Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 60 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 883 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 60 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 9, 108-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 60
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2010 года № 883
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 60 «О Стратегическом плане Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2010-2014 годы» (САПП Республики Казахстан 2010 г., № 9, ст. 108) следующие изменения и дополнения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы жай-күйді талдау және тиісті қызмет салаларының (сфералардың) даму үрдістері» деген 2-бөлімде:
«Негізгі инфрақұрылымдық жобалар» деген кесте мынадай редакцияда жазылсын:
«
Р/с №
Жобалар
Ұзындығы, км
Құны, млрд. теңге
Қаржыландыру көзі
Іске асыру мерзімі
Темір жол желілерін салу
1
Өзен-Түрікменстанмен мемлекеттік шекара

в Стратегическом плане Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2010-2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2: «Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности»:
таблицу «Основные инфраструктурные проекты» изложить в следующей редакции:
«
п/п
Проекты
Протяженность км
Стоимость
млрд. тг.
Источник
финансирования
Сроки
реализации
Строительство железнодорожных линий
1
Узень - гос.
граница с
Туркменистаном

1.1 -мақсатта:
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
«4-1) 2015 жылға қарай көлік бойынша жалпы қосылған құнның өсуін 63 %-ға, 2008 ж. - « - », 2009 ж. - 8,3 %-ға, 2010 ж. - « - », 2011 ж. - « - », 2012 ж. - « - », 2013 ж. - « - », 2014 ж. - « - », 2015 ж. - 63 %-ға жеткізу үшін көлік-коммуникациялық кешеннің негізгі көрсеткіштерін ұлғайту»;
1.1.1-міндетте:
1)тармақшада:
«2010» деген бағандағы «666» деген сандар «422» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «229» деген сандар «1 045» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012» деген бағандағы «2 247» деген сандар «1 395» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы «2 874» деген сандар «2 774» деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «3 826» деген сандар «1 508» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «3 291» деген сандар «2 460» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012» деген бағандағы «2 835» деген сандар «2 927» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағандағы «4 966» деген сандар «5 187» деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «8 362» деген сандар «7 953» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «8 591» деген сандар «8 898» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012» деген бағандағы «9 810» деген сандар «10 183» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағандағы «11 387» деген сандар «11 937» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы «12 965» деген сандар «14 538» деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «104» деген сандар «116» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «102» деген сандар «114» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012» деген бағандағы «98» деген сандар «112» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағандағы «95» деген сандар «110» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы «90» деген сандар «108» деген сандармен ауыстырылсын;
1.1.2-міндетте:
«Салынған жаңа темір жолдар» деген жолда:
«2010» бағандағы «14» деген сандар « - » деген белгімен ауыстырылсын;
«2011» бағандағы «436» деген сандар «146» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
Электрлендірілген темір жолдар
км
-
-
-
392
-
-
-
деген жол алынып тасталсын;
1.1.3-міндетте:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Халықаралық әуе қатынастарының санын 2008 жылы - « - », 2009 жылы - « - », 2010 жылы - 6 бірлікке, 2011 жылы - 6 бірлікке, 2012 жылы - 11 бірлікке, 2013 жылы - 14 бірлікке, 2014 жылы - 16 бірлікке ұлғайту.»;
3) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «90» деген сандар «94» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «88» деген сандар «92» деген сандармен ауыстырылсын;

в цели 1.1:
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
«4-1) Увеличение основных показателей транспортно-коммуникационного комплекса для достижения к 2015 году роста валовой добавленной стоимости по транспорту на 63 %», на 2008 г. - « - », 2009 г. - 8,3 %, 2010 г. - « - », 2011 г. - « - », 2012 г. - « - », 2013 г. - « - », 2014 г. - « - », 2015 г. - 63 %»;
в задаче 1.1.1:
в подпункте 1):
в графе «2010» цифры «666» заменить цифрами «422»;
в графе «2011» цифры «229» заменить цифрами «1 045»;
в графе «2012» цифры «2 247» заменить цифрами «1 395»;
в графе «2014» цифры «2 874» заменить цифрами «2 774»;
в подпункте 2):
в графе «2010» цифры «3 826» заменить цифрами «1 508»;
в графе «2011» цифры «3 291» заменить цифрами «2 460»;
в графе «2012» цифры «2 835» заменить цифрами «2 927»;
в графе «2013» цифры «4 966» заменить цифрами «5 187»;
в подпункте 3):
в графе «2010» цифры «8 362» заменить цифрами «7 953»;
в графе «2011» цифры «8 591» заменить цифрами «8 898»;
в графе «2012» цифры «9 810» заменить цифрами «10 183»;
в графе «2013» цифры «11 387» заменить цифрами «11 937»;
в графе «2014» цифры «12 965» заменить цифрами «14 538»;
в подпункте 4):
в графе «2010» цифры «104» заменить цифрами «116»;
в графе «2011» цифры «102» заменить цифрами «114»;
в графе «2012» цифры «98» заменить цифрами «112»;
в графе «2013» цифры «95» заменить цифрами «110»;
в графе «2014» цифры «90» заменить цифрами «108»;
в задаче 1.1.2:
в строке «Построено новых ж/д дорог»:
в графе «2010» цифры «14» заменить знаком « - »;
в графе «2011» цифры «436» заменить цифрой «146»;
строку:
электрифицировано ж/д
дорог
км
-
-
-
392
-
-
-
исключить;
в задаче 1.1.3:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) Увеличение числа международных воздушных сообщений, на 2008 г. - « - », 2009 г. - « - », 2010 г. - 6 ед., 2011 г. - 6 ед., 2012 г. - 11 ед., 2013 г. - 14 ед., 2014 г. - 16 ед.»;
в подпункте 3):
в графе «2010» цифры «90» заменить цифрами «94»;
в графе «2011» цифры «88» заменить цифрами «92»;

«2012» деген бағандағы «89» деген сандар «90» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағандағы «88» деген сандар «89» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы «87» деген сандар «88» деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «60» деген сандар «64» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «59» деген сандар «62» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012» деген бағандағы «58» деген сандар «60» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағандағы «57» деген сандар «58» деген сандармен ауыстырылсын;
1.1.4-міндетте:
1) тармақшада:
«2013» деген бағандағы «25,5» деген сандар «13,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы «34» деген сандар «13,5» деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «94» деген сандар «109» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «92» деген сандар «109» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012» деген бағандағы «90» деген сандар «108» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағандағы «88» деген сандар «108» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы «86» деген сандар «107» деген сандармен ауыстырылсын;
1.1.5-міндет алынып тасталсын;
«Көлік процестерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген 2-стратегиялық бағытта:
2.1-мақсатта:
3), 4), 5) тармақшалар алынып тасталсын;
2.1.2-міндетте:
2) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «5 848» деген сандар «4 913» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «6 839» деген сандар «6 598» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012» деген бағандағы «8 720» деген сандар «7 883» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағандағы «10 504» деген сандар «9 637» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы «13 175» деген сандар «12 238» деген сандармен ауыстырылсын;
2.1.3-міндетте:
1)тармақшада:
«2010» деген бағандағы «4» деген сандар « - » деген белгімен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «4» деген сандар « - » деген белгімен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «600» деген сандар «300» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «600» деген сандар «300» деген сандармен ауыстырылсын;
«2012» деген бағандағы «600» деген сандар «300» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағандағы «600» деген сандар «300» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы «600» деген сандар «300» деген сандармен ауыстырылсын;
2.1.4-міндетте:
1) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «1» деген сандар « - » деген белгімен ауыстырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) еуропалық авиациялық талаптардың нормаларын көздейтін азаматтық авиация саласындағы нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізу, 2008 ж. - « - », 2009 ж. - « - », 2010 жылы - 1 бірлікке, 2011 жылы - 2 бірлікке, 2012 жылы - 2 бірлікке, 2013 жылы - 2 бірлікке, 2014 жылы - 2 бірлікке.»;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) сертификаттау және инспекциялық жұмыстар, 2008 жылы - « - », 2009 жылы - « - », 2010 жылы - « - » бірлікке, 2011 жылы - « - » бірлікке, 2012 жылы - 26 бірлікке, 2013 жылы - 26 бірлікке, 2014 жылы - 26 бірлікке.»;
2.1.5-міндетте:
1)тармақшада:
«2010» деген бағандағы «4» деген сан « - » белгімен ауыстырылсын;
«2011» деген бағандағы «4» деген сан « - » белгімен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
«2010» деген бағандағы «2» деген сан « - » белгімен ауыстырылсын;
«2014» деген бағандағы « - » деген белгі «2» деген санмен ауыстырылсын;
3) тармақша алынып тасталсын;
4) тармақшада:
«2011» бағандағы «7» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетін дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:
3.1-мақсатта:
1) тармақшада:
«темір жол көлігі*» деген жол алынып тасталсын;
«автокөлік*» деген жол алынып тасталсын;
2) тармақшада:
«темір жол көлігі*» деген жол алынып тасталсын;
«азаматтық авиация*» деген жол алынып тасталсын;
«автокөлік*» деген жол алынып тасталсын;

в графе «2012» цифры «89» заменить цифрами «90»;
в графе «2013» цифры «88» заменить цифрами «89»;
в графе «2014» цифры «87» заменить цифрами «88»;
в подпункте 4):
в графе «2010» цифры «60» заменить цифрами «64»;
в графе «2011» цифры «59» заменить цифрами «62»;
в графе «2012» цифры «58» заменить цифрами «60»;
в графе «2013» цифры «57» заменить цифрами «58»;
в задаче 1.1.4:
в подпункте 1):
в графе «2013» цифры «25,5» заменить цифрами «13,5»;
в графе «2014» цифры «34» заменить цифрами «13,5»;
в подпункте 2):
в графе «2010» цифры «94» заменить цифрами «109»;
в графе «2011» цифры «92» заменить цифрами «109»;
в графе «2012» цифры «90» заменить цифрами «108»;
в графе «2013» цифры «88» заменить цифрами «108»;
в графе «2014» цифры «86» заменить цифрами «107»;
задачу 1.1.5 исключить;
в стратегическом направлении 2: «Обеспечение безопасности транспортных процессов»:
в цели 2.1:
строки и подпункты 3), 4), 5) исключить;
в задаче 2.1.2:
в подпункте 2):
в графе «2010» цифры «5 848» заменить цифрами «4 913»;
в графе «2011» цифры «6 839» заменить цифрами «6 598»;
в графе «2012» цифры «8 720» заменить цифрами «7 883»;
в графе «2013» цифры «10 504» заменить цифрами «9 637»;
в графе «2014» цифры «13 175» заменить цифрами «12 238»;
в задаче 2.1.3:
в подпункте 1):
в графе «2010» цифру «4» заменить знаком « - »;
в графе «2011» цифру «4» заменить знаком « - »;
в подпункте 2):
в графе «2010» цифры «600» заменить цифрами «300»;
в графе «2011» цифры «600» заменить цифрами «300»;
в графе «2012» цифры «600» заменить цифрами «300»;
в графе «2013» цифры «600» заменить цифрами «300»;
в графе «2014» цифры «600» заменить цифрами «300»;
в задаче 2.1.4:
в подпункте 1):
в графе «2010» цифру «1» заменить знаком « - »;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) внесение изменений в нормативные правовые акты в сфере гражданской авиации, предусматривающие нормы европейских авиационных требований, на 2008 г. - « - », 2009 г. - « - », 2010 г. - 1 ед., 2011 г. - 2 ед., 2012 г. - 2 ед., 2013 г. - 2 ед., 2014 - 2 ед.»;
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
«3-1) сертификационные и инспекционные работы, на 2008 г. - « - », 2009 г. - « - », 2010 г. - « - », 2011 г. - « - », 2012 г. - 26 ед., 2013 г. - 26 ед., 2014 г. - 26 ед.»;
в задаче 2.1.5:
в подпункте 1):
в графе «2010» цифру «4» заменить знаком « - »;
в графе «2011» цифру «4» заменить знаком « - »;
в подпункте 2):
в графе «2010» цифру «2» заменить знаком « - »;
в графе «2014» знак « - » заменить цифрой «2»;
подпункт 3) исключить;
в подпункте 4):
в графе «2011» цифру «7» заменить цифрой «6»;
в стратегическом направлении 3: Развитие транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан:
в цели 3.1:
в подпункте 1):
строку «железнодорожный транспорт*» исключить;
строку «автотранспорт*» исключить;
в подпункте 2):
строку «железнодорожный транспорт*» исключить;
строку «гражданская авиация*» исключить;
строку «автотранспорт*» исключить;

3.1.1-міндетте:
1) тармақша алынып тасталсын;
ескертпедегі «*саланың субъектілерінің қаржы-шаруашылық жоспарына сәйкес» деген сөздер алынып тасталсын;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Тәуекелдерді басқару» деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы жиырмасыншы бөлікпен толықтырылсын:
«Сондай-ақ көлік саласы шеңберінде ер адамдар мен әйелдердің ерекшелігін және гендерлік аспектілерін ескере отырып, олардың тең құқықтары мен тең мүмкіндіктері ойдағыдай іске асырылып жатқанын атап өткен жөн: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіндегі әйелдер саны қызметкерлердің нақты санының 40 %-ын құрайды.»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 6-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 883 қаулысына
қосымша
6. Бюджеттік бағдарламалар Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 «Көлік және коммуникация саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру және бақылау жөніндегі қызметтер»
Сипаты
Көлік-коммуникация кешенінің мемлекеттік және салалық (секторалдық) даму бағдарламаларын әзірлеу: заңнаманы қолдануды жетілдіру бойынша заңнамалық актілер, ұсыныстар әзірлеу, сондай-ақ Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді, техникалық шарттарды және көлік-коммуникация кешені саласындағы өзге де нормативтерді әзірлеу және қабылдау; мемлекеттік мұқтаждықтар мен экономиканың тасымалдар мен коммуникациялардағы қажеттіліктерінің болжамдарын әзірлеу және уақтылы сапалы қамтамасыз ету; Үкіметтің шешімдері бойынша мемлекеттік үлестер және көлік-коммуникация кешені заңды тұлғаларының акциялар пакеттеріне иелік ету және пайдалануға байланысты функцияларды жүзеге асыру; лауазымдық міндеттерін тиімді орындау және кәсіби шеберлігін жетілдіру үшін ұсынылған біліктілік талаптарына сәйкес кәсіби қызмет шеңберіндегі білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және тәжірибелік білімдерін, іскерлігі мен дағдысын жаңарту. Жүйелік-техникалық қызмет көрсету және жүйелік-есептеу техникасын жөндеу. Жергілікті-есептеу желісін, бағдарламалық өнімдердің ақпараттық жүйесін әкімшілендіру, сүйемелдеу.
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл

в задаче 3.1.1.:
подпункт 1) исключить;
в примечании слова «*согласно планам финансово-хозяйственной деятельности субъектов отрасли» исключить;
в разделе 4: Развитие функциональных возможностей:
в подразделе «Управление рисками»:
дополнить частью двадцатым следующего содержания:
«Следует также отметить, что в рамках транспортной отрасли успешно реализуются равные права и равные возможности мужчин и женщин с учетом их специфики и гендерных аспектов: численность женщин в Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан составляет более 40 % от фактической численности работников.»;
раздел 6 «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 сентября 2010 года № 883
6. Бюджетные программы
Форма бюджетной программы
Администратор
Бюджетной
программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
001 "Услуги по формированию политики, координации и контроля
области транспорта и коммуникаций"
Описание
Разработка государственных и отраслевых (секторальных) программ
развития транспортно-коммуникационного комплекса; разработка
законодательных актов, предложений по совершенствованию
применения законодательства, а также разработка и принятие
нормативных правовых актов, технических условий и иных
нормативов в области транспортно-коммуникационного комплекса по
вопросам, входящим в компетенцию Министерства; разработка
прогнозов и своевременное качественное обеспечение потребностей
государственных нужд и экономики в перевозках и коммуникациях;
по решениям Правительства осуществление функций, связанных с
владением и пользованием государственными долями и пакетами
акций юридических лиц транспортно-коммуникационного комплекса;
обновление теоретических и практических знаний, умений и
навыков по образовательным программам в сфере профессиональной
деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными
требованиями для эффективного выполнения своих должностных
обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
Системно-техническое обслуживание и ремонт
системно-вычислительной техники. Администрирование,
сопровождение локально-вычислительной сети, информационных
систем и программных продуктов.
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год

1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі мен оның аумақтық органдарының қызметін үйлестіру
Стратегиялық бағыт
1. Қазақстан Республикасының көлік инфрақұрылымын дамыту
Мақсат
1.1. Көлік-коммуникация кешенінің озыңқы қарқынмен дамуына қол жеткізу
Міндеттер
1.1.5. Көлік саласындағы іскерлік белсенділіктің артуына жәрдемдесу және инвестициялық климатты жақсарту
Сандық көрсеткіштер
Орталық басқару аппаратын және аумақтық бөлімшелерді ұстау
адам
1360
1360
1349
1349
1349
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қойылған міндеттер мен тапсырмаларды тиімді орындау
%
100
100
100
100
100
2. Мемлекеттік қызметкерлердің біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер
Стратегиялық бағыт
1. Қазақстан Республикасының көлік инфрақұрылымын дамыту
Мақсат
1.1. Көлік-коммуникация кешенінің озыңқы қарқынмен дамуына қол жеткізу
Міндеттер
1.1.5. Көлік саласындағы іскерлік белсенділіктің артуына жәрдемдесу және инвестициялық климатты жақсарту
Сандық көрсеткіштер
Біліктілігін арттырған, мемлекеттік тілді және шет тілдерін оқыған мемлекеттік қызметшілердің саны.
адам
260
260
260
260
273
Біліктілігін арттырған, мемлекеттік тілді және шет тілдерін оқыған мемлекеттік қызметшілердің үлес салмағы
%
19
19
19
19
20
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру үшін жүктелген міндеттер мен тапсырмаларды барынша тиімді орындауға қол жеткізу
%
100
100
100
100
100
Бағдарламаны іске асыруға шығыстар арналған
мың теңге

1. Координация деятельности Министерства транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан и его территориальных органов
Стратегическое
направление
1. Развитие
транспортной
инфраструктуры
Республики
Казахстан
Цель
1.1. Достижение
опережающих
темпов развития
транспортно-
коммуникационного
комплекса
Задачи
1.1.5. Улучшение
инвестиционного
климата и
содействие росту
деловой
активности в
транспортной
отрасли
Показатели
количества
Содержание
центрального аппарата
управления и
территориальных
подразделений
чел.
1360
1360
1349
1349
1349
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Эффективное
выполнение
возложенных
функций и задач
%
100
100
100
100
100
2. Услуги по повышению квалификации государственных служащих
Стратегическое
направление
1. Развитие
транспортной
инфраструктуры
Республики
Казахстан
Цель
1.1. Достижение
опережающих
темпов развития
транспортно-
коммуникационного
комплекса
Задачи
1.1.5. Улучшение
инвестиционного
климата и
содействие росту
деловой
активности в
транспортной
отрасли
Показатели
количества
Количество
государственных
служащих,
прошедших
повышение
квалификации,
обучение
государственному
языку и
иностранным
языкам.
чел.
260
260
260
260
273
Удельный вес
государственных
служащих
прошедших
повышение
квалификации,
обучение
государственному
языку и
иностранным
языкам
%
19
19
19
19
20
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Достижение
максимально
эффективного
выполнения
возложенных
функций и задач
реализации
государственной
политики в сфере
транспорта и
коммуникаций
%
100
100
100
100
100
Расходы на
реализацию
Программы
тыс.
тенге

1 884 507
2 175 977
2 475 953
2 761 942
3 184 422
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
002 «Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту»
Сипаты
Көлік құралдарының үздіксіз және қауіпсіз өтуі үшін қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының желілерін қайта қалпына келтіру және дамыту
Стратегиялық бағыт

1 884 507
2 175 977
2 475 953
2 761 942
3 184 422
Форма бюджетной программы
Администратор
Бюджетной
программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
002 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
Описание
Восстановление и развитие сети автомобильных дорог республиканского
значения, отвечающей современным требованиям, для безопасного и
бесперебойного проезда транспортных средств.
Стратеги-
ческое
направление

290 201
0
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
005 «Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау»
Сипаты
Ішкі су жолдарындағы кеме қатынасының қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Навигациялық жабдықтар белгілерін кою (алу) және күтіп ұстау арқылы кеме жүруінің кепілдендірілген өлшемдерін қамтамасыз ету: түбін тереңдету (жерді қарпу), түзету, түбін тазарту және трал жұмыстарын орындау; кеме жүретін гидротехникалық құрылыстарды (шлюздерді) қауіпсіз жұмыс жағдайында ұстау
Стратегиялық бағыт

290 201
0
0
Форма бюджетной программы
Администратор
Бюджетной
программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
005 "Обеспечение водных путей в судоходном состоянии содержания шлюзов"
Описание
Обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях.
Обеспечение гарантированных габаритов судового хода посредством
выставления (снятия) и содержания знаков навигационного оборудования;
выполнения дноуглубительных (землечерпательных), выправительных,
дноочистительных и тральных работ; содержания судоходных
гидротехнических сооружений (шлюзов) в безопасном рабочем состоянии.
Стратегическое
направление

115 713
101 002
22 674
0
0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
012 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және Алматы, Астана қалаларының көшелерін күрделі және орташа жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаты
«Облыстық және аудандық маңызы бар, автомобиль жолдарын мен Алматы, Астана қалаларының көшелерін, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізу»
Стратегиялық бағыт
1. Қазақстан Республикасының көлік инфрақұрылымын дамыту
Мақсат
1.1. Көлік-коммуникация кешенінің озыңқы дамуына қол жеткізу
Міндеттер

115 713
101 002
22 674
0
0
Форма бюджетной программы
Администратор
Бюджетной
программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
012 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог
областного, районного значения и улиц городов Астаны и Алматы»
Описание
Проведение работ по капитальному и среднему ремонту автомобильных
дорог областного и районного значения, улиц городов Астаны и Алматы.
Стратегическое
направление
1. Развитие транспортной инфраструктуры Республики Казахстан
Цель
1.1. Достижение опережающих темпов развития
транспортно-коммуникационного комплекса
Задачи

2. Көлік процестерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Мақсат
2.1. Жолаушылар мен жүктің көліктің барлық түрлерінде жүруінің қауіпсіз жағдайын қамтамасыз ету
Міндеттер
2.1.5. Су көлігіндегі қауіпсіздікті арттыру
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштер
Кемелердің жіктелуін қамтамасыз ету және кемелерді куәландыруды жүргізу
бірлік
400
450
500
550
550
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Кеме қатынасы процесіне қатысатын кемелердің және өзге де инженерлік құрылыстардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Авариялар саны
факт бойынша
факт бойынша
факт бойынша
факт бойынша
факт бойынша
Бағдарламаны іске асыруға шығыстар арналған
мың теңге
92 050
101 952
119 467
149 051
162 989
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
016 «Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету»
Сипаты
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу бойынша орындалып жатқан жұмыстардың және қолданылып жатқан жол-құрылыс материалдарының сапасына бақылауды жүзеге асыру
Стратегиялық бағыт
2. Көлік ресімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Мақсат

2. Обеспечение безопасности транспортных процессов
Цель
2.1. Обеспечение безопасных условий передвижения пассажиров
и грузов на всех видах транспорта
Задачи
2.1.5. Повышение безопасности на водном транспорте
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Обеспечение
классификации
судов и
проведение
освидетельство-
ваний судов
ед.
400
450
500
550
550
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Обеспечение
технической
безопасности
судов и других
инженерных
сооружений,
участвующих в
процессе
судоходства
%
по
факту
по
факту
по факту
по факту
по факту
Расходы на
реализацию
Программы
тыс.
тенге
92 050
101 952
119 467
149 051
162 989
Форма бюджетной программы
Администратор
Бюджетной
программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
016 "Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и
ремонтных работ"
Описание
Осуществление контроля за качеством выполняемых работ по
строительству, реконструкции, капитальному, среднему, текущему
ремонту автомобильных дорог республиканского значения и
применяемыми дорожно-строительными материалами.
Стратегическое
направление
2. Обеспечение безопасности транспортных процессов
Цель

2.1. Жолаушылар мен жүктің көліктің барлық түрлерінде жүруінің қауіпсіз жағдайын қамтамасыз ету
Міндеттер
2.1.2. Автожол саласындағы қауіпсіздікті арттыру
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштер
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарындағы жол-жөндеу жұмыстарының сапасына бақылау жүргізу
км
1 826
2 200
2 628
2 852
2 852
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қайта жаңартылған және жөндеу жүргізілген республикалық маңызы бар автомобиль жолдары учаскелерінің сапасына бақылау жүргізілгендерінің шамамен онан сон ұзақтығы
км
1 826
2 200
2 628
2 852
2 852
Бағдарламаны іске асыруға шығыстар арналған
мың теңге

2.1. Обеспечение безопасных условий передвижения пассажиров и
грузов на всех видах транспорта
Задачи
2.1.2. Повышение безопасности в автодорожной отрасли
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Проведение
контроля качества
дорожно-ремонтных
работ на авто-
мобильных дорогах
республиканского
значения
км
1 826
2 200
2 628
2 852
2 852
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Ориентировочная
протяженность
реконструированных
и отремонтированных
участков авто-
мобильных дорог
республиканского
значения,
прошедших контроль
качества
км
1 826
2 200
2 628
2 852
2 852
Расходы на
реализацию
Программы
тыс.
тенге

199 670
216 604
259 431
267 314
305 291
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
019 «Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау»
Сипаты
Субсидиялау көлемін кезең-кезеңімен төмендетуге және одан әрі өзін-өзі толық ақтауға бағытталған икемді тариф саясатын жүзеге асыру жолымен тұрақты ішкі авиатасымалына орташа статистикалық тұтынушы үшін авиакөлік қызметтеріне қол жетімділігін қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт

199 670
216 604
259 431
267 314
305 291
Форма бюджетной программы
Администратор
Бюджетной
программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
019 "Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок"
Описание
Обеспечение доступности услуг авиатранспорта на регулярные
внутренние авиаперевозки для среднестатистического потребителя,
путем осуществления гибкой тарифной политики, направленной на
поэтапное снижение объемов субсидирования и в дальнейшем переход
на полную самоокупаемость
Стратегическое
направление

163 408
476 904
289 813
488 321
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
021 «Көлік және коммуникация саласында техникалық регламенттер мен стандарттар әзірлеу»
Сипаты
Автожол саласындағы ұлттық нормативтік-техникалық құжаттарды (стандарттарды), техникалық регламенттерді халықаралық талаптарға сәйкес әзірлеу, пысықтау және жетілдіру; автомобиль және темір жол көлігі саласындағы стандарттау бойынша стандарттар мен нормативтік құжаттар кешенін жасау
Стратегиялық бағыт

163 408
476 904
289 813
488 321
Форма бюджетной программы
Администратор
Бюджетной
программы
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
021 "Разработка технических регламентов и стандартов в области
транспорта и коммуникации"
Описание
Разработка, переработка и совершенствование национальных
нормативно-технических документов (стандартов), технических
регламентов в автодорожной отрасли в соответствии с международными
требованиями; создание комплекса стандартов и нормативных
документов по стандартизации в области автомобильного и
железнодорожного транспорта.
Стратегическое
направление

1. Қазақстан Республикасының көлік инфрақұрылымын дамыту
Мақсат
1.1. Көлік-коммуникация кешенінің озыңқы қарқынмен дамуына қол жеткізу
Міндеттер
1.1.2. Теміржол саласы инфрақұрылымының даму деңгейін арттыру;
1.1.3. Азаматтық авиация саласы инфрақұрылымының даму деңгейін арттыру;
1.1.4. Су көлігі саласы инфрақұрылымының даму деңгейін арттыру
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштер
Әзірленіп жатқан регламенттер мен стандарттардың саны:
бірлік
су саласындағы;
азаматтық авиация саласындағы;
темір жол саласындағы
100
100
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Мемлекеттік стандарттар мен регламенттер
бірлік
100

1. Развитие транспортной инфраструктуры Республики Казахстан
Цель
1.1. Достижение опережающих темпов развития транспортно-
коммуникационного комплекса
Задачи
1.1.2. Повышение уровня развития инфраструктуры железнодорожной
отрасли;
1.1.3. Повышение уровня развития инфраструктуры гражданской
авиации;
1.1.4. Повышение уровня развития инфраструктуры водного
транспорта.
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Количество
разрабатываемых
регламентов и
стандартов:
Ед.
- водная отрасль;
- отрасль
гражданской
авиации;
- железнодорожная
отрасль.
100
100
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Государственные
стандарты и
регламенты
Ед.
100

2. Көлік процестері қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Мақсат
2.1. Көліктің барлық түрінде жолаушылар мен жүк тасымалының қауіпсіздік қамтамасыз ету
Міндеттер
2.1.1. Көліктегі мемлекеттік техникалық бақылау деңгейін арттыру
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштер
Стационарлық таразы құралдарымен жабдықталған көліктік бақылау бекеттерінің саны,
оның ішінде
өтпелі жобалар:
дана
6
4
3
жаңа жобалар:
0
4
3
4
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Ауыр салмақты АКҚ жүріп өткені үшін алынған алымдардың сомасы
мың теңге

2. Обеспечение безопасности транспортных процессов
Цель
2.1. Обеспечение безопасных условий передвижения пассажиров и
грузов на всех видах транспорта
Задачи
2.1.1. Повышение уровня государственного технического контроля
на транспорте
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Количество постов
транспортного
контроля
оснащенных
стационарным
весовым
оборудованием, в
том числе:
шт.
переходящие
проекты:
6
4
3
новые проекты:
0
4
3
4
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Сумма взысканных
сборов за проезд
тяжеловесных АТС
тыс.
тенге