Біріккен Ұлттар Ұйымының Арнайы баяндамашысының жеткілікті тұрмыс деңгейі құқығының құрауышы ретіндегі жеткілікті баспана туралы мәселе жөніндегі ұсынымдарын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 – 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 қыркүйектегі № 1048 Қаулысы
Біріккен Ұлттар Ұйымының Арнайы баяндамашысы Ракель Рольниктің жеткілікті тұрмыс деңгейі құқығының құрауышы ретіндегі жеткілікті баспана туралы мәселе жөніндегі ұсынымдарын іске асыру жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету және үйлестіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған Біріккен Ұлттар Ұйымының Арнайы баяндамашысының жеткілікті тұрмыс деңгейі құқығының құрауышы ретіндегі жеткілікті баспана туралы мәселе жөніндегі ұсынымдарын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 – 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері Жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігіне жылына екі рет, жартыжылдықтың қорытындылары бойынша 10 шілдеге және 10 қаңтарға Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне жылына екі рет, жартыжылдықтың қорытындылары бойынша 30 шілдеге және 30 қаңтарға Жоспарда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 1048 қаулысымен
бекітілген
Біріккен Ұлттар Ұйымының Арнайы баяндамашысының жеткілікті тұрмыс деңгейі құқығының құрауышы ретіндегі жеткілікті баспана туралы мәселе жөніндегі ұсынымдарын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 – 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шара
Аяқтау
нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау
мерзімі
Болжамдалған шығыстар
(мың
теңге)
Қаржыландыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
1
Өз бетiмен тұрғызылған құрылыстарды мониторингілеу анықтау және оларға қатысты шаралар қабылдау
ҚТКШІА-ға ақпарат
Облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
Жылына екі рет, жартыжылдықтың қорытындылары бойынша 10 шілдеге және 10 қаңтарға
Тиісті бюджеттік
бағдарламалар бойынша көзделген қаражат шегінде
Жергілікті
бюджет
2
Қазақстан Республикасының мәжбүрлеп шығару жөніндегі заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша заң жобасын әзірлеу жөнінде ұсыныстар әзірлеу және ВАК-тың қарауына шығару
ВАК-қа ұсыныстар енгізу
Әділетмині,
ҚТКШІА,
БП (келісім бойынша), облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының
әкімдіктері, АҚҰО (келісім бойынша), АҚК (келісім бойынша)
2012 жылғы
маусым
Талап
етілмейді
-
3
Шын мәнінде заңды мекенжайы жоқ жеке тұлғалардың тұрғылықты орнын/мекендеу орнын тіркеу тетігін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу
Үкіметке ақпарат
ІІМ, БП (келісім бойынша), облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, АҚҰО (келісім бойынша), АҚК (келісім бойынша)
2012 жылғы
31 наурызға
дейін
Талап
етілмейді
-
4
Алматы қаласының «Бақай» және «Шаңырақ» шағын аудандарында өз бетiмен тұрғызылған құрылыстарға қатысты шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2011 жылғы
1 желтоқсанға
дейін
Тиісті
бюджеттік
бағдарламалар бойынша көзделген қаражат шегінде
-
5
«Мүгедектердің құқықтары туралы конвенцияны ратификациялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу
Заң жобасы
Еңбекмині
2014 жылғы 1 қазанға дейін
Талап
етілмейді
-
6
Экономикалық әлеуеті төмен елді мекендерден азаматтардың өз еркімен көшу мүмкіндігін көздейтін Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыру бойынша шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
Еңбекмині,
ЭДСМ, АШМ,
облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының
әкімдіктері
Жылына екі рет, жартыжылдықтың қорытындылары бойынша 10 шілдеден және 10 қаңтардан кешіктірмей

О Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы по реализации рекомендаций Специального докладчика Организации Объединенных Наций по вопросу о достаточном жилище как компоненте права на достаточный жизненный уровень
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2011 года № 1048
В целях обеспечения и координации работы по реализации рекомендаций Специального докладчика Организации Объединенных Наций Ракель Рольник по вопросу о достаточном жилище как компоненте права на достаточный жизненный уровень Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий Правительства Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы по реализации рекомендаций Специального докладчика Организации Объединенных Наций по вопросу о достаточном жилище как компоненте права на достаточный жизненный уровень (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, а также государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и предоставлять в Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства два раза в год, к 10 июля и к 10 января, по итогам полугодия информацию о выполнении мероприятий Плана.
3. Агентству Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства предоставлять в Правительство Республики Казахстан два раза в год, к 30 июля и к 30 января, по итогам полугодия сводную информацию о выполнении мероприятий, предусмотренных Планом.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 сентября 2011 года № 1048
План мероприятий Правительства Республики Казахстан
на 2011 - 2015 годы по реализации рекомендаций Специального
докладчика Организации Объединенных Наций по вопросу о
достаточном жилище как компоненте права на достаточный
жизненный уровень
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
государствен-
ные органы
Срок
исполнения
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источник
финансиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1
Мониторинг,
выявление и принятие
мер относительно
самовольно
возведенных
строений
Информация
в АДСиЖКХ
Акиматы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Два раза в
год, к 10
июлю и к 10
январю по
итогам
полугодия
В пределах
средств,
предусмот-
ренных по
соответст-
вующим
бюджетным
программам
Местный
бюджет
2
Выработать и вынести
на рассмотрение МВК
предложения по
разработке проекта
закона по вопросам
совершенствования
законодательства
Республики Казахстан
по принудительному
выселению
Внесение
предложе-
ния на МВК
МЮ, АДСиЖКХ,
ГП (по
согласованию),
акиматы
областей,
г.г. Астана и
Алматы, НЦПЧ
(по
согласованию),
КПЧ (по
согласованию)
июнь
2012 года
Не требуется
-
3
Выработать и внести
предложения по
совершенствованию
механизма
регистрации места
жительства/места
пребывания
физических лиц, не
имеющих
действительного
юридического адреса
Информация
в
Правитель-
ство
МВД, ГП (по
согласованию),
акиматы
областей, г.г.
Астана и
Алматы, НЦПЧ
(по
согласованию),
КПЧ (по
согласованию)
до 31 марта
2012 года
Не требуются
-
4
Принятие мер
относительно
самовольно
возведенных строений
в мкр. «Бакай» и
«Шанырак» г. Алматы
Информация
в
Правитель-
ство
Акимат города
Алматы
до 1
декабря
2011 года
В пределах
средств,
предусмот-
ренных по
соответст-
вующим
бюджетным
программам
-
5
Разработка и
внесение в
Правительство
Республики Казахстан
проекта Закона
Республики Казахстан
«О ратификации
Конвенции о правах
инвалидов»
Проект
закона
МТСЗН
до 1
октября
2014 года
Не требуются
-
6
Принятие мер по
реализации Программы
занятости 2020,
предусматривающей
возможность
добровольного
переезда граждан из
населенных пунктов с
низким экономическим
потенциалом
Информация
в
Правитель-
ство
МТСЗН, МЭРТ,
МСХ, акиматы
областей, г.г.
Астана и
Алматы
Два раза в
год, к 10
июлю и к 10
январю по
итогам
полугодия

11 605 111*
(2011 жыл)
Республикалық
бюджет
7
Ауылды сумен жабдықтау жүйесінің құрылысын жүргізу және оны реконструкциялау
Үкіметке
есеп
ҚТКШІА, облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011 2020 жылдар, жыл сайын 20 желтоқсанға дейін
41 642 000* (2011 жыл)
Республикалық
бюджет
8
Ауылды су бұру жүйесінің құрылысын жүргізу және оны реконструкциялау
Үкіметке
есеп
ҚТКШІА облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының
әкімдіктері
2011 2020 жылдар, жыл сайын 20 желтоқсанға дейін
4 035 000*
(2011 жыл)
Республикалық
бюджет
9
Қалалық сумен жабдықтау жүйесінің құрылысын жүргізу және оны реконструкциялау
Үкіметке
есеп
ҚТКШІА, облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011 2020 жылдар, жыл сайын 20 желтоқсанға дейін
35 383 000*
(2011 жыл)
Республикалық
бюджет
10
Қалалық су бұру жүйесінің құрылысын жүргізу және оны реконструкциялау
Үкіметке
есеп
ҚТКШІА, облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011 2020 жылдар, жыл сайын 20 желтоқсанға дейін
1 500 000*
(2011 жыл)
Республикалық
бюджет
11
Үлескерлердің қатысуымен тұрғын үй құрылысын аяқтаудың мониторингі
Үкіметке ақпарат
ҚТКШІА
(шақыру),
облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2012 жылғы 20 қаңтарға дейін
Талап
етілмейді
-
12
Әкімдіктерде кезекте тұрған азаматтар үшін бюджеттік қаражат есебінен жалға берілетін тұрғын үй салу барысының мониторингі
Үкіметке ақпарат
ҚТКШІА
(шақыру),
облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2011-2014 жылдар, жыл сайын 31 наурызға дейін
-
-
13
Тұрғын үй қатынастары саласындағы заңнаманы жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды тұрғын үймен қамтамасыз ету мәселелері бойынша жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке ақпарат
ҚТКШІА, БҒМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ӘІОДСҰК (келісім бойынша)
2011 жылғы
10 қарашаға дейін
-
14
Тұрғын үй қатынастары саласындағы заңнамаға мүмкіндігі шектеулі адамдарға меншікке тегін тұрғын үй беру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке ақпарат
ҚТКШІА, Еңбекмині, мүдделі мемлекеттік органдар
2011 жылғы
10 қарашаға дейін
-
15
Өз қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету
саласында жүргізілген жұмыс (саясат) туралы ақпаратты Интернет-ресурстарда орналастыру
Үкіметке ақпарат
АШМ (шақыру), барлық орталық және ЖАО
Жылына екі рет, жартыжылдықтың қорытындылары
бойынша 10 шілдеден және 10 қаңтардан кешіктірмей
-
-
Ескертпе:
* осы жоспар жыл сайынғы қаржыландыру көлемдері республикалық бюджеттің кіріс бөлігінің мүмкіндіктерін негізге ала отырып, тиісті қаржы жылына арналған бюджетті қалыптастыру кезінде айқындалатын болады;
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚК – Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия;
АҚҰО – Адам құқықтарының ұлттық орталығы;
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
ӘІОДСҰК – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия;
БАМ – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі;
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі;
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы;
ВАК – Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы заң жобалау жұмысы жөніндегі ведомствоаралық комиссия;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
ҚТКШІА – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі;
МҚІА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
МM - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі;
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі.

11 605 111*
(2011 год)
Республи-
канский
бюджет
7
Проведение
строительства и
реконструкции
сельской системы
водоснабжения
Отчет в
Правитель-
ство
АДСиЖКХ,
акиматы
областей,
г.г. Астана
и Алматы
2011-2020
годы,
ежегодно до
20 декабря
41 642 000*
(2011 год)
Республи-
канский
бюджет
8
Проведение
строительства и
реконструкции
сельской системы
водоотведения
Отчет в
Правитель-
ство
АДСиЖКХ,
акиматы
областей,
г.г. Астана
и Алматы
2011-2020
годы,
ежегодно до
20 декабря
4 035 000*
(2011 год)
Республи-
канский
бюджет
9
Проведение
строительства и
реконструкции
городской системы
водоснабжения
Отчет в
Правитель-
ство
АДСиЖКХ,
акиматы
областей,
г.г. Астана
и Алматы
2011-2020
годы,
ежегодно до
20 декабря
35 383 000*
(2011 год)
Республи-
канский
бюджет
10
Проведение
строительства и
реконструкции
городской системы
водоотведения
Отчет в
Правитель-
ство
АДСиЖКХ,
акиматы
областей,
г.г. Астана
и Алматы
2011-2020
годы,
ежегодно до
20 декабря
1 500 000*
(2011 год)
Республи-
канский
бюджет
11
Мониторинг
завершения
строительства жилых
объектов с участием
дольщиков
Информация
в
Правитель-
ство
АДСиЖКХ
(созыв),
акиматы
областей,
г.г. Астана и
Алматы
до 20 января
2012 года
Не требуются
-
12
Мониторинг хода
строительства
арендного жилья за
счет бюджетных
средств для граждан,
состоящих в очереди
в акиматах
Информация
в
Правитель-
ство
АДСиЖКХ
(созыв),
акиматы
областей,
г.г. Астана
и Алматы
2011-2014
годы
ежегодно
до 31 марта
Не требуются
-
13
Выработка
предложений по
совершенствованию
законодательства в
сфере жилищных
отношений по
вопросам обеспечения
жилищем детей-сирот
и детей, оставшихся
без попечения
родителей
Информация
в
Правитель-
ство
АДСиЖКХ, МОН,
заинтересован-
ные
государствен-
ные органы,
НКЖСДП (по
согласованию)
до 10 ноября
2011 года
-
14
Выработка
предложений по
внесению изменений в
законодательство в
сфере жилищных
отношений по
вопросам
безвозмездного
получения в
собственность жилищ
лицами с
ограниченными
возможностями
Информация
в
Правитель-
ство
АДСиЖКХ,
МТСЗН,
заинтересован-
ные
государствен-
ные органы
до 10 ноября
2011 года
-
15
Размещение на
интернет-ресурсах
информации о
проводимой работе
(политике) в области
обеспечения жилищем
своих сотрудников
Информация
в
Правитель-
ство
МСИ (созыв),
все
центральные и
МИО
Два раза в
год, к 10
июлю и к 10
январю по
итогам
полугодия
Не требуется
-
Примечание:
* ежегодные объемы финансирования данной программы будут определяться при формировании бюджета на соответствующий финансовый год, исходя из возможностей доходной части республиканского бюджета;
расшифровка аббревиатур:
КПЧ - Комиссия по правам человека при Президенте Республики Казахстан
НЦПЧ - Национальный центр по правам человека
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
НКЖСДП - Национальная комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан
МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МВК - Межведомственная комиссия при Правительстве Республики Казахстан по законопроектной работе
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИО - местные исполнительные органы
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
АДСиЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МК - Министерство культуры Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан