"Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 — 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 1606 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«2. Ағымдағы жағдайды талдау» деген бөлімде:
«1. Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген кіші бөлімде:
бесінші белік мынадай редакцияда жазылсын:
«Нақты ЖІӨ 2009 жылға қарағанда 2010 жылы 7,3 %-ға өсті.»;
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Жұмыссыздық деңгейі 2010 жылғы желтоқсанда экономикалық белсенді халық санының 5,8 %-ын құрады, бұл 2009 жылға қарағанда 0,8 пайыздық тармаққа төмен.»;
он үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Мәселен, 2009 жылы елдің ЖІӨ-дегі шағын және орта бизнес субъектілерінің үлесі 31,7 %-ды құрады (2008 жылы - 31,2 %).
Бөлшек сауданың тауар айналымы 2 551,4 млрд. теңгені құрап, өткен жылдың тиісті кезеңімен салыстырғанда 2,7 %-ға төмендеді (бөлшек сауданың тауар айналымы 2008 жылы 2 442,8 млрд. теңгені құрады). Көтерме сауданың тауар айналымы 2009 жылы 6 872,3 млрд. теңгені құрап, еткен жылдың тиісті кезеңімен салыстырғанда 1,7 %-ға төмендеді (көтерме сауданың тауар айналымы 2008 жылы - 6 963,2 млрд.теңге).»;
мынадай мазмұндағы отызыншы және отыз бірінші бөліктермен толықтырылсын:
«Республикалық бюджет шығыстарының теңгерімділігі мен құрылымы, салық пен кеден төлемдері түсімдерінің толықтығы, салық пен кеден жүйелерін жақсарту мәселелері өзекті болып қалуда.
Экономикалық ахуалдың нашарлауы немесе жақсаруы республикалық бюджетке және Ұлттық қорға түсімдердің деңгейіне, бюджет шығыстарының құрылымына әсерін тигізетін анықтаушы сыртқы фактор болып табылады.»;
отызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазіргі уақытта өңірлер арасында жан басына шаққандағы жалпы өңірлік өнім (бұдан әрі - ЖӨӨ) бойынша біршама айырмашылықтар бар. 2009 жылдың қорытындысы бойынша жан басына шаққандағы ЖӨӨ Жамбыл облысы бойынша 336,3 мың теңгені құраса, Атырау облысы бойынша - 3 881,6 мың теңгені құрады, яғни айырмашылық - 11,5 есе.»;
мынадай мазмұндағы отыз бірінші және отыз екінші бөліктермен толықтырылсын:
«Бұл ретте тек жалпы адамзаттық ғана емес, ауыл өмірінің этникалық ерекшеліктерін, аумақтық-өңірлік ерекшелігіне байланысты қоғамның әлеуметтік және экономикалық өміріндегі ауылдың арнаулы рөлін өркениетті есепке алатын шараларды әзірлеу және қабылдау қажет.
Мемлекеттік қолдау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру қажет: ауылда тұрғын үй мәселесін шешу, ауылдық денсаулық сақтау, жалпы білім беру, ауылда газдандыру, жол құрылысын салу мекемелерінің жүйесін дамыту, байланыс және телекоммуникация құралдарымен қамтамасыз ету.»;
қырық бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бүгінгі таңда Қазақстан тиісті хаттамаларға қол қою арқылы ДСҰ-ға мүше 26 елмен қазақстандық тауарлар және қызметтер нарығына қол жеткізу бойынша екіжақты келіссөздерді аяқтады.»;
«2. Нәтижелі мемлекеттік секторды құру» деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы он төртінші, он бесінші және он алтыншы бөліктермен толықтырылсын:
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты мемлекеттік мүлікті басқаруды жоспарлау, мониторинг, бағалау және бақылау тиімділігі жүйесін құру бойынша негіз қаланды.
Министрлік Мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес Бірыңғай мемлекеттік мүліктің тізілімі негізінде мемлекеттік мүлікті басқаруды жоспарлау, мониторингі, бағалау және бақылау тиімділігі жүйесін қалыптастыру бойынша әдістемелік тәсілдерді әзірлейтін болады.
Бекітілген есептілік тиімділігін нысандары негізінде жыл сайын мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың (ЖШС) даму жоспарларының орындалу мониторингі жүргізіледі. Мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың (ЖШС) даму жоспарларының орындалуы туралы есептер негізінде мемлекеттік мүлікті басқаруды талдау және тиімділікті бағалау жүргізілетін болады.»;
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы көрсеткіштері, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген бөлімде:
«1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы көрсеткіштері, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген 1-стратегиялық бағытта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 "О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года № 1606
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 «О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «2. Анализ текущей ситуации»:
в подразделе «1. Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:
часть пятую изложить в следующей редакции:
«В 2010 году реальный ВВП вырос на 7,3 % к 2009 году.»;
часть восьмую изложить в следующей редакции:
«Уровень безработицы в декабре 2010 года составил 5,8 % к численности экономически активного населения, что на 0,8 процентных пункта меньше, чем в 2009 году.»;
часть тринадцатую изложить в следующей редакции:
«Так, за 2009 год доля субъектов малого и среднего бизнеса в ВВП страны составила 31,7 % (в 2008 году – 31,2 %).
Розничный товарооборот составил 2 551,4 млрд. тенге и уменьшился по сравнению с соответствующим периодом прошлого года на 2,7 % (розничный товарооборот в 2008 году составил –2 442,8 млрд. тенге). Оптовый товарооборот в 2009 году составил – 6 872,3 млрд. тенге и уменьшился по сравнению с соответствующим периодом прошлого года на 1,7 % (оптовый товарооборот в 2008 году – 6 963,2 млрд.тенге).»;
дополнить частями тридцатой и тридцать первой следующего содержания:
«Продолжают оставаться актуальными вопросы сбалансированности и структуры расходов республиканского бюджета, полноты поступлений налогов и таможенных платежей, улучшения налоговой и таможенной систем.
Ухудшение или улучшение экономической ситуации является определяющим внешним фактором, который влияет на уровень поступлений в республиканский бюджет и Национальный фонд, структуру бюджетных расходов.»;
часть тридцатую изложить в следующей редакции:
«В настоящее время существуют некоторые различия между регионами по валовому региональному продукту (далее – ВРП) на душу населения. Если по итогам 2009 года ВРП на душу населения по Жамбылской области составлял 336,3 тыс. тенге, то в Атырауской области – 3 881,6 тыс. тенге, то есть разница в 11,5 раз.»;
дополнить частями тридцать первой и тридцать второй следующего содержания:
«При этом необходима подготовка и принятие мер, цивилизованно учитывающих не только общечеловеческие, но и этнические особенности сельского образа жизни, особую, в силу пространственно-территориальной специфики, роль села в социальной и экономической жизни общества.
Необходимо осуществление мероприятий по государственной поддержке: решения жилищной проблемы на селе, развития сети сельских учреждений здравоохранения, общего образования, газификации, дорожного строительства на селе, обеспечения средствами связи и телекоммуникациями.»;
часть сорок первую изложить в следующей редакции:
«На сегодня Казахстан завершил двусторонние переговоры по доступу на казахстанский рынок товаров и услуг с 26 странами-членами ВТО с подписанием соответствующих протоколов.»;
в подразделе «2. Создание результативного государственного сектора»:
дополнить частями четырнадцатой, пятнадцатой и шестнадцатой следующего содержания:
«С принятием Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе» заложена база по созданию системы планирования, мониторинга, оценки и эффективности контроля управления государственным имуществом.
Министерством будут разработаны методологические подходы по формированию системы планирования, мониторинга, оценки и эффективности контроля управления государственным имуществом на основе Единого реестра государственного имущества в соответствии с Системой государственного планирования.
Ежегодно на основе утвержденных форм отчетности будет проводиться мониторинг выполнения планов развития государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ (ТОО). На основе отчетов о выполнении планов развития государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ (ТОО) будет проводиться анализ и оценка эффективности управления государственным имуществом.»;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:

«2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету» деген 1-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
«2011 жыл» деген бағанда:
1-тармақтағы «105,0» деген сандар «107,0» деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақтағы «105,2» деген сандар «107,4» деген сандармен ауыстырылсын;
3-тармақтағы «103,0» деген сандар «112,8» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7, 8, 9-тармақтармен толықтырылсын:
«
7. ДЭФ-тің бәсекеге қабілеттіліктің жаһандық индексінің рейтингінде «Салық салу дәрежесі мен әсері» көрсеткішін жақсарту
ДЭФ-тің есебі
Рейтингтегі орны
89
74
41
39

в цели 1. «Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года»:
в целевых индикаторах:
в графе «2011 год»:
в пункте 1 цифры «105,0» заменить цифрами «107,0»;
в пункте 2 цифры «105,2» заменить цифрами «107,4»;
в пункте 3 цифры «103,0» заменить цифрами «112,8»;
дополнить пунктами 7, 8, 9 следующего содержания:
«
7. Улучшение показателя «Степень и
эффект налогообложения» в рейтинге
Глобального индекса
конкурентоспособности ВЭФ
Отчет
ВЭФ
Место в
рейтинге
89
74
41
39

«2011 жыл» деген бағандағы «95-105» деген сандар «98-102» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
5) Қазақстанның бәсеке қабілеттілігінің деңгейін арттыру жөнінде мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру
X
X
X
X
X
»;
«Кәсіпкерлікті дамытуға жағдай жасау» деген 1.2-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілері үшін екінші деңгейлі банктердің кредиттері бойынша пайыздык ставканы төмендету» деген 3-тармақта:
а), б) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«

в графе «2011 год» цифры «95-105» заменить цифрами «98-102»;
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«
5) Координация деятельности государственных органов по
повышению уровня конкурентоспособности Казахстана
X
X
Х
X
X
»;
в задаче 1.2. «Создание условий для развития предпринимательства»:
в показателях прямых результатов:
в пункте 3 «Снижение процентной ставки по кредитам банков второго уровня для субъектов предпринимательства в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса 2020»:
подпункты а), б) изложить в следующей редакции:
«

1) экономиканың шикізаттық емес секторларындағы жобаларды іске асыратындарға
7
7
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен анықталатын болады
2) өнімді сыртқы нарықтарға экспорттайтындарға
6
6
»;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда 6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
6) 2011 жылға қарай Еуропалық Қайта құру және Даму Банкі (ВЕЕРS) мен Дүниежүзілік Банк кәсіпорындарының іскерлік ахуалы мен жұмысының тиімділігін шолуда бизнес-ортаның даму көрсеткіштерін жақсарту бойынша мүдделі мемлекеттік органдар қызметін үйлестіру
X
»;

1) реализующих проекты в несырьевых
секторах экономики;
7
7
Будут определены
решением
Правительства
Республики Казахстан
2) экспортирующих продукцию на внешние
рынки
6
6
»;
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«
6) Координация деятельности заинтересованных
государственных органов по улучшению показателей
развития бизнес-среды в Обзоре делового климата и
эффективности работы предприятий (BEEPS) Европейского
Банка Реконструкции и Развития и Всемирного Банка к 2011
году
X
»;

«Ішкі сауданың тиімділігін арттыру» деген 1.4-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Сауда ФКИ» деген 1-тармақтың «2011 жыл» деген бағанындағы «107,0» деген сандар «112,0» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда 5) тармақша алынып тасталсын;
«Экономикалық әлеуеттің ұтымды аумақтық ұйымдастырылуын құру мен халықтың тыныс-тіршілігі үшін қолайлы жағдайлар жасау» деген 1.5.-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштері мынадай мазмұндағы 2-тармақпен толықтырылсын:
«
2. «Өңірлерді дамыту» бағдарламасының нысаналы индикаторларына қол жеткізу
Мем.органдардың ақпараты
%
-
-
99
100
100
100
»;

в задаче 1.4. «Повышение эффективности внутренней торговли»:
в показателях прямых результатов:
в графе «2011 год» пункта 1 «ИФО торговли» цифры «107,0» заменить цифрами «112,0»;
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов подпункт 5) исключить;
в задаче 1.5. «Создание рациональной территориальной организации экономического потенциала и благоприятных условий жизнедеятельности»:
показатели прямых результатов дополнить пунктом 2 следующего содержания:
«
2. Достижение целевых
индикаторов Программы
«Развитие регионов»
Инф-ция
госорганов
%
-
-
99
100
100
100
»;

тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы 4-1), 7), 8) тармақшалармен толықтырылсын:
«
4-1) Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық әлеуетіне мониторинг және талдау жүргізу
X
X
X
X
X
»;
«
7) Бюджетаралық қатынастарды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу
X
8) Аумақтарды дамыту бағдарламаларын бағалау
X
Х
»;
«Әлемдік сауда-экономикалық жүйеге интеграциялау арқылы республиканың экономикалық мүдделерін жылжыту мен қорғаудың тиімді және жедел жүйесін құру» деген 2-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
1-тармақтың «2011 жыл» деген бағанындағы «102,5» деген сандар «112,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтижелі мемлекеттік секторды құру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу» деген 1-мақсатта:
«Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру» деген 1.1-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«
1-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Бірлік
1
»;
2-тармақтың «2011 жыл» деген бағанындағы «26» деген сандар «24» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
2) Мемлекеттік билік пен жергілікті өзін-өзі басқару органдары деңгейлері арасындағы құзыретті оңтайлы және нақты бөлуді қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу
X
X
X
X
»;
мынадай мазмұндағы 5-1), 6-1), 6-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«
5-1) Қазақстан Республикасы Президентінің мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі Жарлығының жобасын әзірлеу
X
»;
«
6-1) «Мемлекеттік қызметтер көрсету туралы» Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
X
6-2) «Мемлекеттік қызметтер көрсету туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
X
»;
«Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесінің толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті элементтерді енгізу» деген 1.2-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
1-тармақтағы «салалық бағдарламалар мен» деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 2, 3-тармақтармен толықтырылсын:
«
2. Халыкаралық рейтингтік агенттіктердің көрсеткіштерін қоса алғанда, негізгі көрсеткіштерді (индикаторларды) қалыптастыру жөніндегі бірыңғай тәсілдерді әзірлеу
Үлгі әдістемелік ұсыным
%

мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить подпунктами 4-1), 7), 8) следующего содержания:
«
4-1) Проведение мониторинга и анализ
социально-экономического потенциала сельских населенных
пунктов
X
X
X
X
X
»,
«
7) Внесение предложений по совершенствованию межбюджетных
отношений
Х
8) Оценка программ развития территорий
X
X
»;
в цели 2. «Создание эффективной и оперативной системы продвижения и защиты экономических интересов республики путем интеграции в мировую торгово-экономическую систему»:
в целевых индикаторах:
в графе «2011 год» пункта 1 цифры «102,5» заменить цифрами «112,1»;
в стратегическом направлении 2. «Создание результативного государственного сектора»:
в цели 1. «Внедрение новой модели государственного управления, на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году»:
в задаче 1.1. «Повышение качества оказания государственных услуг»:
в показателях прямых результатов:
дополнить пунктом 1-1. следующего содержания:
«
1-1. Совершенствование
законодательства в сфере
государственных услуг
Проект
Закона
Республики
Казахстан
Ед.
1
»;
в графе «2011 год» пункта 2 цифры «26» заменить цифрами «24»;
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«
2) Выработка предложений по обеспечению рационального и
четкого распределения компетенции между уровнями
государственной власти и органов местного самоуправления
X
X
X
X
»;
дополнить подпунктами 5-1), 6-1), 6-2) следующего содержания:
«
5-1) Разработка проекта Указа Президента Республики
Казахстан по внесению изменений и дополнений в Единую
систему оплаты труда работников органов Республики
Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и
сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан
Х
»,
«
6-1) Разработка концепции проекта Закона Республики
Казахстан «О государственных услугах»
X
6-2) Разработка проекта Закона Республики Казахстан «О
государственных услугах»
X
»;
в задаче 1.2. «Внедрение элементов, необходимых для полноценного функционирования системы государственного управления, ориентированного на результат»:
в показателях прямых результатов:
в пункте 1 слова «, отраслевых программ» исключить;
дополнить пунктами 2, 3 следующего содержания:
«
2. Разработка единых подходов по
формированию ключевых показателей
(индикаторов), включая показатели
международных рейтинговых агентств
Типовая
мето-
дическая
рекомен-
дация
%

100
3. Жергілікті атқарушы органдар үшін көрсеткіштердің (индикаторлардың) бірыңғай тізбесін қалыптастыру
Тізбе
%
100
»;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
1) тармақшадағы «салалық бағдарламалар мен» деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 1-1), 2-1) тармақшалармен толықтырылсын:
«
1-1) Негізгі көрсеткіштерді және көрсеткіштердің бірыңғай тізбесін қалыптастыру бойынша бірыңғай тәсілдерді әзірлеу үшін сараптамалық жұмыс тобын қалыптастыру
X
»;
«
2-1) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын қалыптастыруға қатысу және іске асырылуын талдау
X
X
X
X
X
»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
6) Мемлекеттік мүлікті басқарудың тиімділігіне бағалау жүргізу
X
X
X
X
»;
мынадай мазмұндағы 6-1), 6-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«
6-1) Ұлттық компаниялар құрылымына кіретін компаниялардың бейінді емес функциялары мен активтерін шығару бойынша талдау жүргізу
X
6-2) Ұлттық компанияларда, еншілес ұйымдарды қоса алғанда, басқару аппараттарының қызметіне функционалдық талдау жүргізу және олардың тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
X
»;
«2. Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі» деген кіші бөлімде:
«Нәтижелі мемлекеттік секторды құру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жүйесін жетілдіру» деген 2-мақсаттағы 2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 7 наурыздағы № 295қ Жарлығымен бекітілген «Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздігінің 2007-2012 жылдарға арналған стратегиясын бекіту туралы». Мерзімі өткен соң Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздігінің 2012-2016 жылдарға арналған стратегиясы қабылданады.
«Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы № 127-Заңы»;
«4. Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген бөлімде:
«Мемлекеттік органның мемлекеттің стратегиялық бағыттары мен мақсаттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралары» деген 2-баған мынадай мазмұндағы тармақпен толықтырылсын:
«9. Министрліктің қабылданатын шешімдерінің ақпараттық ресурстарда жариялануын қамтамасыз ету»;
«Іске асыру кезеңі» деген 3-баған «Тұрақты негізде» деген сөздермен толықтырылсын;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
«Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету» деген 1-мақсатта:
«Экономикалық әлеуеттің ұтымды аумақтық ұйымдастырылуын құру мен халықтың тыныс-тіршілігі үшін қолайлы жағдайлар жасау» деген 1.5-міндетте:
1-баған мынадай редакцияда жазылсын:

100
3. Формирование единого перечня
показателей (индикаторов) для
местных исполнительных органов
Перечень
%
100
»;
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
в подпункте 1) слова «, отраслевых программ» исключить;
дополнить подпунктами 1-1), 2-1) следующего содержания:
«
1-1) Формирование экспертной рабочей группы для разработки
единых подходов по формированию ключевых показателей и
единого перечня показателей
X
»,
«
2-1) Участие в формировании и анализ реализации документов
Системы государственного планирования
X
X
X
X
X
»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«
6) Проведение оценки эффективности управления
государственным имуществом
X
X
X
X
»;
дополнить подпунктами 6-1), 6-2) следующего содержания:
«
6-1) Проведение анализа по выведению непрофильных функций
и активов компаний, входящих в структуру национальных
компаний
Х
6-2) Проведение функционального анализа деятельности
аппаратов управлений в национальных компаниях, включая
дочерние организации и выработка предложений по повышению
их эффективности
Х
»;
в подразделе «2. Соответствие стратегических направлений и целей государственного органа стратегическим целям государства»:
в стратегическом направлении 2. «Создание результативного государственного сектора»:
в цели 2. «Совершенствование системы мобилизационной подготовки и мобилизации (секретно)» графу 2 изложить в следующей редакции:
«Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан на 2007-2012 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 7 марта 2007 года № 295с. По истечении срока будет принята Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан на 2012-2016 годы.
Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года № 127-1 «О мобилизационной подготовке и мобилизации»;
в разделе «4. Развитие функциональных возможностей»:
графу 2 «Мероприятия по реализации стратегического направления и цели государственного органа» дополнить пунктом следующего содержания:
«9. Обеспечение опубликования в информационных ресурсах принимаемых решений Министерства»;
графу 3 «Период реализации» дополнить словами «на постоянной основе»;
в разделе 5 «Межведомственное взаимодействие»:
в стратегическом направлении 1 «Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:
в цели 1. «Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года»:
в задаче 1.5. «Создание рациональной территориальной организации экономического потенциала и благоприятных условий жизнедеятельности населения»:
графу 1 изложить в следующей редакции:

«1. «Өңірлерді дамыту» бағдарламасының нысаналы индикаторларына қол жеткізу.
2. Облыстарды, республикалық маңызы бар қаланы және астананы дамыту бағдарламаларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу»;
«Нәтижелі мемлекеттік секторды құру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу» деген 1-мақсатта:
«Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру» деген 1.1-міндет
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«
1-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру
Орталық мемлекеттік органдар
«Мемлекеттік қызметтер көрсету туралы» Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасын, «Мемлекеттік қызметтер көрсету туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын келісу
»;
мынадай мазмұндағы 1.2-міндетпен толықтырылсын:
«
1.2-міндет. Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесінің толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті элементтерді енгізу
1. Стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын іске асырудың мониторингін жүргізу бойынша ақпараттық-талдау базасын қалыптастыру
Орталық мемлекеттік органдар
Ақпараттық-талдамалық базаға деректерді енгізу үшін жауапты тұлғалардың (орталық мемлекеттік органдардың өкілдері) тізімін қалыптастыру
2. Халықаралық рейтингтік агенттіктердің көрсеткіштерін қоса алғанда негізгі көрсеткіштерді (индикаторларды) қалыптастыру бойынша бірыңғай тәсілдерді әзірлеу
Орталық мемлекеттік органдар
Негізгі көрсеткіштерді қалыптастыру бойынша Үлгі әдістемелік ұсынымдар әзірлеу үшін арнайы жұмыс тобын құру
3. Жергілікті атқарушы органдар үшін көрсеткіштердің (индикаторлардың) бірыңғай тізбесін қалыптастыру
Жергілікті атқарушы органдар
Жергілікті атқарушы органдар үшін көрсеткіштердің бірыңғай тізбесін қалыптастыру үшін арнайы жұмыс тобын құру
»;
«6. Тәуекелдерді басқару» деген бөлімде:
3-бағанда:
Ішкі тәуекелдердегі «Саяси деңгейде келіссөздер жүргізу» деген сөздер «Екінші деңгейдегі банктер, жеке кәсіпкерлік субъектілері және жергілікті атқарушы органдар арасында түсіндіру жұмыстарын жүргізу» деген сөздермен ауыстырылсын;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлімде:
001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сипаттама» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Сипаттама
Министрліктің және оның ведомстволарының қызметін қамтамасыз ету
»;
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«2011 жыл» деген бағанда:

«1. Достижение целевых индикаторов Программы «Развитие регионов»
2. Достижение целевых индикаторов Программ развития областей, города республиканского значения и столицы»;
в стратегическом направлении 2. «Создание результативного государственного сектора»:
в Цели 1. «Внедрение новой модели государственного управления на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году»:
Задачу 1.1. «Повышение качества оказания государственных услуг» дополнить пунктом 1-1. следующего содержания:
«
1-1. Совершенствование
законодательства в
сфере государственных
услуг
Центральные
государствен-
ные органы
Согласование Концепции проекта Закона
Республики Казахстан «О государственных
услугах», проекта Закона Республики
Казахстан «О государственных услугах»
»;
дополнить задачей 1.2. следующего содержания:
«
Задача 1.2. Внедрение элементов, необходимых для полноценного функционирования
системы государственного управления, ориентированного на результат
1. Формирование
информационно-
аналитической базы по
проведению мониторинга
реализации
стратегических и
программных документов
и стратегических
планов государственных
органов
Центральные
государствен-
ные органы
Формирование списка ответственных лиц
(представителей центральных
государственных органов) за ввод данных
в информационно-аналитическую базу
2. Разработка единых
подходов по
формированию ключевых
показателей
(индикаторов), включая
показатели
международных
рейтинговых агентств
Центральные
государствен-
ные органы
Создание специальной рабочей группы для
разработки Типовой методической
рекомендации по формированию ключевых
показателей
3. Формирование
единого перечня
показателей
(индикаторов) для
местных исполнительных
органов
Местные
исполнитель-
ные органы
Создание специальной рабочей группы для
формирования единого перечня показателей
для местных исполнительных органов
»;
в разделе «6. Управление рисками»:
в графе 3:
во Внутренних рисках слова «Проведение переговоров на политическом уровне» заменить словами «Проведение разъяснительной работы среди Банков второго уровня, субъектов частного предпринимательства и местных исполнительных органов»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления»:
строку «Описание» изложить в следующей редакции:
«
Описание
Обеспечение деятельности Министерства и его ведомств
»;
в Показателях прямого результата:
в графе «2011 год»:

«Сауда ФКИ» деген жолдағы «107,0» деген сандар «112,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нақты ЖІӨ өсімінің нақты қалыптасқан қарқынының болжанатыннан ауытқуы» деген жолдағы «95-105» деген сандар «98-102» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нақты ЖІӨ өсімінің нақты қалыптасқан қарқынының болжанатыннан ауытқуы» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасының нысаналы индикаторларына қол жеткізу
%
-
-
99
100
100
100
»;
«2011 жыл» деген бағанда:
«а) экономиканың шикізаттық емес секторларында жобаларды іске асыратындарға» және «б) өнімді сыртқы нарықтарға экспорттайтындарға» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
1) экономиканың шикізаттык емес секторларында жобаларды іске асыратындарға;
7
7
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен анықталатын болады
2) өнімді сыртқы нарықтарға экспорттайтындарға
6
6
»;
«Анықталған мемлекеттік қызметтер санынан Мемлекеттік қызметтер тізіліміне енгізу үшін ұсынылған мемлекеттік қызметтер үлесі» деген жолдағы «80» деген сандар «90» деген сандармен ауыстырылсын;
«Анықталған мемлекеттік қызметтер санынан Мемлекеттік қызметтер тізіліміне енгізу үшін ұсынылған мемлекеттік қызметтер үлесі» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру
Бірлік
1
»;
«Орталық мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалаумен қамту» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «26» деген сандар «24» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай:
«
Стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды, салалық бағдарламалар мен мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын іске асыруға мониторинг жүргізу бойынша ақпараттық-талдамалық базаны қалыптастыру
%
50
50
»
деген жол жаңа редакцияда жазылсын:
«
Стратегиялық және бағдарламалық құжаттар мен мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын іске асыру мониторингін жүргізу бойынша ақпараттық-талдамалық базаны қалыптастыру
%
100
Халықаралық рейтингтік агенттіктердің көрсеткіштерін қоса алғанда, негізгі көрсеткіштерді (индикаторларды) қалыптастыру бойынша бірыңғай тәсілдерді әзірлеу
%
100
Жергілікті атқарушы органдар үшін көрсеткіштердің (индикаторлардың) бірыңғай тізбесін қалыптастыру
%
100
»;
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«ЖІӨ ФКИ» деген жолдағы «105,0» деген сандар «107,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шикізаттық емес сектордың ФКИ» деген жолдағы «105,2» деген сандар «107,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Негізгі капиталға инвестициялар көлемінің өсуі» деген жолдағы «103,0» деген сандар «112,8» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай:
«
Жан басына шаққандағы ЖӨӨ бойынша өңірлер арасындағы айырмашылықтың төмендеуі
Есе

в строке «ИФО торговли» цифры «107,0» заменить цифрами «112,0»;
в строке «Отклонение фактически сложившихся темпов роста реального ВВП от прогнозных» цифры «95-105» заменить цифрами «98-102»;
после строки «Отклонение фактически сложившихся темпов роста реального ВВП от прогнозных» дополнить строкой следующего содержания:
«
Достижение целевых индикаторов
Программы «Развитие регионов»
%
-
-
99
100
100
100
»;
в графе «2011 год»:
строки «а) реализующих проекты в несырьевых секторах экономики» и «б) экспортирующих продукцию на внешние рынки» изложить в следующей редакции:
«
1) реализующих проекты в несырьевых
секторах экономики;
7
7
Будут определены
решением Правительства
Республики Казахстан
2) экспортирующих продукцию на
внешние рынки
6
6
»;
в строке «Доля государственных услуг, предложенных к включению в Реестр государственных услуг от количества выявленных государственных услуг» цифры «80» заменить цифрами «90»;
после строки «Доля государственных услуг, предложенных к включению в Реестр государственных услуг от количества выявленных государственных услуг» дополнить строкой следующего содержания:
«
Совершенствование законодательства в сфере
государственных услуг
Ед.
1
»;
в графе «2011 год» строки «Охват оценкой эффективности деятельности центральных государственных органов» цифры «26» заменить цифрами «24»;
строки
«
Формирование перечня статистических данных, необходимых для подтверждения исполнения целевых индикаторов Стратегии – 2020
%
50
50
Интегрирование целевых индикаторов Стратегии – 2020 в нижестоящие документы системы государственного планирования
%
50
»
изложить в новой редакции:
«
Формирование информационно-аналитической базы
по проведению мониторинга реализации
стратегических и программных документов и
стратегических планов государственных органов
%
100
Разработка единых подходов по формированию
ключевых показателей (индикаторов), включая
показатели международных рейтинговых агентств
%
100
Формирование единого перечня показателей
(индикаторов) для местных исполнительных
органов
%
100
»;
в Показателях конечного результата:
в графе «2011 год»:
в строке «ИФО ВВП» цифры «105,0» заменить цифрами «107,0»;
в строке «ИФО несырьевого сектора» цифры «105,2» заменить цифрами «107,4»;
в строке «Рост объема инвестиций в основной капитал» цифры «103,0» заменить цифрами «112,8»;
после строки:
«
Снижение различий между регионами по ВРП на
душу населения
Разы

«Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы» АҚ бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша сараптаманы, сондай-ақ концессиялық жобалардың, оның ішінде бюджеттен қосымша қаржыландыру шартымен, мониторингі мен іске асырылуын бағалауды дайындауы және жүргізуі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «139» деген сандар «112» деген сандармен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Құжаттаманың бір сараптамасы мен бағалауын жүргізудің орташа құны» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «3 432,1» деген сандар «3 783,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «477 065,0» деген сандар «423 739,0» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласында қолданбалы зерттеулер жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Экономика, сауда және мемлекеттік басқару саласында жүргізілген қолданбалы зерттеулер саны» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «22» деген сандар «23» деген сандармен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Зерттеу бірлігіне орташа шығындардың орташа көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «58 814,9» деген сандар «68 660,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «1 529 189,0» деген сандар «1 579 189,0» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Шетелдердегі сауда өкілдіктерінің қызметін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Штаттық санның бір бірлігін ұстауға кететін орташа шығындар» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «22 119» деген сандар «16 152» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «280 126,0» деген сандар «237 404,0» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулерді іске асыруды қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын зерттеулер мен жобалар саны» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «45» деген сандар «34» деген сандармен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«2011 жыл» деген бағандағы:
«Экономикалық даму бойынша Қазақстан-Америкалық бағдарлама шеңберіндегі Қазақстан Республикасының үлесі» деген жолдағы «66,6» деген сандар «67» деген сандармен ауыстырылсын;
«Экономикалық даму бойынша Қазақстан-Америкалық бағдарлама шеңберіндегі ЮСАИД үлесі» деген жолдағы «33,3» деген сандар «33» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Дүниежүзілік Банктің бірлескен экономикалық зерттеулері бағдарламасы шеңберіндегі Қазақстан Республикасының үлесі» деген жол «76» деген сандармен толықтырылсын;
«Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Дүниежүзілік Банктің бірлескен экономикалық зерттеулері бағдарламасы шеңберіндегі Дүниежүзілік Банктің үлесі» деген жол «34» деген сандармен толықтырылсын;

в графе «2011 год» строки «Проведение и подготовка АО «Казахстанский центр государственно-частного партнерства» экспертизы по вопросам бюджетных инвестиций и концессии, а также мониторинга и оценки реализации концессионных проектов, в том числе на условии софинансирования из бюджета» цифры «139» заменить цифрами «112»;
в Показателях эффективности:
в графе «2011 год» строки «Средняя стоимость проведения одной экспертизы и оценки документации» цифры «3 432,1» заменить цифрами «3 783,4»;
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «477 065,0» заменить цифрами «423 739,0»;
в бюджетной программе 007 «Проведение прикладных исследований в сфере экономики, торговли и государственного управления»:
в Показателях прямого результата:
в графе «2011 год» строки «Количество проводимых прикладных исследований в сфере экономики, торговли и государственного управления» цифры «22» заменить цифрами «23»;
в Показателях эффективности:
в графе «2011 год» строки «Средний объем затрат на единицу исследования» цифры «58 814,9» заменить цифрами «68 660,4»;
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «1 529 189,0» заменить цифрами «1 579 189,0»;
в бюджетной программе 009 «Обеспечение деятельности торговых представительств за рубежом»:
в Показателях эффективности:
в графе «2011 год» строки «Средние затраты на содержание одной единицы штатной численности» цифры «22 119» заменить цифрами «16 152»;
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «280 126,0» заменить цифрами «237 404,0»;
в бюджетной программе 011 «Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями»:
в Показателях прямого результата:
в графе «2011 год» строки «Количество исследований и проектов, осуществляемых совместно с международными организациями» цифры «45» заменить цифрами «34»;
в Показателях эффективности:
в графе «2011 год»:
в строке «Доля Республики Казахстан в рамках Казахстанско-Американской программы по экономическому развитию» цифры «66,6» заменить цифрами «67»;
в строке «Доля ЮСАИД в рамках Казахстанско-Американской программы по экономическому развитию» цифры «33,3» заменить цифрами «33»;
строку «Доля Республики Казахстан в рамках Программы совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и Всемирного Банка» дополнить цифрами «76»;
строку «Доля Всемирного Банка в рамках Программы совместных экономических исследований Правительства Республики Казахстан и Всемирного Банка» дополнить цифрами «34»;

015 «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту» деген бюджеттік бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Экономиканың шикізаттық емес секторларында жобаларды іске асыратын «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілері үшін екінші деңгейлі банктер кредиттері бойынша пайыздық ставканы төмендету» деген жол «7» деген сандармен толықтырылсын;
«Субсидияланатын (кепілдендіретін) кредиттер саны» деген жолдағы «30» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Өзінің қаржылық жағдайын сауықтырған шағын және орта бизнес субъектілерінің саны» деген жолдың «2011» жыл деген бағанындағы «30» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
Тиімділік көрсеткіштері мынадай редакцияда жазылсын:
«
Екінші деңгейдегі банктердің жаңа кредиттері бойынша сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау
%
7
5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалатын болады
»;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011» жыл деген бағанындағы «6 054 000,0» деген сандар «2 964 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Жоспарлау процестерін басқаруды және мемлекеттік, салалық пен өңірлік бағдарламаларды іске асыруды қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Мемлекеттік, салалық және өңірлік бағдарламаларды тиімді мониторингілеу, бағалау бойынша ұсыныстарды әзірлеу» деген жолдағы «, бағалау» деген сөз алынып тасталсын;
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Мемлекеттік, салалық және өңірлік бағдарламаларды жоспарлау және іске асыру процестерін басқару» деген жолдың «2011» жыл деген бағанындағы «32» деген сандар «50» деген сандармен ауыстырылсын;
018 «Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Бәсекеге қабілеттіліктің Еуразиялық бағдарламасының Орталық Азия бастамасының бақылау комитетіне қатысуы» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011» жыл деген бағанындағы «164 700,0» деген сандар «169 100,0» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Өңірлерді дамыту жобаларын сүйемелдеу бойынша қызметтер көрсету» деген бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
020 «Әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік-жекеменшік әріптестік тетігі бойынша өңірлерге мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын дайындау барысында консультативтік көмек көрсету бойынша қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мынадай:
«
Мемлекеттік - жеке меншік әріптестігі жобаларын консультативтік сүйемелдеу бойынша көрсетілген қызметтердің жуықтап алынған саны
Семинарлар саны
23
Мемлекеттік - жеке меншік әріптестік тетігі бойынша жобаларды әзірлеу кезінде практикалық көмек көрсету
Ұсыныстар (өтінімдер) саны
74
»
деген жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
«
Өңірлерде МЖӘ тетіктерін енгізу мақсатында жергілікті атқарушы органдар үшін МЖӘ жобаларын дайындау бойынша үлгілік нұсқауды әзірлеу және ұсыну:
- МЖӘ жобаларын дайындау және іске асыру бойынша үлгілік нұсқау жобасын әзірлеу;
- облыстарға бару арқылы МЖӘ тетіктерін қолдануға талдау жүргізу және жергілікті атқарушы органдармен үлгілік нұсқау жобасын талқылау;
- МЖӘ жобаларын дайындау бойынша үлгілік нұсқауды басып шығару және жергілікті атқарушы органдарға жіберу
Дана
1
»;
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
мынадай:
«
ЖАО-ның мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетігі арқылы инвестициялық жобаларды іске асыру мәселесі бойынша хабардар етілуін қамтамасыз ету (тестілеуді өткізу)
%

в бюджетной программе 015 «Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020»:
в Показателях прямого результата:
в графе «2011 год»:
строку «Снижение процентной ставки по кредитам банков второго уровня для субъектов предпринимательства в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса 2020» реализующих проекты в несырьевых секторах экономики» дополнить цифрой «7»;
в строке «Количество субсидируемых (гарантируемых) кредитов» цифры «30» заменить цифрами «20»;
в Показателях конечного результата:
в графе «2011 год» строки «Количество субъектов малого и среднего бизнеса, оздоровивших свое финансовое положение» цифры «30» заменить цифрами «20»;
Показатели эффективности изложить в следующей редакции:
«
Субсидирование процентной ставки
вознаграждения по новым кредитам
банков второго уровня
%
7
5
Будут определены решением
Правительства Рсепублики
Казахстан
»;
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «6 054 000,0» заменить цифрами «2 964 000,0»;
в бюджетной программе 017 «Обеспечение управления процессами планирования и реализации государственных, отраслевых и региональных программ»:
в Показателях прямого результата:
в строке «Выработка предложений по эффективному мониторингу и оценке государственных, отраслевых и региональных программ» слова «и оценке» исключить;
в Показателях конечного результата:
в графе «2011 год» строки «Управление процессами планирования и реализации государственных, отраслевых и региональных программ» цифры «32» заменить цифрами «50»;
в бюджетной программе 018 «Участие Казахстана в Наблюдательном Комитете Центрально-азиатской инициативы Евразийской Программы Конкурентоспособности Организации экономического сотрудничества и развития»:
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «164 700,0» заменить цифрами «169 100,0»;
бюджетную программу 019 «Услуги по сопровождению проектов программы «Развитие регионов» исключить;
в бюджетной программе 020 «Услуги по оказанию консультативной помощи регионам при подготовке проектов государственно-частного партнерства для реализации проектов в социальном секторе и жилищно-коммунальном хозяйстве по механизму государственно-частного партнерства»:
в Показателях прямого результата:
строки:
«
Ориентировочное количество оказанных услуг по
консультативному сопровождению проектов
государственно-частного партнерства
Кол-во
семинаров
23
Оказание практической помощи при разработке
проектов по механизму государственно-частного
партнерства
Кол- во
предложений
(заявок)
74
»
изложить в новой редакции:
«
Разработка и предоставление типового руководства
по подготовке ГЧП проектов для местных
исполнительных органов с целью внедрения механизма
ГЧП в регионах:
- подготовка проекта типового руководства по
подготовке и реализации ГЧП проектов;
- проведение анализа применения механизмов ГЧП в
регионах с выездом в области и обсуждение проекта
типового руководства с местными исполнительным
органами;
- издание, выпуск и рассылка местным
исполнительным органам типового руководства по
подготовке ГЧП проектов
Шт.
1
»;
в Показателях конечного результата:
строку:
«
Обеспечение информированности МИО по вопросу
реализации инвестиционных проектов через механизм
государственно-частного партнерства (проведение
тестирования)
%

100
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
ЖАО-ны МЖӘ тетігі арқылы инвестициялық жобаларды іске асыру мәселесі бойынша базалық біліммен қамтамасыз ету (тестілеуді өткізу)
Үлгілік нұсқаумен қамтамасыз етілген өңірлер саны
16
»;
Тиімділік көрсеткішінде:
мынадай:
«
1 қызмет көрсетуге орташа шығындар
Мың теңге
- консультативтік сүйемелдеу;
659,8
- практикалық көмек
470,6
»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
Шығындар:
Мың теңге
- МЖӘ жобаларын дайындау және іске асыру бойынша үлгілік нұсқауды дайындауға;
9 833,6
- облыстарға бару арқылы МЖӘ тетіктерін қолдануға талдау жүргізуге, жергілікті атқарушы органдармен үлгілік нұсқау жобасын талқылауға;
1 360,0
- МЖӘ жобаларын дайындау бойынша үлгілік нұсқауды басып шығаруға және жергілікті атқарушы органдарға жіберуге
4 306,4
»;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011» жыл деген бағанындағы «50 000,0» деген сандар «15 500,0» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуы мен халықты қоныстандыру жүйесіне жәрдемдесуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
033 «Астана экономикалық форумын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011» жыл деген бағанындағы «300 000,0» деген сандар «289 497,0» деген сандармен ауыстырылсын;
044 «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сипаттама» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Сипаттама
Министрліктің және оның ведомстволарының қызметкерлерін материалдық-техникалық жарақтандыру үшін негізгі құралдарды сатып алу
»;
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Компьютерлік техника сатып алу» деген жолдағы «250» деген сандар «242» деген сандармен ауыстырылсын;
«Принтерлер сатып алу» деген жолдағы «88» деген сандар «89» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұйымдастыру техникасы мен жабдықтар сатып алу» деген жолдағы «25» деген сандар «53» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жиһаз сатып алу» деген жол «175» деген сандармен толықтырылсын;
Тиімділік көрсеткіштерінде:
«Есептеу техникасы мен серверлік жабдықтар паркін жаңарту» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «24» деген сандар «57» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «46 412,0» деген сандар «156 127,0» деген сандармен ауыстырылсын;
049 «Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу» деген бюджеттік бағдарламада:
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

100
»
изложить в следующей редакции:
«
Обеспечение МИО базовыми
знаниями по вопросу реализации
инвестиционных проектов через
механизм ГЧП
Количество регионов,
обеспеченных типовым
руководством
16
»;
в Показателе эффективности:
строки:
«
Средние затраты на 1 услугу
Тыс.
тенге
- консультативное сопровождение
659,8
- практическая помощь
470,6
»
изложить в следующей редакции:
«
Затраты на:
Тыс. тенге
- подготовку типового руководства по
подготовке и реализации ГЧП проектов;
9 833,6
- проведение анализа применения
механизмов ГЧП в регионах с выездом в
области и обсуждение проекта типового
руководства с местными исполнительным
органами;
- издание, выпуск и рассылка местным
исполнительным органам типового
руководства по подготовке ГЧП
проектов
1 360,0
4 306,4
»;
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «50 000,0» заменить цифрами «15 500,0»;
бюджетную программу 021 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для оказания содействия экономическому развитию регионов и системы расселения населения в рамках Программы «Развитие регионов» исключить;
в бюджетной программе 033 «Услуги по обеспечению проведения Астанинского экономического Форума»:
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «300 000,0» заменить цифрами «289 497,0»;
в бюджетной программе 044 «Капитальные расходы Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан»:
строку «Описание» изложить в следующей редакции:
«
Описание
Приобретение основных средств для материально-технической
обеспеченности сотрудников Министерства и его ведомств
»;
в Показателях прямого результата:
в графе «2011 год»:
в строке «Закуп компьютерной техники» цифры «250» заменить цифрами «242»;
в строке «Закуп принтеров» цифры «88» заменить цифрами «89»;
в строке «Закуп организационной техники и оборудования» цифры «25» заменить цифрами «53»;
строку «Закуп мебели» дополнить цифрами «175»;
в Показателях эффективности:
в графе «2011 год» строки «Обновление парка вычислительной техники и серверного оборудования» цифры «24» заменить цифрами «57»;
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «46 412,0» заменить цифрами «156 127,0»;
в бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер – 2020»:
в Показателях прямого результата:

«Халықаралық көрмелерге, конференцияларға және форумдарға қатысу» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «3» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Сыртқы сауда айналымының өсу қарқыны» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «102,5» деген сандар «112,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «1 100 155,0» деген сандар «1 295 766,0» деген сандармен ауыстырылсын;
050 «Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалауды талдамалық сүйемелдеу жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сипаттама» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Сипаттама
40 мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалауға «Экономикалық зерттеулер институты» АҚ-ын тарту
»;
Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

в графе «2011 год» строки «Участие в международных выставках, конференциях и форумах» цифры «3» заменить цифрами «1»;
в Показателях конечного результата:
в графе «2011 год» строки «Темп роста внешнеторгового оборота» цифры «102,5» заменить цифрами «112,1»;
в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «1 100 155,0» заменить цифрами «1 295 766,0»;
в бюджетной программе 050 «Услуги независимых экспертов и неправительственных организаций (общественных объединений) по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов»:
строку «Описание» изложить в следующей редакции:
«
Описание
Привлечение АО «Институт экономических исследований» к
оценке эффективности деятельности 40 государственных
органов
»;
в Показателях прямого результата:

«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «19 115 951,0» деген сандар «9 136 562,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының жиынтығы» деген кестеде:
«2011 жыл» деген бағандағы «49 765 067,0», «33 469 067,0» және «16 296 000,0» деген сандар тиісінше «36 149 015,0», «20 603 015,0» және «15 546 000,0» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

в графе «2011 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «19 115 951,0» заменить цифрами «9 136 562,0»;
в таблице «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2011 год» цифры «49 765 067,0», «33 469 067,0» и «16 296 000,0» заменить цифрами «36 149 015,0», «20 603 015,0» и «15 546 000,0» соответственно.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов