Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 шілдедегі № 833 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 тамыздағы № 661 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.08.2015 № 661 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Ғылым туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 18 ақпандағы Заңының 3-бабының 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 19 шілдедегі
№ 833 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидасы 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Ғылым туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 18 ақпандағы Заңының 3-бабының 15) тармағына сәйкес әзірленді және мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алуды жүзеге асыру тәртібін белгілейді.
2. Қағидада мына ұғымдар пайдаланылады:
1) ғылым саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында салааралық үйлестіруді және басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) салалық уәкілетті орган – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және тиісті салада ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бас ұйым – нысаналы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны іске асыруға арналған конкурстың қорытындылары бойынша мемлекеттік уәкілетті орган айқындайтын әрі іргелі және қолданбалы зерттеулердің ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламасын іске асыруды сүйемелдеуді және орындалатын бағдарламаның шеңберінде орындаушы ұйымдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын заңды тұлға;

Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2011 года № 833. Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 661
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 25.08.2015 № 661 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра образования и науки РК от 31.03.2015 г. № 149.
В соответствии с подпунктом 15) статьи 3 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года "О науке" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2011 года № 833
Правила
государственного учета научных, научно-технических проектов и
программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов
по их выполнению
1. Общие положения
1. Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15) статьи 3 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года "О науке" и определяют порядок осуществления государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению.
2. В Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в области науки (далее - уполномоченный орган) - государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно-технической деятельности;
2) отраслевой уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области науки и научно-технической деятельности и координацию работ по проведению научных исследований в соответствующей отрасли;
3) головная организация по научной, научно-технической программе (далее - головная организация) - юридическое лицо, определяемое уполномоченным государственным органом по итогам конкурса на реализацию целевой научной, научно-технической программы и осуществляющее сопровождение реализации научной, научно-технической программы фундаментальных и прикладных исследований и координацию деятельности организаций-исполнителей в рамках выполняемой программы;

4) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба және (немесе) бағдарлама бойынша орындаушы ұйым (орындаушы) (бұдан әрі – орындаушы ұйым (орындаушы) – ғылыми-зерттеу жұмыстарының, ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың және (немесе) бағдарламалардың бір бөлігін немесе барлығын іске асыруды жүзеге асыратын заңды (жеке) тұлға;
5) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама – болжанған ғылыми-техникалық жұмыс мазмұнын қамтитын, жоспарланған жұмыстарды жүргізудің мақсаттары мен міндеттері, өзектілігі, жаңалығы, ғылыми-практикалық маңыздылығы мен орындылығы негізделген ғылыми, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді білдіретін құжат;
6) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижесі – ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті орындау барысында алынған және кез келген ақпарат жеткізгіште тіркелген жаңа білім немесе шешімдер, ғылыми әзірлемелер мен технологияларды өндіріске енгізу, сондай-ақ жаңа бұйымдардың, материалдар мен заттардың модельдері, макеттері, үлгілері;
7) ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалардың мемлекеттік тізілімі (бұдан әрі – ҒТБ МТ) – Қазақстан Республикасында мемлекеттік бюджет есебінен іске асырылатын ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалардың және олардың орындалуы жөніндегі есептердің тізбесі;
8) ғылыми, ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізілімі – ғылыми, ғылыми-техникалық қызметтің мемлекеттік бюджет есебінен алынған ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің тізбесі;
9) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері – ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
10) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет есебі – ғылыми-техникалық жұмыстың іске асырылуы туралы ақпаратты, ғылыми, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді, сондай-ақ жоспарланған жұмыстардың әрі қарай жүргізілуінің орындылығы туралы не аяқталған ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама нәтижесі туралы ақпаратты қамтитын құжат.
3. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алуды ұйымдастыруды уәкілетті орган жүзеге асырады.
4. Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет туралы есептердің мемлекеттік есепке алуға берілуін бақылауды уәкілетті орган және салалық уәкілетті органдар жүзеге асырады.
5. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалардың орындалуы жөніндегі есептер уәкілетті орган мен салалық уәкілетті органдардың интернет-ресурстарында орналастырылуы тиіс.

4) организация-исполнитель (исполнитель) по научному, научно-техническому проекту и (или) программе (далее - организация-исполнитель (исполнитель) - юридическое (физическое) лицо, которое осуществляет реализацию части или всего объема научно-исследовательских работ, научных, научно-технических проектов и (или) программ;
5) научный, научно-технический проект и программа - документ, включающий в себя содержание предполагаемой научно-технической работы, представляющий научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования с обоснованием цели и задач, актуальности, новизны, научно-практической значимости и целесообразности проведения планируемых работ;
6) результат научной и (или) научно-технической деятельности (далее - РНТД) - новые знания или решения, полученные в ходе выполнения научной и (или) научно-технической деятельности и зафиксированные на любом информационном носителе, внедрение научных разработок и технологий в производство, а также модели, макеты, образцы новых изделий, материалов и веществ;
7) государственный реестр научных и научно-технических программ и проектов (далее - ГР НТП) - перечень научных и научно-технических программ и проектов, реализуемых в Республике Казахстан за счет государственного бюджета, отчетов по их выполнению;
8) государственный реестр результатов научной и научно-технической деятельности - перечень результатов научной и научно-технической деятельности, полученных за счет государственного бюджета;
9) субъекты научной и (или) научно-технической деятельности - физические и юридические лица, осуществляющие научную и (или) научно-техническую деятельность;
10) отчет о научной и (или) научно-технической деятельности - документ, содержащий информацию о реализации научно-технической работы, научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования, а также информацию о целесообразности дальнейшего проведения планируемых работ либо о результате завершенного научного, научно-технического проекта и программы.
3. Организация государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению осуществляется уполномоченным органом.
4. Контроль за предоставлением на государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, и отчетов о научной и (или) научно-технической деятельности осуществляется уполномоченным органом и отраслевыми уполномоченными органами.
5. Отчеты по выполнению научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, подлежат размещению на интернет-ресурсах уполномоченного органа и отраслевых уполномоченных органов.

6. Іске асырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және ғылыми, ғылыми-техникалық қызмет туралы есептерді мемлекеттік есепке алуды «Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – «ҰҒТАО» АҚ) ғылыми-техникалық ақпараттың ұлттық ресурсын қалыптастыру және Қазақстан Республикасының ғылыми-техникалық әлеуетінің қарқынын мониторингтеу (бұдан әрі – ақпараттық материал) мақсатында жүзеге асырады.
«ҰҒТАО» АҚ өзі белгілеген тәртіппен заңды және жеке тұлғалардың ақпараттық материалды пайдалануға тез қол жеткізуін қамтамасыз етеді.
7. Ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалардың мемлекеттік тізілімі мен ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу тәртібін «ҰҒТАО» АҚ анықтайды.
2. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу тәртібі
8. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері мемлекеттік есепке алу үшін «ҰҒТАО» АҚ-қа мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді береді.
9. Мемлекеттік есепке алу үшін түпнұсқада қағаз және электронды тасымалдағыштарда:
1) осы Қағидаға 12 және 3-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар (бұдан әрі – бағдарлама);
2) осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар (бұдан әрі - жоба);
3) осы Қағидаға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес бағдарламаларды орындау, осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес рәсімделген ақпараттық картасы бар жобалар бойынша есептер (бұдан әрі – есеп), оның ішінде осы Қағидаға 891011 және 12-қосымшаларға сәйкес ғылыми, ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері.
Құжаттар пакеті толық болмаған және олар тиісінше рәсімделмеген жағдайда құжаттар анықталған кемшіліктер толық жойылғанға дейін тіркелмейді.
Ұсынылған құжаттар қайтарылмайды.
10. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алуға байланысты шығындарды бас ұйым немесе орындаушы ұйым (орындаушы) өзі көтереді.
11. Салалық уәкілетті органдар Ұлттық ғылыми кеңестер ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламаларды мемлекеттік бюджет есебінен гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде, сондай-ақ жыл сайын келесі жылдың бірінші наурызына дейінгі мерзімде «ҰҒТАО» АҚ-қа ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар тізімін мәлімет үшін ұсынады.

6. Государственный учет реализуемых научных, научно-технических проектов и программ, и отчетов о научной и (или) научно-технической деятельности осуществляется акционерным обществом "Национальный центр научно-технической информации" (далее - АО "НЦ НТИ") в целях формирования национального ресурса научно-технической информации и мониторинга динамики научно-технического потенциала Республики Казахстан (далее - информационный материал).
АО "НЦ НТИ" в установленном им порядке обеспечивает равный доступ юридическим и физическим лицам к пользованию информационным материалом.
7. Порядок ведения государственного реестра научных и научно-технических программ и проектов, и государственного реестра результатов научной и научно-технической деятельности определяется АО "НЦ НТИ".
2. Порядок государственного учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых из государственного
бюджета и отчетов по их выполнению
8. Субъекты научной и (или) научно-технической деятельности для государственного учета представляют в АО "НЦ НТИ" научные, научно-технические проекты и программы, финансируемые из государственного бюджета, и отчеты по их выполнению.
9. Для государственного учета в оригинале на бумажном и электронном носителях представляются:
1) научные, научно-технические программы, финансируемые из государственного бюджета, (далее - программа) согласно приложениям 12 и 3 к настоящим Правилам;
2) научные, научно-технические проекты, финансируемые из государственного бюджета, (далее - проект) согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
3) отчеты по выполнению программ согласно приложениям 4 и 5 к настоящим Правилам, проектам (далее - отчет) с информационной картой, оформленной согласно приложению 7 к настоящим Правилам, в том числе результаты научной, научно-технической деятельности согласно приложениям 891011 и 12 к настоящим Правилам.
В случае предоставления неполного пакета документов и ненадлежащего их оформления документы не регистрируются до полного устранения выявленных недостатков.
Представленные документы возврату не подлежат.
10. Затраты, связанные с государственным учетом научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению несут головная организация или организация-исполнитель (исполнитель).
11. Отраслевые уполномоченные органы в течение тридцати календарных дней со дня принятия решения Национальными научными советами о грантовом и программно-целевом финансировании научных и научно-технических программ за счет государственного бюджета, а также ежегодно в срок до первого марта следующего года представляют в АО "НЦ НТИ" для сведения списки научных, научно-технических программ.

12. Бағдарламаны мемлекеттік есепке алу үшін бас ұйым Ұлттық ғылыми кеңестер ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламаларды мемлекеттік бюджет есебінен гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы шешім қабылданған күннен бастап күтізбелік отыз күннен кешіктірмей «ҰҒТАО» АҚ-ға осы Қағидаға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес бағдарламаны және титулдық бетін рәсімдеп, бағдарламаға түсіндірме жазба мен ағымдағы жылы бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын бас ұйымның басшысы қол қойып, мөрімен бекітілген құжатты тапсырады.
13. «ҰҒТАО» АҚ белгіленген тәртіппен тиісті шифр беру жолымен бағдарламаны тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және тіркелген күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде бас ұйымға бағдарламаның ҒТБ МТ-ға енгізілгені туралы куәлік береді.
14. Тіркелген бағдарламаға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда кезекті жылға жоспарлы көрсеткіштерімен қатар бас ұйым «ҰҒТАО» АҚ-ға осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес бағдарламаның тапсырмалары (кезеңдері) бойынша мәлімет береді.
15. Бас ұйым есепті жылдан кейінгі жылдың отызыншы қаңтарынан кешіктірмей «ҰҒТАО» АҚ-ға осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес жылдық есеп пен оған түсіндірме жазбаны жібереді.
16. Бас ұйым есепті тоқсаннан кейінгі айдың онынан кешіктірмей тоқсан сайын «ҰҒТАО» АҚ-ға осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес бағдарлама тапсырмаларының (кезеңдерінің) орындалу барысы туралы есепті береді.
17. Жобаны мемлекеттік есепке алу үшін орындаушы ұйым (орындаушы) «ҰҒТАО» АҚ-ға жобаны қаржыландыру басталған күннен бастап отыз күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес тіркеу карталарын жібереді.
18. Жобаны бірнеше орындаушы ұйымдар (орындаушылар) орындаған жағдайда әрбір орындаушы ұйым (орындаушылар) «ҰҒТАО» АҚ-ға өзі дербес орындайтын жұмыстың бөлігіне тіркеу картасын жібереді.
19. «ҰҒТАО» АҚ белгіленген тәртіппен жобаны оған тіркеу нөмірін беру жолымен тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және тіркелген күннен бастап жиырма күнтізбелік күн ішінде орындаушы ұйымға (орындаушыға) тіркеу картасының бір данасын жібереді.
20. Тіркелген жобаға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда орындаушы-ұйым (орындаушы) күнтізбелік отыз күн ішінде «ҰҒТАО» АҚ-на жазбаша хабарлама мен осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес тіркеу картасын ұсынады.

12. Для государственного учета программы головная организация не позднее тридцати календарных дней со дня принятия решения Национальными научными советами о грантовом и программно-целевом финансировании научных и научно-технических программ за счет государственного бюджета представляет в АО "НЦ НТИ" программу и титульный лист согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам, пояснительную записку к программе и документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем и скрепленный печатью головной организации.
13. АО "НЦ НТИ" в установленном порядке регистрирует программу путем присвоения соответствующего шифра, включает ее в ГР НТП и в течение двадцати календарных дней со дня регистрации выдает головной организации свидетельство о включении программы в ГР НТП.
14. При необходимости внесения корректировок в зарегистрированную программу, наряду с плановыми показателями на очередной год, головная организация представляет в АО "НЦ НТИ" сведения по заданиям (этапам) программы согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
15. Головная организация не позднее тридцатого января после отчетного года направляет в АО "НЦ НТИ" годовой отчет согласно приложению 4 к настоящим Правилам и пояснительную записку к нему.
16. Головная организация ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом представляет в АО "НЦ НТИ" отчет о ходе выполнения заданий (этапов) программы согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
17. Для государственного учета проекта организация-исполнитель (исполнитель), в срок не позднее тридцати календарных дней со дня начала финансирования проекта направляет в АО "НЦ НТИ" регистрационные карты на государственном и русском языках в двух экземплярах согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
18. При выполнении проекта несколькими организациями-исполнителями (исполнителями) каждая организация-исполнитель (исполнитель) направляет в АО "НЦ НТИ" регистрационную карту на ту часть работы, которая будет выполнена им самостоятельно.
19. АО "НЦ НТИ" в установленном порядке регистрирует проект путем присвоения ему регистрационного номера, включает его в ГР НТП и в течение двадцати календарных дней со дня регистрации направляет организации-исполнителю (исполнителю) один экземпляр регистрационной карты.
20. При необходимости внесения корректировок в зарегистрированный проект организация-исполнитель (исполнитель) в течение тридцати календарных дней представляет в АО "НЦ НТИ" письменное извещение и регистрационную карту согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

21. Егер тіркелген жобаны орындау процесінде оны құпияландыру қажеттілігі туындаса, орындаушы ұйым (орындаушы) он күн мерзімде бұл туралы «ҰҒТАО» АҚ-ға ҒТБ МТ-ға тиісті белгі енгізу үшін жазбаша түрде хабарлайды.
22. Есепті мемлекеттік есепке алу үшін орындаушы ұйым (орындаушы) жобаның жұмыстары (кезеңдері) аяқталғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде «ҰҒТАО» АҚ-ға ілеспе хат, осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес ақпараттық карта, қағаз және электрондық жеткізгіштерде есепті жібереді.
Есеп МЕМСТ 7.32-2001 «Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп» мемлекетаралық стандартына сәйкес рәсімделеді.
23. «ҰҒТАО» АҚ есепті белгіленген тәртіппен оған инвентарлық нөмір беру жолымен тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және тіркелген күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде орындаушы ұйымға (орындаушыға) ақпараттық картаның бір данасын жібереді.
24. ҒТҚН-ны мемлекеттік есепке алу үшін орындаушы ұйым (орындаушы) «ҰҒТАО» АҚ-ға құжаттарды осы Қағидаға 8, 9-қосымшаларға сәйкес жібереді.
25. ҒТҚН «ҰҒТАО» АҚ-да ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізіліміне енгізіледі.
26. ҒТҚН-ның құқық иеленушілері өзгерген, ҒТҚН-ны орындаушы ұйым қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік есепке алу объектісін пайдалануға байланысты емес басқа да негіздер бойынша орындаушы ұйым (орындаушы) «ҰҒТАО» АҚ-ға осы өзгерістер туралы осы Қағидаға 10 және 11-қосымшаларға сәйкес хабарлама жібереді.
27. ҒТҚН-ға құқық тоқтатылған жағдайда орындаушы ұйымның (орындаушының) осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес хабарламаның негізінде «ҰҒТАО» АҚ ҒТҚН туралы деректерді ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізілімінен алып тастайды.
«ҰҒТАО» АҚ бір ай мерзімде орындаушы ұйымды (орындаушыны) ҒТҚН-ны мемлекеттік есепке алудың тоқтатылғаны туралы хабардар етеді.
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
1-қосымша
Ф1-біріздендірілген нысан
________________ жылға (жылдарға) арналған
КЕҢЕЙТІЛГЕН БАҒДАРЛАМАНЫҢ КӨРСЕТКІШТЕРІ
Бағдарламаның шифры _____________ Бағдарламаның атауы ____________
__________________________________________________________________
Бағдарламаны орындау негізі болған себептер ______________________
Бағдарламаны орындау мерзімі ____________________ Қаржыландырудың
көлемі _________ жылға _____________ млн. теңге
Бас ұйымның атауы (толық және аббревиатурасы)
КҰЖЖ-ы бойынша коды
Мекенжай
Телефоны
Факсы, электрондық мекенжайы
Бірінші басшының Т.А.Ә.
1
2
3
4
5
6
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
ҒТАХТ коды
Түйінді сөздер
Тапсыр маны, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Тапсырманың, кезең басшысының Т.А.Ә., ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
Жоспарланған мерзімге қаржыландыруға қажеттілік (мың теңге)
Күтілетін нәтижелер
басталуы
аяқталуы
Барлығы
оның ішінде:
ҒЗИ
ТКЖ
тәжірибелік-өнеркәсіптік және өнеркәсіптік сынақтар
жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын сатып алу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
____________________    Бағдарламаның жетекшісі __________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О.  Қолы  Т.А.Ә.
«__» ____________________ 20__ж.
Бағдарламаны орындау үшін қажетті мамандар саны
Бағдарламаның шифры ________ Бағдарламаның атауы _________________
__________________________________________________________________
Ұйымның аббревиатурасы
Ұйым бойынша барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде ғылыми дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD
1
2
3
4
5
6
______________________   Бағдарламаның жетекшісі _________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі  М.О.  Қолы  Т.А.Ә.
«__» ____________________ 20__ж.
Бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың реквизиттері
Бағдарламаның шифры ___________ Бағдарламаның атауы ________________
____________________________________________________________________
Ұйымның аббревиатурасы
Ұйымның толық атауы
КҰЖЖ бойынша коды
Ұйымның орналасқан жері
Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметі, телефоны, факсы
1
2
3
4
5
_____________________      Бағдарламаның жетекшісі _______________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі  М.О.  Қолы  Т.А.Ә.
«__» ________________20__ж.
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
2-қосымша
Ф1 – біріздендірілген нысанға
(Кеңейтілген бағдарламаның көрсеткіштері)
титулдық бет
_________________________________________________________
(бас ұйымның ведомстволық қарастылығы)
«Бекітілді»
____________________________
20____ ж. «__» _______ № ___
Бағдарламаның шифры:
ҒТАХТ коды:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(бағдарламаның атауы)
Орындалу мерзімдері:
Бас ұйымның атауы
және орналасқан жері ______________________________________________
___________________________________________________________________
Құжаттың дайындалған қаласы, жылы _________________________________
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
3-қосымша
Ф1-түзету нысаны
_________________жылға (жылдарға) арналған
КЕҢЕЙТІЛГЕН БАҒДАРЛАМАНЫҢ КӨРСЕТКІШТЕРІ
Бағдарламаның шифры ____________ Бағдарламаның атауы _____________
__________________________________________________________________
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
ҒТАХТ коды
Түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Тапсырма, кезең басшысының Т.А.Ә., ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
Жоспарланған мерзімге қажетті қаржы мөлшері (мың теңге)
Күтілетін
нәтижелер
Түзетуге
негіздеме
басталуы
аяқталуы
Барлығы
Оның ішінде
ҒЗЖ
ТКЖ
тәжірибелік-өнеркәсіптік
және
өнеркәсіптік
сынақтары
жабдықтар,технологиялар,есептеутехникасықұралдарын
сатып алу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
________________     Бағдарламаның жетекшісі ______________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі  М.О.  Қолы  Т.А.Ә.
«__» ___________________ 20__ж.
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
4-қосымша
3-ғт (бағдарлама) нысаны
ВЕДОМСТВОЛЫҚ СТАТИСТИКАЛЫҚ ЕСЕПТІЛІК
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұсынылады
_____________
ҚҰЖЖ коды |_____________| №3-ғт (бағдарлама) нысаны - жылдық.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігінің 1999 жылғы 21 сәуірдегі № 7
қаулысымен бекітілген.
Бас ұйым жылдық есеп бергеннен кейін 30
қаңтардан кешіктірмей "ҰҒТАО" АҚ-ға
тапсырады
____________жылғы бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы
ЕСЕП
Бағдарламаның шифры ___________ Бағдарламаның атауы _______________
Бас ұйым __________________________________________________________
Мекенжай __________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә., телефоны, телефаксы, электрондық мекен жайы
___________________________________________________________________
Бағдарламалар бойынша жұмыстарды қаржыландыру (млн.теңге)
Барлығы
Оның ішінде, төмендегілер есебінен
республикалық бюджет
Ғылым қоры
жергілікті бюджет
меншікті қаражат
мақсатты қорлар
басқа салымдар
1
2
3
4
5
6
7
8
Бөлінген қаражат (жоспар)
Нақты түскен қаражат
Пайдаланылған қаражат
3-ғт (бағдарлама) нысанның жалғасы
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің атауы
Жұмыстардың орындалу мерзімі (тоқсан, жыл)
Жұмысқа арналған нақты шығындар (мың теңге)
Жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері
Жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері
басталуы
аяқталуы
Барлығы
оның ішінде
ғылыми-зерттеу жұмыстарына
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға
енгізілуі
жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын салып алу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
_________________      Бағдарламаның жетекшісі __________________
Орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О.  Қолы         Т.А.Ә.
«__» ___________________20__ж.

21. Если в процессе выполнения зарегистрированного проекта возникла необходимость его засекречивания, организация-исполнитель (исполнитель) в десятидневный срок в письменном виде информирует об этом АО "НЦ НТИ" для внесения соответствующей отметки в ГР НТП.
22. Для государственного учета отчета организация-исполнитель (исполнитель) после окончания работ (этапов) проекта в течение тридцати календарных дней направляет в АО "НЦ НТИ" сопроводительное письмо, информационную карту согласно приложению 7 к настоящим Правилам, отчет на бумажном и электронном носителях.
Отчет оформляется в соответствии с Межгосударственным стандартом ГОСТ 7.32-2001 "Отчет о научно-исследовательской работе".
23. АО "НЦ НТИ" в установленном порядке регистрирует отчет путем присвоения ему инвентарного номера, включает его в ГР НТП и в течение двадцати календарных дней со дня регистрации направляет организации-исполнителю (исполнителю) один экземпляр информационной карты.
24. Для государственного учета РНТД организация-исполнитель (исполнитель) представляет в АО "НЦ НТИ" документы согласно приложениям 8 и 9 к настоящим Правилам.
25. АО "НЦ НТИ" РНТД включаются в государственный реестр результатов научной и научно-технической деятельности.
26. В случае изменения правообладателя РНТД, реорганизации организации-исполнителя РНТД, а также по иным основаниям, не связанным с использованием объекта государственного учета, организация-исполнитель (исполнитель) направляет в АО "НЦ НТИ" извещение об этих изменениях согласно приложениям 10 и 11 к настоящим Правилам.
27. В случае прекращения права на РНТД на основании извещения организации-исполнителя (исполнителя) согласно приложению 12 к настоящим Правилам АО "НЦ НТИ" исключает данные о РНТД из государственного реестра результатов научной и научно-технической деятельности.
АО "НЦ НТИ" в месячный срок информирует организацию-исполнителя (исполнителя) о прекращении государственного учета РНТД.
Приложение 1
к Правилам государственного
учета научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма Ф1-унифицированная
ПОКАЗАТЕЛИ РАЗВЕРНУТОЙ ПРОГРАММЫ
на __________________год (ы)
Шифр программы ______________ Наименование программы ________________
_____________________________________________________________________
Основание для выполнения программы __________________________________
Сроки выполнения программы __________________________________________
Объем финансирования на ____________ год _________________ млн. тенге
Наименование
головной
организации
(полное и
аббревиатура)
Код по
ОКПО
Адрес
Телефон
Факс,
электронный
адрес
Ф.И.О.
первого
руководителя
1
2
3
4
5
6
Шифр
задания,
этапа
Наименование
задания,
этапа
Код
МРНТИ
-------
Ключевые
слова
Аббревиатура
организации,
выполняющей
задания,
этапы
Ф.И.О., ученая
степень,
должность
руководителя
задания, этапа
работ
Планируемые
сроки выполнения работ
(квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Потребность в финансировании на планируемый срок
(тыс. тенге)
Ожидаемые
результаты
Всего
в том числе на:
НИР
ОКР
опытно-
промышленные
и
промышленные
испытания
приобретение оборудования,
технологий, средств
вычислительной техники
8
9
10
11
12
13
Руководитель программы ___________________ ___________________
________________________________________________
Ф.И.О. и номер телефона исполнителя документа
"_____" ___________________________ 200_г.
М.П.          Подпись      Ф.И.О
Численность специалистов, необходимых для выполнения программы
Шифр программы _____________ Наименование программы _________________
_____________________________________________________________________
Аббревиатура
организации
Всего по
организации
В том числе:
с высшим
образованием
из них имеющих степень
доктора наук
кандидата
наук
PhD
1
2
3
4
5
6
Руководитель программы ____________ ______________
_________________________________________
Ф.И.О. и номер телефона исполнителя документа
"__" _______ 200_г.           М.П.     Подпись          Ф.И.О.
Реквизиты организаций, участвующих в выполнении программы
Шифр программы ___________ Наименование программы ___________________
_____________________________________________________________________
Аббревиатура
организации
Полное наименование
организации
Код по ОКПО
Местонахождение
организации
Ф.И.О. первого
руководителя,
должность,
телефон, факс
1
2
3
4
5
________________________ Руководитель программы _________ ___________
Ф.И.О. и номер телефона
исполнителя документа                    М.П.     Подпись      Ф.И.О.
"__"______________200_г.
Приложение 2
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических проектов
и программ, финансируемых из
государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Титульный лист
к форме Ф1-унифицированная (Показатели развернутой программы)
_____________________________________________________________
(ведомственная принадлежность головной организации)
"Утверждено"
____________________________
от "__" ________ 200_ г. № ___
Шифр программы:
Код МРНТИ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование программы)
Сроки реализации:
Наименование и местонахождение
головной организации ________________________________
_____________________________________________________
Город         год создания документа_________________________________
Приложение 3
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических проектов
и программ, финансируемых из
государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма Ф1-корректировка
ПОКАЗАТЕЛИ РАЗВЕРНУТОЙ ПРОГРАММЫ
на __________________год (ы)
Шифр программы ________________ Наименование программы ______________
_____________________________________________________________________
Шифр
задания,
этапа
Наименование
задания,
этапа
Код  МРНТИ
_________
Ключевые
слова
Аббревиатура
организации,
выполняющей
задания,
этапы
Ф.И.О., ученая
степень,
должность
руководителя
задания, этапа
работ
Планируемые
сроки выполнения работ
(квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Потребность в финансировании на планируемый срок
(тыс. тенге)
Ожидаемые
результаты
Основание для
корректировки
Всего
в том числе на:
НИР
ОКР
опытно-
промышленные
и
промышленные
испытания
приобретение оборудования,
технологий, средств
вычислительной техники
8
9
10
11
12
13
14
____________________    Руководитель программы ________ _____________
Ф.И.О. и номер
телефона                               М.П.     Подпись       Ф.И.О.
исполнителя
документа
"__" ________ 200_г.
Приложение 4
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических проектов
и программ, финансируемых из
государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма 3-нт (программа)
ВЕДОМСТВЕННАЯ СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОТЧЕТНОСТЬ
Представляется в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О государственной статистике"
Код ОКПО            Форма 3-нт (программа) - годовая. Утверждена
постановлением Агентства Республики
Казахстан по статистике от 21.04.1999 № 7.
Представляется головной организацией по
программам не позднее 30 января после
отчетного года в АО "НЦ НТИ"
ОТЧЕТ
о выполнении заданий, этапов работ по программе
в ____________г.
Шифр программы _____________ Наименование программы _________________
_____________________________________________________________________
Головная организация ________________________________________________
Адрес________________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя, телефон, факс, электронный адрес _______________
_____________________________________________________________________
Объемы финансирования работ по программе (млн. тенге)
Всего
В том числе за счет:
республи-
канского
бюджета
Фонда
науки
местного
бюджета
собственных
средств
фондов
целевого
назначе-
ния
прочих
вложений
1
2
3
4
5
6
7
8
Выделено
средств (план)
Фактически
поступило
средств
Использовано
средств
Продолжение формы 3-нт (программа)
Шифр задания, этапа работ
Наименование задания,
этапа работ
Сроки выполнения
работ (квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы (тыс. тенге)
Фактические
результаты
выполнения
работ
Отклонения в
выполнении
работ, их
причины
Всего
в том числе
научно-
исследова-
тельские
работы
опытно-
конструк-
торские
работы
внедрение
приобретение
оборудования,
технологий,
средств
вычислительной
техники
5
6
7
8
9
10
11
_____________________ Руководитель программы __________ _____________
Ф.И.О. и номер
телефона исполнителя                   М.П.      Подпись       Ф.И.О.
документа
"__"___________20__г.

1-бөлім. Бағдарлама бойынша құқықтық қорғау және жұмыс нәтижелерінің енгізілуі туралы мәліметтер
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыс нәтижелерін құқықтық қорғау
Жұмыс нәтижелерін енгізу
Өндірістік меншікті объектінің атауы (өнертабыс, пайдалы үлгі, өндірістік үлгі)
Патенттелген объектінің атауы және оның жаңалығының қысқаша мәні
Қорғау құжаттары (атауы, елі, нөмірі, берілу күні)
Ел, ұйым, кәсіпорын
Енгізілгенін растайтын құжаттың атауы, № және күні
1
2
3
4
5
6
_________________     Бағдарламаның жетекшісі ____________________
Орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О.  Қолы         Т.А.Ә.
«__» _______________20__ж.
2-бөлім. Бағдарламаға бөлінген бюджет қаражаты есебінен технологиялар сатып алу
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарын сатып алу
Атауы
Құны (мың теңге)
1
2
3
4
___________________     Бағдарламаның жетекшісі __________________
Орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О.  Қолы         Т.А.Ә.
«__» _______________20__ж.

Раздел 1. Сведения о правовой защите и
внедрении результатов работ по программе
Шифр
задания
, этапа
работ
Правовая защита результатов работ
Внедрение результатов
работ
Наименование
объекта
промышленной
собственности
(изобретение,
полезная модель,
промышленный
образец)
Наименование
объекта
патентования и
краткая сущность
его новизны
Охранные
документы
(наименование,
страна, номер,
дата выдачи)
Страна,
организация,
предприятие
Наименование,
№ и дата
документа,
удостоверяю-
щего
внедрение
1
2
3
4
5
6
____________________ Руководитель программы ___________ _____________
Ф.И.О. и номер
телефона исполнителя                    М.П.      Подпись      Ф.И.О.
документа
"__"________20__г.
Раздел 2. Приобретение технологий за счет
бюджетных ассигнований, выделенных на программу
Шифр задания, этапа
работ
Наименование задания,
этапа
Приобретение оборудования, технологий и
средств вычислительной техники
Наименование
Стоимость (тыс. тенге)
1
2
3
4
____________________  Руководитель программы ___________ ____________
Ф.И.О. и номер
телефона исполнителя               М.П.        Подпись         Ф.И.О.
документа
"__"_________20__г.

3-бөлім. Бағдарламалар бойынша тапсырмаларды, жұмыс кезеңдерін орындаушы ұйымдардың мамандармен қамтамасыз етілуі туралы анықтама
Ұйымның аббревиатурасы
Барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD
1
2
3
4
5
6
___________________      Бағдарламаның жетекшісі _________________
Орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О.  Қолы         Т.А.Ә.
«__» ______________20___ж.
4-бөлім. Бағдарлама бойынша дайындалған құжаттар мен жарияланымдардың саны туралы мәліметтер1
Ұйымның аббревиатурасы
дайындалған құжаттардың саны, оның ішінде:
монографиялар
әдістемелер, құралдар, ұсыныстар
нормативтер
жіктеуіштер, каталогтар
оқу құралдары, бағдарламалар
заң жобалары
ғылыми-көпшілік басылымдар (жинақтар, кітаптар, брошюралар т.т.)
сөздіктер, анықтамалықтар
директивалық құжаттар
электрондық оқу құралдары
тұжырымдамалар
Жарияланымдар (мақалалар) саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
_________________         Бағдарлама басшысы ______________________
Орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О.  Қолы         Т.А.Ә.
«__» ______________20___ж.
____________________
1 Монографиялардың, оқу құралдары мен мақалалардың тізімін көрсету
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
5-қосымша
Ф4-біріздендірілген
__________ жылғы _________ тоқсандағы
бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы
ЕСЕП
Бағдарлама шифры ________ Бағдарлама атауы _______________________
Бас ұйым _________________________________________________________
Есептік кезеңде бағдарламаны қаржыландыратын министрліктен, агенттіктен орындаушы ұйымға нақты _____________ млн. теңге қаражат аударылды
Ұйымның аббревиатурасы
Есептік кезеңде берілетін мәліметтер
Нақты аударылған қаражат (мың теңге)
Орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдер
Сомасы
Шифры
Атауы
Жұмыстардың орындалу жағдайы
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
Жиыны ________________ (есепті кезеңде), оның ішінде:
Бағдарлама жетекшісі _________________ Т.А.Ә.
Орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі ____________      М.О. қолы
«__» _______________ 20___ж.           Бас есепші ___________ Т.А.Ә.
қолы
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
6-қосымша
Тiркеу картасының нысаны
және оны толтыру тәртібі
5013 ТІРКЕУ КАРТАСЫ
01
Қайда: 050026, Алматы қ.,
Бөгенбай көш., 221.,
«ҰҒТАО» АҚ
5418 Шығыс №, күні                    5436 Мемлекеттік тіркелу нөмірі
Жұмысты орындау мерзімдері
5517 Өзгертілген мемлекеттік

Раздел 3. Справка о кадровом обеспечении организаций,
выполняющих задания, этапы работ по программе
Аббревиатура
организации
Всего по
организации
В том числе:
с высшим
образованием
из них имеющих степень
доктора
наук
кандидата
наук
PhD
1
2
3
4
5
6
_____________________ Руководитель программы ___________ ____________
Ф.И.О. и номер
телефона исполнителя                М.П.       Подпись        Ф.И.О.
документа
"__"___________20__г.
Раздел 4. Сведения о количестве подготовленных
документов и публикаций по программе1
Аббревиатура
организации
Количество подготовленных документов, в том числе:
моно-
графии
методики,
пособия,
рекомендации
нормативы
классификаторы,
каталоги
учебные пособия,
программы
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Количество подготовленных документов, в том числе:
законо-
проекты
научно-
популярные
издания
(сборники,
книги,
брошюры и
т.д.)
словари,
справочники
директивные
документы
элекронные
учебники
концепции
Количество
публикаций
(статей, тезисов
докладов)
7
8
9
10
11
12
13
_________________  Руководитель программы ____________ ______________
Ф.И.О. и номер
телефона исполнителя               М.П.        Подпись       Ф.И.О.
документа
"__"___________20__г.
_________________________________
1 Привести перечень монографий, учебных пособий и статей
Приложение 5
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических проектов
и программ, финансируемых из
государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Ф4-унифицированная
ОТЧЕТ
о ходе выполнения заданий, этапов работ
организациями, участвующими в выполнении программы
за ________________ квартал __________ года
Шифр программы ___________ Наименование программы ___________________
_____________________________________________________________________
Головная организация ________________________________________________
Фактически перечислено средств организации-исполнителю от
финансирующего программу министерства, агентства за отчетный период
_____млн. тенге
Аббревиатура
организации
Сведения, представляемые за отчетный период
Фактически
перечислено
средств
(тыс. тенге)
Задания, этапы, имеющие отклонения в
выполнении
Сумма
Шифр
Наименование
Состояние
выполнения
работ
Причины отклонений
1
2
3
4
5
6
Итого____________ (за отчетный период), в том числе:
Руководитель программы _____________________ Ф.И.О.
Ф.И.О. и номер
телефона
исполнителя ___________________ М.П.          подпись
"__" ________20___ г.   Главный бухгалтер ____________________ Ф.И.О.
подпись
Приложение 6
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических проектов
и программ, финансируемых из
государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма Регистрационной карты
и порядок ее заполнения
5013 РЕГИСТРАЦИОННАЯ КАРТА
Куда: 050026, Алматы,
ул. Богенбай батыра, 221.
АО "НЦ НТИ"
01
5418 Исходящий №, дата
5436 Номер госрегистрации
Сроки выполнения работы
5517 Измененный номер

тіркелу нөмірі                   7353 Басталуы       7362 Аяқталуы
7146 Жұмысты жүргізу үшін негіздеме
07 Мемлекеттік бағдарлама
09 Салалық (секторалдық) бағдарлама
10 Іргелі зерттеулер бағдарламасы (ІЗБ)
11 Қолданбалы зерттеулер бағдарламасы
12 Инновациялық жоба
13 Іздену (тәуекелдік) жоба (ғылым қоры)
34 Министрліктің тапсырмасы
52 Ұйыммен шарт жасау
43 Ынталы
7137 Күнтізбелік жылдар бойынша қаржыландыру көздері және көлемі (мың теңге)
Барлығы
1-ші жыл
2-ші жыл
3-шіжыл
13 Мемлекеттік бюджеттің қаражаты
22 Тапсырыс берушінің қаражаты
04 Меншікті қаражат
14 Отандық гранттар
21 Ғылым қоры
15 Халықаралық гранттар, қорлар
31 Басқалар
7191 Жұмыс түрі
39 Іргелі ғылыми-зерттеу жұмысы
48 Қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмысы
57 Тәжірибелік-конструкторлық,
жобалау-конструкторлық
66 Жобалау-технологиялық
7020 Бағдарламаның шифры
7021 Бағдарлама шеңберінде орындалатын тапсырманың шифры __________
Негізгі ұйым туралы мәліметтер
2457КҰЖЖ коды 2934 Телефон 2394 Факс 3033 Электрондық мекен-жайы 2754  Қала
1332 Министрліктің (ведомствоның) қысқартылған атауы
2151 Ұйымның толық атауы
2358 Ұйымның қысқартылған атауы
2655 Ұйымның мекенжайы (индекс, республика, облыс, қала, көше, үй)
2142 Бірлесіп орындаушы ұйым
9126 Тапсырыс беруші
9027 Жұмыстың атауы
9153 Күтілетін нәтижелер
Зерттеу немесе әзірлеу объектісінің нақты жоспарланатын сипаттамалары мен параметрлерін көрсете отырып, тіркелетін жұмыстың күтілетін нәтижелері еркін түрде сипатталады.
5436
Тегі, аты, әкесінің аты
Ғылыми дәрежесі,ғылыми атағы
Қолы
Мөр орны
Ұйым басшысы
6111
6210
Жұмыс жетекшісі
6120
6228
5634 ӘОК индексі        5274 Геолқор шифры           7434 Күні
5616 Тақырыптық айдарлар кодтары
5643 Түйінді сөздер
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
7-қосымша
Ақпараттық картаның нысаны
және оны толтыру тәртібі
АК 5013 АҚПАРАТТЫҚ КАРТА
02
03
Қайда: 050026, Алматы қ.,
Бөгенбай батыр көш., 221
5409 Бекітілген күні     5418 Шығыс №, күні      5436 Түгендеу №
5517 Мемлекеттік тіркелу нөмірі 5040 Құжат түрі  5535 Таратылу шарты
91 Қорытынды есеп 55 Өтеусіз беру
28 Аралық есеп    65 Келісімді
бағамен (ынталы
және шарт б/ша
жасалған жұмыстар
үшін
5715 Құжаттың тілі
5733 Кітаптар саны 5751 Қосымшалар
5742 Жалпы беттер  5490 Патенттер
саны
5787 Көздер
5760 Иллюстрация
5778 Кестелер
7713 Қаржыландыру көлемі,    7020 Бағдарлама шифрі
мың теңге
7021 Бағдарлама шеңберінде орындалатын жұмыс тапсырмасының шифры__
9027 Жұмыстың атауы
7191 Жұмыс түрі
39 Іргелі ҒЗЖ
48 Қолданбалы ҒЗЖ
57 Тәжірибелік-конструкторлық, жобалау-конструкторлық
66 Жобалау-технологиялық
7137 Қаржыландыру көзі
13 Мембюджет қаражаты
22 Тапсырушының қаражаты
04 Меншікті қаражат
14 Отандық гранттар
21 Ғылым қоры
15 Халықаралық гранттар, қорлар
31 Басқалар
7326 Сатуға ұсынылған өнім
02 Технологиялық құжаттама
03 Әдістемелік құжаттама
04 Бағдарламалық құжаттама
05 Технология
06 Әдіс, тәсіл
07 Модель
08 Материалдар
09 Қосылыстар
10 Препараттар
11 А.-ш. дақылдарының сорттары
12 А.-ш. жануарларының тұқымы
13 Коллекциялар
14 Базалар, деректер банкі
15 Карталар
16 Стандарттар, нормативтер
45 Техника үлгісі
46 Автоматтандырылған жүйе
72 Сериялық өнім
73 Басқа (көрсетіңіз)
6183 Есеп авторлары
Жұмысты орындаушы ұйым туралы мәліметтер
2457 КҰЖЖ коды 2934 Телефон  3033 е-mail  2394 Факс   2754 Қала
1332 Министрліктің (ведомствоның) қысқартылған атауы ______________
2151 Ұйымның толық атауы
2358 Ұйымның қысқартылған атауы
2655 Ұйымның мекенжайы (индекс, республика, облыс, қала, көше, үй)
9045 Есептің атауы
9117 Реферат
(Зерттеу, әзірлеу немесе жобалау объектісі. Жұмыстың мақсаты. Зерттеу әдістері. Алынған нәтижелері мен жаңалығы. Негізгі конструктивтік және техникалық-экономикалық көрсеткіштері. Енгізілу дәрежесі. Тиімділігі. Қолданылу саласы)

госрегистрации              7353 Начало       7362 Окончание
7146 Основание для проведения работы
07 Государственная программа
09 Отраслевая (секторальная) программа
10 Программа фундаментальных
исследований (ПФИ)
11 Программа прикладных
исследований
12 Инновационный проект
13 Поисковый (рисковый) проект
(фонд науки)
34 Задание министерства
52 Договор с организацией
43 Инициативная
7137 Источники и
объем финансирования
по календарным годам
(тыс. тенге)
Всего
1-ый
год
2-ой
год
3-ий
год
13 Средства
госбюджета
22 Средства
заказчика
04 Собственные средства
14 Отечественные
гранты
21 Фонд науки
15 Международные
гранты, фонды
31 Прочие
7191 Вид работы
39 Научно-исследовательская работа
фундаментальная
48 Научно-исследовательская работа
прикладная
57 Опытно-конструкторская,
проектно-конструкторская
66 Проектно-технологическая
7020 Шифр программы
7021 Шифр задания программы, в рамках которой выполняется работа
___________________________________
Сведения об основной организации
2457 Код ОКПО  2934 Телефон    2394 Факс   3033 Электронный  2754
Город                                          адрес
1332 Сокращенное наименование министерства (ведомства)
2151 Полное наименование организации
2358 Сокращенное наименование
организации
2655 Местонахождение организации (индекс, республика, область, город,
улица, дом)
2142 Организации-соисполнители
9126 Заказчик
9027 Наименование работы
9153 Ожидаемые результаты
В свободной форме описываются ожидаемые результаты регистрируемой работы с
указанием конкретных планируемых характеристик и параметров объекта исследований
или разработки.
5436
Фамилия, имя, отчество
Ученая степень,
ученое звание
Подпись
Место
печати
Руководитель
организации
6111
6210
Руководитель
работы
6120
6228
5634 Индексы УДК        5274 Шифр геолфонда          7434 Дата
5616 Коды тематических рубрик
5643 Ключевые слова
Приложение 7
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических проектов
и программ, финансируемых из
государственного бюджета, и отчетов
по их выполнению
Форма Информационной карты
и порядок ее заполнения
ИК 5013 ИНФОРМАЦИОННАЯ КАРТА
Куда: 050026, г.Алматы,
ул. Богенбай батыра, 221
02
03
5409 Дата утверждения   5418 Исходящий №, дата    5436 Инвентарный №
5517 Номер госрегистрации  5040 Вид документа      5535 Условия
распространения
91 Заключительный отчет  55 Безвозмездно
28 Промежуточный отчет   65 По договорной
цене (для работ,
выполненных
инициативно и по
договору)
5715 Язык документа
5733 Количество книг      5751 Приложений
5742 Общее кол-во страниц 5490 Патентов
5787 Источников
5760 Иллюстраций
5778 Таблиц
7713 Объем финансирования,   7020 Шифр программы
тыс. тенге
7021 Шифр задания программы, в рамках которой выполняется
работа____________________
9027 Наименование работы
7191 Вид работы
39 НИР фундаментальная
48 НИР прикладная
57 Опытно-конструкторская,
проектно- конструкторская
66 Проектно- технологическая
7326 Продукция, предлагаемая  к реализации
02 Технологическая
документация
03 Методическая документация
04 Программная документация
05 Технология
06 Метод, способ
07 Модель
08 Материалы
09 Соединения
10 Препараты
11 Сорта с.-х. культур
12 Породы с.-х.
животных
13 Коллекции
14 Базы, банки данных
15 Карты
16 Стандарты,
нормативы
45 Образец техники
46 Автоматизированная
система
72 Серийная продукция
73 Другая (укажите)
7137 Источник финансирования
13 Средства госбюджета
22 Средства заказчика
04 Собственные средства
14 Отечественные гранты
21 Фонд науки
15 Международные гранты,
фонды
31 Прочие
6183 Авторы отчета
Сведения об организации-исполнителе работы
2457 Код ОКПО 2934 Телефон 2394 Факс   2754 Город
1332 Сокращенное наименование министерства (ведомства)
2151 Полное наименование организации
2358 Сокращенное наименование организации
2655 Адрес организации (индекс, республика, область, город, улица, дом)
9045 Наименование отчета
9117 Реферат
(Объект исследования, разработки или проектирования. Цель работы. Методы
исследования. Полученные результаты и новизна. Основные конструктивные и
технико-экономические показатели. Степень внедрения. Эффективность. Область
применения)

5436
5699 Халықаралық жіктеуіш айдарының кодтары
7510 Әзірлеменің іске асырылуға дайындығы
01
Қолдануға
дайын
02 Тәжірибелік
байқау
03
Өнеркәсіптік
байқау
5634 ӘОК индекстері
5616 Тақырыптық айдарлар кодтары
5643 Түйінді сөздер
7434 Күні
Тегі, аты-жөні
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
Қолы
Мөр орны
Ұйым басшысы
6111
6210
Жұмыс жетекшісі
6120
6228
Жұмыстың жауапты орындаушысы
6174
6273
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
8-қосымша
Ғылыми-техникалық қызмет
нәтижелерін тіркеуге
ӨТІНІМ
Қазақстан Республикасы ________________________________ негізінде
(Қазақтан Республикасы құқығының пайда болу негізі көрсетіледі)
_________________________________________________________жататын
(Қазақтан Республикасы құқығының көлемі көрсетіледі)
______________________________________ орындалу кезінде жасалған
(ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және техникалық жұмыстарды орындауға қаражат бөлінген немесе мемлекеттік келісімшарттың тіркеу нөмірі немесе құжаттарының деректемелері көрсетіледі)
________________________________________________________________
(ҒТҚН атауы көрсетіледі)
ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін тіркеуіңізді сұраймын.
Қазақстан Республикасы атынан __________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі)
________________________________________________________________
(орындаушы ұйымдар құқығының көлемі көрсетіледі)
____________________________________ орындаушы ұйымдарға тиесілі
(орындаушы ұйымдардың толық атауы көрсетіледі)
Орындаушы ұйымның басшысы                     __________________
(қолы) Т.А.Ә.
М.О. Күні
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
9-қосымша
Ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алу бойынша нысаны
Ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды (бұдан әрі – ғылыми-техникалық қызмет) орындауға қаражат бөлінген мемлекеттік келісімшарттың немесе құжаттардың тіркеу нөмірі
_________________________________________________________________
ҒТҚН тіркеу нөмірі ______________________________________________
1. Ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің жеке ерешеліктері туралы мәліметтер
1.1. Нәтиженің атауы ____________________________________________

5436
5699 Коды рубрик международного классификатора
7510 Готовность разработки к реализации
01
готова к
использованию
02 опытная
апробация
03
Промышленная
апробация
5634 Индексы УДК
5616 Коды тематических рубрик
5643 Ключевые слова
7434 Дата
Фамилия, инициалы
Ученая степень,
ученое звание
Подпись
Место
печати
Руководитель организации
6111
6210
Руководитель работы
6120
6228
Ответственный
исполнитель работы
6174
6273
Приложение 8
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
ЗАЯВКА
НА РЕГИСТРАЦИЮ РЕЗУЛЬТАТА НАУЧНО-ТЕХНИЧЕСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
Прошу зарегистрировать результат научно-технической
деятельности________________________________
(указывается наименование РНТД)
созданного при выполнении____________________________________________
(указывается регистрационный номер государственного контракта или
реквизиты документов, в соответствии с которыми выделены финансовые
средства на выполнение научно-исследовательских,
опытно-конструкторских и технологических работ)
Республики Казахстан на основании
_____________________________________________________________________
(указывается основание возникновения прав Республики Казахстан)
принадлежат__________________________________________________________
(указывается объем прав Республики Казахстан)
От имени Республики Казахстан выступает
_____________________________________________________________________
(указывается полное наименование заказчика)
Организациям-исполнителям _____________________________________________________________________
(указывается полное наименование организаций-исполнителей)
принадлежат__________________________________________________________
(указывается объем прав организаций-исполнителей)
Руководитель
организации-исполнителя
____________
(подпись)         И.О. Фамилия
М.П.        Дата
Приложение 9
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Форма по учету сведений о результатах
научно-технической деятельности
Регистрационный номер государственного контракта или
документов, в соответствии с которыми были выделены средства на
выполнение научно-исследовательских, опытно-конструкторских и
технологических работ
(далее - научно-техническая деятельность) ___________________________
Регистрационный номер РНТД __________________________________________
1. Сведения об индивидуальных особенностях результата
научно-технической деятельности
1.1. Наименование результата ________________________________________

1.2. Нәтиженің қысқаша сипаттамасы ______________________________
1.3. Нәтиженің қолданылу саласы _________________________________
1.4. Нәтиженің түрі
Технология
Әдіс, тәсіл
Пайдалы модель
Материалдар
Қосылыстар
Препараттар
А.-ш. дақылдарының сорттары
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Коллекциялар
Деректер базалары, банктері
Карталар
Техника үлгісі
Нәтижені қолдану техникасының объектісі
Автоматтандырылған жүйе
Басқа (көрсетіңіз)
1.5. Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгі, сериялық өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын, аудандастыру және т.б.)
__________________________________________________________________
1.6. Нәтижені жетілдіру бағыты ___________________________________
1.7. Әрі қарай зерттеу үшін нәтижелерді қолданудың перспективалық бағыттары ________________________________________________________
1.8. Енгізілудің болуы (хаттама, актілер, шарттар) _______________
1.9. ҒТҚН енгізудің әлеуметтік тиімділігі ________________________
1.10. ҒТҚН енгізудің экономикалық тиімділігі _____________________
1.11. ҒТҚН енгізудің экологиялық тиімділігі ______________________
1.12. ҒТҚН енгізуден импорталмастыру тиімділігінің болуы _________
__________________________________________________________________
1.13. ҒТҚН қолдану артықшылығы ___________________________________
1.14. Патенттік зерттеулер туралы есеп (ҚР СТ МЕМСТ Р 15.011-2005 бойынша) _________________________________________________________
1.15. Нәтижелер туралы мәліметтер бар құжаттамалар тізімі ________
__________________________________________________________________
1.6. Түйінді сөздер ______________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын орындаушы ұйымдар және олармен бірлесіп орындаушылар туралы мәліметтер Бас ұйым туралы мәліметтер
2.1. Ұйымның атауы _______________________________________________
2.2. Ұйымның қысқартылған атауы __________________________________
2.3. Мекенжайы (тұрған жері)______________________________________
2.4. Мемлекеттік мәртебесі бар атқарушы билік органының, қарамағына ұйым қарайтын басқа да ұйымның атауы _____________________________
3. Есепке алу объектісіне және оның құрамдас бөлігіне Қазақстан Республикасы құқығының пайда болуының негізі мен көлемі туралы мәліметтер

1.2. Краткое описание результата ____________________________________
1.3. Область применения результата __________________________________
1.4. Вид результата
Технология
Метод, способ
Полезная модель
Материалы
Соединения
Препараты
Сорта с.-х. культур
Породы с.-х. животных
Коллекции
Базы, банки данных
Карты
Образец техники
Объект техники применения результата
Автоматизированная система
Другой (укажите)
1.5. Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный
образец, серийная продукция, охранный документ, внедрение, методика
выведения новой породы, высокопродуктивное стадо, районирование, и
т.д.)
_____________________________________________________________________
1.6. Направление совершенствования результата _______________________
1.7. Перспективные направления применения результата для дальнейших
исследований
_____________________________________________________________________
1.8. Наличие внедрений (протокола, акты, договора)
_____________________________________________________________________
1.9. Социальный эффект от внедрения
РНТД_________________________________________________________________
1.10. Экономический эффект от внедрения
РНТД_________________________________________________________________
1.11. Экологический эффект от внедрения
РНТД_________________________________________________________________
1.12. Наличие эффекта импортозамещения от внедрения
РНТД
_____________________________________________________________________
1.13. Преимущества использования
РНТД ________________________________________________________________
1.14. Отчет о патентных исследованиях (по СТ РК ГОСТ Р 15.011-2005)
_____________________________________________________________________
1.15. Перечень документации, содержащей сведения о результате
_____________________________________________________________________
1.6. Ключевые слова _________________________________________________
2. Сведения об организациях-исполнителях, осуществляющих
научно-техническую деятельность, и их соисполнителях
Сведения о головной организации
2.1. Наименование организации _______________________________________
2.2. Сокращенное наименование организации
_____________________________________________________________________
2.3. Адрес (место нахождения)________________________________________
2.4. Наименование органа исполнительной власти, имеющего
государственный статус, иной организации, в ведении которых находится
организация
_____________________________________________________________________
3. Сведения об основаниях возникновения и объеме прав
Республики Казахстан на объекты учета и его составные части

3.1. Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға, оның ішінде мемлекеттік бюджеттен қаражат бөлінген құжаттар __________________
__________________________________________________________________
3.2. ҒТҚН-ға Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер __________________________________________________________________
4. Өндіріс құпиясына (ноу-хау) Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер
4.1. Нәтиженің атауы _____________________________________________
4.2. Өндіріс құпиясына (ноу-хау) қатысты коммерциялық құпия режимін белгілейтін құжаттар деректемесі _________________________________
__________________________________________________________________
4.3. Өндіріс құпиясына (ноу-хау) Қазақстан Республикасы құқығының көлемі ___________________________________________________________
Зияткерлік меншік объектілеріне Қазақстан Республикасының  құқығы туралы мәліметтер
4.4. Объектінің түрі _____________________________________________
4.5. Объектінің атауы ____________________________________________
4.6. Қорғау құжатының нөмірі (зияткерлік меншік объектісін тіркеу туралы куәлік) ___________________________________________________
4.7. Басымдылық күні _____________________________________________
4.8. Қолданылу аумағы және мерзімі _______________________________
4.9. Зияткерлік меншік объектісіне Қазақстан Республикасы құқығының көлемі ___________________________________________________________
4.10. ХПК индексі ________________________________________________
4.11. Патент иесі ________________________________________________
5. ҒТҚН авторлары туралы мәліметтер
5.1. Тегі, Аты, Әкесінің аты _____________________________________
5.2. Туған күні __________________________________________________
5.3. ҒТҚН түрі және оны құқықтық қорғаудың қабылданған режимі (ҒТҚН мемлекетінің, орындаушы ұйымның және автор(лар) дың үлестік қатысуы) __________________________________________________________________
5.4. Жұмыс беруші ұйымның атауы __________________________________
__________________________________________________________________
Орындаушы ұйымның басшысы ________________________________________
Қолы ____________________
Күні ____________________
М.О.
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
10-қосымша
ҒТҚН ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕРДІҢ ӨЗГЕРГЕНІ ТУРАЛЫ
ХАБАРЛАМА
__________________________________________________________________
_______________________________________________________байланысты
(ҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеру мен толықтыру негізі көрсетіледі)
ҒТҚН туралы мәліметтерді нақтылауыңызды сұраймын _________________
__________________________________________________________________.
(ҒТҚН аталуы мен тіркелу нөмірі көрсетіледі)
Қосымша: ҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеруіне негіз болатын құжаттардың көшірмесі, _____б.
Орындаушы ұйымның басшысы      ____________ __________________
(қолы)         А.Ә.Тегі
Күні
М.О.
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
11-қосымша
ҒТҚН пайдалану туралы мәлімет
_______________________ ғылыми-техникалық қызметін жүзеге асыруға қаржы қаражаты бөлінген құжаттардың немесе мемлекеттік шарттың тіркеу нөмірі __________________________________________________________
ҒТҚН тіркеу нөмірі ______________________________________________
Азаматтық құқықтық шарт туралы мәліметтер
Шарттың түрі, күні _______________________________________________
Нәтиженің атауы __________________________________________________
Берілетін құқықтардың көлемі _____________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі ________________________________________
Шарттың қолданылу аумағы _________________________________________
Шартты төлеу талаптары ___________________________________________
Шарттың тіркеу нөмірі ____________________________________________
Нәтижені пайдалану мақсаты _______________________________________
Нәтижені пайдалану саласы ________________________________________
Нәтиженің түрі
Технология
Әдіс, тәсіл
Пайдалы модель
Материалдар
Қосылыстар
Препараттар
А.-ш. дақылдарының сорттары
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Коллекциялар
Деректер базалары, банктері
Карталар
Техника үлгісі
Нәтижелерді қолдану техникасының объектісі
Автоматтандырылған жүйе
Басқа (көрсетіңіз)
Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгісі, сериялық өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын, аудандастыру және т.б.)
_______________________________________________________________
Нәтиже туралы мәлімет бар берілетін құжаттамалардың тізімі
_______________________________________________________________
Лицензиар туралы мәлімет
Ұйымның атауы _________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы ____________________________________
Мекенжайы (орналасқан жері) ___________________________________
КҰЖЖ коды _____________________________________________________
ЖСН/СҚК _______________________________________________________
Лицензиат туралы мәлімет
Ұйымның атауы _________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы ____________________________________
КҰЖЖ коды _____________________________________________________
ЖСН/СҚК _______________________________________________________
Лицензиар ________________
Қолы _____________________
Күні _____________________
М.О.
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидасына
12-қосымша
ҒТҚН МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҒТҚН-ны АЛЫП ТАСТАУ ТУРАЛЫ
ХАБАРЛАМА
______________________________________________________байланысты
(тапсырыс берушінің деректер базасынан есепке объектісін алып тастау негізін тұжырымдау)
ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізіліміне есепке алу объектісін алып тастау туралы мәліметтер енгізуді сұраймын
____________________________________________________
(есепке алу нысанының атауы және оның тіркеу нөмірі)
Қосымша: Есепке алу объектісін ҒЗҚТ МТ-ден алып тастауды негіздейтін құжаттардың көшірмесі, ____б.
Орындаушы ұйымның басшысы ____________ _______________
(қолы)      А.Ә. Тегі
Күні                  М.О.

3.1. Документы, в соответствии с которым были выделены средства, в
частности из государственного бюджета на осуществление
научно-технической деятельности
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3.2. Сведения о правах Республики Казахстан на РНТД
_____________________________________________________________________
4. Сведения о правах Республики Казахстан
на секреты производства (ноу-хау)
4.1. Наименование результата_________________________________________
4.2. Реквизиты документов, устанавливающих режим коммерческой тайны в
отношении секрета производства (ноу-хау)
_____________________________________________________________________
4.3. Объем прав Республики Казахстан на секрет производства (ноу-хау)
_____________________________________________________________________
Сведения о правах Республики Казахстан на объекты
интеллектуальной собственности
4.4. Вид объекта ____________________________________________________
4.5. Наименование объекта ___________________________________________
4.6. Номер охранного документа (свидетельства о регистрации объекта
интеллектуальной собственности)
_____________________________________________________________________
4.7. Дата приоритета ________________________________________________
4.8. Территория и срок действия _____________________________________
4.9. Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной
собственности _______________________________________________________
4.10. Индекс МПК_____________________________________________________
4.11. Патентообладатель______________________________________________
5. Сведения об авторах РНТД
5.1. Фамилия, Имя, Отчество _________________________________________
5.2. Дата рождения __________________________________________________
5.3. Вид РНТД и принятый режим его правовой охраны (долевое участие
государства, организации-исполнителя и автора (-ов)
РНТД)___________________________________
5.4. Наименование организации-работодателя __________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель организации-исполнителя _______________________________
Подпись _____________________
Дата ________________________
М.П.
Приложение 10
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
ИЗВЕЩЕНИЕ
ОБ ИЗМЕНЕНИИ СВЕДЕНИЙ О РНТД
Прошу уточнить сведения о РНТД ______________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается наименование и регистрационный номер РНТД)
в связи с____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается основание изменения или дополнения сведений о РНТД)
Приложение: Копии документов, являющихся основанием изменения
сведений о РНТД, на ____ л.
Руководитель организации-исполнителя
____________ ______________
(подпись)   И.О. Фамилия
Дата
М.П.
Приложение 11
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
Сведения об использовании РНТД
Регистрационный номер государственного контракта или
документов, в соответствии с которыми были выделены финансовые
средства на осуществление научно-технической
деятельности_________________________________________________________
Регистрационный номер РНТД __________________________________________
Сведения о гражданском правовом договоре
Вид договора, дата __________________________________________________
Наименование
результата___________________________________________________________
Объем передаваемых прав _____________________________________________
Срок действия договора ______________________________________________
Территория действия договора ________________________________________
Условия оплаты договора _____________________________________________
Регистрационный номер договора ______________________________________
Цель использования результата _______________________________________
Область применения результата _______________________________________
Вид результата
Технология
Метод, способ
Полезная модель
Материалы
Соединения
Препараты
Сорта с.-х. культур
Породы с.-х. животных
Коллекции
Базы, банки данных
Карты
Образец техники
Объект техники применения результата
Автоматизированная система
Другой (укажите)
Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный
образец, серийная продукция, охранный документ, внедрение, методика
выведения новой породы, высокопродуктивное стадо, районирование, и
т.д.)
_____________________________________________________________________
Перечень передаваемой документации, содержащей сведения о
результате __________________________________________________________
Сведения о лицензиаре
Наименование организации ____________________________________________
Сокращенное наименование организации ________________________________
Адрес (место
нахождения)__________________________________________________________
Код ОКПО ____________________________________________________________
ИНН/КПП _____________________________________________________________
Сведения о лицензиате
Наименование организации ____________________________________________
Сокращенное наименование организации ________________________________
Адрес (место
нахождения)__________________________________________________________
Код ОКПО ____________________________________________________________
ИНН/КПП _____________________________________________________________
Лицензиар _________________
Подпись _____________________
Дата ________________________
М.П.
Приложение 12
к Правилам государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ, финансируемых
из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению
ИЗВЕЩЕНИЕ
ОБ ИСКЛЮЧЕНИИ РНТД ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА РНТД
Прошу внести в Государственный реестр результатов
научно-технической деятельности сведения об исключении объекта учета
_____________________________________________________________________
(наименование объекта учета и его регистрационный номер)
в связи с ___________________________________________________________
(формулировка основания исключения объекта учета из базы
данных заказчика)
Приложение: Копии документов, обосновывающих исключение объекта
учета из ГР РНТД, на _________л.
Руководитель организации-исполнителя
_______________ ________________
(подпись)      И.О. Фамилия
Дата         М.П.