Тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен төленуге тиіс қосылған құн салығының сомасын қосылған құн салығы жөніндегі декларацияда көрсету жөніндегі және оларды мақсатты пайдалану туралы міндеттеменің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 1578 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 250-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен төленуге тиіс қосылған құн салығының сомасын қосылған құн салығы жөніндегі декларацияда көрсету жөніндегі және оларды мақсатты пайдалану туралы міндеттеменің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті осы қаулының 1-тармағында көрсетілген міндеттеменің бір данасын қосылған құн салығын төлеушіден міндеттеме алынған айдан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей қосылған құн салығын төлеуші – сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларды тіркеу орны бойынша салық органдарына ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1578 қаулысымен
бекiтiлген
нысан
Кедендік бақылау (кеден)
департаментінің бастығына
_________________________
Тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен төленуге
тиіс қосылған құн салығының сомасын қосылған құн салығы
жөніндегі декларацияда көрсету жөніндегі және оларды
мақсатты пайдалану туралы міндеттеме
1-бөлім. Жалпы ақпарат
Алушы/импорттаушы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы не дара кәсіпкердің тегі, аты-жөні)
Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)*
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН)*
Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәлік
Сериясы және нөмірі ---------      -------------
| | | | | |    | | | | | | | |
---------      -------------
Тіркеуге қойылған күн 20___ ж. "____" ________
_____________________________________________________________________
(салық органының атауы)

Об утверждении формы обязательства по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость суммы налога на добавленную стоимость, подлежащей уплате методом зачета по импорту товаров, и об их целевом использовании
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2011 года № 1578. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 196
В соответствии со статьей 250 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить форму обязательства по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость суммы налога на добавленную стоимость, подлежащей уплате методом зачета по импорту товаров, и об их целевом использовании.
2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить представление одного экземпляра обязательства, указанного в пункте 1 настоящего постановления, в налоговые органы по месту регистрации участников внешнеэкономической деятельности - плательщиков налога на добавленную стоимость не позднее 10 числа месяца, следующего за месяцем, в котором получено обязательство от плательщика налога на добавленную стоимость.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2011 года № 1578
форма
Начальнику Департамента
таможенного контроля (таможни)
__________________________
Обязательство
по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость
суммы налога на добавленную стоимость, подлежащей уплате
методом зачета по импорту товаров, и об их целевом
использовании
Раздел 1. Общая информация
Получатель/импортер _________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, либо
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя)
Идентификационный номер (ИИН/БИН) налогоплательщика*
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) *
Свидетельство о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость
Серия и номер
Дата постановки на учет "__" _________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(наименование налогового органа)

2-бөлім. Тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісімен
төленуге тиіс қосылған құн салығының сомаларын қосылған құн
салығы жөніндегі декларацияда көрсету
20___ ж. «_____» ____________ №___________ кеден декларациясына
сәйкес есепке алу әдісімен бюджетке төленуге тиіс қосылған құн салығы
жөніндегі декларацияда ______________________________________________
(салық кезеңі)
қосылған құн салығының сомасын
(____________________________________________________________) теңге,
(сомасы жазбаша)
көрсетуге міндеттенеді.
3-бөлім. Қосылған құн салығын төлеу есепке алу әдісімен
жүргізілетін тауарларды мақсатты пайдалану
Тауарлар ретінде мыналар әкелінді:_____________________________
(тауарлардың атауы)
_____________________________________________________________________
Осыған байланысты көрсетілген тауарларды, яғни қаржы лизингі мен қайта экспорттау режимінде тауарды беруді қоспағанда, оларды одан әрі сату үшін емес, нақты өндірістік мұқтаждықтар үшін мақсаттарға сәйкес пайдалануға міндеттенеді.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарда пайдаланған жағдайда Қазақстан Республикасының салық және кеден заңнамаларына сәйкес қосылған құн салығы сомасын және оған есептелген өсімпұлды төлеуге міндеттенеді.
Басшы _______________________________________________/_____________/
(басшының аты-жөні не дара кәсіпкердің тегі, аты-жөні,) (қолы)
_____________________________________________________________________
(жеке куәлігінің нөмірі, кім берген және берілген күні)
Міндеттеме 20_____ ж. "_____" _____________ қабылданды.
Инспектор _____________________________________________/___________/
(тегі, аты-жөні)                   (қолы)
Күні 20___ж "___" __________
Кеден органы М.О.
Ескертпе:
1. Импортталатын тауарларды кедендік ресімдеуді жүзеге асыратын кеден органына міндеттеме үш данада тапсырылады.
2. * «Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)» жолы «Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңның (бұдан әрі – Ұлттық тізілімдер туралы заң) 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы қолданысқа енгізілген күннен бастап бизнес-сәйкестендіру нөмірі толтырылуы тиіс.
«Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН)» жолы Ұлттық тізілімдер туралы заңның 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы қолданысқа енгізілгенге дейін салық төлеушінің тіркеу нөмірі толтырылуы тиіс.

Раздел 2. Отражение в декларации по налогу на добавленную
стоимость суммы налога на добавленную стоимость,
подлежащей уплате методом зачета по импорту товаров
Обязуется отразить в декларации по налогу на добавленную стоимость
за __________________________________________________________________
(налоговый период)
сумму налога на добавленную стоимость _______________________________
(__________________________________________________________) тенге,
(сумма прописью)
подлежащую уплате в бюджет методом зачета согласно таможенной
декларации № ________________________________ "__" _________ 20__ г.
Раздел 3. Целевое использование товаров, уплата налога на
добавленную стоимость по которым производится методом зачета
В качестве товаров завезены: __________________________________
(наименование товаров)
_____________________________________________________________________
В связи с чем обязуется использовать указанные товары строго в
соответствии с их целевым назначением, то есть не для дальнейшей
реализации, за исключением передачи в финансовый лизинг и вывоза
ранее импортированных товаров в режиме реэкспорта.
В случае нецелевого использования указанных товаров обязуется
уплатить сумму налога на добавленную стоимость и пени в соответствии
с таможенным и налоговым законодательствами Республики Казахстан.
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________________________ / ___________ /
(фамилия, имя, отчество руководителя   (подпись)
либо фамилия, имя, отчество
индивидуального предпринимателя)
_____________________________________________________________________
(номер удостоверения личности, кем выдано и дата выдачи)
Обязательство принято "__" _________ 20__ г.
Инспектор __________________________________ / ______________ /
(фамилия, имя, отчество)           (подпись)
Дата "__" _________ 20__ г.
М.П. таможенного органа
Примечание:
1. Обязательство представляется в таможенный орган, осуществляющий таможенное оформление импортируемых товаров, в трех экземплярах.
2. * Строка "Идентификационный номер (ИИН/БИН) налогоплательщика" заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" (далее - Закон о национальных реестрах).
Строка "Регистрационный номер налогоплательщика (РНН)" заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона о национальных реестрах.