Салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстани Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 208 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.04.2018 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 маусымдағы
№ 618 қаулысымен
бекітілген
Салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы Салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі), 2010 жылғы 30 маусымдағы "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әзірленді және салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2018 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Кодексом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика - в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2011 года № 618
Правила
реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика - в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика - в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней (далее - Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Кодексом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют порядок реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы баға – электрондық аукцион барысында қалыптасатын лот бағасы;
2) бағалаушы – бағалау қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар және міндетті түрде бағалаушылар палаталарының біреуінің мүшесі болып табылатын жеке немесе заңды тұлға;
3) борышкер – өзінің және (немесе) үшінші тұлғаның мүлкі Салық кодексіне сәйкес кепілге салынған немесе салық берешегін, кеден төлемдері мен салықтар, өсімпұл бойынша берешекті өтеу есебіне мемлекеттік кірістер органының (бұдан әрі – МКО) шешімі бойынша мүлкіне билік етуі шектелген жеке немесе заңды тұлға;
4) кепілдік жарна – борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукционға қатысуға ниет білдірген жеке немесе заңды тұлға енгізген ақшалай сома;
5) компания – салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өткізу саласындағы уәкілетті орган айқындаған уәкілетті заңды тұлға;
6) лот – бір немесе бірнеше бірдей және (немесе) біртекті заттардан тұратын борышкердің мүлкі не бөлінуі заттардың шаруашылық мақсатының (функцияларының) өзгеруіне әкеп соқтыратын заттар кешені;
7) бастапқы баға – әрбір лот бойынша сауда-саттық басталатын баға;
8) сату бағасы – электрондық аукцион нәтижесінде белгіленген, мүліктің бағалау құнының 65 пайызынан кем болмауға тиіс лоттың түпкілікті бағасы;
9) мүлік – шартқа және (немесе) МКО қаулысына сәйкес салық берешегі, кеден төлемдері мен салықтар, өсімпұл бойынша берешек есебіне өндірілетін, билік етуі шектелген және (немесе) кепілге салынған мүлік;
10) мүлікті өткізу бойынша шығыстар – компанияның бұйрығымен күнтізбелік жылдың 1 қаңтарында белгіленген және тиісті күнтізбелік жылдың ішінде қолданылатын лотты бағалау бойынша жұмсалған шығындар мен оны өткізуге байланысты өзге де шығыстар;
11) сатып алушы – сатып алу-сату шартына қол қойған сауда-саттық жеңімпазы;
12) жеңімпаз – лот үшін неғұрлым жоғары баға ұсынған және сауда-саттық қорытындылары туралы хаттамаға қол қойған электрондық аукционға қатысушы;
13) уәкілетті органдар – Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жылжымайтын және (немесе) жылжымалы мүлікті есепке алуды, мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік және басқа да органдар, ұйымдар;
14) электрондық аукцион – қатысушылар өздерінің ұсыныстарын жария мәлімдейтін тізілімнің веб-порталындағы сауда-саттық нысаны;

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) текущая цена – цена за лот, складывающаяся в ходе электронного аукциона;
2) оценщик – физическое или юридическое лицо, имеющее лицензию на осуществление оценочной деятельности и обязательно являющееся членом одной из палат оценщиков;
3) должник – физическое или юридическое лицо, имущество которого и (или) третьего лица заложено в соответствии с Налоговым кодексом или ограничено в распоряжении по решению органа государственного дохода (далее – ОГД) в счет погашения Налоговым кодексом, задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней;
4) гарантийный взнос – денежная сумма, вносимая физическим или юридическим лицом, желающим принять участие в электронном аукционе по продаже имущества должника;
5) компания – уполномоченное юридическое лицо, определенное уполномоченным органом, в сфере реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента), плательщика;
6) лот – имущество должника, состоящее из одного или нескольких идентичных и (или) однородных предметов, либо комплекс предметов, разделение которых повлечет изменение его хозяйственного назначения (функций);
7) стартовая цена – цена, с которой начинаются торги по каждому лоту;
8) цена продажи – окончательная цена лота, установленная в результате электронного аукциона, которая не может быть менее 65 процентов от оценочной стоимости имущества;
9) имущество – залоговое и (или) ограниченное в распоряжении имущество, на которое согласно договору и (или) постановлению ОГД обращается взыскание в счет налоговой задолженности, задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней;
10) расходы по реализации имущества – сумма затрат по оценке лота и иных расходов, связанных с его реализацией, установленная приказом компании на 1 января календарного года и действующая в течение соответствующего календарного года;
11) покупатель – победитель торгов, подписавший договор купли-продажи;
12) победитель – участник электронного аукциона, предложивший наиболее высокую цену за лот аукциона и подписавший протокол об итогах торгов;
13) уполномоченные органы – государственные и иные органы, организации, осуществляющие учет, государственную регистрацию недвижимого и (или) движимого имущества, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
14) электронный аукцион – форма торгов на веб-портале реестра, при проведении которых участники заявляют свои предложения публично;

15) ұйымдастырушы – борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу жөніндегі электрондық қызмет көрсету туралы компаниямен шарт жасасқан мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор;
16) қатысушы – тиісті лот бойынша электрондық аукционға қатысу үшін осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тіркелген жеке немесе заңды тұлға;
17) мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы (бұдан әрі – тізілімнің веб-порталы) – борышкерлердің мүлкін сату бойынша электрондық дерекқорға (бұдан әрі – дерекқор) кіретін бірыңғай нүктені беретін www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша Интернет желісінде орналасқан интернет-ресурс;
18) техникалық істен шығу – ең болмағанда бір қатысушының электрондық аукцион рәсіміне қатысу мүмкіндігін және (немесе) электрондық аукцион өткізудің техникалық мүмкіндігін жоққа шығаратын тізілім веб-порталының жағындағы техникалық ақаулар.
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
2. Мүлікті өткізуге беру
4. Борышкердің кепілге салған және (немесе) билік етуі шектелген мүлкін өткізуді компания тізілімнің веб-порталында электрондық аукцион ұйымдастыру жолымен жүзеге асырады.
5. МКО салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкіне өндіріп алуды қолдану туралы қаулысы және (немесе) мүліктік кепіл туралы шарт борышкердің мүлкін сату үшін негіз болып табылады.
6. Салық төлеуші салық міндеттемесін орындау кестесін бұзған және (немесе) салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алуды қолдану туралы қаулы шыққан күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде МКО:
1) салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алуды қолдану туралы қаулы шыққан кезде:
салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алуды қолдану туралы қаулының;
мүлiкке билiк етудi шектеу туралы шешiмнің;
мүлiктің тізімдеме актісінің;
мұндай мүлікке меншік және (немесе) шаруашылық жүргізу құқығын растайтын құжаттардың, баланстың (олар бар болса);
міндетті мемлекеттік тіркеуге жататын мүлікке ауыртпалықтардың бар немесе жоқ екені туралы мәліметтердің;
2) салық төлеуші (салық агенті) салық міндеттемесін орындау кестесін бұзған кезде:
мүлік кепілі туралы шарттың;
кепілге салынған мүліктің нарықтық бағасы туралы бағалаушы есебінің электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, борышкер және оның мүлкі туралы мәліметтерді (ЖСН/БСН; заңды мекенжайы және орналасқан жері, банктік деректемелер) дерекқорға енгізеді.

15) организатор – единый оператор в сфере учета государственного имущества, заключивший с компанией договор об оказании электронных услуг по проведению электронного аукциона по продаже имущества должника;
16) участник – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное в установленном настоящими Правилами порядке для участия в электронном аукционе по соответствующему лоту;
17) веб-портал реестра государственного имущества (далее – веб-портал реестра) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу: www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по продаже имущества должников (далее – база данных);
18) технический сбой – технические неполадки на стороне веб-портала реестра, исключающие возможность участия в процедуре электронного аукциона хотя бы одного участника и (или) техническую возможность проведения электронного аукциона.
3. Иные понятия и термины, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Передача имущества на реализацию
4. Реализация залогового и (или) ограниченного в распоряжении имущества должника осуществляется компанией путем организации электронного аукциона на веб-портале реестра.
5. Основаниями для реализации имущества должника являются постановление ОГД об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика и (или) договор о залоге имущества.
6. В течение трех рабочих дней со дня нарушения налогоплательщиком графика исполнения налогового обязательства и (или) вынесения постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика, ОГД вводит сведения по должнику (ИИН/БИН, юридический адрес и местонахождение, банковские реквизиты) и его имуществу в базу данных с приложением электронных копий:
1) при вынесении постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента):
постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента);
решения об ограничении в распоряжении имуществом;
акта описи имущества;
документов, подтверждающих право собственности и (или) хозяйственного ведения на такое имущество, баланса (при их наличии);
сведения о наличии или отсутствии обременений на имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации;
2) при нарушении налогоплательщиком (налоговым агентом) графика исполнения налогового обязательства:
договора о залоге имущества;
отчета оценщика об оценке рыночной стоимости залогового имущества.

7. Компания мен бағалаушы МКО құжаттарды дерекқорға енгізген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей борышкердің қатысуымен мүліктің нақты болуын тексеріп, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүлiктің бар және (немесе) жоқ екені туралы акт жасайды, ол екі жұмыс күнінен кешіктірілмей МКО-ға жолданады. Қажет болған жағдайда мүліктің нақты болуы МКО өкілінің қатысуымен тексеріледі.
3. Лоттың бастапқы бағасын айқындау
8. Лоттың бастапқы бағасы осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес бар екені расталған мүлікке оның бар және (немесе) жоқ екені туралы акт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде мынадай құжаттардың біреуінің негізінде айқындалады:
1) бірдей және (немесе) біртекті тауарлар бойынша Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес жасалған бағалау туралы қолдағы бар есептің негізінде компанияның мүліктің нарықтық бағасын белгілеу туралы қорытындысы (бұдан әрі – қорытынды). Компания қорытындыны осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, мүліктің техникалық сипаттамасын, сыртқы түрін жан-жақты және көзбен көріп бағалауға мүмкіндік беретін кемінде бес фотосуретін қоса бере отырып жасайды. Бағалау туралы есептің деректері осындай есеп жасалған күннен бастап Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде айқындалған мерзім өткен күнге дейін алты айдан аспайтын уақыт өткен болса, қолданылады;
2) Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес бағалаушы компанияның немесе тапсырыс берушінің тапсырысы бойынша жасаған мүліктің құнын бағалау туралы есеп (борышкерде мұндай есеп бар болса).
Компания мүліктің бастапқы бағасы айқындалған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде:
1) тиісті МКО-ның қарап көруі үшін дерекқорға қорытындының немесе компанияның тапсырысы бойынша бағалаушы жасаған мүліктің құнын бағалау туралы есептің көшірмесін енгізеді;
2) борышкер бағалау туралы есеппен таныса алатын тізілімнің веб-порталдағы дәл URL-мекенжайын көрсете отырып, борышкерге мүлікті өткізу туралы хабарлама жібереді.
9. Бірдей тауарларға олардың өздеріне тән негізгі белгілері: физикалық сипаттамалары, оның ішінде тозу дәрежесі, сапасы мен нарықтағы беделі, шығарған ел, өндірушісі, тауар белгісі бірдей тауарлар жатады.
Егер қалған жағынан бұл тауарлар осы тармақтың талаптарына сәйкес болса, сыртқы түріндегі елеусіз сәйкессіздіктер тауарларды бірдей деп танымау үшін негіз болып табылмайды.
10. Біртекті тауарларға бірдей емес, бірақ ұқсас сипаттамалары бар (шығарылған елі, тозу дәрежесі, сапасы) және ұқсас құрауыштардан тұратын тауарлар жатады, бұл оларға бір функцияны орындауға және олармен өзара алмасымды болуға мүмкіндік береді.
Бағаланатын тауарлардың өндірушісіне қарағанда басқа тұлға өндірген біртекті тауарлар тек сол өндірушінің біртекті тауарлары анықталмаған не қолда бар ақпарат пайдалануға қолайлы деп есептелмеген жағдайда ғана назарға алынады.

7. Компанией и оценщиком не позднее пяти рабочих дней со дня ввода в базу данных ОГД документов в присутствии должника проверяется фактическое наличие имущества и составляется акт наличия и (или) отсутствия имущества по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, который не позднее двух рабочих дней направляется в ОГД. При необходимости фактическое наличие имущества проверяется с участием представителя ОГД.
3. Определение стартовой цены лота
8. Стартовая цена лота определяется на имущество, наличие которого подтверждено в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней со дня составления акта наличия и (или) отсутствия на основании одного из документов:
1) заключения компании об установлении рыночной стоимости имущества на основе имеющегося отчета об оценке, составленного в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности, по идентичным и (или) однородным товарам (далее – заключение). Заключение составляется компанией по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением не менее пяти фотографий, позволяющих всесторонне и визуально оценить технические характеристики, внешний вид имущества. Данные отчета об оценке применяются для определения стартовой цены в случае, если с даты составления такого отчета до даты истечения срока, определенного частью первой настоящего пункта Правил, прошло не более шести месяцев;
2) отчета об оценке стоимости имущества, составленного оценщиком в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности, по заказу компании или должника (при наличии у должника такого отчета).
Компания в течение трех рабочих дней со дня определения стартовой цены имущества:
1) вводит в базу данных копию заключения или отчета об оценке стоимости имущества, составленного оценщиком по заказу компании, для просмотра соответствующим ОГД;
2) направляет должнику уведомление о реализации имущества с указанием точного URL-адреса веб-портала реестра, на котором должник может ознакомиться с отчетом об оценке.
9. К идентичным товарам относятся товары, имеющие одинаковые характерные для них основные признаки: физические характеристики, в том числе степень износа, качество и репутацию на рынке, страну происхождения, производителя, товарный знак.
Незначительные расхождения во внешнем виде не являются основанием для непризнания товаров идентичными, если в остальном эти товары соответствуют требованиям настоящего пункта.
10. К однородным товарам относятся товары, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики (страну происхождения, степень износа, качество) и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции и быть с ними взаимозаменяемыми.
Однородные товары, произведенные иным лицом, чем производитель оцениваемых товаров, принимаются во внимание лишь в случаях, когда не выявлены однородные товары того же производителя, либо имеющаяся информация не считается приемлемой для использования.

11. Бірдей немесе біртекті тауарларға борышкердің мынадай мүлкін жатқызуға болмайды: жылжымайтын мүлік, көлік құралдары, арнайы техника.
12. Егер бағалау нәтижелері бойынша борышкердің барлық мүлкінің құны оларды өткізу бойынша болжамды шығыстардан төмен болған жағдайда, компания мүлікті одан әрі өткізуді жүргізбейді. Бұл ретте компания лоттардың бастапқы бағасын айқындау күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша борышкердің барлық мүлкін өткізуден бас тарту туралы хабарламаны дерекқорға енгізеді.
4. Мүлікті өткізуге дайындау
13. Компания лоттың бастапқы бағасы айқындалған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде дерекқорда өткізуге жататын мүлік туралы ақпаратты өзектілендіреді.
14. Сауда-саттық өткізу туралы хабарлама жарияланғанға дейін компания тізілім веб-порталында әрбір лот бойынша мынадай ақпаратты дерекқорға енгізуді қамтамасыз етеді:
1) мүлік бойынша мәліметтер;
2) мүліктің орналасқан жері;
3) мүлікті бағалау туралы мәліметтер (бағалау күні, бағалау құны, бағалаушының атауы);
4) ауыртпалықтардың (тыйым салудың) бар-жоғы туралы мәліметтер;
5) компанияның шешімі бойынша қосымша ақпарат.
Енгізілген ақпаратқа қосымша компания тізілім веб-порталындағы дерекқорға мынадай құжаттардың сканерленген көшірмелерін енгізуді қамтамасыз етеді:
1) мүлікті бағалау туралы есеп;
2) мүлікке құқық белгілейтін құжаттар (бар болған жағдайда);
3) техникалық жай-күйі туралы көріністі қамтамасыз ететін кемінде бес дана фотосурет.
15. Тізілім веб-порталында электрондық аукцион өткізу туралы хабарламаны жариялау үшін компания электрондық аукцион өткізу күніне дейін кемінде он бес күнтізбелік күн бұрын әрбір лот бойынша дерекқорға:
1) электрондық аукционның күні мен уақытын;
2) лот атауын;
3) лоттың бастапқы бағасын;
4) кепілдік жарнаның мөлшерін;
5) ұйымдастырушының банк деректемелерін;
6) өтінімдерді қабылдау мерзімін;
7) ұйымдастырушы мен компанияның телефонын және мекенжайын;
8) компанияның шешімі бойынша қосымша ақпаратты енгізеді.
16. Ұйымдастырушы компания дерекқорға мәліметтерді енгізген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде қателіктердің бар-жоғын және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады және тізілім веб-порталына сауда-саттық өткізу туралы хабарламаны жариялайды.
Ұйымдастырушы тізілім веб-порталын пайдаланушыларға, оның ішінде облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалада, астанада орналасқан аумақтық бөлімшелер арқылы консультациялық көмек көрсетеді.
Сауда-саттық өткізу туралы хабарлама жарияланғаннан кейін ұйымдастырушы тізілім веб-порталында орналасқан борышкердің мүлкі туралы ақпаратқа ниет білдірушілердің барлығына еркін қолжетімділікті қамтамасыз етеді.

11. Не может быть отнесено к идентичным или однородным товарам следующее имущество должника: недвижимое имущество, транспортные средства, специальная техника.
12. Компания не производит дальнейшую реализацию имущества в случае, если по результатам оценки стоимость всего имущества должника будет ниже предполагаемых расходов по их реализации. При этом компания в течение трех рабочих дней со дня определения стартовой цены лотов включает в базу данных уведомление об отказе в реализации всего имущества должника по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
4. Подготовка к реализации имущества
13. Компания актуализирует в базе данных информацию об имуществе, подлежащем реализации, в течение двух рабочих дней со дня определения стартовой цены лота.
14. До публикации извещения о проведении торгов компания обеспечивает ввод в базу данных на веб-портале реестра следующей информации по каждому лоту:
1) сведения по имуществу;
2) местонахождение имущества;
3) сведения об оценке имущества (дата оценки, оценочная стоимость, наименование оценщика);
4) сведения о наличии обременений (арестов);
5) дополнительная информация по решению компании.
Дополнительно к внесенной информации компания обеспечивает включение в базу данных на веб-портале реестра сканированных копий следующих документов:
1) отчета об оценке имущества;
2) правоустанавливающих документов на имущество (при их наличии);
3) фотографий имущества, обеспечивающих представление о техническом состоянии, в количестве не менее пяти штук.
15. Для публикации извещения о проведении электронного аукциона на веб-портале реестра компания не менее чем за пятнадцать календарных дней до даты проведения электронного аукциона вводит в базу данных по каждому лоту:
1) дату и время электронного аукциона;
2) наименование лота;
3) стартовую цену лота;
4) размер гарантийного взноса;
5) банковские реквизиты организатора;
6) срок приема заявок;
7) телефон и адрес организатора и компании;
8) дополнительную информацию по решению компании.
16. Организатор в течение одного рабочего дня со дня ввода компанией сведений в базу данных осуществляет проверку на наличие ошибок и соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами, и публикует на веб-портале реестра извещение о проведении торгов.
Организатор оказывает консультационную помощь пользователям веб-портала реестра, в том числе через территориальные подразделения, расположенные в областных центрах, городе республиканского значения, столице.
После публикации извещения о проведении торгов организатор обеспечивает свободный доступ всем желающим к информации об имуществе должника, размещенной на веб-портале реестра.

17. Қатысушыларды тіркеу тізілім веб-порталында хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және сауда-саттық басталғанға дейін екі сағат бұрын аяқталады.
5. Электрондық аукционға қатысу шарттары және қатысушыларды тіркеу тәртібі
18. Электрондық аукционға қатысу үшін жеке немесе заңды тұлға мынадай әрекетті жүзеге асырады:
1) электрондық аукцион өткізу туралы хабарламада көрсетілген ұйымдастырушының банктік шотына кепілдік жарнаны енгізеді. Бұл ретте кепілдік жарналардың кез келген мөлшерін енгізуге жол беріледі. Бір кепілдік жарна сауда-саттығына қатысу үшін жеке немесе заңды тұлға осы кепілдік жарнаны енгізген лотты сатып алу құқығын береді.
Әрбір лот бойынша электрондық аукционға қатысу үшін кепілдік жарна лоттың бастапқы бағасының 15 пайызын құрайды, бірақ республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 30 000 еселенген мөлшерінен аспайды;
2) тізілім веб-порталында мыналарды:
жеке тұлғалар үшін: ЖСН, тегін, атын және әкесінің атын (бар болса);
заңды тұлғалар үшін: БСН, толық атауын, лауазымды тұлғаның тегін, атын және әкесінің атын (бар болса);
кепілдік жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі банк шоттарының деректемелерін;
байланыс деректерін (пошта мекенжайы, телефон, факс, е-mail) көрсете отырып, тіркейді.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда жеке немесе заңды тұлға бір жұмыс күні ішінде тізілім веб-порталына енгізілген деректерді өзгертеді;
3) ЭЦҚ қол қойылған осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық аукционға қатысуға электрондық өтінім (бұдан әрі – өтінім) береді.
19. Өтінім тізілім веб-порталында тіркелгеннен кейін автоматты режимде өтінім берілген лот бойынша кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтің болуына тексеру жүргізіледі.
Дерекқорда ұйымдастырушының шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда тізілім веб-порталы өтінімді қабылдауды және жеке немесе заңды тұлғаны сауда-саттыққа жіберуді жүзеге асырады. Дерекқорда ұйымдастырушының шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болмаған жағдайда тізілім веб-порталы жеке немесе заңды тұлғаның өтінімін қабылдамайды.
20. Жеке немесе заңды тұлғаның осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ электрондық аукцион басталғанға дейін екі сағат бұрын ұйымдастырушының шотына кепілдік жарнаның түспеуі өтінімді қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
21. Өтінім берген жеке және заңды тұлғалар үшін борышкердің мүлкі бойынша қолда бар қосымша мәліметтерге ақысыз қол жетімділік, сондай-ақ:

17. Регистрация участников производится на веб-портале реестра со дня публикации извещения и заканчивается за два часа до начала торгов.
5. Условия участия в электронном аукционе и порядок регистрации
18. Для участия в электронном аукционе физическое или юридическое лицо осуществляет следующие действия:
1) вносит гарантийный взнос на банковский счет организатора, указанный в извещении о проведении электронного аукциона. При этом допускается внесение любого количества гарантийных взносов. Один гарантийный взнос дает право покупки того лота, для участия в торгах по которому физическим или юридическим лицом внесен данный гарантийный взнос.
Гарантийный взнос для участия в электронном аукционе по каждому лоту составляет 15 процентов от стартовой стоимости лота, но не более чем 30 000-кратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года;
2) регистрируется на веб-портале реестра с указанием:
для физических лиц: ИИН, фамилии, имени и отчества (при наличии);
для юридических лиц: БИН, полного наименования, фамилии, имени и отчества (при наличии) должностного лица;
реквизитов банковского счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
контактных данных (почтовый адрес, телефон, факс, е-mail).
При изменении вышеуказанных данных физическое или юридическое лицо в течение одного рабочего дня изменяет данные, внесенные на веб-портал реестра;
3) подает электронную заявку на участие в электронном аукционе (далее – заявка) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП.
19. После регистрации заявки на веб-портале реестра в автоматическом режиме производится проверка на наличие сведений о поступлении гарантийного взноса по лоту, на который подана заявка.
В случае наличия в базе данных сведений о поступлении гарантийного взноса на счет организатора, веб-портал реестра осуществляет принятие заявки и допуск физического или юридического лица к торгам. При отсутствии в базе данных сведений о поступлении гарантийного взноса на счет организатора веб-портал реестра отклоняет заявку физического или юридического лица.
20. Основаниями для отказа в принятии заявки являются несоблюдение физическим или юридическим лицом требований, указанных в пункте 18 настоящих Правил, а также непоступление гарантийного взноса на счет организатора за два часа до начала электронного аукциона.
21. Для физических и юридических лиц, подавших заявку, предоставляется бесплатный доступ к получению имеющихся дополнительных сведений по имуществу должника, а также возможность:

1) сатылатын мүлікті алдын ала қарау;
2) өтінім беру мерзімінің өту уақытынан кешіктірмей оны кері қайтару;
3) жеке немесе заңды тұлғаны қатысушы ретінде тіркеуден бас тарту себептері жойылған жағдайда өтінімді қайта беру мүмкіндігі беріледі.
6. Электрондық аукцион
22. Электрондық аукцион тізілім веб-порталында Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс, мереке күндерін қоспағанда, сейсенбіден бастап жұма аралығындағы кезеңде өткізіледі.
23. Электрондық аукцион Астана қаласының уақытымен сағат 10.00-ден 17.00-ге дейінгі уақыт аралығында өткізіледі, бұл ретте электрондық аукцион Астана қаласының уақытымен сағат 15.00-ден кешіктірмей басталады.
Электрондық аукцион қатысушылары аукцион басталғанға дейін бір сағат ішінде ЭЦҚ қолдана отырып, аукцион залында тіркеледі. Аукцион сауда-саттық өткізу туралы хабарламада көрсетілген Астана қаласының уақытында аукцион залында лоттың бастапқы бағасын автоматты түрде орналастыру арқылы басталады. Егер аукцион басталған уақытта аукцион залында лот бойынша аукционға екеуден аз қатысушы тіркелген және болған жағдайда, бұл лот бойынша аукцион өткізілген жоқ деп танылады.
24. Электрондық аукцион қатысушылардың баға ұсынысын беру әдісімен өткізіледі және қатысушылардың бірі ең жоғарғы баға ұсынғанға дейін өткізіледі. Бұл ретте бағаның өзгеру қадамы былайша белгіленеді:
1) 20 000 еселенген айлық есептік көрсеткішке дейінгі мөлшердегі ағымдағы баға кезінде өзгеру қадамы 10 пайыз мөлшерінде;
2) 20 000-нан 50 000-ға дейін еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі ағымдағы баға кезінде өзгеру қадамы 7 пайыз мөлшерінде;
3) 50 000-нан 100 000-ға дейін еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі ағымдағы баға кезінде өзгеру қадамы 5 пайыз мөлшерінде;
4) 100 000-нан 250 000-ға дейін еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі ағымдағы баға кезінде өзгеру қадамы 2,5 пайыз мөлшерінде;
5) 250 000-нан 500 000-ға дейін еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі ағымдағы баға кезінде өзгеру қадамы 1 пайыз мөлшерінде;
6) 500 000-нан және одан жоғары еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі ағымдағы баға кезінде өзгеру қадамы 0,5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
25. Электрондық аукцион мынадай тәртіппен өткізіледі:
1) электрондық аукцион басталған сәтте аукцион залында қатысушылардың лот үшін баға ұсыныстары көрсетіледі, бұл олардың шарттарды сақтай отырып, лотты сатып алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады және ағымдағы баға қалыптасады;

1) предварительного осмотра реализуемого имущества;
2) отзыва заявки не позднее времени истечения сроков ее подачи;
3) повторного представления заявки в случае устранения причин отказа в регистрации физического или юридического лица в качестве участника.
6. Электронный аукцион
22. Электронный аукцион проводится на веб-портале реестра в период со вторника по пятницу, за исключением выходных, праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
23. Электронный аукцион проводится в период времени с 10:00 до 17:00 часов времени города Астаны, при этом электронный аукцион начинается не позднее 15:00 часов по времени города Астаны.
Участники электронного аукциона в течение одного часа до начала аукциона регистрируются в аукционном зале, используя ЭЦП. Аукцион начинается в указанное в извещении о проведении торгов время города Астаны путем автоматического размещения в аукционном зале стартовой цены лота. В случае, если на момент начала аукциона в аукционном зале по лоту зарегистрировались и находятся менее двух участников аукциона, то аукцион по данному лоту признается не состоявшимся.
24. Электронный аукцион проводится методом предоставления участниками ценовых предложений и проводится до максимально предложенной цены одним из участников. При этом шаг изменения цены устанавливается следующим образом:
1) при текущей цене в размере до 20 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 10 процентов;
2) при текущей цене в размере от 20 000-кратного до 50 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 7 процентов;
3) при текущей цене в размере от 50 000-кратного до 100 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 5 процентов;
4) при текущей цене в размере от 100 000-кратного до 250 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 2,5 процента;
5) при текущей цене в размере от 250 000-кратного до 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 1 процента;
6) при текущей цене в размере от 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг изменения устанавливается в размере 0,5 процента.
25. Электронный аукцион проводится в следующем порядке:
1) на момент начала электронного аукциона в аукционном зале отображаются ценовые предложения участников за лот, которые являются формой выражения их согласия приобрести лот с соблюдением условий, и формируется текущая цена;

2) электрондық аукцион басталған сәттен бастап қатысушыға басқа қатысушының ағымдағы ең жоғарғы бағасын осы Қағидалардың 24-тармағында белгіленген қадамға ұлғайтуға мүмкіндік беріледі;
3) егер электрондық аукцион басталғаннан бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың бір де бірі ағымдағы ең жоғарғы бағаны ұлғайтпаса, онда оны ұсынған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады;
4) егер электрондық аукцион басталғаннан бастап жиырма минут ішінде аукцион залында қатысушылардың біреуі басқа қатысушының ағымдағы ең жоғарғы бағасын осы Қағидалардың 24-тармағында белгіленген қадамға ұлғайту жолымен лотты сатып алуға өз ниетін растаса, онда ағымдағы баға белгіленген қадамға ұлғайтылады;
5) егер ағымдағы баға ұлғайтылғаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бір де бірі ағымдағы бағаны ұлғайту жолымен лотты сатып алуға өз ниетін растамаса, онда лотты сатып алуға өз ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады;
6) егер электрондық аукцион аяқталатын сәтте сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда лотты сатып алуға өз ниетін соңғы болып растаған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады.
Осы Қағидалардың 23-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген жағдайда компания ЭЦҚ қолдана отырып тізілім веб-порталында қалыптастырылатын өткізілмеген аукцион туралы актіге қол қояды. Компания өткізілмеген аукцион туралы актіге қол қойған күннен бастап кемінде күнтізбелік он бес күн өткен соң осы Қағидаларға сәйкес өткізілмеген мүлік бойынша қайтадан аукцион өткізуді ұйымдастырады.
26. Тиісті лот бойынша электрондық аукцион:
1) компанияның электрондық мекенжайына сауда-саттық өткізу басталғанға дейін мүлікті өткізудің күшін жою туралы МКО хаты келіп түскен;
2) салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімнің күші жойылған;
3) сот органдарының шешімдері, ұйғарымдары болған жағдайларда өткізілмейді.
27. Электрондық аукцион барысында техникалық ақау туындаған кезде ұйымдастырушы техникалық ақау болуы фактісін тіркейді және аукционның барлық қатысушыларын тізілім веб-порталында ақпарат орналастыру арқылы хабардар етеді.
Қатысушының компьютерлік және (немесе) телекоммуникациялық жабдығында техникалық ақау болған кезде электрондық аукцион жалғаса береді.
28. Электрондық аукционды өткізуге кедергі келтіретін тізілім веб-порталында техникалық ақау фактісі болған жағдайда, ұйымдастырушы тез арада ол туралы компанияны хабардар етеді және тізілім веб-порталында ақпарат орналастыру және тізілім веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына электрондық хабарлама жіберу арқылы аукционға қатысуға жіберілген қатысушыларды осы электрондық аукционның жалғасатын күні мен уақыты туралы міндетті түрде алдын ала хабардар ете отырып, ұйымдастырушы техникалық ақауды түзеткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде аукционды жалғастыруды ұйымдастырады.

2) с момента начала электронного аукциона участнику предоставляется возможность увеличить максимальную текущую цену другого участника на шаг, установленный пунктом 24 настоящих Правил;
3) если в течение двадцати минут с начала электронного аукциона ни один из участников не увеличит максимальную текущую цену, то победителем признается участник, предложивший ее, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся;
4) если в течение двадцати минут с начала электронного аукциона в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести лот путем увеличения максимальной текущей цены другого участника на шаг, установленный пунктом 24 настоящих Правил, то текущая цена увеличивается на установленный шаг;
5) если в течение двадцати минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести лот путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последним подтвердивший свое желание приобрести лот, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся;
6) если на момент завершения электронного аукциона в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то победителем признается участник, последним подтвердивший свое желание приобрести лот, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся.
В случае, указанном в части второй пункта 23 настоящих Правил, компанией подписывается с использованием ЭЦП акт о несостоявшемся аукционе, формируемый веб-порталом реестра. Компания организует проведение повторного аукциона по нереализованному имуществу в соответствии с настоящими Правилами, не менее чем через пятнадцать календарных дней со дня подписания акта о несостоявшемся аукционе.
26. Электронный аукцион по соответствующему лоту не проводится в случаях:
1) поступления, в том числе на электронный адрес компании, письма ОГД об отмене реализации имущества до начала проведения торгов;
2) отмены решения об ограничении в распоряжении имуществом налогоплательщика (налогового агента), плательщика;
3) наличия решений, определений судебных органов.
27. При возникновении в ходе электронного аукциона технического сбоя организатор фиксирует факт наличия технического сбоя и уведомляет всех участников аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра.
При наличии технического сбоя компьютерного и (или) телекоммуникационного оборудования участника электронный аукцион продолжается.
28. В случае наличия факта технического сбоя веб-портала реестра, препятствующего проведению электронного аукциона, организатор незамедлительно уведомляет об этом компанию и организует продолжение аукциона в течение трех рабочих дней со дня исправления организатором технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением допущенных к участию в аукционе участников о дате и времени продолжения данного электронного аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра и направления электронного сообщения на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра.

29. Әрбір сатылған лот бойынша аукцион нәтижелері компания мен қатысушы сауда-саттық өткізу күні ЭЦҚ пайдалана отырып тізілім веб-порталында қол қоятын сауда-саттық қорытындылары туралы хаттамамен ресімделеді.
30. Кепілдік жарна шегерілген сату бағасын электрондық аукционның жеңімпазы сауда-саттық қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей ұйымдастырушының есеп шотына енгізеді.
Ұйымдастырушы кепілдік жарна мөлшерін қоса алғанда, сату бағасын сауда-саттық өткізу күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде компанияның банк шотына аударады.

29. Результаты аукциона по каждому проданному лоту оформляются протоколом об итогах торгов, который подписывается на веб-портале реестра компанией и участником с использованием ЭЦП в день проведения торгов.
30. Цена продажи за минусом гарантийного взноса вносится победителем электронного аукциона на расчетный счет организатора не позднее трех рабочих дней со дня подписания протокола об итогах торгов.
Цена продажи, включая размер гарантийного взноса, перечисляется организатором на банковский счет компании в течение пяти рабочих дней с даты проведения торгов.

7. Электрондық аукцион қорытындысы бойынша шарт жасасу
31. Сауда-саттық қорытындылары туралы хаттама электрондық аукцион нәтижелерін және жеңімпаз бен борышкердің не борышкердің атынан МКО өкілінің сату бағасы бойынша лотты сатып алу-сату шартына қол қою міндеттемелерін тіркейтін құжат болып табылады.
Жеңімпазбен сатып алу-сату шартына электрондық аукцион өткізілген күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде сату бағасы компанияның банк шотына енгізілгеннен кейін қол қойылады.
Қатысушы белгіленген мерзімдерде сауда-саттық қорытындылары туралы хаттамаға қол қоймаған не осы Қағидалардың 30-тармағында көрсетілген сату бағасын енгізу мерзімін бұзған жағдайларда, компания ЭЦҚ пайдалана отырып, тізілім веб-порталында қалыптастырылатын сауда-саттық нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және лот қайтадан аукционға шығарылады.

7. Заключение договора по итогам электронного аукциона
31. Протокол об итогах торгов является документом, фиксирующим результаты электронного аукциона и обязательства победителя и должника либо представителя ОГД от имени должника подписать договор купли-продажи лота по цене продажи.
Договор купли-продажи с победителем подписывается после внесения цены продажи на банковский счет компании в срок не более десяти рабочих дней со дня проведения электронного аукциона.
В случаях неподписания участником в установленные сроки протокола об итогах торгов либо нарушения сроков внесения цены продажи, указанной в пункте 30 настоящих Правил, компания подписывает с использованием ЭЦП акт об отмене результатов торгов, формируемый на веб-портале реестра, и лот выставляется на повторный аукцион.

32. Сауда-саттық қорытындылары туралы хаттама негізінде МКО:
1) компанияның электрондық мекенжайына – мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын аудару үшін деректемелерді және осы Қағидалардың 41-тармағында көзделген жағдайда борышкердің деректемелерін;
2) борышкерге – пошта немесе өзге де байланыс ұйымдары арқылы не хабарламаны жіберу фактісін растайтын өзге тәсілмен жеңімпазбен мүлікті сатып алу-сату шартын жасасу қажеттігі туралы хабарламаны жібереді.

32. На основании протокола об итогах торгов ОГД направляются:
1) на электронный адрес компании – реквизиты для зачисления денежных средств в государственный бюджет и реквизиты должника в случае, предусмотренном пунктом 41 настоящих Правил;
2) должнику – извещение о необходимости заключения с победителем договора купли-продажи имущества посредством почтовой или иной организации связи либо иным способом, подтверждающим факт направления извещения.

33. Борышкер мүлікті сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас тартқан не ол хабарлама жіберілген күннен кейінгі күннен бастап бес жұмыс күні ішінде келмеген жағдайларда, борышкердің атынан мүлікті сатып алу-сату шартына МКО өкілі қол қояды.
8. Кепілдік жарнаны қайтару, шығыстарды өтеу және мүлікті сатудан түскен соманы бөлу тәртібі
34. Ұйымдастырушы қатысушының кепілдік жарнасын (электрондық аукционда жеңген қатысушыны қоспағанда) тізілім веб-порталында қатысушының ЭЦҚ қойылған кепілдік жарналарды қайтаруға арналған өтінішке қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады.

33. В случаях отказа должника от подписания договора купли-продажи имущества либо его неявки в течение пяти рабочих дней со дня, следующего за днем направления извещения, договор купли-продажи имущества от имени должника подписывается представителем ОГД.
8. Порядок возврата гарантийного взноса, возмещения
расходов и распределения сумм от реализации имущества
34. Гарантийный взнос участника (за исключением участника, победившего в электронном аукционе) возвращается организатором в течение трех рабочих дней со дня подписания заявления на возврат гарантийных взносов, подписанного ЭЦП участника на веб-портале реестра.

35. Электрондық аукционда жеңген қатысушы енгізген кепілдік жарна ол осы Қағидалардың 29 және 30-тармақтарында айқындалған сауда-саттық қорытындылары туралы хаттамаға қол қою және (немесе) сату бағасын енгізу тәртібі мен мерзімін бұзған жағдайларда кері қайтарылмайды және компанияның кірісіне есепке жатқызылады.
Жеңімпаз осы Қағидалардың 31-тармағында көрсетілген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас тартқан не сатып алушы сатып алу-сату шартының міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда компания кепілдік жарнаны кері қайтармайды және тізілімнің веб-порталы қалыптастырған сауда-саттықтың нәтижелерін жою туралы актіге ЭЦҚ пайдалана отырып, қол қояды.

35. Гарантийный взнос, внесенный участником, победившим на электронном аукционе, не возвращается и зачисляется в доход компании в случаях нарушения им порядка и сроков подписания протокола об итогах торгов и (или) внесения цены продажи, определенных пунктами 29 и 30 настоящих Правил.
В случаях отказа победителя от подписания договора купли-продажи в срок, указанный в пункте 31 настоящих Правил, либо неисполнения или ненадлежащего исполнения покупателем обязательств по договору купли-продажи, компания не возвращает гарантийный взнос и подписывает с использованием ЭЦП акт об отмене результатов торгов, формируемый веб-порталом реестра.

36. Осы Қағидалардың 26-тармағына сәйкес электрондық аукцион өткізілмеген жағдайда, лоттың бастапқы бағасын айқындау бойынша компанияның шығыстарын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес борышкер өтейді.
37. Мүлікті сатып алуға байланысты шығыстар сатып алушыға жүктеледі.
38. Компания мүліктің сатылған бағасынан мүлікті өткізу бойынша шығыстарды өтейді және мынадай мөлшерде сыйақы ұстап қалады:
Борышкердің мүлкін өткізуден алынған сома
Сыйақы мөлшерлемесі
1
2
3
1.

36. В случаях отмены электронного аукциона, согласно пункту 26 настоящих Правил, расходы компании по определению стартовой цены лота возмещаются должником в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
37. Расходы, связанные с приобретением имущества, возлагаются на покупателя.
38. Из цены продажи имущества компания погашает расходы по реализации имущества и удерживает вознаграждение в следующем размере:
Сумма, вырученная от реализации имущества должника
Ставка вознаграждения
1
2
3
1.

3 000 000 теңгеге дейін
10 %
2.
3 000 000 теңгеден 7 000 000 теңгеге дейін
8 %
3.
7 000 000 теңгеден 15 000 000 теңгеге дейін
5 %
4.
15 000 000 теңгеден жоғары
3 %
39. Компания сауда-саттық өткізілген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде МКО көрсеткен деректемелер бойынша борышкердің берешегін өтеу есебіне ақшаны мемлекеттік бюджетке аударады.
40. Мүлікке билік етуді шектеу туралы тиісті шешімде көрсетілген салық берешегін, кеден төлемдері мен салықтар, өсімпұл бойынша берешегі ішінара өтелген жағдайда, МКО мемлекеттік бюджетке ақша түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде тиісті уәкілетті органдарға иелену құқығы немесе мәмілелері мемлекеттік тіркеуге жататын өткізілген мүліктен не мемлекеттік тіркеуге жататын мүліктен ауыртпалықты алу туралы хат немесе электрондық құжат жолдайды.

до 3 000 000 тенге
10 %
2.
от 3 000 000 до 7 000 000 тенге
8 %
3.
от 7 000 000 до 15 000 000 тенге
5 %
4.
от 15 000 000 тенге
3 %
39. Компания перечисляет деньги в счет погашения задолженности должника в государственный бюджет по реквизитам, указанным ОГД, в течение пятнадцати рабочих дней с даты проведения торгов.
40. В случае частичного погашения налоговой задолженности, задолженности по таможенным платежам и налогам, пени, указанной в соответствующем решении об ограничении в распоряжении имуществом, ОГД в течение двух рабочих дней со дня поступления денег в государственный бюджет направляет в соответствующие уполномоченные органы письмо или электронный документ о снятии обременения с реализованного имущества, права на которое или сделки по которому подлежат государственной регистрации, либо имущества, подлежащего государственной регистрации.

41. Барлық талаптарды қанағаттандырғаннан кейін қалған сома, осы Қағидалардың 40-тармағына сәйкес мемлекеттік бюджетке ақша аударылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде борышкердің банк шотына аудару жолымен оған қайтарылады.
9. Қорытынды ережелер
42. Биржалық тауарлар тізбесіне енетін мүлік "Тауар биржалары туралы" 2009 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өткізіледі.
43. Осы Қағидаларда реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешілуі тиіс.
Салық төлеушінің және (немесе)
үшінші тұлғаның кепілге салған
мүлкін, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің) билік
етуі шектелген мүлкін – салық
берешегі есебіне, төлеушінің –
кедендік төлемдер және салықтар
бойынша берешектің,
өсімпұлдардың есебіне өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мүліктің бар және (немесе) жоқ екені туралы акт
20__ жылғы "__" _______                               № _______
_____ жылғы "__" __________ № ____________ шарт негізінде әрекет ететін ______________________________________________ компаниясының атынан
_____________________________________________________ бірінші тараптан
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
және _______________________________________________________ атынан ___________________________________________ бағалаушы екінші тараптан
____ жылғы "___" _______ № ___ борышкердің және (немесе) үшінші тұлғаның қатысуымен салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы мемлекеттік кірістер органының қаулысына және (немесе) кепіл мүлкі туралы шартқа сәйкес ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің атауы және (немесе) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), БСН/ЖСН, e-mail және банк деректемелері)
мүлкін өткізу мақсатында мүліктің бар және (немесе) жоқ екені туралы осы
(қажетінің асты сызылсын)
актіні жасады.
Тізімдеме актісіне және (немесе) 20 ___ жылғы "___" ___________ № ______________ кепіл мүлкі туралы шартқа қосымшаға сәйкес тізімделген және (немесе) кепілге салынған мүліктің тізбесі:
Р/с№
Мүліктің атауы
Саны (дана)
Тізімдеме актісі бойынша құнының жиыны
Мүліктің нақты болуы немесе болмауы ия/жоқ
Мүліктің орналасқан жері
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Мүліктің бар және (немесе) жоқ екені туралы актіні:
____________________________________________________________________
(компания өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
____________________________________________________________________
(бағалаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің, лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, қол қойған күні)
борышкердің және (немесе) үшінші тұлғаның қатысуымен жасады.
Борышкер және (немесе) үшінші тұлға болмаған немесе ол қол қоюдан бас тартқан жағдайларда, акт мемлекеттік кірістер органы өкілінің және куәгерлердің (актіге жеке куәліктерінің көшірмелері қоса беріледі) қатысуымен жасалады:
__________________________________________________________________
(куәгердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, қол қойған күні, бар болса ұялы телефон №)
__________________________________________________________________
(куәгердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, қол қойған күні, бар болса ұялы телефон №)
__________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, қол қойған күні)
Салық төлеушінің және (немесе)
үшінші тұлғаның кепілге салған
мүлкін, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің) билік
етуі шектелген мүлкін – салық
берешегі есебіне, төлеушінің –
кедендік төлемдер және салықтар
бойынша берешектің,
өсімпұлдардың есебіне өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан

41. Сумма, оставшаяся после удовлетворения всех требований, возвращается должнику путем перечисления на его банковский счет в течение трех рабочих дней с даты перечисления денег в государственный бюджет в соответствии с пунктом 40 настоящих Правил.
9. Заключительные положения
42. Имущество, входящее в перечень биржевых товаров, реализуется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 мая 2009 года "О товарных биржах".
43. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам реализации
имущества, заложенного
налогоплательщиком и (или)
третьим лицом, а также
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет
налоговой задолженности,
плательщика - в счет
задолженности по таможенным
платежам и налогам, пеней
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт наличия и (или) отсутствия имущества
"____" _________ 20__ года № __________________
Компания _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
в лице ___________________________________________________________ с одной стороны
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
и оценщик ______________________________________________________________________
в лице _________________________________________________________________________,
действующие на основании договора от "____" _____________ 20____ года № _________ с
другой стороны, в присутствии должника и (или) третьего лица:
________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________ составили
(наименование и (или) фамилия, имя, отчество (при наличии) налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, БИН/ИИН, e-mail и банковские реквизиты)
настоящий акт наличия и (или) отсутствия имущества с целью реализации
(необходимое подчеркнуть)
имущества в соответствии с постановлением органа государственных доходов об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика и (или) договором о залоге имущества от "____" _________ 20__ года № ____.
Перечень описанного и (или) заложенного имущества согласно акту описи и (или) приложению к договору о залоге имущества от "__" _________ 20___года № _____:
№ п/п
Наименование имущества
Количество (штук)
Итого стоимость по акту описи в тенге
Фактическое наличие или отсутствие имущества да/нет
Местонахождение имущества
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Акт наличия и (или) отсутствия имущества составили:
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) представителя компании, подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись оценщика)
В присутствии должника и (или) третьего лица
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись должностного лица, налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, дата подписания)
В случаях отсутствия должника и (или) третьего лица или отказа его от подписи составлен в присутствии представителя органа государственных доходов и понятых (с приложением к акту копии удостоверений личности):
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись понятого, дата подписания, № сотового телефона при наличии)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись понятого, дата подписания, № сотового телефона при наличии)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (должностного лица органа государственных доходов)
подпись, дата подписания)
Приложение 2
к Правилам реализации
имущества, заложенного
налогоплательщиком и (или)
третьим лицом, а также
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет
налоговой задолженности,
плательщика - в счет
задолженности по таможенным
платежам и налогам, пеней

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мүліктің нарықтық құнын белгілеу туралы қорытынды
20__ жылғы "____" _________                   № _______________
Осы қорытындыны
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________
(уәкілетті заңды тұлғаның атауы, БСН, заңды мекенжайы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысымен бекітілген Салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидалардың 8-тармағына сәйкес
________________________________________________________________________________________________________________________ мүлкіне қатысты
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің атауы және (немесе) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), БСН/ЖСН, e-mail және банк деректемелері)
салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы мемлекеттік кірістер органының 20___жылғы "___" ___________ № _________ қаулысына сәйкес жасады.
Ескертпе: кепілге салынған мүліктің нарықтық құны кепіл мүлкі туралы шартта белгіленуіне байланысты кепілге салынған мүлікке қатысты мүліктің нарықтық құнын белгілеу туралы қорытынды талап етілмейді
Билік етуі шектелген мүліктің сипаттамасын көрсете отырып, оның атауы:
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Билік етуі шектелген мүліктің нарықтық құны: ____________________________
_______________________________________________________________ теңге
(цифрмен және жазбаша түрде)
Қорытынды жасау үшін негіздеме:
20__ жылғы "____" _________ № ____________ бағалау туралы есеп
бірдей тауар
біртекті тауар
бірдей және (немесе) біртекті мүліктің сипаттамасын көрсете отырып, оның атауы:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
бірдей және (немесе) біртекті мүліктің нарықтық құны: ____________________
_______________________________________________________________ теңге
(цифрмен және жазбаша түрде)
Қосымша: бірдей және (немесе) біртекті мүліктің фотосуреттері (саны)
__________________________________________
(уәкілетті заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) және қолы)
__________________________________________ Мөр орны
(уәкілетті заңды тұлға басшысының (басшы орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
Салық төлеушінің және (немесе)
үшінші тұлғаның кепілге салған
мүлкін, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің) билік
етуі шектелген мүлкін – салық
берешегі есебіне, төлеушінің –
кедендік төлемдер және салықтар
бойынша берешектің,
өсімпұлдардың есебіне өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
Заключение об установлении рыночной стоимости имущества
"____" _________ 20__ года № __________________
Настоящее заключение составлено
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование, БИН, юридический адрес уполномоченного юридического лица)
в соответствии с пунктом 8 Правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика - в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618, в отношении имущества
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование и (или) фамилия, имя, отчество (при наличии) налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, БИН/ИИН, e-mail и банковские реквизиты)
согласно постановлению органа государственных доходов ________________об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика от "____" _________ 20__ года № ______________
Примечание: в отношении заложенного имущества заключение об установлении рыночной стоимости имущества не требуется, в связи с тем, что рыночная стоимость заложенного имущества установлена договором о залоге имущества
Наименование ограниченного в распоряжении имущества с указанием его характеристик:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Рыночная стоимость ограниченного имущества: ______________________________________
___________________________________________________________________________ тенге
(в цифрах и прописью)
Основание для заключения:
отчет об оценке "____" _________ 20__ года № _______________
идентичного товара
однородного товара
наименование идентичного и (или) однородного имущества с описанием его характеристик: __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
рыночная стоимость идентичного и (или) однородного имущества: ______________________
___________________________________________________________________________ тенге
(в цифрах и прописью)
Приложение: фотографии идентичного и (или) однородного имущества (количество)
__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись
представителя уполномоченного юридического лица)
__________________________________________ Место печати
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись
Руководителя (заместителя руководителя)
уполномоченного юридического лица)
Приложение 3
к Правилам реализации
имущества, заложенного
налогоплательщиком и (или)
третьим лицом, а также
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет
налоговой задолженности,
плательщика - в счет
задолженности по таможенным
платежам и налогам, пеней

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мүлікті өткізуден бас тарту туралы хабарлама
20__ жылғы "____" _________                               № _______________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысымен бекітілген Салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидалардың 12-тармағына сәйкес
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(уәкілетті заңды тұлғаның атауы, БСН, заңды мекенжайы)
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің атауы және (немесе) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), БСН/ЖСН)
қатысты шығарылған 20__жылғы "___" __________ № ____ салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы мемлекеттік кірістер органының қаулысы және (немесе) кепіл мүлкі туралы шарт бойынша мынадай мүлікті өткізуден бас тартатыны туралы хабарлайды.
Р/с №
Мүліктің атауы
Саны
Мүліктің орналасқан жері
Мүліктің жиынтық құны, теңгемен
Ескертпе
тізімдеме актісіне сәйкес
мүліктің құнын бағалау туралы қорытындыға немесе есепке сәйкес
1
2
3
4
5
6
7
Қосымша (көрсетілсін):
Мүліктің нарықтық құнын белгілеу туралы компанияның қорытындысы
Бағалаушының мүліктің құнын бағалау туралы есебі
Борышкер ұсынған мүліктің құнын бағалау туралы есебі
20____жылғы "___" __________________ № ________________ құжат
(мүліктің нарықтық құнын белгілеу туралы компания қорытындысының
немесе мүліктің құнын бағалау туралы есептің күні мен нөмірі)
__________________________________________
(уәкілетті заңды тұлға қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) және қолы)
__________________________________________ Мөр орны
(уәкілетті заңды тұлға басшысының
(басшы орынбасарының)
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
Салық төлеушінің және (немесе)
үшінші тұлғаның кепілге салған
мүлкін, сондай-ақ салық
төлеушінің (салық агентінің) билік
етуі шектелген мүлкін – салық
берешегі есебіне, төлеушінің –
кедендік төлемдер және салықтар
бойынша берешектің,
өсімпұлдардың есебіне өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан

Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление об отказе в реализации имущества
"____" _________ 20__ года № _______________
В соответствии с пунктом 12 Правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование, БИН, юридический адрес уполномоченного юридического лица)
уведомляет ______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
об отказе в реализации следующего имущества по постановлению органа государственных доходов об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика и (или) договора о залоге имущества от "____" _________ 20__ года № ________________, вынесенного в отношении
________________________________________________________________________________
(наименование и (или) фамилия, имя, отчество (при наличии) налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, БИН/ИИН)
№ п/п
Наименование имущества
Количество
Местонахождение имущества
Итого стоимость имущества в тенге согласно
Примечание
акту описи заключению или отчету об оценке стоимости имущества
1
2
3
4
5
6
7
Приложение (указать):
Заключение компании об установлении рыночной стоимости имущества
Отчет об оценке стоимости имущества оценщика
Отчет об оценке стоимости имущества, представленный должником
Документ от "___" __________________ 20____года № __________________
(дата и номер заключения компании об установлении рыночной стоимости
имущества или отчета об оценке стоимости имущества)
____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись
сотрудника уполномоченного юридического лица)
_______________________________________ Место печати
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись
Руководителя (заместителя руководителя)
уполномоченного юридического лица)
Приложение 4
к Правилам реализации
имущества, заложенного
налогоплательщиком и (или)
третьим лицом, а также
ограниченного в распоряжении
имущества налогоплательщика
(налогового агента) в счет
налоговой задолженности,
плательщика - в счет
задолженности по таможенным
платежам и налогам, пеней

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Электрондық аукционға қатысуға өтінім
1. Салық төлеушінің (салық агентінің) мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің мүлкін – кеден төлемдері мен салықтар, өсімпұл бойынша берешек есебіне өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысымен бекітілген Салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидаларымен (бұдан әрі – Қағидалар) танысып,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(дара кәсіпкер үшін: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), заңды тұлға үшін: атауы)
____________________________________________________________________ тізілімнің веб-порталында 20__ жылғы "__" _________ сағат __ өткізілетін электрондық аукционға қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) электрондық аукционға қатысу үшін _____________________
____________________________________________________________________
(есеп шоттың деректемелері көрсетіледі)
ұйымдастырушының есеп шотына жалпы сомасы ___________ (________) теңге
(цифрмен) (жазумен)
_____ кепілдік жарнаны енгіздім (енгіздік).
(саны)
Енгізілген кепілдік жарна(-лар) туралы мәлімет:
Р/c №
Кепілдік жарнаның мақсаты және электрондық аукционға қатысу үшін кепілдік жарна енгізілген мүліктің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
3
4
5
1
2
Жиыны
3. Мен (біз):
1) электрондық аукцион өткізу туралы хабарламада көрсетілген мүлікті сатып алушыларға қойылатын ерекше шарттар мен (немесе) қосымша талаптарға сәйкес келмейтін жеке (заңды) тұлға;
2) ұйымдастырушы;
3) компания қатысушы ретінде тіркелуге жатпайтыны туралы хабардармын (хабардармыз).
4. Қатысушыға қойылатын талаптарға менің (біздің) сәйкес келмегенім (келмегеніміз) анықталған жағдайда, мен (біз) электрондық аукционда қатысу құқығынан айырылатыныммен (айырылатынымызбен), нәтижесінде мен (біз) қол қойған сауда-саттық қорытындылары туралы хаттама және сатып алу-сату шарты жарамсыз деп танылатынына келісемін (келісеміз).
5. Егер мен (біз) сауда-саттық жеңімпазы болып танылған жағдайда, сауда қорытындылары туралы хаттамаға аукцион өткен күні ЭЦҚ қоюға, Қағидаларда белгіленген мерзімде сату құнын төлеуге және Қағидаларда белгіленген мерзімде сатып-алу сату шартына қол қоюға міндеттенемін (міндеттенеміз).

Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявка
на участие в электронном аукционе
1. Рассмотрев опубликованное извещение о продаже имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней и ознакомившись с Правилами реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней (далее – Правила), утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618
________________________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество (при наличии), для юридического лица:
наименование)
желает принять участие в электронном аукционе, который состоится в ___ часа (-ов) "__" __ 20__ года на веб-портале реестра.
2. Мною (нами) внесен (-о) ___ гарантийный (-х) взнос (-ов) для участия в
(количество)
электронном аукционе общей суммой ____________ (_____________) тенге на
(цифрами) (прописью)
расчетный счет организатора ______________________________________________________.
(указываются реквизиты расчетного счета)
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
№ п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование имущества, по которому внесен гарантийный взнос для участия в электронном аукционе
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
3
4
5
1
2
Итого
3. Я (мы) осведомлен (-ы), что не подлежат регистрации в качестве участника:
1) физическое (юридическое) лицо, которое не соответствует особым условиям и (или) дополнительным требованиям, указанным в извещении о проведении электронного аукциона к покупателям имущества;
2) организатор;
3) компания.
4. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику, я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в электронном аукционе, в результате чего подписанный мной (нами) протокол об итогах торгов и договор купли-продажи будут признаны недействительными.
5. В случае, если я (мы) буду (-ем) определен (-ы) победителем (-ями) торгов, принимаю (-ем) на себя обязательства подписать ЭЦП протокол об итогах торгов в день проведения электронного аукциона, оплатить цену продажи в сроки, установленные Правилами, и подписать договор купли-продажи в срок, установленный Правилами.

6. Мынадай:
1) сауда-саттық қорытындылары туралы хаттамаға ЭЦҚ қоюдан бас тартқан;
2) белгіленген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас тартқан;
3) сатып алу-сату шарты бойынша мен (біз) міндеттемелерді орындамаған және тиісінше орындамаған;
4) менің (біздің) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес келмегенім (келмегеніміз) анықталған;
5) белгіленген мерзімде сату бағасын енгізу мерзімі бұзылған жағдайларда, мен (біз) енгізген кепілдік жарна сомасының қайтарылмайтынына және компанияда қалатынына келісемін (келісеміз).
7. Осы өтінімнің сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамамен бірге сатып алу-сату шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарт күші бар.
8. Өзім (із) туралы мынадай мәліметтер ұсынамын (ұсынамыз):
Жеке тұлға немесе дара кәсіпкер үшін:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):______________________________________
ЖСН:_______________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәлімет (нөмірі мен берілген күні): _______________________________________________________________
Мекенжайы: ________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ________________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК: _______________________________________________________________
БСК:________________________________________________________________
Банк атауы:_________________________________________________________
Кбе:_________________________________________________________________
Заңды тұлға үшін:
Атауы: _____________________________________________________________
БСН: ______________________________________________________________
Басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): __________________________
Мекенжайы: ________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ________________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК: _______________________________________________________________
БСК:________________________________________________________________
Банк атауы:__________________________________________________________
Кбе:_________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қолы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы, басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік мүлік тізілімнің веб-порталы 20__ жылғы "__" _________ __ сағат __ минутта қабылданды.
Қатысушының аукциондық нөмірі ______________________________________

6. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у компании в случаях:
1) отказа подписать ЭЦП протокол об итогах торгов;
2) отказа подписать договор купли-продажи в установленный срок;
3) неисполнения и/или ненадлежащего исполнения мною (нами) обязательств по договору купли-продажи;
4) обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику;
5) нарушения срока внесения цены продажи в установленный срок.
7. Настоящая заявка вместе с протоколом об итогах торгов имеет силу договора, действующего до заключения договора купли-продажи.
8. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для физического лица или индивидуального предпринимателя:
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ________________________________________
________________________________________________________________________________
ИИН ___________________________________________________________________________
Сведения о документах, удостоверяющих личность (номер и дата выдачи) ________________
Адрес: __________________________________________________________________________
Номер телефона (факса): __________________________________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК ___________________________________________________________________________
БИК ____________________________________________________________________________
Наименование банка ______________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________________
Для юридического лица:
Наименование _____________________________________________________________
БИН ___________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя __________________________________
Адрес: __________________________________________________________________________
Номер телефон (факса) ____________________________________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК ___________________________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________________________
Наименование банка ______________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или
наименование юридического лица
и фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Принята веб-порталом реестра государственного имущества "__" ____________ 20___года ____ часов ____ мин.
Аукционный номер участника _______________________________