"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 1068 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
14-тармақта:
мынадай мазмұндағы жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші абзацтармен толықтырылсын:
«халықаралық төреліктер мен шетелдік соттарда мемлекет мүдделерін қорғау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі тартатын шетелдік заң консультанттарының жұмыс сапасын бақылау;
заң қызметтерінің нарығын талдау, мүдделер жанжалын болдырмау мақсатында әлеуетті консультанттар тізбесін жасау;
Қазақстан Республикасына және Қазақстан Республикасының Үкіметіне, соның ішінде мемлекеттік органдарға сот және төрелік шағым-талаптарын беру себептерін талдау;
Қазақстан Республикасының Үкіметі жасасатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың және инвестициялық шарттар жобаларының заң сараптамасы;
Қазақстан Республикасының Үкіметі қатысатын шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау және мемлекет мүдделерін қорғау жөнінде уақытылы шаралар қабылдау;
уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізетін дауларды шешу жөніндегі келіссөз процестеріне қатысу;
Қазақстан Республикасы Үкіметіне құзыретті мемлекеттік органның ұсынымымен шетелдік инвесторлармен сот және төрелік талқылауларға бастамашылық ету туралы ұсыныс енгізу;»;
бір жүз отыз үшінші және бір жүз отыз төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«бизнес-сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыруды орталықтан жүзеге асыру және тіркеуші мен басқа да мемлекеттік органдар мен өзге де мемлекеттік мекемелерге ақпарат беру;
бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін жүргізу;»;
бір жүз қырық үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«өз құзыреті шегінде бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін жасау, жүргізу және пайдалану жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;»;
«республиканың екі немесе одан да көп облыстарының аумағында жұмыс істейтін діни басқармаларды (орталықтарды), сондай-ақ олар құратын діни оқу орындарын, монастырьлар мен басқа да бірлестіктерді мемлекеттік тіркеу;» және «Қазақстан Республикасының заңнамасын қылмыстық-атқару қызметі саласында қолдану практикасын талдау мен қорытуды және оны жетілдіру, Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуына ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою жөнінде тиісті ұсыныстар енгізу.» деген тоқсаныншы және жүз елу бірінші абзацтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бір жүз елу екінші, бір жүз елу үшінші, бір жүз елу төртінші, бір жүз елу бесінші, бір жүз елу алтыншы, бір жүз елу жетінші абзацтармен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiнiң орындалуын қамтамасыз ету;
жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкiлеттi органға жұмылдыру дайындығын жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тауарларды өндірудің, жұмыстарды орындау мен қызметтерді көрсетудің тиісті кезеңге арналған жоспарын әзірлеуге қатысу.».

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 1068
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 14:
дополнить абзацами двадцать девятым, тридцатым, тридцать первым, тридцать вторым, тридцать третьим, тридцать четвертым, тридцать пятым следующего содержания:
"контроль качества работы иностранных юридических консультантов, привлекаемых Правительством Республики Казахстан для защиты интересов государства в международных арбитражах и иностранных судах;
анализ рынка юридических услуг, формирование перечня потенциальных консультантов в целях исключения конфликта интересов;
анализ причин предъявления судебных и арбитражных претензий к Республике Казахстан и Правительству Республики Казахстан, в том числе к государственным органам;
юридическую экспертизу проектов контрактов на недропользование и инвестиционных договоров, заключаемых Правительством Республики Казахстан;
оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан, и своевременного принятия мер по защите интересов государства;
участие в переговорных процессах по разрешению споров, проводимых уполномоченными государственными органами;
внесение предложений в Правительство Республики Казахстан об инициировании судебных и арбитражных разбирательств с иностранными инвесторами по представлению компетентного государственного органа;";
абзацы сто тридцать третий и сто тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"централизованное осуществление формирования бизнес-идентификационных номеров и предоставление информации регистрирующим и другим государственным органам и иным государственным учреждениям;
ведение национального реестра бизнес-идентификационных номеров;";
абзац сто сорок третий изложить в следующей редакции:
"разработку в пределах своей компетенции нормативных правовых актов по созданию, ведению и использованию национального реестра бизнес-идентификационных номеров;";
абзацы девяностый "государственную регистрацию религиозных управлений (центров), объединений, действующих на территории двух или более областей республики, а также образуемых ими духовных учебных заведений, монастырей и других объединений;" и сто пятьдесят первый "анализ и обобщение практики применения законодательства Республики Казахстан в сфере уголовно-исполнительной деятельности и внесение соответствующих предложений по его совершенствованию, устранению причин и условий, способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан." исключить;
дополнить абзацами сто пятьдесят вторым, сто пятьдесят третьим, сто пятьдесят четвертым, сто пятьдесят пятым, сто пятьдесят шестым следующего содержания:
"обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации;
внесение в уполномоченный орган в области мобилизационной подготовки предложений по совершенствованию мобилизационной подготовки;
участие в разработке мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период.".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики-Казахстан                       К. Масимов