Қазақстан Республикасында құқық қорғау қызметі мен сот жүйесінің тиімділігін арттыру жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1009 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында құқық қорғау қызметі мен сот жүйесінің тиімділігін арттыру жөніндегі шаралар туралы" 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 және "Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 1066 жарлықтарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары — мемлекеттік мекемелерімен бірге Сот актілерін орындау комитеті;
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті құрылсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті мен оның аумақтық бөлімшелері - мемлекеттік мекемелері таратылсын.
3. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитетінің қарауындағы ұйымдар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарауына берілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.12.30 N 1477 (2010.09.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Көліктегі Батыс ішкі істер департаменті", "Көліктегі Орталық ішкі істер департаменті" және "Көліктегі Оңтүстік - Шығыс ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемелері оларды Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Көліктегі ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемесіне қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Академиясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы" мемлекеттік мекемесі және "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Бәрімбек Бейсенов атындағы Қарағанды заң институты" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Бәрімбек Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы" мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
6. Осы қаулының 5-тармағында аталған мекемелерді қаржыландыру тиісті жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат және бекітілген штат санының лимиті шегінде жүргізіледі деп айқындалсын.

О некоторых мерах по повышению эффективности правоохранительной деятельности и судебной системы в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1009.
В целях реализации указов Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039 " О мерах по повышению эффективности правоохранительной деятельности и судебной системы в Республике Казахстан" и от 22 сентября 2010 года № 1066 " О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039", Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать:
1) Комитет по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан с его государственными учреждениями - территориальными органами согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Упразднить Комитет по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и его государственные учреждения - территориальные органы согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Передать организации, находящиеся в ведении Комитета по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в ведение Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.12.2010 № 1477 (вводится в действие с 30.09.2010).
4. Реорганизовать государственные учреждения "Западный департамент внутренних дел на транспорте", "Центральный департамент внутренних дел на транспорте" и "Юго-Восточный департамент внутренних дел на транспорте" Министерства внутренних дел Республики Казахстан путем их слияния в государственное учреждение "Департамент внутренних дел на транспорте" Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
5. Переименовать государственное учреждение "Академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в государственное учреждение "Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан" и государственное учреждение "Карагандинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Баримбека Бейсенова" в государственное учреждение "Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Баримбека Бейсенова".
6. Определить, что финансирование учреждений перечисленных в пункте 5 настоящего постановления производится в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год и утвержденного лимита штатной численности.

7. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі:
1) ішкі істер аумақтық органдарының есірткі бизнесіне қарсы күресті жүзеге асыратын бөлімшелерінің Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитетіне бағыныстылығының тік жүйесін енгізуді қамтамасыз етсін;
2) Денсаулық сақтау, Білім және ғылым министрліктерімен және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әкімдерімен бірлесіп, мыналардың қызметіне байланысты функциялар мен өкілеттіктерді:
медициналық айықтырғыштарды - денсаулық сақтау жүйесіне;
кәмелетке толмағандарды қабылдауды және уақытша ұстауды қамтамасыз ететіндерді:
қылмыстық жауаптылыққа тартылатын жасқа жеткенге дейін қоғамға қауіпті әрекет жасағандарды;
өмір сүру және тәрбиелену жағдайлары бойынша бұрынғы тұрғылықты жерінде бұдан әрі тұру мүмкіндігі болмаған жағдайларда қылмыс жасағандығы айыпталғандарды қоспағанда, кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеу және оңалту орталықтарын - білім беру жүйесіне берсін.
3) Астана қаласының және Алматы облысының Ішкі істер департаментінде тергеу және криминалдық полиция қызметтерін пилоттық жоба ретінде біріктірсін;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне әкімшілік қамау түрінде әкімшілік жазаларды орындау үшін қажетті арнайы қабылдау орындарын кезең-кезеңімен беруді қамтамасыз етсін;
5) екі ай мерзімде мемлекеттік қорғауға жататын Қазақстан Республикасының айрықша маңызды мемлекеттік және стратегиялық объектілерінің тізбесін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімінің жобасын енгізсін.
8. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әкімдері:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер, Білім және ғылым, Денсаулық сақтау министрліктерімен және Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен медициналық айықтырғыштардың және кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеу және оңалту орталықтарының мүлкін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау және білім беру атқарушы органдарының теңгеріміне беруді қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым, Денсаулық сақтау министрліктерімен бірлесіп, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын денсаулық сақтау және білім беру атқарушы органдарының жанындағы медициналық айықтырғыштардың және кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеу және оңалту орталықтарының тиісінше жұмыс істеуін қамтамасыз етсін;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп Қазақстан Республикасы Әділет министрлігін атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі функцияларды және өкілеттіктерді іске асыру, жекелеген негіздер бойынша республикалық меншікке айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану және арнайы мекемелерде әкімшілік жаза түріндегі әкімшілік жаза және бұл мекемелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру үшін тиісті ғимараттармен (үй-жайлармен) қамтамасыз етсін.

7. Министерству внутренних дел Республики Казахстан:
1) обеспечить внедрение вертикальной системы подчиненности подразделений территориальных органов внутренних дел, осуществляющих борьбу с наркобизнесом, Комитету по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
2) совместно с министерствами здравоохранения, образования и науки и акимами областей, города республиканского значения и столицы передать функции и полномочия, связанные с деятельностью:
медицинских вытрезвителей - в систему здравоохранения;
центров временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних - в систему образования, за исключением обеспечивающих прием и временное содержание несовершеннолетних:
совершивших общественно опасные деяния до достижения возраста, с которого наступает уголовная ответственность;
обвиняемых в совершении преступлений в случаях, когда по условиям жизни и воспитания невозможно дальнейшее их проживание по прежнему месту жительства;
3) объединить в качестве пилотного проекта службы следствия и криминальной полиции в Департаменте внутренних дел города Астаны и Алматинской области;
4) обеспечить поэтапную передачу в Министерство юстиции Республики Казахстан специальных приемников, необходимых для исполнения административных взысканий в виде административного ареста;
5) в двухмесячный срок внести проект решения Правительства Республики Казахстан, об утверждении перечня особо важных государственных и стратегических объектов Республики Казахстан, подлежащих государственной охране.
8. Акимам областей, города республиканского значения и столицы совместно с:
1) министерствами внутренних дел, образования и науки, здравоохранения и Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить передачу имущества медицинских вытрезвителей и центров временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних на баланс исполнительных органов здравоохранения и образования, финансируемых из местных бюджетов;
2) министерствами образования и науки, здравоохранения Республики Казахстан обеспечить надлежащее функционирование медицинских вытрезвителей и центров временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних при исполнительных органах здравоохранения и образования, финансируемых из местных бюджетов;
3) Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующими зданиями (помещениями) Министерство юстиции Республики Казахстан для реализации функций и полномочий по исполнению исполнительных документов, организации работ по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (подлежащего обращению) в республиканскую собственность по отдельным основаниям и административному взысканию в виде административного ареста в специальных учреждениях и функционированию этих учреждений.

9. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотымен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп қарап "Ақ-Желкен" емдеу-сауықтыру кешенін Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының қарамағына беру туралы ұсынысты Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
10. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.12.30 N 1477 (2010.09.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.12.30 N 1477 (2010.09.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
11. Орталық мемлекеттік органдар осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
12. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 1009 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің аумақтық органдары — мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Ақмола облысының Сот актілерін орындау департаменті.
2. Ақтөбе облысының Сот актілерін орындау департаменті.
3. Алматы облысының Сот актілерін орындау департаменті.
4. Атырау облысының Сот актілерін орындау департаменті.
5. Шығыс Қазақстан облысының Сот актілерін орындау департаменті.
6. Жамбыл облысының Сот актілерін орындау департаменті.
7. Батыс Қазақстан облысының Сот актілерін орындау департаменті.
8. Қарағанды облысының Сот актілерін орындау департаменті.
9. Қызылорда облысының Сот актілерін орындау департаменті.
10. Қостанай облысының Сот актілерін орындау департаменті.
11. Маңғыстау облысының Сот актілерін орындау департаменті.
12. Павлодар облысының Сот актілерін орындау департаменті.
13. Солтүстік Қазақстан облысының Сот актілерін орындау департаменті.
14. Оңтүстік Қазақстан облысының Сот актілерін орындау департаменті.
15. Астана қаласының Сот актілерін орындау департаменті.
16. Алматы қаласының Сот актілерін орындау департаменті.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 1009 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Көші-қон комитетінің таратылатын аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Көші-қон комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті.
2. Көші-қон комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті.
3. Көші-қон комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті.

9. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с Верховным Судом Республики Казахстан и Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан рассмотреть и внести в Правительство Республики Казахстан предложение о передаче лечебно-оздоровительного комплекса "Ақ-Желкен" в ведение Верховного Суда Республики Казахстан.
10. Утвердить прилагаемые:
1) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан;
2) исключен постановлением Правительства РК от 30.12.2010 № 1477(вводится в действие с 30.09.2010).
11. Центральным государственным органам принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
12. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2010 года № 1009
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Департамент по исполнению судебных актов Акмолинской области.
2. Департамент по исполнению судебных актов Актюбинской области.
3. Департамент по исполнению судебных актов Алматинской области.
4. Департамент по исполнению судебных актов Атырауской области.
5. Департамент по исполнению судебных актов Восточно-Казахстанской области.
6. Департамент по исполнению судебных актов Жамбылской области.
7. Департамент по исполнению судебных актов Западно-Казахстанской области.
8. Департамент по исполнению судебных актов Карагандинской области.
9. Департамент по исполнению судебных актов Кызылординской области.
10. Департамент по исполнению судебных актов Костанайской области.
11. Департамент по исполнению судебных актов Мангистауской области
12. Департамент по исполнению судебных актов Павлодарской области.
13. Департамент по исполнению судебных актов Северо-Казахстанской области.
14. Департамент по исполнению судебных актов Южно-Казахстанской области.
15. Департамент по исполнению судебных актов города Астаны.
16. Департамент по исполнению судебных актов города Алматы.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2010 года № 1009
Перечень
упраздняемых государственных учреждений - территориальных органов Комитета по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1. Департамент Комитета по миграции по Акмолинской области.
2. Департамент Комитета по миграции по Актюбинской области.
3. Департамент Комитета по миграции по Алматинской области.

4. Көші-қон комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті.
5. Көші-қон комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті.
6. Көші-қон комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті.
7. Көші-қон комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті.
8. Көші-қон комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті.
9. Көші-қон комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті.
10. Көші-қон комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті.
11. Көші-қон комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті.
12. Көші-қон комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті.
13. Көші-қон комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті.
14. Көші-қон комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті.
15. Көші-қон комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті.
16. Көші-қон комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 1009 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарауына берілетін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитетінің қарауындағы ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Тізімнің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.12.30 N 1477 (2010.09.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. "Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығы" мемлекеттік мекемесі, Қарағанды қаласы.
2. "Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығы" мемлекеттік мекемесі, Шымкент қаласы.
3. "Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығы" мемлекеттік мекемесі, Оңтүстік Қазақстан облысының Ақсукент ауылы.
4. "Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығы" мемлекеттік мекемесі, Маңғыстау облысы Ақтау қаласы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 1009 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитетіне" деген бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитетіне":
"218-4. СТЛ-000338 "Би-Логистик" АҚ;
"Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетіне" деген бөлім алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты" деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)".

4. Департамент Комитета по миграции по Атырауской области.
5. Департамент Комитета по миграции по Восточно-Казахстанской области.
6. Департамент Комитета по миграции по Жамбылской области.
7. Департамент Комитета по миграции по Западно-Казахстанской области.
8. Департамент Комитета по миграции по Карагандинской области.
9. Департамент Комитета по миграции по Кызылординской области.
10. Департамент Комитета по миграции по Костанайской области.
11. Департамент Комитета по миграции по Мангистауской области.
12. Департамент Комитета по миграции по Павлодарской области.
13. Департамент Комитета по миграции по Северо-Казахстанской области.
14. Департамент Комитета по миграции по Южно-Казахстанской области.
15. Департамент Комитета по миграции по городу Астана.
16. Департамент Комитета по миграции по городу Алматы.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2010 года № 1009
Перечень организаций,
находящихся в ведении Комитета по миграции Министерства труда и
социальной защиты населения Республики Казахстан, передаваемых
в ведение Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Сноска. Заголовок Перечня с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.12.2010 № 1477(вводится в действие с 30.09.2010).
1. Государственное учреждение "Центр адаптации и интеграции оралманов", город Караганда.
2. Государственное учреждение "Центр адаптации и интеграции оралманов", город Шымкент.
3. Государственное учреждение "Центр адаптации и интеграции оралманов", село Аксукент Южно-Казахстанской области.
4. Государственное учреждение "Центр адаптации и интеграции оралманов", город Актау Мангистауской области.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2010 года № 1009
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
дополнить разделом "Комитету по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан" следующего содержания:
"Комитету по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан
218-4. СТЛ-000338 АО "Би-Логистик";
раздел "Комитету по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" исключить;
в разделе "Верховному Суду Республики Казахстан":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Департаменту по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан)".

2. "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлікті есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрі пайдаланудың кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 25, 260-құжат):
2-тармақтың бірінші абзацында "Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитеті" деген сөздер "Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану ережесінде:
2-тармақтың бірінші абзацында "Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитеті" деген сөздер "Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
5. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1132 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 43, 540-құжат):
1) 6-тармақта:
3) тармақша алып тасталсын;
мынадай редакциядағы 4) тармақша:
"4) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Көші-қон комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі" алып тасталсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацында "ведомстволары - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті және" деген сөздер "ведомствосы" деген сөзбен ауыстырылсын;
9-тармақта:
1), 2) тармақшаларда ", халықтың көші-қоны", ", сондай-ақ босқындар мәселелері бойынша" деген сөздер алып тасталсын;
10-тармақта:
1) тармақшада ", халықтың көші-қоны", ",сондай-ақ босқындар мәселелері бойынша" деген сөздер алып тасталсын;
34), 35), 36), 37), 38), 39), 39-1), 39-2), 39-3), 39-4), 39-5), 39-6), 39-7), 40), 41) тармақшалар алып тасталсын;
11-тармақта:
3) тармақшада "халықтың көші-қоны,", ", босқындар мәселелері жөніндегі" деген сөздер алып тасталсын;
14), 15), 17) тармақшалар алып тасталсын;
14-тармақта:
1) тармақшада ", халықтың көші-қоны" деген сөздер алып тасталсын;
4) тармақшада "ведомстволардың" деген сөз "ведомствоның" деген сөзбен ауыстырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) өзінің қызметінде оның бақылауында болатын ведомствоның басшысын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;";
6) тармақшада "ведомстволар басшыларының" деген сөздер "ведомство басшысының" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақта:
4) тармақша "шегінде Министрліктің" деген сөздерден кейін ", ведомствоның" деген сөзбен толықтырылсын;
9) тармақшада "ведомстволардың басшылары", "ведомстволар басшыларының" деген сөздер тиісінше "ведомство басшысы", "ведомство басшысының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Көші-қон комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі алып тасталсын.

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (подлежащего обращению) в собственность государства по отдельным основаниям" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 25, ст. 260):
в абзаце первом пункта 2 слова "Комитет по судебному администрированию при Верховном Суде" заменить словами "Комитет по исполнению судебных актов Министерства юстиции";
в Правилах учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (подлежащего обращению) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденных указанным постановлением:
в абзаце первом пункта 2 слова "Комитет по судебному администрированию при Верховном Суде" заменить словами "Комитет по исполнению судебных актов Министерства юстиции".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной зашиты населения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 43, ст. 540):
1) в пункте 6:
подпункт 3) исключить;
подпункт 4) следующего содержания:
"4) перечень организаций, находящихся в ведении Комитета по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан." исключить;
2) в Положении о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в абзаце втором пункта 1 слова "ведомства - Комитет по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и" заменить словом "ведомство";
в подпунктах 1), 2) пункта 9 слова ", миграции населения, а также по вопросам беженцев" исключить;
в пункте 10:
в подпункте 1) слова ", миграции населения, а также по вопросам беженцев" исключить;
подпункты 34), 35), 36), 37), 38), 39), 39-1), 39-2), 39-3), 39-4), 39-5), 39-6), 39-7), 40), 41) исключить;
в пункте 11:
в подпункте 3) слова "миграции населения,", ", по вопросам беженцев" исключить;
подпункты 14), 15), 17) исключить;
в пункте 14:
в подпункте 1) слова ", миграции населения" исключить;
в подпункте 4) слово "ведомств" заменить словом "ведомства";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) назначает на должность и освобождает от должности руководителя ведомства, который подконтролен ему в своей деятельности;";
в подпункте 6) слова "руководителей ведомств" заменить словами "руководителя ведомства";
в пункте 16:
в подпункте 4) слово "ведомств" заменить словом "ведомства";
в подпункте 9) слова "руководителей ведомства", "руководителями ведомств" заменить соответственно словами "руководителя ведомства", "руководителем ведомства";
3) Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, исключить.

6. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың бірінші абзацы "қамтамасыз етуді жүзеге асыратын" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ атқарушы құжаттардың уақтылы орындалуын және жекелеген негіздер бойынша республикалық меншікке айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды қамтамасыз ететін" деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақ мынадай мазмұндағы қырық екінші және қырық үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"заңнамаға сәйкес атқарушы құжаттардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етеді;
жекелеген негіздер бойынша республикалық меншікке айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;".
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
8. "1993 жылғы 22 қаңтардағы Азаматтық, отбасылық және қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек пен құқықтық қатынастар туралы конвенцияны және 2002 жылғы 7 қазандағы Азаматтық, отбасылық және қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек пен құқықтық қатынастар туралы конвенцияны іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1453 қаулысында:
1-тармақтың екінші абзацы "және Қазақстан Республикасы соттарының, шет мемлекеттер соттарының, азаматтар мен заңды тұлғалардың қолдаухаттары бойынша соттардың шешімдерін және өзге ресми құжаттарын орындауға байланысты тапсырмалары бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші абзац алып тасталсын.
9. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж. № 25, 311-құжат):
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацы "Әкімшілік полиция комитеті" деген сөздерден кейін ", Көші-қон полициясы комитеті" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақ "қорғау" деген сөзден кейін ", мемлекеттік саясатты қалыптастыру және салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, сондай-ақ халықтың көші-қоны саласындағы, сондай-ақ босқындардың мәселелері бойынша мемлекеттік басқару" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақта:
1) тармақшаның жиырма екінші абзацында ", оларды мемлекеттік техникалық қарауды" деген сөздер алып тасталсын;
2) тармақшада:
екінші абзац "күзет қызметін" деген сөздердің алдынан "аса маңызды мемлекеттік және стратегиялық объектілер бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма бесінші абзацта ", сондай-ақ кәмелетке толмаған адамдарды уақытша оқшаулау, бейімдеу және оңалту орталықтарында ұстауды" деген сөздер алып тасталсын;
қырық екінші және жетпіс бірінші абзацтар алып тасталсын;
жетпіс сегізінші абзацта "жүргізілуін" деген сөз "уақтылы өткізілуін" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"заңсыз көші-қонға қарсы іс-қимыл саласында мемлекеттік органдардың қызметін үйлестірудің, квоталарды өңірлер арасында бөлуді алдын ала келісуді;
Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға Үкімет белгілеген шекте және тәртіппен рұқсат беруді;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен бірлесіп, шетел азаматтарының келуін, болуын және кетуін бақылау жөніндегі "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесін әкімшілендіруді;
Қазақстан Республикасында көші-қон процестерін талдауды және болжауды;
халықтың көші-қонын реттеу жөніндегі шаралар туралы ұсыныстар әзірлеуді;
халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі бағдарламаны әзірлеуді;
халықтың көші-қоны және босқындар мәселелері жөніндегі жұмысты үйлестіруді;
оралмандардың көшіп келу квотасын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеуді;
оралман мәртебесін беру тәртібін анықтауды;
босқын мәртебесін беру туралы қолдаухатты тіркеу және қарау, баспана іздеген адам куәлігінің үлгілерін және баспана іздеген адамды және босқынды тіркеу үшін ішкі істер органдарына жіберу тәртібін бекітуді;
өз құзыреті шегінде босқын деп танылған адамға шыққан елінде тұратын туыстары туралы ақпарат алуға жәрдемдесуді;
баспана іздеген адамға куәлік беруді;
босқын мәртебесін беру, ұзарту, одан айыру және оны тоқтату рәсімін жүзеге асыруды;
босқын куәлігінің және жол жүру құжатының үлгілерін бекітуді және оларды беруді жүзеге асыруды;
пана іздеген адамдардың және босқындардың тізімін қалыптастыруды және ай сайын ұлттық қауіпсіздік органдарына жіберуді;
босқын мәртебесін беру, ұзарту, одан айыру және оны тоқтату рәсімдерін жүзеге асыру жөніндегі комиссия туралы ережені әзірлеуді және бекітуді, сондай-ақ аталған комиссияны құруды;
оралмандар мен олардың отбасылары мүшелерінің уақытша орналастыру орталығында болу тәртібін айқындауды;
оралмандар мен олардың отбасылары мүшелерінің оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығында болу және оларға бейімделу қызметтерін көрсетудің тәртібін, уақытын айқындауды;
халықтың көші-қоны туралы және босқындар мәселелері жөніндегі заңнаманың сақталуын мемлекеттік бақылауды;
көші-қон мәселелері жөніндегі бағдарламалар мен нормативтік құқықтық актілер әзірлеуді;
келген оралмандар мен босқындарды тіркеуді және есепке алуды;
аумақтық органдардың босқын мәртебесін беруден бас тартуы туралы шағымдар жөніндегі шешімдер қабылдауды және оралмандардың көшіп келу квотасына енгізуді.";

6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532):
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
абзац первый пункта 1 дополнить словами ", а также обеспечивающим своевременное исполнение исполнительных документов и организацию работ по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (подлежащего обращению) в республиканскую собственность по отдельным основаниям";
пункт 14 дополнить абзацами сорок вторым и сорок третьим следующего содержания:
"обеспечивает в соответствии с законодательством своевременное исполнение исполнительных документов;
организует работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (подлежащего обращению) в республиканскую собственность по отдельным основаниям;".
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1453 "О мерах по реализации Конвенции о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам от 22 января 1993 года и Конвенции о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам от 7 октября 2002 года":
абзац второй пункта 1 дополнить словами ", и по поручениям судов Республики Казахстан, судов иностранных государств, ходатайствам граждан и юридических лиц, связанным с исполнением решений и иных официальных документов судов";
абзац седьмой исключить.
9. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
1) в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в абзаце втором пункта 1 после слов "Комитет административной полиции" дополнить словами ", Комитет миграционной полиции";
пункт 2 дополнить словами ", формирование государственной политики и осуществление межотраслевой координации, а также государственное управление в области миграции населения, а также по вопросам беженцев";
в пункте 12:
в абзаце двадцать втором подпункта 1) слова "проведения их государственного технического осмотра," исключить;
в подпункте 2):
в абзаце втором после слов "охранной деятельности" дополнить словами "по особо важным государственным и стратегическим объектам";
в абзаце двадцать пятом слова ", а также содержания в центрах временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних лиц" исключить;
абзацы сорок второй и семьдесят первый исключить;
в абзаце семьдесят восьмом слово "проведением" заменить словами "своевременностью прохождения";
дополнить абзацами следующего содержания:
"координацию деятельности государственных органов в сфере противодействия незаконной миграции, предварительному согласованию распределения между регионами квоты;
выдачу разрешений в пределах и порядке, установленных Правительством на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории Республики Казахстан;
совместно с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан администрирование единой информационной системы "Беркут" по контролю за въездом, пребыванием и выездом иностранных граждан;
анализ и прогноз миграционных процессов в Республике Казахстан;
выработку предложений о мерах по регулированию миграции населения;
разработку программы по вопросам миграции населения;
координацию работы по вопросам миграции населения и беженцев;
выработку предложений по формированию квоты иммиграции оралманов;
определение порядка присвоения статуса оралмана;
утверждение порядка регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца, образцов свидетельства лица, ищущего убежище, и направление в органы внутренних дел для регистрации лица, ищущего убежище, и беженца;
содействие в пределах своей компетенции лицу, признанному беженцем, в получении информации о родственниках, проживающих в стране происхождения;
выдачу свидетельства лицу, ищущему убежище;
осуществление процедуры присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца;
утверждение образцов удостоверения беженца и проездного документа и осуществление их выдачи;
формирование и ежемесячное направление списков лиц, ищущих убежище, и беженцев в органы национальной безопасности;
разработку и утверждение положения о комиссии по осуществлению процедуры присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца, а также создание указанной комиссии;
определение порядка пребывания оралманов и членов их семей в центре временного размещения;
определение порядка, времени пребывания оралманов и членов их семей в центре адаптации и интеграции оралманов и оказание им адаптационных услуг;
государственный контроль за соблюдением законодательства о миграции населения и по вопросам беженцев;
реализацию программ и нормативных правовых актов по вопросам миграции;
регистрацию и учет прибывших оралманов и беженцев;
принятие решения по жалобам об отказе территориальными органами в присвоении статуса беженца, оралмана и включение в квоту иммиграции оралманов.";

19-тармақ мынадай мазмұндағы 11-1) тармақшамен толықтырылсын:
"11-1) халықтың көші-қоны саласындағы, сондай-ақ босқындар мәселелері бойынша саясатты қалыптастырады;".
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"1. Мемлекеттік мекемелер" деген бөлімде:
реттік нөмірі 10-жолда "Академиясы" деген сөз "Алматы академиясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 11-жолда "заң институты" деген сөздер "академиясы" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
реттік нөмірлері 17, 18 және 19-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242 және 243-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"219. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Ақтау станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
220. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Ақтөбе станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
221. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Атырау станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
222. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Қандыағаш станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
223. Қазақстан Республикасы Ішкі істер-министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Қызылорда станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
224. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер "департаментінің Орал станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
225. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Астана станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
226. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Астана қаласының әуежайындағы ішкі істер желілік бөлімі.
227. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Қарағанды - Сұрыптау станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
228. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Көкшетау станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
229. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Қостанай станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.

пункт 19 дополнить подпунктом 11-1) следующего содержания:
"11-1) формирует политику в области миграции населения, а также по вопросам беженцев;";
2) в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "1. Государственные учреждения":
в строке, порядковый номер 10 слово "Академия" заменить словами "Алматинская академия";
в строке, порядковый номер 11 слова "Карагандинский юридический институт" заменить словами "Карагандинская академия";
3) в перечне государственных учреждений - территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 17, 18 и 19 исключить;
строки, порядковые номера 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242 и 243, изложить в следующей редакции:
"219. Линейный отдел внутренних дел на станции Актау Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
220. Линейный отдел внутренних дел на станции Актобе Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
221. Линейный отдел внутренних дел на станции Атырау Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
222. Линейный отдел внутренних дел на станции Кандыагаш Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
223. Линейный отдел внутренних дел на станции Кызылорда Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
224. Линейный отдел внутренних дел на станции Уральск Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
225. Линейный отдел внутренних дел на станции Астана Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
226. Линейный отдел внутренних дел в аэропорту города Астана Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
227. Линейный отдел внутренних дел на станции Караганда-Сортировочная Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
228. Линейный отдел внутренних дел на станции Кокшетау Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
229. Линейный отдел внутренних дел на станции Костанай Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

230. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Павлодар станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
231. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Петропавл станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
232. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Алматы-1 станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
233. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Алматы қаласының әуежайындағы ішкі істер желілік бөлімі.
234. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Арыс станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
235. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Достық станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
236. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Жамбыл станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
237. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Защита станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
238. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Луговая станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
239. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Семей станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
240. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Түркістан станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
241. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Үштөбе станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
242. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Шу станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.
243. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі ішкі істер департаментінің Шымкент станциясындағы ішкі істер желілік бөлімі.".
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 277-жолмен толықтырылсын:
"277. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көліктегі ішкі істер департаменті.".
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.10.2013 № 1058 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

230. Линейный отдел внутренних дел на станции Павлодар Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
231. Линейный отдел внутренних дел на станции Петропавловск Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
232. Линейный отдел внутренних дел на станции Алматы-1 Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
233. Линейный отдел внутренних дел в аэропорту города Алматы Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
234. Линейный отдел внутренних дел на станции Арысь Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
235. Линейный отдел внутренних дел на станции Достык Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
236. Линейный отдел внутренних дел на станции Жамбыл Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
237. Линейный отдел внутренних дел на станции Защита Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
238. Линейный отдел внутренних дел на станции Луговая Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
239. Линейный отдел внутренних дел на станции Семей Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
240. Линейный отдел внутренних дел на станции Туркестан Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
241. Линейный отдел внутренних дел на станции Уштобе Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
242. Линейный отдел внутренних дел на станции Шу Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
243. Линейный отдел внутренних дел на станции Шымкент Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
дополнить строкой, порядковый номер 277, следующего содержания:
"277. Департамент внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.".
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.10.2013 № 1058 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).

12. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бағанда:
реттік нөмірі 2-жолдарда:
"112763" деген сандар "112059" деген сандармен ауыстырылсын;
"46544" деген сандар "45779" деген сандармен ауыстырылсын;
"2818" деген сандар "2753" деген сандармен ауыстырылсын;
"2764" деген сандар "2709" деген сандармен ауыстырылсын;
"2394" деген сандар "2359" деген сандармен ауыстырылсын;
"4593" деген сандар "4522" деген сандармен ауыстырылсын;
"2892" деген сандар "2866" деген сандармен ауыстырылсын;
"1929" деген сандар "1880" деген сандармен ауыстырылсын;
"4500" деген.сандар "4428" деген сандармен ауыстырылсын;
"2252" деген сандар "2238" деген сандармен ауыстырылсын;
"2013" деген сандар "1966" деген сандармен ауыстырылсын;
"5083" деген сандар "4983" деген сандармен ауыстырылсын;
"1781" деген сандар "1749" деген сандармен ауыстырылсын;
"2816" деген сандар "2777" деген сандармен ауыстырылсын;
"1928" деген сандар "1888" деген сандармен ауыстырылсын;
"2434" деген сандар "2383" деген сандармен ауыстырылсын;
"2166" деген сандар "2130" деген сандармен ауыстырылсын;
"4181" деген сандар "4148" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер" деген жолда, оның ішінде: 46400" деген жолда "46400" деген сандар "46436" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы ІІМ академиясы 789" деген жолда "академиясы" деген сөз "Алматы академиясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қарағанды заң институты 501" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ІІМ Бәрімбек Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы 501";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталықтары 36";
реттік нөмірі 7-жолда:
2-бағанда "және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді" және ", оның ішінде:" деген сөздер алып тасталсын;
3-бағанда "1607" деген сандар "1496" деген сандармен ауыстырылсын;
"Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталықтары 36";
3-бағанда:
реттік нөмірі 8-жолда "1483" деген сандар "1532" деген сандармен ауыстырылсын;

12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 3:
строки, порядковый номер 2:
цифры "112763" заменить цифрами "112059";
цифры "46544" заменить цифрами "45779";
цифры "2818" заменить цифрами "2753";
цифры "2764" заменить цифрами "2709";
цифры "2394" заменить цифрами "2359";
цифры "4593" заменить цифрами "4522";
цифры "2892" заменить цифрами "2866";
цифры "1929" заменить цифрами "1880";
цифры "4500" заменить цифрами "4428";
цифры "2252" заменить цифрами "2238";
цифры "2013" заменить цифрами "1966";
цифры "5083" заменить цифрами "4983";
цифры "1781" заменить цифрами "1749";
цифры "2816" заменить цифрами "2777";
цифры "1928" заменить цифрами "1888";
цифры "2434" заменить цифрами "2383";
цифры "2166" заменить цифрами "2130";
цифры "4181" заменить цифрами "4148";
в строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству внутренних дел Республики Казахстан, в том числе: 46400" цифры "46400" заменить цифрами "46436";
в строке "Академия МВД Республики Казахстан 789" слово "Академия" заменить словами "Алматинская академия";
строку "Карагандинский юридический институт 501" изложить в следующей редакции:
"Карагандинская академия МВД Республики Казахстан имени Баримбека Бейсенова 501";
дополнить строкой следующего содержания:
"Центры адаптации и интеграции оралманов 36";
в строке, порядковый номер 7:
в графе 2 слова "и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" исключить;
в графе 3 цифры "1607" заменить цифрами "1496";
строку "Центры адаптации и интеграции оралманов 36" исключить;
в графе 3:
в строке, порядковый номер 8, цифры "1483" заменить цифрами "1532";

реттік нөмірі 11-жолдың "22646" деген сандар "24743" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 12-жолдың "2564" деген сандар "2565" деген сандармен ауыстырылсын.
13. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 24.05.2018 № 289 қаулысымен.
14. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.03.19 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
15. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 111 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 ақпандағы № 103 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 15-16, 133-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Функционалдық мүмкіндіктер және ықтимал тәуекелдер" деген 4-бөлімде:
төртінші абзацтағы "және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі комитеті" деген сөздер алып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 1009 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көші-қон полициясы комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды (10-т. 2) тармақшасын қараңыз) - ҚР Үкіметінің 2010.12.30 N 1477 (2010.09.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

в строке, порядковый номер 11, цифры "22646" заменить цифрами "24743",
13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.05.2018 № 289.
14. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.03.2012 № 340 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
15. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2010 года № 103 "Об утверждении Стратегического плана Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами на 2010-2014 годы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 15-16, ст. 133):
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами на 2010-2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 4. "Функциональные возможности и возможные риски":
в абзаце четвертом слова "и Комитетом по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" исключить.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2010 года № 1009
Перечень организаций,
находящихся в ведении Комитета миграционной полиции
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен (см. пп. 2) п.10) постановлением Правительства РК от 30.12.2010 № 1477(вводится в действие с 30.09.2010).