Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі болжамды схемасын іске асыру жөніндегі 2012 - 2014 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қарашадағы № 1389 Қаулысы
«Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі болжамды схемасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 118 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі болжамды схемасын іске асыру жөніндегі 2012 - 2014 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Жоспардың орындалуын уйлестіруді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.04.2014 № 364 қаулысымен.
3. Жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар Жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және жыл сайын 15 қаңтарға және 15 шілдеге Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.04.2014 № 364 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі жыл сайын 25 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.04.2014 № 364 қаулысымен.
5. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі аумақтық даму стратегиясын іске асыру жөніндегі 2009 - 2012 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 80 қаулысы;
2) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 қарашадағы № 1803 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 55, 466-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 12-тармағы.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Б.Ә. Сағынтаевқа жүктелсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.04.2014 № 364 қаулысымен.
7. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 қарашадағы
№ 1389 қаулысымен
бекітілген
Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі

Об утверждении Плана мероприятий на 2012 - 2014 годы по реализации Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны до 2020 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2011 года № 1389
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 118 "Об утверждении Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны до 2020 года" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2012 - 2014 годы по реализации Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны до 2020 года (далее - План).
2. Министерству регионального развития Республики Казахстан обеспечить координацию выполнения Плана.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 17.04.2014 № 364.
3. Ответственным центральным и местным исполнительным органам обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и представлять ежегодно к 15 января и 15 июля, в Министерство регионального развития Республики Казахстан информацию о ходе его выполнения.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 17.04.2014 № 364.
4. Министерству регионального развития Республики Казахстан ежегодно к 25 января и 25 июля представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 17.04.2014 № 364.
5. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2009 года № 80 "Об утверждении Плана мероприятий на 2009-2012 годы по реализации Стратегии территориального развития Республики Казахстан до 2015 года";
2) пункт 12 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 1803 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 55, ст. 466).
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Сагинтаева Б.А.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 17.04.2014 № 364.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 ноября 2011 года № 1389

болжамды схемасын іске асыру жөніндегі 2012-2014 жылдарға
арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.04.2014 № 364 қаулысымен.
Р/с
Іс-шаралар атауы
Аяқталу нысаны
Орындауға (іске асыруға) жауаптылар
Орындау (іске асыру) мерзімі
Болжамды шығыстар (млн. теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1. Әдіснамалық тәсілдер
1.
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдарда Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 118 Жарлығының негізгі ережелерін түсіндіру бойынша семинарлар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2012 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
2.
Бұқаралық ақпарат құралдарында Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі болжамды схемасының негізгі ережелері бойынша материалдарды (мақалалар, сұхбаттар, баяндамалар және тағы басқалар) жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, «ЭЗИ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді

План мероприятий на 2012 - 2014 годы по реализации
Прогнозной схемы территориально-пространственного развития
страны до 2020 года
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.04.2014 № 364.
п/ п
Наименование мероприятий
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
(реализацию)
Срок
исполнения
(реализации)
Предпола-
гаемые
расходы
Источники
финанси-
рования
(млн.
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1. Методологические подходы
1.
Проведение семинаров в
центральных и местных
государственных органах
по разъяснению основных
положений Указа
Президента Республики
Казахстан от 21 июля
2011 года № 118
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
1 квартал
2012 года
Не требуются
2.
Публикация в средствах
массовой информации
материалов (статей,
интервью, выступлений и
другие) по основным
положениям Прогнозной
схемы территориально-
пространственного развития страны до 2020 года
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы, АО
«ИЭИ» (по
согласованию)
1 квартал
2012 года
Не требуются

2. Нормативтік құқықтық базаны жетілдіру
3.
Облыстарды, Астана және Алматы қалаларын 2015 жылға дейінгі дамыту бағдарламаларына орталықтары Ақтөбе, Алматы, Астана және Шымкент қалаларында орналасқан агломерацияларды, сондай-ақ елдің басқа қалаларының айналасында екінші деңгейдегі агломерациялық белдеулерді құру бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ККМ, АШМ, ҚОСРМ, ДСМ, БҒМ, Еңбекмині, Мәдениетмині, ЭБЖМ, ТЖМ, МГМ
жыл сайын 3-тоқсан
Талап етілмейді
4.
Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасының негізгі ережелерін әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТКШІА, ЭДСМ, ИЖТМ, ККМ, АШМ, Қоршағанортамині, ДСМ, БҒМ, Еңбекмині, БАМ, ММ, ТСМ, Қаржымині, ЖРБА, ТЖМ, МГМ
2013 жылғы 4-тоқсан
2012 жыл -1 000 млн. теңге*
2013 жыл- 1 000 млн. теңге**
Республикалық бюджет
5.
Облыстарды дамыту бағдарламаларына экономикасы моношикізатты қалалардың кешенді дамуына бағытталған, жаңа өндірістерді индустриаландыру және дамыту арқылы әртараптандыру стратегиясын көздейтін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері, МГМ
2012-2013 жылдардың 2-тоқсаны
Талап етілмейді
6.
Облыстарды даму бағдарламаларына тірек (агрокенттер) ретінде айқындалған ауылдық елді мекендердің өндірістік салаларын дамыту бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері
2012 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
7.
«Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 54 қаулысына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭДСМ, Қаржымині, ДСМ, MM, БҒМ, АШМ, ККМ, Еңбекмині, ҚТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
8.
Елді аумақтық-кеңістікте дамытуды ескере отырып, өңірлердің дамуына республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттерді бөлу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭДСМ, Қаржымині, ДСМ, ИЖТМ, БҒМ, MM, АШМ, ККМ, Еңбекмині, ҚТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
9.
Халықтың негізгі әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз етілуінің бірыңғай стандарттарын кезең-кезеңмен енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭДСМ, ДСМ, MM, БҒМ, Еңбекмині, «ЭЗИ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
3. Практикалық шаралар
10.
Толық түгендеу өткізгеннен кейін экономикалық айналымға өңірлердегі бар пайдалы қазбалар мен өзге де пайдаланбай келген активтерді тарту бойынша шаралар қабылдау
ӨДМ-ге ақпарат
ИЖТМ, МГМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын қаңтар, шілде
Талап етілмейді
11.
Толық түгендеу өткізгеннен кейін экономикалық айналымға өңірлердегі бар ауыл шаруашылығы жерлерін (егістіктер, жайылымдар, шабындықтар, көпжылдық екпелер, шоғырлар) қатыстыру бойынша шаралар қабылдау
ӨДМ-ге ақпарат
АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын қаңтар, шілде
Талап етілмейді
12.
Даму бюджеті шығыстарының бағыттары бойынша басқарушылық шешімдер қабылдай отырып, Қазақстан Республикасы қалаларының, аудандарының және ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік-экономикалық дамуын және олардың одан әрі даму перспективаларын зерттеуді жалғастырудың орындылығы туралы ұсыныстар әзірлеу (2011 жылдың осындай жұмыстарының нәтижелері бойынша)
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын зерттеулер тақырыптарын қарау мәселелері жөніндегі комиссияға ұсыныстар
ӨДМ, АШМ, облыстардың әкімдері, «ЭЗИ» АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын 1-тоқсан
Талап етілмейді
13.
Шекара маңы аумақтарын, оның ішінде Бірыңғай экономикалық кеңістік пен Кеден одағының жұмыс істеуін есепке алып, перспективалы дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭДСМ, ДСМ, MM, БҒМ, ККМ, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
14.
Айналымға қолда бар (оның ішінде қаржылық) резервтерді және пайдаланылмай келген шаруашылық активтерді (тұрып қалған өндірістерді, айналымнан шығып қалып, мақсатына сай пайдаланылмай келген ауыл шаруашылығы алқаптарын және тағы басқаларды) тарту арқылы өңірлердің экономикаларын, оның ішінде әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың белсенді қатысуы есебінен әртараптандыруды қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу
ӨДМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері, АШМ
жыл сайын 2-тоқсан
Талап етілмейді
15.
Қолайсыз аумақтар мен елді мекендердің (Арал маңы, бұрынғы Семей ядролық сынақ полигоны, Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласы, Қарағанды облысының Приозерск қаласы және тағы басқалар) проблемаларын шешу бойынша шаралар қабылдау
ӨДМ-ге ақпарат
Облыстардың әкімдері, ДСМ, БҒМ, ККМ, Еңбекмині
жыл сайын қаңтар, шілде
Талап етілмейді
16.
Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі болжамды схемасында анықталған талаптарға сәйкес әлеуеті жоғары ауылдар (селолар) арасынан тірек ауылдық елді мекендердің тізбесін бекіту
ЭДСМ бұйрығы
ЭДСМ, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
17.
Жобаның экономикалық тиімділік аспектілерін, балама маршруттардың бағыттарын ескере отырып, «Жезқазған-Бейнеу» (988км) темір жолын салу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ККМ, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Маңғыстау облыстарының әкімдері «Самұрық- Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
18.
Республика мен өңірлердің индустриялық-инновациялық инфрақұрылымын (арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар, технологиялық парктер, бизнес-инкубаторлар) құруды және дамытуды қамтамасыз ету
ӨДМ-ге ақпарат
ИЖТМ, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын қаңтар
Республикалық және жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шеңберінде**
Республикалық және жергілікті бюджеттер
19.
Демографиялық үрдістерді және елді мекендердің перспективасын талдауды ескере отырып, білім беру, денсаулық сақтау, мәдениет және халықты әлеуметтік қорғау объектілерін (қазіргі және перспективадағы) орналастырудың картасын қалыптастыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭДСМ, ДСМ, MM, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2013 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
20.
Ел және оның өңірлері аумағындағы маусымдық су басуға және су тасқынына, селге, сырғыма мен қар көшкініне, өртке, жер сілкінісіне, төтенше жағдайлардың медициналық-санитарлық салдарын қарсы іс-қимыл жасау инфрақұрылымын дамыту арқылы техногендік авариялар, апаттар мен дүлей апаттардан болатын тәуекелдер мен шығындарды азайту үшін жағдайды қамтамасыз ету
ӨДМ-ге ақпарат
ТЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы 4-тоқсан
Республикалық және жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат шеңберінде**
Республикалық
және жергілікті
бюджеттер
млн. теңге

2. Совершенствование нормативной правовой базы
3.
Внесение изменений и
дополнений в программы
развития областей,
городов Астаны и Алматы
до 2015 года, направленных
на формирование
агломераций с центрами в
городах Актобе, Алматы,
Астане и Шымкенте, а также
агломерационных поясов
второго уровня вокруг
других городов страны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МРР, акимы областей, городов Астаны и Алматы, МТК, МСХ, МОСВР, МЗ, МОН, МТСЗН, МК, МЭБП, МЧС, МНГ
3 квартал
ежегодно
Не требуются
4.
Разработка и утверждение
основных положений
Генеральной схемы
организации территории
Республики Казахстан
Постанов-
ление
Прави-
тельства
Республики
Казахстан
АДСЖКХ, МЭРТ,
МИНТ, МТК,
МСХ, МООС,
МЗ, МОН,
МТСЗН, МСИ,
МК, МТС,
МФ, АУЗР,
МЧС, МНГ
4 квартал
2013 года
2012
год -
1 000
млн.
тенге*
2013
год -
1 000
млн.
тенге**
Республи-
канский
бюджет
5.
Внесение изменений и
дополнений в программы
развития областей,
направленных на
комплексное развитие
городов с моносырьевой
экономикой, предусмат-
ривающих стратегию
диверсификации через
индустриализацию и
развитие новых производств
Информация
в МЭРТ
Акимы
областей, МНГ
2 квартал
2012-2013
годов
Не требуются
6.
Внесение изменений и
дополнений в программы
развития областей по
развитию производст-
венной сферы сельских
населенных пунктов,
определенных в качестве
опорных (агрогородки)
Информация
в МЭРТ
Акимы областей
3 квартал
2012 года
Не требуются
7.
Внесение изменений в
постановление
Правительства Республики
Казахстан от 2 февраля
2010 года № 54 «Об
утверждении методики
расчета трансфертов общего
характера»
Постанов-
ление
Прави-
тельства
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ, МЗ,
МК, МОН, МСХ,
МТК, МТСЗН,
АДСЖКХ, акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
4 квартал
2012 года
Не требуются
8.
Выработка предложений по
распределению целевых
трансфертов из
республиканского бюджета
на развитие регионов с
учетом территориально-
пространственного
развития страны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ, МЗ,
МИНТ, МОН,
МК, МСХ, МТК,
МТСЗН,
АДСЖКХ,
акиматы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
4 квартал
2012 года
Не требуются
9.
Выработка предложений по
поэтапному внедрению
единых стандартов
обеспеченности населения
базовыми социальными
услугами
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, МЗ, МК,
МОН, МТСЗН,
АО «ИЭИ» (по
согласованию)
4 квартал
2013 года
Не требуются
3. Практические меры
10.
Принятие мер по вовлечению
в экономический оборот
имеющихся в регионах
полезных ископаемых и
иных неиспользуемых
активов после полной их
инвентаризации
Информация
в МРР
МИНТ, МНГ,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
январь,
июль
ежегодно
Не требуются
11.
Принятие мер по вовлечению
в экономический оборот
имеющихся в регионах
земель сельско-
хозяйственного назначения
(пашни, пастбища,
сенокосы, многолетние
насаждения, залежи) после
полной их инвентаризации
Информация
в МРР
МСХ,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
январь,
июль
ежегодно
Не требуются
12.
Выработка предложений о
целесообразности
продолжения исследования
социально-экономического
развития городов,
районов и сельских
населенных пунктов
Республики Казахстан и
перспектив их
дальнейшего развития с
принятием управленческих
решений по направлениям
расходов бюджета
развития (по результатам
аналогичных работ
2011 года)
Предложения
на Комиссию
по вопросам
рассмотрения
тематики
исследований,
финанси-
руемых из
республи-
канского
бюджета
МРР, МСХ,
акимы
областей,
АО «ИЭИ» (по
согласованию)
1 квартал
ежегодно
Не требуются
13.
Выработка предложений по
перспективному развитию
приграничных территорий,
в том числе с учетом
функционирования Единого
экономического
пространства и
Таможенного союза
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, МЗ, МК,
МОН, МТК,
акимы
областей
4 квартал
2012 года
Не требуются
14.
Выработка предложений по
обеспечению диверсификации
экономики регионов, в том
числе за счет активного
участия социально-
предпринимательских
корпораций, путем
вовлечения в оборот
имеющихся резервов (в том
числе финансовых) и
неиспользуемых
хозяйственных активов
(простаивающих
производств, выведенных из
оборота и неиспользуемых
по назначению
сельхозугодий и другие)
Информация
в МРР
Акимы
областей, МСХ
2 квартал
ежегодно
Не требуются
15.
Принятие мер по решению
проблем неблагополучных
территорий и населенных
пунктов (Приаралье, бывший
Семипалатинский
испытательно-ядерный
полигон, город Жанаозен
Мангистауской области,
город Приозерск
Карагандинской области и
другие)
Информация
в МРР
Акимы
областей,
МЗ, МОН,
МТК, МТСЗН
январь, июль
ежегодно
Не требуются
16.
Утверждение перечня
опорных сельских
населенных пунктов из
числа сел (аулов) с
высоким потенциалом
развития в соответствии с
требованиями,
определенными в Прогнозной
схеме территориально-
пространственного развития
страны до 2020 года
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, акимы
областей
1 квартал
2012 года
Не требуются
17.
Выработка предложений по
строительству железной
дороги «Жезказган-Бейнеу»
(988 км), учитывая аспекты
экономической
эффективности проекта, а
также альтернативные
направления маршрутов
Информация
в МЭРТ
МТК, акимы
Актюбинской,
Караган-
динской,
Костанайс-
кой, Кызыл-
ординской,
Мангистаус-
кой областей,
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласованию)
2 квартал
2012 года
Не требуются
18.
Обеспечение формирования и
развития индустриально-
инновационной
инфраструктуры республики
и регионов (специальные
экономические и
индустриальные зоны,
технологические парки,
бизнес-инкубаторы)
Информация
в МРР
МИНТ, МЭБП,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
январь
ежегодно
В пределах
средств,
предус-
мотренных
в респу-
бликанс-
ком и
местном
бюджетах
**
Республи-
канский
и местные
бюджеты
19.
Обеспечение формирования
Карты размещения объектов
образования, здраво-
охранения, культуры и
социальной защиты
населения (существующих и
на перспективу) с учетом
демографических тенденций
и анализа перспективности
населенных пунктов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, МЗ, МК,
МОН, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
2 квартал
2013 года
Не требуются
20.
Обеспечение условий для
снижения рисков и
минимизации ущерба от
техногенных аварий,
катастроф и стихийных
бедствий путем развития
инфраструктуры проти-
водействия сезонным
паводкам и наводнениям,
селям, оползням и лавинам,
пожарам, землетрясениям,
медико-санитарным
последствиям чрезвычайных
ситуаций на территории
страны и ее регионов
Информация
в МРР
МЧС, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
4 квартал
2014 года
В пределах
средств,
предус-
мотренных
в респу-
бликанс-
ком
и местном
бюджетах
**
Республи-
канский
и местные
бюджеты
млн. тенге

2012 - 2014 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары бойынша барлығы
2012 жыл Республикалық бюджет
1 100,0*
2013 жыл Республикалық бюджет
1 000,0**
2014 жыл Республикалық бюджет
-
Ескертпе:
*2012 жылға арналған іс-шараларды қаржыландыру көлемі 2012 - 2014 жылдарға арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді нақтылаған кезде түзетілетін болады;
**қаржы көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіткен кезде айқындалатын және нақтылаған кезде түзетілетін болады;
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ                      - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
БАМ                      - Қазақстан Республикасы Байланыс және
ақпарат министрлігі
БҒМ                      - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ДСМ                      - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
Еңбекмині                - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
ИЖТМ                     - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
ККМ                      - Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Қаржымині                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қоршағанортамині         - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
МГМ                      - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
министрлігі
MM                       - Қазақстан Республикасы Мәдениет
министрлігі
ТЖМ                      - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
жөніндегі министрлігі
ТСМ                      - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігі
ЭДСМ                     - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму
және сауда министрлігі
ЖРБА                     - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
басқару агенттігі
ҚТКІША                   - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры»
акционерлік қоғамы
«ЭЗИ» АҚ                 - «Экономикалық зерттеулер институты»
акционерлік қоғамы
ӨДМ                      - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму
министрлігі
ЭБЖМ                     - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
СДШІА                    - Қазақстан Республикасы Спорт және дене
шынықтыру істері агенттігі
ҚОСРМ                    - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі

Всего по плану мероприятий на 2012 - 2014 годы
2012 год Республиканский бюджет
1 000,0*
2013 год Республиканский бюджет
1 000,0**
2014 год Республиканский бюджет
Примечание:
* объем финансирования мероприятий на 2012 год будет корректироваться при уточнении республиканского и местных бюджетов на 2012-2014 годы;
** объем средств будет определен при утверждении и корректироваться при уточнении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
расшифровка аббревиатур:
МСХ- Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК- Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МК - Министерство культуры Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
АДС ЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "ИЭИ" - акционерное общество "Институт экономических исследований"
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
МОСВР – Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан