"Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 қаңтардағы № 3 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы
№ 3985 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Шетелдік инвесторлар кеңесін құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 18, 156-құжат; 2000 ж., № 17, 168-құжат; 2003 ж., № 45, 486-құжат; 2007 ж., № 14, 160-құжат;) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы ережеде:
21-тармақ «құрамы бойынша» деген сөздерден кейін «, сондай-ақ Кеңестің жанындағы байқаушылардың (бұдан әрі - байқаушылар) құрамы бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 7-1-тараумен толықтырылсын:
«7-1. Кеңес жанындағы байқаушылар
22-2. Байқаушылардың құрамы Кеңестің мүшелігіне қабылдау үшін өтінім берген, деңгейі басшылардан немесе олардың орынбасарларынан төмен болмайтын үміткерлер қатарынан қалыптастырылады және Кеңестің пленарлық отырысында бекітіледі. Байқаушылар Кеңестің мүшелері болып табылмайды.
22-3. Байқаушы мәртебесі Комиссияның ұсынымдары бойынша осы Ереженің 13, 14-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда беріледі.
22-4. Байқаушылардың Кеңестің пленарлық отырысына қатысуға және Кеңес отырысының тақырыбы бойынша ұсыныстар беру құқығы бар.
22-5. Байқаушы мәртебесі берілгеннен кейін бір жыл өткен соң, байқаушы жұмыс топтарының, Кеңестің пленарлық және аралық отырыстарының қызметі шеңберінде атқарылған жұмыс туралы есеп, сондай-ақ Кеңестің мүшелігіне қабылдау үшін жаңартылған өтінімді Комиссияның қарауына береді.»;
28-тармақтың бірінші бөлігіндегі «мерзімдерде жылына кемінде екі рет» деген сөздер «мерзімге және тақырыпқа сәйкес жылына кемінде бір рет» деген сөздермен ауыстырылсын;
31 -тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 января 2011 года № 3
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в Указ Президента
Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 18, ст. 156; 2000 г., № 17, ст. 168; 2003 г., № 45, ст. 486; 2007 г., № 14, ст. 160) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 21 после слов "по составу Совета" дополнить словами ", а также по составу наблюдателей при Совете (далее - наблюдатели)";
дополнить главой 7-1 следующего содержания:
"7-1. Наблюдатели при Совете
22-2. Состав наблюдателей формируется из числа претендентов, на уровне не ниже руководителей или их заместителей, подавших заявки для приема в члены Совета и утверждается на пленарном заседании Совета. Наблюдатели не являются членами Совета.
22-3. Статус наблюдателя присваивается по рекомендации Комиссии в случае несоответствия требованиям, указанным в пунктах 13, 14 настоящего Положения.
22-4. Наблюдатели имеют право участвовать в пленарном заседании Совета и представлять предложения по теме заседания Совета.
22-5. По истечении года после присвоения статуса наблюдателя наблюдатель представляет отчет о проделанной работе в рамках деятельности рабочих групп, пленарного и промежуточного заседания Совета, а также обновленную заявку для приема в члены Совета на рассмотрение Комиссии.";
в части первой пункта 28 слова "двух раз в год в сроки, определяемые" заменить словами "одного раза в год согласно сроку и теме, определяемым";
пункт 31 изложить в следующей редакции:

«31. Кеңестің пленарлық және аралық отырыстарының қорытындылары бойынша қабылданған шешімдер хаттамамен ресімделеді.
Кеңестің пленарлық отырысы хаттамасының жобасын екі апта мерзімде ұсыныстар енгізу үшін Кеңестің шетелдік мүшелері, сондай-ақ айқындалған тақырыпқа сәйкес Кеңестің пленарлық отырысының мазмұндық бөлігіне жауапты Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдары қарайды.».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев

"31. Решения, принятые по итогам пленарных и промежуточных заседаний Совета, оформляются протоколом.
Проект протокола пленарного заседания Совета в двухнедельный срок рассматривается для внесения предложений иностранными членами Совета, а также заинтересованными государственными органами Республики Казахстан, ответственными за содержательную часть пленарного заседания Совета согласно определенной теме.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев