Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1229 және 2010 жылғы 19 тамыздағы № 824 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 мамырдағы № 549 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 922 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 922 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1229 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесінде:
3-тармақтың 1) тармақшасындағы "құжаттар және" деген сөздер "құжаттар және/немесе" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларының екінші абзацындағы "құжаттар және" деген сөздер "құжаттар және/немесе" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың екінші бөлігінде:
екінші абзацтағы "медициналық техника" деген сөздердің алдынан "дәрілік зат," деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзацта:
"өндіру" деген сөз "өндіруге" деген сөзбен, "өткізу құқығына" деген сөздер "өткізуге" деген сөзбен ауыстырылсын;
"заттарды" деген сөзден кейін ", медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы" деген сөздермен толықтырылсын;
2) "Кеден одағында тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 1229 және 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 56 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 тамыздағы № 824 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 49, 444-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Кеден одағында тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесінде:
4-тармақтың 1) тармақшасындағы және 5-тармақтың 1) және 2) тармақшаларының екінші абзацындағы "құжаттар және" деген сөздер "құжаттар және/немесе" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
бірінші бөлігінің 2) тармақшасында:
бірінші абзац "пайдалану үшін" деген сөздерден кейін "сатушы мен сатып алушы арасындағы келісімшартқа" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"бұл ретте, егер келісімшартта осындай тауардың бірнеше жеткізілімі ескерілсе, онда Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасының коды бойынша қорытындының түпнұсқасы тек бірінші жеткізу бойынша ұсынылады, ал кейінгі жеткізулер бойынша осындай қорытындының көшірмесі ұсынылады.";
екінші бөлігінің үшінші абзацындағы "медициналық техника" деген сөздердің алдынан "дәрілік зат," деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229 и от 19 августа 2010 года № 824
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2011 года № 549. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 922.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 922 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229 "Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров":
в Правилах освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 1) пункта 3 слова "и подтверждение дипломатических и" заменить словами "и/или подтверждение дипломатических или";
в абзаце втором подпунктов 1) и 2) части первой пункта 4 слова "и подтверждение дипломатических и" заменить словами "и/или подтверждение дипломатических или";
в части второй пункта 5:
в абзаце втором после слов "в качестве" дополнить словами "лекарственного средства,";
в абзаце четвертом:
слова "право производства" заменить словом "производство";
после слова "средств" дополнить словами ", изделий медицинского назначения и медицинской техники";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2010 года № 824 "Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в таможенном союзе и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229 и от 26 января 2009 года № 56" (САПП Республики Казахстан 2010 г., № 49, ст. 444):
в Правилах освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в таможенном союзе, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 1) пункта 4 и в абзаце втором подпунктов 1) и 2)пункта 5 слова "и подтверждение дипломатических и" заменить словами "и/или подтверждение дипломатических или";
в пункте 7:
подпункт 2) части первой:
абзац первый после слов "таможенным органом Республики Казахстан" дополнить словами "на контракт между продавцом и покупателем";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"при этом, в случае если контрактом предусмотрено несколько поставок такого товара, то оригинал заключения по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности представляется только по первой поставке, а по последующим поставкам представляется копия такого заключения.";
в абзаце третьем части второй после слов "в качестве" дополнить словами "лекарственного средства,".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов