"Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 329 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 1524 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.21 № 821 (2012.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 329 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасында:
«Бағдарламаның паспорты» деген 1-бөлімде:
«Қаржыландыру көздері және көлемі» деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттен шығын қажеттілігі мынаны құрайды:
361613,4 миллион теңге (бұдан әрі - млн. теңге), оның ішінде 2011 жылы - 124747,6 млн. теңге, 2012 жылы - 145713,4 млн. теңге, 2013 жылы - 51152,4 млн. теңге, 2014 жылы - 40000 млн. теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредит беру - 107342,7 млн. теңге, оның ішінде:
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына жылдық 0,01 % ставка бойынша тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға - 80842,7 млн. теңге, оның ішінде 2011 жылы - 28776,9 млн. теңге, 2012 жылы - 42413,4 млн. теңге, 2013 жылы - 9652,4 млн. теңге;
2012 жылы «Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» акционерлік қоғамына (бұдан әрі - ҚТҚЖБ) жылдық 1 % ставка бойынша 26500 млн. теңге;
нысаналы трансферттер - 254270,7 млн. теңге, оның ішінде:
әкімдіктерде кезекте тұрған азаматтар үшін мемлекеттік жалға берілетін үйлерді жобалауға, салуға және (немесе) жеке құрылыс салушылардан сатып алуға - 40900 млн. теңге, оның ішінде 2011 жылы - 10900 млн. теңге, 2012 жылы - 10000 млн. теңге, 2013 жылы - 10000 млн. теңге, 2014 жылы - 10000 млн. теңге;
тұрғын үй құрылысы салынатын аудандарда инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) жеке құрылыс салушылардан сатып алуға - 120270,7 млн. теңге, оның ішінде 2011 жылы - 20270,7 млн. теңге, 2012 жылы - 40000 млн. теңге, 2013 - 2014 жылдары жыл сайын 30000 млн. теңге;
ҚТҚЖБ-ның жарғылық капиталын ұлғайтуға - 78300 млн. теңгеге, оның ішінде 2011 жылы - 57000 млн. теңге, 2012 жылы - 21300 млн. теңге;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 329 "Об утверждении Программы жилищного строительства на 2011 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2011 года № 1524. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.06.2012 № 821 (вводится в действие с 01.07.2012).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от  31 марта 2011 года № 329 "Об утверждении Программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011-2014 годы" следующие изменения и дополнения:
в Программе жилищного строительства в Республике Казахстан на  2011-2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 "Паспорт Программы":
подраздел "Источники и объемы финансирования" изложить в следующей редакции:
"Потребность затрат из бюджета составит:
361613,4 миллионов тенге (далее – млн. тенге), в том числе в 2011 году – 124747,6 млн. тенге, в 2012 году – 145713,4 млн. тенге, в 2013 году – 51152,4 млн. тенге, в 2014 году – 40000 млн. тенге, из них:
бюджетное кредитование – 107342,7 млн. тенге, в том числе:
местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы, по ставке 0,01 % годовых, на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилстройсбережений – 80842,7 млн. тенге, в том числе в 2011 году – 28776,9 млн. тенге, в 2012 году – 42413,4 млн. тенге, в 2013 году – 9652,4 млн. тенге;
акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" (далее – ЖССБК) по ставке 1 % годовых в 2012 году в сумме  26500 млн. тенге;
целевые трансферты – 254270,7 млн. тенге, в том числе:
на проектирование, строительство и (или) приобретение у частных застройщиков государственных арендных домов для граждан, состоящих в очереди в акиматах – 40900 млн. тенге, в том числе в 2011 – 10900 млн. тенге, в 2012 году – 10000 млн. тенге, в 2013 году – 10000 млн. тенге, 2014 году – 10000 млн. тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение у частных застройщиков инженерно-коммуникационной инфраструктуры в районах жилищной застройки – 120270,7 млн. тенге, в том числе в 2011 году – 20270,7 млн. тенге, в 2012 году – 40000 млн. тенге, в 2013 – 2014 годах по 30000 млн. тенге ежегодно;
на увеличение уставного капитала ЖССБК – 78300 млн. тенге, в том числе в 2011 году – 57000 млн. тенге, в 2012 году – 21300 млн. тенге;

Алматы облысында Алматы қаласының төрт серіктес қаласын дамыту жөнінде алдын ала жұмыстар жүргізуге - 8500 млн. теңге, оның ішінде 2011 жылы - 4000 млн. теңге, 2012 жылы - 3000 млн. теңге, 2013 жылы - 1500 млн. теңге;
Ақмола облысында Астана қаласының серіктес қаласы ретінде Қосшы селосын дамыту жөнінде алдын ала жұмыстар жүргізуге - 6300 млн. теңге, оның ішінде 2011 жылы - 3800 млн. теңге, 2012 жылы - 2500 млн. теңге.
Бағдарламаны қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджеттің болжамды көрсеткіштері шеңберінде нақтыланатын болады.»;
«Бағдарламаның мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:
«Бағдарламаның нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4.3-кіші бөлімде:
3-жолдың «2012 жыл» деген бағанындағы «136,0» деген сандар «141,6» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«Самұрық-Қазына» жылжымайтын мүлік қоры» АҚ арқылы тұрғын үй салу
мың шаршы метр
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, ЖАО
-
91,0
55,0
»;
«Бағдарламаны іске асыру» деген 5-бөлімде:
«Тұрғын үйге қолжетімділікті жоғарылатудың және тұрғын үй құрылысының көлемін ұлғайту үшін қосымша ынталандыруды жасаудың басқа бағыттары» деген 5.2.4-кіші бөлімде:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қарашадағы № 1085 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарына (бұдан әрі - Бірлескен іс-қимыл жоспары) сәйкес жылжымайтын мүлік нарығындағы проблемаларды шешу жөнінде шаралар көзделген.»;
мынадай мазмұндағы төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы бөліктермен толықтырылсын:
«Осы Бағдарламаның шеңберінде Жылжымайтын мүлік қоры Астана және Шымкент қалаларында тұрғын үй объектілерін салу жөніндегі пилоттық жобаларды қаржыландыруды жүзеге асыратын болады.
Пилоттық жобаларды іске асырған кезде инвестицияға мультипликативтік тиімділікке қол жеткізу мақсатында Жылжымайтын мүлік қоры жеке капиталмен, оның ішінде екінші деңгейдегі банктермен серіктестік қағидатын басшылыққа алатын болады.
Жылжымайтын мүлік қорының пилоттық жобалардың құрылысын іске асыратын серіктестіктеріне қойылатын міндетті талаптар төменде көрсетілген өлшемдерге сәйкес келуге тиіс:

на проведение в Алматинской области предварительных работ по развитию четырех городов-спутников города Алматы – 8500 млн. тенге, в том числе: в 2011 году – 4000 млн. тенге, в 2012 году – 3000 млн. тенге, в 2013 году – 1500 млн. тенге;
на проведение в Акмолинской области предварительных работ по развитию села Кощи, как города-спутника города Астаны – 6300 млн. тенге, в том числе: в 2011 году – 3800 млн. тенге, в 2012 году – 2500 млн. тенге;
Объем финансирования Программы на 2011-2014 годы будет уточняться в рамках прогнозных показателей республиканского бюджета на соответствующий финансовый год.";
в разделе 4 "Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации программы":
в подразделе 4.3 "Целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы:":
в графе 2012 год строки 3 цифру "136,0" соответственно заменить цифрой "141,6";
дополнить строкой, следующего содержания:
"
Строительство жилья с
участием АО "Фонд
недвижимости
"Самрук-Казына"
тыс.
кв.
метров
АО "ФНБ
"Самрук-
Казына",
МИО
-
91,0
55,0
-
";
в разделе 5 "Этапы реализации Программы":
в подразделе 5.2.4 "Другие направления повышения доступности жилья и создания дополнительных стимулов для увеличения объемов жилищного строительства":
часть первую изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Планом совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на  2009-2010 годы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 1085 (далее – План совместных действий), предусмотрены меры по решению проблем на рынке недвижимости.";
дополнить частями четвертой, пятой, шестой, седьмой, восьмой, девятой, десятой, одиннадцатой, двенадцатой, тринадцатой, четырнадцатой, пятнадцатой, шестнадцатой следующего содержания:
"В рамках настоящей Программы Фонд недвижимости будет осуществлять финансирование пилотных проектов по строительству жилых объектов в городах Астана и Шымкент.
В целях достижения мультипликативного эффекта на инвестиции при реализации пилотных проектов Фонд недвижимости будет руководствоваться принципом партнерства с частным капиталом.
Обязательными требованиями к партнерам Фонда недвижимости, с которыми осуществляется строительство пилотных проектов, должны соответствовать нижеследующим критериям:

1) бас мердігерде құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуге мемлекеттік лицензиясының және басқа да рұқсат құжаттарының, өндірістік базасының, құрылыста кемінде 4 жыл тәжірибесінің болуы;
2) құрылыс салушыда ғимарат салу тәжірибесінің болуы (Астана қаласында кемінде 50 мың шаршы метр немесе басқа өңірлерде кемінде 15 шаршы метр);
3) серіктестерге ұсынылатын жоба мынадай талаптарға сәйкес келуге тиіс:
ауыртпалықтан бос қоныстандыру бөлігінде мемлекеттік қала құрылысы саясатына, аумақты аймақтарға бөлуге қойылатын қала құрылысы талаптарына, экологиялық және санитарлық-гигиеналық қауіпсіздік нормаларына және жергілікті жердің инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу деңгейіне сәйкес жер учаскесі елді мекеннің аумағында болуға тиіс;
мемлекеттік сараптаманың қорытындысы бар ЖСҚ-ның болуы;
құрылыс салушылардың жобаға ақша қаражатымен катысу үлесі құрылыс салушының жер учаскесін кадастрлық құны бойынша сатып алуға және жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге жұмсаған шығындарын қоса алғанда, жоба құнының кемінде 20 пайызынан кем болуға тиіс. Бұл ретте құрылыс салушының қаржыландырудағы үлесі көбірек болған жобаларға басымдық беріледі.
«Самұрық-Қазына» қорының Жылжымайтын мүлік қоры арқылы қатысуы құрылыс тәуекелдерін төмендетеді және құрылыс компанияларының қарыз қаражатына қол жеткізуін жеңілдетеді, үлескерлердің (халықтың) қаражатын тарту үшін мүмкіндік туғызады. Бұл тұрғын үй құрылысына жеке инвестициялар тартуды ынталандырады, іске қосылатын тұрғын үйдің жалпы көлемін арттырады. Пилоттық жобаларды іске асыру кезінде «Самұрық-Қазына» қоры мен Жылжымайтын мүлік қоры Ұлттық қор қаражатының сақталуы мен қайтарымдылығы қағидаттарын басшылыққа алады.
Пилоттық жобаларды іске асырудың бірден бір тетігі жеке құрылыс салушылардың (инвесторлардың) инвестициялық өтінімдері бойынша объектілердің құрылысын ұйымдастыру болып табылады.
Пилоттық жобаларды іске асырған кезде Жылжымайтын мүлік қоры қатысатын объектілер құрылысының құны жобалау-сметалық құжаттамамен және мемлекеттік сараптаманың қорытындысымен анықталатын болады.
Жылжымайтын мүлік қорының қатысуымен пилоттық жобаларды іске асырған кезде объектілер құрылысының құны жобалау-сметалық құжаттамамен және мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысымен расталуға тиіс. Құрылыс салу кезінде жер учаскесі мен осы жер учаскесінде орналасқан құрылыс объектісі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретінде үшінші тұлғаларға берілмеуі тиіс.
Бір пәтердің жалпы алаңы 120 шаршы метрден артық болмауға тиіс.
Тұрғын үйдің (пәтердің) жалпы алаңының 1 шаршы метрін салудың базалық құны 2011 жылғы бағамен жайлылығы 3-ші сыныптағы тұрғын үй объектілерінде Астана қаласында 150 000 теңгеден және Шымкент қаласында 120 000 теңгеден аспайды.

1) наличие у генерального подрядчика государственной лицензии на производство строительно-монтажных работ и других разрешительных документов, наличие производственной базы, опыта строительства не менее 4 лет;
2) наличие у застройщика опыта возведения зданий (не менее 50 тыс.кв. метров в городе Астана или не менее 15 тыс.кв.м – в других регионах);
3) предлагаемый партнером проект должен соответствовать следующим требованиям:
земельный участок, свободный от обременения, должен находиться на территории населенного пункта в соответствии с государственной градостроительной политикой в части расселения, градостроительными требованиями к зонированию территорий, нормами экологической и санитарно-гигиенической безопасности и уровнем обеспеченности данной местности инфраструктурой;
наличие ПСД с заключением государственной экспертизы;
доля участия застройщика в проекте денежными средствами не должна быть менее 20 процентов от стоимости проекта, включая затраты на приобретение застройщиком земельного участка по кадастровой стоимости и на разработку проектно-сметной документации. При этом приоритет отдается проектам, в которых доля участия застройщика в финансировании больше.
Участие Фонда "Самрук-Қазына" через Фонд недвижимости снизит риски строительства и облегчит доступ строительных компаний к заемным средствам, создаст возможности для привлечения средств дольщиков (населения). Это позволит стимулировать частные инвестиции в жилищное строительство, увеличить общий объем вводимого жилья. При реализации пилотных проектов Фонд "Самрук-Қазына" и Фонд недвижимости руководствуются принципами сохранности и возвратности средств Национального Фонда.
Единственным механизмом реализации пилотных проектов является организация строительства объектов по инвестиционным заявкам частных застройщиков (инвесторов).
При реализации пилотных проектов с участием Фонда недвижимости стоимость строительства объектов должна быть подтверждена проектно-сметной документацией и положительным заключением государственной экспертизы. На период строительства земельный участок и объект строительства, расположенный на данном земельном участке, не могут быть переданы в качестве обеспечения исполнения обязательств третьим лицам.
Общая площадь одной квартиры не должна превышать 120 квадратных метров.
Базовая стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (квартиры) будет составлять в ценах 2011 года не более 150 000 тенге в г. Астана и 120 000 тенге в г. Шымкент в жилых объектах 3-го класса комфортности.

Үй-жайларды сату тікелей сату, жалға беру және сатып алу құқығымен жалға беру тетіктері арқылы жүзеге асырылуы мүмкін. Бұл ретте Жылжымайтын мүлік қорының тұрғын үйдің (пәтердің) жалпы алаңының 1 шаршы метрін тікелей сатуының базалық құны Шымкент қаласында 144 000 теңгеден және Астана қаласында 180 000 теңгеден аспайды. Үй-жайларды сатып алу құқығымен жалға беруді іске асыру төлемдерді өтеудің аннуитеттік немесе саралау әдістері қолданыла отырып, құрылыстың құнына жылдық 10 пайыз мөлшерінде жыл сайынғы сыйақы ставкасын қолданумен жүзеге асырылатын болады. Үй-жайларды жалға беру жалдау төлемдерін өтеудің мерзімсіз аннуитеттік әдісі қолданыла отырып, құрылыстың құнына жылдық 15 пайыз мөлшерінде жыл сайынғы сыйақы ставкасын қолданумен жүзеге асырылатын болады.
Жылжымайтын мүлік қорының тұрғын үй объектілерін салуға арналған пилоттық жобаларға инвестицияларының жалпы сомасы 17,1 млрд теңгені құрайды. Бұл ретте тұрғын үйге қажеттілікке байланысты осы өңірлер бойынша Жылжымайтын мүлік қорының мынадай лимиттері бекітілді: Астана қаласы - 11,7 млрд. теңге, Шымкент қаласын - 5,4 млрд. теңге.
Жергілікті атқарушы органдар пилоттық жобаларға арналған жер учаскелерін қажетті инженерлік желілермен және көше-жол инфрақұрылымымен қамтамасыз етеді.
Жылжымайтын мүлік қорының пилоттық жобаларды іске асыруы 2011 - 2013 жылдары 146 мың шаршы метр, оның ішінде 2012 жылы - 91 мың шаршы метр, 2013 жылы - 55 мың шаршы метр тұрғын үйді пайдалануға беруге мүмкіндік береді.
Жылжымайтын мүлік қорына Пилоттық жобаларды іске асыру үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры Ұлттық қордың қаражаты есебінен 17,1 млрд. теңге сомасында жаңартылмайтын кредиттік желі береді. Кредиттік желіні игеру құрылыс объектісін қаржыландыру жоспарларына сәйкес транштармен жүзеге асырылатын болады.»;
«Қажетті ресурстар» деген 6-бөлімде:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық бюджет есебінен қаржыландыру көлемі мемлекеттік кредиттік және жалға берілетін тұрғын үйлерді салуға, тұрғын үй құрылысы жинақтары жүйесін дамытуға, ҚТҚЖБ-ты қорландыруға, сондай-ақ инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға 361613,4 млн. теңге, оның ішінде 2011 жылы - 124747,6 млн. теңгені, 2012 жылы - 145713,4 млн. теңгені, 2013 жылы - 51152,4 млн. теңгені, 2014 жылы - 40000 млн. теңгені құрайды.»;
«Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже» деген 7-бөлімде:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2011 - 2014 жылдары республикалық, бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер есебінен 545,1 мың шаршы метр, оның ішінде 2011 жылы - 133,4 мың шаршы метр, 2012 жылы - 141,6 мың шаршы метр, 2013 жылы - 134,8 мың шаршы метр, 2014 жылы - 135,3 мың шаршы метр жалға берілетін (коммуналлық) тұрғын үй салынатын болады;»;

Реализация жилых помещений может осуществляться через механизмы прямой продажи, в аренду и аренду с выкупом. При этом базовая цена прямой продажи 1 квадратного метра жилища (квартиры) Фондом недвижимости составит не более 144 000 тенге в г. Шымкент и не более 180 000 тенге в г. Астана. Реализация жилых помещений в аренду с выкупом будет осуществляться с применением ежегодной ставки вознаграждения в размере 10 процентов годовых к стоимости строительства с применением аннуитетного или дифференцируемого методов погашения платежей. Передача помещений в аренду будет осуществляться с применением ежегодной ставки вознаграждения в размере 15 процентов годовых к стоимости строительства с применением бессрочного аннуитетного метода погашения арендных платежей.
Общая сумма инвестиций Фонда недвижимости в пилотные проекты на строительство жилых объектов составит 17,1 млрд. тенге. При этом в зависимости от потребности жилья утверждены следующие лимиты Фонда недвижимости по данным регионам: г. Астана – 11,7 млрд. тенге, г. Шымкент – 5,4 млрд. тенге.
Местные исполнительные органы обеспечивают земельные участки для пилотных проектов необходимыми наружными инженерными сетями и наружной улично-дорожной инфраструктурой.
Реализация пилотных проектов Фондом недвижимости позволит ввести в эксплуатацию в 2012-2013 годах 146 тыс. кв. метров жилья, в том числе в 2012 году – 91 тыс. кв. метров, в 2013 году – 55 тыс. кв. метров.
Для реализации пилотных проектов Фонду недвижимости Фондом национального благосостояния "Самрук-Қазына" будет предоставлена за счет средств Национального Фонда не возобновляемая кредитная линия на сумму 17,1 млрд. тенге. Освоение кредитной линии будет осуществляться траншами в соответствии с планами финансирования объектов строительства.";
в разделе 6 "Необходимые ресурсы":
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Объем финансирования за счет республиканского бюджета на строительство кредитного и арендного (коммунального) жилья, развитие системы жилищных строительных сбережений, фондирование ЖССБК, а также развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры составит 361613,4 млн. тенге, в том числе в 2011 году – 124747,6 млн. тенге, в 2012 году – 145713,4 млн. тенге, в 2013 году – 51152,4 млн. тенге, в 2014 году – 40000 млн. тенге.";
в разделе 7 "Ожидаемый результат от реализации Программы":
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"в 2011-2014 годах за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета будет построено 545,1 тыс. кв. метров арендного (коммунального) жилья, в том числе в 2011 году – 133,4 тыс. кв. метров, в 2012 году – 141,6 тыс. кв. метров, в 2013 году – 134,8 тыс. кв. метров, в 2014 году – 135,3 тыс. кв. метров;";

«539,5» және «136,0» деген сандар тиісінше «545,1» және «141,6» деген сандармен ауыстырылсын:
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 -2014 жылдарға арналған бағдарламасына 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 1524 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы
тұрғын үй құрылысының
2011-2014 жылдарға
арналған бағдарламасына
1-қосымша
8. Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының
2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспары
2010-2014 ЖЫЛДАР КЕЗЕҢІНЕ АРНАЛҒАН ІС ШАРАЛАР ЖОСПАРЫ
Іс-шаралар
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
Болжанатын шығыстар, млн. тг.
Қаржыландыру көздері
Аяқталу нысаны
1
2
3
4
5
6
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредиттер беру
2012-2014жылдар 1-тоқсан
ҚТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО-сы
80 842,7, оның ішінде:
2011 ж - 28 776, 9
2012 ж. - 42 413,4
2013 ж. - 9 652,4*
Республикалық бюджет
ҚРҮ-ге, ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2012-2015 жылдар 1-тоқсан
ҚТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО-сы
40 900, оның ішінде:
2011 ж. - 10 900
2012 ж. - 10 000
2013 ж. - 10 000
2014 ж. - 10 000
Республикалық бюджет
ҚРҮ-ге, ЭДСМ-ге ақпарат
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен тұрақтылығын қамтамасыз ету үшін ҚТҚЖБ кредит беру
2013 ж. і-тоқсан
ҚТКШІА, ҚТҚЖБ
26 500
Республикалық бюджет
ҚРҮ-ге, ЭДСМ-ге ақпарат
ҚТҚЖБ жарғылық капиталын ұлғайту
2012-2013 жылдар 1-тоқсан
ҚТКШІА, ҚТҚЖБ
78 300, оның ішінде:
2011 ж - 57 000
2012 ж - 21 300
Республикалық бюджет
ҚРҮ-ге, ЭДСМ-ге ақпарат
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері, оның ішінде
2012-2015 жылдар 1-тоқсан
ҚТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО-сы
135 070,7, оның ішінде:
2011 ж.- 28 070,7
2012 ж.- 45 500
2013 ж.- 31 500*
2014 ж.- 30 000*
Республикалық бюджет
ҚРҮ-ге, ЭДСМ-ге ақпарат
инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
2012-2015 жылдар 1-тоқсан
ҚТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО-сы

цифры "539,5" и "136,0" заменить соответственно цифрами "545,1" и "141,6";
приложение 1 к Программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011-2014 годы изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2011 года № 1524
Приложение 1
к Программе жилищного
строительства
в Республике Казахстан
на 2011-2014 годы
8. План мероприятий по реализации Программы жилищного
строительства в Республике Казахстан на 2011 – 2014 годы
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ НА ПЕРИОД 2011-2014 ГОДОВ
Мероприятия
Срок
исполнения
Ответст-
венные
исполни-
тели
Предпола-
гаемые
расходы,
млн. тенге
Источники
финансиро-
вания
Форма
заверше-
ния
1
2
3
4
5
6
Кредитование
областных
бюджетов, бюджетов
городов Астаны и
Алматы на
строительство и
(или) приобретение
жилья через
систему
жилстройсбережений
2012-2014
годы
1 квартал
АДСиЖКХ,
МИО
областей,
городов
Астаны и
Алматы
80 842,7 в
том числе:
2011 г. –
28 776,9
в 2012 г. –
42 413,4
в 2013 г. –
9 652,4*
Республикан-
ский бюджет
Информация
в ПРК, МЭРТ
Целевые трансферты
на развитие
областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на
строительство и
(или) приобретение
жилья
государственного
коммунального
жилищного фонда
2012-2015
годы
1 квартал
АДСиЖКХ,
МИО
областей,
городов
Астаны и
Алматы
40 900 в том
числе:
в 2011 г. –
10 900
в 2012 г. –
10 000
в 2013 г. –
10 000
в 2014 г. –
10 000
Республикан-
ский бюджет
Информация
в ПРК, МЭРТ
Кредитование ЖССБК
для обеспечения
конкурентоспособ-
ности и
устойчивости
национальной
экономики
2013 г.
1 квартал
АДСиЖКХ,
ЖССБК
26 500
Республикан-
ский бюджет
Информация
в ПРК, МЭРТ
Увеличение
уставного капитала
ЖССБК
2012-2013
годы
1 квартал
АДСиЖКХ,
ЖССБК
78 300 в том
числе: в
2011 г. –
57 000
в 2012 г. –
21 300
Республикан-
ский бюджет
Информация
в ПРК, МЭРТ
Целевые трансферты
на развитие
областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на
развитие,
обустройство и
(или) приобретение
инженерно-коммуни-
кационной
инфраструктуры, в
том числе:
2012-2015
годы
1 квартал
АДСиЖКХ,
МИО
областей,
городов
Астаны и
Алматы
135 070,7 в
том числе:
в 2011 г. –
28 070,7
в 2012 г. –
45 500
в 2013 г. –
31 500*
в 2014 г. –
30 000*
Республикан-
ский бюджет
Информация
в ПРК, МЭРТ
развитие,
обустройство и
(или) приобретение
инженерно-коммуни-
кационной
инфраструктуры
2012-2015
годы
1 квартал
АДСиЖКХ,
МИО
областей,
городов
Астаны и
Алматы