Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1507 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 сәуірдегі № 344 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1507 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1507
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2011 года № 344
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1507 "Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы" следующие дополнения и изменения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек  және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтиже көрсеткіштері» деген бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтиже көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
Жұмыспен қамту саласын реттеу 1-стратегиялық бағытында:

в Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в подразделе "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в стратегическом направлении 1. Регулирование сферы занятости:

44,2
43,7
Тікелей нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар
жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
1
2
3
4
5
6
1. Жұмыспен қамтылған адамдарды жинақтаушы зейнетақы жүйесінің қызметімен, еңбек нарығында туындайтын қатерлерден міндетті және ерікті сақтандыру жүйесімен қамту үшін ақпараттық түсіндіру жұмысын кеңейту
X
X
X
X
X
2. Уәкілетті жұмыспен қамту органдарына өтініш берген адамдарды әлеуметтік қолдаудың арнайы бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру
X
X
X
X
X
3. Әйелдердің жұмыспен нәтижелі қамтылуына жәрдемдесу
X
X
X
X
X
»;
Еңбек қатынастарын реттеу 2-стратегиялық бағытында:
«Негізгі еңбек қатынастары субъектілерінің теңгерімділігіне жәрдемдесу және еңбек құқықтарын қорғау» деген 2.1-мақсатта:
Әлеуметтік әріптестік жүйесін дамыту 2.1.2-міндетінде:
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштері» деген бағандағы «Тұрақты жұмыспсн қамту» деген сөздер «Жұмысқа орналасу талаптарының қатаңдығы» деген сөздермен ауыстырылсын;
Халықты әлеуметтік қолдау жүйесін жетілдіру 4-стратегиялық бағытында:
Халықты әлеуметтік қолдау жүйесін жетілдіру 4-стратегиялық бағытында:
«Әлеуметтік көмек және арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету жүйесінің тиімділігін арттыру, сондай-ақ мүгедектерді оңалту жүйесін дамыту» деген 4.1 -мақсатта:
«1. Табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен халықтың үлесі» деген жолдың «2011 ж.», «2012 ж.», «2013 ж.», «2014 ж.», «2015 ж.» деген бағандарындағы «10,2», «9,8», «9,4», «9,0», «8,8» деген сандар тиісінше «10,0», «9,0», «8,0», «7,0», «6,0» деген сандармен ауыстырылсын;
Әлеуметтік көмек көрсетудің атаулығын күшейту 4.1.1-міндетінде:
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштерінде «2. ЕТКД төмен деңгейде тұратын отбасылардың жалпы санының ішінде АӘК алатын отбасылардың үлесі» деген жолдың «2011 ж.», «2012 ж.», «2013 ж.», «2014 ж.», «2015 ж.» деген бағандарындағы «3,0», «4,8», «8,4», «12,7», «14,8» деген сандар «-», «3,0», «4,8», «8,4», «12,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«4. Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарын іске асыру шаралары» деген бағанда:
«Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану» деген жолда:
4, 5, 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Электрондық форматта көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің үлесін Министрлік көрсететін қызметтердің жалпы санының 50 %-ына жеткізу (2011 ж. - 25 %, 2012 ж. - 35 %, 2013 ж. - 40%, 2014 ж. - 45 %, 2015 ж. - 50%).
5. Министрлік көрсететін әлеуметтік қажетті мемлекеттік қызметтердің 50 %-ын электрондық форматқа ауыстыру (2011 ж. - 20 %, 2012 ж. - 30 %, 2013 ж. -40%, 2014 ж. - 45 %, 2015 ж. - 50 %).

44,2
43,7
Мероприятия для достижения показателей
прямых результатов
срок реализации в плановом периоде
2011 г.
2012 г.
2013 г.
2014 г.
2015 г.
1
2
3
4
5
6
1. Расширение информационной разъяснительной
работы для охвата занятого населения
услугами накопительной пенсионной системой,
системой обязательного и добровольного
страхования рисков, возникающих на рынке
труда
X
X
X
X
X
2. Разработка и реализация специальных
программ социальной поддержки лиц,
обратившихся в уполномоченные органы
занятости
X
X
X
X
X
3. Содействие эффективной занятости женщин
X
X
X
X
X
";
в стратегическом направлении 2. Регулирование трудовых отношений:
в цели 2.1. "Содействие сбалансированности интересов основных субъектов трудовых отношений и защита трудовых прав":
в задаче 2.1.2. Развитие системы социального партнерства:
в графе "Показатели прямых результатов" слова "Стабильная занятость" заменить словами "Жесткость условия трудоустройства";
в стратегическом направлении 4. Совершенствование системы социальной поддержки населения:
в цели 4.1. "Повышение эффективности системы оказания социальной помощи и предоставления специальных социальных услуг, а также развитие системы реабилитации инвалидов":
в графах "2011 г.", "2012 г.", "2013 г.", "2014 г.", "2015 г." строки "1. Доля населения с доходами ниже прожиточного минимума" цифры: "10,2", "9,8", "9,4", "9,0", "8,8" заменить соответственно цифрами "10,0", "9,0", "8,0", "7,0", "6,0";
в задаче 4.1.1. Усиление адресности оказания социальной помощи:
в показателях прямых результатов в графах "2011 г.", "2012 г.". "2013 г.", "2014 г.", "2015 г." строки "2. Доля семей, получающих АСП из общей численности семей, проживающих ниже ПМ (по принципу взаимных обязательств)" цифры "3,0", "4,8", "8,4", "12,7", "14,8" заменить соответственно цифрами "-", "3,0", "4,8", "8,4", "12,7";
в разделе "4. Развитие функциональных возможностей":
в графе "Мероприятия по реализации стратегического направления и цели государственного органа":
в строке "Применение информационно-коммуникационных технологий":
пункты 4, 5, 6 изложить в следующей редакции:
"4. Доведение доли оказываемых государственных услуг в электронном формате до 50 % от общего числа оказываемых государственных услуг Министерством (2011 г. - 25 %, 2012 г. - 35 %, 2013 г. - 40 %, 2014 - 45 %, 2015 г.- 50 %)
5. Перевод 50 % социально востребованных государственных услуг, оказываемых Министерством в электронный формат (2011 г. - 20 %, 2012 - 30 %, 2013 г. - 40 %, 2014 - 45 %, 2015 г. - 50 %)

6. АКТ-ны мемлекеттік сатып алу кезінде қазақстандық қамтуды:
IТ-қызметтерде (2011 ж. - 38 %, 2012 ж. - 50 %, 2013 ж. - 65 %, 2014 ж. - 80%, 2015 ж. - 85%);
қораптық (лицензиялық) БҚ көлемінде (2011 ж. - 0,13 %, 2012 ж. - 1,9 %, 2013 ж. - 2,06 %, 2014 ж. - 3,0%, 2015 ж. - 3,5%);
ІТ-жабдықтары секторы көлемінде (2011 ж. - 1,6 %, 2012 ж. - 4,7 %, 2013 ж. - 2,33 %, 2014 ж. - 3,0%, 2015 ж. - 4,5%) қамтамасыз ету»;
«Кадрлық қамтамасыз ету» деген жолда:
4-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: «Басшы лауазымдарды атқаратын әкімшілік мемлекеттік қызметші әйелдердің үлесін 56,0 %-ға жеткізу»;
«Қаржылық қамтамасыз ету» деген жолда:
мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
«4. Әлеуметтік бағдарламалар мен жобалар бойынша үкіметтік емес ұйымдар көрсететін мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды жыл сайын орналастыру (2011 ж. - 1; 2012 ж. - 2; 2013 ж. - 3; 2014 ж. - 3; 2015 ж. - 3)»;
«5. Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бөлімде:
1.1.1-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
«
1.1.1-міндет. Халықты тұрақты және нәтижелі жұмыспен қамтуға жәрдемдесу (Жұмыспен қамту бағдарламасы)
ЖАО
Жергілікті атқарушы органдардың жұмыспен қамту қызметтерін жаңғырту. «Еңбек нарығы» ААЖ еңбек нарығының ағымдағы және болжамды қажеттілігінің жалпыұлттық базасын қалыптастыру.
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ЭДСМ, «Даму» КДҚ» АҚ, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында «Өз бетінше жұмыспен айналысушыларды, жұмыссыздарды және табысы аз адамдарды оқытуға және олардың жұмысқа орналасуына жәрдемдесу» бірінші бағыты шеңберінде көзделген бірлескен іс-шараларды іске асыру.
Қаржымині, ЭДСМ, АШМ, «Даму» КДҚ» АҚ
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында «Ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу» екінші бағыты шеңберінде көзделген бірлескен іс-шараларды іске асыру.
ҚТҮКШІА, Қаржымині, ЭДСМ, АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында «Еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру» үшінші бағыты шеңберінде көзделген бірлескен іс-шараларды іске асыру.
Мүдделі мемлекеттік органдар, жұмыс берушілердің бірлестіктері
Экономика салаларының кәсіптік стандарттарын әзірлеу және оларды білім беру ұйымдарында және фирмаішілік даярлаумен айналысатын кәсіпорындарда қолдану.
IIМ, ЖАО
ШЖК тартуға квота белгілеу, оралмандардың біржолғы ақшалай төлемдерінің төленуін қамтамасыз ету.
»;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 20 жылдығын мерекелеу жөніндегі Жалпыұлттық жоспарды іске асыру шеңберінде өткізілген іс-шаралардың саны
іс-шаралар саны
0
0
1
0
0
»;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолда:

6. Обеспечение казахстанского содержания при осуществлении государственных закупок ИКТ:
в IT-услугах (2011 г. - 38 %, 2012 г. - 50 %, 2013 г. - 65 %, 2014 - 80 %, 2015 г. - 85 %);
в объеме коробочного (лицензионного) ПО (2011 г. - 0,13 %, 2012 г - 1,9 %, 2013 г. - 2,06 %, 2014 - 3,0 %, 2015 г. - 3,5 %);
в объеме сектора IT-оборудования (2011 г. - 1,6 %, 2012 г. - 4,7 %, 2013 г. - 2,33 %, 2014 - 3,0 %, 2015 г. - 4,5 %)";
в строке "Кадровое обеспечение":
пункт 4 дополнить предложением следующего содержания:
"Доведение доли женщин административных государственных служащих, занимающих руководящие должности, до 56,0 %";
в строке "Финансовое обеспечение":
дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Ежегодное размещение государственного социального заказа, оказываемого неправительственными организациями по социальным программам и проектам (2011 г. - 1; 2012 г. - 2; 2013 г. - 3; 2014 - 3; 2015 г. - 3)";
в разделе "5. Межведомственное взаимодействие":
задачу 1.1.1. изложить в следующей редакции:
Задача 1.1.1 Содействие
устойчивой и продуктивной
занятости (Программа занятости)
МИО
Модернизация служб занятости
местных исполнительных органов.
Формирование общенациональной базы
текущих и прогнозных потребностей
рынка труда АИС «Рынок труда».
МОН,
акимы областей,
г. г. Астана, Алматы,
МЭРТ,
АО «ФРП Даму»,
МФ, МИНТ, МСХ
Реализация предусмотренных
Программой занятости 2020 совместных
мероприятий в рамках первого
направления «Обучение и содействие в
трудоустройстве самозанятого,
безработного и малообеспеченного
населения».
МФ, МЭРТ, МСХ,
АО «ФРП Даму»
Реализация предусмотренных
Программой занятости 2020 совместных
мероприятий в рамках второго
направления «Содействие развитию
предпринимательства на селе».
АДСиЖКХ,
МФ, МЭРТ,
МСХ, акимы областей,
г.г. Астана, Алматы
Реализация предусмотренных
Программой занятости 2020 совместных
мероприятий в рамках третьего
направления «Повышение мобильности
трудовых ресурсов».
Заинтересованные
государственные органы,
объединения
работодателей
Разработка профессиональных
стандартов отраслей экономики и их
применение в организациях
образования и в предприятиях,
занимающихся внутрифирменной подготовкой.
МВД, МИО
Установление квоты на привлечение
ИРС, обеспечение выплаты
единовременных денежных выплат оралманам.
";
в разделе "7. Бюджетные программы":
в подразделе "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты населения":
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
"
Количество проведенных
мероприятий в рамках
реализации Общенационального
плана по празднованию 20-летия
Независимости Республики
Казахстан
кол-во
меро-
приятии
0
0
1
0
0
";
в строке "объем бюджетных расходов":

«2011 жыл» деген бағандағы «2 799 160» деген сандар «2 809 839» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Азаматтардың жекелеген санаттарды әлеуметтік қамсыздандыру» деген бюджеттік бағдарламасында:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Алушылардағы орташа жылдық саны:» деген жолдағы «4 288 373» деген сандар «4 278 184» деген сандарымен ауыстырылсын;
«№ 1 Тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы» деген жолдағы «30 615» деген сандар «27 268» деген сандармен ауыстырылсын;
«№ 2 Тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы» деген жолдағы «22 569» деген сандар «15 727» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолда:
«2011 жыл» деген бағандағы «891 535 883» деген сандар «890 099 082» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылардың жылдық орташа саны» деген жолдағы «1 256 248» деген сандар «1 286 240» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиженің көрсеткіштерінде:
«мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты тағайындалған мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың» деген сөздер «арнаулы мемлекеттік жәрдемақылардың» деген сөздермен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолда:
«2011 жыл» деген бағандағы «67 030 771» деген сандар «72 521 058» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар» деген бюджеттік бағдарламада:
«Мемлекеттік жәрдемақы алушылардың орташа жылдық саны:» деген жолдың алдынан мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
тікелей нәтиженің көрсеткіштері
»;
«2011 жыл» деген бағанда:
«Мемлекеттік жәрдемақы алушылардың орташа жылдық саны:» деген жолдағы «568 488» деген сандар «573 129» деген сандармен ауыстырылсын;
«мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналар, қамқоршылар» деген жолдағы «50 021» деген сандар «54 662» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолда:
«2011 жыл» деген бағандағы «50 497 415» деген сандар «51 633 113» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Оралмандарға әлеуметтік көмек көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
«Біржолғы жәрдемақыларды және өтемақыларды төлеуге өтініш берген оралмандардың саны» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «20,0» деген сандар «12,7» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Біржолғы жәрдемақының орташа мөлшері» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «211 982» деген сандар «194 088» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағандағы «бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолда:

в графе "2011 год" цифры "2 799 160" заменить цифрами "2 809 839";
в бюджетной программе 002 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан":
в показателях прямого результата:
в графе "2011 год":
в строке "Среднегодовая численность получателей" цифры "4 288 373" заменить цифрами "4 278 184";
в строке "государственного специального пособия по Списку № 1" цифры "30 615" заменить цифрами "27 268";
в строке "государственного специального пособия по Списку № 2" цифры "22 569" заменить цифрами "15 727";
в строке "объем бюджетных расходов":
в графе "2011 год" цифры "891 535 883" заменить цифрами "890 099 082";
в бюджетной программе 003 "Специальные государственные пособия":
в показателях прямого результата:
в графе "2011 год":
в строке "Среднегодовая численность получателей специальных государственных пособий" цифры "1 256 248" заменить цифрами "1 286 240";
в показателях конечного результата:
слова "государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту" заменить словами "специальных государственных пособий";
в строке "объем бюджетных расходов":
в графе "2011 год" цифры "67 030 771" заменить цифрами "72 521 058":
в бюджетной программе 005 "Государственные пособия семьям, имеющим детей":
перед строкой "Среднегодовая численность получателей государственных пособий" дополнить строкой следующего содержания:
"
показатели
прямого результата
";
в графе "2011 год":
в строке "Среднегодовая численность получателей государственных пособий" цифры "568 488" заменить цифрами "573 129";
в строке "родителей, опекунов, воспитывающих детей-инвалидов" цифры "50 021" заменить цифрами "54 662";
в строке "объем бюджетных расходов":
в графе "2011 год" цифры "50 497 415" заменить цифрами "51 633 113";
в бюджетной программе 006 "Оказание социальной помощи оралманам":
в показателях прямого результата:
в графе "2011 год" строки "Количество оралманов, обратившихся за выплатой единовременных пособий и компенсаций" цифры "20,0" заменить цифрами "12,7";
в показателях эффективности:
в графе "2011 год" строки "Средний размер единовременного пособия" цифры "211 982" заменить цифрами "194 088";
в графе "2011 год" в строке "объем бюджетных расходов":

«12 055 441» деген сандар «6 866 257» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
«Өңделетін ақпараттың болжамды саны» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «6 645,6» деген сандар «7 274,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағандағы «бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолда:
«112 976» деген сандар «123 659» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
тақырыбы «бюджеттеріне» деген сөзден кейін «арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге» деген сөздермен толықтырылсын;
011 «Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиженің көрсеткіштеріндегі «6 122 967» деген сандар «6 160 142» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «16 684 925» деген сандар «16 706 925» деген сандармен ауыстырылсын;
015 «Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Сатып алынған есептеуіш және ақпараттық техникасының саны» деген жолдағы «1 181» деген сандар «1 191» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынған кеңселік жиһаздың саны» деген жолдағы «41» деген сандар «55» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «395 194» деген сандар «401 366» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Мүгедектердің құқықтары туралы БҰҰ Конвенциясы шеңберінде мүмкіндіктері шектеулі адамдарды әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсыну жүйесін дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
мына:
«
Телевизиялық бағдарламалар, мақалалар, тақырыптық жарияланымдар және оқу материалдарын дайындау
дана
-
3
3
-
-
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
түпкілікті нәтиженің көрсеткіштері
Мүмкіндігі шектеулі адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту бойынша ұзақ мерзімді перспективаға арналған ұлттық іс-қимыл жоспарын әзірлеу
»;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «34 725» деген сандар «43 725» деген сандармен ауыстырылсын;
018 «Мемлекеттік аннуитеттік компания» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламадан кейін мынадай мазмұндағы 019 және 128 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
019 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру»
сипаттамасы
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге бюджеттік кредит беру
бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік кредит беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
даму
бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиженің көрсеткіштері
Берілген микрокредиттер саны
бірлік

цифры "12 055 441" заменить цифрами "6 866 257";
в бюджетной программе 008 "Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности":
в показателях прямого результата:
в графе "2011 год" строки "Количество обрабатываемой информации" цифры "6 645,6" заменить цифрами "7 274,0";
в графе "2011 год" в строке "объем бюджетных расходов":
цифры "112 976" заменить цифрами "123 659";
в бюджетной программе 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы":
заголовок дополнить словами "на предоставление специальных социальных услуг";
в бюджетной программе 011 "Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий":
в графе "2011 год":
в показателях прямого результата цифры "6 122 967" заменить цифрами "6 160 142";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "16 684 925" заменить цифрами "16 706 925";
в бюджетной программе 015 "Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне":
в показателях прямого результата:
в графе "2011 год":
в строке "Количество приобретенной вычислительной, информационной техники и прочего оборудования" цифры "1 181" заменить цифрами "1 191";
в строке "Количество приобретенной офисной мебели" цифры "41" заменить цифрами "55";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "395 194" заменить цифрами "401 366";
в бюджетной программе 017 "Совершенствование системы социальной защиты лиц с ограниченными возможностями в рамках Конвенции ООН о правах инвалидов и развитие системы предоставления специальных социальных услуг":
после строки:
"
Подготовка телевизионных
передач, статей, тематических
публикаций и обучающих
материалов
шт.
-
3
3
-
-
дополнить строками следующего содержания:
"
показатели
конечного
результата
Разработка национального плана действий на долгосрочную перспективу по
обеспечению прав и улучшению качества жизни людей с ограниченными возможностями
";
в графе "2011 год" строки "объем бюджетных расходов" цифры "34 725" заменить цифрами "43 725";
после бюджетной программы 018 "Увеличение уставного капитала АО "Государственная аннуитетная компания" дополнить бюджетными программами 019 и 128 следующего содержания:
"
Бюджетная
программа
019 «Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и
Aлматы на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках
Программы занятости 2020»
описание
Предоставление бюджетных кредитов областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на содействие развитию предпринимательства
на селе в рамках Программы занятости 2020
вид бюджетной
программы
в зависимости от содержания
предоставление бюджетных кредитов
з зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
наименование
показателей
бюджетной программы
ед. изм
отчетный
период
плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого
результата
Количество выданных
микрокредитов
ед.

3 000 дейін
түпкілікті нәтиженің көрсеткіштері
Микрокредит алуға өтініш берген Жұмыспен қамту бағдарламасына қатысушыларды қамту
%
100
сапа көрсеткіштері
Тиісті жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде микрокредиттік желі қаражатын барынша көп бөлу
%
100
тиімділік көрсеткіштері
Микрокредиттің орташа мөлшері
мың теңге
1 000
бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
3 000 000
Бюджеттік бағдарлама
128 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру»
сипаттамасы

до 3 000
показатели конечного
результата
Охват участников
Программы занятости,
обратившихся за
микрокредитованием
%
100
показатели качества
Максимальное
выделение средств
микрокредитной линии
в пределах средств,
предусмотренных
Республиканским
бюджетом на
соответствующий год
%
100
показатели
эффективности
Средний размер
микрокредита
тыс.тенге
1 000
объем бюджетных
расходов
тыс.тенге
3 000 000
Бюджетная программа
128 «Реализация мероприятий в рамках Программы занятости 2020»
описание

1) өз бетінше жұмыспен айналысушыларды, жұмыссыздарды және табысы аз адамдарды оқыту және олардың жұмысқа орналасуына жәрдемдесу;
2) ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу;
3) еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру;
4) институционалдық ұйымдастыру
бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер мен бюджеттік субсидияларды беру
іске асыру тәсіліне байланысты
бөлінетін
ағымдағы/даму
ағымдағы
бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиженің көрсеткіштері
1. Бағыттар бойынша қатысушылардың саны:
Кәсіптік даярлау, қайта даярлау және кадрлардың біліктілігін арттыру және олардың жұмысқа орналасуына жәрдемдесу
адам
23043
Ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу
адам
2018
Еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру
адам
14210
Экономикалық әлеуеті төмен елді мекендерден қоныс аудару
адам
2528
2. Жұмыспен қамту орталықтарының азаматтық қызметшілерінің саны
бірлік
1980
түпкілікті нәтиженің көрсеткіштері
Жұмыспен қамту орталықтарына өтініш берген Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларға уақтылы қызмет көрсету
%
100
сапа көрсеткіштері
X
тиімділік көрсеткіштері
X
бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
25 671 041
»;
«Бюджет шығыстарының жинағы» деген кіші бөлімде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың барлығы» деген жолдағы «1 046 706 570» деген сандар «1 075 436 145» деген сандармен ауыстырылсын;
«1. Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «1 044 979 489» деген сандар «1 070 709 064» деген сандармен ауыстырылсын;

1) Обучение и содействие в трудоустройстве самозанятого,
безработного и малообеспеченного населения;
2) содействие развитию предпринимательства на селе;
3) повышение мобильности трудовых ресурсов;
4) институциональная организация
вид бюджетной программы
в зависимости
от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных
субсидий
в зависимости
от способа
реализации
распределяемая
текущая/развитие
текущая
наименование
показателей бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный период
плановый период
2014 год
2015 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого
результата
1. Количество участников
по направлениям:
Профессиональная
подготовка,
переподготовка,
повышение квалификации
кадров и содействие в
трудоустройстве
чел.
23043
Содействие развитию
предпринимательства на
селе
чел.
2018
Повышение мобильности
трудовых ресурсов
чел.
14210
Переселение из
населенных пунктов с
низким экономическим
потенциалом
чел.
2528
2. Количество гражданских
служащих центров занятости
ед.
1980
показатели конечного
результата
Своевременное оказание
услуг участникам
Программы занятости 2020,
обратившимся в центры
занятости
%
100
показатели качества
X
показатели эффективности
X
объем бюджетных расходов
тыс.тенге
25 671 041
";
в подразделе "Свод бюджетных расходов":
в графе "2011 год":
в строке "Всего бюджетных расходов" цифры "1 046 706 570" заменить цифрами "1 075 436 145";
в строке "1. Текущие бюджетные программы" цифры "1 044 979 489" заменить цифрами "1 070 709 064";

001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген жолдағы «2 799 160» деген сандар «2 809 839» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Азаматтардың жекелеген санаттардың әлеуметті қамсыздандыру» деген жолдағы «891 535 883» деген сандар «890 099 082» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар» деген жолдағы «67 030 771» деген сандар «72 521 058» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар» деген жолдағы «50 497 415» деген сандар «51 633 133» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке 001 "Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты населения" цифры "2 799 160" заменить цифрами "2 809 839";
в строке 002 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан" цифры "891 535 883" заменить цифрами "890 099 082";
в строке 003 "Специальные государственные пособия" "67 030 771" заменить цифрами "72 521 058";
в строке 005 "Государственные пособия семьям, имеющим детей" цифры "50 497 415" заменить цифрами "51 633 133";

006 «Оралмандарға әлеуметтік көмек көрсету» деген жолдағы «12 055 441» деген сандар «6 866 257» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген жолдағы «112 976» деген сандар «123 659» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолда:
бюджеттік бағдарламаның тақырыбы «бюджеттеріне» деген сөзден кейін «арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге» деген сөздермен толықтырылсын;
011 «Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген жолдағы «16 684 925» деген сандар
«16 706 925» деген сандармен ауыстырылсын;
015 «Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген жолдағы «395 194» деген сандар «401 366» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке 006 "Оказание социальной помощи оралманам" цифры "12 055 441" заменить цифрами "6 866 257";
в строке 008 "Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности" цифры "112 976" заменить цифрами "123 659";
в строке 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам и бюджетам городов Астаны и Алматы":
заголовок бюджетной программы дополнить словами "на предоставление специальных социальных услуг";
в строке 011 "Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий"  цифры "16 684 925" заменить цифрами "16 706 925";
в строке 015 "Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне" цифры "395 194" заменить цифрами "401 366";

017 «Мүгедектердің құқықтары туралы БҰҰ Конвенциясы шеңберінде мүмкіндіктері шектеулі адамдарды әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсыну жүйесін дамыту» деген жолдағы «34 725» деген сандар «43 725» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
118
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру нысандарының күрделі және ағымдағы жөндеуге Аумақтық жұмыспен қамту Стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
мың теңге

в строке 017 "Совершенствование системы социальной защиты лиц с ограниченными возможностями в рамках Конвенции ООН о правах инвалидов и развитие системы предоставления специальных социальных услуг" цифры "34 725" заменить цифрами "43 725";
после строки:
"
118
Целевые текущие
трансферты областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на капитальный
и текущий ремонт
объектов социального
обеспечения в рамках
реализации Стратегии
региональной занятости
и переподготовки кадров
тыс.
тенге

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                             К. Масимов