Телекоммуникациялар желілерінің өзара іс-қимыл жасауының және оларды орталықтан басқарудың бірыңғай қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 1499 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 қыркүйектегі № 773 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.09.2015 № 773 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 66 бұйрығын қараңыз.
«Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының 21-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкіметіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Телекоммуникациялар желілерінің өзара іс-қимыл жасауының және оларды орталықтан басқарудың бірыңғай қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 1499 қаулысымен
бекітілген
Телекоммуникациялар желілерінің өзара іс-қимыл жасауының
және оларды орталықтан басқарудың бірыңғай қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Телекоммуникациялар желілерінің өзара іс-қимыл жасауының және оларды орталықтан басқарудың бірыңғай қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының 21-бабына (бұдан әрі - «Байланыс туралы» Заң) сәйкес әзірленді және телекоммуникациялар желілерінің өзара іс-қимыл жасау және оларды орталықтан басқару тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалар арнайы мақсаттағы телекоммуникация желілерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының бірыңғай телекоммуникация желісін құрайтын желілерге қолданылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) телекоммуникация желілерін орталықтан басқару жүйесі - басқарушы технологиялық параметрлерді қалыптастыру және олардың атқарылуын бақылау жөніндегі ұйымдық-техникалық іс-шаралар кешені (бұдан әрі - ТЖОБ жүйесі);
2) уәкілетті мемлекеттік органдар - осы Қағидалардың1-қосымшасында көрсетілген мемлекеттік органдар;
3) ТЖОБ жүйесіне қатысушылар – байланыс саласындағы уәкілетті орган, байланыс операторлары, мемлекеттік техникалық қызмет;
4) шетелдік байланыс операторлары - Қазақстан Республикасынан тыс байланыс қызметтерін көрсететін жеке немесе заңды тұлғалар;

Об утверждении единых Правил взаимодействия и централизованного управления сетями телекоммуникаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2011 года № 1499. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2015 года № 773
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.09.2015 № 773 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 66.
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые единые Правила взаимодействия и централизованного управления сетями телекоммуникаций.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2011 года № 1499
Единые Правила
взаимодействия и централизованного управления
сетями телекоммуникаций
1. Общие положения
1. Настоящие единые Правила взаимодействия и централизованного управления сетями телекоммуникаций (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" (далее - Закон "О связи") и определяют порядок взаимодействия и централизованного управления сетями телекоммуникаций.
2. Настоящие Правила распространяются на сети, составляющие единую сеть телекоммуникаций Республики Казахстан, за исключением сетей телекоммуникаций специального назначения.
3. В настоящих Правилах используются следующие определения:
1) система централизованного управления сетями телекоммуникаций - комплекс организационно-технических мероприятий по формированию управляющих технологических параметров и контролю за их исполнением (далее - Система ЦУСТ);
2) уполномоченные государственные органы - государственные органы представленные в приложении 1 к настоящим Правилам;
3) участники системы ЦУСТ - уполномоченный орган в области связи, операторы связи, государственная техническая служба;
4) зарубежные операторы связи - физические или юридические лица, оказывающие услуги связи за пределами Республики Казахстан;

5) түйісу нүктесі - қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысы операторларының көлік желілерінде халықаралық қосылысты ұйымдастыру үшін қызмет атқаратын шекара маңындағы желілік торап.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Телекоммуникация желілерінің өзара іс-қимыл жасау
және оларды орталықтан басқару тәртібі
4. Трафикті өткізуді және өзара есеп айырысу тәртібін қоса алғанда, телекоммуникация желілерінің қосылуы мен өзара іс-қимыл жасауы Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тәртіппен жүзеге асырылады.
5. Қазақстан Республикасында телекоммуникация желілерін орталықтан басқаруды байланыс саласындағы уәкілетті орган «Байланыс туралы» Заңға сәйкес және мына:
1) халықаралық байланыс желілерінде телекоммуникация желілері трафигінің ағымдағы жағдайы туралы ақпаратты жинақтау және талдау;
2) байланыс құралдары тұлғаның, қоғамның және мемлекеттің мүддесіне нұқсан келтіретін қылмыстық мақсатта пайдаланылған жағдайда соттардың байланыс желілеріндегі жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органдардың кез келген желілер мен байланыс құралдарының қызметін тоқтата тұру туралы шешімдерінің орындалуын қамтамасыз ету;
3) уәкілетті мемлекеттік органдарды басым пайдалану, сондай-ақ табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар болған кезде кез келген желілер мен байланыс құралдарының (үкіметтік байланыстан басқа) қызметін тоқтата тұру құқығымен қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асырады.
6. Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысы қызметтерін ұсынуға лицензиясы жоқ операторлар шетелдік операторлармен трафик алмасуды Қазақстан Республикасының қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторлары арқылы ғана жүзеге асырады.
7. Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысы қызметтерін ұсынуға лицензиясы бар байланыс операторлары шетелдік операторлармен трафик алмасуды ТЖОБ жүйесі арқылы жүзеге асырады.
8. ТЖОБ жүйесін техникалық сүйемелдеуді мемлекеттік техникалық қызмет жүзеге асырады және ол ТЖОБ жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуді, оны жаңғыртуды және одан әрі дамытуды қамтиды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Байланыс операторлары өздерінің телекоммуникация желілерін орталықтан басқару орталықтарын ТЖОБ жүйесімен интеграциялауды қамтамасыз етеді.
10. Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысы операторларының телекоммуникация желілерін ТЖОБ жүйесіне қосу телекоммуникация желілерінің жұмыс істеуін, орнықтылығын және ақпараттық қауіпсіздігін ұйымдық-техникалық қамтамасыз ету шараларын көздейтін және байланыс саласындағы уәкілетті органмен келісілген байланыс операторы мен мемлекеттік техникалық қызмет арасындағы екі жақты келісімдері негізінде жүзеге асырылады.

5) точка стыка — приграничный сетевой узел, служащий для организации международных соединений на транспортных сетях операторов междугородной и (или) международной телефонной связи.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Порядок взаимодействия и централизованного управления
сетями телекоммуникаций
4. Присоединение и взаимодействие сетей телекоммуникаций, включая пропуск трафика и порядок взаиморасчетов, осуществляется в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
5. Централизованное управление сетями телекоммуникаций в Республике Казахстан осуществляется уполномоченным органом в области связи в соответствии с Законом "О связи" и в целях:
1) сбора и анализа информации о текущем состоянии трафика сетей телекоммуникаций на международных линиях связи;
2) обеспечения исполнения решений судов, органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность на сетях связи, в случае использования средств связи в преступных целях, наносящих ущерб интересам личности, общества и государства, о приостановлении деятельности любых сетей и средств связи;
3) обеспечения уполномоченных государственных органов правом  приоритетного использования, а также приостановления деятельности любых сетей и средств связи (за исключением правительственной связи) в случае наступления чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
6. Операторы связи, не имеющие лицензии на предоставление услуг междугородной и (или) международной телефонной связи, осуществляют обмен трафиком с зарубежными операторами исключительно через операторов междугородной и (или) международной связи Республики Казахстан.
7. Операторы связи, имеющие лицензию на предоставление услуг междугородной и (или) международной телефонной связи, осуществляют обмен трафиком с зарубежными операторами связи через Систему ЦУСТ.
8. Техническое сопровождение системы ЦУСТ осуществляется государственной технической службой и включает в себя обеспечение функционирования системы ЦУСТ, ее модернизацию и дальнейшее развитие.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
9. Операторы связи обеспечивают интеграцию своих центров управления сетями телекоммуникаций с Системой ЦУСТ.
10. Подключение сетей телекоммуникаций операторов междугородной и (или) международной телефонной связи к системе ЦУСТ осуществляется на основании двусторонних соглашений между операторами связи и государственной технической службы, предусматривающих меры организационно-технического обеспечения функционирования, устойчивости и информационной безопасности сетей телекоммуникаций и согласованных с уполномоченным органом в области связи.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Байланыс операторларының шетелдік байланыс операторларымен өзара іс-қимыл жасауы байланыс операторының халықаралық трафигі ТЖОБ жүйесі арқылы өткен және түйісу нүктелері тіркелген жағдайда жүзеге асырылады.
12. Байланыс операторлары осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес шетелдік байланыс операторларының телекоммуникация желілерімен жұмыс істеп тұрған түйісу нүктелерін тіркеуді қамтамасыз етеді.
13. Түйісу нүктелерін тіркеу үшін байланыс операторлары байланыс саласындағы уәкілетті органға осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша хабарлама жолдайды.
14. Байланыс операторлары өздерінің өндірістік пайдалануға жаңадан енгізілетін түйісу нүктелері туралы хабарламаны шетелдік байланыс операторларының телекоммуникация желілерімен физикалық қосылыстың жоспарланған орнатылуына дейін кемінде 30 күнтізбелік күн қалғанда береді.
15. Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген мерзім ішінде мемлекетік техникалық қызмет байланыс операторының қажеттілігіне сай келетін көлемде халықаралық трафикті ТЖОБ жүйесі арқылы өткізу үшін техникалық шарттарды дайындауды және олардың іске асырылуын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Мемлекеттік техникалық қызметтің шет елдердің телекоммуникация желілерін басқару орталықтарымен өзара іс-қимыл жасауы байланыс саласындағы уәкілетті органмен келісілген екіжақты келісімдер негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар болған және байланыс саласындағы уәкілетті органның немесе байланыс желілерінде жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органдардың немесе уәкілетті мемлекеттік органдардың атына соттың кез келген байланыс желілері мен құралдарының (үкіметтік байланыстан басқа) қызметін тоқтата тұру туралы шешімдері келіп түскен жағдайда байланыс саласындағы уәкілетті орган оларды орындау үшін дереу мемлекеттік техникалық қызметке жібереді.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
11. Взаимодействие операторов связи с зарубежными операторами связи осуществляется при условии прохождения международного трафика оператора связи через Систему ЦУСТ и регистрации точек стыка.
12. Операторы связи обеспечивают регистрацию действующих точек стыка с сетями телекоммуникаций зарубежных операторов связи в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил.
13. Для регистрации точек стыков операторы связи направляют в уполномоченный орган в области связи уведомление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
14. Уведомление о вновь вводимых в промышленную эксплуатацию точках стыка операторов связи подается им не менее чем за 30 календарных дней до планируемого установления физического соединения с сетью телекоммуникаций зарубежных операторов связи.
15. В течение срока, указанного в пункте 14 настоящих Правил, государственная техническая служба обеспечивает подготовку технических условий и их реализацию для пропуска международного трафика через систему ЦУСТ в объеме, отвечающем потребностям оператора связи.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
16. Взаимодействие государственной технической службы с центрами управления сетями телекоммуникаций зарубежных стран осуществляется на основании двусторонних соглашений, согласованных уполномоченным органом в области связи.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
17. В случаях наступления чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и поступления в адрес уполномоченного органа в области связи или органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность на сетях связи, или уполномоченных государственных органов решений суда о приостановлении деятельности любых сетей и средств связи (за исключением правительственной связи), уполномоченный орган в области связи незамедлительно направляет их в государственную техническую службу для исполнения.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

18. Желілердің және байланыс құралдарының қызметін тоқтата тұру туралы шешімді алған кезде мемлекеттік техникалық қызмет дереу осы шешімнің орындалуын қамтамасыз етеді және байланыс операторларына оның орындалуын қамтамасыз етудің пайдаланылатын технологиялық параметрлері туралы хабарлайды.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
19. Көрсетілген шешімнің орындалуын бақылауды жүзеге асыру үшін байланыс операторы өзінің телекоммуникация желісінің басқару орталығына байланыс саласындағы уәкілетті органның жеке қол жеткізуін қамтамасыз етеді.
20. Желілердің және байланыс құралдарының қызметін қалпына келтіру соттың немесе байланыс желілерінде жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органдардың немесе уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті шешімінің негізінде жүзеге асырылады. Байланыс саласындағы уәкілетті орган көрсетілген шешімдерді орындау үшін тез арада мемлекеттік техникалық қызметке жолдайды.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. Желілердің және байланыс құралдарының қызметін қалпына келтіру туралы шешімді алған кезде мемлекеттік техникалық қызмет дереу осы шешімнің орындалуын қамтамасыз етеді және оның орындалуын қамтамасыз етудің пайдаланылатын технологиялық параметрлері туралы байланыс операторларына хабарлайды.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Телекоммуникациялар желілерінің
өзара іс-қимыл жасауының және
оларды орталықтан басқарудың
бірыңғай қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік органдардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.09.2014 № 995 қаулыларымен.
1. Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (Қаржы полициясы)
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
5. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
6. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

18. При получении решения о приостановлении деятельности сетей и средств связи государственная техническая служба незамедлительно обеспечивает выполнение этого решения и информирует операторов связи об используемых технологических параметрах обеспечения его выполнения.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
19. Для осуществления контроля за исполнением указанного решения оператор связи обеспечивает физический доступ к собственному центру управления сетью телекоммуникаций уполномоченному органу в области связи.
20. Возобновление деятельности сетей и средств связи осуществляется на основании соответствующего решения суда или органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность на сетях связи, или уполномоченных государственных органов. Уполномоченный орган в области связи незамедлительно направляет в государственную техническую службу указанные решения для исполнения.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
21. При получении решения о возобновлении деятельности сетей и средств связи государственная техническая служба незамедлительно обеспечивает выполнение этого решения и информирует операторов связи об используемых технологических параметрах обеспечения его выполнения.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к единым Правилам взаимодействия
и централизованного управления
сетями телекоммуникаций
Перечень государственных органов
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 19.09.2014 № 955.
1. Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
2. Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Антимонопольное агентство).
3. Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
4. Комитет национальной безопасности Республики Казахстан.
5. Министерство труда и социальной защиты населения Республики  Казахстан.
6. Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
7. Министерство здравоохранения Республики Казахстан.

8. Қазақстан Республикасы Инвестияциялар және даму министрлігі
9. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
10. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
11. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
12. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
13. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
14. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
15. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
16. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
18. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
20. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
21. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
22. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі
23. Қазақстан Республикасы «Сырбар» сыртқы барлау қызметі
Телекоммуникациялар желілерінің
өзара іс-қимыл жасауының және
оларды орталықтан басқарудың
бірыңғай қағидаларына
2-қосымша
Кімге: Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Шетелдік байланыс операторларымен түйісуді тіркеуге
ХАБАРЛАМА
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.09.2014 № 995 қаулыларымен.
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы немесе өтініш берушінің Т.А.Ә.)
кейіннен ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(шетелдік байланыс операторының атауы)
шетелдік байланыс операторымен трафик алмасуды жүзеге асыру үшін
_____________________________________________________________________
(түйісудің географиялық координаталары, параметрлері, деректері)
түйісуді тіркеуді жүргізуді сұрайды
_____________________
(қолы, күні)
М.О.

8. Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
9. Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
10. Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
11. Министерство нефти и газа Республики Казахстан.
12. Министерство обороны Республики Казахстан.
13. Министерство образования и науки Республики Казахстан.
14. Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан.
15. Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
16. Исключена постановлением Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
17. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
18. Исключена постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 955.
19. Министерство финансов Республики Казахстан.
20. Министерство экономического развития и торговли   Республики Казахстан.
21. Министерство юстиции Республики Казахстан.
22. Служба охраны Президента Республики Казахстан.
23. Служба внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар"
Приложение 2
к единым Правилам взаимодействия
и централизованного управления
сетями телекоммуникаций
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 28.01.2013 № 49 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 19.09.2014 № 955.
Кому: Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
УВЕДОМЛЕНИЕ
на регистрацию стыка с зарубежными операторами связи
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование заявителя или Ф.И.О. заявителя)
просит провести регистрацию стыка
__________________________________________________________________
(географические координаты стыка, параметры, данные)
для последующего осуществления обмена трафиком с зарубежным
оператором связи:
__________________________________________________________________
(наименование зарубежного оператора связи)
_________________
(подпись, дата)
М.П.