"Азаматтық және қызметтік атыс қаруы мен оның патрондарын, суық қаруды, сондай-ақ газ қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу, коллекциялау, экспонаттау жөніндегі және азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, сатып алу жөніндегі қызметті лицензиялау ережелерін және оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 692 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1534 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 1554 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.12.06 № 1554 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын, суық қаруды, сондай-ақ газ қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу, коллекциялау, экспонаттау жөніндегі және азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, сатып алу жөніндегі қызметті лицензиялау ережелерін және оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 692 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 28, 326-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекциялау, экспонаттау және сатып алу жөніндегі қызметке және азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану және сатып алу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы";
1-тармақта:
1) және 2) тармақшалар алып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекциялау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары;";
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 692 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению, коллекционированию, экспонированию огнестрельного гражданского и служебного оружия и патронов к нему, холодного оружия, а также газового оружия и патронов к нему, и к деятельности по разработке, производству, торговле, приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1534. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2012 года № 1554.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.12.2012 № 1554 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 692 (САПП Республики Казахстан 2007 г., № 28, ст. 326) "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению, коллекционированию, экспонированию огнестрельного гражданского и служебного оружия и патронов к нему, холодного оружия, а также газового оружия и патронов к нему, и к деятельности по разработке, производству, торговле, приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию и приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему и к деятельности по разработке, производству, торговле, использованию и приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением";
в пункте 1:
подпункты 1) и 2) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему;";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;";

мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген азаматтық және қызметтік атыс қаруы мен оның патрондарын, суық қаруды, сондай-ақ газ қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу, коллекциялау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, сатып алу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 34 және 5-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1534 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 13 тамыздағы
№ 692 қаулысымен
бекітілген
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекциялау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары
1. Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекциялау, экспонаттау жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары:
1) толық сауалнамалық деректерді (кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағын), қаруды иелену үшін көру қабілетінің бұзылуына, психикалық ауруларға, алкоголизм немесе нашақорлыққа байланысты қарсы көрсеткіштердің болмауы туралы медициналық қорытындыларды қоса бере отырып, қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің;
2) соттылығының жоқтығы және қаруды қолдануда қауіпсіздік ережелерін бар білуін тексеру туралы анықтаманың бар болуын қамтиды.
2. Қару мен оның патрондарын әзірлеуге байланысты қызметті жүзеге асыру үшін:
1) заңды тұлғаның басшысы мен оның орынбасарының жоғары техникалық білімінің, сондай-ақ тиісті Қауіпсіздік ережелерін білуі;
жеке тұлға үшін – жоғары техникалық білімінің, сондай-ақ тиісті Қауіпсіздік ережелерін білуі;
2) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда Қауіпсіздік ережелерін білуін тексеруден өткен білікті мамандардың;

дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.";
квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению, коллекционированию, экспонированию огнестрельного гражданского и служебного оружия и патронов к нему, холодного оружия, а также газового оружия и патронов к нему, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по разработке, производству, торговле, приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
дополнить приложениями 34 и 5 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования, но не ранее 30 января 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2011 года № 1534
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2007 года № 692
Квалификационные требования,
предъявляемые к деятельности по разработке, производству,
ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
1. Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, включают наличие:
1) сведений о лицах, имеющих доступ к оружию с приложением полных анкетных данных (личного листка по учету кадров), медицинских заключений об отсутствии противопоказаний к владению оружием, связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом или наркоманией;
2) справок об отсутствии судимости и проверке знания правил безопасного обращения с оружием.
2. Для осуществления деятельности, связанной с разработкой оружия и патронов к нему, дополнительно требуется наличие:
1) у руководителя юридического лица и его заместителя высшего технического образования, а также знаний соответствующих Правил безопасности;
для физического лица - высшего технического образования, а также знаний соответствующих Правил безопасности;
2) квалифицированных специалистов, прошедших проверку знаний Правил безопасности в уполномоченном органе в области промышленной безопасности;

3) қаруды әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы түрінде ғылыми базаның, қарудың негізгі (базалық) модельдеріне және (немесе) патрондардың типтеріне конструкторлық құжаттамалардың;
4) мыналарды:
мамандандырылған өндірістік ғимараттарды (үй-жайларды), жабдықтарды, стенділерді, сынақ өткізу зертханасын, бақылау-өлшеу аппаратурасын;
қару мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі цехтың белгіленген тәртіппен келісілген және бекітілген жұмыс жобасын;
бөлшектерді, құрастыру бөліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз ете отырып, оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын негізгі бөліктерді (ұңғыларды, бекітпелерді, барабандарды, жақтауларды, ұңғы қораптарын және т.б.) дайындау жөніндегі механикалық өндіретін және құрастыру цехын (учаскені);
техникалық нығайту жөніндегі талаптарға жауап беретін және өрт-күзет дабылдамасы құралдарымен жабдықталған қару мен патрондардың әзірленген жиынтықтарын сақтауға арналған мамандандырылған үй-жайларды қамтитын қару немесе патрондардың тәжірибеден өткен үлгілерін дайындау және сынау үшін меншік немесе жалға алу құқығындағы өндірістік техникалық базаның;
5) қару мен оның патрондарын әзірлеуге жоспарланған тактикалық-техникалық мінездемелердің;
6) қару мен оның патрондарының тәжірибеден өткен модельдерін әзірлеу жөніндегі нұсқаулықтардың, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттардың;
7) қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуінің;
8) үшінші тұлғаларға келтірілетін зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шартының бар болуы қосымша талап етіледі.
3. Қару мен оның патрондарын жасауға байланысты қызметті жүзеге асыру үшін:
1) заңды тұлғаның басшысы мен оның орынбасарының жоғары техникалық білімінің, сондай-ақ тиісті Қауіпсіздік ережелерін білуі;
жеке тұлға үшін – жоғары техникалық білімінің, сондай-ақ тиісті Қауіпсіздік ережелерін білуі;
2) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда Қауіпсіздік ережелерін білуін біліктілік тексеруден өткен білікті мамандардың;
3) қару мен оның патрондарын жасау мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттардың жиынтығы түріндегі ғылыми базаның;
4) мыналарды:
мамандандырылған өндірістік ғимараттарды, көлік құралдарын, жабдықты, стенділерді, сынақ өткізу зертханасын, бақылау-өлшеу аппаратурасын;
қаруды және оның патрондарын жасау жөніндегі цехтың белгіленген тәртіппен келісілген және бекітілген жұмыс жобасын;
бөлшектерді, құрастырылған бөліктерді есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз ете отырып, оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын негізгі бөліктерді (ұңғыларды, бекітпелерді, барабандарды, жақтауларды, ұңғы қораптарын және т.б.) дайындау жөніндегі механикалық өндіретін цехты (учаскені);
бөлшектерді, құрастыру бөліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз ете отырып, техникалық нығайту жөніндегі талаптарға жауап беретін, өрт-күзет дабылдамасы құралдарымен жабдықталған оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын құрастыру цехын;
техникалық нығайтылу жөніндегі талаптарға жауап беретін және өрт-күзет дабылдамасы құралдарымен жабдықталған оқшауланған жеке үй-жайларда орналастырылатын дайын қару мен патрондарды сақтауға арналған мамандандырылған қоймаларды;
өндіріс үдерісінде қару мен оның патрондарының негізгі жарамсыз бөлшектерін сақтауға арналған ақау изоляторын қамтитын меншік немесе жалға алу құқығындағы өндірістік техникалық базасының.
Өндірістік базаның аумағына мынадай талаптар қойылады: оқшауландыру, қоршаудың, тәуліктік қарулы күзеттің, техникалық нығайтылудың, өртке қарсы қауіпсіздіктің болуы, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналастыру;

3) научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов;
4) производственной технической базы на праве собственности или аренды для изготовления и испытания опытных образцов оружия или патронов, включающей:
специализированные производственные здания (помещения), оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цеха по разработке оружия и патронов к нему;
механообрабатывающий и сборочный цеха (участки) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок и т.д.), размещаемые в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
специализированные помещения для хранения разработанных комплектов оружия и патронов, отвечающих требованиям по технической укрепленности оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации;
5) тактико-технических характеристик, запланированных к разработке оружия и патронов к нему;
6) инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасной разработке опытных моделей оружия и патронов к нему;
7) соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему;
8) договора страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам.
3. Для осуществления деятельности, связанной с производством оружия и патронов к нему дополнительно требуется наличие:
1) у руководителя юридического лица и его заместителя высшего технического образования, знаний соответствующих Правил безопасности;
для физического лица - высшего технического образования, знаний соответствующих Правил безопасности;
2) квалифицированных специалистов, прошедших квалификационную проверку знаний Правил безопасности в уполномоченном органе в области промышленной безопасности;
3) научной базы в виде комплекта нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему;
4) производственной технической базы на праве собственности или аренды, включающей:
специализированные производственные здания, транспортные средства, оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цехов по производству оружия и патронов к нему;
механообрабатывающий цех (участок) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок и т.д.), размещаемый в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
сборочный цех, размещаемый в изолированных помещениях, оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации, отвечающих требованиям по технической укрепленности с обеспечением условий по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
специализированные склады для хранения готового оружия и патронов, размещаемые в отдельных изолированных помещениях, отвечающих требованиям по технической укрепленности и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации;
изолятор брака для хранения выбракованных в процессе производства основных частей оружия и патронов к нему.
К территории производственной базы предъявляются следующие требования: изолированность, наличие ограждения, круглосуточной вооруженной охраны, технической укрепленности, противопожарной безопасности, расположение на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов;

5) қару мен оның патрондарын жасауға ниеттену туралы хаттаманың немесе қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектімен шарттың (келісім-шарттың);
6) қару мен оның патрондарын жасауға жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың;
7) жұмысты қауіпсіз жасау жөніндегі нұсқаулықтардың, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттардың, сондай-ақ материалдарды, жартылай дайындалған өнімдерді (дайындамалар), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және ақау бұйымдарды есепке алу, сақтау:
бөлшектерді, құрастыру бөліктерін және дайын бұйымдарды жасау, тасымалдау және сақтау үдерісінде оларды есепке алу;
кірісті және шығысты есепке алу журналын жүргізу (дайындамаларды, бөлшектерді, қосалқы бөлшектерді нөмірлеп есепке алу, сандық есепке алу, сандық немесе өлшеп есепке алу) жөніндегі құжаттардың;
8) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді жұмыста пайдалануға рұқсатының, сондай-ақ режимдік іс-шаралардың қамтамасыз етілуінің және олардың жеткіліктілігінің;
9) қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуі;
10) үшінші тұлғаларға келтірілетін зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шартының бар болуы қосымша талап етіледі.
4. Қару мен оның патрондарын жөндеуге байланысты қызметті жүзеге асыру үшін:
1) қаруды жөндеу жөніндегі білікті мамандардың;
2) техникалық нығайту жөніндегі талаптарға жауап беретін және өрт-күзет дабылдамасы құралдарымен жабдықталған меншік немесе жалға алу құқығындағы мамандандырылған шеберхананың;
3) арнайы жабдық пен құрылғылардың;
4) жұмысты қауіпсіз жасау жөніндегі нұсқаулықтардың, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттардың;
5) қаруды қабылдауды және өткізуді есепке алу журналының;
6) қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуінің бар болуы қосымша талап етіледі.
5. Қару мен оның патрондарын сатуға байланысты қызметті жүзеге асыру үшін:
1) техникалық нығайту жөніндегі талаптарға жауап беретін және өрт-күзет дабылдамасы құралдарымен жабдықталған қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған меншік немесе жалға алу құқығындағы арнайы жабдықталған үй-жайлардың;
2) келіп түскен, сатылған қару мен оның патрондарын есепке алу жөніндегі құжаттаманың;
3) қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуінің бар болуы қосымша талап етіледі.

5) протокола о намерениях или договора (контракта) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия;
6) тактико-технических характеристик, запланированных к производству оружия и патронов к нему;
7) инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по:
учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортирования и хранения;
ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей);
8) разрешения Комитета национальной безопасности или его территориальных подразделений на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты, а также обеспеченность и достаточность режимных мероприятий;
9) соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему;
10) договора страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам.
4. Для осуществления деятельности, связанной с ремонтом оружия и патронов к нему дополнительно требуется наличие:
1) квалифицированных специалистов по ремонту оружия;
2) специализированной мастерской на праве собственности или аренды, отвечающей требованиям по технической укрепленности и оборудованной средствами пожарно-охранной сигнализации;
3) специального оборудования и приспособлений;
4) инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ;
5) журнала учета приема и выдачи оружия;
6) соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему.
5. Для осуществления деятельности, связанной с торговлей оружием и патронами к нему дополнительно требуется наличие:
1) специально оборудованных помещений на праве собственности, или аренды для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, отвечающих требованиям по технической укрепленности и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации;
2) документации по учету поступившего, проданного оружия и патронов к нему;
3) соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему.

6. Қару мен оның патрондарын коллекциялауға байланысты қызметті жүзеге асыру үшін қосымша қару мен оның патрондарының сақталуын, оларды сақтау қауіпсіздігін және оларға бөгде адамдардың жетімділігінің болмауын қамтамасыз ететін жағдайлардың болуы талап етіледі.
Қаруды коллекциялау мынадай тәртіппен:
1) мұражай – күзет дабылдамасымен жабдықталған, жекелеген, осы мақсаттарға арнайы арналған үй-жайлардағы кілтпен жабылатын витриналарда, сейфтерде немесе металл шкафтарда;
2) жеке – қару мен оның патрондары иелерінің тұрғылықты жері бойынша үй-жайлардағы кілтпен жабылатын сейфтерде немесе металл шкафтарда жүзеге асырылуы мүмкін.
Коллекцияланған қару заңнамада белгіленген тәртіпте аумақтық ішкі істер органдарында міндетті түрде тіркелуге тиіс.
7. Қару мен оның патрондарын экспонаттауға байланысты қызметті жүзеге асыру үшін:
1) кілтпен жабылатын витриналары, сейфтері немесе металл шкафтары бар күзет дабылдамасы жабдықталған жеке үй-жайлардың;
2) үй-жайды тәулік бойы күзетудің (күзет қызметтерін көрсетуге арналған шарттың);
3) бұйымдарды есепке алу, кезеңдік тексеру және сақтау жөніндегі құжаттамалардың;
4) қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуінің бар болуы қосымша талап етіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1534 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 13 тамыздағы
№ 692 қаулысымен
бекітілген
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары:
1. Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары лицензия алуға үміткер жеке тұлғаның немесе заңды тұлға қызметкерінің пиротехникалық бұйымдарға рұқсаты болатын мәлімделген қызметті жүзеге асыруға байланысты теріс көрсеткіштерінің (психикалық ауруларының, алкоголизмнің немесе нашақорлықтың) жоқтығы туралы медициналық анықтамаларының бар болуын қамтиды;
2. Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеуге байланысты қызметті жүзеге асыру үшін:
1) лицензия алуға үміткер жеке тұлғаның, заңды тұлғаның пиротехникалық бұйымдарға рұқсат алатын басшысы мен оның орынбасарының қызметтің көрсетілген түрін жүзеге асыру құқығы берілетін курстарды бітіргендігі туралы куәліктерінің, тиісті Қауіпсіздік ережелерін білуі;

6. Для осуществления деятельности, связанной с коллекционированием оружия и патронов к нему дополнительно требуется наличие условий, обеспечивающих сохранность оружия и патронов к нему, безопасность их хранения и исключающих доступ к ним посторонних лиц.
Коллекционирование оружия может осуществляться в следующем порядке:
1) музейное - в отдельных, специально предназначенных для этих целей помещениях, оборудованных охранной сигнализацией, в запирающихся на замок витринах, сейфах или металлических шкафах;
2) частное - по месту проживания владельцев оружия и патронов к нему, в помещениях, в запирающихся на замок сейфах или металлических шкафах.
Коллекционное оружие подлежит обязательной регистрации в территориальном органе внутренних дел в установленном законодательством порядке.
7. Для осуществления деятельности, связанной с экспонированием оружия и патронов к нему дополнительно требуется наличие:
1) отдельных помещений, оборудованных охранной сигнализацией, с запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими шкафами;
2) круглосуточной охраны помещения (договора на оказание охранных услуг);
3) документации по учету, периодической проверке и хранению изделий;
4) соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2011 года № 1534
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2007 года № 692
Квалификационные требования
предъявляемые к деятельности по разработке, производству,
торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и
изделий с их применением
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
1. Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, включают наличие у физического лица, претендующего на получение лицензии, или работника юридического лица, который будет иметь доступ к пиротехническим изделиям, медицинских справок об отсутствии противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания);
2. Для осуществления деятельности, связанной с разработкой гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, дополнительно требуется наличие:
1) у физического лица, претендующего на получение лицензии, руководителя юридического лица и его заместителя, которые будут иметь доступ к пиротехническим изделиям, свидетельств об окончании курсов, дающих право осуществлять указанный вид деятельности, а также знаний соответствующих Правил безопасности;

2) қызметтің көрсетілген түрін жүзеге асыру құқығы берілетін курстарды бітіргендігі туралы куәлігі бар және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда Қауіпсіздік ережелерін білуін білікті тексеруден өткен білікті мамандардың;
3) өрт қауіпсіздігі ережелерінің талаптарына сәйкес келетін және есепке алынатын өнімнің сақталуын, оны қатаң есепке алуды және бар-жоғын тексеру мүмкіндігін қамтамасыз ететін дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған меншік немесе жалға алу құқығындағы қоймалардың;
4) жасау, сақтау, тасымалдау, сату, пайдалану және кәдеге жарату кезінде өнімнің қауіпсіздігі мен тұтынушылық қасиеттерін қамтамасыз ету үшін қажетті толық ақпарат беруді қамтамасыз ететін конструкторлық-технологиялық және пайдалану құжаттамасы жиынтығының (сызба, техникалық жағдайлар, технологиялық үдеріс, пайдалану, (қолдану және тағы басқа) жөніндегі нұсқаулықтардың (ұсынымдардың);
5) ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуге арналған тіркелген зертханалық базаның;
6) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақталуы және есепке алу жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуінің бар болуы қосымша талап етіледі.
3. Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды жасауға байланысты қызметті жүзеге асыру үшін:
1) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда Қауіпсіздік ережелерін білуін білікті тексеруден өткен лицензия алуға үміткер жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның пиротехникалық бұйымдарға рұқсат алатын басшысы мен оның орынбасарының көрсетілген қызмет түрін жүзеге асыру құқығы берілетін курстарды бітіргендігі туралы куәлігінің;
2) көрсетілген қызмет түрін жүзеге асыру құқығы берілетін курстарды бітіргендігі туралы куәлігі бар және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда Қауіпсіздік ережелерін білуін білікті тексеруден өткен жабдықтарды, тетіктерді, құрылғыларды, жарақтарды, көлікті, бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматиканы қауіпсіз пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді қамтамасыз ететін білікті мамандардың;
3) жасау, сақтау, тасымалдау, сату, пайдалану және кәдеге жарату кезінде өнімнің қауіпсіздігі мен тұтынушылық қасиеттерін қамтамасыз ету үшін қажетті толық ақпарат беруді қамтамасыз ететін конструкторлық-технологиялық және пайдалану құжаттамасы жиынтығының (сызбалар, техникалық жағдайлар, технологиялық үдіріс, пайдалану, (қолдану және тағы басқа) жөніндегі нұсқаулықтардың (ұсынымдардың);

2) квалифицированных специалистов, имеющих свидетельства об окончании курсов, дающих право осуществлять указанный вид деятельности и прошедших квалификационную проверку знаний Правил безопасности в уполномоченном органе в области промышленной безопасности;
3) на праве собственности или аренды складов для хранения готовой пиротехнической продукции, соответствующих требованиям правил противопожарной безопасности и обеспечивающих сохранность, строгий учет и возможность проверки наличия учитываемой продукции;
4) комплекта конструкторско-технологической и эксплуатационной документации (чертеж, технические условия, технологический процесс, инструкция (рекомендации) по эксплуатации (применению и др.), обеспечивающей полную передачу информации, необходимой для обеспечения безопасности и потребительских свойств изделия при производстве, хранении, перевозке, реализации, применении и утилизации;
5) аккредитованной лабораторной базы для проведения научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
6) соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
3. Для осуществления деятельности, связанной с производством гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением дополнительно требуется наличие:
1) у физического лица, претендующего на получение лицензии, руководителя юридического лица и его заместителя, которые будут иметь доступ к пиротехническим изделиям свидетельств об окончании курсов, дающих право осуществлять указанный вид деятельности, прошедших квалификационную проверку знаний Правил безопасности в уполномоченном органе в области промышленной безопасности;
2) квалифицированных специалистов, обеспечивающих безопасную эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, приспособлений, оснастки, транспорта, контрольно-измерительных приборов и автоматики, имеющих свидетельства об окончании курсов, дающих право осуществлять указанный вид деятельности и прошедших квалификационную проверку знаний Правил безопасности в уполномоченном органе в области промышленной безопасности;
3) комплекта конструкторско-технологической и эксплуатационной документации (чертеж, технические условия, технологический процесс, инструкция (рекомендации) по эксплуатации (применению и др.), обеспечивающей полную передачу информации, необходимой для обеспечения безопасности и потребительских свойств изделия при производстве, хранении, перевозке, реализации, применении и утилизации;

4) пиротехникалық бұйымдарды жасауға, сақтауға және кәдеге жаратуға арналған және мыналарды:
белгіленген тәртіппен технологиялық операцияларды орындауға жіберілген технологиялық және көмекші жабдықтарды;
өрт қауіпсіздігі ережелерінің талаптарына сәйкес келетін және есепке алынған өнімнің сақталуын, қатаң есепке алуды және бар-жоғын тексеру мүмкіндігін қамтамасыз ететін дайын пиротехникалық бұйымдарды сақтауға арналған қойманы;
ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуге арналған тіркелген зертханалық базаны;
пиротехникалық бұйымдарды бақылау сынағынан өткізуге арналған арнайы жабдықталған аумақты;
пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған автокөлікті;
өртке қарсы қорғаныс құралдарын (өрт дабылдамасы мен өрт сөндіру), өртті сөндіру үшін қажетті өртке қарсы сумен жабдықтауды және арнайы құралдардың есептік қорын, өрт шыққан жағдайда персоналдың іс-әрекеттер жоспарын қамтитын белгіленген талаптарға жауап беретін меншік немесе жалға алу құқығындағы өндірістік-техникалық базаның;
5) жұмысты қауіпсіз жасау жөніндегі нұсқаулықтардың, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттардың;
6) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақталуы және есепке алу жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуінің бар болуы қосымша талап етіледі.
4. Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды пайдаланумен, сатумен байланысты қызметті жүзеге асыру үшін:
1) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда Қауіпсіздік ережелерін білуін білікті тексеруден өткен лицензия алуға үміткер жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның пиротехникалық бұйымдарға рұқсат алатын басшысы мен оның қызметкерінің көрсетілген қызмет түрін жүзеге асыру құқығы берілетін курстарды бітіргендігі туралы куәлігінің;
2) өрт қауіпсіздігі ережелерінің талаптарына сәйкес келетін және есепке алынған өнімнің сақталуын, оны қатаң есепке алуды және бар-жоғын тексеру мүмкіндігін қамтамасыз ететін дайын пиротехникалық бұйымдарды сатуға арналған меншік немесе жалға алу құқығындағы арнайы жабдықталған үй-жай мен оларды сақтауға арналған қоймалардың;
3) пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған меншік немесе жалға алу құқығындағы арнайы жабдықталған автокөліктің;
4) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келуінің бар болуы қосымша талап етіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1534 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 13 тамыздағы
№ 692 қаулысымен
бекітілген
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алу жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына:

4) производственно-технической базы, на праве собственности или аренды, предназначенной для производства, хранения и утилизации пиротехнических изделий и отвечающей установленным требованиям, включающей:
технологического и вспомогательного оборудования, в установленном порядке допущенного к выполнению технологических операций;
склада для хранения готовой пиротехнической продукции, соответствующий требованиям правил противопожарной безопасности и обеспечивающих сохранность, строгий учет и возможность проверки наличия учитываемой продукции;
аккредитованной лабораторной базы для проведения научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
специально оборудованной территории для проведения контрольных испытаний пиротехнических изделий;
специально оборудованного автотранспорта для перевозки пиротехнических изделий;
средств противопожарной защиты (пожарной сигнализации и пожаротушения), противопожарного водоснабжения, необходимых для ликвидации пожара и расчетного запаса специальных средств, плана действий персонала на случай пожара;
5) инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ;
6) соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
4. Для осуществления деятельности, связанной с использованием, торговлей гражданскими пиротехническими веществами и изделиями с их применением дополнительно требуется наличие:
1) у физического лица, претендующего на получение лицензии, руководителя юридического лица и его работника, которые будут иметь доступ к пиротехническим изделиям, свидетельств об окончании курсов, дающих право осуществлять указанный вид деятельности, прошедших квалификационную проверку знаний Правил безопасности в уполномоченном органе в области промышленной безопасности;
2) на праве собственности или аренды специально оборудованных помещений для реализации и складов для хранения готовой пиротехнической продукции, соответствующих требованиям правил противопожарной безопасности и обеспечивающих сохранность, строгий учет и возможность проверки наличия учитываемой продукции;
3) на праве собственности или аренды специально оборудованного автотранспорта для перевозки пиротехнических изделий;
4) соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2011 года № 1534
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2007 года № 692
Квалификационные требования,
предъявляемые к деятельности по приобретению
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему, включают наличие:

1) толық сауалнамалық деректерді (кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағын), қаруды иелену үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы көрсеткіштерінің болмауы туралы медициналық қорытындыларды қоса бере отырып, қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің;
2) соттылығының жоқтығы және қаруды қолдануда қауіпсіздік ережелерін білуін тексеру туралы анықтаманың;
3) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеуге және (немесе) жасауға және (немесе) жөндеуге және (немесе) сатуға және (немесе) коллекциялауға және (немесе) экспонаттауға лицензиялардың (осы қызметпен айналысатын заңды тұлғалар үшін);
4) күзет қызметіне арналған лицензиялардың (күзет қызметі субъектілері үшін);
5) банкноттар, ақшалар мен құндылықтарды инкассациялауға арналған лицензиялардың (инкассациямен айналысатын заңды тұлғалар үшін);
6) техникалық нығайту талаптарына жауап беретін және өрт-күзет дабылдамасы құралдарымен жабдықталған қару мен оның патрондарын сақтауға және (немесе) сатуға арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың;
7) қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрық көшірмесінің;
8) қару мен оның патрондарының ерекшеліктерін қоса бере отырып, оларды жеткізуге дайындаушы кәсіпорынмен шарт (келісімшарт) көшірмесінің (қаруды әкелетін заңды тұлғалар үшін);
9) жарақаттайтын патрондары бар қарудың көрсетілген қарудың зақым келтіру факторларының адамға әсер етуіне жол берілген белгіленген нормаларына сәйкес келуі туралы уәкілетті орган қорытындысының (қаруды сатуды жүзеге асыратын ұйымдар оны сатып алуға ниеттенген кезде);
10) осы Біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес аумақтық ішкі істер департаменттерімен және (немесе) Ішкі істер министрлігімен келісілген қолда бар және қажетті қару мен оның патрондары туралы мәліметтердің бар болуын қамтиды.
Ескертпе: Қазақстан Республикасының аумағында қару сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар арасында қаруды берген кезде азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын олардың түрлерін көрсете отырып, сатып алу-сату шарты (келісімшарты) көшірмелерінің бар болуы қажет.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1534 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 13 тамыздағы
№ 692 қаулысымен
бекітілген
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары:

1) сведений о лицах, имеющих доступ к оружию с приложением полных анкетных данных (личного листка по учету кадров), медицинских заключений об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленных уполномоченным органом в области здравоохранения;
2) справок об отсутствии судимости и проверке знания правил безопасного обращения с оружием;
3) лицензии на разработку, и (или) производство, и (или) ремонт, и (или) торговлю, и (или) коллекционирование, и (или) экспонирование гражданского и служебного оружия и патронов к нему (для юридических лиц, занимающихся данной деятельностью);
4) лицензии на охранную деятельность (для субъектов охранной деятельности);
5) лицензии на инкассацию банкнот, монет и ценностей (для юридических лиц, занимающихся инкассацией);
6) специально оборудованных помещений для хранения и (или) реализации оружия и патронов к нему, отвечающих требованиям по технической укрепленности и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации;
7) копии приказа о назначении лица, ответственного за приобретение, сохранность оружия и патронов к нему;
8) копии договора (контракта) с предприятием-изготовителем на поставку оружия и патронов к нему, с приложением спецификации (для юридических лиц, осуществляющих ввоз оружия);
9) заключения уполномоченного органа о соответствии оружия с патронами травматического действия и электрического оружия установленным нормам допустимого воздействия на человека поражающих факторов указанного оружия (при намерении его приобретения организацией, осуществляющей торговлю оружием);
10) согласованных с территориальными департаментами внутренних дел и (или) Министерством внутренних дел сведений об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему, согласно приложению к настоящим Квалификационным требованиям.
Примечание: При передаче оружия между юридическими лицами, осуществляющими торговлю оружием на территории Республики Казахстан, необходимо наличие копии договора (контракта) купли-продажи гражданского и служебного оружия и патронов к нему с указанием их видов.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2011 года № 1534
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 2007 года № 692
Квалификационные требования,
предъявляемые к деятельности по приобретению гражданских
пиротехнических веществ и изделий с их применением
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, включают наличие:

1) лицензия алуға үміткер жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның қызметкерінің пиротехникалық бұйымдарға рұқсаты болатын мәлімделген қызметті жүзеге асыруға байланысты теріс көрсеткіштерінің (психикалық аурулардың, алкоголизмнің немесе нашақорлықтың) болмауы туралы медициналық анықтамаларының;
2) өтініш берушінің пиротехникалық бұйымдарды әзірлеу және (немесе) жасау және (немесе) сату және (немесе пайдалану) құқығына лицензиясының;
3) пиротехникалық бұйымдарды сатып алуға және олардың сақталуына жауапты адамның;
4) өрт қауіпсіздігі ережелерінің талаптарына сәйкес келетін және есепке алынған өнімнің сақталуын, оны қатаң есепке алуды және бар-жоғын тексеру мүмкіндігін қамтамасыз ететін дайын пиротехникалық бұйымдарды өткізуге арналған меншік немесе жалға алу құқығындағы арнайы жабдықталған үй-жай мен оларды сақтауға арналған қоймалардың;
5) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың ерекшеліктерін қоса бере отырып, оларды жеткізуге дайындаушы кәсіпорынмен шарт (келісімшарт) көшірмесінің бар болуын қамтиды;
6) әзірлеу, жасау, сату жөніндегі лицензиясы бар заңды тұлға немесе дара кәсіпкер сатып алуға лицензиясы бойынша пиротехникалық бұйымдарды сатып алады, ал 1-3 сыныпты қауіптілігі бар пиротехникалық бұйымдарды оларды сатып алуға лицензия талап етпей, халыққа еркін сатады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 1534 қаулысына
5-қосымша
Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
сатып алу, коллекциялау,
экспонаттау жөніндегі қызметке
қойылатын біліктілік талаптарына
қосымша
Келісілді                               Келісілді
________________                         ______________
(ІІМ)                                          (ІІД (К)
М.О.                                    М.О.
20___жылғы "___"______              20___жылғы "___"________
______________                      ________________
қолы                                   қолы
Қару мен оның патрондарының қолда бары және қажетті саны туралы мәліметтер
1.________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, поштаның индексі, толық мекенжайы)
2. Қызмет түрі ___________________________________________________
3. Ішкі, сыртқы бекеттердің және ұтқыр топтардың саны (бөлек)_____
4. Ішкі, сыртқы бекеттер және ұтқыр топтар жеке құрамының саны (бөлек)
__________________________________________________________________

1) у физического лица, претендующего на получение лицензии, или работника юридического лица, который будет иметь доступ к пиротехническим изделиям, медицинских справок об отсутствии противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания);
2) у заявителя лицензии на право разработки и (или) производства и (или) торговли и (или) использования пиротехнических изделий;
3) лица, ответственного за приобретение и сохранность пиротехнических изделий;
4) на праве собственности или аренды специально оборудованных помещений для реализации и складов для хранения готовой пиротехнической продукции, соответствующих требованиям правил противопожарной безопасности и обеспечивающих сохранность, строгий учет и возможность проверки наличия учитываемой продукции;
5) копии договора (контракта) с предприятием-изготовителем на поставку гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, с приложением спецификации;
6) юридическое лицо или индивидуальный предприниматель, имеющий лицензию по разработке, производству, торговле, приобретает пиротехнические изделия по лицензии на приобретение, а пиротехнические изделия с 1-го по 3-й класс опасности свободно реализует населению без требования лицензии на их приобретение.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2011 года № 1534
Приложение
к Квалификационным требованиям,
предъявляемым к деятельности по
разработке, производству, ремонту,
торговле, приобретению, коллекционированию,
экспонированию гражданского и служебного
оружия и патронов к нему
Согласовано                                     Согласовано
_______________________                   _______________________
(МВД)                                      (ДВД (Т)
М.П.                                      М.П.
"__" __________ 20__ г.                   "__" __________ 20__ г.
_______________________                   _______________________
подпись                                   подпись
Сведения
об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему
1. _________________________________________________________________
(наименование юридического лица, почтовый индекс, полный адрес)
2. Вид деятельности ________________________________________________
3. Количество внутренних, наружных постов и мобильных групп
(раздельно) ________________________________________________________
4. Количество личного состава на внутренних, наружных постах и
мобильных группах (раздельно) ______________________________________

5. Қолда бар қару мен патрондардың саны:
5.1. жалғыз оқ атуға қайта жасалған автоматтар ____________
5.2. винтовкалар, карабиндер_____________
5.3. пистолеттер _____________
5.4. тапаншалар ______________
5.5. электр қаруы _______
5.6. мылтықтар ____________________
6. Патрондар _______________________________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
7. Жарамсыз ретінде тапсыруға жататын қару мен олардың патрондарының саны:
7.1. жалғыз оқ атуға қайта жасалған автоматтар _________________
7.2. винтовкалар, карабиндер___________
7.3. пистолеттер ___________________
7.4. тапаншалар __________________
7.5. электр қаруы_________
7.6. мылтықтар _______________________
8. Патрондар __________________________________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
9. Қажетті саны:
9.1. Атыс қаруы:
9.1.1. жалғыз оқ атуға қайта жасалған автоматтар ________
9.1.2. винтовкалар, карабиндер __________
9.1.3. пистолеттер __________
9.1.4. тапаншалар _________________
9.1.5. электр қаруы_________________________________
9.1.6. мылтықтар _______________________
9.2. Патрондар:
9.2.1. ортаймайтын қор____________________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
9.2.2. оқу-жаттығу атыстары ______________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
9.2.3. қаруды атып көру үшін______________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
10. ауысымға (қарауылға) шығу үшін сатып алынатын патрондар саны:________
11. Қару мен патрондардың қажетті санына мәліметтер
________________________________________________________________
________________________________________________негізінде жасалды.
(тиесілік нормасының атауы, қашан және кім белгіледі)
М.О.
Заңды тұлға басшысының қолы ______________________________

5. Количество имеющегося оружия и патронов:
5.1. автоматов, переделанных под одиночное ведение огня ____________
5.2. винтовок, карабинов _____________
5.3. пистолетов ______________________
5.4. револьверов _____________________
5.5 электрического оружия ____________
5.6 ружей ____________________________
6. Патронов _____________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
7. Количество оружия и патронов к нему, предназначенных к сдаче как
непригодное:
7.1. автоматов, переделанных под одиночное ведение огня _____________
7.2. винтовок, карабинов ___________
7.3. пистолетов ____________________
7.4. револьверов ___________________
7.5. электрического оружия _________
7.6. ружей _________________________
8. Патронов ________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
9. Потребное количество:
9.1. Огнестрельного оружия:
9.1.1. автоматов, переделанных под одиночное ведение огня __________
9.1.2. винтовок, карабинов __________
9.1.3. пистолетов ___________________
9.1.4. револьверов __________________
9.1.5. электрического оружия _________________________________
9.1.6. ружей ________________________
9.2. Патронов:
9.2.1. неснижаемый запас _____________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
9.2.2. на учебные стрельбы ___________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
9.2.3. на пристрелку оружия __________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
10. Количество патронов, приобретаемых для выхода на смену (караул):
____________________________
11. Сведения на потребное количество оружия и патронов составлены на
основании ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование норм положенности, когда и кем установленных)
М.П.
Подпись руководителя юридического лица ______________________________