"ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамының "Ақтау" мұнай айдау станциясында 2011 жылғы 11 қазанда болған топтық жазатайым оқиғасының себептерін тексеру жөнінде үкіметтік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 қазандағы № 1175 Қаулысы
«ҚазТрансОйл» акционерлік қоғамының Маңғыстау облысындағы «Ақтау» мұнай айдау станциясында 2011 жылғы 11 қазанда болған, адамдар қаза тапқан топтық жазатайым оқиғаны тексеру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда «ҚазТрансОйл» акционерлік қоғамының «Ақтау» мұнай айдау станциясында 2011 жылғы 11 қазанда болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылсын.
2. Комиссия дереу жұмысқа кірісіп, топтық жазатайым оқиғаның себептерін жан-жақты тексеруді қамтамасыз етсін, зардап шеккендерге және қаза тапқан адамдардың отбасына бірінші кезекте көмек көрсету женінде шаралар қабылдасын.
3. Комиссия төрағасы C.F. Бисақаев топтық жазатайым оқиғаны тексеру нәтижелері және зардап шеккендерге және қаза тапқан адамдарды  отбасына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде қабылданған шаралар туралы баяндасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 14 қазандағы
№ 1175 қаулысына
қосымша
«ҚазТрансОйл» акционерлік қоғамының «Ақтау» мұнай айдау станциясында болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссияның құрамы
Бисақаев                    - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Серікқали Ғұмарұлы            халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Бақылау және
әлеуметтік қорғау комитетінің
төрағасы - Қазақстан
Республикасының Бас мемлекеттік
еңбек инспекторы, төраға
Паритов                     - Маңғыстау облысы әкімінің
Бекет Зақарұлы                орынбасары, төрағаның орынбасары
Маханов                     - Қазақстан Республикасы Мұнай және
Бақыт Әбділдаұлы              газ министрлігінің Мұнай
өнеркәсібін дамыту департаменті
директорының орынбасары
Архарова                    - Маңғыстау облысы прокурорының
Жаңылсын Баянқызы             орынбасары
Олжабаев                    - Маңғыстау облысы бойынша төтенше
Сергей Денментұлы             жағдайлар департаменті бастығының
орынбасары, төрағаның орынбасары
Әбілов Чапай                - Маңғыстау облысы жұмылдыру
даярлығы, азаматтық қорғаныс,
авариялар мен табиғи апаттардың
алдын алуды және жоюды
ұйымдастыру басқармасының бастығы
Қоспаев                     - Маңғыстау облысы бойынша Бақылау
Жәнібек Кимұлы                және әлеуметтік қорғау
департаменті директорының
орынбасары - Бас мемлекеттік
еңбек инспекторы
Есқұлов                     - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Алпамыс Қожабайұлы            сақтау министрлігінің «Сот
медициналық орталығы»
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорнының директоры
Қадырәлиев                  - «Жайық Строй Люкс» жауапкершілігі
Жанатбек Қожахметұлы          шектеулі серіктестігінің
директоры (келісім бойынша)
Жанғалиев                   - «Құтқұрылысбастау» жауапкершілігі
Саламат Мерекеұлы             шектеулі серіктестігінің
директоры (келісім бойынша)
Қоспанов                    - «Құтқұрылысбастау»
Нұрғали                       жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі еңбек
ұжымының өкілі (келісім бойынша)
Мамонов                     - «ҚазТрансОйл» акционерлік қоғамы
Фердинат Әбдірахманұлы        Батыс филиалының директоры
(келісім бойынша)
Меңдіғалиев                 - «ҚазТрансОйл» акционерлік қоғамы
Қуаныш Оңғарсынұлы            Батыс филиалының Маңғыстау
мұнайқұбыр басқармасының бастығы
(келісім бойынша)

Об образовании правительственной комиссии по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего 11 октября 2011 года, на нефтеперекачивающей станции "Актау" акционерного общества "КазТрансОйл"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2011 года № 1175
В целях расследования группового несчастного случая с человеческими жертвами на нефтеперекачивающей станции "Актау" акционерного общества "КазТрансОйл" в Мангистауской области, произошедшего 11 октября 2011 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать правительственную комиссию по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего 11 октября 2011 года, на нефтеперекачивающей станции "Актау" акционерного общества "КазТрансОйл" (далее - комиссия) в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин группового несчастного случая, принять меры по оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
3. Председателю комиссии Бисакаеву С.Г. доложить о результатах расследования группового несчастного случая и принятых мерах по оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2011 года № 1175
Состав
правительственной комиссии по расследованию причин
группового несчастного случая, произошедшего
11 октября 2011 года, на нефтеперекачивающей станции
"Актау" акционерного общества "КазТрансОйл"
Бисакаев                    - председатель Комитета по контролю и
Сериккали Гумарович           социальной защите Министерства труда и
социальной защиты населения Республики
Казахстан - Главный государственный
инспектор труда Республики Казахстан,
председатель
Паритов                     - заместитель акима Мангистауской
Бекет Закарович               области, заместитель председателя
Маханов                     - заместитель директора Департамента
Бахыт Абдильдаевич            развития нефтяной промышленности
Министерства нефти и газа Республики
Казахстан
Архарова                    - заместитель прокурора Мангистауской
Жанылсын Баяновна             области
Улжабаев                    - заместитель начальника Департамента по
Сергей Денментович            чрезвычайным ситуациям по Мангистауской
области, заместитель председателя
Абилов                      - начальник управления по мобилизационной
Чапай                         подготовке, гражданской обороне,
организации предупреждения и ликвидации
аварий и стихийных бедствий
Мангистауской области
Коспаев                     - заместитель директора Департамента по
Жанибек Кимович               контролю и социальной защите по
Мангистауской области - Главный
государственный инспектор труда
Ескулов                     - директор Республиканского
Алпамыс Кожабаевич            государственного казенного предприятия
"Центр судебной медицины" Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Кадыралиев                  - директор товарищества с ограниченной
Жанатбек Кожахметович         ответственностью "Жайк Строй Люкс"
(по согласованию)
Жангалиев                   - директор товарищества с ограниченной
Саламат Мерекеевич            ответственностью "Куткурылысбастау"
(по согласованию)
Куспанов                    - представитель трудового коллектива
Нургали                       товарищества с ограниченной
ответственностью "Куткурылысбастау"
(по согласованию)
Мамонов                     - директор Западного филиала акционерного
Фердинат Абдрахимович         общества "КазТрансОйл" (по
согласованию)
Мендигалиев                 - начальник Мангистауского
Куаныш Унгарсынович           нефтепроводного управления Западного
филиала акционерного общества
"КазТрансОйл" (по согласованию)