"Жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға арналған квоталарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 маусымдағы № 570 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 1088 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға арналған квоталарды бөлу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 маусымдағы № 570 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 38, 330-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға арналған квоталарды бөлу қағидаларында:
1516171819 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға арналған квотаны алу үшін балық шаруашылығы субъектілері алдыңғы жылдың 31 желтоқсанына дейін Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесіне не жергілікті атқарушы органға осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
16. Өтінімде:
1) балық шаруашылығы субъектісінің атауы;
2) Балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттың жасалған күні мен нөмірін көрсете отырып, бекітілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскенің атауы;
3) ағымдағы жылы балық ресурстарының өсімін молайтуға жұмсалған қаржы қаражатының көлемі (теңге);
4) аулау және көлік флотының болуы (бірлікпен);
5) аулау құралдарының, оның ішінде жылымның, тордың, қабадандардың, шаян аулағыштардың, омыртқасыздарды жинау құралдарының және Балық аулау қағидасына сәйкес келетін басқа да аулау құралдарының болуы;
6) бұдан бұрын бөлінген квотаның ағымдағы жылы нақты игерілуі (тоннамен);
7) балықшылардың саны (адам) көрсетіледі.
17. Өтінімде көрсетілген мәліметтерді растайтын мынадай құжаттар өтінімге қоса беріледі:
1) аулау құралдарының болуы және балықшылар саны туралы анықтама;
2) өтінім берілген күнінен бұрын екі ай ішінде алынған аумақтық көліктік бақылау органының аулау және көлік флотын тіркеу туралы анықтамасы;
3) Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесінің ағымдағы жылы бөлінген квотаны игеру, ағымдағы жылы балық шаруашылығы саласындағы заңнаманы бұзу саны (болған жағдайда), ағымдағы жылы балық ресурстарының өсімін молайтуға жұмсалған қаржы қаражатының көлемі туралы анықтамасы (мың теңгемен).

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2010 года № 570 "Об утверждении Правил распределения квот на изъятие объектов животного мира"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2011 года № 1088. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2010 года № 570 "Об утверждении Правил распределения квот на изъятие объектов животного мира" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 38, ст. 330) следующие изменения и дополнение:
в Правилах распределения квот на изъятие объектов животного мира, утвержденных указанным постановлением:
пункты 1516171819 и 21 изложить в следующей редакции:
"15. Для получения квоты на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных субъекты рыбного хозяйства до 31 декабря предшествующего года представляют в территориальное подразделение Комитета рыбного хозяйства, либо в местный исполнительный орган заявку по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
16. В заявке указываются:
1) наименование субъекта рыбного хозяйства;
2) наименование закрепленного рыбохозяйственного водоема и (или) участка, с указанием даты и номера заключения Договора на ведение рыбного хозяйства;
3) объем финансовых средств, направленных в текущем году на воспроизводство рыбных ресурсов (тенге);
4) наличие добывающего и транспортного флота, (в единицах);
5) наличие орудия лова, в том числе, невода, сети, вентеря, раколовки, орудий сбора беспозвоночных и другие орудия лова, соответствующие Правилам рыболовства;
6) фактическое освоение ранее выделенной квоты за текущий год (в тоннах);
7) количество рыбаков (человек).
17. К заявке прилагаются следующие документы, подтверждающие сведения, указанные в заявке:
1) справка о наличии орудия лова и количестве рыбаков;
2) справка территориального органа транспортного контроля о регистрации добывающего и транспортного флота, полученной не позднее двух месяцев, предшествующих дате подаче заявки;
3) справка территориального подразделения Комитета рыбного хозяйства об освоении выделенной квоты за текущий год, количестве нарушений законодательства в области рыбного хозяйства за текущий год (в случае наличия), объеме финансовых средств, направленных в текущем году на воспроизводство рыбных ресурсов (в тысячах тенге).

18. Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері не жергілікті атқарушы органдар балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квотасын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекiткен жануарлар дүниесін алып қоюға арналған лимиттерге сәйкес кәсіпшілік учаскелеріне бөлінбеген су айдындарына бөледі.
19. Әр түрлі балық шаруашылығы субъектілеріне бекітіліп берілген екі және одан да көп балық шаруашылығы учаскелеріне бөлінген балық шаруашылығы су айдындарына квоталарды бөлу балық шаруашылығы субъектісін рейтингтік бағалау негізінде белгіленген лимиттің түрлік құрамына пайыздық қатынаста жүзеге асырылады.
Су айдынында ғылыми ұйымдардың ұсынымдары бойынша айқындалған балық өсірілетін аудандар (биотоптар) болған жағдайда, квотаны бөлу балық өсірілетін аудандарды (битоптарды) ескере отырып жүргізіледі.»;
«21. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға арналған квотаны алған балық шаруашылығы субъектілері ай сайын Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесіне оның пайдаланылуы туралы есеп береді.»;
23-тармақта:
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«3) ең нашар көрсеткіші бар қатысушыға ең төменгі баға (минус 10 балл) қойылатын Рейтингтік бағалауды есептеу парағының 7-жолын қоспағанда, ең көп (ең үздік) көрсеткіші бар балық шаруашылығы субъектісіне тиісті тармақ бойынша 20 баллдық жүйемен ең жоғарғы баға қойылады;
4) балық шаруашылығы субъектісінің рейтингтік бағасы (бұдан әрі – Р) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша белгіленген Рейтингтік бағалауды есептеу парағының (бұдан әрі – Есептеу парағы) 3-бағанының көрсеткішін (ең жоғарғы бағалау көрсеткіші) Есептеу парағының 5-бағанына (20 баллдық жүйедегі баға) көбейту және 100-ге бөлу жолымен айқындалады.»;
көрсетілген қаулының 2 және 4-қосымшалары осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 1088 қаулысына
1-қосымша
Жануарлар дүниесі
объектілерін алып қоюға арналған
квоталарды бөлу қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында
және (немесе) учаскелерінде жануарлар дүниесінің объектілерін
алып қоюға өтінім
1. Балық шаруашылығы субъектісінің атауы_________________
2. Бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскенің атауы _______________________________________
_________аумақтық бөлімшесімен жасалған Балық шаруашылығын
жүргізуге арналған______ жылғы «___» ________ № ____ шарт

18. Территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства либо местные исполнительные органы распределяют квоты изъятия рыбных ресурсов и других водных животных на водоемы, не разделенные на промысловые участки в соответствии с лимитами на изъятие объектов животного мира, утвержденных Правительством Республики Казахстан.
19. Распределение квот на рыбохозяйственных водоемах, разделенных на два и более рыбохозяйственных участка, закрепленных за разными субъектами рыбного хозяйства, осуществляется на основании рейтинговой оценки субъекта рыбного хозяйства, в процентном соотношении к видовому составу установленного лимита.
При наличии рыбопродуктивных районов (биотопов) на водоеме, определенных по рекомендациям научных организаций, распределение квоты проводится с учетом рыбопродуктивных районов (биотопов).";
"21. Субъекты рыбного хозяйства, получившие квоту на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных, ежемесячно предоставляют отчет об ее использовании в территориальное подразделение Комитета рыбного хозяйства.";
в пункте 23:
подпункты 3) и 4) изложить в следующей редакции:
"3) субъекту рыбного хозяйства с наибольшим (наилучшим) показателем выставляется максимальная оценка по соответствующему пункту по 20-балльной системе, за исключением строки 7 Листа подсчета рейтинговой оценки, в которой участнику с наихудшим показателем выставляется наименьшая оценка (минус 10 баллов);
4) рейтинговая оценка субъекта рыбного хозяйства (далее - Р) определяется путем умножения показателя графы 3 (максимальный оценочный показатель) Листа подсчета рейтинговой оценки, установленного по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - Лист подсчета) на графу 5 Листа подсчета (оценка по 20-ти балльной системе) и деления на 100.";
приложения 2 и 4 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2011 года № 1088
Приложение 2
к Правилам распределения квот
на изъятие объектов животного мира
Заявка
на изъятие объектов животного мира в рыбохозяйственных
водоемах и (или) участках Республики Казахстан
1. Наименование субъекта рыбного хозяйства ____________________
2. Наименование закрепленного рыбохозяйственного водоема и
(или) участка
_____________________________________________________________
Договора на ведение рыбного хозяйства № __ от "__" _________
года, заключенного с территориальным подразделением ________________

3. Ағымдағы жылы балық ресурстарының өсімін молайтуға жұмсалған қаржы қаражатының көлемі, (мың/теңгемен)_______________________
4. Аулау және көлік флотының болуы, соның ішінде:
1) қуаты 40 а/к және одан жоғары балық аулау кемелері (бірлік)
______________________________________________________________
2) моторлы қайықтар (бірлік)__________________________________
3) көлік кемелері (бірлік) ___________________________________
5. Балық аулау қағидаларына сәйкес келетін балық ресурстарын және басқа су жануарларын аулау құралдары:
1) жылымдар (дана) ___________________________________________
2) торлар, қабадандар (дана) _________________________________
3) басқа да аулау құралдары (дана) ___________________________
6. Ағымдағы жылы бөлінген квотаның нақты игерілуі (тн)____________
7. Балықшылардың саны (адам) _________________________________
Берілген күні
МО
Балық шаруашылығы субъектісі
басшысының Т.А.Ә.___________________       Қолы_______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 1088 қаулысына
2-қосымша
Жануарлар дүниесі
объектілерін алып қоюға арналған
квоталарды бөлу қағидаларына
4-қосымша
Рейтингтік бағалауды есептеу парағы
Балық шаруашылығы субъектісі _____________________
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі_______________
Р/с
Көрсеткіштердің атауы
Ең жоғарғы бағалау көрсеткіші пайызбен
Өтінімдерге сәйкес көрсеткіштер саны
20 баллдық жүйе бойынша бағалау
Балық шаруашылығы субъектісінің рейтингтік коэффициенті
1
2
3
4
5
6
1.
Ағымдағы жылы балық ресурстарының және басқа су жануарларының өсімін молайтуға жіберілген қаржы қаражатының көлемі (мың теңгемен)
20
2.
Аулау және көлік флотының болуы, бірлік, соның ішінде
20

3. Объем финансовых средств, направленных в текущем году на
воспроизводство рыбных ресурсов (в тысячах тенге) ___________________
4. Наличие добывающего и транспортного флота, в т.ч.:
1) рыболовецкие судна мощностью 40 и выше л/с (единиц) ________
2) моторные лодки (единиц) ____________________________________
3) транспортные судна (единиц) ________________________________
5. Наличие орудия лова рыбных ресурсов и добычи других водных
животных, соответствующие Правилам рыболовства:
1) невода (штук) _____________________________________________
2) сети, вентеря (штук) ______________________________________
3) другие орудия лова (штук) _________________________________
6. Фактическое освоение выделенной квоты, в текущем году (тн) _
7. Количество рыбаков (человек) ______________________________
Дата подачи
МП
Ф.И.О. руководителя субъекта
рыбного хозяйства                                      Подпись
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2011 года № 1088
Приложение 4
к Правилам распределения квот
па изъятие объектов животного мира
Лист подсчета рейтинговой оценки
Субъект рыбного хозяйства __________________________________________
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок ___________________________
п/п
Наименование показателей
Максима-
льный
оценочный
показа-
тель в
процентах
Количество
показате-
лей
согласно
заявкам
Оценка
по 20
балльной
системе
Рейтинговый
коэффициент
субъекта
рыбного
хозяйства
1
2
3
4
5
6
1.
Объем финансовых
средств, направленных в
текущем году на
воспроизводство рыбных
ресурсов и других водных
животных (в тыс. тенге)
20
2.
Наличие добывающего и
транспортного флота,
единиц, в т.ч.
20