"Қазақстан Республикасында агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту жөнiндегi 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1052 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 шілдедегі № 749 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 ақпандағы № 151 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2013 № 151 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту жөнiндегi 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 12 қазандағы № 1052 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту жөнiндегi 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламада:
паспортта "Қаржыландыру көздері мен көлемдерінде":
мынадай:
"барлығы – 989 221,19 млн. теңге, о.i.
2010 жылы – 227 918,10 млн. теңге
2011 жылы – 195 065,83 млн. теңге
2012 жылы – 181 006,74 млн. теңге
2013 жылы – 167 877,74 млн. теңге
2014 жылы – 217 352,78 млн. теңге."
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"барлығы – 1 035 963,72 млн. теңге, о.i.
2010 жылы – 228 265,70 млн. теңге
2011 жылы – 220 313,46 млн. теңге
2012 жылы – 188 289,24 млн. теңге
2013 жылы – 181 742,54 млн. теңге
2014 жылы – 212 352,78 млн. теңге. ";
"Ағымдағы жағдайды талдау" деген 3-бөлімде:
"АӨК жай-күйiнiң ағымдағы жағдайын бағалау" деген 3.1-кіші бөлімде:
"Мал шаруашылығын дамыту" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында мал шаруашылығын дамытудың жақсы алғышарттары мен үлкен перспективасы бар, ол табиғи және егілген жемшөп алқаптары мен жайылымдардың болуына негізделген.
2010 жылы азықтық дақылдардың жалпы егістік алаңы 2522,6 мың гектарды құрады, оның ішінде азықтық тамыржемісті дақылдардың егістік алаңы – 0,1 мың гектар, сүрлемге арналған азықтық дақылдар – 1,0 мың гектар, азықтық дәнді дақылдар – 10,5 мың гектар, азыққа арналған жүгері – 72,3 мың гектар, біржылдық шөптер – 269,1 мың гектар және көпжылдық шөптер – 144,9 мың гектар.
Осы алаңдардан 2010 жылы 1983,3 мың центнер азықтық тамыржемісті дақылдары, 58,6 мың центнер азықтық бақша дақылдары, 64,7 мың центнер сүрлемге арналған азықтық дақылдар, 5931,2 мың центнер азыққа арналған жүгері, 108578,8 мың центнер пішен жиналды.
Бұл ретте, негізгі азық (дәнді, бұршақ және тамыржемісті дақылдар) өндірушілер солтүстік, оңтүстік және шығыс өңірлер болып табылады.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1052 "Об утверждении Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 749. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2013 года № 151
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2013 № 151.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1052 "Об утверждении Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы", следующие изменения и дополнения:
в Программе по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в паспорте "Источники и объемы финансирования":
строки:
"всего - 989221,19 млн. тенге, в т.ч.
2010 год - 227918,10 млн. тенге
2011 год - 195065,83 млн. тенге
2012 год - 181006,74 млн. тенге
2013 год - 167877,74 млн. тенге
2014 год - 217352,78 млн. тенге"
изложить в следующей редакции:
"всего - 1035963,72 млн. тенге, в т.ч.
2010 год - 228265,70 млн. тенге
2011 год - 220313,46 млн. тенге
2012 год - 188289,24 млн. тенге
2013 год - 181742,54 млн. тенге
2014 год - 212352,78 млн. тенге";
в разделе 3. "Анализ текущей ситуации":
в подразделе 3.1. "Оценка текущей ситуации состояния АПК":
подраздел "Развитие животноводства" дополнить частями следующего содержания:
"Развитие животноводства в Республике Казахстан имеет хорошие предпосылки и большие перспективы, что обусловлено наличием естественных и сеяных кормовых угодий и пастбищ.
В 2010 году общая площадь посева кормовых культур составила 2522,6 тыс. га, из них посевная площадь кормовых корнеплодных культур - 0,1 тыс. га, кормовых культур на силос - 1,0 тыс. га, кормовых зерновых культур - 10,5 тыс. га, кукурузы на корм - 72,3 тыс. га, однолетних трав - 269,1 тыс. га и многолетних трав - 144,9 тыс. га.
С данных площадей в 2010 году собрано кормовых корнеплодных культур - 1983,3 тыс. ц., кормовых бахчевых культур - 58,6 тыс. ц., кормовых культур на силос - 64,7 тыс. ц., кукурузы на корм - 5931,2 тыс. ц., сено - 108578,8 тыс. ц.
При этом основными производителями кормов (зерновых, бобовых и корнеплодных культур) являются северные, южные и восточные регионы.

Республика бойынша жайылымдық алқаптардың жалпы алаңы 188,4 млн. гектарды құрайды, оның ішінде солтүстік өңірде – 30,5 млн.гектар, шығыста – 19,9 млн.гектар, орталықта – 35,5 млн.гектар, батыста – 58,6 млн.гектар және оңтүстікте – 43,8 млн.гектар.
Бүгінгі күні 88,1 млн.гектар жайылым қордағы жерге жатқызылған.
Өңірлер бөлінісінде жайылымдар алаңы келесі түрде бөлінді:
1) солтүстік өңір 13,5 млн.гектар;
2) шығыс өңір 8,9 млн.гектар;
3) батыс өңір 5,0 млн.гектар;
4) орталық өңір 18,3 млн.гектар;
5) оңтүстік өңір 18,5 млн.гектар.
Малдарды ретсіз жаю салдарынан шамамен 26,4 млн.гектар жайылым тозған.
Өңірлік жоспарда тапталған және тозған жайылымдардың ең үлкен алаңдары Атырау (4,2 млн.гектар), Ақтөбе (3,9 млн.гектар), Алматы (3,0 млн.гектар), Батыс Қазақстан (2,9 млн.гектар), Қызылорда (2,2 млн.гектар), Ақмола (2,0 млн.гектар) облыстарында тіркелген. Республиканың аталған өңірлерінде тозған және тапталған жайылымдарды қалпына келтіру, сондай-ақ оларды суландыру бойынша жұмыс жүргізу жоспарланып отыр.";
"АӨК-нiң басымды секторларын SWOT талдау" деген 3.2-кіші бөлімде:
"Астықтың және оның терең қайта өңдеу өнiмдерiнiң өндiрiсi және экспорты" деген кіші бөлімде:
кестеде:
"Мүмкіндіктер" деген бағанда "- астық өнеркәсiбiнде қолданылатын технологиялар мен жабдықтар импортына баж салығының алынып тасталуы;" деген жолдар алып тасталсын;
"Ет пен ет өнiмдерiнiң өндiрiсi және экспорты" деген кіші бөлімде:
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"2016 жылға қарай 60 мың тонна етті экспорттау үшін жағдай жасалатын болады.";
"Мал шаруашылығы саласын дамыту" деген 5.2-кіші бөлімде:
екінші бөлік мынадай мазмұндағы екінші, үшінші және төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"шетелдік селекцияның құндылығы жоғары тұқымдық материалдарын (жануарларды, ұрық пен эмбриондарды) импорттау және олардың базасында асыл тұқымды шаруашылықтар-репродукторлар құру;
халықаралық талаптарға және стандарттарға сәйкес келетін жоғары сапалы сиыр етін өндіру үшін арнайы бордақылау алаңдарын салу;
сиыр етіне арналған отандық стандарттарды халықаралық талаптармен үйлестіру;";
төртінші бөлік мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"селекциялық процестерді жүргізу мен реттеуге және малдың генетикалық әлеуетін арттыруға мүмкіндік беретін қайтарымсыз, жалпыға бірдей қол жетімді бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесін енгізе отырып, малдың асыл тұқымдық құндылығын индекстік бағалаудың халықаралық әдістемесіне көшу;";
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Азық өндіру саласын дамыту.
Азық өндіру саласын дамыту және мал шаруашылығының мықты жемшөп базасын құру мынадай іс-шараларды іске асыру арқылы жүзеге асырылатын болады:
суландыру арқылы қолданыстағы жайылымдық алқаптардың көлемін ұлғайту. Осы проблеманы шешу үшін 3500 мыңнан астам бұрын қолданыста болған шахталық құдықтарды қалпына келтіру көзделуде;

Общая площадь пастбищных угодий по республике составляет 188,4 млн. га, из них в северном регионе - 30,5 млн. га, восточном - 19,9 млн. га, центральном - 35,5 млн. га, западном - 58,6 млн. га и в южном - 43,8 млн. га.
На сегодняшний день 88,1 млн. га пастбищ отнесены к землям запаса.
В разрезе регионов площадь пастбищ распределилась следующим образом:
1) северный регион 13,5 млн. га;
2) восточный регион 8,9 млн. га;
3) западный регион 5,0 млн. га;
4) центральный регион 18,3 млн. га;
5) южный регион 18,5 млн. га.
Вследствие беспорядочного выпаса животных деградировано порядка 26,4 млн. га пастбищ.
В региональном плане наибольшие площади сбитых и деградированных пастбищ числятся в Атырауской (4,2 млн. га), Актюбинской (3,9 млн. га), Алматинской (3,0 млн. га), Западно-Казахстанской (2,9 млн. га), Кызылординской (2,2 млн. га), Акмолинской (2,0 млн. га) областях. В данных регионах республики планируется проведение работы по востановлению деградированных и сбитых пастбищ, а также их обводнения.";
в подразделе 3.2. "SWOT-анализ приоритетных секторов АПК":
в подразделе "Производство и экспорт зерна и продуктов его глубокой переработки":
в таблице:
в графе "Возможности" строки "- отмена пошлин на импорт технологий и оборудования, применяемых в зерновой промышленности;" исключить;
в подразделе "Производство и экспорт мяса и мясопродуктов":
часть пятую изложить в следующей редакции:
"К 2016 году будут созданы условия для экспорта 60 тыс. тонн мяса.";
в подразделе 5.2 "Развитие отрасли животноводства":
часть вторую дополнить абзацами вторым, третьим и четвертым следующего содержания:
"импорта высокоценного племенного материала (животных, семени и эмбрионов) зарубежной селекции и создание на их базе племенных хозяйств репродукторов;
строительства специализированных откормочных площадок для производства высококачественной, соответствующей международным требованиям и стандартам говядины;
гармонизации отечественных стандартов на говядину с международными требованиями;";
часть четвертую дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"перехода на международную методику индексной оценки племенной ценности скота с внедрением безвозмездной, общедоступной единой информационно-аналитической системы, позволяющей вести и регулировать селекционный процесс и повышение генетического потенциала скота;";
дополнить подразделом следующего содержания:
"Развитие отрасли кормопроизводства.
Развитие отрасли кормопроизводства и создание прочной кормовой базы животноводства будет осуществляться путем реализации следующих мероприятий:
расширение площади используемых пастбищных угодий за счет их обводнения. Для решения данной проблемы предусматривается восстановить более 3 500 тысяч ранее действовавших шахтных колодцев;

ауыспалы егістегі азық дақылдарының үлес салмағын 2011 жылдан бастап 11,8 %-дан ғылыми-негізделген 30 %-ға дейін жеткізу. Бұл ретте, суармалы жерлердегі азық дақылдарының алаңын 2011 жылдан бастап 2,5 мың гектардан 5 мың гектарға дейін кеңейту, негізінен қазір қолданылмайтын суармалы жерлерді қалпына келтіру және шаруашылық айналымға енгізу есебінен кеңейту міндеті тұр;
азық дақылдарының тұқым шаруашылығын дамыту. Қазіргі кезде біз шамамен 70 мың тонна азық дақылдарының тұқымын өндіреміз. Оны тұқым шаруашылықтарының желілерін кеңейту есебінен 207 мың тоннаға дейін ұлғайтуымыз керек. (Бүгінде бізде 10 оригинатор, 27 элиттұқымшар, 40 жаппай көбейтумен айналысатын тұқымшар бар).";

доведение удельного веса кормовых культур в севообороте с 2011 года 11,8 % до научно-обоснованных 30 %. При этом предстоит расширить площади кормовых культур на поливных землях с 2011 года 2,5 тысяч гектаров до 5 тысяч гектаров, в основном за счет восстановления и введения в хозяйственный оборот ныне неиспользуемых орошаемых земель;
развитие семеноводства кормовых культур. В настоящее время мы производим около 70 тысяч тонн семян кормовых культур. Предстоит увеличить их до 207 тысяч тонн за счет расширения сети семхозов. (Сегодня у нас имеется 10 оригинаторов, 27 элитсемхозов и 40 семхоза массового размножения).";

81,0
82,0
82,0
82,0
";
"Шебер-жоспарлар және агроөнеркәсіптік кешенді өңірлік деңгейде дамыту бағдарламасын нақтылау" деген 5.8-кіші бөлімде:
"Өңірлік АӨК қалыптастыруға арналған басым бағыттар тізбесі" деген 8-кестеде:
тақырыбында "АӨК" деген аббревиатура "агрокешендерді" деген сөзбен ауыстырылсын:
"АӨК қаржылық инфрақұрылымын дамыту" деген 5.10-кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы жетінші, сегізінші және тоғызыншы бөліктермен толықтырылсын:
"Етті мал шаруашылығы саласын тұрақты дамытуды қамтамасыз ету үшін асыл тұқымды, жоғары өнімді, етті тұқымды мал өсіруді ынталандыру мақсатында ірі қара малдың асыл тұқымды табынын қалыптастыруға және өсімін молайтуға кредит беру.
Етті мал шаруашылығын дамытуға инновациялық технологияларды енгізу арқылы елдің экспорттық әлеуетін ұлғайту мақсатында бордақылау алаңдары негізінде сиыр етінің өнеркәсіптік өндірісіне кредит беру.
Сиыр еті өндірісінің тұрақты дамуын қамтамасыз ету үшін етті тұқымды ірі қара малдың аналық бастарын ұлғайту мақсатында мал шаруашылығын дамытуға шаруа-фермер қожалықтарына кредит беру.";
"Күтілетін нәтижелер" деген кіші бөлімде:
5) тармақшада "береді." деген сөз "береді;" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6), 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"6) асыл тұқымды шаруашылық-репродукторларға кредит беру ортақ табынның тұқымдық құрамын жақсартуға, малдың өнімділігін және жалпы ет саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыруға мүмкіндік береді;
7) инфрақұрылымы дамыған қазіргі заманғы бордақылау алаңдарын дамытуға кредит беру әлеуетті қарыз алушылардың етті ірі қара мал бастарын қарқынды бордақылауын және сапасы бойынша әлемдік стандарттарға сәйкес келетін етті жыл сайын ірі көлемде ет комбинаттары мен экспортқа жеткізуді қамтамасыз етеді;
8) шаруа-фермер қожалықтарының ірі қара малдың аналық бастарын сатып алуы мен күтіп-бағуына кредит беру құрылатын инфрақұрылымы дамыған бордақылау алаңдарын ірі қара малдың төлдерімен қамтамасыз етуге мүмкіндік береді. Шаруа-фермер қожалықтары кәсіпкерлік қызметке тартылатын болады, бұл жаңа жұмыс орындарын құруға, ауылдық жерлерде табыстылықты арттыруға мүмкіндік береді.";
"Кепілдендіру бойынша қызметтер" деген кіші бөлімде:
бесінші бөлік мынадай редакцияда жасылсын:
"Бұл ретте, 2014 жылдың соңына қарай астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауды кепілдендіру көлемі – 1 467 493 тонна астыққа дейін, мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауды кепілдендіру көлемі – 46 887 тонна мақтаға дейін ұлғайтылатын болады. Қаржы институттары беретін қарыз (кредит), лизинг бойынша АӨК субъектілерінің міндеттемелерін орындауды кепілдендіру жүйесі бойынша кемінде 8 АӨК субъектісі кепілдік алушы болуы тиіс.";
"Қажетті ресурстар" деген 6-бөлімде:
мынадай:
"барлығы - 983 435,7 млн. теңге, о.i.
2010 жылы - 227 758,1 млн. теңге
2011 жылы - 194 682,6 млн. теңге
2012 жылы - 181 156,6 млн. теңге
2013 жылы - 167 717,8 млн. теңге
2014 жылы - 212 120,6 млн. теңге."
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"барлығы – 1 035 963,72 млн. теңге, о.i.
2010 жылы – 228 265,70 млн. теңге
2011 жылы – 220 313,46 млн. теңге
2012 жылы – 188 289,24 млн. теңге
2013 жылы – 181 742,54 млн. теңге
2014 жылы – 212 352,78 млн. теңге. ";
"Қазақстан Республикасында агроөнеркәсiптiк кешендi дамытудың 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 7-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

81,0
82,0
82,0
82,0
";
в подразделе 5.8. "Мастер-планы и детализация Программы по развитию АПК на региональном уровне":
в таблице 8 "Перечень приоритетных направлений для формирования региональных АПК":
в заголовке аббревиатуру "АПК" заменить словом "агрокомплексов";
подраздел 5.10. "Развитие финансовой инфраструктуры АПК":
дополнить частями седьмым, восьмым и девятым следующего содержания:
"Кредитование формирования и воспроизводства племенного стада КРС в целях стимулирования разведения племенных, высокопродуктивных, мясных пород скота для обеспечения устойчивого развития отрасли мясного скотоводства.
Кредитование промышленного производства мяса говядины на основе откормочных площадок с целью увеличения экспортного потенциала страны путем внедрения инновационных технологий в развитие мясного скотоводства.
Кредитование крестьянских фермерских хозяйств на развитие животноводства с целью увеличения маточного поголовья КРС мясных пород для обеспечения устойчивого развития производства говядины.";
в подразделе "Ожидаемые результаты":
в подпункте 5) слово "продукции." заменить словом "продукции;";
дополнить подпунктами 6), 7) и 8) следующего содержания:
"6) кредитование племенных хозяйств-репродукторов позволит улучшить породный состав общественного стада, увеличить продуктивность скота и конкурентоспособность мясной отрасли в целом;
7) кредитование развития современных откормочных площадок с развитой инфраструктурой обеспечит интенсивный откорм потенциальными заемщиками мясного поголовья КРС и ежегодную поставку мяса, соответствующего по качеству мировым стандартам, крупными партиями в мясокомбинаты и на экспорт;
8) кредитование приобретения и содержания крестьянскими фермерскими хозяйствами маточного поголовья КРС позволит обеспечить создаваемые откормочные площадки с развитой инфраструктурой молодняком КРС. Будут вовлечены в предпринимательскую деятельность крестьянские фермерские хозяйства, что позволит создать новые рабочие места, увеличить доходность сельской местности.";
в подразделе "Услуги по гарантированию":
часть пятую изложить в следующей редакции:
"При этом к концу 2014 года будут увеличены объемы гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам - до 1467493 тонн зерна, объемы гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам - до 46887 тонн хлопка. Получателями гарантий по системе гарантирования исполнения обязательств субъектов АПК по займам (кредитам), лизингу предоставляемых финансовыми институтами должны стать не менее 8 субъектов АПК.";
в разделе 6. "Необходимые ресурсы":
строки:
"всего - 983435,7 млн. тенге, в т.ч.
2010 год - 227758,1 млн. тенге
2011 год - 194682,6 млн. тенге
2012 год - 181156,6 млн. тенге
2013 год - 167717,8 млн. тенге
2014 год - 212120,6 млн. тенге"
изложить в следующей редакции:
"всего - 1035963,72 млн. тенге, в т.ч.
2010 год - 228265,70 млн. тенге
2011 год - 220313,46 млн. тенге
2012 год - 188289,24 млн. тенге
2013 год - 181742,54 млн. тенге
2014 год - 212352,78 млн. тенге";
раздел 7. "План мероприятий по реализации Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 1 шілдедегі
№ 749 қаулысына
қосымша
7. Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шаралар
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындалу мерзімдері
Болжанатын шығыстар* (млн. теңге)
Қаржыландыру көздері
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
5. Бағдарламаны іске асырудың кезеңдері
Өсімдік шаруашылығы саласын дамыту
1
Мемлекеттік ресурстарға астық сатып алу
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Азық-түлік келісім шарт корпорациясы" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
11 250,00
12 750,00
12 750,00
12 750,00
15 000,00
Республикалық бюджет
2
Азық-түлік астығының мемлекеттік резервінің астығын сақтау және орнын ауыстыру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Азық-түлік келісім шарт корпорациясы" ҰК АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
850,80
911,10
942,50
972,50
1 119,56
Республикалық бюджет
3
Топырақтың құнарлылық жағдайын бақылауды күшейту және мақсатқа сай емес пайдаланылған жағдайда ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді алып қою тетіктерін жетілдіру
ҚР АШМ-ге ақпарат
ЖРБА
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
4
Елдің оңтүстік өңірлерінде тамшылап суаруды қолдана отырып жеміс-көкініс дақылдарын өндіруді, сондай-ақ, сәйкес өндірісті дамыту
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
800,00
-
2000,00
Республикалық бюджет
5
Астық сапасын арттыру жөніндегі іс-шараларды, оның ішінде астық сатып алу арқылы қаржыландыру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
7700,0
-
Республикалық бюджет
6
Нан-тоқаш өнімдерінің бағаларын тұрақтандыру мақсатында елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылдың түсімнің астығын сатып алу жөніндегі іс-шаралар
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
2 110,00
Республикалық бюджет
7
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май материалдарының құнын субсидиялау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
14 205,70
18 636,40
18 636,40
18 636,40
18 636,40
Жергілікті бюджет
8
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге тыңайтқыштардың (органикалықты қоспағанда) және отандық өндірушілер өндірген гербицидтермен ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге кеткен шығындардың құнын арзандату
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июля 2011 года № 749
7. План мероприятий по реализации Программы по развитию
агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на
2010 - 2014 годы
п/п
Мероприятие
Форма
завер-
шения
Ответствен-
ные за
исполнение
Сроки
исполне-
ния
Предполагаемые расходы*
(млн. тенге)
Источ-
ники
финан-
сирова-
ния
2010
г.
2011
г.
2012
г.
2013
г.
2014
г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
5. Этапы реализации Программы
Развитие отрасли растениеводства
1
Закуп зерна в
государственные
ресурсы
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию),
АО «НК
Продкорпо-
рация»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
11250,00
12750,00
12750,00
12750,00
15000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
2
Хранение и
перемещение
зерна
государственно-
го резерва
продовольствен-
ного зерна
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию),
АО «НК
Продкорпо-
рация»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
850,80
911,10
942,50
972,50
1119,56
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
3
Усиление
контроля за
состоянием
плодородия
почвы и
совершенствова-
ние механизма
изъятия земель
сельскохозяй-
ственного
назначения в
случае
нецелевого
использования
Информа-
ция в
МСХ РК
АУЗР РК
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
4
Развитие
производства и
переработки
плодоовощных
культур с
применением
технологий
капельного
орошения в
южных регионах
страны, а также
сопутствующего
производства
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по
согласо-
ванию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
800,00
2000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
5
Финансирование
мероприятий по
повышению
качества зерна,
в том числе
посредством
закупа
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по
согласо-
ванию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
7700,0
2500,00
3000,00
3000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
6
Мероприятия по
закупу зерна
урожая 2010
года для
обеспечения
внутреннего
рынка страны в
целях
стабилизации
цен на
хлебобулочные
изделия
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по
согласо-
ванию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
2110,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
7
Субсидирование
стоимости
горюче-смазоч-
ных материалов
необходимых для
проведения
весенне-полевых
и уборочных
работ
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
14205,70
18636,40
18636,40
18636,40
18636,40
Местный
бюджет
8
Удешевление
отечественным
СХТП стоимости
удобрений (за
исключением
органических) и
затрат на
обработку
сельскохозяйст-
венных культур
гербицидами,
произведенными
(формулирован-
ными)
отечественными
производителями
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года

3 215,00
6 053,80
6 253,80
6 453,80
6 453,80
Жергілікті бюджет
9
Ауыл шаруашылығы өндірісінің агрометерологиялық және ғарыштық мониторингі
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
45,20
48,40
48,40
48,40
52,20
Республикалық бюджет
10
Бірегей және элиталық тұқымдарды субсидиялау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
2 087,50
2 422,40
2 270,40
2 270,40
4 616,20
Республикалық бюджет
11
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер өткізетін І, ІІ және ІІІ көбейтілген тұқым құнын ішінара арзандату
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1 000,00
3 500,00
3 500,00
3 500,00
3 500,00
Жергілікті бюджет
12
Ауыл шаруашылығы дақылдарын сортсынау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
193,40
247,30
278,00
278,00
297,90
Республикалық бюджет
13
Мемлекеттік сортсынау, тұқым шаруашылығы жүйелерін және оларды мемлекеттік қолдау тетігін жетілдіру
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
Талап етілмейді
14
Ауыл шаруашылығы дақылдарының жоғары репродукциялық тұқымдарын өндіру бойынша және кейін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді олармен қамтамасыз ету мақсатында тұқым шаруашылықтар желісін кеңейту
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
15
Тұқымдық және отырғызылатын материалдардың сорттық және егістік сапасын сараптамадан өткізу
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
256,60
274,60
274,60
274,60
341,50
Республикалық бюджет
16
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызуды және өсіруді субсидиялау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1 513,00
1 715,10
1 512,50
1 429,20
1 429,20
Жергілікті бюджет
17
Қазақстандық мақта талшығы сапасын сараптауды және мақтаны қайта өңдеу ұйымдарына қабылдау кезінде шитті мақта сапасын сараптауды субсидиялау
ҚР АШМ-ге ақпарат
ОҚО әкімдігі
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
153,70
246,90
204,40
181,40
299,20
Жергілікті бюджет
18
Мемлекеттік техникалық инспекцияларды арнайы өніммен қамтамасыз ету (техникалық паспорт, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері, тракторшы-машинистің куәлігі)
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
99,60
101,60
101,60
101,60
116,70
Республикалық бюджет
19
Өңірлердің ауыл шаруашылығындағы еңбек өнімділігін 2014 жылдың соңында кемінде 2 есе арттыруды қамтамасыз ету
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
20
Қазақстандық астықты өткізу нарықтарында позицияларды бекіту және экспорттық каналдарды кеңейту, оның ішінде қазақстандық астық өнімін өткізу кезіндегі стратегиялық маңызға ие елдердің астық импорты (қабылдауы) инфрақұрылымын дамытуды ынталандыру ұсыныстарды енгізу жолымен кеңейту
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісәм бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
21
Астықты және оның қайта өңдеу өнімдерін экспорттау бойынша көлік шығындарын субсидиялау**
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
2010 жылдың қорытындысы бойынша 15 ақпан және 1 тамыз

3215,00
6053,80
6253,80
6453,80
6453,80
Местный
бюджет
9
Агрометеороло-
гический и
космический
мониторинг
сельскогохозяй-
ственного
производства
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
45,20
48,40
48,40
48,40
52,20
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
10
Субсидирование
оригинальных и
элитных семян
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
2087,50
2422,40
2270,40
2270,40
4616,20
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
11
Частичное
удешевление
стоимости семян
I, II и III
репродукции,
реализованных
отечественным
СХТП
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1000,00
3500,00
3500,00
3500,00
3500,00
Местный
бюджет
12
Сортоиспытание
сельскохозяйст-
венных культур
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля,
по
итогам
предыду-
щего
года
193,40
247,30
278,00
278,00
297,90
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
13
Совершенствова-
ние системы
государственно-
го
сортоиспытания,
семеноводства и
механизмов их
государственной
поддержки
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
14
Расширение сети
семеноводческих
хозяйств по
производству
семян высоких
репродукций
сельскохозяйст-
венных культур
с целью
последующего
обеспечения ими
СХТП
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
15
Экспертиза
сортовых и
посевных
качеств
семенного и
посадочного
материала
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
256,60
274,60
274,60
274,60
341,50
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
16
Субсидирование
закладки и
выращивания
многолетних
насаждений
плодово-ягодных
культур и
винограда
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1513,00
1715,10
1512,50
1429,20
1429,20
Местный
бюджет
17
Субсидирование
экспертизы
качества
казахстанского
хлопка-волокна
и экспертизы
качества
хлопка-сырца
при приемке на
хлопкоперераба-
тывающие
организации
Информа-
ция в
МСХ РК
Акимат ЮКО
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
153,70
246,90
204,40
181,40
299,20
Местный
бюджет
18
Обеспечение
государственной
технической
инспекции
специальной
продукцией
(технические
паспорта,
государственные
регистрационные
номерные знаки,
удостоверения
тракториста-
машиниста)
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
99,60
101,60
101,60
101,60
116,70
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
19
Обеспечение
повышения
производитель-
ности труда
регионов в
сельском
хозяйстве не
менее чем в 2
раза к концу
2014 года
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
20
Закрепление
позиций на
существующих
рынках сбыта
казахстанского
зерна и
расширение
экспортных
каналов, в том
числе путем
внесения
предложений по
стимулированию
развития
инфраструктуры
импорта
(приемки) зерна
в странах,
имеющих
стратегическое
значение при
сбыте
казахстанской
зерновой
продукции
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по
согласо-
ванию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
21
Субсидирование
транспортных
затрат по
экспорту зерна
и продуктов его
переработки**
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля
и 1
августа
по
итогам
2010
года

13 130,00
17 139,25
13 657,70
13 657,70
19 500,0
Республикалық бюджет
32
Малдан алынатын өнімдерді өндіретін орта және ірі мамандандырылған тауарлы шаруашылықтарды қалыптастыру бойынша шараларды қабылдау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Республикалық бюджет
33
Қарқынды мал шаруашылығын дамыту
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
3000,00
1 300,0
-
-
-
Республикалық бюджет
34
Сатып алуды жүргізу мен ұйымдастыру, импорттың орнын басатын малдан алынатын өнімдер өндіру, ішкі және сыртқы нарықта малдан алынатын өнімдер және оның қайта өңдеу өнімдерін өткізу, сақтау, тасымалдау және қайта өңдеу
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1 500,00
1 500,00
-
-
-
Республикалық бюджет
35
Ауыл шаруашылығы малдарын жасанды тұқымдандыруға пайдаланылатын арнайы техниканы және лабораториялық, арнайы технологиялық жабдықтарды сатып алуға жұмсалған шығыстар бөлігінің құнын және мал шаруашылығы өнімін өндіруге арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілермен сатып алынған жабдықтар мен техниканың құнын өтеу
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1 250,00
1 650,00
2 820,00
4 320,00
Жергілікті бюджет
36
Кеңінен көбейту үшін жоғары класты асыл тұқымды малдарды сатып алуды, күтіп-бағуды және мал басын толықтыратын төлді өсіруді субсидиялау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
750,0
2 850,0
3 800,0
5 600,0
8 600,0
Жергілікті бюджет
37
Тұрақты жемшөп базасын құру
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
38
2012 жылдан бастап етті бағыттағы ірі қара малдың асыл тұқымдық құндылығын индекстік бағалаудың халықаралық әдістемесіне көшуді қамтамасыз ету
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚАИ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Жергілікті бюджет
39
Ауыл шаруашылығы малдарын жасанды ұрықтандыру бойынша шығындарды субсидиялау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
220,0
550,0
750,0
850,0
1 250,0
Жергілікті бюджет
40
Мал, құс, ара шаруашылықтары объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға кеткен шығындардың бөлігін субсидиялау арқылы өтеу
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1 250,0
2 568,0
3 025,0
3 856,0
Жергілікті бюджет
41
Республикалық бюджеттен субсидияланған салаларды қоспағанда, ірі және шырынды азық өндіруге және дайындауға кеткен шығындардың бөлігін субсидиялау арқылы өтеу
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде

13130,00
17139,25
13657,70
13657,70
19500,0
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
32
Принятие мер по
формированию
средне и
крупнотоварных
специализиро-
ванных хозяйств
по производству
животноводчес-
кой продукции
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
33
Развитие
интенсивного
животноводства
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
3000,00
1300,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
34
Организация и
проведение
закупа,
производство
импортозамещаю-
щей животновод-
ческой
продукции,
переработка,
транспортиров-
ка, хранение и
реализация
животноводчес-
кой продукции и
продуктов ее
переработки на
внутреннем и
внешнем рынках
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1500,00
1500,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
35
Возмещение
части затрат
стоимости
приобретенного
специального
технологическо-
го,
лабораторного
оборудования и
специальной
техники,
используемой
для
искусственного
осеменения
сельскохозяйст-
венных
животных, а
также стоимости
приобретенного
СХТП
оборудования и
техники,
используемой
для
производства
животноводчес-
кой продукции
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1250,00
1650,00
2820,00
4320,00
Местный
бюджет
36
Субсидирование
приобретения,
содержания
высококлассных
племенных
животных и
выращивания
ремонтного
молодняка для
расширенного
воспроизводства
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
750,0
2850,0
3800,0
5600,0
8600,0
Местный
бюджет
37
Создание
устойчивой
кормовой базы
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
38
Обеспечение
перехода на
международную
методику
индексной
оценки
племенной
ценности
крупного
рогатого скота
мясного
направления с
2012 года
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «КАИ»
(по согла-
сованию),
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию),
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
39
Субсидирование
затрат по
искусственному
осеменению
сельскохозяйст-
венных животных
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
220,0
550,0
750,0
850,0
1250,0
Местный
бюджет
40
Возмещение
части затрат на
строительство и
реконструкцию
объектов
животноводства,
птицеводства и
пчеловодства
посредством
субсидирования
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1250,0
2568,0
3025,0
3856,0
Местный
бюджет
41
Возмещение
части затрат на
производство и
заготовку
грубых и сочных
кормов
посредством
субсидирования,
за исключением
отраслей,
субсидированных
из республикан-
ского бюджета
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года

150,0
1 200,0
2 200,0
4 300,0
6 800,0
Жергілікті бюджет
42
Азық өндіру және дайындау бойынша қызмет көрсетуге мамандандырылғын сервистік орталықтардың желісін құру және кеңейту бойынша шаралар қабылдау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
43
Ауыспалы жайылымдарды енгізу және отарлы мал шаруашылығын дамыту арқылы жайылымдық жерлерді жүйелі және ұтымды пайдалану жөнінде шаралар қабылдау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
ЖИЫНЫ:
21 059,50
27 231,80
18 042,40
18 137,40
25 869,30
Республикалық бюджет
ЖИЫНЫ:
1 120,00
7 100,00
10 968,00
16 595,00
24 826,00
Жергілікті бюджет
Тауарлы балық шаруашылығын дамыту
44
Тауарлық балық шаруашылығы (аквакультура) өнімділігінің сапасын арттыруды субсидиялау қағидасын әзірлеу
ҚР Үкіметінің қаулысы
АШМ
2010 жылдың IV тоқсаны
Талап етілмейді
45
Тауарлы балық шаруашылығының (аквакультура) өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ, Облыс әкімдіктері
Жыл сайын 1 желтоқсанға дейін
156,60
Республикалық бюджет
46
Тауарлы балық шаруашылығын дамыту үшін перспективалық су айдынын анықтау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Жыл сайын 1 қазанға дейін
Талап етілмейді
47
Балық шаруашылығы су қоймаларын балықтандыру жұмыстарын ұйымдастыру
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
446,60
554,40
554,40
554,40
554,40
Республикалық бюджет
48
Атырау облысы Жайық және Қиғаш өзендерінің атырауында мелиоративтік (түп тереңдету) жұмыстарын жүргізу
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
300,00
318,83
300,00
Республикалық бюджет
49
Балық ресурстарының мемлекеттік есебі және кадастры бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
124,30
144,50
157,60
168,60
168,60
Республикалық бюджет
ЖИЫНЫ:
870,90
1 174,33
712,00
723,00
1 023,00
Республикалық бюджет
Ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеу саласын дамыту
50
Ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеу өнімдерінің өндірісін арттыруды қамтамасыз ету
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
51
АӨК субъектілеріне берілетін қаржы институттары кредиттерінің пайыздық ставкасын арзандату
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
5 000,00
5 000,00
5 000,00
5 000,00
5 000,00
Республикалық бюджет
52
"KAZNAN" қазақстандық бидайдан жасалған жоғары сапалы өнімдерінің бірыңғай тауарлық белгісін дамыту үшін қолдау жағдайын жасау
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
Талап етілмейді
ЖИЫНЫ:
5 000,00
5 000,00
5 000,00
5 000,00
5 000,00
Республикалық бюджет
АӨК инфрақұрылымын дамыту
АӨК қызмет көрсету инфрақұрылымын дамыту
53
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарын салу (өңірлік терминалдарымен)
Пайдалануға беру актісі
ҚР АШМ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
1 ақпан 2012 жыл
1 910,00
Республикалық бюджет
54
Ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнімдерін тасымалдайтын транспорттық құралдарды сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ, ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнімдерін тасымалдайтын транспорттық құралдарды сатып алумен, жеткізумен және жұмыс жағдайына келтірумен тікелей байланысты шығындарды өтеу
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде

150,0
1200,0
2200,0
4300,0
6800,0
Местный
бюджет
42
Принятие мер по
созданию и
расширению сети
сервис-центров,
специализирую-
щихся на
оказании услуг
по производству
и заготовке
кормов
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
43
Принятие мер по
системному и
рациональному
использованию
пастбищных
угодий, путем
ведения
пастбищеоборов
и развитие
отгонного
животноводства
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
ИТОГО:
21059,50
27231,80
18042,40
18137,40
25869,30
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
ИТОГО:
1120,00
7100,00
10968,00
16595,00
24826,00
Местный
бюджет
44
Разработать
Правила
субсидирования
повышения
продуктивности
качества
товарного
рыбоводства
(аквакультуры)
Поста-
новление
Прави-
тельства
РК
МСХ РК
IV
квартал
2010
года
Не
требу-
ется
45
Субсидирование
повышения
продуктивности
и качества
продукции
товарного
рыбоводства
(аквакультура)
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК,
Акиматы
областей
Ежегодно
до 1
декабря
156,60
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
46
Определение
перспективных
водоемов для
развития
товарного
рыбоводства
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
Ежегодно
до 1
октября
Не
требу-
ется
47
Организация
работ по
зарыблению
рыбохозяйствен-
ных водоемов
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
446,60
554,40
554,40
554,40
554,40
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
48
Проведение
мелиоративных
(дноуглубитель-
ные) работ в
дельте рек Урал
и Кигаш
Атырауской
области
Инфор-
мация в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
300,00
318,83
300,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
49
Организация
работ по
государственно-
му учету и
кадастру рыбных
ресурсов
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
124,30
144,50
157,60
168,60
168,60
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
ИТОГО:
870,90
1174,33
712,00
723,00
1023,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Развитие отрасли переработки сельскохозяйственного сырья
50
Обеспечение
роста
производства
продукции
переработки
сельскохозяйст-
венного сырья
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
51
Удешевление
процентных
ставок по
кредитам
финансовых
институтов,
выдаваемым
субъектам АПК
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
5000,00
5000,00
5000,00
5000,00
5000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
52
Создание
условий
поддержки для
развития
единого
товарного знака
высококачест-
венных
продуктов из
казахстанского
зерна «KAZNAN»
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
ИТОГО:
5000,00
5000,00
5000,00
5000,00
5000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Развитие инфраструктуры АПК
Развитие обслуживающей инфраструктуры АПК
53
Строительство
оптового рынка
сельскохозяйст-
венной
продукции (с
региональными
терминалами)
Акт
ввода в
эксплуа-
тацию
МСХ РК, АО
«НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля
2012
года
1910,00***
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
54
Финансирование
приобретения
сельскохозяйст-
венной техники,
транспортных
средств по
перевозке
сельскохозяйст-
венной
продукции, а
также
возмещение
понесенных
расходов,
непосредственно
связанных с
закупом,
поставкой и
приведением в
рабочее
состояние
сельскохозяйст-
венной техники,
транспортных
средств по
перевозке
сельскохозяйст-
венной
продукции
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года

4500,00
3 419,00
2935,00
3919,00
1 000,00
Республикалық бюджет
55
Асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алуды, сондай-ақ, асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алу мен жеткізуге байланысты шығындарды өтеуді қаржыландыру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
8 481,00
65,00
81,00
Республикалық бюджет
56
Технологиялық жабдықтарды және арнайы техниканы сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ, технологиялық жабдықтарды және арнайы техниканы сатып алумен, жеткізумен және жұмыс жағдайына келтірумен тікелей байланысты шығындарды өтеу
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
500,00
500,00
500,00
750,00
1 500,00
Республикалық бюджет
57
Ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін қайта өңдейтін жабдықтарды сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы және балық шаруашылығы өнімдерін қайта өңдейтін жабдықтарды сатып алумен, жеткізумен және жұмыс жағдайына келтірумен тікелей байланысты шығындарды өтеу
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1000,00
500,00
500,00
750,00
1500,00
Республикалық бюджет
58
Суармалы жерлерге су беру мақсатында ирригация жүйелері үшін жабдықтарды сатып алуды, сондай-ақ жайылымдық жерлерді суландыру мақсатында шахталық және құбырлық құдықтарды, инженерлік құрылыстарды салуды және/немесе қайта құруды; жемшөп дайындайтын, жемшөпті бөлетін және жемшөп әзірлейтін техникаларды сатып алуды, құрама жем өндіретін кәсіпорындарын салуды кеңейтуді және қайта жаңғыртуды қаржыландыруды қамтамасыз ету
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
500,00
700,00
844,00
844,00
Ұлттық қордан
БАРЛЫҒЫ:
6 000,00
14 810,00
4 000,00
5 500,00
4 000,00
Республикалық бюджет
Ветеринариялық және фитосанитариялық қауіпсіздік жүйесін халықаралық талаптарға сәйкес дамыту және өнімнің сапасын бақылау
59
Жануарлар мен құс ауруларын диагностикалық зерттеу бойынша іс-шаралар өткізу
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 1 тамыз
4 698,70
6 804,68
5 111,80
5 111,80
7 516,10
Республикалық бюджет
60
Ауыл шаруашылығы жануарларының және құстарының аса қауіпті ауруларымен күресу жөніндегі эпизоотияға қарсы іс-шараларды ұйымдастыру
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1 724,00
1 918,80
2 287,40
2 296,60
2 296,60
Республикалық бюджет
61
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізу үшін бюджеттерге, Астана және Алматы қаласы бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде

4500,00
3419,00
2935,00
3919,00
1000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
55
Финансирование
приобретения
племенных
сельскохозяйст-
венных
животных, а
также
понесенных
расходов,
связанных с
закупом и
поставкой
племенных
сельскохозяйст-
венных животных
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
8481,00
65,00
81,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
56
Финансирование
приобретения
технологическо-
го оборудования
и специальной
техники, а
также
возмещение
понесенных
расходов,
непосредственно
связанных с
закупом,
поставкой и
приведением в
рабочее
состояние
технологическо-
го оборудования
и специальной
техники
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
500,00
500,00
500,00
750,00
1500,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
57
Финансирование
приобретения
оборудования по
переработке
сельскохозяйст-
венной и рыбной
продукции, а
также
возмещение
понесенных
расходов,
непосредственно
связанных с
закупом,
поставкой и
приведением в
рабочее
состояние
оборудования по
переработке
сельскохозяйст-
венной и рыбной
продукции
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1000,00
500,00
500,00
750,00
1500,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
58
Обеспечение
финансирования
приобретения
оборудования
для систем
ирригации с
целью подачи
воды на
орошаемые
земли, а также
строительства
и/или
реконструкции
шахтных и
трубчатых
колодцев,
инженерных
сооружений в
целях
обводнения
пастбищ;
приобретения
кормоза-
готовительной,
кормо-
раздаточной и
кормо-
приготовитель-
ной техники;
строительства,
расширения и
модернизаций,
комбикормовых
предприятий
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
500,00
700,00
844,00
844,00
Нацио-
нальный
Фонд
ИТОГО:
6000,00
14810,00
4000,00
5500,00
4000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Развитие системы ветеринарной и фитосанитарной безопасности в соответствии с
международными требованиями и контроль качества продукции
59
Проведение
мероприятий по
диагностическим
исследованиям
болезней
животных и птиц
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
4698,70
6804,68
5111,80
5111,80
7516,10
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
60
Организация
противо-
эпизоотических
мероприятий по
борьбе с особо
опасными
болезнями
сельскохозяйст-
венных животных
и птиц
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1724,00
1918,80
2287,40
2296,60
2296,60
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
61
Целевые текущие
трансферты
бюджетам,
бюджетам
городов Астаны
и Алматы на
проведение
противоэпизоо-
тических
мероприятий
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года

695,20
Республикалық бюджет
387,40
373,50
239,50
ХҚДБ қаражаттары есебінен
76
АӨК өнімдеріне бейімделу және техникалық регламенттерді енгізу мәселелері бойынша дөңгелек үстелдерді өткізу
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
Талап етілмейді
77
Сапа менеджменті стандарттарын және жүйесін енгізу бойынша халықаралық тәжірибені зерделеу және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарына міндетті түрде тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі менеджменті жүйесінің стандарттарын енгізу бойынша ұсыныстар беру
ҚР Үкіметіне ұсыныс
АШМ
2013 жылдың 2 жартыжылдық
Талап етілмейді
78
Нарық талаптарын өзекті ету мақсатында АӨК саласындағы стандарттау жөніндегі қолданыстағы нормативтік құжаттарға талдау жүргізу
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
Талап етілмейді
79
Ауыл шаруашылық тұтыну кооперативтерінде шаруашылық істерді жүргізуге ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді оқыту
Оқыту семинарларын өткізу
"ҚАИ" АҚ (келісім бойынша)
өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
057 бюджеттік бағдарламасында "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін өтеусіз негізде ақпараттық қамтамасыз ету" қарастырылған қаражат есебінен
80
Жергілікті атқарушы органдармен ұйымдастырушылық-түсіндіру жұмыстарын жандандыру, сондай-ақ, бұқаралық ақпарат құралдарында ауыл шаруашылығы кооперативтерінің оңтайлы тәжірибесін насихаттау
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
Талап етілмейді
ЖИЫНЫ:

695,20
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
387,40
373,50
239,50
За счет
средств
МБРР
76
Проведение
круглых столов
по вопросам
адаптации и
внедрения
технических
регламентов и
стандартов на
продукцию АПК
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
77
Изучение
международного
опыта по
внедрению
стандартов и
системы
менеджмента
качества и
внесение
предложений по
внедрению
стандарта
системы
менеджмента
безопасности
пищевых
продуктов в
обязательном
порядке на
предприятих
пищевой
промышленности
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ РК
2
полуго-
дие 2013
года
Не
требу-
ется
78
Проведение
анализа
действующих
нормативных
документов по
стандартизации
в области АПК с
целью
актуализации
требованиям
рынка
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
79
Обучение СХТП
ведению
хозяйственных
дел в
сельскохозяйст-
венном
потребительском
кооперативе
Проведе-
ние
обучаю-
щих
семина-
ров
АО «КАИ»
(по
согласо-
ванию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
В
рамках
средств
предус-
мотрен-
ных в
057
бюджет-
ной
прог-
рамме
«Инфор-
мацион-
ное
обеспе-
чение
субъек-
тов АПК
на
безвоз-
мездной
основе»
80
Активизация
организационно-
разъяснительной
работы местными
исполнительными
органами, а
также
пропаганда
положительного
опыта работы
кооперативов в
средствах
массовой
информации
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется
ИТОГО:

0,95
Республикалық бюджет
84
АӨК салаларының ағымдағы және болжамдық қажет тіліктеріне сәйкес аграрлық кадрларды (PhD докторлары, білімі жоғары магистр мен бакалаврлар, сондай-ақ техникалық және қызмет көрсету мамандары) даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру жөніндегі жұмысты жалғастыру
ҚР Үкіметіне ұсыныс
БҒМ, АШМ
II тоқсан, жыл сайын
Талап етілмейді
85
Ауылға жұмыс істеуге және тұруға келген ауыл шаруашылығы мамандарын әлеуметтік қолдау шараларының тетігін әзірлеу
ҚР Үкіметіне ұсыныс
АШМ, Облыс әкімдіктері
2010 жылдың қазан айы
Талап етілмейді
86
Мамандықтар жіктеуішіне сәйкес жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, техникалық және кәсіптік білім мамандықтары бөлінісінде АӨК салаларының кадрларға деген ағымдағы және болжамды (5 жылға) қажеттіліктерін анықтау
ҚР АШМ-ге ақпарат
ЕХӘҚМ, Облыс әкімдіктері
Жыл сайын, қараша
Талап етілмейді
87
Әлеуметтік серіктестік шеңберінде АӨК саласына мамандарды мақсатты даярлауды дамыту
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Жыл сайын, тамыз
Талап етілмейді
88
Ветеринарлық және ауыл шаруашылық мамандықтары бойынша мекемелерде, ұйымдарда және ауыл шаруашылығы құрылымдарында бос орындарды анықтау (ҚР АШМ веб-сайтында орналастыру үшін)
ҚР АШМ-ге ақпарат
Облыс әкімдіктері
Жарты жылдықта 2 рет, мамыр, желтоқсан
Талап етілмейді
89
Ауыл шаруашылығы және ветеринариялық мамандықтарда оқитын ауыл шаруашылығы мамандарын жұмысқа орналастыруға, білім беру мекемелеріне кәсіптік тәжірибе және тағылымдама өтуін ұйымдастыруға көмек көрсету
ҚР АШМ-ге ақпарат
ЕХӘҚМ, Облыс әкімдіктері
Жыл сайын, қараша
Талап етілмейді
90
АӨК саласына арналған кадрларды даярлайтын жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, техникалық және кәсіптік білім беру мекемелерінің ғылыми-өндірістік базасын жаңарту және қайта жарақтандыру жөніндегі шараларды қарастыру
ҚР АШМ-ге ақпарат
БҒМ, Облыс әкімдіктері
Жыл сайын, қараша
Талап етілмейді
91
Ауыл шаруашылығының басымды мамандықтары бойынша кәсіби стандарттарды әзірлеуге жұмыс берушілер мен АӨК қауымдастықтарының қатысуын қамтамасыз ету
ҚР БҒМ-ге ақпарат
АШМ, ЕХӘҚМ
IV тоқсан 2011 – 2014 жылдары
Талап етілмейді
92
Аграрлық бейіндегі мамандықтар бойынша ТжКБ түлектерінің біліктілігін сертификаттаудың тәуелсіз салалық жүйесін енгізуге көмек көрсету
ҚР БҒМ-ге ақпарат
АШМ, Облыс әкімдіктері, БҒМ РҒӘО
IV тоқсан 2011-2014 жылдары
Талап етілмейді
ЖИЫНЫ:

0,95
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
84
Продолжить
работу по
формированию
государственно-
го образова-
тельного заказа
на подготовку
аграрных кадров
(докторов PhD,
магистров и
бакалавров с
высшим
образованием, а
также
специалистов
технического и
обслуживающего
труда) в
соответствии с
текущей и
прогнозной
потребностью
отраслей АПК
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МОН РК, МСХ
РК
II
квартал
Ежегодно
Не
требу-
ется
85
Разработать
механизм мер
социальной
поддержки
специалистам
сельского
хозяйства,
прибывшим для
работы и
проживания в
село
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ РК,
Акиматы
областей
октябрь
2010
года
Не
требу-
ется
86
Определение
текущей и
прогнозной
потребности (на
5 лет) отраслей
АПК в кадрах в
разрезе
специальностей
высшего и
послевузовско-
го,
технического и
профессиональ-
ного
образования
согласно
Классификатору
специальностей
Информа-
ция в
МСХ РК
МТСЗН РК,
Акиматы
областей
Ежегодно
ноябрь
Не
требу-
ется
87
Развитие
целевой
подготовки
специалистов
для отраслей
АПК в рамках
социального
партнерства
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
Ежегодно
, август
Не
требу-
ется
88
Выявление
вакантных мест
в учреждениях,
организациях и
сельскохозяйст-
венных
формированиях
по
сельскохозяйст-
венным и
ветеринарным
специальностям
(для размещения
на веб-сайте
МСХ РК)
Информа-
ция в
МСХ РК
Акиматы
областей
2 раза в
полуго-
дие
(май,
декабрь)
Не
требу-
ется
89
Содействие в
трудоустройстве
специалистов
сельского
хозяйства,
учебным
заведениям в
организации
профессиональ-
ной практики и
стажировок,
обучающихся по
сельскохозяйст-
венным и
ветеринарным
специальностям
Информация в МСХ РК
МТСЗН РК, Акиматы областей
Ежегодно, ноябрь
Не требуется
90
Предусмотрение
мер по
обновлению и
переоснащению
учебно-
производствен-
ной базы
организаций
высшего и
послевузовско-
го,
технического и
профессиональ-
ного
образования,
осуществляющих
подготовку
кадров для
отраслей АПК
Информа-
ция в
МСХ РК
МОН РК,
Акиматы
областей
Ежегодно
, ноябрь
Не
требу-
ется
91
Обеспечение
участия
работодателей и
ассоциаций АПК
в разработке
профессиональ-
ных стандартов
по приоритетным
специальностям
сельского
хозяйства
Информа-
ция в
МОН РК
МСХ РК,
МТСЗН РК
IV
квартал
2011 –
2014
годы
Не
требу-
ется
92
Содействие
внедрению
независимой
отраслевой
системы
сертификации
квалификации
выпусников ТиПО
по
специальностям
аграрного
профиля
Информа-
ция в
МОН РК
МСХ РК,
Акиматы
областей,
РНМЦ МОН РК
IV
квартал
2011 –
2014
годы
Не
требу-
ется
ИТОГО:

3 019,60
3 419,28
3 503,54
3 503,54
4 254,25
Республикалық бюджет
Институционалдық даму
Аграрлық ғылымының институционалдық дамуы
93
Аграрлық ғылымның институционалдық және ғылыми-өндірістік инфрақұрылымын дамыту
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ, "ҚАИ" АҚ (келісім бойынша)
1 ақпан және 15 шілдеде, өткен жылдың қорытындылары бойынша
2 543,90
2 659,90
2 997,40
2 997,40
2 997,40
Республикалық бюджет
94
Ауыл (село) жастары арасынан шыққан азаматтарға берілетін квоталар бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім алған ветеринар мамандардың ауылдық жерлердегі ұйымдарда оқу орнын бітіргеннен кейін кемінде 3 жыл міндетті түрде жұмыс істеуін енгізу
ҚР Үкіметіне ұсыныс
АШМ, БҒМ, Облыс әкімдіктері
2010 жылдың қараша айы
Талап етілмейді
ЖИЫНЫ:
2 543,90
2 659,90
2 997,40
2 997,40
2 997,40
Республикалық бюджет
Ауыл шаруашылығы өндірісіне кредит беру және ауыл тұрғындарына шағын кредит беру
95
Ауыл шаруашылығы өнімінің өндірісін және қайта өңделуін ұлғайту үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге кредит серіктестіктерінің жүйесі арқылы кредит беру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
5 000,00
4 000,00
5 500,00
5 500,00
10 000,00
Республикалық бюджет
96
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер бірлестіктеріне және ауыл тұрғындарына бірлескен өндірісті жүргізу, ауыл шаруашылығы өнімдері дайындау өткізу, қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау, тауарлық-материалдық құндылықтармен қамтамасыз ету бойынша кредит беру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1500,00
500,00
1500,00
1500,00
3000,00
Республикалық бюджет
97
Ауыл жерлердегі ауыл шаруашылығына жатпайтын кәсіпкерлік қызмет түрлеріне кредит беру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
500,00
500,00
500,00
500,00
Республикалық бюджет
98
Ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру кәсіпорындарына кредит беру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
5000,00
Республикалық бюджет
99
Мал шаруашылығын дамыту үшін шаруа-фермерлік қожалықтарына кредит беру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
3700,00
Республикалық бюджет
100
АӨК субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізуге кредит беру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
80 000,00
78 000,00
80 000,00
80 000,00
80 000,00
Республикалық бюджет

3019,60
3419,28
3503,54
3503,54
4254,25
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Институциональное развитие
Институциональное развитие аграрной науки
93
Развитие
институциональ-
ной и
научно-произ-
водственной
инфраструктуры
аграрной науки
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК, АО
«КАИ» (по
согласова-
нию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
2543,90
2659,90
2997,40
2997,40
2997,40
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
94
Внедрение
обязательной
отработки
ветеринарных
специалистов,
получивших
образование в
рамках
госзаказа по
квотам,
предоставляемой
гражданам из
числа аульной
(сельской)
молодежи, в
организациях
сельской
местности не
менее 3 лет
после окончания
учебного
заведения
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ РК,
МОН РК,
Акиматы
областей
ноябрь
2010
года
Не
требу-
ется
ИТОГО:
2543,90
2659,90
2997,40
2997,40
2997,40
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Кредитование сельскохозяйственного производства и микрокредитование сельского
населения
95
Кредитование
сельхозтоваро-
производителей
через систему
кредитных
товариществ,
для увеличения
производства и
переработки
сельскохозяйст-
венной
продукции
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по
согласо-
ванию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
5000,00
4000,00
5500,00
5500,00
10000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
96
Кредитование
объединений
сельхозтоваро-
производителей
и сельского
населения по
ведению
совместного
производства,
заготовки,
сбыта,
переработки,
хранения и
транспортировки
сельскохозяйст-
венной
продукции,
снабжения
товарно-
материальными
ценностями
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1500,00
500,00
1500,00
1500,00
3000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
97
Кредитование
несельскохозяй-
ственных видов
предпринима-
тельской
деятельности в
сельской
местности
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
500,00
500,00
500,00
500,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
98
Кредитование
предприятий по
переработке
сельско-
хозяйственного
сырья и
производства
продуктов
питания
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
5000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
99
Кредитование
крестьянских
фермерских
хозяйств на
развитие
животноводства
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
3700,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
100
Кредитование
проведения
мероприятий по
поддержке
субъектов АПК
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
80000,00
78000,00
80000,00
80000,00
80000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет

101
"Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдаудың екінші жобасы" инвестициялық жобасын іске асыру
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
582,30
1 812,00
Республикалық бюджет
557,60
1 500,00
ХРДБ қарыз алу есебінен
БАРЛЫҒЫ:
92 582,30
88 012,00
87 500,00
87 500,00
98 500,00
Республикалық бюджет
Ауыл тұрғындарына шағын кредит беру
102
Ауыл халқына және ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге кредит беру және ауыл халқына және ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге одан әрі шағын кредит беру үшін шағын кредиттік ұйымдарға кредит беру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
2 000,00
2 000,00
2 000,00
2 000,00
3 000,00
Республикалық бюджет
103
Шаруа-фермерлік қожалықтарына мал шаруашылығын дамыту үшін шағын кредит беру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
1500,00
Республикалық бюджет
104
Кейіннен лизингке беру үшін инфрақұрылымы бар шағын жылыжай кешендерін құру
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
800,00
1000,00
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ өз қаражаттары есебінен
105
Шағын кредиттік ұйымдарды қолдау орталығын құру
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
1 ақпан 2011 жыл
300,00
Республикалық бюджет
ЖИЫНЫ:
2 300,00
3 500,00
2 000,00
2 000,00
3 000,00
Республикалық бюджет
Астық және мақта қолхаттары
Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру жүйесін дамыту
106
Өсімдік шаруашылығындағы сақтандыруды қолдау
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
100,00
100,00
100,00
100,00
100,00
Республикалық бюджет
107
Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындаудың кепілдік жүйесінің тұрақтылығын дамыту және қамтамасыз ету
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 15 шілде
500,00
Республикалық бюджет
ЖИЫНЫ:
100,00
600,00
100,00
100,00
100,00
Республикалық бюджет
АӨК субъектілерін ақпараттық-маркетингтік қамтамасыз ету
108
АӨК субъектілерін өтеусіз негізінде ақпараттық қамтамасыз ету
ҚР АШМ-ге ақпарат
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚАМ" АҚ (келісім бойынша), "ҚАИ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 15 ақпан және 1 тамыз
273,90
708,70
358,00
358,00
550,00
Республикалық бюджет
109
Халыққа көрсетілетін электрондық қызметтер түрлерінің тізбесін ұлғайту
ҚР ЭДСМ-ге ақпарат
АШМ, "ҚАМ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың қорытындылары бойынша 1 ақпан және 1 тамыз
Талап етілмейді

101
Реализация
инвестиционного
проекта «Второй
проект
постприватиза-
ционной
поддержки
сельского
хозяйства»
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК
15
февраля,
1
августа
по
итогам
предыду-
щего
года
582,30
1812,70
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
557,60
1500,00
За счет
займа
МБРР
ИТОГО:
92582,30
88012,70
87500,00
87500,00
93500,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Микрокредитование сельского населения
102
Микрокредитова-
ние сельского
населения и
сельхозтоваро-
производителей
и кредитование
микрокредитных
организаций для
дальнейшего
микрокредитова-
ния сельского
населения и
сельхозтоваро-
производителей
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
2000,00
2000,00
2000,00
2000,00
3000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
103
Кредитование
крестьянских
фермерских
хозяйств на
развитие
животноводства
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
1500,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
104
Создание
комплексов мини
теплиц с
инфрастурктурой
для последующей
передачи в
лизинг
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
800,00
1000,00
За счет
собст-
венных
средств
АО «НУХ
«Каз
Агро»
105
Создание центра
поддержки
микрокредитных
организаций
Свиде-
тельст-
во о
государ-
ственной
регист-
рации
юриди-
ческого
лица
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
2011
года
300,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
ИТОГО:
2300,00
3500,00
2000,00
2000,00
3000,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Зерновые и хлопковые расписки
Развитие системы обязательного страхования в растениеводстве
106
Поддержка
страхования в
растениеводстве
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию),
АО «Фонд
финансовой
поддержки
сельского
хозяйства»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
100,00
100,00
100,00
100,00
100,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
107
Развитие и
обеспечение
устойчивости
системы
гарантиирования
исполнения
обязательств по
зерновым
распискам
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
500,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
ИТОГО:
100,00
600,00
100,00
100,00
100,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
Информационно-маркетинговое обеспечение субъектов АПК
108
Информационное
обеспечение
субъектов АПК
на
безвозмездной
основе
Информа-
ция в
МСХ РК
АО «НУХ
КазАгро»
(по согла-
сованию), АО
«КАМ» (по
согласова-
нию), АО
«КАИ» (по
согласова-
нию)
1
февраля,
15 июля
по
итогам
предыду-
щего
года
273,90
708,70
358,00
358,00
550,00
Респуб-
ликанс-
кий
бюджет
109
Увеличение
перечня
предоставления
электронных
видов услуг
населению
Информа-
ция в
МЭРТ РК
МСХ РК,
АО «КАМ»
(по согла-
сованию)
15
февраля,
1
августа
июля по
итогам
предыду-
щего
года
Не
требу-
ется

500,00
700,00
844,00
844,00
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ның өз қаражаты
800,00
1000,00
800,00
Ескерпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
АҚ                        акционерлік қоғам
ЖРБА                      Жер ресурстарын басқару агенттігі
С. Сейфуллин атындағы     С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық
ҚазАТУ                    университеті
ҚАИ                       "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамы
"ҚазАгроМаркетинг" акционерлік қоғамы
ҚР БҒМ                    Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ҚР АШМ                    Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ҚР ЕХӘҚМ                  Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
ҚР ЭДСМ                   Қазақстан Республикасы Экономикалық даму
және сауда министрлігі
ҰБХ                       Ұлттық басқарушы холдинг
ҚР БҒМ РҒӘО               Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігінің Республикалық
ғылыми-әдістемелік орталығы
ОҚО                       Оңтүстік Қазақстан облысы
РМК                       Республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ХҚДБ                      Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі
ТжКБ                      Техникалық және кәсіптік білім
АӨК                       Агроөнеркәсіптік кешен
АШТӨ                      Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер
*                         Бағдарламаның қаржы көлемі Қазақстан
Республикасы заңнамаларына сәйкес тиісті
қаржыландыру жылдарына арналған
республикалық және жергілікті бюджеттерді
бекіту кезінде нақтыланатын болады.
**                        Қазақстан Республикасының экономикасын
жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік
комиссия отырысының 2010 жылғы 9 сәуірдегі
№ 11-25/011-26,11-1 хаттамасына сәйкес 2010
жылы элеватор қуаттарын босату және
Қазақстан астығының әлемдік нарықтарға
жылжыту мақсатында Қытай Халық
Республикасына тасымалдау не оның аумағынан
транзитпен өткізу, сондай-ақ Ресей
Федерациясының аумағы арқылы транзитпен
өткізу кезінде астықтың 1 тоннасы үшін 40
АҚШ доллары мөлшерінде 10 млрд. теңге
көлемінде экспорттаушылардың шығындарын
ішінара өтеу мақұлданған. 2010 жылы 7,779
млрд. теңгесі ғана игерілді. Субсидиялау
2010 жылдың 1 тамызынан бастап тоқтатылды.
***                       Қаражат "2010 – 2012 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы" 2009 жылғы 7
желтоқсандағы Қазақстан Республикасының
Заңымен көзделген.

500,00
700,00
844,00
844,00
Собственные средства АО «НУХ «КазАгро»
800,00
1000,00
Примечание, расшифровка аббревиатур:
АО акционерное общество
АУЗР Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
КазАТУ им.С. Сейфуллина Казахский агротехнический университет им. С.Сейфуллина
КАИ акционерное общество "КазАгроИнновация"
КАМ акционерное общество "КазАгроМаркетинг"
МОН РК Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ РК Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН РК Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЭРТ РК Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
НУХ национальный управляющий холдинг
РНМЦ МОН РК Республиканский научно-методический центр Министерства образования и науки Республики Казахстан
ЮКО Южно-Казахстанская область
РГП Республиканское государственное предприятие
МБРР Международный Банк Реконструкции и Развития
ТиПО техническое и профессиональное образование
АПК агропромышленный комплекс
СХТП сельскохозяйственные товаропроизводители
* объем финансирования Программы будет уточняться при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
** Протоколом заседания Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2010 года № 11-25/011-26, 11-1 в целях высвобождения элеваторных мощностей и продвижения казахстанского зерна на мировые рынки было одобрено частичное возмещение затрат экспортеров в объеме 10 млрд. тенге при транспортировке в 2010 году зерна из расчета 40 долларов США за тонну в Китайскую Народную Республику, либо транзитом через ее территорию, а также транзитом через территорию Российской Федерации. В 2010 году освоено только 7,779 млрд. тенге. Субсидирование было приостановлено с 1 августа 2010 года.
*** Средства предусмотрены Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы" от 7 декабря 2009 года.