Қазақстан Республикасының аумағынан жеңіл дистилляттар мен өнімдерді, газойлдарды әкетудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 331 Қаулысы
«Сауда қызметін реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі Заңының 18-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2011 жылғы 1 мамырға дейінгі мерзімге жеңіл дистилляттар мен өнімдердің (КО СЭҚ ТН коды 2710 11) әкетілуіне 40 000 тонна көлемінде сандық шектеу енгізілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.07 N 405 Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Жеңіл дистилляттарды және өнімдерді, керосинді әкетуге уақытша тыйым салуды енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қазандағы № 1139 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 58, 565-құжат):
тақырыбындағы «Жеңіл дистилляттарды және өнімдерді, керосинді» деген сөздер «Керосинді» деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы «және тұрмыстық пеш отынынан», «жеңіл дистилляттарды және өнімдерді (КО СЭҚ ТН 2710 11),» деген сөздер алынып тасталсын;
2) «Қазақстан Республикасының аумағынан газойлдарды әкетудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 ақпандағы № 180 қаулысында:
2-тармақтағы «Ауғанстан Ислам Республикасына» деген сөздерден кейін «және Қырғыз Республикасына» деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген әкетуге қатысты көлемде сандық шектеулер енгізілетін тауарлардың тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға қосымшада:
«Көлемі, тонна» деген бағанда:
реттік нөмірі 1-жолдағы «20 000» деген сандар «30 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жиыны» деген жолдағы «145 000» деген сандар «155 000» деген сандармен ауыстырылсын;
3. Қырғыз Республикасына және Тәжікстан Республикасына әкету мақсатында «ҚазМұнайГаз - қайта өңдеу және маркетинг» акционерлік қоғамына 40 000 тонна көлеміндегі жеңіл дистилляттар мен өнімдерге (КО СЭҚ ТН коды 2710 11) квота бөлінсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.07 N 405 Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігімен келісім бойынша 40 000 тонна көлеміндегі жеңіл дистилляттар мен өнімдердің әкетілуіне лицензиялар беруді жүзеге асырсын.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.07 N 405 Қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыға сәйкес жеңіл дистилляттар мен өнімдердің әкетілуін бақылауды қамтамасыз етсін.

О некоторых вопросах вывоза легких дистиллятов и продуктов, газойлей с территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 331
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести сроком до 1 мая 2011 года количественные ограничения на вывоз легких дистиллятов и продуктов (код ТН ВЭД ТС 2710 11) в объеме 40 000 тонн.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.04.2011 № 405.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2010 года № 1139 "О введении временного запрета на вывоз легких дистиллятов и продуктов, керосина" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 58, ст. 565):
в заголовке слова "легких дистиллятов и продуктов," исключить;
в пункте 1 слова "легких дистиллятов и продуктов (код ТН ВЭД ТС 2710 11)", "и печного топлива бытового" исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2011 года № 180 "О некоторых вопросах вывоза газойлей с территории Республики Казахстан":
в пункте 2 после слов "Исламскую Республику Афганистан" дополнить словами "и в Кыргызскую Республику";
перечень товаров, в отношении вывоза которых вводятся количественные ограничения в объемах, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении к указанному постановлению:
в графе "Объем, тонн":
строки, порядковый номер 1, цифры "20 000" заменить цифрами "30 000";
строки, "Итого" цифры "145 000" заменить цифрами "155 000".
3. Распределить акционерному обществу "КазМунайГаз - Переработка Маркетинг" квоту на легкие дистилляты и продукты (код ТН ВЭД ТС 2710 11) в объеме 40 000 тонн в целях вывоза в Кыргызскую Республику и в Республику Таджикистан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 07.04.2011 № 405.
4. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан осуществить выдачу лицензий на вывоз легких дистиллятов и продуктов в объеме 40 000 тонн по согласованию с Министерством нефти и газа Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.04.2011 № 405.
5. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за вывозом легких дистиллятов и продуктов в соответствии с настоящим постановлением.

6. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Интеграциялық комитетінің Хатшылығын хабардар етсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 331 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 24 ақпандағы
№ 180 қаулысымен
бекітілген
Әкетуге қатысты көлемде сандық шектеулер енгізілетін тауарлардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.29
№ 456 Қаулыларымен.
КО СЭҚ ТН коды
Атауы
Көлемі (тоннамен)
Қолданылу мерзімі

6. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного Комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 331
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2011 года № 180
Перечень
товаров, в отношении вывоза которых вводятся
количественные ограничения в объемах
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.04.2011 № 456.
Код ТН ВЭД ТС
Наименование
Объем
(в тоннах)
Срок
действия

2710 19 410 0
Тұрмыстық пеш отынын қоспағанда, басқа мақсаттарға арналған құрамында күкірт көлемі 0,05 мас. % аспайтын газойлдар
155 000
2011 жылғы 1 шілдеге дейін
2710 19 450 0
Тұрмыстық пеш отынын қоспағанда, басқа мақсаттарға арналған құрамында күкірт көлемі 0,05 мас. % асатын, бірақ 0,2 мас. % аспайтын газойлдар
2710 19 490 0
Тұрмыстық пеш отынын қоспағанда, басқа мақсаттарға арналған құрамында күкірт көлемі 0,2 мас. % асатын газойлдар

2710 19 410 0
Газойли для прочих целей с
содержанием серы не более 0,05
мас. %, за исключением печного
топлива бытового
155 000
до 1 июля
2011 года
2710 19 450 0
Газойли для прочих целей с
содержанием серы более 0,05 мас.
%, но не более 0,2 мас. %, за
исключением печного топлива
бытового
2710 19 490 0
Газойли для прочих целей с
содержанием серы более 0,2 мас. %,
за исключением печного топлива
бытового