Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласындағы және басқа да елді мекендеріндегі жаппай тәртіпсіздік барысында туындаған салдарды жою және объектілерді қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 1550 Қаулысы
Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласындағы және басқа да елді мекендеріндегі жаппай тәртіпсіздік барысында туындаған салдарды жою және объектілерді қалпына келтіру мәселелерін жедел шешу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласындағы және басқа да елді мекендеріндегі жаппай тәртіпсіздік барысында туындаған салдарды жою және объектілерді қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдары және өзге де ұйымдар Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдары және өзге де ұйымдар жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 20 қаңтардан және 20 шілдеден кешіктірмей Маңғыстау облысының әкімдігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Маңғыстау облысының әкімдігі жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 1 ақпаннан және 1 тамыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Ө.Е. Шөкеевке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1550 қаулысымен
бекітілген
Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласындағы және басқа да елді мекендеріндегі жаппай тәртіпсіздік барысында туындаған салдарды жою және объектілерді қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Орындауға (іске асыруға) жауапты
Орындау (іске асыру) мерзімі
Болжамды шығыстар (мың теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1. Жаппай тәртіпсіздіктер барысында туындаған салдарды бағалау және жою
1.
Бүлінген, қалпына келтіруге жатпайтын құрылыстарды бұзуды, аумақтарды өрттен тазартуды, зақымдалған объектілерді күрделі жөндеуді және жаңа объектілер салуды қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТЖМ
2012 жыл
Шығыстар сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*
2.
Жаңаөзен қаласының әкімдігін Р. Өтесінов атындағы дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің ғимаратына көшіру арқылы оның үздіксіз жұмыс істеуін ұйымдастыру
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТЖМ
2012 жылғы қаңтар
Шығыстар сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*
3.
Қаланың коммуналдық қызметтерін және жергілікті мемлекеттік басқару органдарын телекоммуникация құралдарымен (байланыс құралдарымен) қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТЖМ
2012 жыл
Шығыстар сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*
4.
Зақымдалған әкімшілік, қоғамдық және әлеуметтік мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарға, сондай-ақ тұрғын үйлерге оларды қалпына келтіру жөніндегі іс-қимылдар жоспарын әзірлеу арқылы олардың құнын айқындай отырып тексеру және бағалау жүргізу
Комиссия актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі, ҚТКШІА
2011 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
5.
Жеке және заңды тұлғалардың зақымдалған мүліктеріне тексеру және бағалау, меншік құқығы мен сақтандыру қатынастарын ескере отырып, бұдан кейінді іс-қимылдар алгоритмін жүргізу
Комиссия актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі, Әділетмині, ІІМ, ҚТКШІА,
2011 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
6.
Жаңаөзен қаласы банк жүйесінің қызметін қалпына келтіру жөнінде шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, Қаржымині, ҰБ
2011 жылғы желтоқсан
Есептеу сметасына сәйкес
ЕДБ қаражаты
7.
Жанар-жағармай материалдары мен дизель отынын үздіксіз жеткізуді қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
МГМ, ТЖМ, «ҚазМұнай аз» ҰК» АҚ
2012 жыл
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*
8.
Маңғыстау облысында құқықтық тәртіпті қамтамасыз етуге тартылған әскери қызметшілердің, ТЖМ қызметкерлерінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің іссапар шығыстарын төлеуге қаражат бөлу
Комиссия актісі
ТЖМ, Қорғанысмині, ПМ,ҰҚК (келісім бойынша),БП (келісім бойынша), Қаржымині, ЖАО
2011 жылғы желтоқсан, 2012 жылғы 1-тоқсан
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*, ұйымдардың өз қаражаты
9.
Маңғыстау облысында құқықтық тәртіпті қамтамасыз етуге тартылған ТЖМ мен ІІМ-нің арнайы бөлімшелеріне көлік қызметін көрсету жөніндегі шығындарды өтеуге қаражат бөлу
Үкіметке ақпарат
ККМ, ТЖМ, ІІМ, Қаржымині, Маңғыстау облысының әкімдігі, «Каспий» ӘКК» ҰК» АҚ
2011 жылғы желтоқсан, 2012 жылғы 1-тоқсан
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*

Об утверждении Плана мероприятий по ликвидации последствий, возникших в ходе массовых беспорядков, и восстановлению объектов в городе Жанаозен и других населенных пунктах Мангистауской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2011 года № 1550
В целях оперативного решения вопросов ликвидации последствий, возникших в ходе массовых беспорядков, и восстановления объектов в городе Жанаозен и других населенных пунктах Мангистауской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по ликвидации последствий, возникших в ходе массовых беспорядков, и восстановлению объектов в городе Жанаозен и других населенных пунктах Мангистауской области (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), местным исполнительным органам Мангистауской области и иным организациям обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), местным исполнительным органам Мангистауской области и иным организациям обеспечить представление по итогам полугодия не позднее 20 января и 20 июля в акимат Мангистауской области информации о ходе исполнения Плана.
4. Акимату Мангистауской области по итогам полугодия, не позднее 1 февраля и 1 августа, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан
Шукеева У.Е.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2011 года № 1550
План мероприятий
по ликвидации последствий, возникших в ходе массовых
беспорядков, и восстановлению объектов в городе
Жанаозен и других населенных пунктах Мангистауской области
п/п
Мероприятия
Форма
заверше-
ния
Ответствен-
ный за
исполнение
(реализацию)
Срок
исполнения
(реализа-
ции)
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс. тенге)
Источники
финансиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1. Оценка и ликвидация последствий, возникших в ходе массовых беспорядков
1.
Обеспечить снос
поврежденных,
не подлежащих
восстановлению
строений,
очистку
территорий от
пожара,
капитальный
ремонт
пострадавших объектов и
строительство
новых объектов
Информация
в Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области, МЧС
2012 год
Согласно смете
расходов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*
2.
Организовать
бесперебойную
работу акимата
города Жанаозен с передислока-
цией в здание
физкультурно-
оздоровительного
комплекса
имени
Р. Отесинова
Информация
в Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области, МЧС
Январь 2012
года
Согласно смете
расходов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*
3.
Обеспечить
средствами
телекоммуника-
ций (средства-
ми связи)
коммунальные
службы города и
местные органы
государственно-
го управления
Информация
в Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области, МЧС
2012 год
Согласно смете
расходов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*
4.
Провести
обследование и
оценку
пострадавших
зданий и
сооружений
администра-
тивного,
общественного и
социального
назначения, а
также жилых
домов с
определением
их стоимости с
разработкой
плана действий
по их
восстановлению
Акт
комиссии
Акимат
Мангистауской
области,
АДСиЖКХ
Декабрь
2011 года
Не требуется
5.
Провести
обследование и оценку
пострадавшего
имущества
физических и
юридических лиц
и алгоритма
дальнейших
действий с
учетом права
собственности
и страховых
отношений
Акт
комиссии
Акимат
Мангистауской
области,
МЮ, МВД,
АДСиЖКХ
Декабрь
2011 года
Не требуется
6.
Принять меры
по восстанов-
лению
деятельности
банковской
системы города
Жанаозен
Информация
в Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области, МФ,
НБ
Декабрь
2011 года
Согласно смете
расчетов
Средства БВУ
7.
Обеспечить
бесперебойную
поставку
горюче-смазоч-
ных материалов
и дизельного
топлива
Информа-
ция в
Прави-
тельство
МНГ, МЧС,
МТК, АО "НК
"КазМунайГаз"
2012 год
Согласно смете
расчетов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*
8
Выделить
средства на
оплату
командировочных
расходов
военнослужащим,
сотрудникам
МЧС, работникам
правоохрани-
тельных органов,
задействованных
в обеспечении
правопорядка в
Мангистауской
области
Информа-
ция в
Прави-
тельство
МЧС, МО,
МВД, КНБ (по
согласованию)
, ГП (по согласова-
нию), МФ, МИО
Декабрь
2011 года
1 квартал
2012 года
Согласно смете
расчетов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*, собственные
средства
организаций
9.
Выделить
средства для
возмещения
затрат по
транспортному
обслуживанию
спецподразде-
лений МЧС и
МВД,
привлеченных в
обеспечении
правопорядка в
Мангистауской
области
Информа-
ция в
Прави-
тельство
МТК, МЧС,
МВД, МФ,
акимат
Мангис-
тауской
области, АО
"НК" СПК
"Каспий"
Декабрь
2011 года,
1 квартал
2012 года
Согласно смете
расчетов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*

2. Объектілерді қалпына келтіру
10.
Жаңаөзен қаласы әкімдігінің ғимараттарына қайта жаңарту (қалпына келтіру) жүргізу
Орындалған жұмыстар актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жыл
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*, жергілікті бюджет
11.
Маңғыстау облысының басқа да елді мекендеріндегі зақымдалған әкімшілік ғимараттарға қайта жаңарту (қалпына келтіру) жүргізу
Орындалған жұмыстар актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жыл
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*, жергілікті бюджет
12.
«ҚазМұнайГаз» БӨ» АҚ «Өзенмұнайгаз» ӨФ-ның әкімшілік ғимаратына және оның басқа да объектілеріне қайта жаңарту жүргізу
Орындалған жұмыстар актісі
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
2012 жыл
Есептеу сметасына сәйкес
«Самұрық-
Қазына» ҰӘҚ» АҚ
13.
Жаппай тәртіпсіздіктер барысында зақымдалған мемлекеттік емес меншік нысанындағы объектілерге қайта жаңарту (қалпына келтіру) жүргізу
Орындалған жұмыстар актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жыл
Есептеу сметасына сәйкес
Бюджеттен тыс қаражат, сақтандыру төлемдері
14.
Жергілікті маңызы бар жолдарды қайта жаңартуды (қалпына келтіруді) қамтамасыз ету
Орындалған жұмыстар актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жыл
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*, жергілікті бюджет
15.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес төтенше жағдайды енгізуге негіз болған мән-жайлардың нәтижесінде зардап шеккен жеке адамдардың материалдық залалын өтеуді, оларға қажетті көмек беруді қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, ТЖМ, Еңбекмині
2011 жылғы желтоқсан, 2012 жылғы 1-тоқсан
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*, жергілікті бюджет
16.
Заңды және жеке тұлғалардың зақымдалған мүліктерінің материалдық зиянын өтеу үшін «Жарылқау» қорына бюджеттен тыс қаражаттың есептелуін жүргізу
Үкіметке ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жылғы 1-тоқсан
Қор қаражатының шегінде
Бюджеттен тыс қаражат
17.
Жаңаөзен қаласының радиотелевизия станциясына қалпына келтіруді жүргізу
Орындалған жұмыстар актісі
БАМ, «Қазтелерадио» АҚ
2012 жыл
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет (Үкіметтің резерві)*, өз қаражаты
3. «Өзенмұнайгаз» өндірістік филиалының қызметін қамтамасыз ету
18.
«Өзенмұнайгаз» ӨФ кен орындарында өндірістік циклді тұрақтандыру жөнінде шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
2011 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
19.
Өндірістік және еңбек тәртібін нығайту жөнінде шаралар қабылдау, еңбек заңнамасы талаптарының сақталуын қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ, Еңбекмині
2012 жыл
Талап етілмейді
20.
«Өзенмұнайгаз» ӨФ мен сервистік кәсіпорындардың жұмыскерлеріне ұжымдық шарттарда көзделген әлеуметтік кепілдіктердің берілуін және еңбекті қорғау шараларын қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ, Еңбекмині
2012 жыл
Кәсіпорын бюджетіне сәйкес
«ҚазМұнайГаз» БӨ» АҚ қаражаты
21.
«Өзенмұнайгаз» ӨФ-ден және «Қаражанбасмұнай» АҚ-дан жұмыстан шығарылған адамдарды республиканың кәсіпорындарына жұмысқа орналастыру мәселесін көшуге байланысты шығындарын өтеу мәселесін қарай отырып пысықтау
Үкіметке ақпарат
«Самұрық- Казына» ҰӘҚ» АҚ, Еңбекмині, ИЖТМ
2011 жылғыжелтоқсан - 2012 жылғы
қаңтар
Талап етілмейді

2. Восстановление объектов
10.
Провести
реконструкцию
(восстановле-
ние) зданий
акимата города
Жанаозен
Акт
выполненных
работ
Акимат
Мангистауской
области
2012 год
Согласно смете
расчетов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*,
Местный бюджет
11.
Провести
реконструкцию
(восстановле-
ние)
пострадавших
администра-
тивных зданий
в других
населенных
пунктах
Мангистауской
области
Акт
выполненных
работ
Акимат
Мангистауской
области
2012 год
Согласно смете
расчетов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*,
Местный бюджет
12.
Провести
реконструкцию
административного
здания ПФ
"Озенмунайгаз"
и других
объектов АО "РД
"КазМунайГаз"
Акт
выполненных
работ
АО "НК
"КазМунайГаз"
2012 год
Согласно смете
расчетов
АО "ФНБ
"Самрук-Ка-
зына"
13.
Провести
реконструкцию
(восстановле-
ние) объектов
негосудар-
ственной формы
собственности,
пострадавших в
ходе массовых
беспорядков
Акт
выполненных
работ
Акимат
Мангистауской
области
2012 год
Согласно смете
расчетов
Внебюджетные
средства,
страховые
выплаты
14.
Обеспечить
реконструкцию
(восстанов-
ление),
капитальный
ремонт дорог
местного
значения
Акт
выполненных
работ
Акимат
Мангистауской
области
2012 год
Согласно смете
расчетов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*,
Местный бюджет
15.
Обеспечить в
соответствии с
действующим
законодательством
возмещение
материального
ущерба,
предоставление
необходимой
помощи
физическим
лицам,
пострадавшим
в результате
обстоятельств,
послуживших
основанием для
введения
чрезвычайного
положения
Информа-
ция в
Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области, МЧС,
МТСЗН
Декабрь
2011 года,
1 квартал
2012 года
Согласно смете
расчетов
Республи-
канский бюджет
(резерв Прави-
тельства)*, местный
бюджет
16.
Произвести
зачисление
внебюджетных
средств в фонд
"Жарылкау" для
возмещения
материального
ущерба
поврежденного
имущества
юридических и
физических лиц
Информа-
ция в
Прави-
тельство
АО "ФНБ
"Самрук-
Казына"
акимат
Мангистауской
области
1 квартал
2012 года
В пределах
средств фонда
Внебюджетные
средства
17.
Провести
восстановление
радиотелеви-
зионной станции города Жанаозен
Акт
выполненных
работ
МСИ, АО
"Казтеле-
радио"
2012 год
Согласно смете
расчета
Республи-
канский
бюджет*,
собственные
средства
3. Обеспечение деятельности Производственного филиала "Озенмунайгаз"
18.
Принять меры
по стабилизации
производствен-
ного цикла на
месторождениях
ПФ "Озенмунайгаз"
Информа-
ция в
Прави-
тельство
АО "ФНБ
"Самрук-
Казына"
Декабрь
2011 года
Не требуется
19.
Принять меры по укреплению
производственной
и трудовой
дисциплины,
обеспечить
соблюдение
требований
трудового
законодательства
Информа-
ция
в Прави-
тельство
АО "НК
"КазМунайГаз"
, МТСЗН
2012 год
Не требуется
20.
Обеспечить
предоставление
социальных
гарантий и мер
по охране труда
работникам ПФ
"Озенмунайгаз"
и сервисных
предприятий,
предусмот-
ренных
коллективными
договорами
Информа-
ция в
Прави-
тельство
АО "НК
"КазМунайГаз,
МТСЗН
2012 год
Согласно
бюджета
предприятия
Средства АО
"РД
"КазМунайГаз"
21.
Проработать
вопрос трудо-
устройства лиц,
уволенных с ПФ
"Озенмунайгаз"
и АО"Каражан-
басмунай" на
предприятия
республики, с
рассмотрением
вопроса
возмещения
затрат,
связанных с
переездом
Информа-
ция в
Прави-
тельство
АО "ФНБ
"Самрук-
Казына",
МТСЗН, МИНТ
Декабрь
2011
года -
январь 2012
года
Не требуется

4. Халықты әлеуметтік қорғау, әлеуметтік сала және жұмыспен қамту
22.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындауды және төлеуді қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
Еңбекмині
Өтініш жасауына қарай
Республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет*
23.
Зардап шеккен адамдарға шұғыл медициналық көмек көрсету, оның ішінде оларды оңалтуды ұйымдастыру мақсатында емдеу-профилактикалық ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі шараларды қабылдау
Үкіметке ақпарат
ДСМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жыл
Есептеу сметасына сәйкес
Республикалық бюджет*, жергілікті бюджет*
24
Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында «Өзенмұнайгаз» ӨФ мен сервистік кәсіпорындардан жұмыстан шығарылған адамдар арасынан өтініш жасаған азаматтарды оларды одан әрі жұмысқа орналастыру мақсатында оқытуды, қайта даярлауды немесе біліктілігін арттыруды ұйымдастыру және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де белсенді нысандарымен қамту
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жылғы 1-жарты-жылдық
Жұмыспен қамту Бағдарламасын іске асыруға бөлінген қаражат есебінен
Республикалық бюджет*, жергілікті бюджет*
5. Азық-түлікпен қамтамасыз ету
25.
Жаңаөзен қаласының бірінші қажеттілікті әлеуметтік маңызы бар тамақ өнімдеріне деген бір айлық қажеттілігін анықтау
Үкіметке ақпарат
АШМ, Маңғыстау облысының әкімдігі, «Каспий» ӘКК» ҰК» АҚ
2011 жылғы 26 желтоқсан
Талап етілмейді
26.
Тұрақтандыру қоры есебінен бірінші қажеттілікті әлеуметтік маңызы бар тамақ өнімдерінің бір айлық қорын қалыптастыру
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, АШМ, «Каспий» ӘКК» ҰК» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
2011 жылғы 26 желтоқсан
Өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыр уға бөлінген қаражат шегінде
Республикалық бюджет*
27.
Төтенше жағдайдың қолданылуы аяқталғанға дейін тұрақтандыру қоры есебінен бірінші қажеттілікті әлеуметтік маңызы бар тамақ өнімдерінің бір айлық қорын ұстау
Үкіметке ақпарат
АШМ, Маңғыстау облысының әкімдігі, «Каспий» ӘКК» ҰК» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
5 қаңтар 2012 жыл
Өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыр уға бөлінген қаражат шегінде
Республикалық бюджет*
28.
Жеке сауда объектілерінің қызметі толық қалпына келгенге дейін қосымша жылжымалы сауда нүктелерінің жұмысын ұйымдастыру
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, АШМ, «Каспий» ӘКК» ҰК» АҚ
2012 жылғы 5 қаңтар
Талап етілмейді
6. Қоғамдық тәртіпті қорғауды қамтамасыз ету
29.
Стратегиялық, өндірістік және әлеуметтік объектілерді, халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін объектілерді, сондай-ақ қалпына келтіруге жататын объектілерді күшейтілген күзетпен қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
ІІМ, Маңғыстау облысының әкімдігі, «ҚазМұнайГаз» БӨ» АҚ
2012 жылғы 5 қаңтарға дейін
Талап етілмейді
30.
Этил спиртінің, алкоголь өнімінің айналымына ерекше тыйым салу режимінің сақталуын қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
ІІМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жыл
Талап етілмейді
31.
Тоңаушылық фактілеріне жол бермеу және қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүргізу
Үкіметке ақпарат
ІІМ
2012 жыл
Талап етілмейді

4. Социальная защита, социальная сфера и занятость населения
22.
Обеспечить
назначение и
выплату
государствен-
ных социальных
пособий по
потере
кормильца в
соответствии с
действующим
законода-
тельством
Информация
в Прави-
тельство
МТСЗН
По мере
обращения
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском бюджете
Республи-
канский
бюджет*
23.
Принять меры
по материально-
техническому
обеспечению
лечебно-
профилактических
организаций в
целях оказания
неотложной
медицинской
помощи
пострадавшим
лицам, в том
числе
организация их
реабилитации
Информация
в Прави-
тельство
МЗ, акимат
Мангистауской
области
2012 год
Согласно смете
расчетов
Республи-
канский
бюджет*, местный
бюджет *
24.
В рамках
Программы
занятости-2020
организовать
обучение,
переподготовку
или повышение
квалификации
и охватить
иными
активными
формами
содействия
занятости
обратившихся
граждан из
числа лиц,
уволенных с ПФ
"Озенмунайгаз"
и сервисных
предприятий,
в целях их
дальнейшего
трудоустройства
Информация в Правительство
Акимат
Мангистауской
области
1 полугодие
2012 года
За счет
средств,
выделенных на
реализацию
Программы
занятости
Республи-
канский
бюджет*,
местный
бюджет*
5. Продовольственное обеспечение
25.
Определить
месячную
потребность
города Жанаозен
в социально-
значимых
продуктах
питания первой
необходимости
Информация
в Прави-
тельство
МСХ, акимат
Мангистауской
области,
АО "НК
"СПК "Каспий"
26 декабря
2011 года
Не требуется
26.
Сформировать
месячный запас
социально-
значимых
продуктов
питания первой
необходимости
за счет
стабилизаци-
онного фонда
Информация
в Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области, МСХ
АО "НК "СПК
"Каспий", АО
"Казагро"
26 декабря
2011 года
В пределах
средств,
выделенных на
формирование
региональных
стабилиза-
ционных фондов
Республи-
канский
бюджет*
27.
Поддерживать
месячный запас
социально-
значимых
продуктов
питания первой
необходимости
за счет
стабилизаци-
онного фонда
до окончания
действия
чрезвычайного
положения
Информация
в Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области, МСХ
АО "НК "СПК
"Каспий", АО
"Казагро"
5 января
2012 года
В пределах
средств,
выделенных на
формирование
региональных
стабилиза-
ционных фондов
Республи-
канский
бюджет*
28.
До момента
полного
восстановления
деятельности
объектов
частной
торговли
организовать
работу
дополнительных
передвижных
торговых точек
Информация
в Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области, МСХ
АО "НК "СПК
"Каспий"
5 января
2012 года
Не требуется
6. Обеспечение охраны общественного порядка
29.
Обеспечить
усиленную
охрану
стратегических,
производ-
ственных и
социальных
объектов,
объектов,
обеспечивающих
жизнедея-
тельность
населения, а
также объектов,
подлежащих
восстановлению
Информация
в Прави-
тельство
МВД, акимат
Мангистауской
области,
АО "РД
"КазМунайГаз"
до 5 января
2012 года
Не требуется
30.
Принять меры
по обеспечению
соблюдения
особого режима
оборота
этилового
спирта,
алкогольной
продукции
Информация
в Прави-
тельство
МВД, акимат
Мангистауской
области
2012 год
Не требуется
31.
Провести
работу по
недопущению
фактов
мародерства и
обеспечению
общественного
порядка
Информация
в Прави-
тельство
МВД
2012 год
Не требуется

7. Ақпараттық қамтамасыз ету
32.
Жаппай тәртіпсіздік барысында туындаған салдарды жою, құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету жөнінде қабылданған шаралар туралы электрондық және баспасөз БАҚ-да түсіндіру жұмысын ұйымдастыру
Үкіметке ақпарат
БАМ, СІМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2011 жылғы желтоқсан, 2012 жыл
Талап етілмейді
8. Өзге де шаралар
33.
Тұрғындардың мемлекеттік басқару органдарымен өзара іс-қимылын, түсіндіру жұмысын ұйымдастыру үшін Жаңаөзен қаласы тұрғындарының арасынан қоғамдық кеңестер құру және оған тарту жөнінде шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2011 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
34.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 қарашадағы 1321 қаулысымен бекітілген Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған кешенді жоспарына қаланың перспективалық даму және оңтайлы жұмыспен қамту шаралары бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Үкімет қаулысы
ЭДСМ, ТЖМ, ДСМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2012 жыл
Бюджеттік өтінімге сәйкес
Республикалық бюджет*, жергілікті бюджет*, кәсіпорындардың қаражаты
Ескертпе:
*Үкіметтің резерві және жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемі шығыстарға бағалау жүргізілгеннен кейін анықталатын болады;
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Қаржымині — Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
БАМ - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
ҚТКШІА - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
БП - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ- «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ - «ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
«ҚазМұнайГаз» БӨ» АҚ - «ҚазМұнайГаз» Барлау Өндіру» акционерлік қоғамы
«Өзенмұнайгаз» ӨФ - «Өзенмұнайгаз» өндірістік филиалы
«Каспий» ӘКК» ҰК» - «Каспий» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ - «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы
ЖАО - жергілікті атқарушы органдар
БАҚ - бұқаралық ақпарат құралдары

7. Информационное обеспечение
32.
Организовать
разъяснительную
работу в
электронных и
печатных СМИ о
принимаемых
мерах по
ликвидации
последствий,
возникших в ходе
массовых
беспорядков,
обеспечению
правопорядка
Информация
в Прави-
тельство
МСИ, МИД,
акимат
Мангистауской
области
Декабрь
2011 года,
2012 год
Не требуется
8. Прочие меры
33.
Принять меры
по созданию и
привлечению
общественных
советов из
числа жителей
города Жанаозен для организации
взаимодействия
населения с
органами госу-
дарственного
управления,
разъясни-
тельной работы
Информация
в Прави-
тельство
Акимат
Мангистауской
области
Декабрь
2011 года
Не требуется
34.
Внести
изменения и
дополнения в
Комплексный
план
социально-
экономического
развития
города
Жанаозен
Мангистауской
области на
2012-2020,
утвержденный
постановлением
Правительство
Республики
Казахстан от
11 ноября 2011
года № 1321 по
мерам
перспективного
развития
города и
обеспечения
оптимальной
занятости
постановле-
ние
Прави-
тельства
МЭРТ, МЧС,
МЗ, акимат
Мангистауской
области
2012 год
Согласно
бюджетной
заявке
Республи-
канский
бюджет*,
местный
бюджет*,
средства
предприятий
Примечания:
* объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет резерва Правительства и местного бюджета, будут определены после проведения оценки расходов;
расшифровка аббревиатур:
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики  Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МСИ - Министерство связи и информации Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
АДСиЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
НБ - Национальный банк Республики Казахстан
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НК "КазМунайГаз" - акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
АО "РД "КазМунайГаз" - акционерное общество "Разведка Добыча "КазМунайГаз"
ПФ "Озенмунайгаз" - производственный филиал "Озенмунайгаз" акционерного обществп "РД "КазМунайГаз"
АО "НК "СПК "Каспий" - акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий"
АО "НУХ "КазАгро" - акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
МИО - местный исполнительный орган
СМИ - средства массовой информации