"Жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде, мемлекет немесе мемлекеттік жер пайдаланушылар жалға берген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкаларын, сондай-ақ жер учаскелерін жалдау құқығын сату төлемақысының мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қыркүйектегі № 890 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 қазандағы № 1154 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 10-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде, мемлекет немесе мемлекеттік жер пайдаланушылар жалға берген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкаларын, сондай-ақ жер учаскелерін жалдау құқығын сату төлемақысының мөлшерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қыркүйектегі № 890 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жер учаскелеріне төлемақының базалық ставкаларын бекіту туралы»;
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) 2-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері жеке меншікке берілген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкалары;»;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) мемлекет меншігіндегі және жер пайдалануға берілмеген жер учаскелеріне жеке сервитут белгілеу үшін жер салығы мөлшерінің елу пайызы мөлшерінде төлемақы;»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган инфляцияның жалпы деңгейі туралы мемлекеттік статистика деректерінің және жер нарығының мониторингі нәтижелерінің негізінде қажеттілігіне қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін жеке меншікке берген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкаларының өзгеруі туралы ұсыныстар енгізсін.»;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
«3-1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті мемлекеттік органдары жергілікті талаптарға және ерекшеліктерге орай ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді қоспағанда, облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде және ауылдық елді мекендерде жеке меншікке беру кезінде жер учаскелерінің базалық ставкаларын бекітсін.»;
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрі                                     К. Мәсімов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2003 года № 890 "Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность, при сдаче государством или государственными землепользователями в аренду, а также размера платы за продажу права аренды земельных участков"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2011 года № 1154
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2003 года № 890 «Об установлении базовых ставок платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность, при сдаче государством или государственными землепользователями в аренду, а также размера платы за продажу права аренды земельных участков» следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об установлении базовых ставок платы за земельные участки»;
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) базовые ставки платы за земельные участки сельскохозяйственного назначения при их предоставлении в частную собственность согласно приложению 2;»;
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) плату за установление частного сервитута на земельные участки, находящиеся в государственной собственности и не предоставленные в землепользование, в размере пятидесяти процентов от размера земельного налога;»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Центральному уполномоченному органу по управлению земельными ресурсами по мере необходимости вносить в Правительство Республики Казахстан предложения об изменении базовых ставок платы за земельные участки сельскохозяйственного назначения при их предоставлении в частную собственность на основании данных государственной статистики об общем уровне инфляции и результатов мониторинга рынка земли.»;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Местным государственным органам областей, городов республиканского значения, столицы в зависимости от местных условий и особенностей утвердить базовые ставки за земельные участки, за исключением земель сельскохозяйственного назначения, при их предоставлении в частную собственность в областных центрах, городах республиканского значения, столице, городах областного и районного значения, поселках и сельских населенных пунктах.»;
приложение 1 к указанному постановлению исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов