңі» деген жолда есепті қаржы жылының жарты жылдығы көрсетіледі;
«Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражаттар сомасы» деген жолда 1 шілдедегі жағдай бойынша жоғары тұрған бюджеттен алынған нысаналы трансферттердің сомасы көрсетіледі;
«(бюджеттік бағдарламаның атауы)» және «(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды» деген жолдарда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер іске асырылатын төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының (кіші бағдарламасының) атаулары мен коды толтырылады;
«Тікелей нәтиже» деген жол бойынша:
«Көрсеткіштер атауы (жоспардағы іс-шаралар)» деген бағанда жасасқан Келісімде көзделген, жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілуі тиіс жоспарланатын (орындалатын) іс-шаралар көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша бұл бағанда іс-шаралар әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша көрсетіледі;
«Іс-шаралардың нақты орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы» деген бағанда іс-шаралардың нақты орындалуы, яғни жартыжылдық қорытындылары бойынша жұмыстар неше пайызға орындалғаны және қызметтер көрсетілгені, жұмыстар мен қызметтердің орындалу кестесінің сақталуы көрсетіледі, жұмыстар мен қызметтердің жартыжылдықтағы орындалу (тауарларды сатып алу) сатысы сипатталады. Нысаналы даму трансферттері бойынша тікелей нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
«Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері» деген бағанда атқарылмау сомасына байланысты нысаналы трансферттер бойынша тікелей нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептері егжей-тегжейлі сипатталады. Жоспарланған іс-шаралар кестеден кешіккен жағдайда кешігу себептері көрсетіледі;
«Жоспар мың теңгемен» және «Факті мың теңгемен» деген бағандарда есепті қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша жоғарғы тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы мен олардың есепті қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша нақты атқарылуы көрсетіледі;
«Ауытқуы мың теңгемен» деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы мен олардың есепті қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша нақты атқарылу сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;

3) по заполнению приложения 2 к Соглашению:
В промежуточном отчете о достижении показателей результатов приводятся данные о фактическом достижении прямых результатов, об освоении сумм целевых трансфертов за определенный период времени с указанием причин недостижения запланированных на данный период показателей результатов;
приложение 2 к Соглашению составляется в следующем порядке:
в строке "Наименование государственного органа" указывается местный исполнительный орган, с которым заключено Соглашение;
в строке "Наименование целевого трансферта" указывается наименование бюджетной программы вышестоящего бюджета;
в строке "Период отчета" указывается полугодие отчетного финансового года;
в строке "Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета" указывается сумма целевых трансфертов, полученная из вышестоящего бюджета по состоянию на 1 июля;
в строках "(наименование бюджетной программы)" и "(код бюджетной программы (подпрограммы)" заполняются наименования и код бюджетной программы (подпрограммы) нижестоящего бюджета, по которым реализуются целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета;
по строке "Прямой результат":
в графе "Наименование показателей (планируемые мероприятия)" указываются планируемые (выполняемые) мероприятия, предусмотренные в заключенном Соглашении, которые должны быть достигнуты за счет использования целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета. По целевым трансфертам на развитие в данной графе мероприятия указываются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов" указывается фактическое выполнение мероприятий, то есть на сколько процентов выполнены работы и представлены услуги по итогам полугодия, соблюдается ли график выполнения работ и услуг, описывается стадия выполнения работ и услуг (приобретение товаров) за полугодие. По целевым трансфертам на развитие прямые результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Причины недостижения результатов" подробно описываются причины недостижения запланированных показателей прямых результатов по целевым трансфертам, связанных с суммой неисполнения. В случае отставания от графика запланированных мероприятий указываются причины отставания;
в графах "План тыс.тенге" и "Факт тыс.тенге" указываются суммы целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета на 1 июля отчетного финансового года и их фактическое исполнение по состоянию на 1 июля отчетного финансового года;
в графе "Отклонение тыс.тенге" указывается разница между суммами целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета и фактического их исполнения по состоянию на 1 июля отчетного финансового года;

4) Келісімнің 3-қосымшасын толтыру бойынша:
Нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізулер туралы қорытынды есепте тікелей және түпкілікті нәтижелерге нақты қол жеткізу туралы, нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептері көрсетіле отырып, ағымдағы қаржы жылының нысаналы трансферттер сомасының игерілуі туралы деректер келтіріледі.
Келісімнің 3-қосымшасы мынадай тәртіппен жасалады:
«Мемлекеттік органның атауы» деген жолда Келісім жасасқан жергілікті атқарушы орган көрсетіледі;
«Нысаналы трансферттің атауы» деген жолда жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының атауы көрсетіледі;
«Есеп кезеңі» деген жолда есепті қаржы жылы көрсетіледі;
«Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражаттар сомасы» деген жолда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жоғары тұрған бюджеттен алынған нысаналы трансферттердің сомасы көрсетіледі;
«(бюджеттік бағдарламаның атауы)» және «(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды» деген жолдарда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер іске асырылатын төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламасының (кіші бағдарламасының) атаулары мен коды толтырылады;
«Тікелей нәтиже» деген жол бойынша:
«Көрсеткіштер атауы (жоспардағы іс-шаралар)» деген бағанда жасасқан Келісімде көзделген, жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілуі тиіс жоспарланатын (орындалатын) іс-шаралар көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша бұл бағанда іс-шаралар әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша көрсетіледі;
«Іс-шаралардың нақты орындалуы, нәтижелерге кол жеткізу сатысы» деген бағанда іс-шаралардың нақты орындалуы, яғни, жыл қорытындылары бойынша жұмыстар неше пайызға орындалғаны және қызметтер ұсынылғаны, жұмыстар мен қызметтердің орындалу сатысы көрсетіледі, жұмыстар мен қызметтердің есепті жылдағы орындалу (тауарларды сатып алу) сатысы сипатталады. Нысаналы даму трансферттері бойынша тікелей нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
«Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері» деген бағанда атқарылмау сомасына байланысты нысаналы трансферттер бойынша тікелей нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептері егжей-тегжейлі сипатталады. Жоспарланған іс-шаралар кестеден кешіккен жағдайда кешігу себептері көрсетіледі;
«Жоспар мың теңгемен» және «Факті мың теңгемен» деген бағандарда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы мен олардың ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша нақты атқарылуы көрсетіледі;
«Ауытқуы мың теңгемен» деген бағанда жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомалары мен олардың ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша нақты атқарылу сомасы арасындағы айырма көрсетіледі;
«Түпкілікті нәтиже» деген жолда:
«Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)» деген бағанда жасасқан Келісімде көзделген түпкілікті нәтижелер, яғни, кол жеткізілген тікелей нәтиженің мақсаттарға қол жеткізуге күтілетін әсері көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша түпкілікті нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады;
«Нәтижелерге нақты қол жеткізу» деген бағанда түпкілікті нәтижелердің нақты орындалуы, яғни, қол жеткізілген тікелей нәтиже салаға қандай әсер көрсеткені, ондағы проблема қаншалықты шешілгені көрсетіледі. Нысаналы даму трансферттері бойынша түпкілікті нәтижелер әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша толтырылады.
«Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері» деген бағанда түпкілікті нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу себептері егжей-тегжейлі сипатталады;

4) по заполнению приложения 3 к Соглашению:
В итоговом отчете о достижении показателей результатов приводятся данные о фактическом достижении прямых и конечных результатов, об освоении сумм целевых трансфертов за текущий финансовый год с указанием причин недостижения запланированных показателей результатов;
Приложение 3 к Соглашению составляется в следующем порядке:
в строке "Наименование государственного органа" указывается местный исполнительный орган, с которым заключено Соглашение;
в строке "Наименование целевого трансферта" указывается наименование бюджетной программы вышестоящего бюджета;
в строке "Период отчета" указывается отчетный финансовый год;
в строке "Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета" указывается сумма целевых трансфертов, полученная из вышестоящего бюджета по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в строках "(наименование бюджетной программы)" и "(код бюджетной программы (подпрограммы)" заполняются наименования и код бюджетной программы (подпрограммы) нижестоящего бюджета, по которым реализуются целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета;
по строке "Прямой результат":
в графе "Наименование показателей (планируемые мероприятия)" указываются планируемые (выполняемые) мероприятия, предусмотренные в заключенном Соглашении, которые должны быть достигнуты за счет использования целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета. По целевым трансфертам на развитие в данной графе мероприятия указываются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов" указывается фактическое выполнение мероприятий, то есть на сколько процентов выполнены работы и представлены услуги по итогам года, описывается стадия выполнения работ и услуг (приобретение товаров) за отчетный год. По целевым трансфертам на развитие прямые результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Причины недостижения результатов" подробно описываются причины недостижения запланированных показателей прямых результатов по целевым трансфертам, связанных с суммой неисполнения. В случае отставания от графика запланированных мероприятий указываются причины отставания;
в графах "План тыс.тенге" и "Факт тыс.тенге" указываются суммы целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета на 1 января текущего финансового года и их фактическое исполнение по состоянию на 1 января текущего финансового года;
в графе "Отклонение тыс.тенге" указывается разница между суммами целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета и фактического их исполнения по состоянию на 1 января текущего финансового года;
по строке "Конечный результат":
в графе "Запланированные показатели" (мероприятия)" указываются конечные результаты, предусмотренные в заключенном Соглашении, то есть ожидаемое влияние достигнутого прямого результата на достижение цели. По целевым трансфертам на развитие конечные результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту;
в графе "Фактическое достижение результатов" указывается фактическое выполнение конечных результатов, то есть какой эффект показал достигнутый прямой результат на отрасль, на сколько решилась проблема в ней. По целевым трансфертам на развитие конечные результаты заполняются по каждому бюджетному инвестиционному проекту.
в графе "Причины недостижения результатов" подробно описываются причины недостижения запланированных показателей конечных результатов;

5) 3) және 4) тармақшаларда көрсетілген есептерге еркін нысанда толтырылған, нысаналы трансферттер есебінен саладағы (қызмет аясындағы) проблемалардың шешілуі, қол жеткізілген мақсаттар, нәтижелердің көрсеткіштері туралы түсіндірмелерді қамтитын талдамалық жазба қоса беріледі.
Талдамалық жазба облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің немесе аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалануы туралы ақпаратты қамтиды, олардың есепті кезеңдегі жұмсалуының негізгі бағыттарын, қол жеткізілген мақсаттар мен нәтиже көрсеткіштерінің талдауын, нысаналы трансферттер бойынша нәтижелердің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу негіздемелері және себептерімен бірге нысаналы трансферттердің игерілген және игерілмеген сомаларының сипаттамасы қамтылады;
6) Нысаналы трансферттердің түріне және бағытына қарай Келісімде басқа да ерекше, заңнамаға қайшы келмейтін (міндеттер, құқықтар, жауапкершілік, Келісімге өзгерістер енгізу шарттары) шарттар көзделуі мүмкін.»;
278-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Электрондық нысандағы төлеуге берілетін шотта және/немесе шетел валютасын айырбастауға арналған өтінімде қателер болған, оларда қандай да бір қажетті деректемелер болмаған, қойылған қолдар қойылған қолдардың және мөр бедерінің үлгілеріне сәйкес келмеген, электрондық нысандағы төлеуге берілетін шот сомасының шетел валютасын айырбастауға арналған электрондық нысандағы өтінім сомасына сәйкес келмеген кезде, төлеуге берілетін шот және шетел валютасын айырбастауға арналған өтінім қайтару себептері көрсетіліп, «Қазынашылық-клиент» АЖ арқылы электрондық түрде, орындамастан мемлекеттік мекемеге қайтарылады.»;
291-тармақта «БСК-ға» деген сөзден кейін «түсімдердің БСК-ға, мемлекеттік мекеменің демеушілік, қайырымдылық көмек ҚБШ-ға,» деген сөздермен толықтырылсын;
376377378379-тармақтарда «Жеке және заңды тұлғалар» деген сөздер алып тасталсын, «ақшасын» деген сөз «Ақшаны» деген сөзбен ауыстырылсын;
411-тармақта «бөлінген ақшаның пайдаланылмаған бөлігін» деген сөздерден кейін «ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейін» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 411-1-тармақпен толықтырылсын:
«411-1. Қаржы жылы ішінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органдардың резервінен шетел валютасында бөлінген ақшаны пайдаланбаған немесе ішінара пайдаланған жағдайда бюджеттік бағдарлама әкімшісі шетел валютасында бөлінген пайдаланылмаған ақшаның бөлігін резервтен қаражаттың бастапқы жүргізілген шетел валютасын айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайтарылуын қамтамасыз етеді.»;
50-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
«50-тарау. Бюджеттік инвестициялық және концессиялық
жобалардың, концессиялық жобаларды консультативтік
сүйемелдеудің техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді
немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптаманы жүргізуді
қаржыландыруға қаражат бөлу тәртібі

5) к отчетам, указанным в подпунктах 3) и 4) прилагается аналитическая записка, заполняемая в произвольной форме, содержащая пояснения о решении проблем в отрасли (сфере деятельности) за счет целевых трансфертов, достигнутых целях, показателях результатов.
Аналитическая записка включает информацию об использовании акимом области (города республиканского значения, столицы) или акимом района (города областного значения) целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета, содержит основные направления расходования их за отчетный период, анализ достигнутых целей и показателей результатов, описание освоенных или неосвоенных сумм целевых трансфертов с обоснованиями и причинами недостижения запланированных показателей результатов по целевым трансфертам;
6) в Соглашении могут быть предусмотрены и другие специфичные условия (обязанности, права, ответственность, условия внесения изменений в Соглашение) в зависимости от вида и направления целевого трансферта, не противоречащие законодательству.";
пункт 278 дополнить частью второй следующего содержания:
"При наличии ошибок в электронной форме счета к оплате и/или заявке на конвертацию иностранной валюты, отсутствии каких-либо необходимых реквизитов в них, несоответствии подписей с образцами подписей и оттиска печати, несоответствии сумм электронной формы счета к оплате сумме электронной формы заявки на конвертацию иностранной валюты, счет к оплате и заявка на конвертацию иностранной валюты возвращаются электронным образом по ИС "Казначейство-клиент" государственному учреждению без исполнения с указанием причины возврата.";
пункт 291 дополнить словами ", КБК поступлений (в доход бюджета), КСН спонсорской, благотворительной помощи государственного учреждения";
в пунктах 376377378379 слова "физических или юридических лиц" исключить;
в пункте 411 после слов "неиспользованной части выделенных денег" дополнить словами "до 20 декабря текущего финансового года";
дополнить пунктом 411-1 следующего содержания:
"411-1. В случае неиспользования или частичного использования в течение финансового года денег, выделенных из резерва Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов в иностранной валюте, администратор бюджетной программы обеспечивает возврат неиспользованной части выделенных денег иностранной валюты по тому рыночному курсу обмена валюты, по которому было произведено первоначальное выделение средств из резерва.";
главу 50 изложить в следующей редакции:
"Глава 50. Порядок распределения средств на финансирование
разработки или корректировки, а также проведения необходимых
экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных
инвестиционных и концессионных проектов, консультативного
сопровождения концессионных проектов

446. Осы тарау бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың қаражатын бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеудің техникалық-экономикалық негіздемелерін (бұдан әрі - ТЭН) әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптаманы жүргізуді қаржыландыруға қаражат бөлу тәртібін және оларды қаржыландыру рәсімдерін анықтайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, ТЭН әзірлеу немесе түзету шеңберінде ТЭН қажетті сараптамаларын жүргізу қаржыландырылады.
Бюджеттік инвестициялық жобалардың (бұдан әрі - БИЖ) ТЭН сараптамаларын қаржыландыру және өткізу бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бөлінетін бюджеттік бағдарламасының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Концессиялық жобалардың, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеудің ТЭН қаржыландыруды және оны сараптаудан өткізуді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бөлінетін бюджеттік бағдарламасының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның қаражаты бекітілген БИЖ тізбесінің негізінде әр түрлі бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасында қаржы жылы ішінде бөлуге жатады, бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бөлінетін бюджеттік бағдарлама қаражаты есебінен жүзеге асырылатын әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ ТЭН-ге қажетті сараптама жүргізуді қаржыландыру жүзеге асырылады.
Егер жергілікті БИЖ-ды қаржыландыру жергілікті бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің қаражаты есебінен жүзеге асырылса, ТЭН әзірлеуді қаржыландыру бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның бөлінетін бюджеттік бағдарламасы есебінен жүзеге асырылады.
Егер БИЖ-ды республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асыру ұсынылса, инвестициялық ұсынысты салалық сараптамадан өткізуді салалық орталық мемлекеттік орган жүргізеді.
Егер БИЖ-ды жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен, сондай-ақ республикалық бюджеттің нысаналы даму трансферттері мен кредиттері есебінен қаржыландыруға жоспарланып отырған жобаларды жүзеге асыру ұсынылса, инвестициялық ұсынысты салалық сараптамадан өткізуді жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын салалық атқарушы орган жүргізеді.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның қаражаты бекітілген концессиялық жоба тізбесінің негізінде әр түрлі бюджеттік бағдарламалар әкімшілер арасында қаржы жылы ішінде бөлуге жатады, бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бөлінетін бюджеттік бағдарлама қаражаты есебінен жүзеге асырылатын әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ ТЭН-ге қажетті сараптама жүргізуді, концессиялық жобаларды консультативті сүйемелдеуді қаржыландыру жүзеге асырылады.
Бюджеттік инвестициялық жобаны және концессиялық жобаны республикалық не жергілікті ретінде бірлесіп қаржыландыру шартымен анықтау Бюджет кодексінің 151-бабында белгіленген өлшемдерге сәйкес жүзеге асырылады.

446. Настоящая глава определяет порядок распределения средств распределяемых бюджетных программ на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономического обоснования (далее - ТЭО) бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов и процедур их финансирования.
В случаях, установленных законодательством Республики Казахстан, в рамках разработки или корректировки ТЭО финансируется проведение соответствующих необходимых экспертиз ТЭО.
Финансирование и проведение экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных проектов (далее - БИП) осуществляется за счет средств распределяемой бюджетной программы уполномоченного органа по бюджетному планированию.
Финансирование и проведение экспертиз ТЭО концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов осуществляется за счет средств распределяемой бюджетной программы уполномоченного органа по государственному планированию.
Средства распределяемой бюджетной программы подлежат распределению в течение финансового года между различными администраторами бюджетных программ на основании утвержденного Перечня БИП, финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО, которых осуществляются за счет средств распределяемой бюджетной программы уполномоченного органа по бюджетному планированию.
В случае если финансирование местного БИП осуществляется за счет средств целевых трансфертов развития из республиканского бюджета в местный бюджет, финансирование разработки ТЭО осуществляется за счет распределяемой бюджетной программы местного уполномоченного органа по бюджетному планированию.
В случае, если реализация БИП предлагается за счет средств республиканского бюджета отраслевая экспертиза инвестиционного предложения проводится отраслевым центральным государственным органом.
В случае, если реализация БИП предлагается за счет средств местного бюджета, а также проектов, планируемых к финансированию за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета, отраслевая экспертиза инвестиционного предложения проводится отраслевым исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета.
Средства распределяемой бюджетной программы подлежат распределению в течение финансового года между различными администраторами бюджетных программ на основании утвержденного Перечня концессионных проектов, финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО, консультативного сопровождения концессионных проектов, которых осуществляются за счет средств распределяемой бюджетной программы уполномоченного органа по государственному планированию.
Определение бюджетного инвестиционного проекта и концессионного проекта на условии софинансирования как республиканского либо местного осуществляется в соответствии с критериями, установленными статьей 151 Бюджетного кодекса.

447. Бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың қаражаты есебінен бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ оны сараптаудан өткізуді, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеуді қаржыландыру процесі мынадай негізгі сатыларды:
1) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ сараптаудан өткізуді, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеуді қаржыландыруға арналған өтінімдерді беруді;
2) бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың қаражаты есебінен бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ оны сараптаудан өткізуді, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеуді қаржыландыру Тізбесін қалыптастыру және бекіту;
3) ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ сараптаудан өткізуді, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеуді қаржыландыруды қамтитын іс-шаралар кешенін білдіреді.
448. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеудің ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптаманы жүргізуді қаржыландыруға өтінімдер береді.
449. БИЖ-дың ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптаудан өткізуді қаржыландыруға инвестициялық ұсыныстар әзірлеуді мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын әзірлеу сатысында бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жүзеге асырады.
450. БИЖ ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптаудан өткізуді қаржыландыруға өтінім ТЭН әзірлеу жоспарланатын ағымдағы жылы қалыптастырылады және мынадай құжаттарды:
1) инвестициялық ұсыныстың ақпараттық парағын;
2) БИЖ ТЭН әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптаудан өткізу құнына негізделетін ақпарат;
3) БИЖ ТЭН әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ қажетті сараптаудан өткізуге техникалық тапсырма;
4) инвестициялық ұсынысқа салалық сараптама.
451. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган инвестициялық ұсыныстарды қарайды және олар бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне экономикалық қорытынды жібереді.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға инвестициялық ұсыныстарды және олар бойынша экономикалық оң қорытынды жібереді.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жобаларды қаржылық қамтамасыз ету бөлігінде инвестициялық ұсыныстарды қарайды және одан әрі жобаны қаржыландыру үшін экономикалық қорытындыны ескере отырып, тиісті бюджеттік комиссияның қарауына олар бойынша қорытынды енгізеді.

447. Процесс финансирования разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов за счет средств распределяемых бюджетных программ предоставляет собой комплекс мероприятий, содержащий следующие основные этапы:
1) предоставление администраторами бюджетных программ заявок на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов;
2) формирование и утверждение Перечней финансирования разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов, которых осуществляются за счет средств соответствующих распределяемых бюджетных программ;
3) финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов.
448. Администраторы бюджетных программ предоставляют заявки на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов в уполномоченный орган по государственному планированию.
449. Разработка инвестиционных предложений на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО БИП осуществляется администраторами бюджетных программ на стадии разработки проектов стратегических планов государственных органов.
450. Заявка на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО БИП формируется в текущем году, в котором планируется разработка ТЭО и должна включать следующие документы:
1) информационный лист инвестиционного предложения;
2) информация, обосновывающая стоимость разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО БИП;
3) техническое задание на разработку или корректировку, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО БИП;
4) отраслевая экспертиза инвестиционного предложения.
451. Уполномоченный орган по государственному планированию рассматривает инвестиционные предложения и направляет экономическое заключение по ним администраторам бюджетных программ.
Администраторы бюджетных программ представляют в уполномоченный орган по бюджетному планированию инвестиционные предложения и положительное экономическое заключение по ним.
Уполномоченный орган по бюджетному планированию рассматривает инвестиционные предложения в части финансового обеспечения проектов и вносит заключение по ним на рассмотрение соответствующих бюджетных комиссий с учетом экономического заключения для дальнейшего финансирования проекта.

452. Бюджеттік комиссия іріктеген инвестициялық ұсыныстарда қамтылған инвестициялық жобалар бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган БИЖ тізбесін қалыптастырады, ол бойынша ТЭН әзірлеу мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тиісті бөлінетін бюджеттік бағдарламасының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
453. Тиісті бюджеттік комиссия қарау нәтижелері бойынша техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптаманы жүргізуді қаржыландыру бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тиісті бөлінетін бюджеттік бағдарламасының қаражаттары есебінен жүзеге асырылатын БИЖ тізбесін, сондай-ақ әрбір бюджеттік инвестициялық жоба бойынша қаржыландыру сомасын анықтайды.
454. Әрбір жоба бойынша қаржыландырудың атауын және сомасын қамтитын тізбе бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган дайындайтын Қазақстан Республикасы Үкіметінің жекелеген шешімімен немесе жергілікті атқарушы органның нормативтік құқықтық актісімен бекітіледі.
454-1. Техникалық шешімдердің өзгеруіне және қосымша шығыстарға алып келетін бюджеттік инвестициялық жобаның белгіленген техникалық-экономикалық параметрлері өзгерген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейіннен қажетті сараптамалар жүргізіле отырып, бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесіне түзету жүргізіледі.
455. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері концессиялық ұсыныстарды, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың ұсыныстарын ескере отырып қалыптастырады.
456. Концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптамасын жүргізуді қаржыландыруға өтінім мыналар коса беріле отырып, концессиялық ұсыныстарды қамтуы тиіс:
1) салалық сараптаманың оң қорытындысы;
2) концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптамасын жүргізуге техникалық тапсырманың жобасы;
3) концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптамасын жүргізу құнының есептемелері.
457. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган концессиялық ұсыныстарды сараптаудан өткізу үшін концессия мәселелері бойынша мамандандырылған ұйымды тартады.
458. Концессия мәселелері бойынша мамандандырылған ұйымның концессиялық ұсыныстарының сараптамасын алған кезде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган экономикалық қорытындыны бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға немесе жергілікті атқарушы органға жібереді.
459. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган тиісті бюджеттік комиссиялардың қарауына концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуді немесе түзетуді және қажетті сараптаудан өткізуді қаржыландыру жөніндегі ұсыныстарды енгізеді.

452. По отобранным бюджетными комиссиями инвестиционным проектам, содержащимся в инвестиционных предложениях, уполномоченный орган по бюджетному планированию формирует перечень БИП, разработка или корректировка, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО по которым осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы уполномоченного органа по бюджетному планированию.
453. Соответствующая бюджетная комиссия по результатам рассмотрения определяет Перечень БИП, разработка или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО которых осуществляется за   счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы, а также сумму финансирования по каждому проекту.
454. Перечень, содержащий название и сумму финансирования по каждому проекту, утверждается отдельным решением Правительства Республики Казахстан или нормативным правовым актом местного исполнительного органа, подготовку которого осуществляет уполномоченный орган по бюджетному планированию.
454-1. В случае изменения установленных технико-экономических параметров БИП, влекущих за собой изменение технических решений и дополнительные расходы, проводится корректировка ТЭО БИП с последующим проведением необходимых экспертиз в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
455. Администраторы бюджетных программ формируют концессионные предложения, в том числе, с учетом предложений физических и юридических лиц.
456. Заявка на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО концессионных проектов должна включать концессионное предложение с приложением:
1) положительного заключения отраслевой экспертизы;
2) проекта технического задания на разработку или корректировку, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО концессионного проекта;
3) расчетов стоимости разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО концессионных проектов.
457. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию привлекает специализированную организацию по вопросам концессии для проведения экспертизы концессионных предложений.
458. При получении экспертизы концессионных предложений специализированной организации по вопросам концессии, центральный уполномоченный орган по государственному планированию направляет экономическое заключение уполномоченному органу по бюджетному планированию или местному исполнительному органу.
459. Уполномоченный орган по бюджетному планированию вносит на рассмотрение соответствующих бюджетных комиссий предложения по финансированию разработки или корректировки ТЭО концессионных проектов и проведению необходимых экспертиз.

460. Бюджеттік комиссиялар мақұлдаған концессиялық ұсыныстарда қамтылатын концессиялық жобалар бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган ТЭН-ді әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптаудан өткізу мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тиісті бөлінетін бюджеттік бағдарламасының қаражаты есебінен жүзеге асырылатын концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастырады.
461. Тиісті бюджеттік комиссия қарау нәтижелері бойынша ТЭН-ді әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптаудан өткізу тиісті бөлінетін бюджеттік бағдарламаның қаражаты есебінен жүзеге асырылатын концессиялық жобалардың тізбесін, сондай-ақ әр жоба бойынша қаржыландыру сомасын анықтайды.
462. Әрбір жоба бойынша қаржыландырудың атауын және сомасын қамтитын тізбе, дайындығын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Үкіметінің жекелеген шешімімен немесе жергілікті атқарушы органның нормативтік құқықтық актісімен бекітіледі.
463. Мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын атқарушы орган концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу жөніндегі қызметтерді қаржыландыруға өтінімді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жібереді.
464. Концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу жөніндегі қызметтерді қаржыландыруға өтінім мынадай негізгі мәліметтерді қамтиды:
1) концессиялық жобаның атауын;
2) тәуелсіз сарапшыны іріктеу жөніндегі конкурстың ұйымдастырушысын;
3) қызмет түрлері және олардың мәлімделген құнын.
Сондай-ақ өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) мынадай негізгі мәліметтер көрсетілуі тиіс қызметтерді ұсыну жөніндегі техникалық тапсырманың жобасы:
қызметтерді тарту мақсаты мен міндеті;
қызмет ұсынуға қойылатын жалпы талаптар;
қызмет ұсыну мерзімдері;
қызмет ұсынудың тікелей нәтижелерінің көрсеткіштері (индикаторлары);
2) қызметтердің мәлімделген жалпы құнының негіздемесі;
3) қызметтерді тарту қажеттілігін негіздейтін өзге де мәліметтер.
465. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган өтінімдер негізінде концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу жөніндегі қызметтердің әр түрі бойынша экономикалық қорытындыны бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жібереді.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган әрбір концессиялық жоба бойынша қызметтерді қаржыландырудың түрлері мен көлемдері бойынша ұсыныстарды тиісті бюджеттік комиссияның қарауына енгізеді.
466. Тиісті бюджеттік комиссия қарау нәтижелері бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тиісті бөлінетін бюджеттік бағдарламасының қаражаты есебінен жүзеге асырылатын концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу жөніндегі қызметтердің тізбесін, сондай-ақ әрбір жоба бойынша қаржыландырудың түрлері мен көлемдерін айқындайды.

460. По концессионным проектам, одобренным бюджетными комиссиями, содержащимся в концессионных предложениях, уполномоченный орган по государственному планированию, формирует перечень концессионных проектов, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз ТЭО которых осуществляются за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы уполномоченного органа по государственному планированию.
461. Соответствующая бюджетная комиссия по результатам рассмотрения определяет Перечень концессионных проектов, разработка или корректировка, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО которых осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы, а также сумму финансирования по каждому проекту.
462. Перечень, содержащий название и сумму финансирования по каждому проекту, утверждается отдельным решением Правительства Республики Казахстан или нормативным правовым актом местного исполнительного органа, подготовку которого осуществляет уполномоченный орган по государственному планированию.
463. Исполнительный орган, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления направляет заявку на финансирование услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов в уполномоченный орган по государственному планированию.
464. Заявка на финансирование услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов содержит следующие основные сведения:
1) наименование концессионного проекта;
2) организатор конкурса по выбору независимого эксперта;
3) виды услуг и их заявляемая стоимость.
К заявке также прилагаются:
1) проект технического задания по предоставлению услуг, в котором должны быть отражены следующие основные сведения:
цель и задачи привлечения услуг;
общие требования к предоставлению услуг;
сроки предоставления услуг;
показатели (индикаторы) прямых результатов предоставления услуг.
2) обоснование заявляемой общей стоимости услуг;
3) иные сведения, обосновывающие необходимость привлечения услуг.
465. Уполномоченный орган по государственному планированию на основании заявок направляет экономическое заключение по каждому виду услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов уполномоченному органу по бюджетному планированию.
Уполномоченный орган по бюджетному планированию вносит на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии предложения по видам и объемам финансирования услуг по каждому концессионному проекту.
466. Соответствующая бюджетная комиссия по результатам рассмотрения определяет Перечень услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов, которое осуществляется за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы уполномоченного органа по государственному планированию, а также виды и объемы финансирования по каждому проекту.

467. Концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу - конкурстық құжаттамаларды, концессия шарттарының жобаларын әзірлеуді, конкурсқа қатысушымен комиссияның келіссөзі үрдісінде консультациялық қызметтерді көрсетуді қамтитын тәуелсіз эксперттер көрсететін қызметтер.
468. Әрбір жоба бойынша қаржыландырудың атауын және сомасын қамтитын тізбе дайындайды, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен немесе жергілікті атқарушы органның нормативтік құқықтық актісімен бекітіледі.
469. Егер тиісті бюджет комиссиясының Тізбені қарау нәтижелері бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаның қаражаты толық мөлшерде бөлінбеген жағдайда, бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган тізбе бекітілген айдан кейінгі екінші айдың 1 күніне дейін бюджет комиссиясының қарауына мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның экономикалық қорытындысының негізінде, бөлінген бюджет бағдарламасы қаражатының қалған сомасына бюджеттік және концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеудің ТЭН-ді әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптаманы жүргізуді қаржыландыру мәселесін енгізеді.
Қалыптастыру, тиісті бюджет комиссиясының қарауына енгізу және бөлінетін бюджеттік бағдарламалары қаражаттарының қалған сомасына Тізбеге толықтыруларды бекіту осы Ережеде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуді және оны сараптаудан өткізуді, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеуді қаржыландыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша бөлінген ақша қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған немесе ішінара пайдаланылған жағдайда, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына кейіннен өзгерістер енгізе отырып, белгіленген тәртіппен әзірленген және бөлінетін бюджеттік бағдарламаны бөлу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қабылданған қаулысының негізінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тиісті бюджеттік бағдарламасын қалпына келтіру жолымен бөлінген ақшаның пайдаланылмаған бөлігін қайтаруды қамтамасыз етеді.

467. Консультативное сопровождение концессионных проектов - услуги, оказываемые независимыми экспертами, включающие в себя разработку конкурсных документации, проектов договоров концессии, оказание консультационных услуг в переговорном процессе комиссии с участником конкурса.
468. Перечень, содержащий название и сумму финансирования по каждому проекту, утверждается решением Правительства Республики Казахстан или нормативным правовым актом местного исполнительного органа, подготовку которого осуществляет уполномоченный орган по государственному планированию.
469. В случае если по результатам рассмотрения соответствующей бюджетной комиссией Перечней, средства распределяемых бюджетных программ распределены не в полном размере, уполномоченный орган по бюджетному планированию до 1 числа второго месяца, следующего за месяцем утверждения Перечней, вносит на рассмотрение бюджетной комиссии вопрос финансирования разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов на оставшуюся сумму средств распределяемой бюджетной программы на основании экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию.
Формирование, внесение на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии и утверждение дополнения в Перечни на оставшуюся сумму средств соответствующих распределяемых бюджетных программ осуществляется в порядке, установленном настоящими Правилами.
В случае неиспользования или частичного использования в течение финансового года денег, выделенных по соответствующим распределяемым бюджетным программам на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов, администраторы бюджетных программ обеспечивают возврат неиспользованной части выделенных денег, путем восстановления соответствующих бюджетных программ уполномоченных органов по государственному планированию и бюджетному планированию, на основании разработанного в установленном порядке и принятого решения Правительства Республики Казахстан или нормативного правового акта местного исполнительного органа о внесении изменений в решение Правительства Республики Казахстан или нормативный правовой акт местного исполнительного органа о распределении соответствующих распределяемых бюджетных программ с последующим внесением изменений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам.

470. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері Тізбе негізінде бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуді және түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптама өткізуді, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
471. Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуді және түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптама өткізуді, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеуді қаржыландыру белгіленген бюджеттік заңнамада және мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
472. Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеуге және түзетуге, сондай-ақ қажетті сараптама өткізуге, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеуге арналған шарт бойынша өнім берушінің міндеттемелерінде тиісті сараптама өткізу нәтижелері бойынша ескертулер мен ұсыныстар туындаған, оның ішінде жобаға экономикалық сараптама жүргізген кезде жоба пысықтауға қайтарылған жағдайда өнім берушіге отыз күнтізбелік күн ішінде шарттың жалпы құны шегінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың ТЭН, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтерді міндетті пысықтау туралы талапты қамтуы тиіс.
473. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мемлекеттік жоспарлау және бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдарға бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың ТЭН әзірлеу немесе түзету, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу бойынша іс-шараларды іске асыру барысы туралы ақпаратты есепті айдан кейінгі айдың 10 күніне дейін ұсынады.»;
474-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«474. Осымен мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттаманы сараптау және бағалау бойынша бюджеттік бағдарламаның қаражаттарын бөлу тәртібі анықталады.
Концессиялық ұсыныстарға экономикалық сараптаманы, концессиялық жобалардың технико-экономикалық негіздемесінің экономикалық сараптамасын конкурстық құжаттама сараптамасын, оның ішінде оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде, концессионерді таңдау бойынша конкурсты өткізу кезінде конкурсқа қатысушылар ұсынған концессиялық өтінімдер сараптамасын, концессия шарттары жобаларының сараптамасын, оның ішінде шарттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде мемлекет тапсырмасын алуға концессионердің ұсыныстарына сараптама, республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың экономикалық сараптамасы, мемлекеттік кепілдіктерді ұсыну үшін инвестициялық жобалардың экономикалық сараптамасы, республикалық бюджет қаражаттарының есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы жоспарланып отырған бюджеттік инвестициялардың экономикалық сараптамасы, концессиялық жобаларды, оның ішінде бюджеттен қоса қаржыландыру шартында іске асырудың мониторингі мен бағалауды қаржыландыруды, бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама мен бағалауды қаржыландыру деп түсіну қажет.»;
475-тармақта:
бірінші бөлікте «уәкілетті органның бюджеттік бағдарламасының қаражаттары есебінен» деген сөздер «және орталық уәкілетті органның бюджеттік бағдарламасының қаражаттары есебінен бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттаманы бағалау» деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттамаға сараптаманы және бағалауды қаржыландыру өтінімдерін беруі;»;
2), 3) тармақшалар «және бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттаманы бағалау» деген сөздермен толықтырылсын;
476-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

470. Администраторы бюджетных программ на основании Перечней обеспечивают разработку или корректировку, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов.
471. Финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов, осуществляется в порядке, установленном бюджетным законодательством и законодательством о государственных закупках.
472. В обязательствах поставщика по договору на разработку или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз ТЭО бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов, должно содержаться требование об обязательной доработке ТЭО бюджетного инвестиционного и концессионного проекта, услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов, поставщиком, в случае возникновения замечаний и предложений по результатам проведения соответствующих экспертиз, в том числе возвращении проекта на доработку при проведении экономической экспертизы проекта, администратором бюджетных программ в пределах общей стоимости договора в течение тридцати календарных дней.
473. Администраторы бюджетных программ предоставляют в уполномоченные органы по государственному планированию и бюджетному планированию информацию о ходе реализации мероприятий по разработке или корректировке ТЭО бюджетного инвестиционного и концессионного проекта, консультативного сопровождения концессионных проектов до 10 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.";
пункт 474 изложить в следующей редакции:
"474. Настоящим определяется порядок распределения средств бюджетной программы центрального уполномоченного органа по государственному планированию по финансированию экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии.
Под финансированием экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии следует понимать финансирование экономической экспертизы концессионных предложений, экономической экспертизы технико-экономического обоснования концессионных проектов, экспертизы конкурсной документации, в том числе при внесении в нее изменений и дополнений, экспертизы концессионных заявок, представленных участниками конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера, экспертизы проектов договоров концессии, в том числе при внесении в договоры концессии изменений и дополнений, экспертизы предложений концессионера на получение поручительства государства, экономической экспертизы республиканских бюджетных инвестиционных проектов, экономической экспертизы инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, экономической экспертизы бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств республиканского бюджета, мониторинга и оценки реализации концессионных проектов, в том числе на условии софинансирования из бюджета.";
в пункте 475:
в части первой слова "за счет средств бюджетной программы уполномоченного органа" заменить словами "и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии за счет средств бюджетной программы центрального уполномоченного органа";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) предоставление администраторами бюджетных программ заявок на финансирование экспертиз и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии;";
подпункты 2), 3) дополнить словами "и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии";
пункт 476 изложить в следующей редакции:

«476. Бюджеттік бағдарламаның әкімшілері мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттаманың сараптамасы мен бағалауын қаржыландыруға Өтінімдер береді.»;
477-тармақта «сараптамаларды өткізу» деген сөздер «бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттамаға сараптамалар мен бағалау өткізу» деген сөздермен ауыстырылсын;
478-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«478. Бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша сараптамалар қорытындылары бойынша оң немесе теріс қорытынды шығарылады немесе пысықтауға жіберіледі, ол мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жіберіледі.»;
479-тармақта «қорытындылар» деген сөз «бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттамаға сараптамалар және бағалау» деген сөздермен ауыстырылсын;
485-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«485. Концессиялық міндеттемелер - жасалған концессия шарттары бойынша концеденттің белгілі бір күнге қабылдаған және орындамаған қаржы міндеттемелерінің сомасы бойынша құқықтары мен міндеттемелерінің жиынтығы.»;
488-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«488. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға өтемақы беруді көздейтін концессиялық жобалар бойынша экономикалық қорытындыны ұсынады.
Бюджетті жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган өтемақы беруді көздейтін концессиялық жобаларды тиісті бюджеттік комиссияның отырысына енгізеді.»;
526-тармақта «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын, «бойынша қаржыландыру жоспарларының орындалуы туралы» деген сөзден кейін «ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген сөздермен толықтырылсын;
527-тармақтың бірінші абзацында мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
528-тармақта «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын, «тиісті» деген сөзден кейін «ағымдағы бюджеттік бағдарламалардың және» деген сөздермен толықтырылсын;
589-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«589. Егер тиісті жергілікті атқарушы орган әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ететін бюджеттік бағдарлама бойынша операцияларды жүзеге асыруды тоқтата тұру туралы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті орган бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен жергілікті бюджетке түзету жүргізбесе және аумақтық қазынашылық органдарына берешектің барлық сомасын өтеу бойынша төлеуге берілетін шоттарын ұсынбаса, бюджетті атқару жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган, мыналарды:
тиісті жергілікті атқарушы орган әкімі аппаратының қызметкерлеріне айлық жалақы және басқа да ақшалай төлемдер;
салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер;
міндетті зейнетақы жарналары;
әлеуметтік аударымдар;
банктік қызметтерге ақы төлеу бойынша операцияларды қоспағанда, тиісті жергілікті атқарушы орган әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ететін бюджеттік бағдарлама бойынша барлық операцияларды (азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу және төлемдерді жүргізуді) тоқтата тұруды жүзеге асырады.»;
62-тарауда:
атауы «, сондай-ақ бюджеттік кредитті өтеу бойынша кредит берушінің талаптарын тоқтату тәртібі» деген сөздермен толықтырылсын;

"476. Администраторы бюджетных программ предоставляют Заявки на финансирование экспертиз и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии в центральный уполномоченный орган по государственному планированию.";
в пункте 477 после слов "проведения экспертиз" дополнить словами "и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии";
пункт 478 изложить в следующей редакции:
"478. По итогам экспертиз по вопросам бюджетных инвестиций и концессии выносится положительное или отрицательное заключение, или отправляется на доработку, которое направляется в центральный уполномоченный орган по государственному планированию.";
в пункте 479 слово "заключений" заменить словами "экспертиз и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии";
пункт 485 изложить в следующей редакции:
"485. Концессионные обязательства - совокупность прав и обязанностей сторон по сумме на определенную дату принятых и не исполненных концедентом финансовых обязательств по заключенным договорам концессии.";
пункт 488 изложить в следующей редакции:
"488. Уполномоченный орган по государственному планированию вносит экономическое заключение по концессионным проектам, по которым предусматривается предоставление компенсации в уполномоченный орган по бюджетному планированию.
Уполномоченный орган по бюджетному планированию вносит концессионные проекты, по которым предусматривается предоставление компенсации, на заседание соответствующей бюджетной комиссии.";
в пункте 526 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию", после слов "об исполнении планов финансирования по" дополнить словами "текущим бюджетным программам,";
в абзаце первом пункта 527 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию", текст на государственном языке не изменяется;
в пункте 528 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию", после слова "соответствующих" дополнить словами "текущих бюджетных программ и";
пункт 589 изложить в следующей редакции:
"589. Если в течение семи рабочих дней со дня письменного уведомления о приостановлении осуществления операций по бюджетной программе, обеспечивающей деятельность аппарата акима соответствующего местного исполнительного органа, соответствующим уполномоченным органом по исполнению бюджета не произведена корректировка местного бюджета за счет остатков бюджетных средств и не предоставлены в территориальное подразделение казначейства счета к оплате по погашению всех сумм задолженности, то центральным или местным уполномоченным органом по исполнению бюджета осуществляется приостановление операций (регистрация гражданско-правовых сделок и проведение платежей) по бюджетной программе, обеспечивающей деятельность аппарата акима соответствующего местного исполнительного органа, за исключением операций по:
заработной плате и другим денежным выплатам работникам аппарата акима соответствующего местного исполнительного органа;
налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам;
социальным отчислениям;
оплате банковских услуг.";
в главе 62:
заголовок дополнить словами ", а также прекращения требований кредитора по погашению бюджетного кредита";

мынадай мазмұндағы 595-1, 595-2-тармақтармен толықтырылсын:
«595-1. Бюджеттік кредитті өтеу бойынша кредит берушінің талаптарын тоқтатуды Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жүзеге асырады.
595-2. Олар бойынша талаптар сот шешімдері негізінде тоқтатылған қарыз алушылардың берешектері Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кредит берушінің есептен шығаруына жатады.»;
596-1-тармақта «Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген салалық сараптамаларды ұсына отырып» деген сөздер «Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген сараптамаларды және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның экономикалық қорытындысын ұсына отырып» деген сөздермен ауыстырылсын;
597-тармақта және 599-тармақтың бірінші абзацындағы «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын, «бюджеттің атқарылуы жөніндегі» деген сөздер «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
615-тармақтың 7) тармақшасындағы «қарыздың (гранттың) қаражатына қол жеткізу мерзімін ұзартуды» деген сөздерден кейін «, сондай-ақ республикалық бюджеттен сыртқы үкіметтік қарыздарды қоса қаржыландыру қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобаларды іске асыру шеңберінде консультанттардың қызметтеріне сыйақының шекті сомаларын» деген сөздермен толықтырылсын;
627-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) республикалық бюджеттік комиссияның қарауына жоспарланып отырған мерзімге мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті бойынша ұсынысты, инвестициялық жобалардың тізімінің жобасын қалыптастырады және енгізеді;»;
630-тармақта:
2) тармақшада «экономикалық сараптамасын» деген сөздер «экономикалық қорытындысын» деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақша алып тасталсын;
637-тармақта «экономикалық сараптаманың қорытындысын» деген сөздер «экономикалық сараптамасын» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 638-1-тармақпен толықтырылсын;
«638-1. Мемлекеттік кепілдіктерді беру үшін инвестициялық жобалар бойынша ТЭН әзірлеуге немесе түзетуге және экономикалық сараптамаға талаптарды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган анықтайды.
Мемлекеттік кепілдіктерді беру үшін инвестициялық жобаларға экономикалық сараптаманы Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған заңды тұлға жүзеге асырады.»;

дополнить пунктами 595-1 и 595-2 следующего содержания:
"595-1. Прекращение требований кредитора по погашению бюджетного кредита осуществляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в соответствии с Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год на основании решения Правительства Республики Казахстан.
595-2. Задолженность заемщиков, по которым требования прекращены на основании судебных решений, подлежит списанию кредитором в соответствии с Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
в пункте 596-1 слова "с представлением отраслевых экспертиз предусмотренных бюджетным законодательством Республики Казахстан" заменить словами "с представлением экспертиз, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, и экономического заключения центрального уполномоченного органа по государственному планированию";
в пункте 597 и абзаце первом пункта 599 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию", слова "по исполнению бюджета" заменить словами "по государственному планированию";
подпункт 7) пункта 615 дополнить словами ", а также предельную сумму вознаграждения услуг консультантов в рамках реализации проектов, финансируемых за счет средств софинансирования правительственных внешних займов из республиканского бюджета.";
пункт 627 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) формирует и вносит на рассмотрение республиканской бюджетной комиссии предложение по лимиту предоставления государственных гарантий на планируемый период, проект перечня инвестиционных проектов;";
в пункте 630:
в подпункте 2) слова "экономическую экспертизу" заменить словами "экономическое заключение";
подпункт 4) исключить;
в пункте 637 слова "заключение экономической экспертизы" заменить словами "экономическое заключение";
дополнить пунктом 638-1 следующего содержания:
"638-1. Требования к разработке или корректировке и экономической экспертизе ТЭО по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий устанавливаются центральным уполномоченным органом по государственному планированию.
Экономическая экспертиза инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий осуществляется юридическим лицом, определяемым Правительством Республики Казахстан.";

мынадай мазмұндағы 639-1, 639-2, 639-3-тармақтармен толықтырылсын:
«639-1. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік кепілдіктерді беру үшін инвестициялық жобалар бойынша ТЭН экономикалық сараптаманы есепке ала отырып қарайды және олар бойынша экономикалық қорытындыны мемлекеттік кепілдікті алуға үміткер заңды тұлғаларға жібереді.
639-2. Мемлекеттік кепілдікті алуға үміткер заңды тұлғалар бюджетті жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға мемлекеттік кепілдіктерді беру үшін инвестициялық жобалар бойынша бекітілген ТЭН-ні, ол бойынша оң экономикалық қорытындыны және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қажет басқа да қорытындыларды ұсынады.
639-3. Бюджетті жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік кепілдіктерді беру үшін инвестициялық жобаларды іріктеуді жүзеге асырады.»;
642-тармақта:
«Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «Бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
«инвестициялық жобалардың экономикалық сараптамасының қорытындысы» деген сөздер «экономикалық қорытындылар» деген сөздермен ауыстырылсын;
«экономикалық сараптамалардың қорытындыларын» деген сөздер «экономикалық қорытындыларын» деген сөздермен ауыстырылсын;
643-тармақта «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
644-тармақта «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органмен бірлесе отырып,» деген сөздер «бюджетті жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган» деген сөздермен ауыстырылсын;
650-тармақтың 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы екінші және үшінші бөліктермен толықтырылсын:
«Банк кепілдігі қарыз шарты қолданылатын тұтас мерзімге бір рет беріледі және негізгі борыштың сомасын, сондай-ақ қарыз шартына сәйкес қарыз алушы жүзеге асыратын сыйақылардың, комиссиялардың, тұрақсыздық айыптарының (өсімпұл, айыппұл) және өзге де төлемдердің барлық сомаларын жабады.
Сақтандыру шарты қарыз алушыны дефолтқа және мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді мемлекеттің орындауына әкеп соқтыруы мүмкін жобалар бойынша тәуекелдерді сақтандыруды қамтамасыз етуге тиіс.»;
661-тармақтың бірінші және екінші бөліктерінде «мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
663-тармақта:
«Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «Бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
«бюджет комиссиясына» деген сөздер «Республикалық бюджет комиссиясына» деген сөздермен ауыстырылсын;
664-тармақта «Бюджет комиссиясы» деген сөздер «Республикалық бюджет комиссиясы» деген сөздермен ауыстырылсын;
665-тармақта «Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздер «Бюджеттік жоспарлау жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
759-тармақта:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«қарыз алу шарты немесе байланысты грант туралы келісімнің шеңберінде жасасқан келісімшарттарға төлемдер жүргізілген жағдайда осы келісімшарттарға сәйкес төлем жүргізілетін құжаттардың (орындалған жұмыстардың сертификаттары және/немесе сол немесе өзге қызметтердің берілгені туралы инвойстар, оның ішінде келісімшарттың талаптарында бұл көзделген жағдайларда, банктік кепілдіктердің көшірмелері) көшірмелері, олар бойынша бастапқы төлемдер жүргізу кезінде, одан кейінгі кез келген өзгерістер мен толықтырулары бар көшірмелерін қоса алғанда, осы келісімшарттардың көшірмелері, сондай-ақ егер, бұл қарыз алу шарты және байланысты грант туралы келісім бойынша рәсімдермен көзделген болса, келісімшарттар жасасуға арналған шетелдік қарыз берушінің ресми мақұлдамалар көшірмелерін;»;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша конкурстық комиссияның шешімі.»;
760-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ағымдағы қаржы жылының соңғы айында үкіметтік сыртқы қарыз қаражаттарын немесе байланысты грантты алуға арналған өтінімдерді ағымдағы қаржы жылының 15 желтоқсанына дейін қабылдайды.»;
81-тарауда:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«81-тарау. Мемлекет кепілгерлігімен қарыздар алу және оларды пайдалану, сондай-ақ мемлекет кепілгерлігі бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген республикалық бюджет қаражатын қайтару тәртібі»;
774-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«жоспарланған кезеңге мемлекет лимитін беру немесе кепілгерлігінің лимит көлемінің ұлғаюы бойынша ұсынысты, келесі қаржы жылының лимиті шегінде олар бойынша мемлекеттің лимитінің берілуі немесе кепілгерлігі көлемінің ұлғаюы мүмкін концессиялық жобалар тізімінің жобасын қалыптастырады және республикалық бюджеттік комиссияның қарауына енгізеді.»;
776-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктами 639-1, 639-2, 639-3 следующего содержания:
"639-1. Уполномоченный орган по государственному планированию рассматривает ТЭО по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий с учетом экономической экспертизы и направляет экономическое заключение по ним юридическим лицам, претендующим на получение государственной гарантии.
639-2. Юридические лица, претендующие на получение государственной гарантии, представляют в уполномоченный орган по бюджетному планированию утвержденное ТЭО по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий, положительное экономическое заключение по нему и другие заключения, необходимые в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
639-3. Уполномоченный орган по бюджетному планированию осуществляет отбор инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий.";
в пункте 642:
слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
слова "заключений экономической экспертизы инвестиционных проектов" заменить словами "экономических заключений";
слова "заключений экономических экспертиз" заменить словами "экономических заключений";
в пункте 643 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
в пункте 644 слова "по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета" заменить словами "по бюджетному планированию";
подпункт 1) пункта 650 дополнить частями второй и третьей следующего содержания:
"Гарантия банка предоставляется один раз на весь срок действия договора займа и покрывает сумму основного долга, а также все суммы вознаграждений, комиссий, неустоек (пеня, штраф) и иные платежи, осуществляемые заемщиком в соответствии с договором займа.
Договор страхования должен обеспечивать страхование рисков по проекту, которые могут привести к дефолту заемщика и выполнению государством обязательств по государственной гарантии.";
в частях первой и второй пункте 661 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
в пункте 663:
слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
слова "Бюджетную комиссию" заменить словами "Республиканскую бюджетную комиссию";
в пункте 664 слова "Бюджетная комиссия" заменить словами "Республиканская бюджетная комиссия";
в пункте 665 слова "по государственному планированию" заменить словами "по бюджетному планированию";
в пункте 759:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"в случае проведения платежей по заключенным в рамках договора займа или соглашения о связанном гранте контрактам, копии документов, на основании которых в соответствии с этими контрактами производится оплата (сертификаты выполненных работ и/или инвойсы о предоставлении тех или иных услуг, в том числе копии банковских гарантий, в случаях, если это предусмотрено условиями контракта), копии этих контрактов при проведении первоначального платежа по ним, включая копии с любыми дальнейшими изменениями и дополнениями, а также копии официальных одобрений иностранного заимодателя или донора на заключение контрактов, если это предусмотрено процедурами по договору займа или соглашением о связанном гранте;";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"решение конкурсной комиссии по закупу товаров, работ и услуг.";
пункт 760 дополнить частью второй следующего содержания:
"Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в последнем месяце текущего финансового года принимает заявки на снятие средств правительственного внешнего займа или связанного гранта до 15 декабря текущего финансового года.";
в главе 81:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 81. Порядок получения и использования займов под поручительства государства, а также возврата средств республиканского бюджета, выделенных на исполнение обязательств по поручительству государства";
пункт 774 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"формирует и вносит на рассмотрение республиканской бюджетной комиссии предложение по лимиту предоставления или увеличения объема лимита поручительств государства на планируемый период, проект перечня концессионных проектов, по которым возможно предоставление или увеличения объема лимита поручительства государства в пределах лимита очередного финансового года.";
пункт 776 изложить в следующей редакции:

«776. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган:
бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша құжаттамаға сараптама жүргізу және бағалау мәселелері жөніндегі мамандандырылған ұйымды тартады;
конкурстық құжаттаманы және концессия шартын келіседі;
концессия міндеттемелерінің қаржылық шекарасын және қабылдау артықшылығын белгілейді.»;
778-тармақтың екінші және төртінші абзацтарында «беру» деген сөздерден кейін «немесе лимит көлемінің ұлғаюын» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 779-1, 779-2-тармақтармен толықтырылсын:
«779-1. Кепілгерлік бойынша міндеттемелерді мемлекет орындаған жағдайда республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражатты орындау сақтандыру шарты негізінде жүргізіледі.
779-2. Мемлекет кепілгерлігі бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген республикалық бюджет қаражатын қайтаруды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган мен Банк арасында жасасқан тапсырма шарты негізінде Банк жүзеге асырады.»;
781-тармақта «концессиялық жобаның» деген сөздерден кейін «қаржылық» деген сөзбен толықтырылсын;
782-тармақтың бірінші абзацында «концессиялық жобаның» деген сөздерден кейін «қаржылық» деген сөзбен толықтырылсын;
9-қосымша алып тасталсын;
16-қосымшада:
кестенің 2-бағанында «Бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы» деген сөздер «Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары» деген сөздермен ауыстырылсын;
36-қосымшада:
Кестенің 6-бағанында «Ақылы қызметтердің қолма-кол ақшасын бақылау шоты бойынша» деген сөздер алып тасталсын;
6263-қосымшалар осы қаулының 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
66-қосымшада:
кестеде:
«, банктің қаласы» деген сөздер алып тасталсын;
«Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы» деген баған алып тасталсын;
67-қосымшада:
кестеде:
«, банктің қаласы» деген сөздер алып тасталсын;
«Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы» және «төлем кезеңі» деген бағандар алып тасталсын;
74-қосымшада:
«Мемлекеттік мекеме» деген бағанда «БСК» деген жолда «195301070» деген сандар алып тасталсын;
осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес 74-1-қосымшамен толықтырылсын;
93-қосымша осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. «Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қыркүйектегі № 885 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 39, 430-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 шілдедегі
№ 688 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
62-қосымша
__________________________________________________________________
_________________
(Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлімшесі)
Ақша алушыны ақша алушы анықтамасына енгізуге өтінім
Мемлекеттік мекеменің коды________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы_______________________________
Р/с
Ақша алушының атауы
Ақша алушының СТН
БСК
ЖСК
КБе (экономика секторы)
1
2
3
4
5
6
ММ басшысы ___________ ____________
(қолы)     (аты-жөні)
М.О.
ММ бас бухгалтері ___________ ___________
(қолы)    (аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 шілдедегі
№ 688 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
63-қосымша
__________________________________________________________________
_________________
(Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлімшесі)
Ақша алушыны ақша алушы анықтамасына енгізуге өтінім
Мемлекеттік мекеменің коды________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы_______________________________
Р/с
ИИСК енгізілген ақпарат (атауы, СТН, БСК, ЖСК, КБе)
Өзгертілуі қажет ақпарат (атауы, СТН, БСК, ЖСК, КБе)
1
2
3
ММ басшысы ___________ ____________
(қолы)     (аты-жөні)
М.О.
ММ бас бухгалтері ___________ ___________
(қолы)    (аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 шілдедегі
№ 688 қаулысына
3-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне

"776. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию:
привлекает специализированную организацию по вопросам проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии;
согласовывает конкурсную документацию и договор концессии;
устанавливает финансовые границы и приоритеты принятия концессионных обязательств.";
в абзацах втором и четвертом пункта 778 после слов "предоставления" дополнить словами "или увеличения объема лимита";
дополнить пунктами 779-1, 779-2 следующего содержания:
"779-1. В случае исполнения государством обязательств по поручительству, восполнение выделенных средств из республиканского бюджета производится на основании договора страхования.
779-2. Возврат средств республиканского бюджета, выделенных на исполнение обязательств по поручительству государства осуществляется Банком на основании договора поручения, заключенном между центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета и Банком в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 781 после слов "организует проведение" дополнить словом "финансовой";
в абзаце первом пункта 782 после слов "центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета по" дополнить словом "финансовой";
приложение 9 исключить;
в приложении 16:
в графе 2 таблицы слова "Движение остатков бюджетных средств" заменить словами "Используемые остатки бюджетных средств";
в приложении 36:
в графе 6 таблицы слова "по контрольному счету наличности платных услуг," исключить;
приложения 6263 изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему постановлению;
в приложении 66:
в таблице:
слова ", город банка" исключить;
графу "Наименование товаров (работ, услуг)" исключить;
в приложении 67:
в таблице:
слова ", город банка" исключить;
графы "Наименование товаров (работ, услуг)" и "период оплаты" исключить;
в приложении 74:
в графе "Государственное учреждение" строки "БИК" цифры "195301070" исключить;
дополнить приложением 74-1 согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 93 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2008 года № 885 "Об утверждении Правил консультативного сопровождения концессионных проектов" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 39, ст. 430).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2010 года № 688
Приложение 62
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
___________________________________________________________________
____________________
(территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на ввод получателя денег в справочник получателей денег
Код государственного учреждения __________________________________
Наименование государственного учреждения _________________________
№ п/п
Наименование
получателя денег
РНН
получателя денег
БИК
ИИК
Кбе (сектор экономики)
1
2
3
4
5
6
Руководитель ГУ           ____________         ____________
(подпись)            (Ф.И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ      ____________         ____________
(подпись)            (Ф.И.О.)
М.Ш.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2010 года № 688
Приложение 63
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
___________________________________________________________________
____________________
(территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на внесение изменений реквизитов получателя денег
Код государственного учреждения __________________________________
Наименование государственного учреждения _________________________
№ п/п
Информация, загруженная в
ИИСК (наименование, РНН,
БИК, ИИК, Кбе)
Информация, которую необходимо
изменить
(наименование, РНН, БИК, ИИК, Кбе)
1
2
3
Руководитель ГУ           ____________         ____________
(подпись)            (Ф.И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ      ____________         ____________
(подпись)            (Ф.И.О.)
М.Ш.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2010 года № 688

74-1-қосымша
Төлеуге берілетін шот №________
Күні 20_ж. «___» ___________
Мемлекеттік мекеме
Ақша алушы
ММ коды
Коды
Бск
Атауы
Атауы
СТН
СТН
АҚБ
Банк
БСК
ЖСК
Қаржыландыру көзі
БСК
Бюджет түрі
ЖСК
БСК шығыстары
Тауардың (жұмыстардың, қызметтердің коды)
БСК түсімдері
ТТК
Төлем мәртебесі
Төлемді тағайындау
Сомасы
Сомасын таратып жазу:
ЭСҚ
_______________________________________________________________
3-типі (1-Кәдімгі, 2-Жиынтық зейнетақы, 3-Жалақыны және т.б. дивидендтерді аудару, 4 - Әлеуметтік аударымдар);
Хабарламамен келісу (Жалақы) №-.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 шілдедегі
№ 688 қаулысына
4-қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
93-қосымша
Нысаналы трансферттер жөніндегі нәтижелер туралы
үлгі келісім
1. Тараптарды анықтау
«Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауы» (бұдан әрі - ЖТББӘ) атынан бірінші басшысы «Т.А.Ә.» бір тараптан және «облыстың республикалық маңызы бар қала, астананың әкімі, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі» атынан _ бірінші басшысы «Т.А.Ә.» (бұдан әрі - Әкім) бірлесіп төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты.
2. Келісім мәні, мақсаттары мен міндеттері
2.1 Осы Келісімге сәйкес _____ қаржы жылына арналған _______ бюджеттік бағдарлама бойынша ________ бюджетте көзделген нысаналы трансферттер шегінде тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу бойынша міндеттемені ЖТББӘ береді, ал Әкім өзіне қабылдайды.
2.2 Мақсаттар:
2.2.1
2.2.2
2.3 Міндеттер:
2.3.1
2.3.2
2.4 Тікелей нәтижелер:
2.4.1
2.4.2
(Мысал: магистралдық газ құбырын салу бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының көлемін орындау және оны белгіленген тәртіппен қаржыландыру, магистралды газ құбырын салуды іс жүзінде аяқтау және оны пайдалануға тапсыру жылу энергетикалық жүйесінің (магистралды газ құбырының) объектісін салуға бағытталған нысаналы даму трансферттері бойынша тікелей нәтижелер болып табылады.
Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша халыққа иммунопрофилактика өткізу, ересек гемотологиялық ауруларды химиялық терапиямен қамсыздандыру, халықты вакциналауды қамту және т.б.) тікелей нәтижелер болып табылады.
2.5 Түпкілікті нәтижелер:
2.5.1
2.5.2
(Мысал: жылу энергетика жүйесінің объектілері бойынша аймақты тұрақты газбен қамтамасыз ету, тұрғындардың әлеуметтік-экономикалық жағдайын арттыру, өндірісті дамыту мен жұмыс орындарын құру түпкілікті нәтиже болып табылады
Дәрілік заттарды вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып any бойынша халықтың ауруға шалдығу көрсеткіштерін төмендету, күтілетін өмір сүру ұзақтығын арттыру, медициналық қызметтердің сапасына шағымдарды төмендету және т.б.) түпкілікті нәтиже болып табылады.

Приложение 74-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Счет к оплате № ________
Дата "____" _______________ 20 ___ г.
Государственное учреждение
Получатель денег
Код ГУ
Код
КБе
Наименование
Наименование
РНН
РНН
ТПК
Банк
БИК
ИИК
Источник
финансирования
БИК
Вид бюджета
ИИК
КБК расходов
Код товаров
(работ, услуг)
КБК
поступлений
КНП
Статус платежа
Назначение платежа
Сумма
Сумма прописью:
ЭЦП
_________________________________________________________________
Тип 3 (1-Обычный, 2-Сводный пенсионный, 3-Перечисление З/п и
др. дивидентов, 4-Соц.отчисления);
Согласование с Уведомлением (ЗП) №-.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2010 года № 688
Приложение 93
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Типовое соглашение
о результатах по целевым трансфертам
1. Определение сторон
«Наименование администратора бюджетных программ вышестоящего бюджета» в лице первого руководителя «Ф.И.О.» (далее - АБПВБ), с одной стороны, и «Аким области (города республиканского значения, столицы), аким района (города областного значения), в лице первого руководителя «Ф.И.О.» (далее - Аким), заключили настоящее Соглашение о нижеследующем.
2. Предмет, цели и задачи Соглашения
2.1 АБПВБ передает, а Аким принимает на себя обязательство по достижению прямых и конечных результатов в пределах целевых трансфертов, предусмотренных в ________ бюджете по бюджетной программе __________ на ________ финансовый год согласно настоящего Соглашения.
2.2 Цели:
2.2.1
2.2.2
2.3 Задачи:
2.3.1
2.3.2
2.4 Прямые результаты:
2.4.1
2.4.2
(Пример: прямыми результатами по целевым трансфертам на развитие, направленным на строительство объекта теплоэнергетической системы (магистральный газопровод) являются выполнение объема строительно-монтажных работ по строительству магистрального газопровода и его финансирование в установленном порядке, фактическое завершение строительства магистрального газопровода и введение его в эксплуатацию.
По целевым текущим трансфертам, направленным на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов прямыми результатами являются приобретение иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения, обеспечение взрослых гематологических больных химиопрепаратами, охват вакцинацией населения и др.).
2.5 Конечные результаты:
2.5.1
2.5.2
(Пример: по объектам теплоэнергетической системы конечным результатом является стабильное газоснабжение региона, улучшение социально-экономического положения жителей, развитие производства и создание рабочих мест.
По закупу лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов конечным результатом является снижение показателей заболеваемости населения, увеличение ожидаемой продолжительности жизни, снижение жалоб населения на качество медицинских услуг и др.).

3. Нысаналы трансферттердің сомасы және төлем тәртібі
3.1. ______ облыс (республикалық маңызы бар қала, астана)/аудан (облыстық маңызы бар қала) үшін ______ бюджеттік бағдарламасы бойынша нысаналы трансферттің сомасы _______ мың теңгені құрайды, нысаналы трансферттер сомасының айлар бойынша бөлінуі осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын 1-қосымшада келтірілген.
3.2. ЖТББӘ-нің ________ облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)/ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті кірісіне нысаналы трансферттің сомасын аударуы:
- ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша Келісімнің 1-қосымшада келтірілген нысаналы трансферттер сомасының айлар бойынша бөлінуіне сәйкес айдың (қаңтар, 25-күнінен кешіктірмей) бірінші 5 жұмыс күнінде;
- нысаналы даму трансферттері бойынша Келісімнің 1-қосымшасында келтірілген нысаналы трансферттер сомасының айлар бойынша бөлінуіне сәйкес аударымдар осы Келісімнің 3.3-тармағына сәйкес 5 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
3.3. Жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансфертті төменгі тұрған бюджеттің кірісіне аудару үшін мынадай құжаттар қажет:
- Нысаналы трансферттер жөніндегі нәтижелер туралы Келісім;
- төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарлары.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4.1. Әкім:
- осы Келісімде келтірілген тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізуді толық көлемде және кепілдендірілген сапада, уақтылы қамтамасыз етуге;
- 10-тармақта көрсетілген мерзімде және нысанда ЖТБНӘ-ие тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізу туралы есепті ақпарат беріп отыруға;
- қызметтің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу тәуекелдерін басқару бойынша шараларды уақтылы қабылдауға;
- мемлекеттік орган қызметінің жоспарланған көрсеткіштеріне барынша табысты қол жеткізу үшін заңнамаға сәйкес барлық қажетті шараларды, оның ішінде қосымша іс-шаралар жүргізуді қолдануға;
- тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу үшін жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді уақтылы, тиімді және мақсатқа сай пайдалануға;
- республикалық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер есебінен орындалатын іс-шаралармен байланысты шығыстарды, объектілердің техникалық параметрлері, өндірістік қуаттары өзгерген жағдайларда жергілікті бюджеттен бірлесе қаржыландыруға;
- өткен жылы бөлінген нысаналы трансферттерді Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша пайдалануға (жете пайдалануға) рұқсат етілген сомасы қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (жете пайдаланылмаған) жағдайда, оларды бөлген жоғары тұрған бюджетке ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейін қайтаруға;
- өткен қаржы жылында республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің сомасы, ол бойынша ағымдағы қаржы жылында одан әрі пайдалану (жете пайдалану) туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе жергілікті атқарушы орган шешім қабылдамаса, жыл басына арналған бюджеттік қаражат қалдықтары есебінен ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейін оларды бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтаруға;
- мемлекеттік қаржылық бақылау органы нысаналы трансферттер сомасының мақсатқа сай пайдаланылмағанын айқындаған жағдайда, бақылау актісіне қол қойылғаннан кейін бір ай ішінде осы трансферттерді бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтаруға міндеттенеді.

3. Сумма целевых трансфертов и порядок оплаты
3.1. Сумма целевого трансферта по бюджетной программе ______ для ______ области (города республиканского значения, столицы)/района (города областного значения) составляет ________ тыс.тенге, распределение суммы целевого трансферта по месяцам приведено в приложении 1, которое является неотъемлемой частью данного Соглашения.
3.2. Перечисление АБПВБ суммы целевого трансферта в доход бюджета ______ области (города республиканского значения, столицы)/района (города областного значения) осуществляется:
- по целевым текущим трансфертам в первые 5 рабочих дней месяца (январь не позднее 25 числа) согласно распределения целевых трансфертов по месяцам, приведенных в Приложении 1 к Соглашению;
- по целевым трансфертам на развитие согласно распределения целевых трансфертов по месяцам, приведенных в Приложении 1 к Соглашении, в течении первых 5 рабочих дней согласно п. 3.3 настоящего Соглашения.
3.3. Для перечисления в доход нижестоящего бюджета целевого трансферта из вышестоящего бюджета необходимы документы:
- Соглашение о результатах по целевым трансфертам;
- индивидуальные планы финансирования по платежам.
4. Права и обязанности сторон
4.1. Аким обязуется:
- в полном объеме и гарантированном качестве, своевременно обеспечить достижение прямых и конечных результатов, приведенных в настоящем Соглашении.
- в указанные в п. 10 сроки и форме предоставлять отчетную информацию АБПВБ о фактическом достижении прямых и конечных результатов;
- своевременно принимать меры по управлению рисками недостижения запланированных показателей деятельности;
- предпринимать все необходимые меры, в том числе проведение дополнительных мероприятий, в соответствии с законодательством, для наилучшего достижения запланированных показателей деятельности государственного органа;
- своевременно, эффективно и целенаправленно использовать целевые трансферты, выделенные из вышестоящего бюджета, для достижения прямых и конечных результатов;
- финансировать из местного бюджета расходы, связанные с мероприятиями выполняемыми за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в случаях изменения технических параметров, производственных мощностей объектов;
- в случае неиспользования (недоиспользования) в течение финансового года сумм целевых трансфертов, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа за счет остатков бюджетных средств местных бюджетов, возвратить в вышестоящий бюджет, выделивший их, до 20 декабря текущего финансового года;
- в случае неиспользования (недоиспользования) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского или областного бюджета, по которым Правительством Республики Казахстан или местного исполнительного органа области не было принято решение о дальнейшем использовании (доиспользовании) в текущем финансовом году, возвратить в вышестоящий бюджет, выделивший их, до 1 марта текущего финансового года за счет остатков бюджетных средств на начало года;
- в случае выявления органом государственного финансового контроля нецелевого использования суммы целевых трансфертов, возвратить их в течение месяца после подписания акта контроля в вышестоящий бюджет, выделивший данные трансферты.

4.2. Әкімнің:
- ЖТББӘ-нен нысаналы трансферттердің уақтылы аударылуын;
- ЖТББӘ-нен нысаналы трансферттердің уақтылы аударылмауы жағдайында бұл туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін (аудан әкімі, бірінші басшы - облыс әкімін) хабардар етуге;
- нысаналы даму трансферттерін пайдалану кезінде үнем пайда болған жағдайда жергілікті атқарушы органдар үнемнің тиісті сомасын жоғары тұрған бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер есебінен жергілікті инвестициялық жобаларды іске асыру жүзеге асырылған бюджеттік бағдарламалардың нәтижелерінің көрсеткіштерін жақсартуға пайдалануға;
- ЖТББӘ-нің келісімі бойынша Келісімге өзгерістер енгізу жөнінде ұсыныс енгізуге құқығы бар.
4.3. ЖТББӘ:
- облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың/ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті кірісіне нысаналы трансферттің сомасын осы Келісімнің 3.2-тармағында көрсетілген мерзімде аударуға;
- жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен орындалатын іс-шаралардың мониторингін жүргізуге;
- конкурстық рәсімдерді уақтылы жүргізуге міндеттенеді1.
4.4. ЖТББӘ:
- Келісімнің қосымшасына сәйкес тікелей және түпкілікті нәтижелерге уақтылы, толық, сапалы қол жеткізуді талап етуге;
- мемлекеттік орган қызметінің көрсеткіштеріне қол жеткізу кемшіліктерін жедел жоюды, қызметтің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізбеу тәуекелдерін басқару бойынша шараларды уақтылы қабылдауды талап етуге;
- Үкіметті:
1) Әкімнің осы Келісімге сәйкес міндеттемелердің орындалғанын растайтын құжаттарды ұсынбағаны туралы;
2) Келісімге қосымшаға сәйкес олардың орындалуы үшін жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер бөлінген іс-шараларды әкім уақтылы және тиісінше орындамауы туралы;
- осы Келісімнің міндеттемелерін бұзған үшін әкімге әкімшілік шаралар қолдану туралы Үкіметке ұсыныс беру;
- осы Келісімге әкіммен келісу бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хабардар етуге құқылы.
5. Ресми хабарламалар
5.1. Егер Әкім Келісімді орындау кезінде нысаналы трансферттер шеңберінде тіке және соңғы нәтижелерге жету бойынша міндеттемелерді уақтылы орындауға кедергі болатын жағдайларға тап келсе, әкім кешіктірілу фактісі, оның болжамды ұзақтығы мен себебі туралы ЖТББӘ кідірмей хабардар етуі тиіс.
Бұл ретте, Келісімге өзгерістер енгізу осы Келісімнің 7-т. сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін.

4.2. Аким имеет право:
- требовать от АБПВБ своевременного перечисления целевых трансфертов;
- в случае несвоевременного перечисления АБПВБ целевых трансфертов информировать об этом Правительство Республики Казахстан (Аким района, первый руководитель - Акиму области);
- в случае образования экономии при использовании целевых трансфертов, выделенных в истекшем финансовом году из республиканского или областного бюджета, по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области, местные исполнительные органы вправе использовать до конца текущего финансового года соответствующую сумму экономии на улучшение показателей результатов бюджетных программ, по которым осуществлялось использование целевых трансфертов из вышестоящего бюджета;
- вносить предложения по внесению изменений в Соглашение по согласию АБПВБ.
4.3. АБПВБ обязуется:
- перечислить в доход бюджета _______ области (города республиканского значения, столицы)/района (города областного значения) сумму целевого трансферта в сроки, указанные в п. 3.2 настоящего Соглашения;
- проводить мониторинг мероприятий, выполняемых за счет целевых трансфертов из вышестоящего бюджета;
- своевременно проводить конкурсные процедуры1.
4.4. АБПВБ имеет право:
- требовать своевременного, полного, качественного достижения прямых и конечных результатов согласно приложению к Соглашению;
- требовать оперативного устранения недостатков достижения показателей деятельности государственного органа, своевременного принятия мер по управлению рисками недостижения запланированных показателей деятельности;
- информировать Правительство:
1) о не представлении Акимом документов, подтверждающих выполнение обязательств согласно данному Соглашению;
2) о несвоевременном и ненадлежащем исполнении Акимом мероприятий согласно приложению к Соглашению, для выполнения которых выделены целевые трансферты из вышестоящего бюджета;
- дать предложение в Правительство о принятии административных мер Акиму за нарушение обязательств данного Соглашения;
- вносить изменения и дополнения в данное Соглашение по согласованию с Акимом.
__________________________
1 Если конкурсные процедуры осуществляются администратором бюджетных программ вышестоящего бюджета
5. Официальные уведомления
5.1. Если в период выполнения Соглашения Аким столкнулся с условиями, мешающими своевременному выполнению обязательств по достижению прямых и конечных результатов в рамках целевых трансфертов, Аким должен незамедлительно уведомить АБПВБ о факте задержки, ее предположительной длительности и причине.
При этом, внесение изменений в Соглашение может осуществляться согласно п.7 настоящего Соглашения.

5.2. Бір Тарап екінші Тарапқа жіберетін кез келген хабарлама Келісімге сәйкес кейіннен хабарламаның түпнұсқасын жібере отырып, жеделхат немесе факс түрінде жіберілуі мүмкін.
6. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. ЖТББӘ өзіне алған міндеттемелер үшін қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес:
- нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімді уақтылы жасамағаны үшін;
- осы Келісімнің 3.2-тармағына сәйкес төменгі тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттерді уақытылы аудармағаны үшін;
- конкурстық рәсімдерді уақытылы өткізбегені үшін жауапты болады2.
6.2. Әкім өзіне алған міндеттемелерге Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес:
- осы Келісімге сәйкес нысаналы трансферттерді пайдаланғаны үшін;
- Келісімді уақтылы жасаспағаны үшін;
- тікелей және түпкілікті нәтижелерге нақты жету туралы есептік ақпаратты ұсынбағаны немесе уақтылы, толық ұсынбағаны үшін;
- мақсаттарға, міндеттерге, тікелей және түпкілікті нәтижелерге жетпегені үшін жауапкершілік тартады.
7. Келісімге өзгерістер енгізу
Келісімге өзгерістер енгізу мынадай жағдайларда:
- нысаналы трансферттер сомасы анықталған немесе түзетілгенде;
- осы Келісімге 1-қосымшада келтірілген нысаналы трансферттер сомасын айлар бойынша бөлулер түзетілгенде;
- бір бюджеттік бағдарлама шеңберінде объектілер арасында сомаларды қайта бөлу;
- күтпеген мән-жайлар туындаған жағдайда өзара келісім бойынша жүргізіледі.
8. Форс-мажорлық мән-жайлар
Тараптардың біреуі шартты толық немесе ішінара орындауды мүмкін емес ететін жағдайлар, атап айтқанда: тараптарға байланысты емес өрт, дүлей апаттар, әскери қақтығыстардың барлық түрлері және баска да тежеусіз күштік мүмкін жағдайлары туындаған кезінде Міндеттемелердің орындалу мерзімі осы жағдайлардың әрекеті ішіндегі уақытқа ұзартылады.
9. Дауларды шешу
9.1. Осы Келісімнен туындайтын немесе оған байланысты кез келген дау мен келіспеушілік ЖТББӘ бірінші басшысы мен әкім арасында өзара келіссөздер жүргізу жолымен шешілетін болады.
9.2. ЖТББӘ және әкім:
- олардың арасындағы өзара қолайлы шешімді іздеу мақсатында туындаған мәселенің талдануын қамтамасыз етуге;
- олардың арасындағы өзара қолайлы шешімді таппаған жағдайда Премьер - Министрге туындаған жағдай туралы ұсыныс енгізуге тиіс.
10. Есепті ұсыну нысаны мен мерзімі
10.1 Әкім 2,3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тікелей және түпкілікті нәтижелерге нақты жету туралы аралық және қорытынды есепті ЖТББӘ және бюджета атқару бойынша орталық уәкілетті органға ұсынады.
10.2 Әкімнің тікелей және түпкілікті нәтижелерге нақты жету туралы аралық есебі ағымдағы жылғы 30 шілдеден кешіктірілмей жарты жылдық қорытынды бойынша берілуі тиіс.
10.3 Әкімнің тікелей және түпкілікті нәтижелерге нақты жету туралы қорытынды есебі келесі қаржы жылының 15 ақпанынан кешіктірілмей ұсынылуы тиіс.*

5.2. Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой Стороне в соответствии с Соглашением, может высылаться в виде письма, телеграммы или факса с последующим направлением оригинала уведомления.
6. Ответственность сторон
6.1. АБПВБ несет ответственность за взятые на себя обязательства в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан:
- за несвоевременное заключение соглашения о результатах по целевым трансфертам;
- за несвоевременное перечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с пунктом 3.2 настоящего Соглашения;
- за несвоевременное проведение конкурсных процедур2.
6.2. Аким несет ответственность за взятые на себя обязательства в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан:
- за использование целевых трансфертов не в соответствии с настоящим Соглашением;
- за несвоевременное заключение Соглашения;
- за не представление или несвоевременное, неполное представление отчетной информации о фактическом достижении прямых и конечных результатов;
- за недостижение целей, задач, прямых и конечных результатов.
_______________________
2 Если конкурсные процедуры осуществляются администратором бюджетных программ вышестоящего бюджета
7. Внесение изменений в Соглашение
Внесение изменений в Соглашение производится в случаях:
- уточнения или корректировки сумм целевого трансферта;
- корректировки распределения сумм целевых трансфертов по месяцам, приведенных в приложении 1 настоящего Соглашения;
- перераспределение сумм между объектами в пределах одной бюджетной программы;
- по взаимному согласию в случае возникновения не предвиденных обстоятельств.
8. Форс-мажорные обстоятельства
При возникновении обстоятельств, которые делают полностью или частично невозможным выполнение договора одной из сторон, а именно: пожар, стихийное бедствие, военные действия всех видов и другие возможные обстоятельства непреодолимой силы, не зависящие от сторон, сроки выполнения обязательств продлеваются на то время, в течение которого действуют эти обстоятельства.
9. Разрешение споров
9.1. Любой спор или разногласие, которое может возникнуть из настоящего Соглашения или связанное с ним, будут решаться путем проведения переговоров между первым руководителем АБПВБ и Акимом.
9.2. АБПВБ и Аким должны:
- обеспечить обсуждение возникшего вопроса с целью поиска взаимоприемлемого решения между собой;
- в случае не нахождения взаимоприемлемого решения между собой вносить предложение Премьер-Министру о возникшей ситуации.
10. Форма и сроки представления отчета
10.1. Аким представляет АБПВБ и в Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета промежуточный и итоговый отчет о фактическом достижении прямых и конечных результатов по формам согласно приложениям 2, 3.
10.2. Промежуточный отчет Акима о фактическом достижении прямых и конечных результатов должен представляться по итогам полугодия не позднее 30 июля текущего года.
10.3. Итоговый отчет Акима о фактическом достижении прямых и конечных результатов должен быть представлен не позднее 15 февраля следующего финансового года.*

11. Қолданылу мерзімі
Келісім қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және ағымдағы жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
12. Заңды мекен жайлары мен банктік деректемелері
Екі тараптың банктік деректемелері көрсетіледі.
____________________             _____________________
(қолы)                            (қолы)
Мемлекеттік органның бірінші     Облыстың (республикалық маңызы
басшысы - жоғары тұрған          бар қаланың, астананың),
бюджеттік бағдарламалар          ауданның (облыстық маңызы бар
әкімшісі                         қаланың) әкімі.
М.О.                             М.О.
Ауданның (облыстың маңызы бар қалалардың) бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жоғары тұрған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне тікелей және түпкілікті нәтижелерге іс жүзінде қол жеткізілгендігі туралы аралық және қорытынды есепті көрсетілген мерзімге 10 күн қалғанға дейін ұсынуы тиіс.
_________________________
1 Егер конкурстың рәсімдерді жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жүзеге асырса
2 Егер конкурстың рәсімдерді жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жүзеге асырса
Нысаналы трансферттер бойынша
нәтижелер туралы Үлгі келісімге
1-қосымша
Нысаналы трансферттер сомаларын айлар бойынша бөлу
_______________________________________
Нысаналы трансферттер атауы
Бюджеттің түрі ______________________
Кезеңі ______________________________
Бөлінген нысаналы трансферттер сомасы _______________
Өлшем бірлігі _______________________
Бағдарлама Кіші бағдарлама Барлығы Қаңтар Ақпан Наурыз Сәуір Мамыр Маусым Шілде Тамыз Қыркүйек Қазан Қараша Желтоқсан
М.О.
Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің басшысы ___________  ________________
(қолы)         (ТАЖ)
М.О.
Облыс (республикалық маңызы бар кала.астана),
аудан (облыстық маңызы бар кала) әкімі __________ _____________
(қолы)       (ТАЖ)
Нысаналы трансферттер бойынша
нәтижелер туралы Үлгі келісімге
2-қосымша
Нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізулер
туралы аралық есеп
20 __ ж. «___» __________
Мемлекеттік органның атауы _____________________
Нысаналы трансферттің атауы ____________________
Есеп кезеңі ____________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражаттар сомасы _____________
_________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
___________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды
Р/с
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштер атауы (жоспардағы іс-шаралар)
Іс-шаралардың нақты орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
Жоспар мың теңгемен
Факті мың теңгемен
Ауытқуы мың теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
М.О.
Әкім __________________ ____________________
(Т.А.Ә)                (қолы)
Бірінші басшы -
төмен тұрған бюджеттің
бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі _______________ __________________
(Т.А.Ә)            (қолы)
Нысаналы трансферттер бойынша
нәтижелер туралы Үлгі келісімге
3-қосымша
Нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізулер
туралы аралық есеп
20 __ ж. «___» __________
Мемлекеттік органның атауы _____________________
Нысаналы трансферттің атауы ____________________
Есеп кезеңі ____________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражаттар сомасы _____________
_________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
___________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды
Р/с
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштер атауы (жоспардағы іс-шаралар)
Іс-шаралардың нақты орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
Жоспар мың теңгемен
Факті мың теңгемен
Ауытқуы мың теңгемен
Түпкілікті нәтиже
Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)
Нәтижелерге нақты қол жеткізу
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
М.О.
Әкім __________________ ____________________
(Т.А.Ә)                (қолы)
Бірінші басшы -
төмен тұрған бюджеттің
бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі _______________ __________________
(Т.А.Ә)            (қолы)

11. Срок действия
Соглашение вступает в силу с момента его подписания и действует до 31 декабря текущего года.
12. Юридические адреса и банковские реквизиты
Указываются банковские реквизиты двух сторон.
_____________                          ____________
(подпись)                             (подпись)
Первый руководитель       Аким области (города
государственного          республиканского значения, столицы),
органа - администратора   района (города областного значения)
бюджетных программ        М.П.
вышестоящего бюджета
М.П.
* Администраторы бюджетных программ районов (городов областного значения) должны представляться промежуточный и итоговый отчеты о фактическом достижении прямых и конечных результатов за 10 дней до указанного срока администратору бюджетных программ вышестоящего бюджета
Приложение 1
к Типовому соглашению
о результатах по целевым трансфертам
Распределение сумм целевых трансфертов по месяцам
_________________________________________________
наименование целевого трансферта
Период ________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета __________
Ед. измерения _______________________
Прог-
рамма
Под-
прог-
рамма
Всего
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
М.П.
Руководитель
администратора бюджетных
программ вышестоящего бюджета  _____________          ____________
(подпись)                Ф.И.О.
М.П.
Аким области
(города республиканского
значения, столицы), района
(города областного значения)   _____________          ____________
(подпись)                Ф.И.О.
Приложение 2
к Типовому соглашению
о результатах по целевым трансфертам
Промежуточный отчет
о достижении показателей результатов
"____" ___________ 20__ г.
Наименование государственного органа ____________________
Наименование целевого трансферта ________________________
Период отчета ___________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета ________
_______________________________________
(наименование бюджетной программы)
_______________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
п/п
Прямой результат
Наименование
показателей
(планируемые
мероприятия)
Фактическое
выполнение
мероприятий,
стадия
достижения
результатов
Причины
недостижения
результатов
План
в тыс.
тенге
Факт
в тыс.
тенге
Отклонение
в тыс.тенге
1
2
3
4
5
6
7
М.П.
Аким                           ___________       ____________
(Ф.И.О.)          (подпись)
Первый руководитель -
администратор бюджетных
программ нижестоящего бюджета   ___________       ____________
(Ф.И.О.)          (подпись)
Приложение 3
к Типовому соглашению
о результатах по целевым трансфертам
Итоговый отчет
о достижении показателей результатов
"____" _________ 20___г.
Наименование государственного органа _____________________
Наименование целевого трансферта _________________________
Период отчета ____________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета _________
________________________________________
(наименование бюджетной программы)
________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
п/п
Прямой результат
Наименование
показателей
(планируемые
мероприятия)
Фактическое
выполнение
мероприятий,
стадия
достижения
результатов
Причины
недостижения
результатов
План
в тыс.
тенге
Факт
в тыс.
тенге
Отклонение
в тыс.
тенге
Конечный результат
Запланированные показатели
(мероприятия)
Фактическое
достижение
результатов
Причины
недостижения
результатов
М.П.
Аким                           ___________       ____________
(Ф.И.О.)          (подпись)
Первый руководитель -
администратор бюджетных
программ нижестоящего бюджета   ___________       ____________
(Ф.И.О.)          (подпись)