Алматы қаласында Мұхаммед Хайдар Дулати мен Райымбек Хангелдіұлына ескірткіштер орнату туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 қаңтардағы № 17 Қаулысы
Белгілі ортағасырлық тарихшы Мұхаммед Хайдар Дулати мен қазақ батыры Райымбек Хангелдіұлын мәңгі есте қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімінің Алматы қаласында Мұхаммед Хайдар Дулати мен Райымбек Хангелдіұлына ескерткіштер (бұдан әрі - ескерткіштер) орнату туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Алматы қаласының әкімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) ескерткіштердің құрылысына жер учаскелерін бөлуді жүргізсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Ескерткіштерді орнату «Мұхаммед Хайдар Дулати» қоғамдық қорының және «Райымбек батыр» республикалық қоғамдық бірлестігінің қаражаты есебінен жүзеге асырылатыны назарға алынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

О сооружении памятников Мухаммеду Хайдару Дулати и Райымбеку Хангельдиулы в городе Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2011 года № 17
В целях увековечения памяти известного средневекового историка Мухаммеда Хайдара Дулати и казахского батыра Райымбека Хангельдиулы Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение акима города Алматы о сооружении в городе Алматы памятников Мухаммеду Хайдару Дулати и Райымбеку Хангельдиулы (далее - памятники).
2. Акиму города Алматы в установленном законодательством порядке:
1) произвести отвод земельных участков под строительство памятников;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Принять к сведению, что сооружение памятников осуществляется за счет средств общественного фонда "Мұхаммед Хайдар Дулати" и Республиканского общественного объединения "Райымбек батыр".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов