"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 1122 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 51, 648-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 15 және 238-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
көрсетілген қаулыға 19-қосымшада:
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
12.
Біліктілік санаты үшін қосымша ақы
Қосымша ақы қызметкерлерді аттестаттау нәтижелерінің негізінде уәкілетті орталық мемлекеттік орган белгілеген тәртіппен айқындалады
1)
Басшыларға, басшылардың орынбасарларына, құрылымдық бөлімшелердің (клиникалық бөлімшелерді қоспағанда) басшыларына денсаулық сақтауды ұйымдастыру жөніндегі санаты үшін:
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 120%
БЛЖ-дан 90%
БЛЖ-дан 70%
2)
Клиникалық бөлімшелердің меңгерушілеріне:
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 150%
БЛЖ-дан 120%
БЛЖ-дан 100%
3)
Біліктілік деңгейі жоғары мамандарға:
дәрігерлік медициналық персоналға:
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 150%
БЛЖ-дан 120%
БЛЖ-дан 100%
мұғалімдерге (3-1) тармақшада көрсетілгендерден басқа):
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 60%
БЛЖ-дан 35%
БЛЖ-дан 20%
басқа да қызмет салаларының мамандарына (3-2) тармақшада көрсетілгендерден басқа):
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 50%
БЛЖ-дан 25%
БЛЖ-дан 15%
3-1)
Біліктілік деңгейі жоғары мұғалімдерге (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының:
мектептердің; мектеп-интернаттардың (жалпы үлгідегі, арнаулы (түзету), дарынды балаларға арналған мамандандырылған; жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының):
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 100%
БЛЖ-дан 50%
БЛЖ-дан 30%

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 1122. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 51, ст. 648) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьями 15 и 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в приложении 19 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12
Доплата за
квалифика-
ционную
категорию
Доплата
устанавливается
на основе
результатов
аттестации
работников в
порядке,
установленном
уполномоченным
центральным
государственным
органом
1)
Руководителям,
заместителям
руководителей,
руководителям
структурных
подразделений (за
исключением
клинических
подразделений) за
категорию по
организации
здравоохранения:
высшей категории
первой категории
второй категории
120 % от БДО
90 % от БДО
70 % от БДО
2)
Заведующим клиническими
отделениями:
высшей категории
первой категории
второй категории
150 % от БДО
120 % от БДО
100 % от БДО
3)
Специалистам высшего
уровня квалификации:
врачебному медицинскому
персоналу:
высшей категории
первой категории
второй категории
учителям (кроме
указанных в подпункте
3-1):
150 % от БДО
120 % от БДО
100 % от БДО
высшей категории
первой категории
второй категории других
сфер деятельности
(кроме указанных в
подпункте 3-2):
60 % от БДО
35 % от БДО
20 % от БДО
высшей категории
первой категории
второй категории
50 % от БДО
25 % от БДО
15 % от БДО
3-1)
Учителям высшего уровня
квалификации
(организаций
начального, основного
среднего, общего
среднего образования:
школы, школы-интернаты
(общего типа,
специальных
(коррекционных),
специализированных для
одаренных детей);
организаций образования
для детей-сирот и
детей, оставшихся без
попечения родителей):
высшей категории
первой категории
второй категории
100 % от БДО
50 % от БДО
30 % от БДО

3-2)
Біліктілік деңгейі жоғары тәрбиешілерге (балабақшалардың; шағын орталықтардың; мына: жалпы үлгідегі, арнаулы (түзету), дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаттардың, жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының, кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарының):
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 90%
БЛЖ-дан 40%
БЛЖ-дан 25%
4)
Біліктілік деңгейі орташа мамандарға: орта медициналық персоналға:
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 100%
БЛЖ-дан 70%
БЛЖ-дан 50%
мұғалімдерге (4-1) тармақшада көрсетілгендерден басқа):
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 50%
БЛЖ-дан 30%
БЛЖ-дан 20%
басқа да қызмет салаларының мамандарына (4-2) тармақшаларда көрсетілгендерден басқа):
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 50%
БЛЖ-дан 20%
БЛЖ-дан 10%
4-1)
Біліктілік деңгейі орташа мұғалімдерге (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдардың: мектептердің; жалпы үлгідегі, арнаулы (түзеу), дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаттардың; жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру  ұйымдардағы):
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 90%
БЛЖ-дан 45%
БЛЖ-дан 30%
4-2)
Біліктілік деңгейі орташа тәрбиешілерге (балабақшалардың; шағын орталықтардың; мына: жалпы үлгідегі, арнаулы (түзету), дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаттардың жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының, кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарының):
жоғары санаттағы
бірінші санаттағы
екінші санаттағы
БЛЖ-дан 90%
БЛЖ-дан 35%
БЛЖ-дан 20%
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 13-жолмен толықтырылсын:
«
13
Өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін қосымша ақы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығы бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне
БЛЖ-дан 100%
2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

3-2)
Воспитателям высшего
уровня квалификации
(детских садов;
мини-центров;
школ-интернатов: общего
типа, специальных
(коррекционных),
специализированных для
одаренных детей,
организаций образования
для детей-сирот и
детей, оставшихся без
попечения родителей,
центров адаптации
несовершеннолетних):
высшей категории
первой категории
второй категории
90 % от БДО,
40 % от БДО,
25 % БДО
4)
Специалистам среднего
уровня квалификации:
среднему медицинскому
персоналу:
высшей категории
первой категории
второй категории
100 % от БДО
70 % от БДО
50 % от БДО
учителям (кроме
указанных в подпункте
4-1):
высшей категории
первой категории
второй категории
50 % от БДО
30 % от БДО
20 % от БДО
других сфер
деятельности (кроме
указанных в подпункте
4-2):
высшей категории
первой категории
второй категории
50 % от БДО
20 % от БДО
10 % от БДО
4-1)
Учителям среднего
уровня квалификации
(организаций
начального, основного
среднего, общего
среднего образования:
школы, школы-интернаты
(общего типа,
специальных
(коррекционных),
специализированных для
одаренных детей);
организаций образования
для детей-сирот и
детей, оставшихся без
попечения родителей):
высшей категории
первой категории
второй категории
90 % от БДО,
45 % от БДО,
30 % БДО
4-2)
Воспитателям среднего
уровня квалификации
(детских садов;
мини-центров;
школ-интернатов: общего
типа, специальных
(коррекционных),
специализированных для
одаренных детей,
организаций образования
для детей-сирот и
детей, оставшихся без
попечения родителей,
центров адаптации
несовершеннолетних):
высшей категории
первой категории
второй категории
90 % от БДО,
35 % от БДО,
20 % БДО
";
дополнить строкой, порядковый номер 13, следующего содержания:
"
13
Доплата за
организа-
цию
производ-
ственного
обучения
В целях реализации
Государственной
программы развития
образования
Республики Казахстан
на 2011 - 2020 годы,
утвержденной Указом
Президента
Республики Казахстан
от 7.12.2010 г.
№ 1118
Мастерам
производственного
обучения организаций
технического и
профессионального
образования
100 % от
БДО
".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 сентября 2011 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов