Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы № 15 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 230 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 249 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.03.2014 № 249 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Көшіп-келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарын өтеу, келген жері бойынша тұрғын үй сатып алу үшін қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақылар төлеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы № 15 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 2, 11-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Көшіп-келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарын өтеу, келген жері бойынша тұрғын үй сатып алу үшін қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақылар төлеу ережесінде:
бүкіл мәтін бойынша «төлемдер жөніндегі», «төлеу жөніндегі» деген сөздер «беру жөніндегі» деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
1), 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«1) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті);
2) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері - Ішкі істер департаментінің Көші-қон полициясы басқармасы;»;
мынадай мазмұндағы 2-1), 2-2) және 2-3) тармақшалармен толықтырылсын:
«2-1) қосымша жеңілдіктерді төлеу жөніндегі уәкілетті ұйым (бұдан әрі - Орталық) - «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2-2) Орталықтың филиалдары — «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының облыстың, Астана және Алматы қалаларындағы филиалдары;
2-3) Орталықтың бөлімшелері - «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының қалалық, аудандық бөлімшелері;»;
56-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 15
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 230. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 249
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.03.2014 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 15 "Об утверждении Правил возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 2, ст. 11) следующие изменения и дополнения:
в Правилах возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции, утвержденных указанным постановлением:
по всему тексту слова "по выплате", "по выплатам" заменить словами "по выдаче";
в пункте 1:
подпункты 1)2) изложить в следующей редакции:
"1) уполномоченный орган по вопросам миграции населения (далее - уполномоченный орган) - Министерство внутренних дел Республики Казахстан (Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан);
2) территориальное подразделение уполномоченного органа по вопросам миграции населения - Управление миграционной полиции Департамента внутренних дел;";
дополнить подпунктами 2-1), 2-2) и 2-3) следующего содержания:
"2-1) уполномоченная организация по выплате дополнительных льгот (далее - Центр) - Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
2-2) филиалы Центра - областные, городов Астаны и Алматы филиалы Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
2-3) отделения Центра - городские, районные отделения Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";";
пункты 56 изложить в следующей редакции:

«5. Қосымша жеңілдіктер тағайындау және төлеу үшін оралман отбасының басшысы өзінің тұрғылықты жері бойынша халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне төлемдер беру жөніндегі уәкілетті ұйымда алдын ала ашқан жеке шотын көрсете отырып, отбасының атынан осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Отбасының басшысын оралманның отбасы белгілейді.
6. Халықтың көші-қоны жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы қолдаухат қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қосымша жеңілдіктерді тағайындау туралы немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
Қосымша жеңілдіктер тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімге халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
Қосымша жеңілдіктер тағайындау туралы шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы шешімнен үзінді көшірме ресімделеді (бір дана) және осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламамен қоса төлемдерді жүзеге асыру үшін Орталықтың филиалы арқылы Орталықтың бөлімшесіне жіберіледі.
Орталықтың бөлімшесі келіп түскен қосымша жеңілдіктер тағайындау туралы шешімнен үзінді көшірмені осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, оны тіркеу журналына тіркейді, орталықтандырылған деректер базасында алушының (оралманның) карточкасын қалыптастырады және тиісті деректерді енгізеді.
Қосымша жеңілдіктер тағайындаудан бас тартылған жағдайда халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі бас тарту себептерін көрсете отырып, үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіні хабардар етеді.»;
8-тармақта:
«Аумақтық орган» деген сөздер «Орталықтың бөлімшесі» деген сөздермен ауыстырылсын;
«шешім шығарғаннан» деген сөздер «шешімнен үзінді көшірме алғаннан» деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтағы «Аумақтық органның қосымша жеңілдіктер төлеуден» деген сөздер «Халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің қосымша жеңілдіктер тағайындаудан» деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«Қосымша жеңілдіктер оралман отбасының өздері оралмандардың көшіп-келу квотасына енгізілген жылдың ішінде Қазақстан Республикасының аумағына келмеген мүшелеріне берілмейді.»;
14-тармақтың бірінші бөлігінің 2) тармақшасындағы «аумақтық орган» деген сөздер «халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі» деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта:
«Қазақстан Республикасы әділет органдарының оралмандарды» деген сөздер «Оралмандарды» деген сөзбен ауыстырылсын;
«қызметтеріне» деген сөз «қызметтерге» деген сөзбен ауыстырылсын;
16-тармақтағы «Аумақтық органдар» деген сөздер «Орталықтың бөлімшелері» деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақта:
«Аумақтық органдар» деген сөздер «Орталықтың бөлімшелері» деген сөздермен ауыстырылсын;
«уәкілетті органға» деген сөздер «Орталыққа» деген сөзбен ауыстырылсын;
Көшіп-келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарын өтеу, келген жері бойынша тұрғын үй сатып алу үшін қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақылар төлеу ережесіне қосымшада:
«қосымша» деген сөздер «1-қосымша» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:» деген сөздер алынып тасталсын;

"5. Для назначения и выплаты дополнительных льгот главой семьи оралмана по месту его жительства в территориальное подразделение уполномоченного органа по вопросам миграции населения от имени семьи подается заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с указанием лицевого счета, предварительно открытого в уполномоченной организации по выдаче.
Глава семьи определяется семьей оралмана.
6. Территориальным подразделением уполномоченного органа по вопросам миграции населения в течение пяти рабочих дней со дня принятия ходатайства о приеме в гражданство Республики Казахстан выносится решение о назначении или об отказе в назначении дополнительных льгот с указанием причин отказа.
Решение о назначении или об отказе в назначении дополнительных льгот подписывается руководителем территориального подразделения уполномоченного органа по вопросам миграции населения или лицом, исполняющим его обязанности.
В течение трех рабочих дней со дня принятия решения о назначении дополнительных льгот оформляется выписка из данного решения (в одном экземпляре) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и направляется с извещением по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, через филиал Центра в отделение Центра для осуществления выплат.
Отделение Центра, поступившие выписки из решения о назначении дополнительных льгот, регистрирует их в журнале регистрации по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, формирует в централизованной базе данных карточку получателя (оралмана) и вносит соответствующие данные.
В случае отказа в назначении дополнительных льгот территориальное подразделение уполномоченного органа по вопросам миграции населения в течение трех рабочих дней уведомляет заявителя с указанием причин отказа.";
в пункте 8:
слова "Территориальный орган" заменить словами "Отделение Центра";
слово "вынесения" заменить словами "получения выписки из";
в пункте 9 слова "территориального органа в выплате" заменить словами "территориального подразделения уполномоченного органа по вопросам миграции населения в назначении";
в пункте 10 слова "или не представившим упомянутые в пункте 5 настоящих Правил документы" исключить;
в подпункте 2) части первой пункта 14 слова "территориальным органом" заменить словами "территориальным подразделением уполномоченного органа по вопросам миграции населения";
в пункте 15 слова "органов юстиции Республики Казахстан" исключить;
в пункте 16 слова "территориальными органами" заменить словами "отделениями Центра";
в пункте 17:
слова "Территориальные органы" заменить словами "Отделения Центра";
слова "уполномоченный орган" заменить словом "Центр";
в приложении к Правилам возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции:
слова "Приложение" заменить словами "Приложение 1";
слова "К заявлению прилагаю следующие документы:" исключить;

осы қаулыға 123-қосымшаларға сәйкес 2, 3, 4-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           K. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 230 қаулысына
1-қосымша
Көшіп келу квотасы бойынша
келген оралмандарға және олардың
отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын
жеріне бару және мүлкін (оның
ішінде малын) апару жөніндегі
шығыстарын төлеу, келген жері
бойынша тұрғын үй сатып алу үшін
қаражат бөлу және біржолғы
жәрдемақылар төлеу ережесіне
2-қосымша
_______________ облысы (қаласы) Ішкі істер департаменті
Көші-қон полициясы басқармасының қосымша төлемдер
тағайындау туралы шешімінен үзінді көшірме
Іс № __________________________________________________________
Тегі (отбасы басшысы) _________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты __________________________________________________
Туған күні ____________________________________________________
Отбасы мүшелері ________________ ______________________________
(саны)                (жазумен)
Тұрғылықты мекенжайы (нақты) __________________________________
Жеке куәлігі (оралманның) _____ ж. « ____ » _______ № _________
Кім берді ___________________ _________________________________
Әлеуметтік жеке коды (ЖӘК) ____________________________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) __________________________
Осы атауы _____________ коэффициент ___________________________
« _____________________ » Қазақстан Республикасының _____ жылғы
« ____ » ______ № _____ Заңының _____ ___ бабының ___ тармағына
сәйкес төлемдер тағайындалсын.
