Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1130 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 468 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1130 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 42, 538-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі туралы ережеде:
14-тармақта:
6) тармақшадағы «конкурстар» деген сөзден кейін «мен фестивальдер» деген сөздермен толықтырылсын;
33), 34), 35), 36) және 48) тармақшалар алынып тасталсын;
56) тармақшадағы «бекіту.» деген сөз «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1), 39-1), 39-2), 57), 58), 59), 60), 61), 62) және 63) тармақшалармен толықтырылсын:
«6-1) Республикалық конкурстар мен фестивальдер өткізудің үлгілік ережелерін әзірлеу және бекіту;»;
«39-1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шығармашылық ұжымдарды Қазақстан Республикасының Құрмет грамотасымен марапаттау туралы ұсыныстар енгізу;
39-2) мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға «Ұлттық» мәртебе беру туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;»;
«57) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мәдениет басқармасының басшысын тағайындауды келісу;
58) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органдары құжаттардың әмбебап жинақтарын қалыптастыруды, сақтауды және кітапхана пайдаланушыларға беруді жүргізетін, кітапхана ресурстарын өзара пайдалануды ұйымдастыруды жүзеге асыратын және басқа кітапханаларға әдістемелік көмек көрсететін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, қалалық және аудандық, облыстық маңызы бар қаланың кітапханаларына «Орталық» мәртебесін берудің тәртібін бекіту;
59) Фильмді ұлттық деп тану ережесін бекіту;
60) фильмге прокаттау куәлігінің нысанын бекіту;
61) фильм индексі туралы ақпаратты көрсету жөніндегі стандарттарды бекіту;
62) фильмнің индексін айқындау өлшемдерін әзірлеу және бекіту;
63) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.»;
15-тармақта:
11) тармақшадағы «ұйымдары қызметкерлерін» деген сөздер «ұйымдарын» деген сөзбен ауыстырылсын;
56) тармақшадағы «түсіндіру жөніндегі функциялар жүктелуі мүмкін.» деген сөздер «түсіндіру;» деген сөзбен ауыстырылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1130
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 468. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1130 "Вопросы Министерства культуры Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 42, ст. 538) следующие дополнения и изменения:
в Положении о Министерстве культуры Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 14:
в подпункте 6) после слова "конкурсов" дополнить словами "и фестивалей";
подпункты 33), 34), 35), 36) и 48) исключить;
в подпункте 56) слова "Законом Республики Казахстан "О частном предпринимательстве"." заменить словами "Законом Республики Казахстан "О частном предпринимательстве";";
дополнить подпунктами 6-1), 39-1), 39-2), 57), 58), 59) 60), 61), 62) и 63) следующего содержания:
"6-1) разработка и утверждение Типовых правил проведения республиканских конкурсов и фестивалей;";
"39-1) внесение предложений о награждении творческих коллективов Почетной грамотой Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
39-2) внесение предложений Правительству Республики Казахстан о присвоении статуса "Национальный" государственным организациям культуры и отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам;";
"57) согласование назначения руководителя управления культуры области, города республиканского значения и столицы;
58) утверждение порядка присвоения статуса "Центральная", областным, города республиканского значения, столицы, городским и районным, города областного значения библиотекам, ведущим формирование, хранение и предоставление пользователям библиотек универсальных собраний документов, осуществляющим организацию взаимоиспользования библиотечных ресурсов и оказывающим методическую помощь другим библиотекам, местными исполнительными органами соответствующей административно-территориальной единицы;
59) утверждение Правил признания фильма национальным;
60) утверждение формы прокатного удостоверения на фильм;
61) утверждение стандартов по указанию информации об индексе фильма;
62) разработка и утверждение критериев определения индекса фильма;
63) осуществление иных функций, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.";
в пункте 15:
в подпункте 11) слово "работников" исключить;
в подпункте 56) слова "религиозными объединениями." заменить словами "религиозными объединениями;";

мынадай мазмұндағы 33-1), 33-2), 33-3), 33-4), 57), 58), 59), 60), 61), 62) және 63) тармақшалармен толықтырылсын:
«33-1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық фильмдер жасау;
33-2) Фильмдердің мемлекеттік тізілімін жүргізу;
33-3) фильмдерге прокаттау куәліктерін беру және оларды сот тәртібімен кері қайтарып алу;
33-4) республикалық мемлекеттік мәдениет ұйымдары басшыларының, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары басшыларының мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға «Академиялық» мәртебе беру туралы ұсыныстарын қарау және Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға «Академиялық» мәртебе беру туралы ұсыныстар енгізу;»;
«57) мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламаларды іске асыру жөніндегі қоғамдық ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
58) театр, музыка өнерін, кинематографияны, кітапхана және мұражай ісін дамыту жөніндегі республикалық маңызы бар мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін қолдау және үйлестіру, мәдениет саласындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің қызметін қамтамасыз ету;
59) музыка және театр өнері саласында репертуарлық саясатын үйлестіру;
60) республика (ауылдық, кенттік, аудандық, қалалық, облыстық, республикалық) мәдениет ұйымдарының қызметін үйлестіру;
61) меншік нысанына қарамастан, шығармашылық одақтармен және басқа да ұйымдармен мәдениет мәселелері жөніндегі өзара іс-қимыл жасау;
62) терминологиялық және ономастикалық комиссиялардың қызметін үйлестіру;
63) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру жөніндегі функциялар жүктелуі мүмкін.»;
22-тармақ мынадай мазмұндағы 20-1) тармақшамен толықтырылсын:
«20-1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықаралық шарттардың мәтіндерін дәйектейді, оларға қол қояды және қабылдайды;».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

дополнить подпунктами 33-1), 33-2), 33-3), 33-4), 57), 58), 59), 60), 61), 62) и 63) следующего содержания:
"33-1) созданию национальных фильмов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
33-2) ведению Государственного реестра фильмов;
33-3) выдаче прокатных удостоверений на фильмы и отзыву их в судебном порядке;
33-4) рассмотрению предложений руководителей республиканских государственных организаций культуры, а также руководителей местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы о присвоении статуса "Академический" государственным организациям культуры и отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам и внесению предложения Правительству Республики Казахстан о присвоении статуса "Академический" государственным организациям культуры и отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам;";
"57) осуществлению взаимодействия с общественными организациями по реализации государственной и отраслевых (секторальных) программ;
58) поддержке и координации деятельности государственным организаций культуры республиканского значения по развитию театрального, музыкального искусства, кинематографии, библиотечного и музейного дела, обеспечение деятельности республиканских государственных учреждений в области культуры;
59) координации репертуарной политики в сфере музыкального и театрального искусства;
60) координации деятельности организаций культуры республики (сельских, поселковых, районных, городских, областных, республиканских);
61) взаимодействию с творческими союзами и другими организациями независимо от формы собственности по вопросам культуры;
62) координации деятельности терминологической и ономастических комиссий;
63) осуществлению иных функций, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 22 дополнить подпунктом 20-1) следующего содержания:
"20-1) парафирует, подписывает и принимает тексты международных договоров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов