Мемлекеттік органдардың аппаратын және ерекше үй-жайларын орналастыруға арналған алаңдар нормалары мен телефон байланысын пайдалану үшін тиесілілік нормалары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 335 Қаулысы.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 179 бұйрығы қараңыз.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 жылғы № 887(алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 жылғы № 887 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3) Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 жылғы № 887 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулыны іске асыру тиісті кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылсын.
3. Бюджет қаражаты есебінен ұялы телефондар сатып алуға, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы төлейтін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Күзет қызметінің күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі күзету іс-шараларында пайдаланылатын стационарлық ұялы терминалдарынан шалынған қоңырауларды қоспағанда, ұялы телефондардан шалынған қоңырауларға ақы төлеуге жол берілмейді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.07.02 № 756 Қаулысымен.
4. Осы қаулымен бекітілген мемлекеттік органдардың аппаратын және ерекше үй-жайларын орналастыруға арналған алаңдар нормалары мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін жаңа объектілерді жобалау мен салу кезінде міндетті болып белгіленсін.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан
Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік
органдардың аппаратын ұстауға арналған қаражаттың жұмсалуын бақылауды
қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері осы қаулы қабылданғаннан кейін алты ай ішінде осы нормаларға сәйкес мемлекеттік органдар, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің құрамына кірмейтін ұлттық компаниялар пайдаланатын алаңдарды, қызметтік және арнайы автокөлікті түгендеуді жүргізсін және артық қызметтік алаңдар мен автокөлікті қысқарту, оның ішінде оларды қайта бөлу арқылы қысқарту жөнінде шаралар қабылдасын.

О нормах площадей для размещения аппарата и специфических помещений государственных органов и нормах положенности за пользование телефонной связью и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 335
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 179.
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016  № 887(вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016  № 887(вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016  № 887(вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
4) изменения и дополнения, которые вносится в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Реализацию данного постановления осуществлять в пределах средств, предусмотренных в республиканском и местных бюджетах на соответствующий период.
3. Не допускается приобретение за счет бюджетных средств сотовых телефонов, а также оплата исходящих звонков с сотовых телефонов, за исключением исходящих звонков, оплачиваемых Управлением делами Президента Республики Казахстан, а также произведенных со стационарных сотовых терминалов Службы охраны Президента Республики Казахстан, используемых в охранных мероприятиях по обеспечению безопасности охраняемых лиц.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 02.07.2011 № 756.
4. Установить, что нормы площадей для размещения аппарата и специфических помещений государственных органов, утвержденные настоящим постановлением, обязательны при проектировании и строительстве новых объектов для размещения аппарата государственных органов.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить контроль за расходованием средств на содержание аппарата государственных органов.
6. Министерству финансов Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы провести инвентаризацию площади, служебного и специального автотранспорта, используемых государственными органами, национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями, не входящими в состав национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, в соответствии с настоящими нормами, и принять меры по сокращению излишков служебных площадей и автотранспорта, в том числе путем их перераспределения, в течение шести месяцев после принятия данного постановления.

7. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 335 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаңдар нормалары
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 жылғы № 887(алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 335 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік органдардың ерекше үй-жайларына арналған
алаңдар нормалары
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 жылғы № 887(алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 33 қаулысымен
бекітілген
Телефон байланысын пайдалану үшін тиесілілік-нормалары
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 жылғы № 887(алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 335 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 жылғы № 887 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 жылғы № 887 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. "Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы № 145 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 7, 73-құжат):
1-тармақта:
бірінші абзацтағы "Ұлттық медициналық холдинг," деген сөздер алынып тасталсын;
3) тармақшада:
екінші абзацтағы "II топтағы мемлекеттік органдардың орталық аппаратына" деген сөздер "мемлекеттік органдарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "уақытша", "Қызмет телефондары мен мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" және "1996 жылғы 3 қазандағы № 1217" деген сөздер алынып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) акционерлік қоғамның және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің (мемлекеттік кәсіпорындардың) қаражаты есебінен ұялы телефондарды сатып алуға, сондай-ақ ұялы телефондардан шығатын шығыс қоңырауларына ақы төлеуге жол берілмейді;";

7. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 335
Нормы
площадей для размещения аппарата государственных органов
Сноска. Утратили силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016 № 887(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 335
Нормы
площадей для специфических помещений государственных органов
Сноска. Утратили силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016 № 887(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 335
Нормы
положенности за пользование телефонной связью
Сноска. Утратили силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016 № 887(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 335
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016 № 887(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016 № 887(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 145 «Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 7, ст. 73):
в пункте 1:
в абзаце первом слова «Национальный медицинский холдинг,» исключить;
в подпункте 3):
в абзаце втором слова «центрального аппарата государственных органов II группы» заменить словами «государственных органов»;
в абзаце третьем слова «временные» и «от 3 октября 1996 года № 1217 «О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов» исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) не допускается приобретение за счет средств акционерного общества и товарищества с ограниченной ответственностью (государственных предприятий) сотовых телефонов, а также оплата исходящих звонков с сотовых телефонов;»;

мынадай мазмұндағы 1-2-тармақпен толықтырылсын:
"1-2. Ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі ұлттық компанияларға дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы өздеріне меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында тиесілі заңды тұлғаларға қатысты осы қаулының 1-тармағында көрсетілген шараларға ұқсас шаралар қабылдау ұсынылсын.".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 335 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қызмет телефондары мен мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 3 қазандағы № 1217 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 1 ақпандағы № 5 өкімін іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы № 149 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы № 149 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 19 шілдедегі № 997 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 6 қазандағы № 1004 және 1999 жылғы 23 ақпандағы № 149 қаулыларына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 19 қарашадағы № 1753 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 наурыздағы № 283 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 16, 149-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы.

дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
«1-2. Рекомендовать национальным управляющим холдингам, национальным холдингам и национальным компаниям, контрольный пакет акций которых принадлежит государству, принять аналогичные меры, указанные в пункте 1 настоящего постановления, в отношении юридических лиц более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат им на праве собственности или доверительного управления.».
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 335
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года № 1217 «О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов».
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года № 149 «О мерах по реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 1 февраля 1999 года № 5».
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 1999 года № 997 «О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года № 149».
4. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года № 1753 «О внесении изменения и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 года № 1004 и от 23 февраля 1999 года № 149».
5. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2008 года № 283 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 16, ст. 149).