1. Төлеуге тағайындалған біржолғы жәрдемақының мөлшері:
_________________ теңге. ______________________________________
(жазумен)
оның ішінде (мәлімет үшін):
отбасы басшысына _______________ теңге ________________________
(жазумен)
отбасы мүшелеріне _____________ теңге _________________________
2. Тұрғын үй сатып алуға тағайындалған қаржының төленетін мөлшері:
______________ теңге __________________________________________
(жазумен)
оның ішінде (мәлімет үшін):
отбасы басшысына ______________ теңге _________________________
(жазумен)
отбасы мүшелеріне ______________ теңге ________________________
(жазумен)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Банкінің деректемелері және алушының ағымдағы шотының нөмірі:
БЖК ___________________________________________________________
Банк СТН-і ____________________________________________________
Банк (ағымдағы, картшоты) _____________________________________
_______________________________________________________________
(банктің аты, мекен жайы)
М.О. Ішкі істер департаменті
Көші-қон полициясы басқармасының бастығы ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Маман __________________________________ ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты)              (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 230 қаулысына
2-қосымша
Көшіп келу квотасы бойынша
келген оралмандарға және олардың
отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын
жеріне бару және мүлкін (оның
ішінде малын) апару жөніндегі
шығыстарын төлеу, келген жері
бойынша тұрғын үй сатып алу үшін
қаражат бөлу және біржолғы
жәрдемақылар төлеу ережесіне
3-қосымша
_______________________________________________________________
(қосымша жеңілдіктерді тағайындаған органның атауы)
_______________________________________________________________
(Орталық филиалының атауы)
Төлемдерді ресімдеу үшін ұсынылатын үзінді көшірмелер туралы
20 __ ж.« ___ » № ___
хабарлама
Р/с
Істің №
Тегі, аты, әкесінің аты
Төлемдердің түрі
Ескертпе
Қоса берілген құжаттардың барлығы ____________
Ішкі істер департаменті
Көші-қон полициясы басқармасының бастығы ______________ ______
(Т.А.Ә.)    (қолы)
Маман _______________________________ _________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)              (қолы)
М.О. ЗТМО облыстық филиалының директоры _____________ _________
(Т.А.Ә.)     (қолы)
Маман ____________ кіріс _____ 20 ж "___"____ № __________
шығыс _____ 20 ж "___"____ № __________
М.О. ЗТМО бөлімшесінің бастығы ____________________ ___________
(Т.А.Ә.)         (қолы)
Маман ____________ кіріс _____ 20 ж "____"____  № __________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 230 қаулысына
3-қосымша
Көшіп келу квотасы бойынша
келген оралмандарға және олардың
отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын
жеріне бару және мүлкін (оның
ішінде малын) апару жөніндегі
шығыстарын төлеу, келген жері
бойынша тұрғын үй сатып алу үшін
қаражат бөлу және біржолғы
жәрдемақылар төлеу ережесіне
4-қосымша
__________________________ көшірмелерін тіркеу журналы
(төлемдердің түрі)
Р/с
Үзінді көшірменің №, күні
Оралманның тегі, аты, әкесінің аты
Хабарлама уақыты, №
Тіркеу уақыты
Мөрмен бекітілген журналдағы парақтар саны ____________________
(жазумен)
М.О. Орталық филиал/бөлімшесінің бастығы ______________________

дополнить приложениями 2, 3, 4 согласно приложениям 123 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 230
Приложение 2
к Правилам возмещения расходов
по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества
(в том числе скота), выделения
средств для приобретения жилья
по месту прибытия и выплаты
единовременных пособий оралманам
и членам их семей,
прибывшим по квоте иммиграции
Выписка из Решения Управления миграционной полиции
Департамента внутренних дел ____________ области (города)
о назначении дополнительных льгот
Дело № ________________________________________________________
Фамилия (глава семьи) _________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество ______________________________________________________
Дата рождения _________________________________________________
Члены семьи ________________________  _________________________
(количество)                (прописью)
Адрес места жительства (фактический) __________________________
Удостоверение личности (оралмана) № ____ от "___" __________ г.
Кем выдан _____________________________________________________
Социальный индивидуальный код (СИК) ___________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) _________________
Наименование оси __________ коэффициент _______________________
Назначить выплату в соответствии с п. __ ст. ___ Закона РК от ___ г. № ______ " __________________________________________________"
1. Размер назначенного единовременного пособия к выплате:
__________________ тенге ____________________________________________
(прописью)
из них (для сведения):
на главу семьи ______________ тенге ___________________________
(прописью)
на членов семьи _____________ тенге ___________________________
(прописью)
2. Размер назначенного средства на приобретение жилья к выплате:
_______________________ тенге _______________________________________
(прописью)
из них (для сведения):
на главу семьи _______________ тенге __________________________
(прописью)
на членов семьи ______________ тенге __________________________
(прописью)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Реквизиты банка и номер текущего счета получателя:
БИК ___________________________________________________________
РНН банка _____________________________________________________
Счет банковский (текущий, картсчета) __________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
М.П. Начальник Управления миграционной полиции
Департамента внутренних дел   _____________________   __________
(фамилия, имя, отчество)  (подпись)
Специалист ________________________________     ___________________
(фамилия, имя, отчество)                (подпись)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 230
Приложение 3
к Правилам возмещения расходов
по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества
(в том числе скота), выделения
средств для приобретения жилья
по месту прибытия и выплаты
единовременных пособий оралманам
и членам их семей,
прибывшим по квоте иммиграции
_____________________________________________________________________
(наименование органа, назначившего дополнительные льготы)
_____________________________________________________________________
(наименование филиала Центра)
Извещение № _____ от "____" ___________ 20__ г.
о представляемых выписках для оформления выплаты
п/п
№ дела
Фамилия, имя, отчество
Вид выплаты
Примечание
Всего приложено ______________ документов
Начальник Управления миграционной полиции
Департамента внутренних дел   ____________________   ________________
(ФИО)               (подпись)
Специалист  ___________________________  ______________________
(ФИО)                     (подпись)
М.Ш. Директор обл. филиала ГЦВП _____________  ________________
(ФИО)         (подпись)
Специалист ____________ вход. № ___ от "___" __________ 20__ г.
исх. № ___ от "___" ___________ 20__ г.
М.Ш. Начальник отд. ГЦВП ____________________  _______________
(ФИО)             (подпись)
Специалист ____________ вход. № ___ от "___" __________ 20__ г.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 230
Приложение 4
к Правилам возмещения расходов
по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества
(в том числе скота), выделения
средств для приобретения жилья
по месту прибытия и выплаты
единовременных пособий оралманам
и членам их семей,
прибывшим по квоте иммиграции
Журнал регистрации выписок _________________________________
(вид выплаты)
п/п
№, дата
выписки
Фамилия, имя,
отчество оралмана
№, дата
извещения
дата
регистрации
Скрепление печатью: количество листов в журнале ___________________
(прописью)
М.Ш. Начальник филиала/отделения Центра ___________________________