"Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы № 1039 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 қыркүйектегі № 1099 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы № 1039 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 42, 489-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарында:
«Мақсатқа қол жеткізу және қойылған міндеттерді іске асыру тетіктері» деген 2-бөлімнің «Елдің ипотекалық нарығындағы тұрақтылықты, үлескерлердің құқықтарын қорғауды және құрылыс объектілерін аяқтауды қамтамасыз ету» деген 3-кіші бөлімде:
жетінші бөліктегі «2-кезең: 2008 жыл» деген сөздер «2-кезең: 2008 - 2012 жылдар» деген сездермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы отыз бірінші және отыз екінші бөліктермен толықтырылсын:
«Стресті активтер қоры» акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қор) құрылысын Алматы қаласы әкімдігінің уәкілетті ұйымы жүзеге асыратын «Күн квартал» және «Шаңырақ» тұрғын үй кешендерінің құрылысын 3 млрд. теңге сомасында қаржыландыратын болады, оның ішінде «Күн квартал» тұрғын үй кешенін қаржыландыруға - 2 млрд. теңге және «Шаңырақ» тұрғын үй кешенін қаржыландыруға - 1 млрд. теңге.
Көрсетілген объектілердің құрылысы аяқталғаннан кейін бос алаңдарды Қорға беруді қоса алғанда, қаржыландыру шарттары Қор мен Алматы қаласы әкімдігінің уәкілетті ұйымының арасында жасалған құрылысты қаржыландыру туралы шартта айқындалатын болады.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республика
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года № 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2011 года № 1099
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года № 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 42, ст. 489) следующие изменение и дополнения:
в Плане первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в подразделе 3 "Обеспечение стабильности на ипотечном рынке страны, защиты прав дольщиков и завершение объектов строительства" раздела 2 "Механизмы достижения цели и реализации поставленных задач":
в части седьмой слова "2 этап: 2008 год" заменить словами "2 этап: 2008 - 2012 годы";
дополнить частями тридцать первым и тридцать вторым следующего содержания:
"Акционерным обществом "Фонд стрессовых активов" (далее - Фонд) будет профинансировано строительство жилых комплексов "Солнечный квартал" и "Шанырак" на сумму 3 млрд. тенге, из них на финансирование жилого комплекса "Солнечный квартал" - 2 млрд. тенге, жилого комплекса "Шанырак" - 1 млрд. тенге, строительство которых будет осуществляться уполномоченной организацией акимата города Алматы.
Условия финансирования, включая передачу свободных площадей Фонду по окончании строительства указанных объектов, будут определены в договорах о финансировании строительства, заключенных между Фондом и уполномоченной организацией акимата города Алматы.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов