Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 шілдедегі № 1102 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 6 қыркүйектегі № 899 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 398 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 13.06.2019 № 398 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік білім беру мекемелерінің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 шілдедегі № 1102 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 33, 318-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы және 1-тармақ "көрсету" деген сөзден кейін "және олардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету ережесінде:
тақырыбы "көрсету" деген сөзден кейін "және олардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақ "көрсету" деген сөзден кейін "және олардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 12, 13, 14-тармақтармен толықтырылсын:
"12. Мемлекеттік білім беру мекемелерінің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсетуінен түсетін қаражат мемлекеттік білім беру мекемесінің тауарларын (жұмыстарын, қызметтерін) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарлары бойынша жоспарланады және пайдаланылады.
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін мемлекеттік білім беру мекемесінің өз иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарларын "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысымен бекітілген тәртіппен бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бекітеді.
13. Мемлекеттік білім беру мекемелерінің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсетуінен түсетін түсімдерді пайдалану бағыттарын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітеді.
Мемлекеттік білім беру мекемелерінің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін қаражаты тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақшаны есепке алу үшін ашылған шотқа есептеледі және "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысымен бекітілген тәртіппен ресімделген және ұсынылған төлеуге берілетін шот негізінде жұмсалады.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 1102
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2010 года № 899. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 398.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.06.2019 № 398 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 1102 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями образования" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 33, ст. 318) следующие дополнения:
заголовок и пункт 1 дополнить словами "и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)";
в Правилах оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями образования, утвержденных указанным постановлением:
заголовок дополнить словами "и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)";
в пункте 1 после слова "образования" дополнить словами "и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)";
дополнить пунктами 12, 13, 14 следующего содержания:
"12. Средства, поступающие от оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями образования планируются и используются по планам поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения образования.
Планы поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения образования, остающихся в его распоряжении, утверждаются администратором бюджетных программ в порядке, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания".
13. Направления использования поступлений от оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями образования утверждаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Средства государственных учреждений образования, поступающие от реализации товаров (работ, услуг), зачисляются на счет, открытый для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) и расходуются на основании счета к оплате, оформленного и предоставленного в порядке, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания".

14. Ақылы білім беру қызметтерін және өзге де қызметтерді көрсетуден түсетін қаражат ұйым басшысы айқындаған бірінші кезектегі іс-шараларды ескере отырып және міндетті түрде қамқоршылық кеңеспен келісілген, сондай-ақ білім беру мекемелеріндегі ата-аналар комитеттерімен келісім бойынша қатаң түрде нысаналы мақсат бойынша жұмсалады.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

14. Средства, поступающие от оказания платных образовательных услуг и иных услуг, расходуются строго по целевому назначению, с учетом первостепенных мероприятий, определенных руководителем организации и в обязательном порядке согласованные попечительским советом, а также по согласованию с родительскими комитетами, существующими в учреждениях образования.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов