"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 1614 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.12.2012 N 1614 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1, 15-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2), 3) тармақшаларына, 29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.11 № 128 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 976 қаулысымен
бекітілген
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетуді мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының мәдениет басқармалары (бұдан әрі - Басқарма) көрсетеді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.11 № 128 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат электрондық Үкімет порталында: www.e.gov.kz, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі - жергілікті атқарушы органдар) осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген интернет-ресурстарында орналастырылған.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2012 года № 1614
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.12.2012 № 1614 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктами 2), 3) статьи 6статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.02.2011 № 128 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2010 года № 976
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения о наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлениями культуры местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы (далее - управление), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.02.2011 № 128 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".
4. Информация о государственной услуге размещается на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы (далее - местные исполнительные органы), указанных в приложении 2 к настоящему стандарту.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы және уақытша әкетілген мәдени құндылықтың түпнұсқалылығы туралы қорытынды (бұдан әрі - қорытынды) не қорытынды беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады. Қорытынды жазбаша түрде қағаз тасығышта ресімделеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.11 № 128 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі;
а) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - бес жұмыс күні;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 10 минут;
4) қорытындыны алған кезде күту уақыты - 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген басқармалардың жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын көрсетіледі.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету басқарманың ғимаратында жүзеге асырылады. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру бөлек кіреберісі бар рұқсаттама бюросы беретін бір реттік рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады. Бір реттік рұқсат қағазы қызметті көрсететін тұлғаның тікелей телефон арқылы берілген өтінімі бойынша ресімделеді.
Құқықтық тәртіпті қолдау үшін ғимаратта тәуліктік күзет бекеті, өртке қарсы дабыл қаққыш және басқа да қауіпсіздік шаралары болады. Кіреберіс мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы (не сенімхат бойынша өкіл) Басқармаға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес өтініш;
2) жеке тұлға үшін - тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесі;
заңды тұлға үшін - заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің нотариалды расталған көшірмесі;
3) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен талаптары туралы шартының көшірмесі;

5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности и о подлинности временно вывезенной культурной ценности (далее - заключение), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения. Заключение оформляется в письменном виде на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.02.2011 № 128 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - 10 минут;
4) время ожидания при получении заключения - не более 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается ежедневно, в соответствии с графиком работы управления указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга осуществляется в здании управления. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке лица, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель (либо представитель по доверенности) представляет в управление следующие документы:
1) заявление согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
2) для физического лица - копия документа, удостоверяющего личность потребителя, заверенная нотариально;
для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
3) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;

4) әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрамдас бөліктерінің мөлшері 10x15 сантиметр фотосуреті;
5) мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын құжаттар;
6) заңды тұлғалар үшін - уақытша әкету кезеңіне мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшының бұйрығы;
7) сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттар.
12. Өтініштің үлгісі Үкімет порталында: www.e.gov.kz, жергілікті атқарушы органдардың осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар және заттар мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Басқармаларға тапсырылады.
14. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.02.11 № 128 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
15. Басқарманың құжаттамалық қамтамсыз ету қызметінің тіркеу (кіріс нөмірі, күні) мөртабаны бар тұтынушы өтінішінің көшірмесі құжаттар мен заттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
16. Қорытынды және сараптамадан өткен мәдени құндылық ретінде қаралатын заттар тұтынушыға (не сенімхат бойынша өкілге) жеке өзі келгенде осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда беріледі.
Қорытындыны және заттарды беру берілген Қорытындылар журналына тіркеледі.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбау негіз болып табылады.
Қорытынды беруден бас тартылған жағдайда, Қорытынды беру үшін белгіленген мерзімде тұтынушыға жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Басқарманың қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты атқару кезінде заңдылықты сақтауға негізделеді және сыпайылық; мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі толық ақпарат беру, оның қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 5-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Басқарманың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі түсіндіреді.

4) фотография размером 10x15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
6) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза для юридических лиц;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
12. Образец заявления размещен на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, на интернет-ресурсах местных исполнительных органов, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту.
13. Документы и предметы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в управление, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Исключен постановлением Правительства РК от 11.02.2011 № 128(вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования).
15. Подтверждением сдачи документов и предметов является копия заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) службы документационного обеспечения управления.
16. Заключение и предметы, рассматриваемые как культурная ценность, прошедшие экспертизу, выдаются потребителю (либо представителю по доверенности) при личном посещении по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Выдача Заключения и предметов регистрируется в журнале выданных Заключений.
17. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является предоставление неполного пакета документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае отказа в выдаче Заключения, потребителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки установленные для выдачи Заключения.
3. Принципы работы
18. Деятельность управления основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости; предоставлении исчерпывающей информации по оказанию государственной услуги, обеспечении ее сохранности защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствие с приложением 5 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа управления, ежегодно утверждаются приказом государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц разъясняется службой документационного обеспечения управления по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жергілікті атқарушы орган басшылығының атына беруге болады.
23. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда, шағым осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында мекенжайлары және жұмыс кестелері көрсетілген басқарманың не жергілікті атқарушы органның құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі арқылы жазбаша түрде поштамен немесе қолма-қол беріледі.
23-1. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
Ескерту. 5-тарау 23-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.02.11 № 128 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24. Шағым еркін нысанда әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы Қорытындыны беруге басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің белгісі бар өтініштің көшірмесімен қоса беріледі.
25. Шағымды басқарманың не жергілікті атқарушы органның құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі тіркейді. Шағым берген тұлғаға тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
Шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Ескерту. 25-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.11 № 128 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурстарынан алуға болады.
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары мәдениет басқармаларының мекенжайлары мен кестелері
Р/с №
Атауы
Мекен-жайы
Телефон №
Электронды почтаның мекен-жайы
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
6
1.
Астана қаласының мәдениет басқармасы
Астана қ., Бейбітшілік көш., 11, 751-бөлме
8(7172) 55-67-69, 55-67-64
dep_culture@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
2.
Алматы қаласының мәдениет басқармасы
Алматы қ., Республика алаңы, 4, 423-бөлме
8 (727)
272-58-83,

22. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба может быть подана на имя руководства местного исполнительного органа по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
23. В случае некорректного обслуживания жалоба подается в письменном виде по почте, либо нарочно через службу документационного обеспечения управления либо местного исполнительного органа, адреса и график работы которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
23-1. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 23-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.02.2011 № 128 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования).
24. Жалоба подается в произвольной форме с приложением копии заявления на выдачу Заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета с отметкой службы документационного обеспечения управления.
25. Жалоба регистрируется службой документационного обеспечения управления либо местного исполнительного органа. Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по телефонам, указанным в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.02.2011 № 128 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования).
26. Дополнительную информацию о представляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсах местных исполнительных органов, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета"
Адреса и графики работы управлений культуры местных
исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
№ п/ п
Наименование
Адрес
№ телефонов
Адреса электронной
почты
График работы
1
2
3
4
5
6
1.
Управление
культуры города
Астаны
г. Астана,
ул. Бейбитшилик,
11, кабинет 751
8(7172)
55-67-69,
55-67-64
dep_culture@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов
до 18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
2.
Управление
культуры города
Алматы
г. Алматы,
пл. Республики,
4, кабинет 423
8 (727)
272-58-83,

271-65-63,
272-02-72,
272-10-01
culture_almaty@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
3.
Алматы облысының мәдениет басқармасы
Талдықорған қ., Тәуелсіздік көш., 38, 3-бөлме
8(7282)
27-16-19, 27-14-49, 27-15-97, 24-77-22
kulture-tald@mail.online.kz
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
4.
Ақмола облысының мәдениет басқармасы
Көкшетау қ., Сәтпаев көш., 1, 102-бөлме
8(7162)
25-76-60, 25-81-73, 25-81-60, 25-81-72
Kultura-kokshetau@yandex.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
5.
Ақтөбе облысының мәдениет басқармасы
Ақтөбе қ., Әбілхайыр хан даңғ., 40, 658-бөлме
8 (7132)
59-52-05, 56-03-12, 59-51-52, 56-47-58
aktobe_kulture@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
6.
Атырау облысының мәдениет басқармасы
Атырау қ., Азаттық даңғ., 9, 3-бөлме
8 (7122)
35-41-89, 35-42-84, 27-11-57, 32-41-37
ouk_atyrau@rambler.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.30-ден 18.30-ға дейін,
үзіліс сағат
12.30-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
7.
Шығыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Өскемен қ., Головков көш., 29, 302-бөлме
8 (7232)
26-28-30, 26-37-12, 26-30-63, 24-92-03
culturevko@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
8.
Батыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Орал қ., Достық-Дружба даңғылы, 166/1, 7-бөлме
8(7112)
51-55-54, 50-09-46, 51-25-35, 50-45-89, 51-07-37
kultzko@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.30-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
9.
Жамбыл облысының мәдениет басқармасы
Тараз қ., Сүлейменов көш., 17 «а», 4-бөлме
8 (7262)
43-06-63, 45-79-51, 45-15-49, 43-09-54, 45-13-99
tarazkultura@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
10.
Қарағанды облысының мәдениет басқармасы
Қарағанды қ., Можайский көш., 13а
8(7212)
41-14-81, 41-14-68, 42-30-08
karkultura@yandex.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
11.
Қызылорда облысының мәдениет басқармасы
Қызылорда қ., нөмірсіз 3-ші бекітілген квартал, 18-бөлме
8(7242)
27-29-53, 27-41-52, 26-29-64
oblcultkzl@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін,
үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
12.
Қостанай облысының мәдениет басқармасы
Қостанай қ., Әл-Фараби көш., 60

271-65-63,
272-02-72,
272-10-01
culture_almaty@mail.
ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов
до 18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
3.
Управление
культуры
Алматинской
области
г. Талдыкорган.
ул. Тауелсиздик,
38, кабинет 3
8(7282)
27-16-19,
27-14-49,
27-15-97,
24-77-22
kulture-tald
@mail.online.kz
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
4.
Управление
культуры
Акмолинской
области
г. Кокшетау,
ул. Сатпаева, 1,
кабинет 102
8(7162)
25-76-60,
25-81-73,
25-81-60,
25-81-72
Kultura-kokshetau
@yandex.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
5.
Управление
культуры
Актюбинской
области
г. Актобе,
пр. Абылхайыр-
хана, 40,
кабинет 658
8(7132)
59-52-05,
56-03-12,
59-51-52,
56-47-58
aktobe_kulture@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
6.
Управление
культуры
Атырауской
области
г. Атырау,
пр. Азаттык, 9,
кабинет 3
8(7122)
35-41-89,
35-42-84,
32-41-37,
27-11-57
ouk_atyrau@rambler.ru
Рабочие дни:
с 08.30 часов
до 18.30 часов,
перерыв с
12.30 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
7.
Управление
культуры
Восточно-
Казахстанской
области
г. Усть-
Каменогорск,
ул. Головкова,
30, кабинет 302
8(7232)
26-28-30,
26-37-12,
26-30-63,
24-92-03
culturevko@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов
8.
Управление
культуры
Западно-
Казахстанской
области
г. Уральск
пр. Достык-
Дружбы, 166/1,
кабинет 7
8(7112)
51-55-54,
50-09-46,
51-25-35,
50-45-89,
51-07-37
kultzko@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.30 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.30 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
9.
Управление
культуры
Жамбылской
области
г. Тараз
ул. Сулейменова,
17 "а",
кабинет 4
8(7262)
43-06-63,
45-79-51,
45-15-49,
43-09-54,
45-13-99
tarazkultura@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
19.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
15.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
10.
Управление
культуры
Карагандинской
области
г. Караганда,
ул. Можайского,
13а
8(7212)
41-14-81,
41-14-68,
42-30-08
karkultura@yandex.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
11.
Управление
культуры
Кызылординской
области
г. Кызылорда
3-укрепленный
квартал б/н,
кабинет 18
8(7242)
27-29-53,
27-41-52,
26-29-64
oblcultkzl@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
19.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
15.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
12.
Управление
культуры
Костанайской
области
г. Костанай,
ул. Аль-Фараби, 60

8(7142)
57-51-90, 57-53-53, 57-53-20, 57-53-21
kultura@kostanay.kz
kultura_kostanay@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
13.
Маңғыстау облысының мәдениет басқармасы
Ақтау қ., 23-шағын ауданы, 1
8(7292)
42-66-10, 42-13-00, 42-77-62, 42-77-60
mook_od@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін,
үзіліс сағат
12.30-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
14.
Павлодар облысының мәдениет басқармасы
Павлодар қ., Академик Марғулан көш., 115, 2-бөлме
8(7182)
32-03-29, 32-22-37, 32-37-77
Dep_culture@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
15.
Солтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Петропавл қ., Кәрім Сутюшев көш., 7
8(7152)
46-43-92, 49-26-79, 49-27-55
kultsko@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
16.
Оңтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Шымкент қ., Тәуке хан даңғ., 2-а 2-бөлме
8 (7252)
53-93-49, 53-91-81, 53-94-62, 55-10-88
oko_madeniet@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін,
үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге дейін.
Демалыс күндері:
сенбі және жексенбі
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
2-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының мекенжайлары
Р/с
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірі
Интернет-ресурстар
1
2
3
4
5
1.
Астана қаласының әкімдігі
Астана қ., Бейбітшілік көш., 11

8(7142)
57-51-90,
57-53-53,
57-53-20,
57-53-21
kultura@kostanay.kz
kultura_kostanay@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
13.
Управление
культуры
Мангистауской
области
г. Актау,
23-микррайон, 1
8(7292)
42-66-10,
42-13-00,
42-77-62,
42-77-60
mook_od@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.30 часов,
перерыв с
12.30 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
14.
Управление
культуры
Павлодарской
области
г. Павлодар
ул. Академика
Маргулана, 115,
кабинет 2
8(7182)
32-03-29,
32-22-37,
32-37-77
Dep_culture@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
15.
Управление
культуры
Северо-
Казахстанской
области
г. Петропавловск
ул. Карима
Сутюшева, 7
8(7152)
46-43-92
49-26-79
49-27-55
kultsko@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
14.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
16.
Управление
культуры
Южно-
Казахстанской
области
г. Шымкент
пр. Таукехана,
2а, кабинет 2
8(7252)
53-93-49,
53-91-81,
53-94-62,
55-10-88
oko_madeniet@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
19.00 часов,
перерыв с
13.00 часов до
15.00 часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета"
Адреса местных исполнительных органов областей,
городов Астаны и Алматы
№ п/п
Наименование
Адрес
Номер
телефона
Интернет-ресурсы
1
2
3
4
5
1.
Акимат
г. Астаны
г. Астана,
ул. Бейбитшилик,
11

ф.27-11-57
www.atyrauobl.kz
7.
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
Өскемен қ., Горький көш., 40
8 (7232) 26-42-54
ф.26-42-54
www.culturevko.uka.kz
8.
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
Орал қ., Достық даңғылы, 201
8(7112)
50-02-36
ф.50-09-46
www.western.kz
9.
Жамбыл облысының әкімдігі
Тараз қ., Абай көш., 125
8 (7262)
45-73-97 43-27-18
www.zhambyl.kz.
10.
Қарағанды облысының әкімдігі
Қарағанды Бульвар-Мира көш., 39
8 (7212) 56-19-80 ф.56-19-79
www.karaganda-region.kz
11.
Қызылорда облысының әкімдігі
Қызылорда қ., Ы. Жақаев көш., 76
8 (7242) 27-63-73 27-89-66, 26-16-44
www.kyzylorda.kz
12.
Қостанай облысының әкімдігі
Қостанай қ., Әл-Фараби көш., 66
8(7142)
57-51-90 ф.57-53-53
www.kostanay.kz
13.
Маңғыстау облысының әкімдігі
Ақтау қ., 14 шағын ауд., 1
8(7292)
42-66-10 ф.42-13-00
www.mangistau.kz
14.
Павлодар облысының әкімдігі
Павлодар қ., Академик Сәтпаев көш., 49
8(7182)
32-33-26
www.pavlodar.gov.kz
15.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
Петропавл қ., Конституция көш., 53
8(7152)
46-36-35
www.sko.kz
16.
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
Шымкент қ., Тәуке хан даңғ., 6
8 (7252)
53-45-44 53-00-24, 53-00-21
www.ontustik.kz
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
3-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі
Әкетілетін және әкелінетін заттың
мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беруге
өтініш
Өтініш берушінің А.Т.Ә. _________________________________________
Туған күні (күні, айы, жылы): ___________________________________
Азаматтығы: _____________________________________________________
Тіркелген орны: _________________________________________________
Іс жүзінде тұратын жері: ________________________________________
Байланыс телефоны: ______________________________________________
Ұсынылған затқа меншік құқығы туындауының негізі: _______________
_________________________________________________________________
Заттың сипаттамасы: _____________________________________________
_________________________________________________________________
Затты әкету мақсаты: ____________________________________________
Затты тасымалдау шарттары: ______________________________________
Заттың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс болу мерзімі: ____
_________________________________________________________________
Құжаттар мен заттардың тізімдемесі (осы стандарттың 11-тармағына сәйкес):
1. ______________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
3. ______________________________________________________________

ф. 27-11-57
www.atyrauobl.kz
7.
Акимат
Восточно-
Казахстанской
области
г. Усть-
Каменогорск,
ул. Горького, 40
8(7232)
26-42-54
ф. 26-42-54
www.culturevko.uka.kz
8.
Акимат
Западно-
Казахстанской
области
г. Уральск,
пр. Достык, 201
8(7112)
50-02-36
ф. 50-09-46
www.western.kz
9.
Акимат
Жамбылской
области
г. Тараз,
ул. Абая, 125
8(7262)
45-73-97 43-27-18
www.zhambyl.kz.
10.
Акимат
Карагандинской
области
г. Караганда,
ул. Бульвар-Мира,
39
8(7212)
56-19-80
ф. 56-19-79
www.karaganda-
region.kz
11.
Акимат
Кызылординской
области
г. Кызылорда,
ул. Ы. Жакаева,
76
8(7242)
27-63-73
27-89-66,
26-16-44
www.kyzylorda.kz
12.
Акимат
Костанайской
области
г. Костанай,
ул. Аль-Фараби,
66
8(7142)
57-51-90
ф. 57-53-53
www.kostanay.kz
13.
Акимат
Мангистауской
области
г. Актау,
14 м-н, дом 1
8(7292)
42-66-10
ф. 42-13-00
www.mangistau.kz
14.
Акимат
Павлодарской
области
г. Павлодар,
ул. Академика
Сатпаева, 49
8(7182)
32-33-26
www.pavlodar.gov.kz
15.
Акимат
Северо-
Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. Конституция,
53
8(7152)
46-36-35
www.sko.kz
16.
Акимат
Южно-
Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Таукехана, 6
8(7252)
53-45-44,
53-00-24,
53-00-21
www.ontustik.kz
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета"
Образец для физического лица
Заявление
на выдачу заключения о наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета
Ф.И.О. заявителя: ________________________________________________
Дата рождения (число, месяц, год): _______________________________
Гражданство: _____________________________________________________
Место прописки: __________________________________________________
Место фактического проживания: ___________________________________
Контактный телефон: ______________________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет: _________________________________________________________
Описание предмета: _______________________________________________
Цель вывоза предмета: ____________________________________________
Условия транспортировки предмета: ________________________________
Срок нахождения предмета за пределами Республики Казахстан:_______
__________________________________________________________________
Опись документов и предметов (согласно пункту 11 настоящего
стандарта):
1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________

4. ______________________________________________________________
5. ______________________________________________________________
6. ______________________________________________________________
7. ________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы: __________________________________________
Өтініш берілген күн: ____________________________________________
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
4-қосымша
Заңды тұлғаға арналған үлгі
Әкетілетін және әкелінетін заттың
мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беруге
өтініш
Заңды тұлғаның атауы: __________________________________________
Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, байланыс телефондары, СТН, БИК): __________________________________________________________
Астаналық филиал (мекенжайы, байланыс телефондары, есептік тіркеу туралы куәлігінің нөмірі және берілген күні) ___________________
Ұсынылған затқа меншік құқығының туындау негізі: _______________
________________________________________________________________
Заттың сипаттамасы: ____________________________________________
Затты әкету мақсаты: ___________________________________________
Затты тасымалдау шарттары: _____________________________________
Заттың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс болу мерзімі: ___
________________________________________________________________
Құжаттар мен заттардың тізімдемесі (осы стандарттың 11-тармағына сәйкес):
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
6. _____________________________________________________________
7. _____________________________________________________________
Қолы ___________________________________________________________
(бірінші басшы немесе оны ауыстыратын адам)
М.О.
Өтініш берілген күн: ___________________________________________
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткішінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)

4. _______________________________________________________________
5. _______________________________________________________________
6. _______________________________________________________________
7. _______________________________________________________________
Подпись заявителя ___________________________________________
Дата подачи заявления ___________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета"
Образец для юридического лица
Заявление
на выдачу заключения о наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета
Наименование юридического лица: ___________________________________
___________________________________________________________________
Реквизиты юридического лица (адрес, контактные телефоны, РНН, БИН):
___________________________________________________________________
Столичный филиал (адрес, контактные телефоны, номер и дата выдачи
свидетельства об учетной регистрации) _____________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет: __________________________________________________________
Описание предмета: ________________________________________________
Цель вывоза предмета: _____________________________________________
Условия транспортировки предмета: _________________________________
Сроки нахождения предмета за пределами Республики Казахстан:_______
Опись документов и предметов (согласно пункту 11 настоящего
стандарта):
1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
5. _______________________________________________________________
6. _______________________________________________________________
7. _______________________________________________________________
Подпись _____________________________________________
(первый руководитель, либо лицо, его заменяющее)
М.П.
Дата подачи заявления _______________________
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Норматив-
ное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в после-
дующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с
момента сдачи документа

2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % -ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.1. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)

2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.3. % (доля) услуг, информация,
которые доступны в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала