Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 ақпандағы № 165 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж, № 12, 86-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
156-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші және төртінші бөліктермен толықтырылсын:
«Мемлекеттік мекеме негізгі құралдарды және материалдық емес активтерді сатып алу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру кезінде 413 «Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру» экономикалық шығыстар сыныптамасының ерекшелігі бойынша осы мақсаттарға ағымдағы қаржы жылына көзделген соманың 50 пайызынан аспайтын аванстық (алдын ала) төлем жасауды жүзеге асырылады.
Бұрын мемлекеттік кәсіпорындар жасасқан, аяқталып келе жатқан ұзақ мерзімді шарттар бойынша күрделі жөндеу мен қалпына келтіруден басқа, ғимараттар мен құрылыстарды салу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру үшін мемлекеттік мекеме 424 «Мемлекеттік кәсіпорындардың ғимараттары мен құрылыстарын салу (реконструкциялау)» экономикалық шығыстар сыныптамасының ерекшелігі бойынша осы мақсаттарға ағымдағы қаржы жылына көзделген соманың 30 пайызынан аспайтын аванстық (алдын ала) төлем жасауды жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 156-1-тармақпен толықтырылсын:
«156-1. Шетелде кадрлар даярлаудың халықаралық бағдарламаларын іске асыру бойынша стипендиаттарды шетелде оқыту үшін 154 «Стипендиаттардың шетелде оқуына төлеу» экономикалық шығыстар сыныптамасының ерекшелігі бойынша ақы төлеу шетелдік жоғары оқу орындары (әлемнің ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен Қазақстан Республикасының Үкіметі шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру халықаралық бағдарламаларын іске асыру, оның ішінде шарттың талаптарына сәйкес соңғысы ұсынған өтінімдерге байланысты Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын іске асыру жөніндегі қызметтерді беруші етіп анықтаған заңды тұлға арасында жасалған шарттың көшірмелерін қоса бере отырып, төлеуге берілген шоттың негізінде жүзеге асырылады.»;
162-тармақтың бірінші бөлігінің сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«тараптардың деректемелері өзгерген;»;
174-тармақтың алтыншы абзацындағы «, есеп айырысу тәртібіне және/немесе мерзіміне және/немесе тауарларды беру (жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету) мерзіміне» деген сөздер алынып тасталсын;
181-тармақтың үшінші бөлігі алынып тасталсын;
190-тармақ мынадай мазмұндағы екінші және үшінші бөліктермен толықтырылсын:
«Мемлекеттік мекеме аванстық төлем сомасын қоспағанда, негізгі құралдарды және материалдық емес активтерді сатып алу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру бойынша төлем жүргізу кезінде мемлекеттік кәсіпорын мен көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) беруші арасында жасалған шартқа сәйкес тауарды жеткізу туралы шот-фактуралардың немесе жүкқұжаттың (актінің) немесе орындалған жұмыстар актісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген олар ұсынған өзге құжаттың көшірмелерін қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне береді. Бұл ретте, көрсетілген құжаттардың әрбір парағы мемлекеттік мекеменің түпнұсқалық мөрі бедерімен куәландырылады және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды тұлғаның), олар болмаған жағдайда, мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол өкілеттік берген тұлғаның қолы қойылады.
Мемлекеттік мекеме аванстық төлем сомасын қоспағанда, бұрын мемлекеттік кәсіпорындар жасасқан, аяқталып келе жатқан ұзақ мерзімді шарттар бойынша күрделі жөндеу мен қалпына келтіруден басқа, ғимараттар мен құрылыстарды салу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру бойынша төлем жүргізу кезінде осы тармақтың екінші бөлігінде санамаланған құжаттарға қосымша қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне әрбір парағы мемлекеттік мекеменің түпнұсқалық мөрі бедерімен куәландырылған және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды тұлғаның), олар болмаған жағдайда, мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол өкілеттік берген тұлғаның қолы қойылған жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын ұсынады.»;
203-тармақтың төртінші абзацындағы «сайлау жөніндегі заңнамасына сәйкес сайлауды өткізуге» деген сөздер «сайлау мен республикалық референдум туралы заңнамасына сәйкес сайлауды және референдумды өткізуге» деген сөздермен ауыстырылсын;
263-тармақта:
бірінші бөлікте:
«кейіннен Түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, сондай-ақ міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына кейіннен өзгерістер енгізе отырып» деген сөздер «ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Тиісті қаулы қабылданғаннан кейін осы Ереженің 5-тарауында айқындалған тәртіппен тиісті қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізіледі.»;
9-бөлімнің және 47-тараудың атаулары «Сайлауларды» деген сөзден кейін «, республикалық референдумды» деген сөздермен толықтырылсын;
9-бөлімнің 47-тарауының мәтіні бойынша:
384-тармақта «мүшелерін сайлау» деген сөздерден кейін «, республикалық референдум» деген сөздермен толықтырылсын;
385-тармақта:
бірінші бөліктегі «сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқару органдарының мүшелерін сайлау» деген сөздер «жергілікті өзін-өзі басқару органдарының мүшелерін сайлау, сондай-ақ республикалық референдум» деген сөздермен ауыстырылсын;
«сайлауларды», «Сайлауларды», «сайлау іс-шараларын» деген сөздерден кейін «, республикалық референдумды» деген сөздермен толықтырылсын;
386393395-тармақтардағы «Сайлауларды», «сайлаулар», «сайлау», «сайлауларды» деген сөздерден кейін «, республикалық референдумды», «республикалық референдум» деген сөздермен толықтырылсын;
387-тармақтағы «сайлау компаниясын» және «Сайлау» деген сөздерден кейін тиісінше «, республикалық референдумды», «, республикалық референдум» деген сөздермен толықтырылсын;
388-тармақтағы «Сайлау» деген сөзден кейін және «аумақтық сайлау комиссиясы төрағасының өкілеттілігі сайлау» деген сөздерден кейін «, республикалық референдум» деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2011 года № 165. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие дополнения и изменения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
пункт 156 дополнить частями третьей и четвертой следующего содержания:
"При финансировании государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для приобретения основных средств и нематериальных активов государственное учреждение осуществляет авансовую (предварительную) оплату по специфике экономической классификации расходов 413 "Материально-техническое оснащение государственных предприятий" не более 50 процентов от суммы, предусмотренной на текущий финансовый год на эти цели.
Для финансирования государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для строительства зданий и сооружений, кроме капитального ремонта и реставрации по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам, которые завершаются, государственное учреждение осуществляет авансовую (предварительную) оплату по специфике экономической классификации расходов 424 "Строительство (реконструкция) зданий и сооружений государственных предприятий" не более 30 процентов от суммы, предусмотренной на текущий финансовый год на эти цели.";
дополнить пунктом 156-1 следующего содержания:
"156-1. Для обучения стипендиатов за рубежом по реализации международных программ подготовки кадров за рубежом оплата по специфике экономической классификации расходов 154 "Оплата обучения стипендиатов за рубежом" осуществляется на основании счета к оплате с приложением копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, которое определено Правительством Республики Казахстан поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, а также реализации международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашақ" в зависимости от представленных последним заявок согласно условиям договора.";
абзац восьмой части первой пункта 162 изложить в следующей редакции:
"изменения реквизитов сторон;";
в абзаце шестом пункта 174 слова "порядок и/или сроков расчетов, и/или сроков поставки товара (выполнения работ, оказания услуг)" исключить;
часть третью пункта 181 исключить;
пункт 190 дополнить частями второй и третьей следующего содержания:
"При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для приобретения основных средств и нематериальных активов государственное учреждение предоставляет в территориальное подразделение казначейства копии счетов-фактур или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг в соответствии с заключенным договором между государственным предприятием и поставщиком услуг (товаров, работ) или другого документа, установленного законодательством Республики Казахстан представленного ими. При этом указанные документы заверяются оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.
При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа, по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для строительства зданий и сооружений, кроме капитального ремонта и реставрации по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам, которые завершаются, государственное учреждение к документам, перечисленным в части второй настоящего пункта, дополнительно предоставляет в территориальное подразделение казначейства положительное заключение государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации, заверенное оттиском оригинала печати государственного учреждения полистно и парафированного подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного.";
в абзаце четвертом пункта 203 слова "по выборам, в проведении выборов," заменить словами "о выборах и республиканском референдуме, в проведении выборов и республиканского референдума,";
в пункте 263:
в части первой:
слова "с последующим внесением изменений в Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам, а также в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам" заменить словами "до 20 декабря текущего финансового года";
дополнить предложением следующего содержания:
"После принятия соответствующего постановления вносятся изменения в соответствующие планы финансирования в порядке, определяемом главой 5 настоящих Правил.";
в заголовках раздела 9 и главы 47 после слова "выборов" дополнить словами ", республиканского референдума";
по тексту главы 47 раздела 9:
в пункте 384 после слова "самоуправления" дополнить словами ", республиканский референдум";
в пункте 385:
в части первой слова "а также членов органов местного самоуправления" заменить словами "членов органов местного самоуправления, а также при проведении республиканского референдума";
после слов "выборов" и "выборных мероприятий" дополнить словами ", республиканского референдума";
в пунктах 386393395 после слова "выборов" дополнить словами ", республиканского референдума";
в пункте 387 после слов "избирательной кампании" и "выборов" дополнить словами ", республиканского референдума";
в пункте 388 после слов "проведения выборов" дополнить словами ", республиканского референдума";

391-тармақтың 8) тармақшасындағы «сондай-ақ, партия тізімін берген саяси партиялар туралы» деген сөздер «партия тізімін берген саяси партиялар туралы, сондай-ақ республикалық референдум туралы» деген сөздермен ауыстырылсын;
394-тармақтағы «кандидаттарға» деген сөзден кейін «, республикалық референдумға» деген сөздермен толықтырылсын;
396-тармақ «сайлауын» деген сөзден кейін «, сондай-ақ республикалық референдумды» деген сөздермен толықтырылсын;
411-тармақта:
«ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейін» деген сөздер алынып тасталсын;
«кейіннен Түсімдер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландыру жиынтық жоспарына өзгерістер енгізе отырып,» деген сөздер «ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Тиісті қаулы қабылданғаннан кейін осы Ереженің 5-тарауында айқындалатын тәртіппен тиісті қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізіледі.»;
421-тармақтағы «тауарлардың құнын» деген сөздерден кейін «және оларды тасымалдау бойынша көліктік ұйымдардың шығыстарын» деген сөздермен толықтырылсын;
614-тармақтағы «Инвестициялық жобаны іске асыру жоспарын» деген сөздерден кейін «осы Ереженің 115-қосымшасына сәйкес нысан бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 115-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, он екінші, он үшінші, он төртінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 ақпандағы
№ 165 қаулысына
қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
115-қосымша
Үкіметтік сыртқы қарыз немесе байланысты грант есебінен
қаржыландырылатын инвестициялық жобаны іске асыру жоспары
(мың)
р/с
Инвестициялық жобаның атауы
Құрауыштың атауы
Іс-шаралар
(жұмыстар түрі)
Қаржыландыру көлемі
Орындалу мерзімі
Ескертпе
барлығы
оның ішінде жыл сайын
заем/грант
РБ-дан қоса қаржыландыру
заем/грант
РБ-дан қоса қаржыландыру
теңге
АҚШ долл.
теңге
АҚШ долл.
теңге
АҚШ долл.
теңге
АҚШ долл.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Қаржыландырудың барлығы

в подпункте 8) пункта 391 слова "а также о политических партиях, выдвинувших партийные списки" заменить словами "о политических партиях, выдвинувших партийные списки, а также о республиканском референдуме.";
в пункте 394 после слова "кандидатам," дополнить словами "на республиканский референдум";
в пункте 396 после слова "самоуправления" дополнить словами ", а также на проведение республиканского референдума";
в пункте 411:
слова "до 20 декабря текущего финансового года" исключить;
слова "с последующим внесением изменений в Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам" заменить словами "до 20 декабря текущего финансового года";
дополнить предложением следующего содержания:
"После принятия соответствующего постановления вносятся изменения в соответствующие планы финансирования в порядке, определяемом главой 5 настоящих Правил.";
в пункте 421 после слов "в товарной форме" дополнить словами "и расходов транспортных организаций по их перевозке";
в пункте 614 после слов "План реализации инвестиционного проекта" дополнить словами "по форме согласно приложению 115 к настоящим Правилам";
дополнить приложением 115 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением абзацев третьего, четвертого, пятого, шестого, седьмого, двенадцатого, тринадцатого, четырнадцатого пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2011 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2011 года № 165
Приложение 115
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
План реализации инвестиционного проекта, финансируемого
за счет правительственного внешнего займа или связанного
гранта
(тыс.)
п/п
Наи-
мено-
вание
ин-
вес-
тици-
онно-
го
прое-
кта
Наи-
мено-
вание
ком-
по-
нента
Меро-
приятия
(виды
работ)
Объем финансирования
Срок
вы-
пол-
нения
При-
меча-
ние
всего
в том числе по годам
заем/грант
софинанси-
рование из
РБ
заем/грант
софинанси-
рование из
РБ
тен-
ге
долл.
США
тен-
ге
долл.
США
тен-
ге
долл.
США
тен-
ге
долл.
США
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Всего финансирование