Кеден өкілінің кеден органдарына есептілікті ұсыну, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ұсыну қағидасын, Бажсыз сауда дүкеніне тауарлар түсуінің және оларды осы дүкенде өткізудің есебін жүргізу, сондай-ақ кеден органдарына мұндай тауарлар туралы есептілікті ұсыну қағидасын және кедендік аумақта/н тыс және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімін қолдану туралы есептердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 ақпандағы № 115 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 3058353364 және 377-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Кеден өкілінің кеден органдарына есептілікті ұсыну, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ұсыну қағидасы;
2) Бажсыз сауда дүкеніне тауарлар түсуінің және оларды осы дүкенде өткізудің есебін жүргізу, сондай-ақ кеден органдарына мұндай тауарлар туралы есептілікті ұсыну қағидасы;
3) кедендік аумақта қайта өңдеу кедендік рәсімін қолдану туралы есептің нысаны;
4) кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу кедендік рәсімін қолдану туралы есептің нысаны;
5) ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімін қолдану туралы есептің нысаны бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 10 ақпандағы
№ 115 қаулысымен
бекітілген
Кеден өкілінің кеден органдарына есептілікті ұсыну, оның ішінде ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ұсыну қағидасы
1. Осы Қағида «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 30-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және кеден өкілінің кеден органдарына кедендік операциялар туралы есептілікті ұсыну тәртібін белгілейді.
2. Кеден өкілі осы Қағидаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын, есептіден кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей кедендік тазартуды жүзеге асырған кеден органына есепті кезеңдегі кедендік операциялар туралы есепті қағаз тасымалдағышта және Ехсеl форматында электронды түрде ұсынады.

Об утверждении Правил представления таможенным представителем отчетности, в том числе с использованием информационных технологий в таможенные органы, Правил ведения учета поступления товаров в магазин беспошлинной торговли и их реализации в этом магазине, а также представления таможенным органам отчетности о таких товарах и форм отчетов о применении таможенной процедуры переработки на/вне таможенной территории и для внутреннего потребления
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2011 года № 115. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 168
В соответствии со статьями 3058353364 и 377 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила представления таможенным представителем отчетности, в том числе с использованием информационных технологий в таможенные органы;
2) Правила ведения учета поступления товаров в магазин беспошлинной торговли и их реализации в этом магазине, а также представления таможенным органам отчетности о таких товарах;
3) форму отчета о применении таможенной процедуры переработки на таможенной территории;
4) форму отчета о применении таможенной процедуры переработки вне таможенной территории;
5) форму отчета о применении таможенной процедуры переработки для внутреннего потребления.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Mинистр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2011 года № 115
Правила
представления таможенным представителем отчетности, в том числе
с использованием информационных технологий в таможенные органы
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют порядок представления таможенным представителем отчетности о таможенных операциях в таможенные органы.
2. Таможенный представитель ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным, представляет в таможенный орган, осуществивший таможенную очистку, отчет о таможенных операциях за отчетный период, составленный по форме, согласно приложению к настоящим Правилам, на бумажном носителе и в электронном виде в формате Excel.

3. Кедендік операциялар туралы қағаз тасымалдағыштағы есепке бас бухгалтер, кеден өкілінің басшысы қол қояды және өз мөрімен куәландырады.
Кеден өкілінің кеден органдарына
есептілікті, оның ішінде ақпараттық
технологияларды пайдалана отырып,
ұсыну қағидасына қосымша
Нысан
Кеден өкілінің кедендік декларациялауының қорытындысы бойынша кедендік операциялар туралы есеп
Р/с
Кеден органы
Кедендік рәсімінің коды (КД түрі)
КД жалпы саны
Статистикалық құны (АҚШ долл.)
Есептелді, мың. теңге
Әкімшілік
Кедендік алымдар
Кедендік баж
Акциз
ҚҚС
Бұзушылық түрі
ӘҚтК бабы
Әкімшілік санкция
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 10 ақпандағы
№ 115 қаулысымен
бекітілген
Бажсыз сауда дүкеніне тауарлар түсуінің және оларды осы дүкенде өткізу есебін жүргізу, сондай-ақ кеден органдарына мұндай тауарлар туралы есептілікті ұсыну қағидасы

3. Отчет о таможенных операциях на бумажном носителе подписывается главным бухгалтером, руководителем таможенного представителя и заверяется его печатью.
Приложение
к Правилам представления таможенным
представителем отчетности, в том числе
с использованием информационных
технологий в таможенные органы
Форма
Отчет о таможенных операциях по итогам таможенного
декларирования таможенным представителем
п/п
Таможен-
ный
орган
Код
таможен-
ной
процедуры
(тип ТД)
Общее
коли-
чество
ТД
Статисти-
ческая
стоимость
(долл.
США)
Начислено, тыс. тенге
Административное
Тамо-
жен-
ные
сборы
Тамо-
жен-
ная
пош-
лина
Акциз
НДС
Вид
нару-
шения
Статья
КоАП
Адми-
нистра-
тивные
санкции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2011 года № 115
Правила
ведения учета поступления товаров в магазин беспошлинной
торговли и их реализации в этом магазине, а также представления
таможенным органам отчетности о таких товарах

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 58-бабына сәйкес әзірленді және бажсыз сауда дүкеніне тауарлардың түсу және осы дүкенде оларды өткізу есебін жүргізу, сондай-ақ кеден органдарына мұндай тауарлар туралы есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Есеп жүргізу және тауарлар туралы есептілікті ұсыну
2. Бажсыз сауда дүкеніне түскен тауарлар және олардың осы дүкенде өткізілуі есепке алуға жатады.
3. Бажсыз сауда дүкендерінің иелері тиісінше осы Қағидаға 1 және 2-қосымшадағы нысандар бойынша бажсыз сауда дүкеніне түсетін тауарларды есепке алу журналына есепке алуды жүргізеді және тоқсан сайын кеден органдарына олар туралы есептілік ұсынады.
Бажсыз сауда дүкендерінің иелері тиісінше осы қағидаға 3 және  4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша бажсыз сауда дүкеніне түскен тауарлардың өткізілуін есепке алу журналына есепке алуды жүргізеді және тоқсан сайын кеден органдарына олар туралы есептілік ұсынады.
4. Есептілік тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың оныншы күніне дейін қағаз тасымалдағышта және Ехсеl форматында электронды түрде ұсынылады.
Өткізілген тауарлар туралы қағаз тасымалдағыштағы есепке бажсыз сауда дүкенінің иесі қол қояды және өз мөрімен куәландырады.
5. Бажсыз сауда дүкеніне түсетін тауарларды есепке алу журналы және бажсыз сауда дүкенінде өткізілген тауарларды есепке алу журналы (бұдан әрі - есепке алу журналдары), алдын ала түптеледі, нөмірленеді және кеден органы басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен расталады, қызмет аймағында бажсыз сауда дүкені құрылған кеден органының мөрімен куәландырылады. Әр келесі жылдың бірінші қаңтарынан бастап есепке алу журналдарының нөмірленуі бірліктен басталады.
6. Бажсыз сауда дүкенінің иесі кеден органдарының лауазымды адамдарына есепке алу құжаттарына қол жеткізуге мүмкіндік береді және кеден органының лауазымды адамдарының талап етуі бойынша оларға ұсынады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 58 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют порядок ведения учета поступления товаров в магазин беспошлинной торговли и их реализации в этом магазине, а также представления таможенным органам отчетность о таких товарах.
2. Ведение учета и представления отчетности о товарах
2. Учету подлежат товары, поступающие в магазин беспошлинной торговли и их реализация в этом магазине.
3. Владельцы магазинов беспошлинной торговли ведут учет в журналах учета и ежеквартально представляют таможенным органам отчетность о товарах, поступающих в магазин беспошлинной торговли по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам соответственно.
Владельцы магазинов беспошлинной торговли ведут учет в журналах учета и ежеквартально представляют таможенным органам отчетность о реализованных товарах по форме, согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам соответственно.
4. Отчетность предоставляется ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, на бумажном носителе.
Отчет о реализованных товарах на бумажном носителе подписывается владельцем магазина беспошлинной торговли и заверяется его печатью.
5. Журнал учета товаров, поступающих в магазин беспошлинной торговли и журнал учета товаров, реализованных в магазине беспошлинной торговли (далее - журналы учета) предварительно прошиваются, пронумеровываются и заверяются подписью руководителя таможенного органа или лица, его замещающего, заверяется печатью таможенного органа, в зоне деятельности которого учрежден магазин беспошлинной торговли. С первого января каждого последующего года нумерация Журнала учета начинается с единицы.
6. Владелец магазина беспошлинной торговли предоставляет доступ должностных лиц таможенных органов к документам учета и представляет должностным лицам таможенного органа по их требованию.