Үлестік құрылыстың проблемалық мәселелерін шешу жөніндегі бірыңғай үйлестіру кеңесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 18 тамыздағы № 823 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 970 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 № 970 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес құрамда Үлестік құрылыстың проблемалық мәселелерін шешу жөніндегі бірыңғай үйлестіру кеңесі құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Үлестік құрылыстың проблемалық мәселелерін шешу жөніндегі бірыңғай үйлестіру кеңесі туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 823 қаулысына
қосымша
Үлестік құрылыстың проблемалық мәселелерін шешу жөніндегі
бірыңғай үйлестіру кеңесінің
құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары, төрағаның орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Азаматтық және әкімшілік істер жөніндегі қадағалау сот алқасының судьясы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының «Сырбар» сыртқы барлау қызметі директорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары
Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары
Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 823 қаулысымен
бекітілген
Үлестік құрылыстың проблемалық мәселелерін шешу жөніндегі
бірыңғай үйлестіру кеңесі туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Үлестік құрылыстың проблемалық мәселелері жөніндегі бірыңғай үйлестіру кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.

Об образовании Единого координационного совета по решению проблемных вопросов долевого строительства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2010 года № 823. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2014 года № 970
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Единый координационный совет по решению проблемных вопросов долевого строительства в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Едином координационном совете по решению проблемных вопросов долевого строительства.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 августа 2010 года № 823
Состав
Единого координационного совета по решению
проблемных вопросов долевого строительства
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель Генерального прокурора Республики Казахстан, заместитель председателя (по согласованию)
директор Департамента архитектуры, градостроительства и строительства Министерства регионального развития Республики Казахстан, секретарь
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр регионального развития Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
судья надзорной судебной коллегии по гражданским и административным делам Верховного Суда Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (по согласованию)
первый заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель директора Службы внешней разведки «Сырбар» Республики Казахстан (по согласованию)
первый заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
первый заместитель акима города Астаны
заместитель акима города Алматы
председатель Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан
председатель Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 августа 2010 года № 823
Положение
о Едином координационном совете
по решению проблемных вопросов долевого строительства
1. Общие положения
1. Единый координационный совет по решению проблемных вопросов долевого строительства (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.

2. Кеңес қызметінің мақсаты үлестік құрылыстың проблемалық мәселелерін шешу болып табылады.
3. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясынзаңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Кеңестің негізгі міндеттері мен құқықтары
4. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) үлестік құрылыстың проблемалық мәселелерін шешу;
2) үлестік құрылыс және үлескерлердің құқықтарын қорғау саласындағы заңнаманы жетілдіру;
3) үлескерлерге және мемлекетке жосықсыз құрылыс салушылардың қылмыстық іс-әрекеттерінен келтірілген зиянның орнын толтыру, жосықсыз құрылыс салушылар ұрлаған мүліктің, оның ішінде елден тысқары іздестіру тиімділігін арттыру және олар қылмыстық жолмен алған табыстарды заңдастырудың алдын алу жөнінде ұсыныстарды әзірлеу болып табылады.
5. Кеңес өзіне жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін өз құзыреті шегінде:
1) мемлекеттік органдармен, қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасауға, сондай-ақ жұмыс топтарын ұйымдастыруға;
2) сараптамалар мен консультациялар жүргізу үшін мемлекеттік органдар мен ұйымдардан тиісті бейіндегі мамандар тартуға;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдар мен ұйымдардан Кеңестің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат сұратуға және алуға құқылы
3. Кеңестің қызметін ұйымдастыру
6. Кеңесті төраға - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі басқарады, ол оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын Кеңес төрағасы орынбасарларының бірі орындайды.
7. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
Кеңестің жұмыс органы Кеңестің жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Кеңес отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар Кеңестің отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса Кеңестің мүшелеріне жіберілуі тиіс.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
8. Кеңестің жұмыс органы:
1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен;
2) Кеңестің шешімдерін орындауды қамтамасыз етеді және бақылайды;
3) Кеңес мүшелерінің және оның қызметіне тартылған мамандардың жұмысын үйлестіреді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
9. Кеңес отырысы өткізілгеннен кейін Кеңес хатшысы хаттама ресімдейді. Хатшы Кеңес мүшесі болып табылмайды.

2. Целью деятельности Совета является решение проблемных вопросов долевого строительства.
3. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией,  законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи и права Совета
4. Основными задачами Совета являются выработка предложений по:
1) решению проблемных вопросов долевого строительства;
2) совершенствованию законодательства в сфере долевого строительства и защиты прав дольщиков;
3) возмещению ущерба причиненного преступными действиями недобросовестных застройщиков дольщикам и государству, а также повышению эффективности розыска похищенного недобросовестными застройщиками имущества, в том числе за пределами страны, и предотвращению легализации ими доходов, полученных преступным путем.
5. Совет в пределах своей компетенции для осуществления возложенных на нее задач вправе:
1) взаимодействовать с государственными органами, общественными объединениями, а также образовывать рабочие группы;
2) привлекать для проведения экспертиз и консультаций специалистов соответствующего профиля из государственных органов и организаций;
3) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов и организаций информацию по вопросам, входящим в компетенцию Совета.
3. Организация деятельности Совета
6. Совет возглавляет председатель - Премьер-Министр Республики Казахстан, который руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует его работу, осуществляет общий контроль над реализацией его решений.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет один из заместителей председателя Совета.
7. Рабочим органом Совета является Министерство регионального развития Республики Казахстан.
Рабочий орган Совета осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Совета, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Совета, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Совета за три рабочих дня до проведения заседания Совета с приложением проекта протокола.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
8. Рабочий орган Совета:
1) исключен постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329;
2) обеспечивает и контролирует выполнение решений Совета;
3) координирует работу членов Совета и привлеченных к ее деятельности специалистов.
9. После проведения заседания Совета секретарь Совета оформляет протокол. Секретарь не является членом Совета.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
10. Кеңес отырыстарында қаралатын мәселелердің тізбесі қажеттілігіне қарай жасалады.
11. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
12. Кеңестің отырысын төраға өз бастамасы бойынша, Кеңес төрағасы орынбасарының бастамасы бойынша не Кеңес мүшесінің бастамасы бойынша Кеңеске қарауға ұсынылатын материалдар негізінде шақырады.
13. Кеңестің шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға Кеңес мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру Кеңес отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Кеңес мүшелерiнiң ерекше пiкiр білдіруге құқығы бар, оны бiлдiрген жағдайда, ол жазбаша түрде жазылуы және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген Кеңес отырысының есеп-хатына қоса берілуі тиiс.
Кеңестің отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтары негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, Кеңестің хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын Кеңес мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Кеңес мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
14. Кеңестің шешімі ұсынымдық сипатқа ие.
15. Дауыс беру парақтарымен қоса, Кеңес материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды Кеңестің жұмыс органы жүзеге асырады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
16. Кеңестің отырыстары айына кемінде бір рет өткізіледі және егер оларға оның мүшелерінің жалпы санының кемінде жартысы қатысса, заңды болып саналады. Шұғыл шешім қабылдау қажет болған жағдайда, төрағаның шақыруымен Кеңестің кезектен тыс отырысы өткізілуі мүмкін.
4. Кеңестің қызметін тоқтату
17. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі Кеңестің қызметін тоқтату үшін негіз болып табылады.

Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
10. Перечень вопросов для рассмотрения на заседаниях Совета составляется по мере необходимости.
11. Исключен постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
12. Заседание Совета созывается председателем по собственной инициативе, инициативе заместителя председателя Совета либо по инициативе члена Совета на основании материалов, предлагаемых на рассмотрение Совета.
13. Решения Совета принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Совета. Голосование проводится путем заполнения на заседании Совета листа голосования по форме согласно приложению к Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Совета имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Совета, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний Совета и на основании листов голосования в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Совета направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Совета для согласования.
Члены Совета после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
14. Решения Совета носят рекомендательный характер.
15. Учет и хранение материалов и протокольных решений Совета с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Совета.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
16. Заседания Совета проводятся не реже одного раза в месяц и считаются правомочными, если на них присутствует не менее половины от общего числа его членов. В случаях, когда необходимо принятие срочного решения, возможно проведение внеочередного заседания Совета по созыву председателя.
4. Прекращение деятельности Совета
17. Основанием для прекращения деятельности Совета является решение Правительства Республики Казахстан.