Мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 18 шілдедегі № 822 Қаулысы
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 13 ақпандағы Заңының 16-бабының 1-тармағына және «Мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 маусымдағы № 616 қаулысына сәйкес, таратушы газ құбырларын пайдалану жөніндегі бірыңғай оператор құру және тұтынушыларды газбен жабдықтау кезінде делдалдық құрылымдарды жою мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Арқагаз» акционерлік қоғамының 100% мөлшеріндегі акцияларының мемлекеттік пакеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Батыс Қазақстан облысының коммуналдық меншігінен республикалық меншікке қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген іс-шаралар аяқталғаннан кейін «Арқагаз» акционерлік қоғамының 100% мөлшеріндегі акцияларының мемлекеттік пакетінің «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларын төлеуге берілуін қамтамасыз етсін.
2) Батыс Қазақстан облысының әкімдігімен және «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамымен (келісім бойынша) бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К.Мәсімов

О некоторых вопросах государственной собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2011 года № 822
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2011 года № 616 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой", в целях создания единого оператора по эксплуатации распределительных газопроводов и устранения посреднических структур при газоснабжении потребителей Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять в установленном законодательством Республики Казахстан порядке из коммунальной собственности Западно-Казахстанской области в республиканскую собственность государственный пакет акций акционерного общества "Аркагаз" в размере 100 %.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) после завершения мероприятий, указанных в пункте 1 настоящего постановления, обеспечить передачу государственного пакета акций акционерного общества "Аркагаз" в размере 100 % в оплату размещаемых акций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына";
2) совместно с акиматом Западно-Казахстанской области и акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию) принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов